'HET IS ZOT Sf T 'RI EST E WE [COM G1 EVI NG' Jongerennota redelijk Inbraken 70-jarige aangereden Brand Diefstal Vlaardingen één avond m t donker Nieuwbouw Mariastraat doet stof opwaaien Man bekneld door hijskraan Schoolsehaak- kampioenschap Ooievaarsbingo Spookrijder Buitensluisbrug morgen dicht (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Het zieken- en ongevallen- vervoer vanuit de uit- rukpost aan de Tuin- laan wordt binnenkort opgeheven. De genees kundige- en gezond heidsdienst Nieuwe Wa terweg wil deze ambu lancedienst verhuizen naar de Hoflaan, waar ook de Vlaardingse uit- rukpost een onderko men heeft. Het gebouw aan de Tuinlaan heeft teveel achterstalling onder houd. Het is voor de mensen die daar *s avonds en 's nachts ver blijven een trieste werkomgeving. Nog een tot twee jaar vanuit de ze uitrukpost blijven werken, acht de GGD onverantwoord. Vamcege de slechte huis vesting en werkomge ving van de chauffeurs en brancard dragers in de uitkijk post aan de Tuinlaan, wil de GGD het ambu lancever voer overhe velen naar Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De ge meentelijke discussie nota Jeugd- en Jonge renbeleid is in het alge meen goed ontvangen binnen de welzijnswe- reld. Gisteren presen teerden echter de jon gerenwerkers een reac tie op de nota. Daarin wordt heel wat kritiek op het werkstuk van de afdeling cultuur, sport en jongerenwerk gele verd. BUITENLAND SÉ Wm. És «lp» uT'V'eC Sch 'ém& Buurtbewoonster mevrouw C. J. van der Marei zet de heiinstallatie met een ferme ruk aan het touw in werking. Wethouder C. van Tilborg kijkt of alles goed gaat. KRITIEK ff! -\ ptójïf schiedarn 12 ;ri GGD hef uitruki g ost aam de Tuiraan eerder op „Het is er onaangenaam om dat het een saai, kaal, hol en leeg gebouw is met weinig comfort," zegt directeur E. H. E. Wolf. „We wiilen in de Hof- laan een tweede slaapkamer maken, het dagverblijf aan passen en dan vandaaruit de Ambulancewagens laten uit rukken." Aanvankelijk wilde de GGD hiermee wachten tot het nieu we regionale ambulance-cen trum aan de Hargaweg gerea liseerd zou zijn. Het bouwplan voor dit nieuwe centrum is al twee jaar geleden ingediend bij het ministerie, maar tot nu toe is nog steeds geen toestem ming gegeven voor deze nieuwbouw. Vanuit dit nieuwe centrum, zo is de bedoeling, zal al het zieken- en ongeval- lenvervoer voor de regio's Maassluis, Vlaardingen en Schiedam worden gecoördi neerd. „Gelet op de huisvestingssi tuatie in het pand aan de Tuin laan en met het oog op de or ganisatieverbetering en bespa ring, is het beter zo snel moge lijk beide ambulancediensten te concentreren in de Hoflaan en niet langer te wachten op de goedkeuring voor nieuwbouw." SCHIEDAM De 70-jarige Schiedamse R. W. is in het af gelopen weekeinde met een bo venbeenbreuk opgenomen in het Nolet-ziekenhuis, nadat zij door een bromfietser was aan gereden. Het ongeluk gebeurde op de Zwammerdamsingel. De vrouw stak plotseling de rijbaan over. De 16-jarige A. R. J. uit Schiedam zag de vrouw maar kon haar niet meer ont wijken. SCHIEDAM De brug over de Nieuwe Buitensluis in Zuid is woensdagavond voor voet gangers en het overige ver keer niet toegankelijk. Tussen zeven en tien uur 's avonds zui len mensen van gemeentewer ken herstelwerkzaamheden uitvoeren aan de brug. SCHIEDAM Met drie spuitwagens heeft de Schie damse brandweer vrijdag avond een brand in het Sport- fondsenbad aan de Burgemees ter Knappertlaan bedwongen. In het zwembad was om streeks half acht een ventila tor in de brand gevlogen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. SCHIEDAM Uit een leslo kaal van Foxfeorv aan de 'a Gravenlandseweg zijn een polstasje en twee portefeuilles ontvreemd. In het tasje zat een aantal Eurocheques. In de twee