KvK wi van extra milieu eisen af POLITIE SLAAT LERAAR Rechter geeft supporter rode kaart Hoek van Holland wil puin op het strand Nico de V. op vrije voeten 59.50 vrijdag zaterdag voordeel vrijdag zaterdag voordel vrijdag zaterdag voordeel 10.- ^10- 19.- ^9.95 Vandaag met: Twistgesprek over 10 jaar deelgemeenten UIT Sport p Medicij- jf nen- P studenten hebben last van econo men Steeds minder dokters SïtlÉBÉ m Kamerbreed velourstapijt Synthetische kwaliteits dekbedden VENDOtpne- MG/FM stereo- radiorecordeY Nieuwe fabriek Shell Pernis mismm Verkeersdode (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM De aanwijzing van Rijnmond als saneringsgebied moet worden ingetrokken,- vindt de Kamer van Koophandel. Het Rijk is ver zocht dal te doen. "Rijnmond is niet vuiler dan Twente of Eindho ven". «SIISiiÉliW Rijkswater staat is tegen puinstorten, maar het Hoekse strand ligt al vol asfaltblok- ken. al Schitterend tapijt met gesneden pool op legklare, veerkrachtige foam-rug !n warme kleuren als ivoor, camel, bruin, blauw en fraise. Excl. leggen, perstr. meter, 400 cm breed .68r- Topkwaliteit zeemleder Royaal formaat. Sterk, naadloos, voltraan gelooid. Droogt snel en perfe «- s 23-Ringsbanden Met kunststof omslag en 25 mm breed mechaniek. Keuze uit diverse fraaie kleuren. Per 2 stuks Licht, warm, makkelijk wasbaar en non-allergisch. Lits-jumeaux 240x200 cm JJ9^159.- 2-Persoons 200x200 cm ^39.-» 1-Persoons 135x200 cm Ueve baby- pyamaatjes 80% Katoen/20% polyester. Leuk streepjesdessin in rood, blauw, rose of turqoise/wit. Maten 74 t/m 92. Per 2 stuks Kunststof kweek/broeibakje Propagator, kom pleet met tray en verstelbare ventila- tie-roostertjes. Afm. 35x23x17 cm Type PRC890. Met LED outputindikator, inge bouwde kondensator- mikrofoons en autóm. opnamesterkteregeling Speelt perfekt op lichtnet en batterijen XQ9r-i VF JOM® DREESMANN DONDERDAG 20 JANUAR11963 -WW 1 iiinmontig ebiedl kaïn nu niet schoner Er zijn geen bijzondere rede nen meer om de status van sa neringsgebied te handhaven, vindt de Kamer. Het milieu ziet er hier niet slechter uit dan in bijvoorbeeld Arnhem, Eindhoven of Twente. Een woordvoerder verzekert dat de Kamer van Koophandel niet onder de milieuwetten uit wil maar dat extra maatrege len niet meer nodig zijn. Bui tenlandse investeerders wor den ook afgeschrikt door de hogere normen die hier geiden. De Kamer vreest dat het In dicatief Milieu Beleidsplan, dat door het openbaar lichaam Rijnmond wordt uitgewerkt, tot nog zwaardere eisen zal lei- (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Economie-studenten van het universiteits complex Woudestein mogen niet in de bi bliotheek van de me dische faculteit Ho boken studeren. AI een paar maal zijn „vreemde eenden in de bijt" uit de lees zaal verwijderd. Vol gens de regiementen van de universiteits bibliotheek is Hobo ken voorbehouden aan aankomende art sen. De Woudestein-stu- denten „vluchten" naar Hoboken in het stadscentrum, omdat „hun" bibliotheek te vol en te lawaaiig is. Maar zelfs als er nog ruimte genoeg is voor hen en hun col lega's in de medicij nen, worden de eco nomen in spé verwij derd, schrijft Quod Novum, het week blad van de Era- smusuniversiteit. den. Maar Rijnmond ontkent dit Met het plan wordt juist meer duidelijkheid voor het bedrijfsleven geschapen, aldus een woordvoerder. Daar heb ben ze zelf om gevraagd. De Kamer van Koophandel heeft het Rijk ook gevraagd te voorkomen dat de uitvoerings kosten van de wet Geluidshin der op het bedrijfsleven wor den afgewenteld. Het wordt in strijd genoemd met het voor nemen te komen tot lastenver lichting. Het bedrijfsleven zegt ook voor extra kosten te komen door de hogere electriciteitsta- rieven. De Stichting Euro poort/Botlek Belangen (EBB) maakt daar bezwaar tegen. De verhogingen worden ex-- ceptioneel genoemd.1 Bij het GEB is officieel