F inanciering nog probleem Aanpassingen zijn nog mogelijk Besparingsplan kri|gt instemming Geen muziek 's avonds: jazzcafé in nood Nieuwelaan-bewoners zijn 'nog steeds' tegen sloop K r« iÊmAMmzD m&mm mmm mwSËÈ Open dag op schooltuintjes Instuif voor ouderen m 3,5 ton tekort op Slachthuis-begroting Tóch aardgas en CAI voor Kethel-Noord Alle subsidie-kranen open: Kindervoorstel lingen Toneel, muziek, enz. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij voldoende interesse van instellingen zal de wijk Oost een eigen ruimte krijgen voor sociaal- medische voorzienin gen. Op het Stadskan toor wordt gedacht aan een uitbreiding van het nieuwe centrale kruis- gebouw aan de Van Swindensingei. De Stichting Raad voor het Bejaardenwerk, het Al gemeen Maatschappe lijk Werk en de Stich ting Pro-Juventute staan op de lijst van huurders. Financiële onzekerheden *'V Pi SliWPfIft m fWW'W'rmA'' f Wi P w- Wm'. «SM) &st: Mtmjémk '"SS: AVA- Rob Jansen, een van dc gedupeerde eigenaren van jazzcafé Dc Bliksem: Als wc geen vergunning voor dc a rond krij gen zie ik het niet meer zit ten." Scheeres: "Ik kijk met gepaste trots naar het bespa ringsbedrag". door onze medewerker HAN VAN OER HORST BIOSCOPEN DINSDAG ROTTERDAM SPIJKENISSE Va foi ff* vo Al| ni§ vu Sta t tar Lét (ge ree de plo de se I ten mit hec die ten jee V& 10 [DINSDAG 22 JUNI 1M2 Oost maakt kans op 'klein dienstencentr um' De aanbouw aan het nieuwe kruisgebouw zal 170 vierkante meter groot worden, de bouw kosten bedragen vier ton. Het principebesluit over de bouw van dit sociaal-medisch cen trum zal nog in juli worden ge nomen. Een onzekere factor is op dit moment nog de exploitatie, de komende weken zal intensief worden overlegd met de adspi- rant-huurders. De gemeente wil een huurprijs vaststellen die gelijk is aan die van het wijkcentrum De Blauwe Brug in Groenoord. Waar het geld voor de nieuwbouw vandaan moet ko men is op dit moment nog niet duidelijk. Daar de wijk Oost is aangewezen als stadsvernieu wingsgebied zou de gemeente aanspraak kunnen maken op een ISR-subsidie van 72.000 gulden. Het ministerie stelt echter als cis dat het dan een dien stencentrum betreft dat be jaarden in staat stelt zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. In Oost zal maar gedeeltelijk aan deze eis voldaan kunnen Vlnl; »mi-si het nkuwe centrale krui-sijcbfiuiv tuin de Van Sicuidntsin- <jel kan hel sociaal me disch cen tra m kamen. De gameeti tel uud heeft des tijd lx - paald dnt de iln n hou (i mi mulei u elzijn •>- nurzu nni- i/c ii main lijk ma/ I zijn. s™S'/' i'f'S ''fK' «V '"W s//y'', s s.'> ypfKv*.'*/,', s *w/XC'ï'f' s '"v ar 'SS/SSStt/fss,U, - 'f"''-- SCHIEDAM Tijdens een open dag op de schooltuinen complexen Vijfsluizen en Landvreugd kunnen belang stellenden de tuintjes van de kinderen bekijken. Ook resulta ten van kinderen die onder schooltijd naar de tuintjes ko men kunnen bekeken worden. Het gaat hier om klas 4 en 5 van de A. H. Gerhardschool, klas 4 en 5 van de Jan Lig- thartschool klas 5 van de Goe man Borgesiusschooi. klas 3/4 van de Prof. R. Casimirschool, klas la, lb en 2 van V.B.O.