beurzen zat naast de per soonlijke bescheiden samen een bedrag van 2100 gulden en 100 gulden aan Duitse marken Wolfs hoopt dat de verhui zing binnen enkele maanden kan gebeuren. „Het wachten is op Gedeputeerde Staten. Zij hebben een spreidingsplan voor de ambulancediensten ge maakt, waarin staat dat ook in Schiedam een uitrukploeg moet zijn Eind dit jaar komt GS met een herziening van het spreidingsplan en zij moeten ons toestemming geven voor opheffing van de post aan de Tuinlaan" Schiedam houdt op haar grondgebied één wagen. Deze ambulance zal worden gesta tioneerd bij het Schielandzie- kenhuis en zodra een melding binnenkomt uitrukken naar de plaats van het ongevaL De le ge parkeerplaats wordt dan onmiddellijk ingenomen door een andere wagen. Het oude patriciërshuis aan de Tuinlaan op nummer 80 huisvestte vroeger alle diens ten van de GGD, maar na de verhuizing van de GGD naar de Vlaardingse Soendaiaan bleef alleen de ambulance-uit rukploeg achter. Dit Is in de veronderstelling dat in 1981 de nieuwbouw van het nieuwe centrum zou zijn geraliseerd. „De Hoflaan is wat aan de klei ne kant, we kunnen er niet alle wagens kwijt, maar het is ver standiger om dit ongemak tij delijk te accepteren, dan nog langer te blijven in de Tuin laan," zegt Wolfs tenslotte. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Er bestaat een kans dat Vlaardingen in de maand december één avond lang In het donker zal zitten. Gisteren verklaarden de werknemers van het GEWB, die bij de ABVA/ KABO (ambtenaren bond) zijn aangesloten, zich bereid om actie te gaan voeren. Zij zullen dit alleen doen, als het landelijk hoofdbestuur van de AB- VA/KABO daartoe Op roept. De bond verzet zich tegen de kabinets plannen om de ambtena rensalarissen te bevrie zen. Op 1 december over legt de ABVA/KABO daarover met minister Rietkerk van Binnen landse Zaken. Le> rt dat niets op, dan zul in het hele land prlbacues wor den gehouden. De werknemers van het Vlaardingse GEWB zouden hun bijdrage dan leveren door een avond lang de straatverlichting uit te schakelen. Ook overwegen ze het afslui ten van het tv-kabelnet. Wel zou de actie moeten worden gevoerd In sa menwerking met andere Rijnmond-gemeenten. .v. .v.' r 5 S* Si; &SSmm& Jor gerenw er kers oel<en niet veel voor OjC „Ze hebben bij CSJ hun best gedaan. Het is helemaal geen slecht otuV, aldus Kees Tegus- sinkïo, jongerenwerker in Schiedam-Zuid. Zijn collega's Frans Ekel uit Nieuwland, Jo- han Janssen van de St. Joris Doelen en Edg.ir Kerssenbcrg uit Noort' zijn het daar mee eens. In de reactie hebben de jon gerenwerkers punt voor punt hun kritiek op de nota weerge geven. Ais eerste is daar het Open Jongerencentrum, in de volksmond al bekend als het OJC-Noord, waarvoor de ge meente inmiddels al 1,8 mil joen gulden heeft uitgetrokken. De jongerenwerkers vragen zich af of dit centrum wel ge noeg 'zuigkracht' zal hebben. Dit is om concurrentie met 'grote broer' Rotterdam te doorstaan. „Het er e is dat het OJC al de toe vu ging Noord heeft meegekregen," zegt Frans Ekel. „Het OJC moet een stedelijke functie krijgen. Daarnaast moeten het club- en buurthuiswerk actief zijn" Volgens het viertal moeten de wijkgerichte centra de bo ventoon voeren. De jongeren werkers zien liever zes kleine ontmoetingsplaatsen dan een Nog een tweetal tre ken en de jongeren in Noord kun nen begin nen met het afwerken van hun honk. „Veel sneller dan we ver wachtten", aldus Edgar Kerssen bcrg, de jon gerenwer ker. De pre sentatie van de reactie op de nota zou aanvanke lijk in het nieuwe pand gebeuren. Er lag ech ter nég te veel rommel van de bouw. OJC met minder wijkgerichte accommodaties. ..Als er geen geld is om de zes kleine pro jecten te betalen, moet het OJC maar verdwijnen", aldus