I klaar voor I m Doelen weert anti- V S-demonst railten Mc Donald's pakt zelf hamburger-afval aan 'Onze stad wordt alsmaar vuiler' Katendrecht: nog 9 bordelen over Rotterdam met Pasen vol Morgen komt de Flyer ON NA VOETBALDUEL Tien jaar voor heroïnehandel n- f 'V:/ 1 wen (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM De bus- en trambestuurders an de RET hebben hun loonconflict gewonnen, inister Zeevalking (Verkeer en Waterstaat) eeft gisteren een afspraak tussen de RET-direc- e en de vakbonden goedgekeurd. De RET-ers ko- ien nu in een hogere loonschaal en houden bo- endien hun ongemakkentoeslag. Periodiek lager Stones Een yostzegclbeur.s in Rotterdam. Moeder heelt haar kinderen meegenomen. Zoonlief ziet hel nog viel zitten, maar haar dochter zie je denken: „Hè bah,.alwéér postzegels.' Wat ryoet ik ermee'/Lag ik maar in bed." 3e ir o- Eigen bijdrage Deze week in Viva: pagina's vol zomer-garderobes. Met gratis patro- nenblad. Lekker koele katoen m ma rine-, wild/west- en safaristijl. Allemaal om zelf te maken, in de maten 36,38 en 40. Aan de slag, want deze zomer heet 'katoensei- zoen'! Ook deze week: Wie slikt er nog de pil? Vragen aan pilgebruik- sters en artsen. Geef ook je eigen mening in Viva's grote pil-enquête. Én: de ervaringen van een les bische leraresZijn we wel z6 tolerant in Nederland? Viva, Je eigen blad. Je eigen stijl In de markt 0 0 WOEMSBAG 7 APRIL.1982 ware oral ie a dit irifl in. Eijn ga- -I n- v Ook' niet ET-ers winnen ,c onconflict >u- ino- igen hat i 9 erd ten a- le- 3t per- tot ten. rd can- i- 11 Vorig jaar ontstond grote on- ist onder het personeel van ;t stads- en streekvervoer, adat Zeevalking hogere sala- ssen wilde gaan betalen, aar de ongemakkentoeslag iJde afschaften. De minister eft nu goedgevonden dat die eslag toch blijft, als de totale aten voor de vervoersbedrij ven maar gelijk blijven. Voorzitter Dorenbos van de ambtenarenvakbond Abva/Ka- bo in Rotterdam heeft hierover al vorige week overeenstem ming bereikt met de RET. Zijn leden die bij de RET werken, gaan akkoord met deze af spraak, aldus Dorenbos. Hij verwacht daarover geen moei lijkheden. De RET-ers zullen nu niet meer dreigen met ac ties, verwacht hij. De afspraak met de RET-directie valt ge heel binnen de grenzen die het RET-personeel gesteld had. De nieuwe salarisregeling kost de RET per jaar 1,4 mil joen gulden extra. De vakbond heeft met de RET-directie af gesproken dat bedrag op ande re manieren weer terug te ver dienen. Zo zullen nieuwe werkne mers bij de RET voortaan één periodiek lager ingeschaald ■worden. Zij komen dan één jaar later aan de top van hun loonschaal dan nu nog het ge in- I- 181) I aue Ie wo (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Diana Ross komt naar Rotter dam. Op 12 en 13 juni geeft de succesvolle Ame rikaanse zangeres concer ten in het Sportpaleis Ahoy'. In het midden van de arena wordt een spe ciaal rond podium ge bouwd voor de show van de zangeres en haar uitge breide band. Het draait langzaam rond, een kom- plete cirkel in 20 minuten, zodat het concert vanuit elke hoek van het sportpa leis goed te volgen zal zijn. De show van Diana geen voorpro- Ross heeft gramma. Het Feyenoordstadion hoopt op de komst van de al 20 jaar uiterst populai re rockband The Rolling Stones. Het organisatie bureau Mojo onderhandelt met het management van de Stones over een concert in Rotterdam, eveneens in juni. Bassist Bill Wyman liet onlangs in Japan weten dat zijn band wel zin heeft in een toernee door Euro pa. val is. Bovendien komen er enkele efficiency-maatregelen. Nieuwkomers bij de RET krij gen de vraag voorgelegd of zij zowel op de bus ais op de tram en de metro willen gaan rij den. De RET heeft ongeveer 250 bestuurders nodig, die wel trek hebben in zo'n combi functie. Het stelt de RET in staat om soepeler de werk schema's in te delen, wat uit eindelijk kostenverlagend werkt. Abva/Kabo-voorzitter Dorenbos verwacht dat ook de ze maatregelen niet op verzet zullen stuiten bij de RET-be- stuurders. Vandaag leggen RET-top en Abva/Kabo-voorzitter Doren bos de laatste hand aan de principe-overeenkomst voor de salarissen van de RET-be- stuurders. Volgende week dins dag moet het college van B en W er een beslissing over ne men. De RET is met deze over éénkomst voorloper voor de andere stads- en streekver- voerbedrijven