Wie steen opraap^ meteen gearresteerd Stuk- goed- werkers m Siem regelt H even Wegslepen van fout geparkeerde auto wordt veel duurder Demonstraties van studenten Voelbare haltes voor blinden Bij Shell 2000 man minder actuele informatie Vandaag met; Herfstbladeren verdwijnen in stofzuiger en Sport Techniek staat voor niets m Moeten ik en de kinderen U nog uitleggen dat U de KINDERPOSTZEGELS het best rmet girobetaalkaart of bankcheque betaalt? i S 9 !mu!EE i; ƒ66.000 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een legertje van 250 politiemannen onder wie een groot aantal rechercheurs-in-burger wordt zondag ingezet om mogelijke rellen in de Kuip in de kiem te smoren. Voor elke politieman geldt het parool: meteen ingrij pen om erger te voorkomen. „Wie een steen opraapt loopt al 'n kans om opgepakt te worden", waarschuwt hoofdinspecteur J. H. Karei, dhef van het politiebureau Groot-IJsselmonde. Sr is Rotterdamse politieman nen oefenden gisteren in het aanhou den van rel schoppers in het openbaar vervoer. Stu denten van de politie-oplei- dingsschool in Rotterdam fungeerden daarbij als rotzooitrap- pende vanda len. DORDRECHT Sterkste man van Neder land Siem Wulfse heeft de politie ongevraagd geas sisteerd. Toen twee agen ten bij een vechtpartij in de Breestraat een man wilden aanhouden, kwam de sterke man tussenbei de met de opmerking dat hij het wel even zou rege len. Hij begeleidde de ar- restant-in-spe naar de hoek van de straat, riep "lopen Dirk" en liet hem los. wm ■mm Vervolg voorpagina Hein G. Briefbesteller te A Vandaag of morgen komen de kinderen uw bestelling afleveren. p| v-'-n fe in ts§ Daarna wil ik □maandabonnement 19.11 het liefst een kwartaalabonnement 56.50 jaarabonnement 223.20 DEDUBBELKRANT Politie treedt hard op tegen rellen in de Kuin Tussen de Feycnoord-Kuip en het politiebureau rijdt een pendeldienst om arrestanten vlot te kunnen afvoeren. Een relschopper die om twee uur wordt opgepakt, kan in princi pe om half drie al verhoord zijn. Met het "snelle repressieve optreden" willen politie cn jus titie voorkomen dat een paar honderd vandalen het voetbal- plezier bederven van 60.000 an dere bezoekers van de klassie ke voetbaltopper Feycnoord- Ajax. In twee grote ruimten in de zg. BB-keldcr van het bureau Groot IJsselmonde worden de arrestanten ondergebracht. In principe kunnen daar 50 man worden vastgehouden. Elders in het bureau is plaats genoeg om nog eens 50 relschoppers vast te zetten. Arrestanten die in aanrner- king komen voor snelrecht, worden overgebracht naar de ongebruikte A-vleugel van de gevangenis in Schevcningen. Dertig cellen in deze vleugel worden in gereedheid ge bracht. Justitiële verhuiswa gens zijn op het ogenblik bezig om -uit gevangenissen overal in het land huisraad voor de cellen op te halen, zoals stoe len. tafels, matrassen en de kens. Chef van het bureau Groot-I Jsselmonde, hoofdinspecteur Karei, vindt de relmaatregelen afdoende, omdat de harde ker nen van de Rotterdamse en Amsterdamse supportersle- gioencn uit niet meer dan 200 man bestaan. Snelrecht-'klan- ten' komen op 1 december voor de rechter, minder ernstige ge vallen verschijnen later in de maand voor de rechtbank. Wie vuurwerk bij zich heeft, mag dc Kuip niet in. IltSStll Van onze soc.