- school "De Wegwijzer" en de klassen 3 en 5 van de Augusti- nusschool. De tuintjes zijn van half 10 tot half 12 's morgens geopend. Vijfsluizen ligt aan de Vlaardingerdijk, tegenover de werf Wilton-Feijenoord. en Landvreugd ligt aan de Swee- lincksingel in Groenoord-Zuid. Tuinleiders-en leidsters zijn op de dag aanwezig en ouders kunnen hun kinderen helpen bij het onderhoud van hun tuintjes. SCHIEDAM Op de sport en spelmiddag voor GO-plus- sers staat volgende week het instuifidee centraal. Volgens de Sportraad van Schiedam, die de instuif organiseert, bete kent dat "vrijheid, blijheid"; wie geen zin meer heeft, houdt er mee op. Op 1 juli kunnen ouderen van 2 tot 4 uur 's mid dags onder deskundige leiding gratis sporten en spelen doen in de Sporthal Margriet. Er is gratis koffie verkrijgbaar. De Sportraad hoopt met deze mid dag een aanzet te geven tot het Meer Bewegen van Ouderen (MBvO). worden. De Stichting Raad voor het Bejaardenwerk wil haar wijkactiviteiten in Oost verplaatsen van het clubhuis aan de Gallilesstraat naar het nieuw te bouwen centrum aan dc Van Swindensingei. Naast een wijkpost zou daar dan ook een ontmoetingsruim te voor bejaarden gevestigd moeten worden. Deze bestem ming voldoet aan de eisen Bij de spreekuurruimte voor het maatschappelijk werk en Pro Juventute is dat maar ge deeltelijk het geval. De ge meente hoopt nu op een wat ruimere uitleg van het begrip „dienstencentrum" door het rijk. Andere financiële onzekerhe den zijn de bedragen die uit de fondsen gehaald kunnen wor den. Het provinciaal fonds voor verbetering van welzijns voorzieningen en het Fabri- fonds zouden beiden een be drag van 80.000 gulden op kun nen leveren. Toezeggingen zijn echter nog niet binnen, de ge meente zal de nieuwbouwplan- nen eerst concreet moeten ma ken. De afdeling Sociale Zaken en Volksgezondheid dringt er daarom op aan om een princi pe-besluit in de raad te nemen. In een eerste verkenning van de situatie merkt de afdeling op: „Een goed onderbouwd stuk is met name noodzakelijk om externe „geldgevers", rijk en provincie, van de wenselijk heid van het project te overtui gen". SCHIEDAM Een optimis tische wethouder Scheeres krijgt het maandag aan de stok met de pessimisten. De bezuinigingsvoorstellen van bijna 15 miljoen gulden voor de gemeentelijke uitgaven tus sen 1983 en 1987 moeten dan definitief worden. De raads commissie voor financiële aangelegenheden ging gisteren akkoord met de uitgangspun ten van het bezuinigingsplan. Alleen de CPN vindt dat be drag teveel. De zwartkijkers onder de raadsleden vinden dat de ge meente nog te weinig met éch te ombuigingsvoorstellen komt. C. van Tilborg van de VVD noemde de bezuinigingen "gekrabbel in de marge" en het CDA bij monde van A. Van Lingen: „een hap-snap beleid". Wethouder Schecres zelf noemde de vijftien miljoen be sparingen een resultaat waar met gepaste trots op terug kon worden gekeken. „De pijn valt best wel mee", zei hij gerust stellend. De raadscommissieleden hadden liever meer eigen wen sen ter discussie willen stellen. „Door tijdsgebrek is dat niet mogelijk", vertelde Scheeres. „Het is ondoenlijk om alle uit gaven een voor een te onder zoeken en met een motivatie op tafel te komen. Aanvanke lijk was het de bedoeling dat de raad in april al over de be zuinigingen zou praten". De PvdA en WD-fracties hebben wijzigingen ingediend op de ombuigingsvoorstellen. Belde partijen vinden het on aanvaardbaar, dat de Sehie- damse bevolking meer moet gaan betalen voor diensten die het bureau huisvesting ver leent. Ook de kinderboerderij moet blijven en de warme maaltijden van de