Vierhonderd dagen boven Stolwijk Koffiehuis voor junks afgewimpeld Capelle weert betaalde seks Gevangen kapitein: gratie op Cyprus Politie vindt oplossing in bomincident Moment voor gevallenen Gewone politiewerk niets voor 'n vrouw' Fietser op autodak A ter meulen natuurlijk ter meulen natuurlijk y Vandaag met: Splintergroep bekent geknoei Pop symposium! Vier supporters bekennen Brand droef einde van hondenclub E Tank van Deens schip loopt over m. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het car-pool-prjject (samen in de auto naar het werk) is jn Rotterdam een fiasco geworden. Uit een enquête onder achtdui zend mensen die in de binnenstad werken blijkt dat er welgeteld twee geïnteresseerden zijn. Bï,dl 9,4 Voorzien van zowat alle gemakken is de 2^-jarige Kees Scheffers in zijn woonplaats Stolwijk be nnen met zijn poging et record paalzitten op Vierhonderd dagen te rengen. Tot en met een léfoon toe heeft de jeug- dige Stolwijken in zijn kistachtige woning van twee bij twee meter op zestien meter hoogte. Het dak win zijn paal- huis is uitklapbaar. Bij kou en regen zit Kees dus droog en heeft dan via een raampje zelfs uitzicht. De recordpoging is niet zonder problemen van start gegaan. Met name de streng gereformeerde partijen in Stolwijk maakten bezwaar tegen de benodigde bouwver gunning voor de paalwo ning. Ze vinden dat de mens voor hogere doelen geschapen is. Het huidige record paal zitten staat op naam van een Amerikaan die het ■199 dagen in een dergelijk bouwsel uithield. Ongegrond Moderne streepdessins... Elegante rok... Crèches 3 C <D O de expositie en de voorlichting van het Z3 bouwcentrum zijn op O woensdag 5 mei voor JQ het publiek gesloten. bezitten, Vientjt jaarli slijk een nsa red, reelief, sollege sfwijzend r.Ook ester evensS aaf at, geven ersN< fel geil] ikale beter h e Schiet ibeurtn elden gionsle lijnmond DINSDAG 4 MEI 1962 J.S. zich voelde laaroj) Weken- acht ar obsei Jgeno- rde Bidigde Ije uit lichtge- g. Ot it van ier meti raarde luizend veer liep lusde Zijn kwani irik vrij, derzoet eidain- jeble- n ven-, lydfsttl em nfc sloot, ééngn ond.D n gast tor alt of hen rmatie ir bij srZalif i. Forenzen liefst baas in eigen auto Het samenrijden bij het lijker maken door een reductie woon-werkverkeer wiide de ge- te geven op het tarief in de meente Rotterdam aantrekke- parkeergarage op de Sint Ja- cobsplaats. Voor het doel wa ren alvast zestig parkeerplaat sen gereserveerd. Bij de gemeente weet men nog niet precies waarom er zo weinig interresse bestaat voor het samenrijden van en naar het werk. Variabele werktijden en het ver van elkaar wonen zouden enkele drempels kun nen zijn. Ook de hardnekkige verslaving aan de "eigen blik ken sprinkhaan" speelt, zo ver moedt de gemeente, een rol. "Het experiment om samen in de auto naar het werk te gaan kan nu echt beginnen," riep de gemeente eind vorig jaar nog enthousiast. Van het -v.'< Ch«* 30 uu Th® ereld, ,di. Evi! i, 6.45 UF 61 MV rthur ,94» 30 us 63: ia.*# omt ir.Oi hier .bat ?ro- 3 uur 30 Ui 7.3! Duifl 3: So Ï.30 !,(tf 8: Ti] 5). dL 15 t 15, r. 1.31 15 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Rotter damse junkiebond is gisteren tijdens een gesprek op het stadhuis blij gemaakt met een dode mus. Tijdens het gesprek yeeg de bond van stedelijk drugscoordinator Woudenberg de belofte dat er een koffiehuis voor verslaafden zou komen. Wethouder W. J. van der Have van Volksgezondheid heeft vanmorgen echter verklaard dat hiervan geen sprake kan zijn. De drugscoordinator heeft volgens de wethouder voor zijn i». i ^urt gesproken. Het beleid is, -la^dus Van der Have, nog ateeds dat er geen concentratie van drugsgebruikers mag ko oien. De wethouder vreest dat Ben koffiehuis een "vrijplaats" wordt voor drugshandelaren en -gebruikers en voor de ver koop van gestolen goederen. De Junkiebond, die na het gesprek met de drugscoordina tor nog sprak van "een kleine doorbraak", vindt de vrees van m jjewethouder ongegrond. „We 4 n ze'7 een eethuisje en daar houden we de zaak zon der problemen onder controle." De Junkiebond vraagt al ge- biime tijd om een ontmoe tingspunt zoals een koffiehuis. °at is, vindt de bond, temeer nodig nu verslaafden elkaar niet meer kunnen treffen in de Restauratie van het Centraal Station. (Van een onzer verslaggeefsters) CAPELLE AAN DEN IJS- SEL Voor de Rotterdam se prostitutiewereld is het sinds gisteravond moeilij ker zich in Capelle aan den