Onderzoek Rotterdamse keten 1 luijs terecht Spido onthaalt flyer 'Houdt rekening met komst buitenlanders' 175.000 Oproep aan middelbar onderwijs Leven in Oude Haven Heilt.je neemt afscheid en Sport ^Gouden Gids Buit van Witte tuin/ terrasfauteuil Mini-wassgp E Schitterende draaifauteuil (Van een onzer verslagge\rers) ROTTERDAM Omdat de Rotterdamse haven een belangrijke functie vervult in de stookolie branche vermoedt de politic dat ook bedrijven in de Maasstad betr. kken zijn bij de omvangrijke zwendel met giftige st >okolie. «ROTTERDAM/DEN HAAG Niet alleen de Haagse justitie, maar ook de belastingrecherche blijkt grote belangstelling te hebben voor het doen en laten van de drie apothekers die begin deze w&ek op verdenking van verduistering zijn aange houden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het voortgezet onderwijs moet snel inspelen op de komst van talrijke bui tenlandse leerlingen, vindt de Rotterdamse onder- wijsinspecteur drs. A. van der Jagt. "Als het mid delbaar onderwijs dat niet doet, lopen we de pro blemen met open ogen tegemoet," zegt hij. Actievoerders onder schatten het gewicht van één bloembak. Het duurde bijna een half uur voordat dit exemplaar op de trai ler stond. Het plan om een tweede bloembak mee te nemen naar het Oude Noorden lieten de actie voerders maar varen. ROTTERDAM Onder het roepen van "Wij zijn het wachten zat" hebben actievoerders van Het Oude Noorden gistermiddag in het drukke spitsuur een bloembak van de Coolsingel wegge sleept. Sterke kerels waren ingeschakeld om de bloem bak op het Vijlkapperplein neer te zetten. Vo!-kunststof, anti-statisch geheel weerbestendig en kleurecht. In vier standen verstelbaar. Plat inklapbaar. Drie jaar garantie. Handig wasmachientje. Goed voor 1,2 kg droog wasgoed. Inhoud 20 liter. Pulsatorsysteem. Met ver warming en tijdschakelaar. Op vijf teens hou- W ten draaivoet. Pri ll ma zitkomfort in yTj, rondom echt leder. 'ém Middelbruin. Vendor dekbed overt reksets 100% Katoen. Mille- fleur dessin in div. •kleuren. 200x200 cm, incl. 2 slopen-59:- 53.- 135x200 cm, incl. 1 sloop-39:- Badstof Cx"' babypakje Met korte mouwtjes. 80% Kat./20% poi. Div. kleuren en dessins. M 62 t/m 86 45r- Heren sportslip 100% Katoen. Prima Pasvorm. Wit. beige, bleu of marine. Maten S. M, L, Perstuk -6*0- e Reportertas Praktisch model van soepel kunstleder. Bordo, beige, licht bruin of zwart. -2235-1ÖÖE VROOromDRHESMANN Zonder mouwtje.12. DONDERDAG 1 APRIL 1982 Zwart Twee van hen, de Hagenaar J. derzoekt nu of het drietal mo- G. H. H. (35) en diens Rotter- gelijk zwart geld heeft ge- darnse compagnon G. B. H., bruikt voor het opkopen van de hebben zo onthulde het apotheken. Naast de apotheken weekblad Vrij Nederland eind blijken H. en H. ook nog een vorig jaar grote belangen in aantal panden in tenminste de Rotterdamse apothekerswe- vier gemeenten te bezitten, die reld. Het duo bezit daar een zijn ondergebracht in een BV. hele apotheek-keten: aan de Bergweg, het Noordplein, de De zaak kwam oktober vorig Boezemsingei, de Goudsesin- jaar aan het licht toen bekend gel en het Breeplein. Ook twee werd dat het Algemeen Zieken- apotheken in Den Haag en één fonds De Volharding (AZIVO) in Papendrecht staan op naam in Den Haag een zwart-geld- van H. en H. De derde ver- potje had gehad, waarin tus- dachte, C. A. J. L. W., bezit on- sen 1972 en 1977 zo'n 3V4 ton dermeer een apotheek in was gestort. Van dit geld wa- Schiedam. ren ondermeer een personeels- De belastingrecherche on- reisje cn een reisje voor het Een uitgebreid politieteam, In die zaak ging het om Russi- geieid