Schiedam 16 van Jong paartje waarschuwt voor praktijken fotograaf De laatste loodjes wegwijzer mi itÊsem. IN BRIEF AAN HET VRIJE VOLK Bibliotheek krijgt toch extra geld Omzet kinderzegels valt reuze mee m mm-MMm. Optocht van Rietzeilers Nieuwe buslijn If-a Hi '/^0é0< iwwwwm n, 'mm: Sch L*& r&rfZ SCHIEDAM „Ik Weet van niets" is de reactïe van de heer M. J. Vriesekoop, eigenaar Van een kaasspeciaal- «aak aan de Hoog straat op een besluit van de Rijnmondraad om hem een dwangsom van honderd gulden Per dag op te leggen Wegens stankoverlast. /imm Verhuisd 'De medewerkers van de Trechter zijn altijd bereid om te demonstreren hoe de machines werken die werklozen tot hun beschikking staan om te knutselen. HfcT VRUE VOLK DONDERDAG 20 JANUAR119*3 i»<J. 'V- 4\-Vf Dwangsom van 100 per dag voor kaashandelaar De boosdoener is een bako ven die voor de deur van de Winkel staat geparkeerd. Daar in bakt de kaashandelaar di verse soorten broodjes. De .lucht die het apparaat ver spreidt, irriteert de buurman Van Vriesekoop, de heer P. J. Scholt£n, eigenaar van een be- HangZaa.k, dermate dat deze de Dienst Centraal Milieu Beheer itijnrfond heeft ingeschakeld. Deze instantie heeft er uitein delijk voor gezorgd dat er door de Rijnmondraad een dwang som werd ingesteld, i „D® heer Vriesekoop heeft een hinderwetvergunning, hiaar leeft de voorschriften niet na-". aldus de heer Van Dam van de DCMR. „Die voor schriften houden in dat hij Voorziening moet treffen die de stank tegengaan." Volgens Erik van Velsen, VerkoPer in de zaak van Schol ten, is de lucht soms niet te harden- „Als je 's ochtends bin nenkomt staat dat ding a! te draaien. Daar wordt je bijna misselijk van. We moeten een deur de hele dag gesloten hou den omdat anders de lucht zo de zaak in komt waaien. Som mige klanten zeggen dat het lekker ruikt maar er zijn er ook die weg gaan vanwege de lucht-" "De heer Vriesekoop heeft weinig begrip voor de klagers. „Als je .bulten loopt ruik je 'overal uitlaatgassen. Als er M' <S;l SS'4/ '"%y/jvs*s y// een bestelwagen over de Hoog straat rijdt komt die lucht ook mijn zaak binnen", aldus Vrie sekoop. Verdere informatie bij de dienst DCMR, afdeling hinder wetten, wijst uit dat op 12 ja nuari een brief de deur is uit gegaan, om de kaasverkoper op de hoogte te stellen van de dwangsom. „De brief is aange tekend verzonden. Hij kan na tuurlijk geweigerd zijn en in dat geval weet Vriesekoop in derdaad niet, wat er besloten is", zegt een woordvoerder van de afdeling Hinderwetten. In ieder geval heeft de kaasboer nog tot half februari de tijd om in beroep te gaan tegen de be schikking. De boosdoener is de bako ven waarin de ham- en kaascroissants worden gebakken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Hoewel het echte feest nog een kleine' maand op zich laat wachten, is carnavalsvereniging De Riet zeilers al druk doende met de voorbereidingen. Op twaalf fe bruari houdt de vereniging een optocht door de stad, waaraan iedereen gratis kan deelne men. De enige voorwarde is dat elke deelnemer zich passende kledij laat aanmeten. Tijdens de optocht zal prins Bas de Eerste uit handen van burge meester Te Loo de stadssleutel in ontvangst nemen op het stadhuis op de Oude Markt. De Prins zal dan voor één dag „heer en meester over Schie dam" zijn. De horeca kan er tijdens de. carnavalsviering een schepje bovenop doen. In de periode van vier t/m veertien februari mogen cafés en aanverwante etablissementen hun sluitings tijd op één avond naar keuze naar vier uur 's nachts verzet ten. Dit met uitzondering van de nachten van zondag op maan dag. De eigenaren moeten wel ruim van tevoren, uiterlijk acht dagen voor de carnavals avond, een ontheffing aanvra gen bij het bureau Algemene Zaken van de gemeente. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Een nieuwe bus met nummer 58 gaat maandag 24 januari rijden tus sen het NS-station Schiedam - Rotterdam-West en de Schie- darase wijk Woudhoek. Lijn 58 komt om het half uur. 's Och tends en *s middags rijdt de bus om de 20 tot 25 minuten. De komst van de nieuwe bus heeft ëen aanpassing van de. dienstregeling van lijn 53 tot gevolg. De lijnen 52 (Station Schiedam-Vlaardingen), 53 en 58 rijden dan zo dat er elke tien minuten een bus vanaf het Stationsplein in Schiedam ver trekt. Dienstregelingsbladen zijn gratis verkrijgbaar bij de RET en bij de chauffeur op de bus. De route van iijn 58 ia als volgt: Station Schiedam (Stationsplein). Horvathweg, Brandersburg. Burg. van Haarenlaan. Plein 1940-1945. 's-Gravelandscweg, Broersvest, Koe markt. Gerrit Vcrboonstraat, Oranje straat. Nieuwe Haven, Nieuwe Dam- laan. Churchillweg, Laan van Boil'- Es. Eduard van Beinumlaan, Vivaidi- laan. Borodinlaan, Mozartlaan. Van Dalsumiaan, Scheepvaartweg. Schie dam Woudhoek (Scheepvaartweg). 'John en Marieke van Krim- ;pen aan de Arendshof in Capel- ,1e aan den IJssel hebben de re- dactle van Het Vrije Volk een brief gestuurd over de wat vreemde handel en wandel van de heer Dronkers die ook in Schiedam een fotozaak heeft. „Voordat er nog meer mensen worden gedupeerd, met de ma nier van handelen van deze fo tograaf, wilde ik u vragen om hierover een stukje in de krant te zotten," schrijven zij. Hier onder volgt hun relaas: 'Wij zijn op vrijdag 30 juli 1982 getrouwd en hebben hier van een trouwreportage laten maken bij fotograaf Dronkers, toen gevestigd in winkelcen trum de „Terp" in Capelle. Na vier weken niets meer te heb ben gehoord, pakten wij de te lefoon, en hoorden toen dat ons trouwalbum kon worden afge haald. Het album was in een nette doos verpakt en wij namen het zonder na te kijken mee. Thuisgekomen bleken de foto's op een zodanige manier afge werkt, dat het niet om aan te zien was. Ook een aantal fami lieleden die wij het album lie ten zien, was die mening toege daan. Zij vonden ook dat wij hiermee terug moesten gaan. De fotograaf wilde er eerst mets van weten, en vond de manier waarop hij de foto's had ingeplakt „modern". (Fo- Aan de herbestra ting van de Lange Haven lijkt maar geen einde te ko men. Het publiek heeft het laatste half jaar steeds nieuwe omwegge- tjes moeten ma ken, omdat de ge meente de Lange Haven een gron dige opknapbeurt geeft. Een nieuwe riole ring ging de grond in, om de zoveel meter werd het wegdek opengebroken voor het graaf werk en vervol gens gingen de oude bakstenen er weer in. Het werk verloopt door het goede winterweer pri ma. Er gaat veel handwerk zitten in het passen eri meten van de oude keien. De laatste loodjes wegen het zwaarst, maar het eind van de Lange Haven is bijna in zicht en dan zit voor de stratenmakers het werk erop. to's over elkaar heen geplakt, klodders lijm op de afbeeldin gen en enkele foto's staken bui ten het boek uit.) Na veel wikken en wegen heeft hij het boek toch terug genomen. Hij vertelde ons dat het minstens twee weken kon duren om het boek te verbete ren, want hij ging de zaak ver bouwen. Na anderhalve week bleek de heer Dronkers ver dwenen te zijn en zijn zaak op geheven. Van een verkoopster die bij Dronkers had gewerkt, verna men wij dat Dronkers opnieuw was begonnen in Schiedam, zonder ons daarvan op de hoogte te hebben gebracht. Na dat de verkoopster ons zijn adres had gegeven, zijn wij naar Schiedam gegaan waar inmiddels zijn nieuwe zaak was geopend. Wij vroegen hem waarom hij ons. niet op de hoogte had gebracht van de verhuizing. Hij gaf ons er geen antwoord op en zei dat hij ons album thuis zou brengen. Na enige tijd niets gehoord te hebben, namen wij weer te lefonisch contact op. Dronkers beloofde: „Morgen kom ik het album brengen". Maar wie er kwam, geen foto graaf! 