Drama in Putsestraat N ^$£4 ter meuten natuurlijk icM-r 35r Vrouw verkracht door drie mannen NIEUW CONFLICT IN DE HAVEN WEER BIJGELEGD Record-omzetten in Kuip Jongen verdrinkt: om hulp roepen was onverstaanbaar ïfrèft J. Backx op 78-jarige leeftijd overleden ter meulen natuurlijk Genoeg water, te weinig karnemelk Tien overvallen opgehelderd Extra controle op prostitutie Auto schept man Nieuw bedrijf op Zestienhoven ALEXANDRA GAAT DOOR Aktuele mode- Mm. Nm er.;j Sch ike] iblio* Islie iten-| lege (Van een onzer verslag geefsters) -ROTTERDAM Een felle uitslaande brand in het pand Putsestraat 58 in Rotterdam-Zuid heeft zaterdagnacht het leven gekost aan drie mensen. volop keuze! Prachtige crêpe en zijde jersey stoffen in diverse kleuren en dessins Prima geschikt voor jurkjes en blouses Makkelijk wasbaar Van 100% polyester. 150 cm breed. Per meter van 12,50 voor vlotte overall in de modekleu ren van nu: aqua of geel. Met diverse sportieve details, zoals zakken, elastische taille en verstelbare voetwijdte. Maten 56 t/m 44. Nu met 34 gulden voordeel, Van 69,- -voor tend jur, reels! )UW- mie' har iJ> EN* ert Weggefietst 'W¥ê'^ VéÊÉMk. i-~-, - i raüHl Containers „Wonderbaarlijk'" 39.30 262379. 19.00 3.00 tot k, Las- '877. P|. seniaaa ntzlaao Wibaui leugdbi Rosa- raat. i) door 739300 lensdaj ieders tot 2t0i Bever, at 40 eede en an Ob it 210! Spreek 14.00 niddaj •norgei- 26904? )Icin op! 09.00 ekura - 10.3oj l 9.30 gavondj 1033. to; elke ur, tei H. W niddag iverige dcrde tid to- HET VRIJE VOLK metropool 7 Ve:n;ree:fe'& vlucht voer vlar ni n- ïnzee Door het snelle optreden van hoofdagent C. D. Noorlander van de hondenbrigade, die een halve minuut na het alarm ter plaatse was, konden de 28-jarl- ge vrouw Haejinder Karr en haar 2-jarig zoontje Amandeer Singh Badual worden gered. Haar 35-jarige echtgenoot Su- oha Singh Badual. 4-jarig zoontje Rendji en haar 26-jari- ge zwager Sorjit Singh Badual kwamen om in de vlammen. De oorzaak van de brand Is nog onbekend. Vermoed wordt dat mep boven open vuur eten klaarmaakte. De heer G. van 't Zand (37) uit de Putsestraat 33 zag zater dagnacht tussen twee uur en half drie vlammen uit de wo ning komen. Hij sloeg onmid dellijk alarm en rende naar het brandende .huis. Hij sloeg Een politie man draagt het geredde kindje. een ruit in om hulp te kunnen bieden» maar sneed daarbij zijn polsslagader door. Een politieman heeft de pols dichtgeknepen totdat de ambu lance er was om de man naar het ziekenhuis te vervoeren. Inmiddels had hoofdagent Noorlander de doodsbange vrouw met haar zoontje in de dakgoot zien staan. Via een aangrenzend perceel wist hij moeder en zoon te redden uit de vuurzee. Toen de brandweer ter plaatse was stond de trap al in lichter laaie. Een brandweerman, die probeerde de mensen uit het brandende huis te redden, moest met brandwonden in de nek naar het ziekenhuis wor den overgebracht- De brandweer was de brand om drie uur 's nachts meester. Eén van de slachtoffers werd aangetroffen in de keu ken. Een ander is tijdens zijn vlucht naar het dak alsnog op zolder door de vlammen inge haald, denkt de politie. De ge redde vrouw was dermate overstuur, dat de politie pas zondagmorgen met haar kon praten. Zij Is voorlopig onder gebracht bij familie in Rotter dam. (Van onze sociaai-economi- sche redactie) ROTTERDAM Dr. J. Ph. Back*» bekend figuur in de Rotterdamse haven, is vrijdag in zijn woonplaats Hoogeveen overleden. Jan Backx is 78 jaar geworden. Backx. Amsterdammer van oorsprong, studeerde in Lelden en promoveerde op een proef schrift over de Rotterdamse haven. In 1927 trad hij in dienst van