Feminisme werkt soms tT^erechts. Paardenverblijf in brand gestoken Container opengewaaid PROSTITUTIEHOTEL VERLIEST GEDING Sovjet-ambassadeur wil niet meer naar Kamer Rioolgas doodt man GRIEP OF VERKOUDEN? NEEM HOT COLDREX, DE WELDADIGE HETE CITROENDRANK. vandaag met: Angst voor Amicales in Rotterdam UIT en Sport Willemsbrug in Kamer U" (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In de Rotterdamse museum- en theaterwereld is grote beroering ontstaan over de be zuinigingsplannen van de gemeente. Het voortbestaan van de Dubbelde Palmboom, het Lijnbaancentrum en het Museum voor Land- en Volkenkunde op de huidige locaties hangt aan een zijden draad. In de theaterwe reld wordt gevreesd dat het Hofpleintheater in februari de 'nekslag' krijgt. wa mr;t m-mm 'i fr'" wM"" it m mwm WnnvWïk Beletski: uitnodiging afge slagen. i DONDERDAG 27 JANUAR11963 Musea vrezein l nog meer bezuinigingen - Op het stadhui3 wordt ook nog de mogelijkheid onder zocht van sluiting of verkoop van een tweede theater. Naar verluidt is daarbij het oog ge vallen op het Piccolotheater. Wethouder Linthorst van Kunstzaken en Financiën wil het Museum van Land- en Vol kenkunde van de Willemskade laten verhuizen naar het nog te bouwen Maritiem Museum aan het Churchillplein. De Dubbelde Palmboom zou ver plaatst kunnen worden naar het Historisch Museum in het Schielandhuis. Het populaire museum in Delfshaven onder gaat momenteel een opknap beurt, omdat de- steunbalken niet meer veilig geacht wer den. Ondanks deze opknap beurt wordt gedacht aan ver huizing, omdat dit een structu rele bezuiniging van enkele tonnen per jaar aan huur ople vert. De consequentie van samen voeging van het Museum van Land- en Volkenkunde met het Maritiem Museum is dat beide museumdirecties opnieuw met een afslanking van hun be leidsplannen moeten komen. Dat betekent dat de beide mu sea pas eind '88 onderdak zul len zijn: een vertraging van de bouwplannen van één k twee jaar. Het betekent ook dat er nog 's een periode van vijf jaar komt waarin er geen sprake "kan zijn van een volledig actie- m m (Van een onzer verslaggevers) 't ROTTERDAM Sommi ge feministische uitingen •"'"doen meer kwaad dan goed in het technisch onderwijs, ft Zulke uitingen belemmeren de emancipatie van vrou- wen op technische scholen alleen maar. Dat zei direc teur L. van Dalen van de Xhristiaan Huygens-MTS in -Rotterdam vandaag op een- ■voorlichtingsdag over „meisjes in de techniek". Deze dag is de eerste van een serie van acht bijeen* komsten, bedoeld om meer aandacht te vragen voor de - -mogelijkheden van meisjes in technische opleidingen. De Vereniging van Middel bare Technische Scholen en overig middelbaar beroeps onderwijs (VMTS) wil meer meisjes van Mavo en Havo naar de MTS laten i doorstromen. Dat betekent dan wel dat er op de MTS minder jon gens kunnen worden toege laten, tenzij het ministerie van Onderwijs extra geld beschikbaar stelt. Volgens Van Dalen ligt het niet aan de scholen dat nog weinig meisjes voor de MTS kiezen. Ouders, ken nissen, vrienden en vrien dinnen verhinderen vaak een onafhankelijke keuze, meent hij. Hij verklaarde verder dat het middelbaar technisch onderwijs bepaald geen te kort aan leerlingen heeft. Als MTS-en toch pleiten voor een toename van het aantal vrouwelijke leerlin gen is dat alleen omdat ze de emancipatie willen be vorderen, aldus Van Dalen. Bij de bijeenkomst van gisteren was staatssecreta ris Ginjaar-Maas van On derwijs aanwezig. ROTTERDAM Emotionele taferelen speelden zich gis termiddag af in de Rotterdamse Polderstraat in Hillesluis, nadat rond één uur het stoffelijk overschot was gevonden van de 32-jarige J. R. Walden. De man bleek door een mis drijf om het leven te zijn gebracht. Een vrouw vond het le venloze lichaam van de man in diens woning op nr. 92. Het lichaam van het slachtoffer vertoonde enkele zware verwondingen in de borst. Sectie zal vandaag mogen uitwij zen op welke manier de man om het leven is gebracht. Re chercheurs van het bureau