's Avonds belden wij naar z'n huis en hij vertelde ons dat hij het adres kwijt was geraakt. Dat hebben we alsnog gegeven en de volgende dag kwam hij ons album brengen. Natuurlijk wilden wij hier ook nabestellingen van hebben, voor familieleden en kennis sen. Dat kon en Dronkers kwam zelf de gegevens opha len. Inmiddels verscheen op de televisie in het programma „Kieskeurig" van de TROS een waarschuwing over de wandel en handel van Dronkers. Hij bleek, volgens Kieskeurig, een container met negatieven, fo to's en apparatuur te hebben weggegooid. Tot en met 30 december 1982 hebben wij geprobeerd bijbe stellingen en trouwalbum te rug te krijgen, zowel telefo nisch als persoonlijk. Met veel pijn en moeite is het gelukt, maar zonder de nabestellin gen. Dronkers vertelde ons geen nabestellingen te leveren en gaf hier verder geen rede nen voor. Nu hebben wij inmiddels de foto's bij een andere fotograaf gebracht, zodat familieleden en kennissen toch afdrukken kunnen krijgen." Werklozen actief in De Trechter Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De wegwijzer voor actieve en kreatieve Schiedammers „Doen 1983" is uit. Het bevat een overzicht van de cursusprogramma's van de Schiedamse Gemeen schap, De Trechter, Dagmavo voor volwassenen. Stichting Huishoudelijke Voorlichting, Open School en VOS-activltei- ten. In het ontmoetingscentrum van De Trechter kan door werklozen gratis worden deel genomen aan teken- en schil derlessen en een fotografiecur- sus. Alleen materiaalkosten moeten worden betaald. Bij tekenen wordt behalve met potlood en olieverf ook ge werkt met technieken als krijt, inkt en aquarellen. Het pro gramma omvat onder andere model-, portret-, stilleven- en landschapsschilderen en teke nen. De lessen worden gegeven op de donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Fotograferen voor beginners gaat onder meer in op portret fotografie, buitenopnames, films ontwikkelen, kleuren dia's omzetten in zwart-wit ne gatieven. De dag en tijd wordt in overleg met deelnemers be paald. Start in januari, begin februari. Behalve deze twee cursussen bestaat ook (Ie mogelijkheid deel te nemen aan videolessen, excursies, infoavonden met huishoudelijke en milieuvrien delijke tips, klaverjasochten- den en -middagen, schaak- en damtoernooien en een cursus sieraden maken. Wie meer wil weten over de activiteiten, kan bij de Trech ter aan de Overschiesestraat 44 tel. 263569 informatie krij gen. Via de Trechter/SWA kan men niet aan meer dan twee cursussen of activiteiten mee doen. Om gratis les te rijgen, moet de uitkeringsgerechtigde in Schiedam wonen. Binnen het ontmoetingscen trum kan men ook de gehele dag terecht bijvoorbeeld om te schilderen of te knutselen. Ge reedschappen en machines staan vrij tot ieders beschik king. Voor het gebruik van sommige materialen, hout bij voorbeeld, wordt een kleine vergoeding gevraagd. FILMCLUB De muziekfilm „Dreilangsdi- mensionen" is vrijdag te zien bij de filmclub Schiedam. In deze film zijn interviews en op tredens te zien met enkele Duitse groepen die, al of niet terecht, tot de zogenaamde „Neue Deutsche Welle" gere