Schepen lopen vertraging op Reis nu al 'ra fiasco Kuip bereidt zich voor op Feyenoord-Aiax: Winkeldief knipt het licht uit 3 I RET mindert in stille tijd Spoorbrug? Te laat! Vandaag met: Wat -bespraken Karate Bob xen Pappa Blanca en Sport Frontale klap: twee doden m Accessoires voor BMW - GOLF KEVER Dolf van Ch set w in (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM De Rotterdamse havenwerkers zijn niet van plan zich voetstoots neer te leggen bij de uit spraak van de rechter over de zogenoemde 'CNV-CAO'. Sinds vannacht worden stiptheidsacties gevoerd bij de stukgoedbedrijven Kroonvlag, Quick Dispatch en Mul ti-Terminals. ROTTERDAM Meneer pas toors wil is wet, voor de Bewo nersorganisatie. Liskwartier. De sieleherder heeft een schilderij la ten weghalen Waarover gaat deze rel in zakfor maat? Een deel van de kerk wordt verbouwd tot buurthuis. Dat blijkt uit het be kende bord, dat boor alle bouw- 'projekten staat en waarop aanne mer, opdrachtge ver en bij de bouw betrokken bedrijven ver meld staan. De Bewonersor ganisatie heeft aan de totstand koming van het buurthuis echter bok meegewerkt. Daarom besloot zij een schilderij PP te hangen. Daarop staat on der meer een wijkagent, die zwaait met een briefje waarop ztadt: „Overlast. Renê van Sluijs". fan Sluijs is voorzitter van de deelgemeente. De lastoor zag hierin ten belediging van de deelraad. ,J£en grapje van de kunste laar", zegt buurt- werker Van Wog- Selum. „We had den nooit gedacht dat de pastoor dan zo'n detail aanstoot sou ne men." 8SSM Solozeiler Herman Klomps is een illusie armer. De Rotter dammer is weer thuis nadat de herfststormen hem en zijn schip te machtig wer den. Met de "Eens" was hij op weg naar de eer ste stopplaats Stellendam waar hij ra dio aan boord zou laten in stalleren. Voorzieningen Dranghekken worden er nu voor vast neergezet. Ml 1e Middellandstraat 73a, 3021 BB ROTTERDAM, Tel. 010-773455 eno- rd, ital- iet Tk aan uit -op- in em ir at jar jrdt ge- WOENSDAG 24 NOVEMBER 1982 in haven na verlies van Doordat de werknemers zich strikt aan de veiligheidsvoor schriften houden en in een la ger' tempo werken, loopt de produktiviteit zo'n vijftien per cent terug. Bij Kroonvlag liep een boot een halve dag vertra ging op. Rechtbankpresident mr. F. Nivard stelde gisteren de Ver- voersbond FNV op alle punten in het ongelijk in het conflict met de havenwerkgevers van de SVZ. De werkgevers zullen de stukgoed-CAO, die zij alleen met de Vervoersbond CNV hebben afgesloten, nu voor het einde van het jaar overal in voeren. Directeur arbeidsvoor waardenbeleid van de SVZ, G. Zeebregts. heeft dat gistermid dag meegedeeld. De nieuwe werkschema's worden overi gens niet in één klap in allé be drijven tegelijk ingevoerd. De nieuwe werktijden, de la te nacht-dienst waar het onder meer om draait, kunnen niet dwingend voorgeschreven worden, maar Zeebregts liet gisteren duidelijk blijken dat weigering van de nieuwe dienstschema's consequenties zal hebben voor de betrokken werknemers. Weigering wordt beschouwd als een afwijzing van de hele CAO, waardoor alleen de oude CAO van kracht blijft en .dat betekent onder meer dat er geen prijscompensatie wordt uitgekeerd. In afwachting van de ontwikkelingen en om Je rust in de haven te i-iwaren hadden de werkgevers die al vast wel uitbetaald, hoewel de .nieuwe CAO nog niet was goedgekeurd. Zeebregts wees er overigens op dat er dan wel twee soorten werknemers in de haven zullen zijn. wat hij 'vervelend' noem de. Houden de werkgevers voet bij stuk bij de invoering van de nieuwe schema's, dan gaan de stukgoedwerkers individueel naar de rechter. Ongeveer tweehonderd man zijn van plan de rechtbankpre sident in een kort geding te vragen de directie te verbie