If 'LEGE' WONING WAS HOOFDKWARTIER Hondenbezitters in paniek na Tan huisbaas Dure ikoon uit auto verdwenen Afscheid 9lastige9 Jan Punkgroep verdrijft padvindsters 9Geef onze Ruijs 9 km Bruidegom voor grap ontvoerd Pijpenstelsel voert giftige dampen af Heroïnevangst bij inval ter meulen natuurlijk So2oTm' 4950 W&êM Overgewaaide modegril i X mmé Sch f J p? p mm (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM/ANTWERPEN Een leeg staande woning aan de Sophiastraat in 't Jaffa te Rotterdam-Kralingen blijkt het "hoofdkwartier" té zijn geweest, van waaruit Sjefke F. (38) de Zeeuwse "hasjkeizer" van de jaren '70 een grote hasjlijn op Frankrijk runde. De hasj was verbor- genin kratten diepvries-garnalen. Smokkelgezel ROTTERDAM f Duizenden bewoners van de Alexanderpolder zijn hevig geschrokken van een brief waarin staat dat het houden van huisdieren per 1 ju ni-verboden is." Het schrijven is dezer dagen bezorgd bij zes tienhonderd gezinnen in dè vERA-flats, de vier Prinsesseflats en de zes-hoog flats in de Do- ,zio Berlage-buurt en on dertekend door de Maatschappij voor Volkswoningen. Lenie van Ha lem: „Ik doe mijn hond be slist niet weg." Broeders van de GG en GD dragen de 46-jarige A. van Deventer zijn huis in de Martinus Steyn- straat uitnadat hij bedwelmd was geraakt door rook. In de kelder van het huis was door kortslui ting afval in brand geraakt. De brandweer had het vuur snel onder controle. Het slachtoffer werd met ademhalingsmoeilijkheden in het Zuiderzie kenhuis opgenomen en maakt het weer redelijk. Handig en sterk... VRIJDAG 26 MAART 1982 Hasjlijn uit Jaffabuurt Sjefke werd vorig weekeinde in België gearresteerd, nadat de rijkswacht in Puurs 2600 ki- J lo hasj had ontdekt in een uit Nederland afkomstige vracht wagen vol Pakistaanse garna len. Later werd in het koelpak- huis van een Nederlandse fir ma te Antwerpen nog eens 60 kilo hasj tussen de garnalen gevonden. Sjefke F., oorspronkelijk af komstig uit Hulst, runde de hasj-garnalenlijn op Frankrijk samen met de eveneens gear resteerde los-arbeider Francis co George M. (28) uit Capelle aan den IJssel en de Hagenaar Hendrik van H. (36), directeur van een schoonmaakbedrijfje. Ook de bekende Belgische drugshandelaar Francois C. (38) uit Borgerhout was bij de zaak betrokken. De Rotterdamse politie is, samen met de Belgische Rijks wacht, nog op zoek naar de Pa kistani die met Sjefke F. de hasjlijn hadden opgezet. In het verleden werden vanuit 't Jaf fa in Rotterdam ook Pakistani Engeland *in gesmokkeld. Pa kistani blijken de laatste jaren een steeds grotere rol te zijn gaan spelen in de hasj- en he roïnehandel in Nederland. De rijkswacht was de hasj- tgarnalen op het spoor geko men, na een tip dat de laatste tijd in de Moorstraat te Puurs bij Antwerpen 's nachts steeds vrachtwagens 'arriveerden, die een paar uur later weer ver trokken. Uit het onderzoek bleek dat Sjefke F., na jaren waarin het rond zijn persoon tamelijk stil was geweest, weer contact had „Tot die tijd hebt U de gele genheid een ander onderko men voor het huisdier te zoe ken," meldt de brief.Er wordt met gerecht .elijke- stappen gedreigd.,Ik doe mijn hond be slist niet weg," reageert me vrouw Lenie van Halem, een van de gedupeerden. „Ik heb hem nu twaalf jaar. De wo ningbouwvereniging wist dat toen ik hier drie jaar geleden kwam wonen. Er zijn ook nooit klachten geweest." Mevrouw Van Halem heeft gehoord dat een aantal men sen hun hond niet meer durft uit te laten. „Dat gebeurt nu waarschijnlijk stiekem op bal- konnetjes," zo vermoedt zij. De bewuste brief, overigens een concept-schrijven, is aan vankelijk per ongeluk terecflt gekomen op een prikbord. De Maatschappij voor Volkswo ningen had het schrijven niet massaal willen verspreiden. De verzending is een actie van de huürdersvereniging, waarin Ten paar felle tegenstanders van het houden van honden zit ten.'