Stichting Raad voor Bejaardenwerk in géén geval kostendekkend. Ter dekking van het tekort en voor beleidsverschuiving stelt de WD onder meer voor om het Sportfondsenbad geen subsidie meer te geven en het vuil door particulieren te laten ophalen. De Partij van de Ar beid vindt dat raadsleden post vakjes moeten krijgen zodat geen portikosten hoeven te worden gemaakt. Voor een woonvergunning zou ook meer berekend kunnen worden. Alle fracties praten donder dag ieder voor zich over aan passingen zodat maandag defi nitieve keuzes kunnen worden gemaakt. SCHIEDAM De droom van Rob en Tom Jansen, eige naar van Jazzcafé „De Blik sem" aan de Vlaardinger- straat, dreigt in rook op te gaan. Hun zaakje trekt alleen genoeg klanten, als er 's avonds levende muziek ge maakt wordt. En dat staat de gemeente niet toe. Alleen op zondagmiddag mag er een Jazzcombo'tjc spelen, maar dan zitten ook de meeste lief hebbers van deze muzieksoort op de voetbalvelden. Ook de slotavond van het Schiedamse Jazzseizoen aanstaande vrijdag is door de gemeente op losse schroe ven gezet. Om tien uur uiter lijk moet het inmiddels geen- gageerde trio „Introduction" ophouden. En dan zo weten Rob en Tom uit ervaring ko men de eerste klanten pas bin nen. „Die paar keer, dat ik op vrijdag wel muziek had. zegt Rob Jansen, „begon mijn om zet aardig te lijken op het streefbedrag, wat je nodig hebt om rond te komen. Maar als we geen vergunningen voor de avond krijgen, zie ik het niet meer zitten." Volgens de heer Kroon van de gemeentepolitie mogen de gebroeders Jansen blij zijn met de toestemming één avond tot tien uur te spelen. „In het verleden zijn er be hoorlijk veel klachten geko men," zegt hij. „Als dat door gaat. dan moeten zij een ge luidsrapport overleggen en ge luidsisolatie laten aanbrengen. Nou, alleen zo'n rapport kost ai duizenden guldens. Ik zou niet weten, hoeveel het precies kost om zo'n oud cafeetje te laten .isoleren. Maar tsjonge, jonge." Kroon heeft nog een argument om niet voor café De Bliksem een oogje toe te doen. „Het gaat tegenwoordig slechter in de horeca en nu willen ze alle maal klanten trekken met le vende muziek," legt hij uit. „Maar dat gaat niet. Daar zijn die zaken niet geschikt voor. Als ieder pand nu behoorlijk geïsoleerd was, dan lagen de zaken anders. Maar zo is het niet." Rob Jansen begrijpt al die bezwaren niet. „Jazzmusici maken geen lawaai. Introduc tion bestaat uit een piano, drums en een bas. Daar komt helemaal geen versterking aan te pas." Hij is bang, dat hij zich over een paar maanden met zijn broer aan kan sluiten bij het leger der werklozen. Maar zo somber is de situatie toch nog niet. Mevrouw Schol ten van het Bureau Algemene Zaken der gemeente, die de muziekvergunningen behan delt zegt: „Wij gaan natuurlijk niet eerst praten met de pers. Wij willen eerst met de heer Jansen rond zien te komen. We zijn nog niet met hem uitge sproken." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De begroting van het noodlijdende Schie damse slachthuis over 1981 laat een tekort zien van 3,5 ton. De gemeente wil dit bedrag dekken uit de algemene be- drijfsreserve die in de afgelo pen jaren is opgebouwd door allerlei financiële steunmaat regelen van het rijk. De bodem van dit 'potje' zal met een uit gave van 3,5 ton echter in zicht komen. Wethouder Reinier Scheeres la van plan de Slacht- hulsproblematiek na het zo merreces opnieuw aan de ar de te stellen. |P Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Het ziet er naar uit dat de bewoners van Kethel-Noord toch loon naar werk krijgen. Al jaren lang zetten zij zich in voor de aanslui ting van hun hui zen op het aard- gasnet en de Cen trale Antenne In richting. Het ge meentebestuur met verantwoorde lijk wethouder Rei nier Scheeres voorop ging echter uit van het stand punt dat de ge meentekas geen onrendabele aan- sluitngen kan be talen. De oliesto- kende Kethel- Noord bewoners waren financieel gedwongen hun protesten kracht bij te zetten, en naar het er nu uit ziet niet zonder succes. De gemeenteraad zal volgende week maandag naar alle waarschijnlijkheid een ton krediet verstrekken om de aansluitmogelijk heden te laten on derzoeken, Om de voorzieningen nog enigszins rendabel te maken hebben de ambtenaren op het Stadskantoor alle subsidiepotjes nog eens op een rij gezet. De water leidingen en elek triciteitskabels naar Kethel-Noord zijn aan vervan ging toe. Ook dringt het Hoog- heemraadschap Delftand aan op aansluiting van dit gebied op het rioolstelsel. De gemeente kan hierdoor aan spraak maken op een „aanzienlijke financiële vergoe ding" op grond van de verfijnings- regeling riolerin gen. Aangezien er heel wat mens kracht nodig is om de genoemde voorzieningen aan te leggen denkt de gemeente ook nog wel wat rijksgeld te kunnen krijgen in het kader van de werkloosheids bestrijding. VLAARDINGEN „Dit moet duidelijk in de krant: wij zijn nog steeds te gen sloop. Wij vechten voor onze huisjes." Zo reage ren bewoners van de 26 met sloop bedreigde wonin gen in de Nieuwe- laan op berichten als zouden zij het hoofd in de schoot hebben gelegd. Tijdens een verga dering van de raadscommissie voor stadsvernieu wing leken zij daar vorige week mee akkoord te gaan. Maar niets is min der waar. We wer den gewoon over donderd. Het is to taal niet waar, dat wij akkoord gaan met sloop. Wij hebben helemaal geen ja gezegd, want er is ons ook niets gevraagd." 0e woningen die aan de zuidzijde van de Nieuwelaan staan, moeten plaatsmaken voor een nieuwbouw- wijkje. De bewo ners (huurders en eigenaar-bewo ners) krijgen in deze wijk vervan gende woningen aangeboden. Het zal van de voorwaarden, waaronder dit ge beurt, afhangen, of de bewoners daar mee akkoord gaan. Want veel vertrouwen heb ben ze niet in de toezeggingen van de wethouder (Goudriaan). „Die voorwaarden willen wij zwart op wit hebben. Ze moeten wel heel gunstig zijn, an ders krijgen ze ons hier niet uit." Voorlopig houden ze het erop, dat de huizen niet ge sloopt worden. Tenslotte zijn de huisjes goedkoop, de bewoners heb ben er veel aan vertimmerd en de woningen kunnen eenvoudig gereno veerd worden. „Zolang wij hier wonen, is er at ge duvel geweest," zegt Cocky van Dijk. „Wat Gou driaan niet al heeft beloofd en niet heeft gedaan, is met geen pen te beschrijven. Er is altijd gezegd: plannen hebben we niet. En nu blij. ken er ineens wel plannen te zijn. Nu, wij voelen ons aardig besodemie terd." Inmiddels hebben de bewoners een bouwkundige uit Delft ingescha keld, die in tegen stelling tot de bouwkundige van de gemeente meent, dat de hui zen gemakkelijk kunnen blijven staan. Het nieuw- bouwwijkje kan er dan omheen ge bouwd worden, zonder dat dit tot verlies van nieuw bouwwoningen