IJssel te vestigen. De ge meenteraad van die plaats heeft een artikel voor de Al gemene Politieverordening (APV) aangenomen, die uit- waaiiering van de Rotter damse seks over Capelle moet tegengaan. Tegen de zedelijkheidspa ragraaf bestond aanvanke lijk verzet bij de PvdA en D'66. Beide partijen vonden de omschrijvingen niet vol doende waterdicht. Ook vreesden ze dat men sen die met goede bedoelin gen in Capelle wilden ko men wonen, eerst zouden laoe.i-n bewijzen dat ze geen bordeel wilden beginnen. Ook voor het tippelen wa ren de omschrijvingen te vaag, zo vonden PvdA en D'66. Een half jaar geleden stemden ze om die redenen de zedehjkheidsparagraaf weg. Burgemeester Van Leeuwen trok toen de hele APV in. Ziekte van enkele raadsle den en een gewijzigd stem gedrag van wethouder Bruil bezorgden Capelle gister avond dan toch een ongewij zigde APV met zedelijk heidsparagraaf. ROTTERDAM De Neder landse kapitein Berend van der Laan (43) heeft gisteren gratie gekregen van de presi dent van Cyprus. Dat betekent dat hij geen drie maanden ge vangenisstraf hoeft uit te zit ten. Morgen komt hij vrij en gaat dan direct naar huis. Van der Laan werd tot cel straf veroordeeld omdat hij met zijn kustvaarder Margit het Griekse deel van de haven had aangedaan na eerder het 'Turkse deel te hebben bezocht. Daarvoor werd hij in Lamaca gearresteerd. De Margit kon verder varen en vertrok enkele dagen gele den met een lading citrus vruchten. De Rotterdamse scheepvaartmaatschappij Ver tom regelt het management van de Margit. De advocaat van de kapitein was tegen de straf in beroep gegaan en had bovendien om gratie voor zijn cliënt ver zocht. Grote sortering fantasie streepstoffen om jurkjes of blouses van te maken in di verse kleurstellingen en ook met lurex Van 100% acryl 150 cm breed Slechts 2 da gen afgeprijsd van 17,95 voor j OIVERSE streepdessins ministerie van Verkeer en Wa terstaat ws toen een subsidie van 38.000 gulden voor het pro ject binnen gekomen. Alleen, aan achtduizend werknemers rond de parkeer garage moest nog gevraagd worden of er interesse was. Op de enquête reageerden zestig mensen positief. Maar een ver gadering op het stadhuis, die uitsluitsel moest brengen over wie met wie zou meerijden, le verde twee echt geïnteresseer de car-poolers op. Op het abonnement van 85 gulden per maand voor de par keergarage zou voor een "volle auto" 25 gulden korting zijn gegeven. Alleen mensen van buiten Rotterdam kwamen voor het experiment in aan merking. Opzet van het plan was de parkeerdruk op het centrum van Rotterdam te verminde ren. De zestig gereserveerde parkeerplaatsen zullen worden verkocht aan andere langpar- keerders. Geruite plooirok met 5 plooi en en sierceintuurje Van een mooie kwaliteit strukture ga ren Van 75/25% polyester/ viskose De rok is geheel ge voerd in wit/bleu, wit/marine of wit/rood Maten 35 t/m 48 van 69,75 voor ROTTERDAM Een felle brand heeft het clubhuis van de Rotter damse Windhondrenver- eniging bij Laag Zestien hoven volledig in de as gelegd. De brandweer die snel ter plaatse was aan de Terletweg kon niet voorkomen dat het gebouw tot de grond toe afbrandde. Op het laat ste moment kon de brandweer een explosie voorkomen door vijf gasflessen uit de kantine te halen. De tweehonderd leden van de vereniging zijn zwaar gedupeerd door het verlies van hun club huis. Volgens hen zou de brand door vandalen zijn gesticht. De brand weer heeft echter geen sporen van brandstich ting aangetroffen na de bluswerkzaamheden. Een woordvoerder van de vereniging zegt dat de brand „praktisch het einde betekent voor de club". (Van een onzer verslaggevers) ALKMAARS/ROTTERDAM Vier Feyenoordsupporters hebben bij de Alkmaarse poli tie bekend dat zij verantwoor delijk zijn voor het "bominci dent" bij de wedstrijd AZ- Feyenoord van 10 april. Twee supporters, de 21-jarige G.v.D. uit Rotterdam en de 18-jange H.W.B. uit Schiedam, zijn na hun bekentenissen in bewaring gesteld. Van D. die een week geleden al werd aangehouden, heeft toegegeven dat hij de bom heeft gegooid. De Schie dammer B. had de bom ver vaardigd. Na verhoor werden voorlo pig vrijgelaten de 22-jarige R.J.P. uit Capelle, die de on derdelen voor de bom had ge leverd. en de evenoude Ridder kerker A.M.K.. die volgens het oorspronkelijke plan van het viertal de bom kort na de rust van de wedstrijd zou gooien. K. heeft de bom tijdens de eerste helft van de wedstrijd wel in zijn bezit gehad, maar