Geen consulaat, wel directeuren Promotie mm Natuur van slag Eind januari ook bingo-hal in noodlijdende Cineac NRC FNV-plan om aantal ontslagen bij RSV te beperken 229.- 6 3.95 TOPKWALITEIT VOOR SUPER- LAGE PRIJZEN ZOLANG DE VOORRAAD, STREKT! 3 2.50 6.50 oeken nieuwe na a weer «Pit Schiedam uit verdom hoekje Pink afgebeten vrijdag zaterd Torpedo schrijfmachine rdeel vrijdag za Stapelbare dia-opberg dozen rdeeS vrij aterdag voordeel VENDOMATIC AM/FM stereo autoradio/cassettespeler VROOM1® DREESM V^aHdcÉfvg %net erosce (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM/DEN HAAG De Rotterdamse bur gemeester Bram Peper is "buitengewoon verheugd" over de toestemming van het kabinet-Lubbers voor de komst van Russische directeuren van bestaande of nieuwe Russisch-Nederlandse handelsondernemingen. De Rotterdamse haven houdt hiermee volgens Peper de Sowjet Unie als klant. gaiiBggiK Rotterdammer Van Santen in zijn tuintje aan de Herman Hegermanshof; ro zen volop in bloei. Meer personeel Bijvoorbeeld: VROOIVmDREESMANN 425^ 4757- -356^ Bolero 12&T* ■Ö7r5tr DONDERDAG 13 JANUAR11963 Rotterdam blij met iiiait voor komst Russen „Fantastisch," luidt de eer ste reactie van Peper. Hoewel het al elf jaar oude verzoek om een consulaat in Rotterdam is afgewezen, gelooft de Rotter damse burgemeester dat de Russen met een nog niet be kend aantal directeuren in Jan Rieten- kamp deed er in Rotterdam als wethouder jarenlang 'als hobby' kunstsa ken bij. Aan de top van het mi- i nisterie van WVC (voorheen CRM) heeft hij van sijn hobby sijn hoofdtaak weten te ma ken ROTTERDAM De voormalige Rotterdamse havenwethouder Jan Rie- zenkamp is benoemd tot directeur-generaal Cultu rele Zaken van het minis terie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur (WVC). Riezenkamp werkt al sinds 1 mei op het voor malige ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Hij kwam er in de functie van plaatsvervangend se cretaris-generaal De nieuwe baan van Riezenkamp het is nog niet bekend wanneer hij begint is een promotie. Hij wordt dé adviseur voor cultuur van de mi nister. De Rotterdammer verdwijnt echter uit de top die de dagelijkse lei ding heeft over het depar tement. De benoeming van Rie zenkamp vorig jaar tot plaatsvervangend secreta ris-generaal van het mi nisterie van CRM wekte nogal wat verbazing. Rie zenkamp stond bij de voormalige minister An- dré van der Louw boven aan de lijst kandidaten voor secretaris-generaal. Vlak voordat Van der Louw minister werd be noemde zijn voorgangster Til Gardeniers echter nog de CDA-er dr. W. Lemstra in deze functie. Riezen kamp, die uiteindelijk Lemstra's plaatsvervan ger werd, wordt bij WVC opgevolgd door de voor malige secretaris-gene raal van het ministerie van Volksgezondheid, ir. drs. R. van Noort. Rotterdam de vertegenwoordi ging krijgen die ze willen. De Russische ambassadeur Victor Beletski heeft overigens nog niet gereageerd op het ka binetsbesluit, dat hem gisteren in een gesprek met minister Van den Broek van buitenland se zaken werd meegedeeld. Be letski was vanmorgen onbe reikbaar. Ook burgemeester Peper heeft hem nog niet ges proken, maar vertrouwt op goede afloop. De komst van de mededirec teuren wordt zo deelde mi nister Van den Broek gisteren na afloop van het gesprek mee aan strenge voorwaarden verbonden. De voorwaarden krijgt de Sowjet Unie binnen kort onder ogen. De naleving zal periodiek worden getoetst 'Ui samenwerking niet'bedrij ven en de gemeente Rotter dam. Ook het Rotterdamse be drijfsleven is ervan overtuigd dat de Russen na de toezeg ging van minister Van den Broek hun dreigement om per 1 maart aanstaande lading pakketten graan en containers over te brengen naar Hamburg en Antwerpen niet zullen uit voeren. Vorig jaar bereikte het aantal Russische schepen dat naar Nederland kwam het re cord van 2200. De Sowjet Unie heeft zich vooral de laatste tijd sterk ge maakt voor een consulaat in Rotterdam. Ambassadeur Be letski verklaarde maandag nog voor de televisie, dat zijn land met Nederland wil onder handelen. Ook de gemeente Rotterdam en het bedrijfsle ven hebben gezien het toene mende scheepvaartverkeer ge pleit voor een consulaat. De Rotterdamse burgemees ter Peper is overigens van plan mee te reizen met een ge combineerde Rotterdamse/ Amsterdamse havendelegatie, als deze door de Russen wordt uitgenodigd om in Moskou te praten over de