Keuze voor dubbele Beneluxbuis M n zoontje is driemaal aangereden Klompen vliegen weg op ontbossingscongres Patrouilles pakken strand- crossers aan Kraan schept laatste resten olie uit zee Karper als redder Brandweerman raakt gewond Spoortunnel is 99 n S Vandaag met: Steppend naar Parijs or t Vermoorde gecremeerd Vermoedelij ke dader brand gearresteerd mm m Nauta eerste? Lai nen tel. D» lorto- ikt iet»' i t* on (Van een onzer verslaggevers) ZENBURG De ge meente Rozenburg en de industrieën in Euro poort en Botlek maken zich sterk voor de aan leg van een tunnel on der de Nieuwe Water weg ten oosten van Ro zenburg. Zij vinden de ze Blankenburgtunnel een betere keus dan de verbreding van de be staande Beneluxtunnel. ÉS S (Van een onzer verslaggeefsters) DORDRECHT Een eigenaar van een woning in de Dordtse gifwijk, mr. P. J. G. M. van Gooi, wil schadevergoeding van de gemeente. Het geding voor de Dordtse rechtbank dient op 23 juni. Mr. Van Gooi stelt de gemeente aansprakelijk voor alle geleden en nog te lijden schade. Hij verwijt het Dordtse gemeentebestuur on zorgvuldig handelen omdat zij niet heeft verhinderd dat er in de Merwepolder chemisch afval werd gestort en daarna zonder onder zoek de grond heeft ver kocht voor woning bouw. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Strandgangers die met speciale terreinwagens en personenauto's eens ..lekker ruig" door het mulle zand van de Maasvlakte willen scheuren, riskeren bin nenkort een bekeuring. De politiepatrouilles gaat deze zomer extra scherp optreden tegen dit tijdverdrijf, dat daar tot nog toe ooglui kend werd toegelaten. Op andere stranden was het autorijden al langer verboden. Van een onzer verslaggevers KRIMPEN A.D. IJSSEL De Chinese graskarper moet de gemeente Krimpen aan den IJssel uit de financiële problemen redden. Door het uit- zeilen van deze vis soort als bestrijder van natuurlijke be groeiing in de Krim- pense singels moet een forse bezuiniging op het onderhoud van de waterpartijen mo gelijk worden. f:# VRIJDAG 11 JUNI 1M2 Verzet tegen nieuwe Waterwegtunnel groei i Met die voorkeur staan se lijnrecht tegenover de belang hebbenden op de noordelijke Waterwegoever. Wanneer deze tunnel zou worden gebouwd, betekent dit een doorsnijding van het bijzondere Dickebaert- gebied tussen VIaardingen en Maassluis. De gemeenten Maassluis, Vlaardlngen, Schie dam, het openbaar lichaam Rijnmond en milieuorganisa ties wijzen daarom de Blan kenburgtunnel af. Rijnmond zegt dat een ver dubbeling van de Beneluxtun nel past in het streven naar bundeling van alle verkeers- ROTTERDAM De maan dag dood in haar woning ge vonden Rotterdamse Floretta van der Steen is door messte ken in de hals omgebracht. Sectie heeft dat uitgewezen Ze is niet seksueel misbruikt. De tien rechercheurs die zich met de moordzaak bezighouden, hebben nog geen aanknopings punten omtrent de identiteit van de dader. Floretta Is van daag gecremeerd in het cre matorium in Rotterdam-Zuid. stromen Een nieuwe tunnel zou weer nieuwe knelpunten met zich meebrengen Zowel de gemeente Rozen burg als de organisatie van de industrie, de Stichting Euro- poort/Botlekbelangen, wijst op het isolement van de zuidelijke Waterwegoever. De Blanken burgtunnel geeft de 15.000 in woners van Rozenburg de kans bij een industriële ramp een veilig heenkomen te zoeken naar het noorden De bedrijven In Europoort vinden bovendien een snellere verbinding met Den Haag aan trekkelijk. Bovendien wijst men op de nieuwe projecten op de Maasvlakte (containerter- minal en kolenoverslag) die tot 2000 zo'n duizend nieuwe arbeidsplaatsen zullen opleve ren Dat betekent óók extra verkeer met de noordelijke Waterwegoever De tegenstanders van de Blankenburgtunnel zijn overi gens niet allemaal voorstan ders van uitbreiding van de BeneluxtunneL Die uitbreiding zou toch nog eens kunnen lei den tot aanleg van de omstre den Rijksweg door Midden- Delfland, vreest men. In Rozenburg wil men bij aanleg van de Blankenburg tunnel nog wel een voetgan gers- en fietserspontje naar Maassluis handhaven. Ook wil men dat Rijkswaterstaat be kijkt of het mogelijk is gevaar lijke stoffen te vervoeren door de nieuwe tunnel. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Zet 'n boom op bij een goed glas wijn. Deze sfeer ademt deze dagen con grescentrum De Doelen In Rotterdam. Ruim 1800 jonge dames en heren uit de hele wereld zijn er neergestreken om te congresseren over 'ont bossing'. Het niet onbe middelde gezelschap houdt het grootste Euro pese Junlorkamercon- gres dat er ooit in de we reld gehouden Is. Het thema 'ontbossing' ts ge kozen, omdat de derde wereld door ongebreidel de houthakkerij armer dreigt te worden. Erg veel was er giste ren op de eerste dag van de conferentie nog niet te merken van begaan heid met het lot van de wereld. Bij het Franse standje werd vrolijk ro de wijn geproefd, bij het Finse werd over zeilva kanties gesproken, en bij het Nederlandse standje werden nota bene klom pen vervaardigd. De Franse delegatie hield de stemming erin en liep vrolijk zingend rond. Onwaarschijnlijk ls het dat het lied "Save the Forest" door Frans Halsema en de Mari nierskapel een hit wordt. Het speciaal voor deze gelegenheid gemaakte grammofoonplaatje is niet bulten de Doelen verkrijgbaar. Aan de voorbereiding van de conferentie Is vier jaar gewerkt. De or ganisatie ervan kost 1,2 miljoen gulden. De deel nemers hopen voldoende geld bijeen te brengen om Seoul In Korea een hos aan te kunnen bie den. W-^i» i-' ROTTERDAM De Rotter damse politie heeft gisteren dc 22-jarige L. M. J. J. uit Rotter dam aangehouden, die ervan wordt verdacht het afgelopen weekeinde brand te hebben ge sticht in de Putsestraat. In de vlammenzee vielen drie doden. De gcheie woning brandde uit. Recherche-onderzoek in de buurt heeft de politie op het spoor van de man gebracht Deze ontkent overigens met de brandstichting iets van doen te hebben. L. M. J. J. is vanmor gen voorgeleid aan de officier van Justitie. Een getuige heeft verklaard twee mannen het huis aan de Putsestraat 5b te hebben zien binnengaan, vlak voordat de brand zaterdagnacht om streeks twee uur uitbrak. Des ondanks denkt de politie met J. de enige dader te hebben opge spoord. Gif wij k-bewoner wil geld zien Met nadrukkelijke Instem ming van een groepje mede standers breken bewoners van de wijk Beverwaard in Rotter dam-zuid de straat op voor het buurtgebouw aan de Neyenro- deweg. De actie werd gister avond ondernomen omdat op de weg vele ongelukken en bij- na-ongelukken zijn gebeurd en de gemeente ondanks de vele smeekbeden niet wil ingrijpen. „Mijn gehandicapte zoontje van 7 is hier al driemaal aan gereden". zei één van de ver ontruste wijkbewoners, de heer De Beer van het Twickeierf 16 gisteravond. Na de actie gin gen buurtbewoners samen met de voorzitter van de deelraad IJsselmonde naar het politie bureau voor overleg. Gemeen tewerken heeft intussen laten weten geen ƒ25.000 op tafel te kunnen leggen voorwoonerf borden op de Neyenrodeweg die volgens de bewoners een ware racebaan is. Als er bin nen 14 dagen ..niet3 is ge beurd". gaan.de bewoners tot fellere acties over. Een politieman maant tot kalmte (foto links Het breekijzer gaat in dc racebaan Neyenrodeweg (foto boven) Tot nog toe heeft de gemeen te Dordrecht geen enkele ci vielrechtelijke aansprakelijk heid willen erkennen. Mr. Van Gooi, die op het meest vervuil de stuk van de Merwepolder woont, beschouwt het rechts geding als een proefproces. Wint hij het geding, dan zal el ke gifwijkbewoner zich tegen over de gemeente op dit vonnis kunnen beroepen. Het is moge lijk dat de rechtbank uiterlijk in september vonnis wijst. Mr. Van Gooi vindt het van belang dat er een vonnis ligt voordat er met sanerings maatregelen wordt begonnen. „Als men zou weten dat de ge meente moet betalen, wordt er misschien een andere beslis sing genomen", zegt hij. „Nu blijft het bij wat frutselen en het zou goed zijn als de over heid beseft dat zij wel eens gedwongen kan worden meer te betalen dan de vijftien mil joen die zij nu in gedachten heeft. Ais de gemeente de hui zen zou moeten kopen, kan dat wel zo'n honderd miljoen kos ten." Ook de Vereniging Actieco mité Vervuiling Merwedepol- der zint op juridische stappen. Men wilde een collecte houden om deze te kunnen betalen. B. en W. hebben de straatcoliecte echter niet toegestaan, omdat er „geen groepsbelang" mee zou worden