Kees Tegussinklo. „Er zijn panden zat die ver bouwd kunnen worden tot OJC". is de mening van Frans Ekei. „Ik weet dat er naast de Bolsfabrlek een pand leeg staat. Een verbouwing daar van zou niet meer dan vier ton kosten." Een 'probleem' waar de wijkgerichte centra mee zitten is de integratie, liever accepta tie, van buitenlandse jongeren. „Hoe het komt weten we niet precies, maar als er drie bui tenlandse Jongeren ln een een- «MtOT trum komen wordt dat ln ne gen van de tien gevallen ru zie", aldus Frans Ekel. De Jon gerenwerkers vinden dat er speciale voorzieningen voor de buitenlandse jongeren moeten komen. „Als die eenmaal goed draaien, kun je beginnen met de acceptatie", zo vindt Kees Tegussinklo. Aparte ruimtes voor de bui tenlandse jongeren creëren, lijkt ln deze tijd van bezuini gingen niet reëel. De Jongeren werkers denken dan ook aan activiteiten in de bestaande jeugdsosen. Edgar Kerssen bcrg: „De buitenlandse jonge ren moeten een eigen stekkie krijgen. Zij hebben niet de tra ditie van het club- en buurt huiswerk." De gemeente stelt in de nota dat de buitenlandse jongeren door middel van het "verhogen van de toegankelijkheid van de voorzieningen geïntegreerd moeten worden". De jongeren werkers houden het erop dat zoiets 'op knokken' uitloopt, en zien meer heil in een langza mere acceptatie. Ook koesteren de jongeren werkers twijfels over het zoge naamde 'toepassen van men ging van functies'. Een voorbeeld daarvanja De Blauwe Brug aan het Bach- plein. Volgens de werkers blijkt gewoon dat het Jongeren werk ondergebracht in multi functionele wijkcentra, op pro blemen stuit door hun nogal nadrukkelijke aanwezigheid'. De jongeren hebben een eigen ruimte nodig. „De belevingswereld van be jaarden en jongeren, om maar iets te noemen, is totaal ver schillend", aldus Kees. Volgens hem moeten de contacten tus sen de verschillende leeftijds groepen tot stand komen via georganiseerde activiteiten als sportwedstrijden. Tenslotte zeggen de jonge renwerkers weinig vertrouwen te hebben ln het werk dat de nog aan te stellen emancipa tiewerkster gaat doen voor de 'melden'. Het meidenwerk moet in een aparte nota nog maar eens onder de aandacht komen, vinden de beroeps krachten. Dil geldt trouwens ook voor het Jeugdwerk, voor jongeren onder de ongeveer veertien jaar, dat volgens de Jongerenwerkers ln de nota he lemaal niet uit de verf komt. DINSDAG 23 NOVEMBER 1982 mm SCHIEDAM Met fototoestellen en filmcamera's is gis teren de eerste paal voor de Maria straat nieuwbouw vereeuwigd. Het evenement trok veel belangstelling. Aan de start van de 85 woningwetwo ningen en 61 over dekte parkeerplaat sen ging drie jaar planning vooraf. Omwonenden en bewoners van de Mariastraat kijken reikhalzend uit naar de vernieuwing van hun wijk. Voorlopig zullen zij nog heel wat ongemakken te verduren krijgen bij het heien en bij bouwen van de hui zen. „Ik heb al begre pen dat sommige buurtbewoners de stofwolken in hun .boter terugvinden. U geduld wordt nog een poosje op proef gesteld," grapte stadsver nieuwingswethou der Cor van Til borg. Het in de grond heien van de eerste paal had hij overgelaten aan buurt bewoonster C. J. van der Marei. In wijkcentrum De Beveren, waar na het slaan van de eerste paal, feeste lijk werd geklonken op de nieuwbouw, kon iedereen de -maquettes en teke ningen van de wo ningen bekijken. „O, kijk eens, een groot grasveld. Kunnen we lekker voetballen," con cludeerde de jeugd tevreden. Het groen onttrekt de overdekte parkeer garages aan het zicht. Ton Simon, de tweede secretaris van de bewoners vereniging West iiet zich ten overstaan van het voltallige college van burge meester en wet houders en woning- bouwvertegen- woordigers ontval len dat hij eigenlijk helemaal niet zo