Sfeerlicht uit bij orkestrepetities Genietend op de klapstoel John U. wil z'n verloofde zien Hamer misbruikt Beslissing havenslib uitgesteld Primeur voor wielerfan 'Juiste waarschuwing' bordeel-week! leer en suède <Péiiï wnei j Spijkenisse en Capelle nu bij de groten Vandaag mets Neil Young weergaloos -f 4- -f Rake vuistslag -f -f 4* Kademuren SIRENES SLAAN OPHOL I m \Pdtk Stomerij Bokslag ÜS, 1 11 f?** «««ir technisch adviseur Dood in bed 3 '^tllÉiSiP (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De "energiebespaarders" van de gemeente duiken eind dit jaar de Doelen in. In het cultuurgebouw wordt dan voor een miljoen gulden vertimmerd om energiekosten te drukken. 'M Spreiding op het piekfijn reinigen van Deze aanbieding geldt ook in de Palthe-filiaien. afdeling wervingen selectie g. - C' K?« RgM ®s*w DINSDAG 21 SEPTEMBER 1982 ir. Energie-bezuinigers pakken Doelen aan Eigenlijk is dat nog te wei nig, vindt de gemeentelijke Werkgroep Energiebesparing. Deze commissie had voorge steld drie miljoen gulden uit te trekken voor de aanpassing van de grote en kleine concert zaal. De gemeente heeft voor een uitgave van "slechts" een mil joen gulden gekozen omdat die ook al een behoorlijke bespa ring geeft, namelijk 224.000 gulden per jaar. Daarmee wordt de elektriciteitsrekening met een kwart gedrukt en die van de verwarming met een derde, zo heeft Jacques Verha gen (projectleider energiebe sparing) becijfert. De kosten van de voorgestel de dubbele beglazing, zijnde anderhalf miljoen gulden, vin den B. en W. te hoog, gezien de geringe besparing die dit ople vert. Wel krijgen de verschillende zalen en gangen eigen verwar ming, ventilatie en elektrici teit. Nu is het zo dat zalen die niet worden gebruikt automa- De een stopt een bos hengels in de achterbak van de auto en de ander trekt er met een fototoe stel op uit. Deze oudere man benutte het fraaie septemberweer om de hobby uit te oefenen die hem het beste ligt; teke nen. Met de benodigde ma terialen in de fietstas en een opklapbaar stoeltje onder de snelbinders fietste hij gisteren door Schiedam om bij het Zakkendragershuisje halt te houden. En daar zat 'ie. Volop genietend van zijn tijds besteding. Geduldig zijn lijntjes trekkend om uit eindelijk redelijk tevre den huiswaarts te keren. Fotograaf Arie Wape naar legde het tafereel tje vast, zodat de ene kunstenaar de andere verschalkte. Het was vermoedelijk z'n laatste kans op een mooi-weer- plaatje. (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT Zolang hij tijn Zwitserse verloofde niet in rtjn cel mag ontvangen, wei gert de van miljoenenzwendcl verdachte Frisol-topman John U* mee te werken aan het poli tieverhoor. De 41-jarlge procu ratiehouder heeft zich "uit pro- test" al meer dan een week ge leden "ziek" gemeld. Tegelij kertijd heeft hij bij de politie 'aten doorschemeren dat hij «nel weer "beter" is ali hij zijn verloofde Jacqueline Samer mag zien. De Dordtse gemeentepolitie is niet van plan in te gaan op de voorwaarden van John U. Recherche-chef F. Kooiman vreest dat U. via zijn verloofde contacten zal leggen die niet bevordelljk zijn voor het poli tieonderzoek, De advocaat van U.. mr. M. Moszkowicz, vindt dat onzin. Volgens hem is dat gevaar niet reëel, aangezien U. zijn verloofde al vaker gespro ken heeft na zijn arrestatie in Zwitserland. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Met 30 vten ult een schlethamer Rebben twee Vlaardingse jon gelui een glijbaan op een jPla&tselijke kinderspeelplaats Jtepotgesehoten. De luide knal- sjh Uit de hamer die in de ibouw wordt gebruikt om spij kers in beton te schieten, wer den opgemerkt door onwonen- d«n die de politie waarschuw- Volgens de politie is de kans 'groot dat de jongelui niet al leen voor diefstal van het ap paraat en vandalisme worden vervolgd, maar ook voor bezit van een vuurwapen in de zin van de vuurwapenwet. „Zo'n schlethamer is levensgevaar lijk. Daar zit onmoemlijk veel