kend worden. Met onder ande re DAF, Rheingold, Palais Schaumberg, Kraftwerk. De film in gebouw De Teerstoof begint om half tien en kost vijf gulden. Toegang betalen ƒ3,50. QUIBUS De groep Honey Hush is zon dag te horen in café Quibus aan de Lange Haven 28. Toe gang vrij. Ze spelen rock-a-bil- ly muziek. •QT In sociëteit QT is zaterdag blues- en rockmuziek te horen van de formatie Jinse. He» be gint om tien uur. Leden van QT hebben gratis toegang. Een enkeltje kost vijf gulden en voor vijftien piek ben je een heel jaar verzekerd van een gratis plaatsje. WETENSCHAP De wetenschappelijke kring houdt maandag een lezing over de technologische ontwikkelin gen en het economendebat. Spreker is hoogleraar bedrijfs economie, dr. G. E. J. Poeth. Aanvang acht uur in het ge bouw van de Nederlandse Pro testanten Bond, Westvest 92. •HAPPY GENERATION Happy Generation geeft vnj'dag een jubileumconcert in de Ke- thelse dorpskerk. Het begint om acht uur. Na afloop wordt een receptie gehouden in 't Schepphuis waar het tienjarig bestaan van het zangkoor wordt gevierd. OUD ROTTERDAM De NlVQN-afdeling Schiedam luistert vanavond in zaal Irene naar een dia-lezing van de heer De Wolff. Hij laat dia's zien van het oude Rotterdam, zoals de meeste Schiedam mers het zich nog herinneren. Aanvang acht uur. Entreekaar- ten voor leden 1.50, voor niet-leden 2.50. LENTEFEEST Lentefeest organiseert vrijdag weer een mini-markt van tien tot vier uur in het pandje aan het Broersvest 101. De koffie staat klaar. De opbrengst van de mini-markt komt ten goede aan gehandicapten. DAMMEN In de Blauwe Brug wordt zater dagmiddag om twee uur een dam-simultaan verspeeld. Dammers kunnen het opnemen tegen kampioen Wim Vrijland, "s Avonds is er een gezellige avond met een optreden van de Schiedammer Boekesteijn die bekende liedjes aan de pia no vertolkt. PASSAGE Zondagochtend iri het Passa getheater wordt het orgel be speeld. Het concert van de Ne derlandse Orgeifederatie be gint om half elf. TRIMMEN Bij de Wielerbaan in het Har- gapark kan elke dinsdag wor- den gewerkt aan de conditie. 1 Het trimmen is van acht tot kwart over negen en kost f 2.50 per keer. MUSEUM In het museum is wegens de overgrote belangstelling de ex positie "Wat is de BKR waard?" verlengd tot 30 janua ri. Tevens hangen er prenten van schoolkinderen die tijdens de lessen zijn gemaakt om leerlingen vertrouwd te makend- met de moderne kunst in eigen"** omgeving. Het museum aan de Hoog straat 112 is dagelijks geopend-- van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. SPORTFONDSENBAD In het sportfondsenbad aan de BK-laan kan het gezin behalve zaterdag, ook op zondag een frisse plons in het zwembad nemen voor drie gulden. Kin- deren betalen 1,50. Het fami-" liezwemmen is van 11.00 tot 12.30 uur. •FRANS Wie Frans wil leren kan bij het M. C. M. de Groothuis van af 27 januari een cursus van veertien lessen volgen. De in- - troductiecursus is speciaal be doeld voor vakantiegangers die naar Frankrijk willen. Het kost tachtig gulden. Opgeven bij de Schiedamse Gemeenschap, Buitenhaven weg 9, telefoon 733000. Wie werkloos is, kan de cursus graS tis volgen. CJP- en 65-Pashou- ders krijgen korting. j PATIËNTENVERENIGING t Leden van de Patientenbelan- genvereniging zitten elke avond bij de telefoon om klachten over de gezondheids zorg aan te horen of vragen te beantwoorden. Van maandag tot vrijdag tussen zeven en acht uur 's avonds bellen naar- de volgende nummers: 738114! of 704074 of 266128. SINGELKWARTIER De vereniging Het Singelkwar-- tier houdt dinsdag een klaver jas- en jokeravond