sparen Meisje verkracht - dader gevlucht Politie noteert prostituees Kippenvolkje afgeslacht Tanker brandt erop los (fÉtri natuurlijk Brengers1 deel 2 +++4- Sport vandaag met: Dagje Bergwegziekenhuis m Duister protest Vuurwerk in beslag ard ie on-1 het in erk (Van onze verslaggeefsters) DEN HAAG De; huurverhoging voor volgend jaar kan een oorlog ontketenen tussen woningbouwcorpora ties en het kabinet Lubbers. De grote sociale verhuur ders voelen er niets voor het prijsbeleid van de rege ring op dit punt over te nemen. Met gemeentebesturen en bewoners van de vier grote steden, waaronder Rot terdam, zullen ze morgen bij een hoorzitting in de Tweede Kamer een fel pleidooi houden tegen stijging van de woonlasten. re- W/:// Vijftien bussen M. David Scholséén van de inzittenden van de Cessna 150, krijgt medische hulp. ■n, tl m Last van gekraai Leuk kadootje. Slagersbeurs. Damesrijbewijsetui. Ritsportemonnee. DINSDAG 30 NOVEMBER 19*2 id uit len 1 tus- >d- jgel. tiet luwsa f eiden f dat later- met at fen ke i apart tune- rus! k maar liever de hypotheekbetalt ers' Op de vooravond aan deze hoorzitting uitten de grote vier forse kritiek op het regeerak koord van WD en CDA. Vol gens hen biedt dit geen enkel uitzicht op verbetering in de woonlastenproblemen. Met na me huurders van nieuwbouw in stadsvernieuwingsgebieden, die nu al met grote betalings-- moeilijkheden kampen, zullen hiervan het slachtoffer wor den, voorspellen ze. De Rotterdamse wethouder van stadsvernieuwing, ir. P. Vermeulen, sprak namens de gemeentebesturen de vrees uit dat de stadsvernieuwing van de baan is als hiervoor geen oplossing wordt gevonden. De gemeentebesturen zullen morgen pleiten voor de invoe ring van een woonlastensubsi die. Deze bijdrage, waarin, op genomen een vergoeding voor stookkosten, moet ten goede komen aan mensen met de laagste inkomens. De extra gelden hiervoor zouden gevon den moeten worden in een her verdeling van de zeven mil jard die nu aan allerlei woon- subsidies de deur uitgaan. Wethouder Vermeulen liet doorschemeren dat hij er geen moeite mee had als dit ten kos te van de hypotheekaftrek voor bezitters van een eigen huis zou gaan. Ook de huurharmonisatie- plannen van de regering zullen RELT ---Mm ,-'V morgen aan de kaak worden gesteld. De huursprong van ge middeld honderd gulden per maand die huurders van nieuwbouw in stadsvermeu- wingswijken en van leeggeko men oude woningen straks moeten maken, is voor de gro te vier onaanvaardbaar. "Volksverlakkerij", noemde Jan de Jong van de woning bouwcorporaties dit plan. De Rotterdamse wethouder Vermeulen benadrukte dat het rijk geen enkel financieel voor deel zal hebben van het af schaffen van de vergelijkings- huren. De aanvragen voor huursubsidie zullen toenemen, de rijen voor de loketten van de Sociale Dienst worden dik ker en het aantal debiteuren bij het GEB groeit. Geheei onverwachts dook gisteren bij de persconferentie over de hoorzitting de Vlaar- dingse wethouder stadsontwik keling Bas Goudriaan op. Na mens achttien middelgrote ge meenten met in totaal vier miljoen inwoners, waaronder Schiedam en Vlaardingen, wees hij erop dat woonlasten problemen niet beperkt blijven tot de grote vier. "De huur van onze huizen ligt nog zo'n vijf tig tot zestig gulden hoger. Hoe moeten we onze mensen in Schiedam uitleggen dan hun familieleden in buurgemeente Rotterdam minder hoeven te betalen?" Na de hoorzitting in de Tweede Kamer houden de ge zamenlijke bewonersorganisa