kracht achter," aldus een poli- tle-woordvocrdcr. Het appa raat hadden de jongelui in Schiedam gestolen. ROTTERDAM Technische storingen hebben gisteren voor flink wat telefoon- overlast gezorgd in Capelle aan den IJs- sel en Dordrecht In eerstgenoemde plaats begon "s mid dags twee uur plots klaps de BB-slrene te loeien. In paniek bel den talloze mensen met de politie. De BB had nog ruim een uur nodig om een einde aan de "herrie" te maken. In Dordrecht werd mevrouw L. Naakt geboren gisteren overladen met tele foontjes, die bestemd waren voor de poli tie. Snel moest ze de zorg voor haar kin deren aan haar moe der overlaten omdat ze toch ledereen vriendelijk te woord wilde staan. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Rotterdam mag voorlopig nog geen ver ontreinigde baggerspecie uit de haven in buurgemeente Ca pelle a/d IJssel storten. De Raad van State heeft een ver zoek tot schorsing van de aan de gemeente Rotterdam ver leende vergunning voor het bergen van de vuile bagger op grondgebied van Capelle a/d IJssel voor enkele weken aan gehouden. Het is de tweede keer binnen korte tijd dat een beroep over het omstreden havensüb geen uitspraak oplevert. Voordat de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State uitspraak doet. wil hij eerst een rapport af wachten over de verontrei- ningsgraad van de bodem In het bewuste gebied. Dit rapport wordt over twes weken bij Gedeputeerde Staten van Zuid Holland verwacht. Kort na het verschijnen ervan zal de Raad van State het schorsingsverzoek "definitief" behandelen. Capelle wil op het stortgebled 7000 woningen rea liseren, maar vreest dat de specie zó vuil i3 dat woning bouw onmogelijk wordt. tlsch ook verwarmd en geven tileerd worden. Verder zal het Rotterdams Philharmoniseh Orkest niet meer bij sfeerver lichting (zoals bij publieksuit- voerlngen) repeteren maar bij TLrlicht De gewone lampen in de gro te en kleinze zal worden ver vangen door zuinigere kwik- druklampen, warmte uit venti latielucht zal opnieuw gebruikt worden en in de zogenoemde feestzaal komt bij examens al leen TL-vcrllchting. De kroonluchters tenslotte zullen dusdanig veranderd worden dat ze gedeeltelijk aan en uit kunnen. Ook wordt er nog voor ge zorgd dat de piek in energie verbruik gespreid wordt. Nor maal kost electricitëit 28 cent per KiloWatt/uur. Door ener- giepieken (begin van een aan tal gebeurtenissen in alle zalen van de Doelen) kan dit oplopen tot negen gulden per KiloWatt uur, omdat het GEB dan e-:tra maatregelen moet nemen. De Werkgroep Energiebe sparing komt verder met het plan de ventilatie langer, maar minder intensief te laten draalen en de spanning van 220 naar 210 Volt te verlangen. fMM mm Voor rijwielfanaten is er binnenkort een Hollands pri meurtje dat het fietsen nog verder veraangenaamt. Bij de gereedschappenfabrlek Hoge- fa In Rotterdam werd een constructie bedacht die een einde maakt aan het dode punt is bij de draaiende bewe ging van de trappers. De vin ding is op elke fiets te monte ren en geeft voordeel en tijd winst bij het wegrijden. Om dat dc ene crank bij de start niet meer loodrecht op de an dere staat, hoeven fietsers niet eerst huppelend of hinkend of steppend op gang te komen. Vanuit stilstaande positie kan iedereen gelijk wegfietsen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN "Uw auto stond wel hinderlijk geparkeerd en die van onze wethouder Goudriaan niet," zo schrijven B. en W. van Vlaardingen in een brief aan dc klagende Schiedamse mevrouw S. J. A. Buiteiaar-van der Lin den. De Schiedamse trok on langs bij het gemeentebe stuur aan dc bei omdat ze zich oneerlijk behandeid voelde. Haar auto was bij de plaatselijke Stadsge hoorzaal weggesleept om dat deze een uitrit blok keerde. Drie weken later beging, volgens haar, wethouder Goudriaan dezelfde ver- keersfout. Maar hij kreeg slechts een waarschuwing. De auto van wethouder Goudriaan stond slechts 'enigszins hinderlijk', schrijven B. en