geprotesteerd. De EBB is met name ontstemd over het gebrek aan voorover leg en informatie. Verder wordt geëist dat de vervroegde inningsprocedure onmiddellijk wordt afgeschaft. Deze procedure betekent een "verkapte" extra verhoging van driekwart procent, aldus de EBB. De werkgeversorganisatie VNO en NCW hebben de minis ters van Binnenlandse Zaken, Economische Zaken en Milieu beheer er gisteren op gewezen dat de kosten voor milieuver gunningen ontstellend oplopen. Sommige bedrijven zouden hier honderdduizenden gul dens voor moeten betalen. ROTTERDAM De Eras- musuniversiteit verwacht bin nen niet al te lange tijd nog maar 150 studenten In de me dicijnen per jaar in te mogen schrijven. Deze vermindering van ruim veertig procent is het gevolg van een nieuwe wet, die een maximum stelt voor het aantal eerstejaars in Rot terdam. Een ontwerp voor de ze "machtigingwet" is in de maak. De medische faculteit van de Erasmus schrijft het komende jaar ndg 260 studenten in. Het College van Bestuur van de universiteit heeft Burge meester en Wethouders van Rotterdam inmiddels laten we ten voorlopig af te zien van sa menwerking met gemeentelij ke ziekenhuizen en de GG en GD. SCHIEDAM De vijf tigjarige P. Nuhn uit Delft heeft gisterenochtend een klacht ingediend bij de Schiedamse politie nadat hij door een hoofdagent op het hoofd was geslagen. De agent 'haalde uit' nadat de leraar hem had uitgeschol den. De schermutseling vond plaats nadat Nuhn in de vroege ochtend werd aan gehouden tijdens een ver- lichtingscontröle op de Schiedamseweg. ,,Is dit nu nodig" vroeg hij de hoofd agent toen deze hem som meerde te stoppen. „Het was ontzettend slecht weer en m'n dynamo slipte. Bij het viaduct zag ik een groepje mensen staan en ik dacht meteen aan een con trole. Ze stonden met zeker zes man te controleren." Nuhn, gymnastiekleraar aan de Scholengemeen schap Spieringshoek, raak te danig geïrriteerd door het rigoureuze optreden van de politiemannen. „Iedereen werd meteen op de bon geslingerd. Er kon geen waarschuwing af. Ik zei tegen die hoofdagent dat hij toch moest zien dat door het weer mijn dyna mo doorgleed. Hij pakte meteen zijn bonnenhoek waarop ik hem uitschold voor 'klootzak'. Daarop had ik meteen een harde klap op mijn linkeroor te pak ken. Ik kon me gelukkig in houden en zei dat ik een aanklacht in zou dienen. Ik weigerde mijn naam en adres te geven zodat ik wel naar het bureau gebracht moest worden." Op het bureau aan de Lange Nieuwstraat aange komen werd Nuhn 'opge sloten' in een klein kamer tje. „Ik kon er niet uit om dat er geen klink aan de binnenkant zat. Ik heb tot half één op het bureau ge zeten en twee keer een ver klaring af moeten leggen." Een politiewoordvoerder bevestigde het relaas van Nuhn vanochtend. „Nadat de leraar had gescholden en getierd heeft de hoofd agent hem gecorrigeerd met zijn handen", aldus de woordvoerder. Op het bu reau zal een onderzoek worden ingesteld. Nuhn zal vast blijven houden aan zijn aanklacht. ROTTERDAM Shell heeft het ingenieursbureau Fluor Nederland nu definitief de op dracht gegeven voor het ont werpen en laten bouwen van een moderne raffinage-instal- latie in Pernis. Met de bouw van deze zoge naamde "high-vacuum-unit" is een investeringsbedrag ge moeid van 125 miljoen gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) HOEK VAN HOLLAND Rijkwaterstraat is niet van plan puin te storten op het strand in Hoek van Holland. De deelgemeente Hoek van Holland heeft gisteren hierop aangedrongen om verder wegslaan van het strand te voorkomen. Rijkswaterstaat meent dat maatregelen voorlo pig niet nodig zijn omdat er geen gevaar bestaat voor de hoofdwaterkeringen. Wel zal de dienst van de huurder, de gemeente Rotterdam, eisen het strand in de oude staat te herstellen. Rotterdam is na melijk onderhoudsplichtig. De situatie in de Hoek is in middels iets