Thomsens Haven bedrijf, waar hij in 1934 direc teur werd. In 1967 nam hij als president-directeur afscheid. In datzelfde jaar werd hij voorzitter van de organisatie van havenwerkgevers SVZ, een functie die hij vier jaar be kleedde. Dr. Backx heeft zich beij verd voor het onderwijs in de haven, waarvan de havenvak school het resultaat werd. Een van de havenvakschoien is ook naar hem genoemd. Evenals een opleidingsschip, waarop de school gehuisvest is geweest. Backx was van 1935 tot 1940 gemeenteraadslid voor de Li berale Staatspartij. Bij de op richting van de PvdA direkt na de oorlog werd hij lid van deze partij. In de zeventiger jaren stapte hij uit de PvdA. ROTTERDAM Het zeil schip Alexandra gaat woens dag vanuit het Zuidierse Cork verder met haar deelname aan de Transatlantic 200. De Alexandra was vorige week naar Cork gesleept wegens een gebroken roer. De Pentax die als enige de noodroute vaart heeft in een vierde storm dit weekeinde schade aan de ver- staging en het voorstag profiel opgelopen. In de race ligt de Stad Rotterdam nog altijd aan kop. F»ro- 30 UK imen- Brin- .1930 98: Ifilm 8: Ha* be tl,'. Gold* 9.15 1.30, ter- i dut j uur (al.) 5 uur, 9.15 Do i.)a esti- r het uur grote 0J9 Tho IQ uur ival: es,» In iter- h««- iburs iell# i». EU- sctiiu iiW kW 4: Th MS •r,». «g ar- nd> iel 16J mtd (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Een Belgi sche vrouw (29) uit St Niklaas is zaterdagnacht na het bijwo nen van het Rolling Stones concert In het Feyenoord sta dion door drie Rotterdammers verkracht. Na het concert kon de Sto- nes-fan haar auto niet meer vinden. Zij Is toen in het gras gaan zitten, waarna zij werd aangesproken door een man, die haar wilde helpen zoeken naar de auto. Hierop bood zij de behulpzame man iets te drinken aan. In plaats van naar een café troonde hij haar echter mee naar een woonhuis, vermoedelijk aan de Persoons haven, waar twee mannen hen opwachtten. Alie drie mannen hebben zich daarop aan haar vergrepen. Nadat de verkrachters op de flets waren weggereden is de vrouw, totaal overstuur, naar het dichtstbijzijnde café gelo pen. De caféhouder heeft de politie gebeld. De vrouw heeft de nacht doorgebracht op het hoofdbureau van politie. Het signalement van de verkrach ters Is bekend. (Van onze sociaal-economi sche redactie) ROTTERDAM Nieuwe stakingen bij de machinale overslagbedrijven Frans Swarttouw en EMO zijn afge wend. Het werk bij beide be drijven is vanmorgen weer hervat nadat in het weekeinde ®en geschil over de uitleg van het CAO-akkoord werd bijge legd. Afgelopen vrijdag ontstond opnieuw onrust bij de bedrij ven. De twee roostervrlje da gen vormden de inzet. De werkgevers vonden dat de mensen in de dagdienst daar geen recht op hebben. De Ver voersbond FNV en de werkne mers vonden van wel. De vervoersbond dreigde daarop met een kort geding, De havenwerkgevers, verenigd m de SVZ, besloten zaterdag na een langdurige vergade ring, door onderhandelaar G. Zeebregts betiteld als "jurls- tenoverleg", de uitleg van de vervoersbond en de werkne mers te accepteren. Volgens de werkgevers hadden zij toch weinig kans gehad een geding te winnen. De arbeidstijdverkorting van twee dagen geldt nu voor alle werknemers bij de massa goed- en graanbedrijven die onder de CAO vallen. Een commissie die voor de helft zal bestaan uit vertegen woordigers van werkgevers en voor de andere helft uit werk nemersvertegenwoordigers, zal voor 1 oktober volgend jaar met een advies komen over nieuwe werkschema's bij de bedrijven. In afwachting van dat advies zullen alle CAO- werknemers de twee rooster vrlje dagen houden. Die moe ten ze alleen inleveren al3 ze niet in een ander werkschema worden ingedeeld. Vakbondsonderhandelaar Ger Ros is tevreden over het "succesje" dat nu tegenover de havenwerkgevers is geboekt. Door het toegeven van de ha venwerkgevers is de rust in de haven weergekeerd, aldus Ros. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Enkele honderden Stones-fans hebben afgelopen zaterdag een groot deel gemist van het optreden van hun favoriete roek-groep. Tegen alle verwachtingen In begonnen de Stones al om vijf uur 's middags met hun derde Kuipconcert. Op dat moment waren veel bezoekers nog niet eens bij het stadion aangeko men. Zij hadden erop gerekend dat de Stones pas om half ze ven met hun optreden zouden beginnen. Veel 'laatkomers' voelden zich achteraf door de organi satie in de maling genomen, temeer omdat een uur na de aanvang van het Stones-optre- den nog kaartjes werden ver kocht voor de volle prijs. Ze werden bij de kassa niet op de hoogte gebracht van het feit dat het concert op dat mo ment al in voile gang wa3. Overigens was het opmerke lijk dat - evenals bij de concer ten op woensdag en vrijdag - nog voldoende kaartjes ver krijgbaar waren. Weken geleden werd door het organisatiebureau Mojo al bekendgemaakt dat de concer ten van vrijdag en zaterdag volledig uitverkocht waren. Het concert van afgelopen zaterdag was met ruim vijftig duizend bezoekers tevens het drukst bezochte Kuipgebeuren. Toch was de stemming onder het publiek "matter" dan bij het optreden van vrijdag, dat als absoluut hoogtepunt mag worden bestempeld van de Ne derlandse Stones-tournee. Direct na afloop van het laatste concert startte een schoonmaakploeg van zo'n zes tig mensen met het opruimen van bij elkaar honderden ku bieke meters afval dat de fans op het veld en de tribunes had- denachtergelaten. Binnen een week moet het stadion weer gereed zijn voor het concert van Simon en Garfunkel. De directie van het Feyen- oordstadion Is erg enthousiast over de afgelopen Stones-ma rathon. Kuip-dlrecteur De Klmpe: „Het is allemaal erg meegevallea De Kuip is er on geschonden van afgekomen." De bedrijfsleiding van de Kuip doet geheimzinnig over de record-omzetten die de af gelopen dagen moeten zijn be haald. De tientallen eet- en drlnkkramen die stonden opge steld konden de onverzadigba re eet- en drinklust van de fans nauwelijks aan. Schattingen van standhouders komen al leen al op een bieromzet van bij elkaar zo'n vierduizend va ten bier. Tijdens een twee daags voetbaltournooi worden normaal in de Kuip zo'n vijf-, honderd vaten omgezet Het door zijn rijke kleuren- schakeringen uiterst boeiend vuurwerk, dat de drie Stones optredens steeds afsloot, heeft onder de bezoekers veel tongen losgemaakt Een aantal Rot terdammers heeft zelfs veront rust de politie gebeld om te in formeren waar 'die ontploffin gen' vandaan kwamen. Ande ren dachten dat er onweer pp komst was. Sommige Stonea- fans liepen lichte brandwon den op door het neerkomend vuurwerk. Directeur Hofmeester van de Friesche vuurwerkfabriek: Op verzoek van de Stones &A ,,/r ss A - A M/»/ 'r, O*. Ook Rotterdams burgemeester Bram Peper was bij het derde Stones-concert van de partij. Na afloop bekeek hij met een medewerker van het Feyenoord-stadion de enorm&rommel die de duizenden fans op het veld hadden achtergelaten. moest het vuurwerk extreem mooi en luid zijn. Bij elkaar hebben die knal- en kleureffec ten 55.000 gulden gekost Het vuurwerkprogramma dat wij hadden samengesteld voor ruim 2 minuten, vertonen wij anders in 20 minuten tijd. Onze fabriek heeft een week lang op topcapaciteit gedraaid