in haar ver enigingsgebouw zaai Marijke, - Broersveld 121. Aanvang acht uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 per persoon. DOKTER TANDARTS APO THEEK Wie dit weekeind een dokter nodig heeft, kan bellen met de boodschappendienst, telefoon 206611 voor de dienstdoende arts. Voor spoedrecepten bel len naar nummer 261480. Gaan dit weekeinde tanden en kiezen opspelen, dan staat tandarts A. J. Mosk, B. Knap- pertlaan 39 gereed om u te helpen. Men moet tevoren bel len (734629) voor het spreek uur, dat wordt gehouden op zaterdag en zondag van 17.00 tot 18.00 uur. EHBO WEEKEINDD1ENST Het Schielandziekenhuis, loca tie Burgemeester Knappertlaan 25, telefoon 733733 heeft dit weekeind EHBO-dienst vanat vrijdag 18.00 uur tot maandag ochtend acht uur. Voor een ambulance moet men bellen naar nummer 333300. MAASSLUIS De gemeentebiblio theek van Maas sluis krijgt toch ruim 20.000 gulden extra voor het bud get van dit jaar. Het college van Burgemeester en Wethouders is overstag gegaan onder druk van verschillende ge meenteraadsleden. Nu hoeft de biblio theek dit jaar geen personeel te ont slaan. Ook de dienstverlening aan het publiek blijft onaangetast. Tegen de bezuinigingen op de bibliotheek is fel geprotesteerd door personeelsle den en lezers. De bibliotheek heeft naast de 219.920 gulden de 20.000 gulden hard nodig voor het handha ven van een baan van twintig werk uren per week. in de vorige week gehouden commis sievergaderingen bleken de raads fracties in overgro te meerderheid te gen snoeien van de gemeentesubsidie voor de biblio theek. Wethouder Van der Knaap (financiën) zegt: "Dit is een gebaar van het ge meentebestuur. Er wordt toch al be zuinigt op de bi bliotheek. Nu de raadsfracties zulke grote bezwaren bleken te hebben, vonden wij het goed daar naar te luisteren. Anders waren de fracties zelf met een voor stel gekomen. Ik vind het goed voor de evenwichtige verdeling van het geld. Voor de sporthal hebben wij ook een flink be drag op tafel ge legd, dus dan mag cultuur ook wel zoiets krijgen." Wim van Dijk, di recteur van de bi bliotheek, toonde zich ook in zijn sas met de ommezwaai van het college. "Het betekent dat wij dit jaar de hui dige personele be^" zetting kunnen houden. De ope ningstijden blijven hetzelfde, net als het aantal boeken dat lezers per keer, kunnen meenemen. Als personeel moet verdwijnen worden die zaken veran derd." "Deze maatregel is helaas niet structu reel. Volgend jaar zullen we wel moe ten inleveren. We kunnen nu goed nadenken hoe dat moet. In ieder geval zullen wij Maas- landse iezers weer vragen om een bij drage. We hebben dit jaar al 40.000 gulden moeten in-' leveren op onder-' houd, inventaris- aanschaf van het boekenbudget." VLAARDINGEN De verkoop van kinderpostzegels het afgelopen jaar in de Viaardingse postkantoren heeft 66.295 gulden op geleverd. Aan wenskaarten werd voor ƒ11.002 ver kocht. Een verheugend re sultaat zo zegt T. J. Huisman, secretaris van de Unie van Vrijwilligers van Vlaardingen. De unie heeft de kin derpostzegels en kaarten aan de man gebracht. Aanvankelijk werd gevreesd dat de omzet teleurstel lend zou aflopen. Met name in het begin liep de ver koop matig maar later trok deze, on danks de economi sche slechte tijden, toch weer aan. De heer Huisman bedankt alle parti culieren en bednj- ven die de postze gels voor het goed® doel hebben ge kocht. De op- brengst is bestemd voor geestelijk of li chamelijk gehandi capten in Neder land en in 38 ande-, re landen, onder meer in de Sahel. AI F 17

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2