ties, gemeentebesturen en wo ningbouwcorporaties in ge bouw Amicitia een grote mani festatie. Kamerleden van bijna alle partijen zullen daar op hun beurt aan de tand worden gevoeld. Vanuit Rotterdam zullen zeker vijftien gratis bussen naar Den Haag rijden. Simone en Gerard Gerard Cox: eerst "Flen", dan Simo ne. Simone Roos- kens: nu Luc, straks Gerard. Van onze verslaggever LOUIS DU MOULIN ROTTERDAM Ge rard Cox wordt de nieuwe toneelpartner van Simone Rooskens. Het tweetal zal komend seizoen de hoofd rollen spelen in „Bijzonde re gebeurtenissen" („Spe cial Occasions") van. de Amerikaanse schrijver Slade. De premièrr 'an dit blijspel zal pN tsvinden zodra de musici „Fien", waarin Gerard vox een dubbelrol heeft, is afgelo pen. „Vermoedelijk is dat in december van het volgend jaar", aldus de veelzijdige Rotterdammer, „tot zo lang is in ieder geval mijn contract verlengd. „Fien" was in eerste instantie een produktie die zou lopen tot aan het eind van dit sei zoen, maar de belangstel ling is zo groot dat we nog best een half jaar eraan vast kunnen plakken. „Er zijn negatieve ge ruchten over „Fien". Dat begrijp ik niet. De zaal is weliswaar niet iedere avond uitverkocht, maar iedereen- is zeer tevreden over de opkomst." Gerard Cox. de komen de weken overdag betrok ken bij de opnamen voor de speelfilm „Een zaak van leven en dood" van George Schouten, speelde al eerder samen met Si mone Rooskens. Dat was in „Hoofdstuk Twee". Maar hij had daarin niet de hoofdrol. Die was. net als bij de thans lopende blijspelpro- duktie met Simone „De Hortensia", voor Luc Lutz, de echtgenoot van de Rot terdamse actrice. De breuk in haar huwe lijk is voor Simone Roos kens aanleiding geweest om na een jarenlange ar tistieke samenwerking met Luc Lutz uit te zien- naar een andere tegenspe ler van naam. (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT Een 16-ja- rig meisje uit Dordrecht is gis teren op brute wijze verkracht. Het meisje werd op de krui sing van de Noordhoveweg en de Provinciale weg naar de Kop van 't Land. waar zij op haar moeder stond te wachten, van achteren door een man beetgepakt, met een mes in de rug bedreigd en geblinddoekt m de laadruimte van een be stelwagen gegooid. In die wagen, die door een tweede passief toekijkende man werd bestuurd, werden de handen van het meisje op de rug gebonden en kreeg zij een prop in haar mond. Haar be nen werden aan de zijkanten van de wagen vastgebonden, waarna zij op brute wijze werd verkracht. Toen de man klaar was, ging hij met zijn volle gewicht op de buik van het meisje staan. Nadat haar de prop uit de mond was genomen, zag zij kans de man in zijn vinger te bijten. Al rijdende werd het meisje op de provinciale weg naar de Kop van 't Land uit de wagen gegooid. Zij kwam hier bij met haar gezicht in de berm terecht. Het slachtoffer, dat de gehe le tijd geblinddoekt is geweest, kon de politie geen enkele aan wijzing omtrent de daders of de gebruikte auto verstrekken. GOUDA Bij slechts het schaarse licht van een aanste ker heeft de gemeenteraad van Gouda gisteravond een protest moeten aanhoren van tien ambtenaren, die actie voerden tegen de voorgestelde kortin gen op hun salaris. Tot ieders verrassing werd de raadszaal kort na aanvang van de raadsvergadering in het duister gehuld, doordat de hoofdschakelaar werd omge draaid. Daarop kwamen geünifor meerde agenten en brandweer lieden, ambtenaren van de rei- nigingsdienst en ztekenver- zorgsters de raadszaal