om aan het verzoek van Jagger en zijn kornuiten te kunnen voldoen," aldus Hofmeester. Mick Jagger en zijn gevolg van 100 man hebben drie da gen lang 70 kamers van het Hiitonhotel bewoond op de 7e en 8e verdieping. Hilton-salesmanager Pim Lening: „Het is te merken dat de heren ouder zijn geworden. Toen ze in de zestiger jaren voor het eerst de Presidentiële suite huurden, brandde die bij na uit. De ventilatie voor de open haarden hadden de heren toen niet aangezet, waardoor wij met poederblussers moes ten ingrijpen. Alle kamers zijn nu echter in perfecte staat weer opgeleverd," aldus Le ning, die speciaal voor de Sto nes het restaurant drie dagen lang ook "s nachts open hield, om de heren van maaltijden te voorzien. Bij elkaar hebben de Stones zo'n anderhalf miljoen gulden overgehouden aan hun Nederlandse optredens. i ROTTERDAM Taal moeilijkheden zijn er de oor saak van, dat de hulp voor de Marokkaanse jongen Soulai- ran Bel Hassan (16) te laat kwam. Hij verdronk zater dagmiddag in de Nieuwe Maas achter de haven- en vervoersschool Jan Backx. Soulairan was het water in gegaan, hoewel hij niet kon zwemmen. Toen twee Ma rokkaanse jongens zagen, dat hij kopje onder ging, renden zij naar zijn moeder in dc Albrecht Engelmanstraat. De politie ging daar ook naar toe. Daar de moeder van het slachtoffer geen Nederlands sprak kon de politie geen wijs worden uit haar ver haal Pas na tien minuten kon een Marokkaans meisje als tolk fungeren. Politie en brandweer zijn daarop als een haas naar de Schiehaven gegaan. Soulairan was echter al verdronken. Duikers van de brandweer hebben het ontzielde lichaam boven wa ter gehaald. De moeder was dermate overstuur dat de po litie zich over haar moest ontfermen. MAANOAG 7 JUN11M2 En ja hoor, één keer per jaar kan het wel in Nederland: eitje bakken op een autodak. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De Rotter damse Drinkwaterleiding is blij met de warmte. Zij kan de verhoogde vraag naar water makkelijk aan. Ook als het hoog-zomerse weer nog eni ge tijd blijft aanhouden kun nen Rotterdammers de water kraan openhouden. De tuinen kunnen gesproeid worden en de wekelijkse wasbeurt van de auto hoeft ook niet achter wege te blijven. De Melkunie heeft duidelijk meer moeite de toegenomen dorst te lenigen. Oe werkne mers van de Melkunie heb ben zaterdag overgewerkt om de enorme vraag naar karne melk en yoghurt bij te kunnen houden. Zaterdagmorgen hadden de meeste winkeliers ai geen bronwater meer in huis. Ook de ijlings aangelegde extra voorraden waren in een mum van tijd uitverkocht. Oe openlucht zwembaden van Rotterdam maken gouden tijden door met een record aantal bezoekers. De Neder landse Spoorwegen heeft het weekend extra treinen inge zet naar Hoek van Holland. De verhoogde waterafzet komt de Rotterdamse Drink waterleiding goed uit. „Door de teruggaande economie en de sluiting van bedrijven heb ben we al enige tijd een over capaciteit," aldus een woord voerder van DWL. „Die over capaciteit komt nu goed uit. De bevolking kan van harte verkoeling zoeken bij ons wa ter, zelfs als de hitte langdu rig aanhoudt." Ook de frisdranken-industrie kan de dorst makkelijk les sen. Vooral Spa-rood, bier, frisdranken en frissere wijnen vallen bij het dorst-lessende publiek in de smaak. De omzet van karnemelk is vier maal zo groot als nor maal. Ook wordt er meer yog hurt gekocht. Directeur Boogaard van de Rotterdamse Melkunie: „als het zo heet blijft zuilen we ook de komende zaterdag ex tra diensten draaien om kar nemelk en yoghurt te produ ceren." Hoewel het van hem nog wel een tijd warm mag blijven hebben