gediend. Het duincrossen op dc Maas vlakte neemt de laatste tijd hand over hand toe. mede door het fraaie weer van de afgelo pen weken. Badgasten die dit Jongste strand In het Voornse kustgebied voor hun ontspan ning opzoeken, klagen steen en he«n ©ver het gevaar en de on- Vooral het crossen met de modieuze kleine terreinwa gens wekt bij velen grote er gernis. Ook komt volgens de Politie de duinvorming In ge vaar, doordat het jonge helm gras met de terreinbanden fi naal wordt kapotgereden. Rijkswaterstaat zal op korte termijn borden plaatsen op en rond de Maasvlakte met het opschrift: „Verboden voor Mo torvoertuigen". Vanaf dat mo ment loopt iedereen die met een auto op het strand of tn de duinen komt een bekeuring op van 75.-. Exploitanten van strandtenten kunnen onthef fing aanvragen. (Van een onzer verslagge vers) ROTTERDAM De laat ste resten olie uit de maan dag op de Noordzee lekge slagen Griekse tanker "Kati- na" zijn door verdamping in koeken veranderd. Deze taaie overblijfselen zijn niet meer op te zuigen en moeten nu uit zee worden opge schept. Rijkswaterstaat heeft hiervoor gisteren een spe ciaal uitgerust schip uit Vlisslngen Ingeschakeld. Dat moet met een kraan de koeken aan boord hijsen. Van de 1200 ton zware stookolie die uit de "Katina" Is gestroomd, ls volgens Rijkswaterstaat nog een hoeveelheid van 50 ton over. De stookolie zit „opgesloten" tussen drijvende kussens, in de buurt van bet llchtplat- form Goeree. De "Katina" was maan* dag buiten Hoek van Hol land leg geslagen toen bet over de ankerketting van een ertstanker voer. BIJ Rijkswaterstaat zijn nog geen klachten binnengeko men over door deze olie ver vuilde stranden. Die bezuinigingen zijn noodzakelijk nu gebleken is dat de financiële positie van Krimpen meer is verslech terd dan was voorzien. Ko mende week vergaderen de commissies over extra be zuinigingen. In bet kader van de bezui nigingen zullen de Krimpen- sc gemeenteraadsleden in het vervolg bun draakje» na raadsvergaderingen of bij ontvangsten uit eigen zak moeten betalen. Het college van B. en W. zal voortaan de wekelijkse lunch voor eigen rekening nemen. Dit alleen al levert Krimpen 2750 gul den per jaar op. Verder zal mem' In Krim pen nog eens "kritisch' gaan kijken naar zaken als abon nementen op tijdschriften, deelname aan conferenties, druk- en bindwerk, kosten stembureaus, de openbare verlichting en de openbare toiletten. Gebruikers van de weke lijks in Krimpen gestatio neerde Disco-bus zullen voor bet lenen van grammo foonplaten meer moeten gaafi betalen. Dé gemeente is van plan de subsidie aan de Stichting Centrale Disco theek 1,- per uitgeleende plaat) te beëindigen. Dit jaar moet dat Krimpen nog duizend plek opleveren, de komende vier Jaar scbeett dal al 6 mille op de begro ting. DOR DRECHT Geblakerd meubilair, ge knapt glas werk, een naar beneden en in elkaar gezakte kroon. Deze uitgerookte huiskamer is van J. C. Fruimboom uit de Johan- nus Spaans- straat in Dor drecht. Het huis, waar vannacht een uitslaande brand uitbrak, werd com pleet ver woest Het vuur begon in de woonka mer en breid de zich zeer snel uit Een brandweer man liep tij dens het blus sen een snee in zijn linker bil op. ■/.////Zjf'f ROTTERDAM/NEW YORK Het zeilschip de Stad Rot terdam, van schipper Sjoerd Nauta, stond aan het begin van de middag op het punt New York binnen te lopen- Of het schip daarmee ook winnaar wordt van dc Rotterdam Transatlantic 200 ls nog onze ker. ROTTERDAM - Met gro te teleurstelling reageren bewonen» van de Rotter, damse wijk Feijenoord op de mededeling van minister Zeevalklng om geen geld be schikbaar te stellen voor de aanleg van een verlengde spoortunnel. Feijenoord en ook enkele gemeentelijke diensten noemen een ver korte spoortunnel „een ste debouwkundig onding". De wijk wordt in tweeën gehakt en er wordt veel boven grondse gelulds- en trillings, overlast voorzien. Minister Zeevalklng zet met zijn mededeling de Rot- ierdamse gemeenteraad voor het blok. Er zijn nu bij. na geen keuzemogelljkhe- den meer. De aanleg van de spoortunnel zal elf Jaar iang voor enorme bouwoveriast zorgen. (Zie verder pagina 15)

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1