-; Directeur J. Th. Swaters van de Maatschappij voor Volks woningen zegt dat alleen bij klachten wordt opgetreden. En dan nog gebeurt dat voorzich tig. „Huisdieren betekenen veel (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Uit twee - personenauto's, die in het cen- trum van Rotterdam stonden geparkeerd, is gisteren voor j. bijnV 20.000 gulden gestolen. ■Een Ikoon van twaalfduizend gulden werd ontvreemd uit de kofferbak van een aan de Mau- ritsweg geparkeerde auto. De auto werd zonder ikoon terug gevonden op de Nieuwe Bin nenweg. Via het open dak kwa men inbrekers een auto binnen in de Rijnmondgarage aan het Vasteland. Daar stal men voor 7000 "gulden aan foto-appara- tuur. *.v- In de sportzaak van Bob Janse. aan de Oostzeedijk zijn gisteravond twee jeugdige in- brekers op heterdaad betrapt. Het tweetal had voor duizen den guldens aan sportspullen klaargezet om mee te nemen. voor iemand, zeker voor al leenstaanden," zegt hij. „Mijn ervaring is, dat de klachten meestal niet reëel zijn." Op dit moment zijn er bij hem geen klachten bekend. Dat is wel het geval bij de huurdersvereniging Alexan derpolder, maar het zijn er slechts twee. Deze vereniging heeft de brief van het prikbord gehaald, vermenigvuldigd en verspreid. Koos Saarloos van de huur dersvereniging vindt "dat het houden van huisdieren de laat ste tijd erg is toegenomen". Hij vindt dat de huurcontracten moeten worden nagekomen en daarin is het houden van huis dieren verboden. Directeur Swaters zal echter snel een brief rondsturen om te voorkomen dat mensen on nodig hun huisdier wegdoen. Daarmee wordt ook tegemoet gekomen aan het standpunt van de Dierenbescherming. Die is allerminst gelukkig met de actie van de huurdersver eniging omdat de asiels de die ren niet op kunnen vangen. (Van een onzer verslagge vers) ROTTERDAM Uw, veel- zljdigheid, uw belangstel ling voor kunst en uw rei slust waren tijdens uw Rot terdamse wethoudersperio de bijna spreekwoordelijk. Uw bemoeienissen hebben zich uitgestrekt van de fi nanciën tot het gemeente- archief. En u gaf een aan zet tot een belangrijke sa larisverhoging voor de le den van het Phiiharmo- nlsch Orkest". Met een korte speech luidde burgemeester Peper gisteravond wethouder Jan Rlezenkamp uit. Rlezen- kamp die niet ingang van 1 mei de functie van adjunct- secretaris-generaal op het ministerie van CRM zal aanvaarden, zat gister avond voor hét laatst ach ter de college-tafel. „U komt uit Veendam", zo sprak de nestor van de raad, Wlm Baggerman tot de wethouder. „Soms heb 'ik, weieens gedacht: Jk wou dat-Ie er maar wéér zat. Want u was soms een lasti ge man", Niettemin had ook Baggerman veel lof voor de wethouder, die zich in zijn dankwoord overdui delijk een beetje verlegen-', voelde door alle lofuitin-; gen, aan zijn adres geuit. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tot onge noegen van een Rotterdamse meisjes-padvindersgroep heb ben de punkers in deze stad een nieuw onderkomen gekre gen op het terrein bij de Berg- sluis in Noord. De leidster van de padvin- dersgroep Movo voelt zich gedwongen om naar een nieu we lokatie voor haar meisjes uit te kijken omdat "punkers geen passend gezelschap zijn voor mijn padvinders." De padvlndersgroep heeft al ge ruime tijd een clubhuis bij de Bergsluis. Dat de punkers nu na een jaar weer een eigen ruimte krijgen is te danken aan een ommezwaai binnen de deelge meente Centrum-Noord. Aan-, vankelijk was men weinig ge charmeerd van een nieuw punkcentrum in Noord omdat het vorige en afgebrande on derkomen, Kaasee aan de Gor- delweg, veel overlast veroor zaakte. De punkers, verenigd in de stichting Spunk Zob, wisten de deelgemeente echter met veel argumenten over te halen om alsnog toestemming te geven voor een nieuw punkcentrum. Eén van de vooroordelen te gen de punkers was dat zij al leen uit zouden zijn op herrie en vandalisme. „Juist als we door de stad moeten zwerven leidt dat tot overlast," aldus de punkers. „We willen gewoon een plaats waar we gezellig met elkaar om kunnen gaan." ROTTERDAM Bij een in val in een woning aan de Ma- thenesserweg heeft gisteren de politie 25 gram heroine, wat amphetamine, een blokje hasj en weegapparatuur aangetrof fen. De 25-jarige B. J. uit Rot terdam werd aangehouden voor handel In heroine. Twee aanwezige bezoekers werden overgedragen aan de politie van Alphen aan de Rijn. Daar hadden ze zes dekbedovertrek ken gestolen die in hun auto werden gevonden. Drie andere bezoekers werden na verhoor vrijgelaten. Eén van hen kreeg een proces-verbaal. gezocht met