Zware Criminaliteit stellen een ondersoek in. De politie vermoedt dat de moord is gepleegd in verband met een transactie met verdovende middelen. De man stond bekend als een heroine-handelaar. Agenten moesten gistermiddag de vier zusters van het slachtoffer troosten, dié hun emoties niet langer de baas kon den. ROTTERDAM Dc trailer in de Spaansepolder waarin de drachtige merrie en een veu len enkele weken lang vrijwel onverzorgd zijn achtergelaten (zie Metropool van gisteren) is de afgelopen nacht doo: onbe kenden In brand gestoken. Van het schamele paardenverblijf is slechts een geraamte over gebleven. Volgens de Rotterdamse po litie mag de eigenaar van ge luk spreken dat diens paarden de afgelopen nacht nog elders waren ondergebracht. De man kon gisteren al het veulen te rugkrijgen, maar hij heeft zich niet bij de politie gemeld, waardoor het dier de nacht el ders heeft doorgebracht. De eigenaar van de twee viervoeters zegt stappen tegen de politie te zullen onderne men, omdat hij meent dat de paarden de afgelopen tijd wel degelijk op tijd zijn gevoed en verschoond. De politie wijst er op dat zij niet voor niets een proces-verbaal wegens onvol doende verzorging heeft opge maakt. programma van belde musea. De Dienst Gemeentelijke Musea bekijkt op dit moment of de plannen van Linthorst te gengehouden kunnen worden. Dit betekent wel een nog ver dere uitkleding van nieuw bouw- en verbouwingsplannen, die volgens de museumdirec ties al tot het bot zijn afgeklo ven. Directeur Felix Valk van Land- en Volkenkunde heeft al le begrip voor de met nood zaak tot bezuinigingen ge plaagde wethouder Linthorst van Kunstzaken die onlangs een opschorting van vijf weken afkondigde voor de nieuw- bouwplannen van het Mari tiem Museum en de verbou wingsplannen van Land- en Volkenkunde. Hij wijst er ech ter op dat zijn museum nu ex tra gestraft wordt met bezuini gingen omdat Land- en Vol kenkunde pas als laatste van de vier Rotterdamse Musea beleidsplannen heeft kunnen ontwikkelen en een verbou wingsplan kreeg goedgekeurd. De vorige ombuigingsoperatie heeft al voor veel geld ge snoeid bij het Historisch Mu seum, Museum Boymans-Van Beuningen, het Maritiem Mu seum en land- en Volkenkunde. „Een nieuwe ombuiging in het beginstadium van onze nieuwe ontwikkeling tast ons museumbeleid zodanig aan, dat wij worden teruggeworpen op de situatie vn 1945," conclu deert directeur Valk. Pü Deze vrachtwa gen, geladen kg? met vouwcon-,- .||i| tainers, heeft j *4.1 gisteren uren- j|g lang vastgeze- ,:§g* ten onder het viaduct Vaan- plein (rijksweg p» 21). Door de (rij) wind was één van de in- klapbare con tainers openge waaid, waar door het ge vaarte klem kwam te zitten. Nadat de la ding opnieuw was vastges jord kon de vrachtauto doorrijden en losten de files zich op. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De ge meente heeft gisteren het groene licht gekregen om de prostitutie- en heroïneoverlast in de Rotterdamse wijk Mid- .delland verder te bestrijden. Dit kan met een uitspraak van de Raad van State in Den Haag. De Raad bepaalde giste ren dat het prostitutiehotel Bei-Air aan de Claus de Vrie- selaan voorlopig niet mag wor den heropend. Bei-Air werd vorig jaar op 3 december op last van de ge meente gesloten nadat klach ten waren binnengekomen over prostitutie-overlast van dit reeds jarenlang bestaande hotel. Eigenaar Van Veenswijk liep vervolgens naar de Raad van State. De sluiting van het Bel-Air- hotel werd door de Rotterdam se horecawereld beschouwd als een proefballon van de ge meente om te zien of ook ande re gelegenheden kunnen wor den aangepakt. Een gemeentewoordvoerder: .Momenteel hebben B. en W. geen voorstellen in voorberei ding voor het sluiten van ande re hotels of horecagelegenhe den. Eenvoudig omdat tot nu toe geen rapporten van de poli tie zijn uitgebracht die zo'n be sluit tot sluiting rechtvaardi gen." Volgens Cor Snijders van de actiegroep Middelland heeft de DEN HAAG De Russische ambassadeur in Nederland, dr. Victor