gestabiliseerd. De zee vormt niet langer direct gevaar voor de drie strandten ten die bij vloed het water tot voorbij hun terras zagen stij gen. De politie in Hoek van Hol land houdt de zaak in de gaten maar verwacht geen moeilijk heden als de wind blijft zoals vandaag. De vloed heeft giste ren weinig extra schade aan gericht. Volgens een woord voerder van de politie heeft het water de bedreigde strand tenten „nog een beetje onder mijnd". maar niet alarmerend. Tientallen mensen trokken gisteren naar Hoek van Hol land om het resultaat van de storm te bekijken. Onder de sfeervolle verlichting van autolampen zagen ze de golven tot de steile manshoge zand- wand bij de paviljoens opruk ken. Tijdens eb bleek het strand bezaaid met grote brokken steen, afkomstig van de Noor- derpier. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De zich Feyenoord-supporter noemen de Petrus H. (19) uit Rotter dam mag vijf wedstrijden van zijn favoriete club niet bijwo nen. Hij kreeg dit verbod, naast twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf, gisteren opgelegd vanwege zijn op ruiende gedrag tijdens de rel len rond de ontmoeting Feyen- oord - FC Utrecht op 17 okto ber van het vorig jaar. Met kreten als "Ram die gasten verrot" en "Gooi de po litie dood" probeerde Petrus H. jeugdige 'supporters' van Feyenoord tegen aanhangers van FC Utrecht en de Herman dad op te hitsen. Officier van Justitie mr. C. Lo Sin Sjoe wil de de niet ter zitting versche nen Rotterdammer eigenlijk voor tien wedstrijden van Feyenoord uitsluiten. Politie rechter mr. R. C. Lensink-Bos- man verklaarde echter de poli- te, bij wie H. zich vóór, tijdens en na de wedstrijden driemaal moet melden, zoveel werk te willen besparen. Een eveneens op het gerech telijk appèl ontbrekende aan hanger van FC Utrecht, de 20-jarige Roberto de K. uit de Domstad, kreeg bij verstek wegens mishandeling vier we ken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, opgelegd. Na de bewuste wedstrijd had hij op het NS-station Feyen oord een Rotterdammer zó hard geslagen, dat deze tussen een treinstel en de perronwand viel en uiteindelijk op de rails belandde. "Een kwalijke zaak", aldus de politierechter, die me moreerde dat De K. ai meer akkevietjes aan de hand had gehad. (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT Nico de V., de van fraude verdachte ex- president van het Dordtse olie concern Frisol, is weer op vrije voeten. De raadkamer van de rechtbank in Dordrecht zag gisteren geen grond meer om de voorlopige hechtenis van De V. te verlengen. „Het onderzoek is nu zo ver gevorderd," aldus officier van Justitie mr. A. C. M. Welschen gistermiddag, „dat De V. niets meer kan uitrichten om het verdere onderzoek te hinde ren." De V. zijn geen speciale res tricties opgelegd. Zelf heeft hij aangekondigd zich voor het verdere onderzoek beschik baar te houden. Nico de V. meldde zich op dinsdag 7 december bij de Dordtse politie. Enkele dagen eerder was toen tegen hem een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd. Sinds die tijd heeft De V. vastgezeten. Eerst in een cel in het Dordtse poli tiebureau, de laatste vijf we ken in de Bijlmerbajes. Vorige week maakte de poli tie bekend dat uit het nog lang niet afgeronde onderzoek was gebleken dat De V. minstens anderhalf miljoen gulden in eigen zak had gestopt, Maandag 7 februari begint in Dordrecht het proces tegen de voormalige procuratiehou der van Frisol, John U.. die ook van frauduleuze handelin gen wordt verdacht. ROTTERDAM De 50-jari- ge T. A. van Eik is gisteren bij een botsing op het kruispunt Aveling-Voorweg met zijn auto twee keer over de kop gesla gen en als gevolg daarvan overleden. ta voor normaal gebruik «ras5®»® mMtjf 5 Kt, 552 W, B'j "Ül ook geldig op de plaatselijke koopavond 3642 A-4 ?0OF

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1