-econ. redactie) ROTTERDAM Vervoers- bond FNV heeft het kort ge ding tegen de Rotterdamse ha venwerkgevers over de „CNV- CAO" verloren. Rechtbankpre sident mr. F. Nivard stelde de bond vanochtend op alle pun ten in het ongelijk. De rechter zei dat de met de kleinere Vervoersbond CNV af gesloten arbeidsovereenkomst geldt voor „alle mensen in de haven". Dat betekent dat de werkgevers in de stukgoedbe- drïjven hun personeel nu kun nen verplichten tot andere werktijden, onder meer het verrichten van de omstreden late nachtdienst. Vol( ns vakbondsbestuurder Ger R„os is door de opgelegde ..dwangarbeid" nu in de Rot terdamse haven „een proble matische situatie" ontstaan. De rechtbank wacht waar schijnlijk een lawine van kort gedingen, omdat stukgoed- werknemers (FNV-Icden) nu v'a individuele procedures gaan aanvechten dat ze onder de gewraakte CNV-CAO val len. ROTTERDAM - Slordig heid van de NOS heeft verhin derd dat in de Kamerdebatten over de regeringsverklaring vandaag in Rotterdam op de kabeltelevisie te zien waren. De NOS meldde pas gister avond bij het GEB dat zij het debat per kabel de huiskamers in wilde sturen. Het GEB heeft echter minimaal anderhalve dag nodig om in dergelijke ge vallen de noodzakelijke techni sche maatregelen te nemen. loof (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het weg slepen van een fout-geparkeer de auto wordt in Kotterdarr volgend jaar bijna tien proceni duurder. De Rotterdamse poli tie heeft B en W de tariefsver hoging voorgesteld om uit dc "verliezen" bij de wegsleepre geling te komen. Inclusief de normale boete (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Grote en kleine groepen studenten uit het hoger onderwijs hebben vandaag in Rotterdam op ver schillende plaatsen gedemon streerd tegen de bezuinigin gen. De akties begonnen van ochtend rond half tien met een mislukte poging om de zuide lijke tunnelbuis van de Maas tunnel te blokkeren. De politie verhinderde de blokkade van zo'n vijfentwintig studenten met een korte actie. Wel moch ten de demonstranten van de Sociale Academie en Kunst academie pamfletten uitdelen aan passerende automobilis ten. Na een half uur vertrokken de studenten weer. om zich te scharen bij een groep van en kele honderden demonstranten in het centrum van Rotter dam. Vanaf het Schouwburg plein vertrok rond half elf een lange stoet leerlingen naar het stadhuis om bij de wethouder van Onderwijs een eisenpakket op tafel te leggen.- De studenten eisen een snel lere uitbetaling van studiefi nancieringen, behoud van de prijscompensatie, geen colle gegeldverhoging, beter studie financieringsbeleid, geen gro tere groepen en geen gedwon gen ontslagen. Dc Nederlandse studenten uit het hoger onderwijs had den dinsdag 23 november uit geroepen tot Landelijke Stu denten Aktiedag. Niet alleen in Rotterdam, maar ook in ande re steden werden vandaag de monstratieve akties gehouden. Vanochtend hielden studen ten de Sociale Academie bezet. Zo'n duizend leerlingen konden door deze aktie daardoor geen onderwijs volgen. De meeste van hen zijn part-time studen ten, omdat zij tweederde van het totale leerlingenbestand uitmaken op de Sociale Acade mie. In de kantine van de Aca demie, maar ook op andere scholen voor beroepsonderwijs werden vandaag na afloop van de demonstratie discus sies gehouden over de kwali teit van het onderwijs. Behalve de leerlingen van het hoger beroepsonderwijs, hebben vandaag ook leer krachten van de Protestant Christelijke Onderwijsvakor ganisatie geprotesteerd Onge veer 3000 leerkrachten hebben vandaag het werk neergelegd. voor fout parkeren (ƒ35,-) gaai het wegslepen van een auto de overtreder in 1983 235 gulder kosten. Tot nu toe lag dat be drag rond de 215,-. De Rotterdamse politie heeft in 1981 in totaal 3912 verkeerd (of te lang bij een parkeerme- ter) geparkeerde auto's naar het terrein aan de Stoopwcg gesleept. Dat leverde aan in komsten ruim 800.000 gulden op. Maar hoofdcommissaris