Beletski, wil voorlopig niet meer voor de kamercom missie van Buitenlandse Za ken verschijnen. Hij zegt de besprekingen over een Rus sisch consulaat en werk- en verblijfsvergunningen voor Russische managers niet te willen verstoren. Maar de voorzitter van de kamercom missie, Relus ter Beek, meent dat het wegblijven van de am bassadeur te maken heeft met de voorwaarde van het minis terie van Buitenlandse Zaken om de scheepvaartactiviteit in de Rotterdamse haven daad werkelijk te verhogen in ruil voor de vergunningen. Ambassadeur Beletski was voor een gesprek met de twee de-kamerleden uitgenodigd. Hij liet commissievoorzitter Ter Beek echter weten voorlo pig van een ontmoeting af te zien. Een gesprek met leden van de commissie is op een in formele basis. De Sovjet-Unie heeft al lang de wens te kennen gegeven een consulaat in Rotterdam te wil len openen. Het kabinet besloot eerder deze maand evenwel niet op dit verzoek in te gaan. Wel is de regering bereid ver gunningen te geven voor Rus sische mede-directeuren van gemengde Nederlands-Russi sche bedrijven. Het ministerie van Buiten landse Zaken heeft de Russen te verstaan gegeven dat tegen over het toelaten van de Russi sche directeuren een verho ging van de havenactiviteit moet staan. Het ministerie heeft de Russische ambassa deur laten doorschemeren dat de zakenlieden weer moeten vertrekken indien de Rotter damse haven geen profijt heeft van de vergunningen. Commissievoorzitter Ter Beek suggereerde dat het af slaan van de uitnodiging voor een gesprek met de kamerle den iets te maken zou kunnen hebben met die voorwaarde. Bij de graan elevatormaat schappij GEM begint men zich zorgen te maken over het uit blijven van Russische graan schepen. Sinds het begin van dit jaar is in de Rotterdamse haven geen Sovjet-graanschip gesignaleerd. GEM-directeur P. van der Vorm houdt er re kening mee dat dit te maken heeft met het conflict over het consulaat. Transworld Marine Services wist gisteren dat wel in andere Westeuropese havensteden in middels Russische graansche pen zijn binnengelopen. Trans world is het Rotterdamse car- gadoorsbedrijf dat bemoeienis heeft met alle Russische sche pen die Rotterdam aandoen. politie zeer recent wél rappor ten gemaakt van zaken die voor sluiting in aanmerking komen. Hij zegt: „Gisteren is ons dat nog telefonisch meege deeld door een ambtenaar van Algemene Zaken. Die vertelde dat nu de namen bekend zijn van andere hotels, die evenals Bei-Air, prostitutie binnen de kamers toestaan. Meerdere malen hebben wij de gemeente er op gewezen dat deze zaken overlast veroorza ken. We verwachten niet an ders, zeker na deze uitspraak van de Raad van State, dan dat de gemeente over gaat tot sluiting van de in de politie rapporten genoemde gelegen heden. Doet ze dat niet, dan voert de gemeente geen conse quent beleid." Inmiddels loopt er nog een bezwaarschrift bij B. en W. van Rotterdam tegen de slui ting van hotel Bei-Air. (Zie ook pag. 16) DEN HAAG De Tweede Kamer zal minister Smit- Kroes nog nader aan de tand voelen over haar voorlopige besluit om Rotterdam geen toestemming te geven voor een spoortunnel maar voor een 100 miljoen goedkopere brug. Op vragen van het PvdA-Ka- merlid Castricum zegt minis ter Smit een nadere gedach- tenwisseling toe. hetzij in de volledige Kamer, hetzij in de vaste Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat. ST. MAARTENSDIJK Bij het schoonspuiten van de straatriolering in St. Maar tensdijk op Tholen is gisteren een 21-jarige arbeider be dwelmd geraakt en later in een ziekenhuis in Bergen op Zoom overleden. Twee van zijn collega's,die de man wilden redden, raakten ook bedwelmd. Zij maken het volgens de doktoren van het ziekenhuis redelijk. De drie mannen, in dienst van een firma in Roosendaal, waren in een r oleringsput aan het werk met logedrukspuiten en een kolkenzuiger. E> ajngegrvw do^irg m* overvlr» HOT COLDREX. JE BETER VOELEN BU "N GRIEPJE.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1