de melkveehouders liever een flinke regenbui. De melkkoeien reageren op de hitte met een lagere melkgift Als de droogte aanhoud zui len de boeren de koeien moe ten bijvoeren met winterkoe- ken om de melkproduktie zo veel mogelijk op gang te hou den. De zwembaden hebben het deze week zwaar te verduren gehad. In het buitenbad De Plompert in Rotterdam-Zuid namen de afgelopen week 27 duizend mensen een koele duik. Dat zijn ruim vijf keer zo veel mensen ais in dezelfde week een jaar geleden. „De Roteb moest per dag elf containers vuii tegen. Overal op het terrein staan af valemmers, maar de mensen gooien de troep gewoon ach ter zich neer. tedere avond moet een veegmachine het terrein schoon maken," zegt een woordvoerder van het zwembad. In het buitenbad Ommoord werd het vuil ook in het zwembad gegooid, „ieder kwartier moet een badjuf frouw erin duiken om de rot zooi van de bodem te halen." Het zwembad in Perm's heeft deze week vooral veel vreem den op bezoek gekregen. „Als het in de Plompert druk is komen de mensen hier naar toe." Daarentegen is het rustig ge bleven in het zwembad aan het Afrikaanderpiein. „Ons zwembad fungeert vaak als kinderopvang als de ouders op zaterdag naar de markt gaan. De warmte heeft daar geen verandering in ge bracht." Volgens de Rotterdamse GG en GD is het met de warmte- periode tot nu toe „wonder baarlijk goed gegaan". Vooral bejaarde Rotterdammers doen het rustig aan en gaan met de hitte niet de straat op. Voor de GG en GD is het daardoor niet drukker dan an ders. Minder goed slaan de dieren zich door de zomerse dagen heen. Mevrouw Been van de dierenambulance: „Opvallend veel dieren bezwijken aan een hartaanval. Ook zijn er vee! katten die van de daken of uit open ramen valien. Ze zoeken de koelte op, maar als ze een halve kever zien vlie gen proberen ze hem te van gen en vergeten waar ze zit ten." Ook wor.den veel dieren vermist nu ramen en deuren van de huizen open staan om voor enige koelte te zorgen. ROTTERDAM Samen met de rijkspolitie heeft de Rotterdamse politie tien gewa pende overvallen in verschillende plaatsen opgehel derd. Tien ver dachten zijn in verband hiermee gearresteerd. De arrestanten worden beschul digd van verboden wapenbezit. Enke len werden boven dien gezocht voor poging tot dood slag. Tegen vier van de tien loopt een onderzoek we gens fraude. Volgens de Rotter damse politie gaat het om overvallen in Dordrecht, Rid derkerk, Rotter dam, Zoeterwoude en het Brabantse Geffen. De totale buit heeft meer dan honderddui zend gulden be dragen. ROTTERDAM De politie la over gegaan tot ver scherpte surveil lance In de Karei Ooormanstraat en naaste omgsving. waar vele (jeugdi ge) prostituees opereren. Dit naar aanieiding van klachten van om wonenden inzake overlast, die vooral door hel optraden van talrijke heroï- nehoertjes is ont staan. Arrestaties zijn tot nu toe niet verricht ROTTERDAM De 85-jarige heer De Bok uit de War- moidstraat in Rot terdam is zondag middag door een auto geschept Hij stak de Groene Kruisweg bij de Slinge over, terwijl hel voetgangers licht op rood stond. Met twee gebroken armen en vermoedelijk een schedelbasis- fraciuur Is hij naar het Dijkzigt-zie- kenhuis gebracht ROTTERDAM Op de Rotterdam se luchthaven Zos- tienhoven Is een nieuwe luchtvaart makelaar van start gegaan onder de naam SolidAlr- Charter. Het Is een onderdeel van Rotterdam-Air, die zich gaat bezig houden met alle soorten charters. SoiidAir wil zich gaan specialiseren in het vervoer van pluimvee en lading van uitzonderlijks afmeting of ge- wicht

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1