DE OPEL ASCONA DIESEL. DATTEEN DIESEL IS, MERK JE ALLEEN BU DE POMP. Bureau voorlichting krijgt slechts 34 bezoekers per dag VUUREN Voorf8000 juwelen BSOPELASCONADIESEL Schiedam vernoemd jNog volop kinderzegels Dieven hengelen shawls wee het vrije volk - Verkoop en service: 's-Gravelandseweg 383, 3125 BJ Schiedam. Tel. 010^621033. "Ik geef mijti werkstukken geen naam. Ik vind dal het vrije expressie moet blijven cn ieder mag voor zichzelf een naampje bedenken." Zo typeert Rita Kooijman haar wandkleden. Zij probeert nieuwe vormen en natuurprodukten. Het bijzonder origine le resultaat is te zien in gebouw De Teerstoof. .- j Siervu cieel i stoken cao Diesels zijn vandaag de dag in ruime mate verkrijgbaar, maar diesels die rijden als een „benzine-auto" zijn nog altijd uniek. De Opel Ascona Diesel mag genist tot de laatste kategone worden gerekend. Natuurlijk is een Opel Ascona Diesel uiterst betrouwbaar, komfortabel en vooral ruim. Terwijl u voor cüt alles geen cent te veel betaalt. Want u weet 't: dieselbrandstof is nog altijd veel goedkoper dan bermne. Dat merkt u het best wanneer u veel kilometers njdt. En nogmaals: dat 't een diesel is, merkt u niet wanneer u rijdt, maar wanneer u stopt. Bij de „goedkopere" pomp. piet en Karei bezitten ineens U krijgt het Dallas Familie spel gratis bij de Presto Print fotovakman. Maar, alléén als u bij hem een fotorolletje laat ontwikkelen en afdrukken. Als dat niet naar chantage ruikt..... FOTO VAN DONDERDAG 2 DECEMBER 1982 flUTocemeR pieïeRsen Ope! -Bedford-Amerikanen. w&M y.' pmw- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Uit hét huis van de 72-jarige W.S.G. aan de Nieuwe Haven is 's nachts voor 8000 gulden aan juwelen gestolen. Ook mist de man een bedrag van 1000 gulden. De dieven kwamen na het stuk slaan van een ruitje via de achterdeur binnen. De schade is 100 gulden. Een hele mid dag Sinterklaas spelletjes doen en dan aan het eind de Sint zélf. compleet met Pietermannen op bezoek krij gen. WOUDHOEK Dienstencentrum De Woud- hoek komt zaterdag om 15.00 uur Sinterklaas. Deze middag is bedoeld voor grootouders en kleinkinderen. Om twee uur wordt er een kinderfilm ge draaid. Toegang gratis. Maandag start in het centrum aan het Heijermansplein 36 een kerstklaverjastoernooi, om 13.30 uur. De middagen waar op wordt gespeeld, zijn 6. 13, 10 en 17 december. Het in schrijfgeld is vijf gulden. De maandelijkse bingoavond wordt donderdag 9 december gespeeld. Aanvang 13.30 uur. CURSUSSEN In de Blauwe Brug begint don-1 derdagochtend 9 en 16 de cember een cursus kerstver- sieringen maken van 9.15 lot 11.15 uur. De kosten voor deze twee lessen zijn tien gulden. In-, schrijven aan de balie of tele fonisch 70 10 49. ri Op' 17 december van 9.15 tot 11.15 uur en bij overgrote deelname ook van 13.15 tot 15.15 uur wordt een eenmalige; les kerststukjes maken, gege- ven door mevrouw Strik. Prijs voor deze les vijf gulden. In- schrijving via balie of telefo- nisch. UNICEF De kerst- en wenskaarten plus cadeauartikelen van UNICEF zijn weer voorradig bij de vol-;*; gende adressen: Wereldwinkel, Lange Kerkstraat 35 (geopend vrijdag- en zaterdagmiddag); Quitte. St. Liduinastraat 98b (gesloten op maandag), Fam.'"i J. van Walsem, Jan Steen straat 71; mevr. M. Verhoef!, Havendijk 133; mevr. Van Dorp, Rietkraag 59 en mevr. J. van Asten, Westfrankelandse- i straat 84b. RUILBEURS In clubhuis Zuid aan de Dwars straat 42 wordt vrijdag 10 de cember een ruilbeurs gehou den van 20.00 tot 22.00 uur. v" Entree één gulden, kinderen twee kwartjes. •KAARTEN De klaverjasvereniging Ons Genoegen West houdt vrijdag 10 december een kerstklaver- jasconcours in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lan ge Haven 73. Aanvang acht uur Het inschrijfgeld is/3,50, Opgeven bij de aanvang van de zaal of belten naar mevr. W. Holleman, tel. 70 11 54 of ma neer G. van de Berg, tel. 70 82 03. CONSUMENTENBOND De Schiedamse afdeling van