zijn oude smok kelgezel Francois C. Dit tweetal speelde in de ja ren '60 in Zeeuws-Vlaanderen de hoofdrol bij de smokkel van boter, alcohol en sigaretten tussen Nederland en België. In de jaren *70 verlegde Sjef ke F. zijn activiteiten naar de lucratievere hasjhandel. In 1976 een speciaal recherche team maakte toen al geruime tijd jacht op Sjefke werd hij op de Haringvlietbrug gepakt toen hij een vrachtwagen met 2500 kilo hasj bestuurde. Voor de rechtbank hield Sjefke vol te hebben gedacht dat het om sigaretten ging en hij werd, tot woede van de politie, vrijge sproken. In 1977 werd Sjefke F. wèl tot vier jaar veroordeeld, na dat de politie bij een spectacu laire actie 4500 kilo hasj had onderschept, die F. met zijn schip Latvia uit Marokko naar Zeeland had gesmokkeld. Via de Zeeuwse Stromen had F. toen al tienduizenden kilo's hasj "geïmporteerd", zo schat te de politie destijds. Na het uitzitten van zijn straf blijkt Sjefke F. nu weer opnieuw in de hasjhandel-in- het-groot te zijn gedoken. De Zeeuwse Rotterdammer finan ciert die handel met valse dol lars, waarvan hij volgens de Belgische rijkswacht nog steeds grote partijen bezit. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bezoe kers van het theatercafé zijn vermodelijk de daders geweest van de diefstal van de bronzen buste van acteur Cor Ruijs. De directie van de Rotterdamse Schouw burg is daarvan overtuigd. De buste, in bruikleen van het Rijk en zo'n 4000 gulden waard, stond op een sokkel in de entresol van de schouwburg. Cor Ruijs was een bekend acteur -lit het begin van de ze eeuw. Hij stamde uit een Rotterdamse acteursfami lie, maar speelde vaak in de hoofdstad. Enige tijd geleden had den bezoekers van het café al eerder een poging ge daan om de buste te stelen. Een portier van de Schouw burg kon dat toen op het nippertje verhinderen. Rob Wiegman, bedrijfs leider van de Schouwburg, hoopt dat de dieven wroe ging krijgen en de buste weer op zijn plaats op de entresol terugzetten. deze sterke nylon karpetten voor op parket, linoleum, of zeil. Prima voor thuis of het zomerhuisje. Keuze uit vele dessins en 4 maten. De randen zijn mooi afgewerkt^ Maat 140 maat 160 x 225 cm 63,50 maat 200 9:290 cm 106,- maat 200 cm rond, 76,50 DORDRECHT Twee man nen met zonnebrillen en mut sen op hebben gisteren voor de ogen van een verbaasd Dordts bruidje, haar kersverse echt genoot ontvoerd. De kidnapping was binnen een minuut weer voorbij om dat de gewaarschuwde Dordt- se politie had postgevat bij het receptiezaaitje aan de Alberti- ne Agnesstraat en de ontvoer ders in de kraag greep. Toen bleek meteen dat het om een grap ging. De ontvoerders wa ren twee familieleden die de bruidegom pas weer hadden willen vrijlaten als het losgeld een fles drank was be taald. Volgens de politie schijnt dit soort grappcnmakkerij in Oos"- tenrijk nogal in de mode te zijn. De twee "ontvoerders" hadden bij andere trouwpar tijen al vaker het kidnap-gcin- tje uitgehaald. Dat de politie zo snel ter plaatse kon zijn, was te danken aan een tip van een voorbij ganger die meldde dat zich bij het trouwzaaltje twee mannen noga! verdacht ophielden. DORDRECHT De provin cie heeft een dikke streep ge haald door het plan om onder de huizen in de Dordtse gif- wijk De Staart een laag beton te storten. De woningen krij gen nu een pijpenstelsel om giftige dampen af te voeren. Aan de onderkant van de vloe ren zal verder een afsluitende laag kunststof worden aange bracht Bewoners hebben zich steeds fel verzet tegen de betonlaag in hun kelder. "Het gif eruit of wij eruit", stelden zij. Gedepu teerde Hoek van Dijke (mi lieu) zei gisteren dat het venti latiesysteem slechts een tijde lijke oplossing is. Hij vindt dat de provincie naar een manier moet zoeken om gif daadwer kelijk te verwijderen. Over de kosten van het nieuwe plan is nog niets bekend. Dat hangt onder meer af van het aantal bewoners dat aangesloten wil worden op de pijpleiding. Op de voormalige vuilnis; stortplaats in De Staart staan ongeveer duizend woningen! Het rijksinstituut voor de Volksgezondheid heeft er grotij concentraties giftige stoffen gevonden, waarvan een deel kankerverwekkend is.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1