Russische scheepvaartbelangen in Neder land. De Russische ambassa deur heeft zo'n uitnodiging in het vooruitzicht gesteld." Vooral het Russische graan is voor de Rotterdamse haven zeer welkome lading. De GEM sloeg het afgelopen jaar 1,4 miljoen ton over. GEM-direc- teur P. van der Vorm rekent erop dat het in 1983 2 miljoen ton zal worden. Zekerheid daarover is er nog niet De meeste graancontraeten moe ten nog worden ondertekend. Rotterdam kén nog worden in gevuld als eindbestemming voor buikschepen uit ARgenti- nië, Canada en de Verenigde Staten. ifSSxox-. XvC^SB ROTTERDAM "Voor ons is zo'n zachte winter ideaal," zegt Rein Boers ma van de Gemeentelijke Plant soenendienst, "het werk kan veel beter worden gepland, als we geen rekening hoeven - te houden met de vorst Nor- maal gesproken is het onmo gelijk om in de tweede helft van december en in januari te planten. Dit jaar hebben we nog geen last van de vorst gehad." Niet alleen aan het werk is te merken dat deze winter zachter is dan normaal. "De bolgewassen beginnen al uit te lopen, zodat we begin fe bruari de eerste tulpen kun nen verwachten. De knoppen aan de bomen en planten zwellen trouwens ook al aar- dig op," vervolgt Rein Boer- sma. De Plantsoenendienst is niet bezorgd over plotseling intredende vorst. 'Bolgewas sen zijn bijzonder sterk en bij vorst worden hooguit de punten van de bladeren bruin; de rest overleeft de kou.' De zachte winter heeft voor kattebezitters nog een onaangename verrassing in petto: als er geen vorst in treedt blijven kattevlooien in leven en zullen volgende zo mer een ware plaag gaan be tekenen. Ook ander ongedier te zal voor overlast kunnen zorgen als het niet gaat vrie zen. Bij Diergaarde Blijdorp is weinig van het hevig ontre gelde klimaat te merken. Een oud gezegde onder de tuinlieden wordt hier weer nieuw leven ingeblazen: "Ja meneer, mooi weer maar de knoppen gaan pas open als Onze Lieve Heer dat wil." Het enige effect dat de flu weelzachte winter op de die rentuin heeft is dat het be zoekersaantal over de maand december twee keer zo hoog is uitgevallen als ge woonlijk. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Cineac NRC, de bioscoop naast de Bij enkorf aan de Coolsingel, wordt gedeeltelijk een bingo hal. Met ingang van 23 januari wordt er afwisselend *s avonds en 's middags bingo gespeeld. De zaal is eigendom van de Koninklijke Bijenkorf beheer, maar wordt gehuurd door het bioscoopbedrijf Tuschinski. Beide bedrijven hopen het ver- lies-lijdende theater door deze ingreep weer gezond te maken. Cineac NRC zou £.1 geruime tijd geleden zijn gsloten. Tu schinski, dat vorig jaar de Rotterdamse bioscopen Arena en Cinema Oscar sloot, zag geen kans het theater winstge vend te exploiteren. Zoals be kend is het bioscoopbezoek het afgelopen jaar sterk gedaald en als gevolg daarvan moest Tuschinski ook in andere grote .steden enkele theaters sluiten en in totaal zo'n 60 werkne mers ontslaan. Ongeveer een half jaar gele den begon het Amsterdams theaterbedrijf met bingo op zondagmiddag en maandag avond in enkele grote biosco pen, in Rotterdam in Corso. De opbrengst van die bingo-bij eenkomsten was echter niet erg groot. Nu Cineac NRC voor de helft van de tijd een bingo-hal wordt, verdwijnt het spel uit Corso. Ook de Bijenkorf heeft er veel belang bij dat Tuschinski het Cineac theater blijft ex ploiteren. De financiële positie van het warenhuisconcern is zorgwekkend en op korte ter mijn zou het theater niet te verhuren zijn en dus een ex tra-verliespost betekenen. Volgens P. J. van de Abee- len, bedrijfsleider in Cineac NRC, dient er voor de nieuwe activiteiten in het theater per soneelsuitbreiding te komen. „Bij filmvoorstellingen is niet veel personeel noodzakelijk, omdat het publiek tegenwoor dig zelf een plaatsje mag zoe ken. Bingo is echter arbeidsin tensiever. Ik denk dat er daar om vier extra personeelsleden nodig zijn." Vreemd genoeg komt dat nieuwe personeel niet uit het bestand van de vorig jaar ont slagen Tuschinski-werkne- mers. Voigens Van de Abeelen willen die personen niet, om dat zij slechts voor een halve weektaak aangenomen kunnen worden. De Bond van Theater- personeel zal die zaak nog uit zoeken. Naast bingo-hal blijft Cineac NRC voor de helft van de tijd een bioscoop. Als.er *s middags bingo is, worden er 's avonds films gedraaid, en omgekeerd. SCHIEDAM „Ten onrechte heeft