binnen, aangevoerd door Abva/Kabo afdelingsvoorzitter Cor Got- lieb. kom! hei ip- ROTTERDAM De twee inzittenden van het eenmotori- ge sportvliegtuigje dat giste renmiddag bij zeer dichte mist "erongeiukt tijdens een ian- öuigspoging op Vliegveld Zes tienhoven, maken het goed. Ondanks dat hun Cessna 150 totaal verwoest tussen de bo men hangt aan de Hazeiaars- weg in Schiebroek, zijn de twee sportvliegers er met een. gebroken been, een gebroken arm en snijwonden vanaf ge komen. Het tweetal, afkomstig uit Den Haag, is opgenomen in het Sint Franciscus Gasthuis. De 42-jarige A. J. de Graaf, die het vliegtuig bestuurde is er het ergst aantoc. Hij ligt met snij wonden aan het hoofd en een gebroken arm ter observatie op de intensive care afdeling. Diens 26-jarlge duo-passa gier, D. Schols, kwam minder gewond uit de wrakstukken te voorschijn. Hij brak slechts zijn linkerbeen. Volgens de di rectie van het ziekenhuis was hun toestand vanochtend 'be vredigend' en bestaat er geen levensgevaar. Zodra het vanochtend licht werd is de Dienst Luchtvaart van de Rijkspolitie een onder zoek begonnen naar het vlieg tuigongeluk. Vast staat al dat het vliegtuigje omstreeks vijf over drie is neergestort. Dat gebeurde vermoedelijk tijdens de eerste landingspoging. Eerder op de dag was het vliegtuigje opgestegen van Te xel en via Amsterdam uitge- weken naar Rotterdam. Onder radarbegeleiding en radiocon tact met Schiphol koerste het vervolgens naar Rotterdam, waar het wel kon landen. Bij die poging raakte de Cessna de toppen van de hoge bomen die het volkstuinencomplex de Lusthof aan de Hazelaarweg in Schiebroek omzomen. ROTTERDAM Veertig prostituees zijn in de woonwijk Middelland van straat verwij derd. Vier vrouwen kregen een proces-verbaal wegens over tredingen van het tippelver bod, één wegens weigering van een bevel zich te verwijderen. Van de vrouwen die geen proces-verbaal kregen zijn wel de namen genoteerd. De politie wil via die registratie nagaan waar de prostitutie blijft wan neer straks meer van dergelij ke schoonveegacties worden gehouden (ook in andere wij ken die last hebben van straat- prostitutie)., De actie is het eerste zicht bare resultaat van de persoon lijke bemoeienis van burge meester Peper met het prosti- tutieprobleem. De politie heeft e- cfc beef ts#1 Sfl t is 869 18 ooi 06fl K ROTTERDAM Het kake len en kraaien van het kippen- voikje van de Rotterdamse 1 kunstenaar Bob van Persie, heeft de afgelopen nacht tot een lugubere slachting geleid. Toen de echtgenote van Van Persie vanochtend een kijkje jn de kippenren achter haar huis in de Zwaardecroonstraat nam, ontwaarde zij zeven ont hoofde kippen. De koppen la gen her en der door de tuin verspreid, evenals de kada vers. Eén haantje en een hen netje hadden aan de slachtpar tij weten te ontkomen. Bob van Persie had de kriel kippen sinds een jaar in zijn tuin. Toen hij vanochten in zijn atelier in Delfshaven werd ge- '90 F i alarmeerd door zijn vrouw, maakte hij op weg naar huis een verkeersovertreding, die hem ƒ35.- gulden kostte. Toen hij thuiskwam en het misdrijf ontdekte, kon hij geen verhaal halen bij de politie. „U moet eerst aangifte komen doen," luidde op bureau Marconiplein het commentaar „dan pas ko men wij kijken." Van Persie verdenkt een van zijn buren van de kippen- moord, die last zouden hebben gehad van het gekraai van de jonge haantjes. Volgens de ar tiest zouden twee van de drie hanen vandaag verhuizen naar een andere ren. HOEK VAN HOLLAND „Wilt u dat nog een keer herhalen?"