het het gooien tenslotte over aan G.V.D. De Aikmaarse politie zoekt nog naar een onbekende vrou welijke verdachte die de bom op het Centraal Station in Rot terdam in ontvangst zou heb ben genomen. Zij zou ook de bom het stadion van AZ heb ben binnengesmokkeld. Door een vrouwelijke "expe diteur" te gebruiken meenden de verdachten dat het risico bij eventuele fouillering klei ner zou zijn. Het heeft bijna vier weken geduurd voordat de Alkmaar- se politie het bomincident "rond" had. Onmiddellijk na het incident werd de 21-jarige Hans van den Bosch uit Delft gearresteerd op onjuiste ver klaringen van een steward van de Feyenoord-supportersver- eniging. Van den Bosch werd twee weken lang onschuldig vastgehouden. Zijn onschuld kwam pas aan het licht toen de politie op het spoor kwam van de "groep van vier". Het is nog niet bekend wan neer het viertal voor de rech ter moet verschijnen. Volgens een woordvoerder van de Alk maarse politie zal dat echter met lang duren. De aangehou den Rotterdammer en Schie dammer blijven in arrest tot ze voor de rechtbank moeten komen- De eerste herdenking van de doden uit dé Twee de Wereldoorlog in' Rotter dam vond vanmorgen om 10.00 uur plaats op het Welleplein in Zuid. Tijdens een eenvoudige plechtig heid werden kransen en bloemen gelegd, voorafge gaan door enkele ogenblik ken stilte. Het witte kruis op het Weileplein (hoek Beuken- daai) is één van een aan tal gedenktekens dat in 1946 in verschillende delen van de stad werd neerge zet, op plaatsen waar ver zetsstrijders tussen *40 en '45 werden gefusilleerd of op andere wijze het leven lieten. Vanavond tussen 19.30 en 20.15 uur vindt op het Zuid plein bij het monu ment De Vallende Ruiter eveneens een dodenher denking plaats. De burge meester van Rotterdam, dr. A. Peper zal hier een korte herdenkingsrede uit spreken. De traditionele 4 mei-herdenking in de St. Laurenskerk begint om 18.45 uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Nog steeds heerst bij sommige korpsleden en vooral bij de leidingge vende van de Rotterdamse ROTTERDAM De 61-jari- ge S. Lems uit Rotterdam is vanmorgen op de Bosdreef met zijn fiets bij het overste ken door een personenauto ge schept. Hij kwam daarbij op het dak van de auto terecht. Van dat dak schoof hij door op het dak van een andere auto en kwam daarna op de rijbaan te recht. Na behandeling in het Bcr- wegziekenhuis kon de getroffe ne naar huis. politie de opvatting dat vrou wen door een gebrek aan licha melijke krachten niet geschikt zijn voor de gewone politie taak. Uit een onderzoekje van de Rotterdamse Erasmusumver- siteit blijkt dat politiechefs in het algemeen negatiever oor delen over het functioneren van vrouwen bij de politie dan hun collega's die lager in rang zijn. Volgens de onderzoekers zouden de negatieve indrukken van de korpsleden over hun vrouwelijke collega's hoofdza kelijk zijn gebaseerd op voor oordelen. „Gemengde" nachtdiensten leveren met zoveel problemen meer op dan bij de invoering ervan enige jaren geleden, melden de onderzoekers. Toch waren er nog geenqueteerden die spraken van „de kat op het spek binden" of „de gelegen heid maakt de dief* als het ging om het ontstaan van in tieme relaties bij gemengde nachtdiensten. Vrijwel alle geïnterviewden waren er van overtuigd dat vrouwen bij de politie wel de gelijk nuttig werk doen en dat dit werk niet beperkt hoeft te blijven tot aangelegenheden die „typisch" geschikt zouden zijn voor vrouwen. Door huwelijken en geboor ten blijft de gemiddelde poli tievrouw zo'n vier of vijf jaa in dienst. Volgens de onderzot kers zouden er mogelijkheden geschapen moeten worden om terugkeer van deze vrouwen bij het korps mogelijk te ma ken. Daarbij wordt gedacht aan part-time werk en creches om kinderen op te vangen. Bij veel politiemensen be stonden hier weerstanden te gen. Fart-timebanen zouden te veel bezwaren met zich mee brengen en de vrouwen zouden tijdens hun afwezigheid gedu rende de eerste jaren na een geboorte een te grote „kennis achterstand" oplopen. ROTTERDAM Bij het overpompen van ethylhexanol naar het Deense schip Aerald Maersk in de Prins Alexander- haven is gistermiddag zeven honderd liter van het gevaar lijke spul op het dek terecht gekomen. Dat gebeurde toen de tank vol was. Zeven werknemers van ECT klaagden over prikkelende ogen. De ethylhexanol kwam uit het Zwitserse binnenschip Ocuporos.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1