iedereen het altijd over de vier grote steden, „maar wij tobben met dezelfde, grootstedelijke crisis verschijnselen." Schiedam heeft moed geput uit een rapport voor het ministerie van binnenlandse zaken. Acht middelgrote ste den worden daarin ver geleken met Schiedam en de conclusie is on omstotelijk: dit stadje met 72.000 inwoners spant de kroon qua el lende als: werkloosheid, vergrijzing en verkrot ting. (Van onze sociaal-economi sche redactie) ROTTERDAM Met een zeif gemaakt reddingsplan voor RSV verwacht de Indus triebond FNV vijftienhonderd gedwongen ontslagen in het •Waterweggebied te kunnen voorkomen. De RSV-top wil drieduizend man ontslaan van wie tweeduizend in dit gebied. Een van de belangrijke pun ten uit het FNV-plan vormt het financieel weer aantrekke- lijk maken van de vervroegde uittreding op 5714-jarige leef tijd. Verder moet de arbeids tijd verkort worden en meer met mensen van binnen het concern worden gewerkt. Nu wordt er nog veel werk uitbe steed. Tegelijkertijd moeten hier voor, en voor andere zaken, be slissingen worden genomen binnen en buiten het bedrijf, met name op politiek niveau. Die andere zaken betreffen vooral wijzigingen in de RSV- top en het werkelijk delegeren van bevoegdheden naar de af zonderlijke bedrijven. Het FNV-plan wordt morgen voorgelegd aan de „bezem- ploeg" van minister Van Aar- denne (Economische Zaken). Deze commissie moet de be windsman adviseren over de toekomst van RSV. FNV-bestuurder D. Nas ver zekert dat zijn bond ditmaal de tanden zal ontbloten voor een serieuze behandeling van het plan. „Er is de laatste tijd slecht naar ons geluisterd. We zijn daardoor tot het uiterste getergd. En een getergd dier kan raar uithalen," aidus de FNV-bestuurder. Uitgewerkt betekent het plan dat er bij de RDM 350 ontsla gen worden voorkomen door vervroegde uittreding. Bij Piet Smit zijn dat er bijna honderd. Door arbeidstijdverkorting en flexibele werktijden bij RSV kunnen vierhonderd ont slagen voorkomen worden. Nog eens honderd man kunnen binnen het concern werkzaam blijven door ze in een „kwali- teitspool" onder te brengen en waar nodig in de RSV-bedrij- ven in te zetten. Door werk minder uit te be steden en „inhuren" van vreemd personeel te voorko men kunnen 250 arbeidsplaat sen worden gered. Met nog wat andere maatregelen kan het aantal op 1.500 komen. Volgens de Industriebond FNV moeten verder de mari ne-orders (1,6 miljard tot 1990) versneld worden uitgevoerd. De werknemersorgansatie vindt dat de kolengravers bin nen RSV gebouwd moeten blij ven worden. Zie ook pagina 21. ROTTERDAM Bij een vechtpartij in een bar aan de Rotterdamse 's Gravendijkwal gisteravond, heeft een onbe kende man een stuk van de rechterpink van een 36-jarige medebarbezoeker afgebeten. Het stuk pink werd te laat te ruggevonden om nog te kun nen worden aangezet. Type 10/50. Solide portable. Wagenbreedte 24 cm. Met 48 toetsen, duidelijk Cubic-pica schriftbeeld en o.m. aanslagregelaar, tabulator, repeatspacer en rood/zwart lint Incl. kap. 1 Jr. garantie. Adviesprijs 349.- ....:aasll»W:, BmpST?i—I n -~ir u/ Ongebleekt laken- katoen voor lakens en slopen. Puur tópkwaliteit! 100% Katoen, per meter; 240 cm A3?- 11.50 180 cm 9.50 150 cm J&r g Royaler"^ slagroomschnitte Lekker gul gebak, ovenvers uit eigen banketbakkerij. Ca. 380 gram. 635 B-4 I Van hard kunststof. 5 Dozen met 10 magazijnen voor 50 dia's (totaal 500st).J37^0" 5 Dozen met 10 mag. voor 36 dia's (tot. 360 dia's).^A50" 24.75 Gepe glasloze diaraampjes (24x36 mm).100 stuks nü 6.75 Kniekousjes Ideale "pantalon kousjes" van 30/40 Denier poly amide. In 15 aktu- ele modekleuren. Maten 35 t/m 41. Per 2 paar Aktueel keper flanel voor zelf- maakmode 100% Katoen 1-zijdia geruwd. Grote keus in kleu ren en print-des- sins Per meter; 100 cm breed#18.- 80 cm breed Type CTR125. Vermogen 2x6Watt. IC-voorontstoord op FM. Auto-reverse, wind/rewind- 249^ sneltransport. Met inbouwhandleiding. |yy ook geldig op de plaatselijke koopavond Diamond 200 sharkskin-pak Hoog gesloten Long John met nylon kniestukken en bolero met nylon paneel en ritsen in de mouwen 0- Diamond 400 smoothskin-pak Warme Long John en bolero. Met lengtebiezen en 6 ritsen 0' Sirocco surfplak Long John en bolero. Met smale bies en 5 ritsen. Long John Camaro surfschoen All round schoen. Per paar 39.- 3637 A-4 f

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1