in het land. De vakbonden moeten bij die be drijven nu nog gaan onderhan delen over de concrete toepas sing van het akkoord dat zij gisteren met minister Zeeval king bereikten. - Vy'Sv. ÉÉÉiÉÉ (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Tegenstan ders van de Amerikaanse poli tiek inzake El Salvador, Gua temala en Nicaragua zijn niet welkom in De Doelen. De gemeente Rotterdam ont vangt daar op 19 april Neder landse en Amerikaanse geno digden op een congres over de versteviging van de handelsbe trekkingen tussen de Verenig de Staten en Nederland. Het El Salvador Komitee, Guatemala 30, 30- ht ft* ii- ia ROTTERDAM De Flyer, het zeiljacht van Conny van Rietschoten éat triomfeerde in de ra ce om de wereld, wordt morgen feestelijk inge- haal in Rotterdam. Tus sen twaalf uur en half een 's middags komt het schip aan bij de "Wil lemskade, tegen over de ingang van het Museum voor Land- en Volken kunde. Naar verwachting zul len vele jachten de kam pioenszeiler vanaf de tweede Petroleumhaven «geleiden. Een boot van w Spido vertrekt om ne gen uur van het Wil- iemsplein en vaart de stoet tegemoet. Het Vrije "olk vaart ook mee en onderhoudt radiokontakt ®et het publiek op de utal. Om half vier *s mid- lga gaat een rijtoer *piaf sociëteit De Maas na de Westzeedijk, «chiedamsedijk en pollsingel naar het stad huis. ROTTERDAM Hambur gerprins McDonaldé gaat in de weekeinden Rotterdams stads centrum schoonvegen. Na klachten over rondwaaiende hamburgerverpakkingen stelt McDonald's dit voorjaar een schoonmaker aan. De Roteb plaatst op verzoek bovendien 200 grote papierbakken In het centrum. Aanleiding voor dit bereid willige optreden van McDo nald's zijn klachten van WD- gemeenteraadslid Wim Bag german. Hij laakt "de rotzooi in de stad, die ontstaat door het overmatige gebruik van verpakkingsmateriaal in de hamburgertenten". Regelma tig ligt op de Lijnbaan, de Coolsingel, het Beursplein en het Stadhuisplein afval. Baggerman vindt dat de "lo pende band-cafetaria's" min der verpakkingsmateriaal moeten gebruiken. Dan kan het ook niet op straat worden geslingerd. De Burgerking en eigenaar Family Food van McDonald's vinden het echter de verantwoordelijkheid van de consument om het afval in de vuilnisbak te gooien. Het be drijf toont nu zijn goede wil Otterdam 51 bezoe- van de wedstrijd Feyen- ok, '!"'Roda JC zijn gisteravond r. «urd wegens fout-parkeren. j deel van hen had de wa- neergezet op de West-Var- kenoordseweg. „We parkeren daar al 20 Jaar en staan nie mand In de weg", aldus een bo ze meneer Laurentius, één van de bekeurden. Volgens de poli tie zijn de stadionbezoekers al meermalen gewaarschuwd. om de burger daarbij een handje te helpen en tracht zijn goede naam daarmee te red den. McDonald's wilde zelfs de afvalbakken zelf betalen, maar de Roteb heeft dat van de hand gewezen. Adjunct-directeur Males van de Roteb: „Het 13 gebruikelijk dat wij de cont ainers gratis ter beschikking stellen. Geen enkel bedrijf in Rotterdam hoeft daarvoor te betalen." De Roteb "zegt blij te zijn met dit initiatief van McDo nald's. Komitee en Nicaragua Komi tee uit Rotterdam mogen niet in maar wel vóór De Doelen brochures uitdelen. Het congres over de Ameri kaans-Nederlandse handelsbe trekkingen is onderdeel van de manifestatie "Bicentennial 1982", de herdenking van 200 jaar diplomatieke en zakelijke betrekkingen tussen beide lan den. Ook op 19 april spreekt koningin Beatrix in New York het Amerikaanse Congres toe. Zij geeft daarmee het start schot voor een aantal evene menten in de Verenigde Staten' om de 200 jaar oude banden te verstevigen. De drie Rotterdamse comi tés hadden de gemeente Rot terdam half maart toestem ming gevraagd voor een eigen bijdrage aan het congres in De Doelen, het belangrijkste eve nement in Nederland. "Juist nu de spanning en het geweld in Midden-Amerika naar een hoogtepunt groeien, organi seert Rotterdam een bijeen komst waarvan Amerikaanse deelnemers de indruk zullen overhouden dat het wel mee valt met de Europese kritiek", aldus de brief van de comités. Hun verzoek om in de hal Gratis patronen van De Doelen brochures te mogen uitdelen aan genodig den als de Nederlandse minis ter Jan Terlouw en de Ameri kaanse onder-minister van Handel, William Morris, werd gisteren echter afgewezen door het college van B. en W. van Rotterdam. Ook