door de Amsterdamse schc transformatorolie die. officier van Justitie mr. J. de vermengd met stookolie, als Bruin, onthulde deze week dat brandstof zou zijn doorver- cen centraal geleide illegale kocht aan tankschepen, organisatie op grote schaal stookolie op de markt brengt die vermengd is met chemisch afval en afval-olie. Het afval, wordt o.a. bij garagebedrijven tegen lage prijzen ingekocht en met grote winsten van de hand gedaan, voornamelijk aan tuinders. bestuur betaald en waren aan bestuursleden reischeques uit gedeeld enz. Tijdens het onderzoek, waar het Azivo overigens zelf om had gevraagd, bleek dat deze smeergeldpraktijk zó alge meen in zwang is dat de belas tingrecherche vorige maand Ijlings besloot een onderzoek in te stellen bij alle apotheken in Nederland. Volgens ingewijden moet de onthulling over de zwart-geld- pot worden gezien als een po ging om directeur Van der Hoeven die teveel op ideële wijze zou werken alsnog te wippen. Daarin zou dan onder meer apotheker J. G. H. H. de hand hebben gehad, uit wraak omdat hij in 1977 was ontsla gen toen bleek dat hij naast zijn werk voor het Azivo met zijn Rotterdamse compagnon andere apotheken runde. Iets wat volgens zijn contract ver boden was. De Schiedamse apotheker C. A. J. L. W„ die zijn ontslagen voorganger H. bij het Azivo was opgevolgd, werd door de recherche danig aan de tand gevoeld. W., die inmiddels ook verdwenen is bij het Azivo, bleek destijds voor eigen reke ning grote hoeveelheden grondstoffen te hebben ge kocht bij de Azivo-apotheek. Hij liet daar door het Azivo- personeel tienduizenden va lium- en mogadontabletten van maken. Nog altijd lijkt niet duidelijk waar die tablet ten tenslotte zijn verstrekt: in W.'s apotheek te Schiedam of in de acht apotheken van het duo R. en H. De „mammoet-apotheker" J. G. H. H. bleef gisteren zéér on bereikbaar voor commentaar. Zelfs de vrouw van zijn com pagnon zei H's telefoonnum mer niet tc kennen. Nü bij FOXY: TT bioes mét, strik 45.- De bronzen buste van Cor Ruijs, vorige week ge stolen uit het entresol van de Rotterdamse Schouw burg, Is teruggevonden. Na een telefonische tip ontdekten agenten (zie fo to) de buste (waarde: 4000 gulden) gisteravond bij een laadperron van een bedrijf aan de Ceintuurbaan in Rotterdam-Noord. De bron zen kop zat in een plastic huisvullzak, waarop een gi ro-envelop zat met de tekst "Ben erop uitgekeken, sor ry." De Rotterdamse Schouw burg had de teruggevonden buste in bruikleen van het Rijk. Volgens een woord voerder van de Rotterdam se politie heeft de dief "ver moedelijk spijt gekregen". Op de giro-envelop had de dief ook het adres van de Rotterdamse Schouwburg gezet. De officier van Justitie mr. De Bruin heeft al tegenslagen in het onderzoek moeten incas seren. Mr. De Bruin: „Doordat de verdachten lucht hebben ge kregen van ons onderzoek, is het werk al sterk bemoeilijkt." Meer wil hij niet kwijt. De Rotterdamse rivierpolitie kwam vorige week ook al op het spoor van een oliezwendel. Groen eerl ijk delen! ROTTERDAM „Het oorzaak uitgebroken, ver was chaos en paniek, een woestte een deel van de wantoestand die ik nooit stal. nooit meer hoop mee te „Die brand is het ergste maken." Dat zegt Rotter- wat ik van mijn leven heb dammer M. van der Slik meegemaakt", vertelde in wiens manege Aiexan- Van der Slik vanmorgen, der in de Alexanderpolder Direct nadat het vuur was gistermiddag een felle ontdekt, zette hij een red- uitslaande brand woedde. dingsactie in gang met Alle 20 paarden die op twee meisjes die hem re- stal stonden, konden op gelmatig helpen met de het nippertje