den de CNV-CAO op hen van toepassing te verklaren. Het gaat om mensen bij SHB, Mül- ler-Thomsen, Seaport en Quick Dispatch. ROTTERDAM Bij een frontale botsing van twee auto's op de Groene Kruisweg in Rotterdam, nabij de ooste lijke afrit van de Spijkenisser- brug zijn gisteravond twee mensen om het leven geko men. De slachtoffers zijn de 40-jarige G. van den Berg uit Spijkenisse en de 54-jarige A. Haring uit PoortugaaL ROTTERDAM De Rotterdamse solozeiler Herman Klomps (54) die zaterdag met z'n zelfge bouwde boot "Eens" vanuit Rotterdam vertrok voor een zeiltocht om de wereld, is alweer thuis. Bij z'n eer ste poging om vanuit de Nieuwe Waterweg de Noordzee op te varen, ging gisteravond bij windkracht acht alles mis: de tuigage van z'n jacht knapte finaal af en beide bolders werden van het dek getrokken toen hij, beschutting zoekend, vastlegde aan een werk- schip. De in grote moeilijkhe den verkerende Klomps werd uiteindelijk ontdekt door het Britse jacht "Po- peye". Omdat de Brit te weinig vermogen had om de "Eens" weer binnen te brengen en Klomps zelf nog geen radio aan boord had, werd via de marifoon van Popeye de reddingboot "Koningin Juliana" te hulp geroepen. Nadat de reddingboot tot twee keer toe een tros ver speelde, kop de "Eens" de berghaven in Hoek van Holland worden binnenge bracht. Klomps die 17 jaar lang aan z'n schip had ge- wferkt en vrijdag voorgoed van familie en kennissen afscheid had genomen in café 't Bolwerk in het Witte Huis, was van plan om niet meer in Nederland terug te keren. „Al3 ik Polynesië of Nieuw Guinea, haal. blijf ik daar voorgoed", liet hij z'n verbouwereerde kennissen kring weten. Tijd voor proefvaarten wilde hij niet inlassen. Gisteren probeerde hij voor "t eerst om buiten gaats te komen, nadat de storm hem al al sind3 za terdagavond had vastgena geld in de Dommelhaven in Europoort. Eenmaal buiten de pieren van Hoek van Holland bleek Klomps het vaartuig niet in z'n macht te kunnen houden. Aan de motor had hij niets, omdat deze bij vertrek al kapot was. Volgens de rijkspolitie te water is de "Eens" die nog nooit aan de krachten van de zee was blootgesteld, zo gehavend dat Kiomps voorlopig van z'n wereld reis zal moeten afzien. Mm, Vastte hekken 1 egen rellen voetbalfans (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het Feyen- oord-stadion krijgt drie vaste hekken op het voorplein om concurrerende groepen voet balsupporters uit elkaar te - houden. Komende zondag al, bij de topper Feyenoord-Ajax, worden de bezoekers via de permanente, getraliede af scheiding naar hun plaatsen gesluisd. De in betonnen sok kels verankerde hekken komen te staan aan de kant van de Marathonweg en voor de hoofdingang. Stadion-directeur Frits de Kimpe noemt het plaatsen van dit ijzeren meubilair „een noodzakelijk kwaad, met grote nadruk op het laaste woord. We zien ons hiertoe genood zaakt om te voorkomen dat grimmige supportersgroepen ROTTERDAM Een winkeldief die het voor zien had op een boorma chine, heeft gistermid dag het warenhuis van Ter Meulen aan het Rot te: lamse Binnenweg plein voor een deel zon der stroom tezet. De dief, de 49-jarige K. H. D. uit Rotterdam, pro- beerd het snoer van de boormachine door te knippen, maar het appa raat bleek onder stroom te staan. De man kreeg een he vige klap van de elektri citeit en in de betrokken afdeling van het waren huis ontstond kortslui ting waardoor meteen het licht uitviel. Personeel kon de he vig geschrokken dief aanhouden en uitleveren aan de politie. Later op de dag mocht hij met een proces-verbaal weer naar huls. Dc Rotterdamse poli tie heeft gisteren ook een 2l-jarige inwoner van de Maasstad aangehouden die op de Mathénesser-, laan ruiten van wonin gen had ingegooid. De