blij was met de SSSW, als beheer der. „Vanuit diverse wij ken komt kritiek op de SSSW. Ook in West hebben wij moeilijkheden, of wel omdat de reno vatie niet goed wordt uitgevoerd, olwei omdat het al lemaal zo lang duurt voordat het uitvoerende werk begint. Ik denk aan het project van Schiedam Vooruit en de St. Jozef-op knapbeurt." De eerste huizen zullen rond novem ber volgend jaar klaar zijn. De laat ste in het voorjaar van 1984. Er wordt op vier locaties ge bouwd. SCHIEDAM De 32-jarige Schie dammer H. K. is zondag met schrik en wat inwendige kneuzingen vrijge komen, nadat hij op het terrein van Wilton Fyenoord was 'aangereden' door een hijskraan. ett ongeluk gebeur de toen de man vanaf een loop plank op dok vier wiide stappen. Te gelijkertijd kwam er een hijskraan voor bij rijden. K. zag de kraan, wachtte tot de "eerste poot" voorbij was, maar vergat de tweede. Hij raakte vervol gens beklemd tus sen de kraan en de reling van het dok. De verwondingen lieten zich aanvan kelijk ernstig aan zien, maar bleken later mee te vallen. SCHIEDAM Schiedamse scho lieren kunnen mee doen aan een lan delijk schaakkam pioenschap. De eerste ronde wordt gespeeld in Schie dam. Afhankelijk van het aantal deel nemende teams zullen zich één of meer groepjes plaatsen voor het kampioenschap van het district Rotterdam, leder team bestaat uit vijf spelers. Per school mogen meerdere groepjes zich aanmelden. Bij de schoolhoof den zijn aanmel dingsformulieren verkrijgbaar. De eerste schaakwed strijd is in februari. SCHIEDAM Een aantal rekenmachi nes en wat gereed schap vormden dit weekeinde de buit bij een Inbraak in de winkel van Ho memakers aan de West-Frankenland- sestraat. De inbre kers hadden door middel van het ins laan van een ruit aan de voorzijde het pand weten te betreden. De scha de die zij daarbij aanrichtten, wordt geschat op zo'n 250 gulden. De ge stolen waar verte genwoordigt een waarde van om en nabij de 2600 gul den. Ook de Blauwe Brug aan het Bach- plein werd dit weekeinde „ver eerd" met een on gewenst bezoekje. Onbekenden had den het in de vroe ge zaterdagoch tend gemunt op de sigarettenauto maat. Het apparaat werd opengemaakt Er verdwenen zo'n 90 pakjes sigaret ten. Ook de rest van het gebouw werd aan een on derzoek onderwor pen. Er werd echter verder niets mee genomen. De in brekers waren bin nengekomen door een raam te force ren. SCHIEDAM De bingobalietjes rol len woensdagavond weer bij de invali- densport vereniging De Ooievaars. Het spel wordt ge speeld in de grote zaai in de Chr. So ciale Belangen aan de Lange Haven 73. Het eerste nummer wordt om precies acht uur af geroepen. De zaai is om zeven uur open. Bingoliefhebbers kunnen als extra prijzen onder meer waardebonnen van tweehonderd gul den en tuxe-artike- len winnen. De net to-opbrengst van deze avond komt ten goede aan alle invaliden in de stad. SCHIEDAM De Schiedamse ge meentepolitie heeft in de late zaterdag middag een spook rijder op rijksweg 19 tot stoppen ge bracht. De 70-jarige automobilist, J. H. N. uit Hoek van Holland, bleek bij nader onderzoek onder invloed te zijn van alcohol. De man reed richting Kethelpleln en was op weg naar Vlaar dingen. Hij had nog geen schade aan gericht. ROT' niet va spraak Sinds v stukgot ti-Tern Doord strikt ai schriftei ROT -■ Mr loots 1 voor nersort Liskwc zielehe 'een sc ten we Waai deze re maat? van wordt tot buu blijkt t kende voor o 'pro je kt en waa jner, o ver ei bouw bedrijv meld st De Bi ganisat aan de koming buurthu ook m> Daaron zij een Qp te Jaarop der n wijkage zwaait briefje staat: Renê v< Van voorzitt ieelgerr pastoor 'een van de c ,Een van de fa ar", z Kerker gelum. den noo dat de dan zc aanstoot men." te

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 2