A. Vermeij rekent het gemeente bestuur van Rotterdam voor dat de totale kosten van de wegslcepregeling vorig jaar ruim 960.000 gulden hebben be dragen. Nadelig saldo: ruim honderdvijftigduizend gulden. Via een extra tariefsverhoging moet dat tekort in vijf jaar worden ingehaald, zo stelt Ver meij voor. Bij de kosten van het wegsle pen rekent de politie onder meer de salariskosten van het personeel en de kosten voor huisvesting en voor de takel wagens mee. Aan de inkoms tenkant staan de bedragen die aan "foute" parkeerders wor den doorberekend: dc voorrij- kosten, de sleepkosten en het bewaartarief. De verkoop van door de eigenaar niet meer op gehaalde auto's leverde ook nog eens ruim 66.000 gulden op. Tot nu toe berekende dc poli tie aan foutparkeerders ook nog eens ƒ2,50 per weggesleep te kilometer. Wie dus op de Linker Maasoever fout par keerde, was duurder uit dan degene die in het centrum van de stad zijn auto niet meer te rugvond. Hoofdcommissaris Vermeij wil dez-_ "onredelijk heid" wegnemen door een een heidstarief voor de hete stad in te stelle. Vermeij meldt in zijn ver slag over 1981 overigens, dat op plaatsen waar de wegsleep- regeüng een tijd lang "ge richt" werd toegepast, er dui delijk sprake was van minder overtredingen. Dat geldt onder andere voor de Nieuwe Bin nenweg. de Coolsingel en voor invaliden-parkeerplaatsen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Rot) terdam gaat proberen het openbaar vervoer makkelijker toeganke. lijk te maken voor blin den en slechtzienden. Bij de tramhalten van lijn 7 en 9 op de hoek Oude Dijk-Jericholaan zal daartoe bij wijze van experiment "voel bare" bestrating worden aangelegd. Over de hele breedte van het trottoir komen geribbelde betonnen te gels aan het begin en het einde van de halte plaats. Verder komen er rubber tegels die dc blinden en slechtzienden waarschuwen waar de stoeprand begint en waar de instappiaats te vinden is. Deze speciale marke ring wordt op 25 novem ber aangelegd. Elders in het land wordt al met soortgelij ke markeringen geëxpe rimenteerd. ■Sfft Vbi •/SS! Sgg (Van onze soc.-econ. redactie) ROTTERDAM Shell Ne derland krimpt zijn perso neelsbestand de komende ja ren, tot eind 3986, met 2000 in tot ruim 20.000. Het verlies van 1400 banen was al bekend: Per nis (800), laboratorium Am sterdam (400) en Shell Tan kers (200). Waar de resterende 600 arbeidsplaatsen verdwij nen, is nog onduidelijk. Gedwongen ontslagen zullen er niet vallen, aldus Shell. Met de vermindering van het aan tal arbeidsplaatsen wil Shell de kosten terugbrengen. Zo hoopt het concern op den duur weer winst te maken op zijn NAM-belangen (50 percent Shell) en chemische activitei ten, zo heeft president A. C. Helfrich de centrale onderne mingsraad meegedeeld. Overigens is het personeels bestand van Shell Nederland de afgelopen 2 jaar nog ge groeid met 1400 man, o.m. dankzij de vijfploegendienst. Shell zal over ruim een jaar een studie afronden naar een nieuwe manier om zeer zware ruwe olie om te zetten in lich tere produkten. Dit project in Pernis zal een investering van minstens 1.3 miljard vergen. 4 WilCEi VOOR F 8.80 Dat is geen geld voor een krant. Dat is bijna weggeven; uitdelen. Treuzel niet langer en maak gebruik van deze voordelige manier van kennismaken mei Het Vnje Volk- Metropool. Noteer mij voor deze kennismakingsaanbieding NAAM: STRAAT:. nr.. POSTCODE: PLAATS TELEFOON: 0- Vul in knip uit en stuur op in open envelop naar: Het Vrije Volk, afd. Abt. Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam. De postzegel betalen wij.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1