man. F. B.. bleek onder invloed van sterke drank. Acht panden lie pen glasschade op. Groene Betaalcheques en de Grof.ne Betaalpas. Gegarandeerd tot f 111),- per cheque. Zonder kosten verkrijgbaar bij alle banken en spaarbanken van Nederland. elkaar in de haren vliegen. We hopen hiermee ongeregeldhe den buiten het stadion te hou den", aldus De Kimpe. De drie permanente hekken vervangen de afscheidingen die bij de Europacupfinale Bayern München - Aston Villa en de 'dubbel-wedstrijd' Excel sior - PSV en Feyenoord - FC Utrecht zijn gebruikt. Ook voor de drukbezochte popcon certen van de Rolling Stones en Simon Garfunkel zijn die hekken neergezet. "Dat bleek een goede greep", zegt De Kimpe, "want in het stadion zijn toen geen ongere geldheden voorgekomen. Ideaal zou het zijn wanneer er voor ieder bezoekersvak een eigen toegangssluis kon wor den gemaakt. Maar dat is niet haalbaar, alleen al omdat er dan voor elk vak aparte sani taire voorzieningen zouden moeten komen." De hekken komen aan de kant van de Marathonweg, bij de Stadionweg en voor de hoofdingang. Bezoekers die een plaats- óf seizoenkaart hebben voor de vakken D, E, F, G, H, J. en K moeten vanaf zondag de toegangspoorten aan de rechterkant van het stadion nemen. Naar de vak ken P. Q, R. S, T, U. V en de Maastribune leiden de poorten aan de linkerzijde. Voor de eretribunes zijn de middelste ingangen vrijgemaakt. Hier door kunnen de bezoekers niet meer rond het stadion lopen. Voor de topper van zondag, die helemaal is uitverkocht, worden 200 suppoosten uitge zet. In samenwerking met de politie zullen zij streng toe zicht houden op de bagage van de bezoekers. Supporters die op vuurwerk, wapens, glas werk en discriminerende span doeken zijn betrapt worden di rect aan de politie overgele verd. Via een gesloten tv-cir- cuit zal het publiek op de tribu nes in de gaten worden gehou den. ROTTERDAM De bussen, trams en metro van de RET vervoeren *s avonds steeds minder mensen. De avond dienst wordt voor het vervoer bedrijf zo'n kostbare affaire, dat zo niet langer kan worden doorgegaan. De RETT wil echter niet tor nen aan het toch al geringe aantal ritten per uur. Op de meeste lijnen wordt 's avonds een kwartierdienst gereden en dat is het absolute minimum. De oplossing voor het pro bleem: 's avonds eental lijnen combineren (ongeveer zoals bij de nachtbussen). De RET onderzoekt momenteel welke mogelijkheden er zijn en zal in het voorjaar met een voorstel aan B. en W. komen. Een ander plan van de RET is veel minder te gaan rijden tijdens de zomervakantie. In die periode v&n zeven weken is het zo stil in de stad, dat er best kan worden geschrapt in de dienstregeling. ROTTERDAM Een korte Willemsspoortunnel of een lan ge: dat is de enige keus waar voor de gemeenteraad van Rotterdam in januari staat. Het opnieuw bestuderen van het alternatief brug/viaduct is niet aan de orde. Aldus gisteren wethouder van Verkeer en Vervoer drs. Jan Laan in zijn raadscom missie. Hij reageerde hiermee op het plan van Waldex Kooy- man voor een brug/viaduct, dat officieel nog niet bekend is op het stadhuis. De wethouder wil, om alle misverstanden maar zo snel mogelijk op te ruimen, toch wel een snelle reactie op het brugplan. Hij wil de ambtelij ke diensten drie aspecten van het brugplan laten onderzoe ken: de kosten ("er wordt nog al gegoocheld met getallen"), de bouwtijd en fasering en net aantal brugopeningen. "Maar we gaan niet nog eens een half jaar studeren en teke nen. Van een afweging brug of tunnel Is geen sprake meer. We zijn in overleg met NS en Rijkswaterstaat over een tun nel en het zou onjuist zijn de zaak nu weer helemaal om te gooien," aldus Laan. m

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1