W. in ant woord op de boze brief van de Schiedamse. Daarom kostte de overtreding me vrouw Buitelaar 162.50 en kon de wethouder zijn auto ergens anders neerzetten. Bouwbond vindt zelffooir huizen onaanvaardbaar (Van onze sociaal- economische redactie) ROTTERDAM De bouw bond FNV vindt het onaan vaardbaar dat de gemeente Rotterdam zelfbouw van wo ningen stimuleert De bond is extra boos geworden op de ge meente, omdat de huizenzelf- bouw nu nog uitgebreid wordt Gezien de extreme werkloos heid in de bouw vindt de Bouwbond dit onverteerbaar. „Wij zijn van mening, dat hierdoor de werkgelegenheids situatie van on3 en van onze collega's verder zal verslechte ren," staat in een resolutie die kaderleden van de Bouwbond hebben aangenomen. Bestuurders van de vakbond hebben hun bezwaren al toege licht In een gesprek met wet houder Den Dunnen. De bond gelooft niets van het argument van de gemeente, dat de over heid bespaart doordat minder overheidssubsidies betaald worden, cn dat met dat geld weer meer woningen gebouwd zullen worden. Die besparin gen worden alleen maar ge bruikt om het financieringste kort te verlagen, voorspelt be stuurder Kuckelkorn van de Bouwbond. Het feit dat nu ongeschool den hun eigen huis kunnen bouwen, kan volgens dc Bouw bond tot gevolg hebben dat de huizen niet aan de huidige kwaliteitseisen voldoen. Bovendien gaat het in feite gewoon om beunhazerij, stelt Van woensdag 22 t/m dinsdag 28 september. 5- korting j de vakbond. Men bouwt im mers niet alleen aan het eigen huis, maar ook aan dat van an deren. Bij een project ontwik kelen zich al gauw specialis men, zodat één zelfbouwer in alle huizen hetzelfde soort werk gaat doen. Tenslotte wijst de bond er op dat het risico op ongelukken in de bouw groter wordt, doordat de zelfbouwers geen ervaring hebben. TECHNISCHE HANDELSONDERNEMING le Rolterdarn, verkoopt o.nri zeer geavanceerde technieken en produkten (automatiserings- iechmeken op basis van micro processoren). Men zoekt een voor het bezoeken van een uit gebreide industriële relatiekring in het Rijnmondgebied Oplei dingsniveau HTS. energie techniek o! electronica. Leeftijd ca. 25-30 iaar. Het betreft hier een groeilunctie, waarin t.z.t. zeer zelfstandig kan worden opgetreden en op basis van grondige vakkennis en vele nieuwe afzetmogelijkheden "know how" zal worden ver kocht Wij zenden u op aan vraag verdere gegevens. Postbus 62004, 3002 CA flotttrdam tai. omarmi (Van een onzer verslaggevers) SPIJKENISSE - De groei kernen Spijkenisse cn Capelle aan den IJssel zijn de grens van 50.000 inwoners gepas seerd. Beide steden hebben zich nu geschaard in het rijtje Rotterdam, Schiedam, Vlaar dingen. Op 27 september zal de 50.000ste Spijkenisser me vrouw Th. M. J. van Eijk-van Schie door het gemeentebe stuur worden ontvangen. Zij trok gisteren samen met haar man in een gloednieuw 'iuis in De Akkers. Het echtpaar is af komstig uit Rotterdam. Het is nog geen twee jaar ge leden dat Spijkenisse zijn 40.000ste inwoner registreerde. Met deze bevolkingsaanwas is Spijkenisse één van de snelst groeiende gemeenten In ons land. De ontwikkeling begon in 1958. Toen werd Spijkenisse aangewezen ais groeikern die het toenemend aantal mensen moest opvangen dat werk vond in het haven- cn industriege bied Europoort/Botlek. In de komende acht jaar moet Spijkenisse cr volgens de nota Ruimtelijke Ordening uit 1976 nog 20.000 mensen bij krijgen. De gegevens van de laatst ingeschreven Capellenaren zit ten nog in de computer. Pas eind november zal de 50.000ste Capellenaar officieel worden ingehaald. ROTTERDAM In een wo ning aan dc Rotterdamse Koolvisweg is vannacht het li chaam gevonden van een 37-jarige vrouw. De vrouw lag dood op bed. Ze werd gevonden door haar vriend. De man lichtte direct de politie in, die een onderzoek naar de doods oorzaak instelde. Dat gaf geen uitsluitsel. Vandaag is sectie op het lichaam verricht. W

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1