de Consumentenbond houdt 9 december weer een werk groepvergadering in diensten centrum. De 4 Molens. Nieuwe Damlaan 766. Op de agenda staan de activiteiten van de bond en de consumentengids.' Aanvang acht uur. DOKTER, TANDARTS, APO THEEK Wie dit weekeind een dokter nodig heeft, kan bellen met de boodschappendienst, tel. 20 x 66 11. Voor spoedrecepten bellen naar apotheek 26 14 80. Krijgt u dit weekeind last van tanden en kiezen dan staat tandarts R. J. van den Berg, Boterstraat 76 voor u klaar op zaterdag en zondag van 17.00 lot 18.00 uur. U moet tevoren bellen, tel 26 40 62. EHBO-WEEKEINDDiENST Het Schlelandziekenhuis, loca- tie Stadhouderslaan heeft dit weekeind EHBO-dienst vanaf vrijdagavond 18.00 uur tot maandagochtend 08.00 uur, tef 73 37 33. Voor een ambulance bellen naar 33 33 00. QUIBUS In café Quibus aan de Lange Haven 28 komt zondag het muziektheater Samba Salad ff. met het totaaltheaterstuk The Hustle. Het is een mengeling van dans, muziek, mime en sa tire over oude en nieuwe we gen van communicatie en go- loof in relatie tot macht, geld en liefde. KLAVERJASSEN Klaverjasliefhebbers kunnen vrijdag terecht bij het paro chiecentrum aan de Dr. Schaepmansingel .1 waar de eerste kerstklaverjasconcours- wedstrijd begint. Aanvang acht uur en het kost drie gulden per avond. Wie voor drie avonden (3, 10 en 17 december) in schrijft, betaalt f 7,50. De op brengst is voor de Zonnebloem die zieken en eenzamen een prettig kerstfeest wil geven. Dat over kwam gister middag de kleu ters en kinderen in Oost tijdens een gezelligsa- menzljn In het Kluphuis aan de Gallileistraat. Alle medewer kers hadden de handen vol aan 'de assistentie van de Sint. •TEERSTOOF "Meer dan verliefd" brengt het Hollands Diep Theater vrijdag en zaterdag in de Teerstoof. Meer dan verliefd, geschreven door de Amerikaanse toneel schrijver David Mamet, gaat over Niek en Judy, die alle moeite doen om hun liefde te behouden. Aanvang negen uur, kaarten via de WV en theater kassa. Voor de jeugd wordt zaterdags middag geen kindervoorstel ling gegeven. Rita Kooijman laat in de foyer van het zolder theater haar wandkleden zien gemaakt van schapenwol en versteende zwammen en hout. •LORD OF THE RINGS De-beroemde, tekenfilm "Lord of the Rings", gebaseerd op de roman van Tolkien, wordt vrijdag gedraaid in de Teer stoof bij de filmclub Schiedam. Het verhaal gaat over Frodo die achtervolgd door Balrog en zijn wrede Orks, op weg is naar het land Mordor om de Mees- ter-Ring in het vuur van de Doemberg te werpen, teneinde de kwade macht van de ring te vernietigen. Een prachtig gete kende en bovenal spannende film. Aanvang half tien, toe gang 5.-, voor donateurs ƒ3,50. •QT De Schiedamse rockformatie de Brinta's speelt zaterdag avond in sociëteit QT aan de Nieuwstraat 12. Losse bezoe kers betalen vijf gulden per avond, voor vijftien gulden kunnen QT-leden het hele jaar gratis naar binnen. De muziek begint om haif elf te spelen. •KERSTBAL De wijkvereniging Groenoord start maandag de kaartver-: koop voor het traditionele kerstbal op zaterdag 18 de cember in boerderij Land- vreugd aan de Sweelincksingal 7. Telefonische bestellingen zijn niet mogelijk, de kaarten kunnen tussen acht en half tien op maandag en donderdag worden gekocht in de boerde rij. •KERSTCONCERT De kaartverkoop voor het kerstconcert vart Senectute, Green Forest Selection en Am broses in de Blauwe Brug op 14 december, is gisteren be gonnen. Het concert kost 3,50 en kaarten zijn te koop bij de balie van het wijkcen trum. Sjouwen met spullen, zorgen dat er. voor ieder kind Iets leuks te doen Is, dat zou de goed heiligman te veel zijn gewor den zonder hulp van het Oost team. SCHIEDAM Op zeer slim me wijze hebben onbekenden vijftien shawls gestolen uit een winkel in het Hof van Spaland: de kledingstukken werden weggehengeld via een opening tussen de glazen deur en de pui. De goederen hadden een waarde van 400 gulden. De rillingen