... Voor de derde keer liet Scheveningen Ra dio blijken dat ze er d&ar niets van begrepen. En voor de vierde maal begon de marconist van de "branden de" supertanker "Esso To kyo" zijn verhaal af te ste ken. Zó ging het onlangs gruwelijk mis bij een ram penoefening in Europoort. „Dit is een oefening. Wij liggen aan de Chevronkade nummer 2 in Europoort en we hebben een grote olie- brand aan boord. Wilt u een noodkanaal voor ons vrij houden?" Scheveningen Ra dio antwoordde met ont moedigende vasthoudend heid: „Wilt u uw naam spel len alstublieft. En wilt u mij uw juiste positie opge ven..." Na ruim twintig minuten heen en weer praten brak het licht door de wolken bij "Radio": Er was een brand melding op de 380.000 ton metende tanker en het schip bevond zich in één van de Europoorthavens. Maar dat het aileen een oefening betrof, was Sche veningen toch nog ontgaan; zodat er een algemeen noodsignaal de ether in ging. Met ais resultaat veel vragen van andere schepen, en hulpaanbiedingen van slepers en vaartuigen die niet3 met de oefening van doen hadden. Na die twintig minuten dat de "Esso Tokyo" vrolijk lag te 'branden', kwam de hulpverlening razendsnel op gang. Binnen vijf minu ten had de reddingboot Ko ningin Juliana een 70 meter lang loopnet naar het ramp schip gespannen en was het schip in nevelen gehuld door de vele tonnen bluswa ter. Volgens de deelnemers had het proefalarm toch zijn nut gehad: de uiterst gebrekkige radio-communi catie werd genadeloos als zwakke plek blootgelegd. Scheveningen Radio bleek op z'n zachtst gezegd niet de juiste instantie om een alarmoperatie te starten. Daar ontdekte men pas na afloop van de ramp dat de Chevronkade nr 2 "ergens achter de Nieuwe Water weg" ligt... meer mensen ingezet in Mid delland. Over de schoonveeg actie in het weekend was tevo ren overleg gepleegd met de officier van Justitie. Bewoners van Middelland eisten gisteren in het vragen- halfuurtje van de raadscom missie Algemene Zaken on middellijke aanpak van illega le horeca-vestigingen en bor delen. Peper vroeg hen enig ge duld. „Van de ene dag op de andere kan het niet, maar het mag ook geen kwestie van maanden worden. Want de ge meente heeft heel duidelijk ge steld: nu is het genoeg ge weest." Wat zich zonder meer ille gaal heeft gevestigd, kan met een worden aangepakt, zo was uit de woorden van de burge meester op te maken. Voor PvdA-woordvoerdcr Hender son een stap voorwaarts: „Dat is nieuw, want tot nog toe zei de politie altijd: daar kunnen we niet tegen optreden." ROTTERDAM De Rotter- damse politie heeft gisteren op twee plaatsen vuurwerk in be slag genomen. In een kantine van een bedrijf aan de Indus trieweg bood een man vijftien kilo vuurwerk te koop aan. Eten kantinebezoeker waar schuwde de politie, die de par tij in beslag nam. Later op de dag deed de poli tic een inval in een woning aan de Leliestraat. Op de zolder van het huis lag 350 kilo vuur werk. ter meulen Echt lederen damesbeurs in o a zwart, blauw, bordeaux, cognac of rood Echt leder Van 29,95 voor, Handige beursjes van echt le der in bordeaux, zwart, grijs, marine, cognac of bruin 8 cm beugel van 8,75 voor Slagersbeurs 10 cm beugel van 9,95 voor 4,95 Geheel gevoerd met vier vakken en ritsvak Echt leder in zwart, bruin, bordeaux van 14,95 voor Van echt varkensleder Met 4 vakken en apart ritsvak in zwart of bordeaux voor ^nr ,.xi 4

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1