hoeft te leiden. Veel vertrouwen in hun politieke ver tegenwoordigers hebben de bewo ners niet meer na de laatste com missievergadering. „Alte commissiele den zaten er maar een beetje voor Piet Snot bij. Het teken wel ja-knik kers. Ze wilden over onze ruggen goeie huizen af breken. Waarom toch?" I I da ALHAMBRA 1, lel. 330293: Lil* Marleen (16) 2 en 8 uur ALHAMBRA 2. tel. 330293: Les una et les autrea (a.l.) 2 en 8 uur CALYPSO t, tel. 131855: Mis sing (16) 1.45, 6,45 èfi 9.15 uur CALYPSO 2, tel. 131855: Le Professionnel (12) 2,7 en 9.30 uur CALYPSO 3, lel. 131855: Turks Fruit (16) 2.15, 7.15 en 9.45 uur CENTRAAL, tel. 138210: De hete uurtjes van Solange (18) 12.30, 2,15,4, 7.30 en 9.15 uur CINEAC AD (Beurs), tel. 138032: De ogen der ver schrikking (16) 2 en 8 uur CINEAC NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Roar (a.l.) 2 en 8 uur CINEMA OSCAR, tel. 149625: De grote achtervolging (a.l.) 2 en 8 uur CINERAMA 1, tel. 115300: Dokter Zhivago (12) 2 en 8 uur CINERAMA 2. tel. 115300: Op de snelweg breekt de hel los (a.l.) 2, 7 en 9.30 uur CINERAMA 3. tel. 115300: Stri pes (a.l.) 2.15,6.45 en 9.15 uur CINERAMA 4, tel. 115300: Ir* de huid van een killer (16) 2.15,7.15 en 9.45 uur CINERAMA 5, tel. 115300: Quest for fire (12) 2.15,6,45 en 9.15 uur CORSO, tel. 121100: Violent Streets (16) 2, 6.45 en 9.30 uur KRITERION. tel. 128615: Une histoire simple (16) 7 en 9.30 uur LUMIERE 1, tel. 117755: The border (16) 2, 7 en 9.30 uur LUMIERE 2, lel. 117755: Co- nan, koning der barbaren (16) 2, 7 en 9.30 uur LUMIERE 3, tel. 117755: The amateur (16) 1.45,6.45 en 9.15 uur LUMIERE 4, tel. 117755: Ma king love (a.l.) 1.45,6.45 en 9.15 uur LUXOR, tel. 138326: Tot de dood erop volgt (18) 2,7 en 9.30 uur METRO 1. tel. 844393: The Black Cat (15) 7 en 9.30 uur METRO 2, tel. 844393: Enter the Dragon (16) 2,7 en 9.30 uur PASSAGE, tel. 269563: Death Hunt (16) 7 en 9.30 uur PASSAGE BIO, tel. 269563: Ni ne to five (a.l.) 2,7 en 9.30 uur REX, tel. 772793: A beautiful body (18) 12-2, 2-4, di. wo. ook 8 uur THALIA, tel. 111555: Vice Squad (16) 2,7 en 9.30 uur 't VENSTER 1, tel. 364998: Lo la (16) 19.30 en 22 uur 't VENSTER 2. tel. 364998: Fit lini 8* (16) 20 en 22.30 uur 't VENSTER 3, tel. 364998: For! Apache (16) 19.30 en 22 uur EURO, tel. 01880-24144: De grote achtervolging (a.l.) 1.3% 6.45 en 9.15, Stripes (a.l) (zelfde tijden) Le Profession nel (12) (zelfde tijden). The French Lieutenants woman (16) do. vr. ma. di. 1.30,6.45 en 9.15 uur, wo. 6.45 en 9.15 uur METRO 1: Zorro, de ontemba re (al) wo 2 uur PASSAGE: Donald Ouck's zo merfeest (at) wo 2 uur SPIJKENISSE: Euro: Frank en Frey (al) wo 1.30 uur ROTTERDAM DE SCHOUWBURG, tel. 11786! Holland Festival: The Los Ones. Untergang der Titanic, di 20.15 uur OE LANTAREN, tel. 364998: Holland Festival: Onafhanke lijk Toneel met „Warenhuis Paradijs", di 22.00 uur Dizzy, 's-Gravendijkwat 127, Joshe Monits 4, di 22.00 uur JAZZ IN „De Roode Leeuw", 's-Gravenweg 379, Capelle a.d. Mssel: „A special", di 22.00 uur POPPENTHEATER Belle Psrt Waterloostr. 137b: „Het land van oorsprong", wo 14.30 uur STADHUISTUiN. Eerste Tuin- concert zomer '82 (bij slecht weer in de hal van het stad huis), wo 12.45 uur A als zaa (Va R tien zers dig les zers heb' mer dag mer mee ben kre( Van van D Se Lie ob 44 SU 1/! Mé en Ink Ad

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 2