de vraag een eigen piekje op de tentoon stelling "Tweehonderd Jaar Vrienschap", door Mobil Oil gesponsord, is negatief beant woord. Verder gaat het plan om een spandoek op te hangen aan de gevel van De Doelen niet door en moeten de drie comités maar afwachten of burge meester B. Peper in zijn ge plande toespraak tot de geno digden enige kritische kantte keningen maakt over handels betrekkingen tussen de Ver enigde Staten en andere lan den. ROTTERDAM Wegens heroïnehandel op grote schaal heeft de rechtbank gisteren tien jaar gevangenisstraf op gelegd aan de Turkse operator Raslt C., uit Rotterdam. Vol gens de rechtbank maakt hij deel uit van een organisatie, hoofdzakelijk bestaande uit fa milieleden, die zich op een breed terrein bezig houdt met de import van en de handel in heroïne. Gezien deze achter gronden ging de rechtbank drie jaren boven de eis van ze ven jaar uit. Rasit C. schrok er volgens de rechtbank ook niet voor terug andere Turken on der bedreiging met geweld tot het dealen in heroïne te dwin gen. BOTTERDAM De Rot terdamse VVV ls diep te leurgesteld en bezorgd over het uitblijven van verbete ringen voor toeristen In de stad. "Wat we In 1980 aan wensen hadden, ls er niet gekomen," zo meldt de VVV. "De vervulling in on ze stad is eerder toe- dan afgenomen. Het parkeren van auto's Is nog bijna even moeilijk als voor heen." "Kwalijk" noemt de VW het in baar jaarverslag over 1981, dat het recreatie park Wllgenplas (in combi natie met het te stichten Nationaal Vervoers- en Transportmuseum) er niet komt. Het betrokken ter rein ls door het Rotterdam se gemeentebestuur be stemd voor een ander doel. Trots Is de VVV daaren tegen wel op het grotere aantal theaterreserverin gen en Informatieverstrek kingen. De omzet aan re serveringen steeg met 2O0.GOO gulden tot 1,6 mil joen; het aantal informa ties door de VVV nam toe van 200.000 tot een kwart miljoen. Blijdorp en Euromast trokken In '81 minder be zoekers museum Boy mans 20.000 méér; in totaal 156.000. Zo veel belangstel lenden trok ook museum schip De Buffel, ondanks de twee maanden dat het vaartuig "in restauratie" was. Ook bij het werven van congressen had de VVV vo rig Jaar veel succes. Het aantal congressen, In ver schillende zalen in de stad, was beduidend hoger dan het Jaar ervoor. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Negen bor delen zijn er nog over ln het Rotterdamse Katendrecht, nu de politie gisteren het "huls" van mevrouw J. Wiliems heeft laten dichttimmeren. De siul- tingsactie, op grond van de ge meentelijke regels tegen over last. kwam na veel waarschu wingen aan het adres van de bordeelhoudster. „Maar ik zal 't hangslot en de planken weer weghalen", zo meldde mevrouw Wiliems van morgen. „Waarom pakt de po litie de andere bordelen op de Kaap niet óók aan? Ze denken 't bij mij zeker gemakkelijk te hebben, omdat ik er alleen voorsta". Volgens mevrouw Wiliems („ik laat me niet bang ma ken") is het dichttimmeren van de overgebleven bordelen niet de methode om de prosti tutie te verwijderen uit Katen drecht. „Mij krijgen ze toch niet weg. Ik heb m'n raadsman mr. L. van Heijningen al een be zwaarschrift iaten bezorgen or de Coolsingel. Dat van dit overlast die ik zou bezorgen, kunnen ze in hoger beroep nooit volhouden". Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Rotterdam blijkt in het komende Paas weekeinde zeer ln trek bij bui tenlandse toeristen. Vrijwel al le grote hotels zijn volgeboekt, vooral met Fransen. Duitsers en Engelsen. Dat betekent een bezetting van ongeveer 4300 hotelbedden. Veel gasten zul len moeten uitwijken naar de hotels ln de regio, die nog on geveer 600" bedden ter beschik king hebben. En nog veel meer toeristen zullen nachtverblijf moeten vinden bij enige dui zenden particuliere adressen die ln Rotterdam en omgeving kiaar staan om de stroom op te vangen. "Rotterdam ligt weer uitste kend in de markt", zo stelde een tevreden VW-dir» <:ie vaat." Hoe dat nu pre ös komt, kunnen we niet één twee drie nagaan. Misschien dat on ze voortdurende promotie in het buitenland begint door te werken. Het is in ieder geve» opvallend, dat de meeste tor- risten geheel Nederland willet "doen", voorai de bekende plaatsen ais Keukenhof maar toch Rotterdam als vaste ver blijfplaats verkiezen. 1

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1