in veiligheid verzorging van de paar- worden gebracht. Het den. Mens noch dier liep vuur, door nog onbekende letsei op. ROTTERDAM De Rotterdamse Spido or ganiseert een aankomst ceremonie. voor. het Ne derlandse zeiljacht -Flyer, het snelste zeil schip van de Whitbread- irace om de wereld. De •Flyer loopt op donder- -dag 8 april de haven -binnen. v. De Spido zal het schip .buitengaats ontvangen. Jfedereen, die het feeste lijk onthaal, wil.roeema- .ken, kan om 9.00 uur 's «morgens inschepen aan -de aanlegsteiger van de Spido. De kosten bedra- gen 16,50; kinderen tot en met 14 jaar betalen it"de helft. "Als leraren denken dat de vertrouwen in de Rijksover- zaak is opgelost, als die kinde- heid. Volgens hem zullen de ren maar voldoende Neder- scholen de problemen zelf lands spreken, is dat niet moeten oplossen, waar." houdt hij de leraren voor. "De taal van het voortgc- Eén op de vier kinderen op zet onderwijs is leerboeken- de lagere scholen in Rotter- taal. Daar hebben zelfs Neder- dam is van buitenlandse af- landse leerlingen moeilijkhe- komst. In nog vijf jaar zal die den mee. Bovendien speelt de grote groep zich aanmelden bij puberteit een grote rol. De kin- het voortgezet onderwijs, deren zijn op zoek naar hun Al3 we daarmee nu al reke- eigen "ik", meent hij. ning houden, hoeven we vol- Van der Jagt heeft weinig gens Van der Jagt dadelijk niet achter de feiten aan te hollen, zoals bij het kleuter- en lager onderwijs. "Daar waren de kinderen ineens. We wisten eenvoudig niet, wat we moes ten doen. Maar in het middel baar onderwijs kunnen we nog iets ondernemen," aldus Van der Jagt. ROTTERDAM Het Open baar Lichaam Rijnmond stuurt alle Rijnmondbewoners via de nieuwe Gouden Gids een rampenplan toe. Een witte kaart in het telefoonboek geeft een samenvatting van hoe te .handelen, wanneer zich een 'ramp voordoet. Zodra een "ramp zich over meer dan één gemeente uitstrekt, neemt .voorzitter Oele van Rijnmond de coördinatie ter hand. Rot terdam zal de informatie ver talen'voor de duizenden bui tenlanders In het gebied. Drie keer een langgerekt sig naal van de BB-sirenes bete kent. dat het "fout" gaat. Via ^Hilversum 1 kan men daarna de hoogte blijven van de fïgangvan zaken. Volgens hem moet cr op de scholen een "ontmoeting" plaatsvinden tussen de ver schillende culturen. Hij noemt Rotterdam als stad, die al voor die lijn heeft gekozen. Hij vraagt ook sterke aan dacht voor de Nederlandse kinderen, die op sommige scholen al een minderheid vor men: "Het beleid moeten we richten op bicden van kansen aan alle zwakkeren in de *a- mcnleving." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij een diefstal in een loods aan de Gijsendorferweg hebben inbre kers voor 175.000 aan video apparatuur, camera's en ge luidsapparatuur gestolen. Zij kwamen via het luchtrooster binnen. geknapt. De bloembakactie moet vaart zetten achter het werk. Daarin lijkt de actiegroep ge slaagd. Terwijl ambtenaren op het stadhuis het wegslepen van de bloembak vanachter de ramen gadesloegen, spoedde wethouder Pim Vermeulen De Achtiegroep Oude Noor den toont met de actie aan, dat zij het wachten beu is. Het Vijlkapperplein had maanden geleden al moeten worden op geknapt met groen en een speeltuintje. De Coolsingel werd jaren geleden voor zes miljoen zonder problemen op- van Stadsvernieuwing zich naar bulten. Hij beloofde het Oude Noorden spoed achter de zaak te zetten: „Als het aan mij ligt is het plein in de zo mer gereed", aldus Vermeulen. ook geldig op de plaatselijke koopavond „7qfi i

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1