lopen deze jonge dakbe kleders op de rug Het is ook een kou welijke bedoeling daar bovenop het dak. uan Prove niershuis. Maar weer of geen weer, de show must go on en vóór de winter moeten de nieuwe dakpannen zijn aangebracht op het achterhuis dat mo menteel wordt ge restaureerd. Het wordt geschikt ge maakt voor kleine woningen. Aan deze verbou- iving is grote be hoefte gezien de lange lijst van wo ningzoekenden bij bureau huisvesting. En daarom is het motto voor de wer kers: even pauze ren, en dan weer aan de slag.' Rng óordt ding ding zullei wege derg< wrict zal h beter Taanl VISSEN Zaterdag begint in de Buiten- havenweg,een visconcours. Verzamelen om 08.00 uur bij de glasfabriek. De wedstrijd start om 09.00 uur en duurt tot 12.30 uur. Bij aanvang betalen. De wedstrijden zijn op 4,11 en 18 december en de serie kost f 7,50. Iedere deelnemer ont vangt aan het eind een kip en de inzet is een bokaal. •LENTEFEEST In het Lentefeestpand aan het Broersvest '101 wordt zater dag een verkoopactie gehou den waar al ingepakte kadoot- jes te koop zijn. Ook St. Nico- Iaas zal bij het aan de man brengen van deze verrassings pakjes tussen elf en vier uur aanwezig zijn. van het bureau voorlichting, op de vierde verdieping van het Stadskantoor, blijken per dag zo'n 34 klanten langs te komen. Zij worden te woord gestaan of eventueel doorver wezen door Bas van Bochove, Theo Reyman en migranten voorlichtster Sonja Zimmer man. Die 34 bezoekers zijn overi gens als volgt onder te verde len: vier journalisten, vijf medewerkers van de ge meente. vijf burgers en twin tig mensen die telefonisch om informatie vragen.... (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het ge meentelijk bureau voorlich ting kampt met een tekort aan ruimte en personeel. Contacten met burgers kun nen daardoor nauwelijks worden verbeterd. Er is over deze tekortkomingen een dis cussiestuk geschreven, dat dinsdag 7 december bespro ken zal worden in de raads commissie algemene be stuurlijke zaken. In het kleine kantoortje (Van een ROTTl damse G jaar ongi deren va ken om t anti-stofl zelen en wordt u werking voor de Jaloezie, chantage intriges en krokodilletranen, nu gewoon aan de huiskamertafel. Want het Dallas Familiespel brengt gegarandeerd het „slechtste" uit elk van u naar boven. A&nleit het buite vrij veel mazelen onvoldoe: waren b< ken dat het geva en GD ei Vierjarig 'aten inei SCHIEDAM Do- ze gemeente krijgt een mijnenjager naar zich ver noemd. Het schip wordt nu gebouwd op de scheepswerf Van der Giessen- de Noord in Krim pen aan den IJssel. Hef is één van de vijftien mijnbestrij- dingsschepen die tigjarige oortog. Zo kreeg het eerste vaartuig in 1978 de naam Alkmaar. Ook Vlaardingen en. Maassluis krijgen j een schip naar zich vernoemd. De Maassluis wordt waarschijnlijk in 1984 gedoopt. De eerste proefvaarten worden later dat jaar gehouden. in opdracht van het ministerie van De fensie voor de Ko ninklijke Marine worden gebouwd. Aan atle vaartuigen worden namen van steden gegeven die voor dit type sche pen bereikbaar zijn en die meestal een rol hebben ge speeld in de tach- de aan de zorg voor kinderen in eigen land en een groot aantal ontwikkelingslanden. De stands in de postkantoren zijn nog tot 31 december ge opend, dagelijks van 9.30 tot 16.00 uur. Het comité raadt alle Schiedammers aan zijn wensen uiterlijk haif decem ber op het postkantoor af te leveren. SCHIEDAM De Kerst en Nieuwjaarskaarten van Jet comité voor kinderpost zegels zijn nog volop ver- ikrijgbaar in de .stands van het hoofdpostkantoor aan de "Lange Nieiiwstraat en het -nieuwe postkantoor aan het Bachpleia. Uiteraard zijn ook de kinderzegels van dit jaar nog in voorraad. De opbrengst komt ten goe- Het one v'olgend j «en gesel of kinderi foffen hel ziekte di few hebfa hersenvli Toortvloe zie voor 1 gisteren 1 GD het den. Hoogstraat 104-106 Tel. 266720

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 2