14 Spet wachten is op de 'Laten we de auto ook maar jatten' School hield open dag m Geslaagde dag op Nieuwelant Inspraak voor niemand Foto VAN VUUREN wegwijzer Geen uilzondering voor woonwagenleerlingen Vrouw omver geblazen ftërtofilt 'Schiedam inspireert mij enorm' Mdelijk vporf i Bevolking in december hel snelst gedaald Sch W-'t ,Jlet is alle maal te wij ten aan een verkeerde voorlich ting", aldus Koos den Hartog links voor op de foto). De bewoners vragen zich af: hoe lang nogf (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De bewoners van het woonwagen kamp (Schiekade) hebben weinig hoop dat het nieuwe centrum aan de Koekoekslaan er snel komt. Volgens de provincie moet het centrum eind 1984 klaar zijn. "Maar de provincie kan geen datum noemen en de gemeente evenmin," zegt mevrouw H. Schaap van de bewoners commissie die onlangs een gesprek heeft gehad met de provincie Zuid-Holland. Bezwaarschriften Gevaarlijk Nu bij inlevering van uw kleurenfilm uw leukste foto vergroot voor de ongelooflijk lage prijs van f2,95. Formaat 20 x 28 cm (of 20x 20 cm bij een vierkant negatief). U ontvangt bij uw foto's 'n waardebon, waarmee u uw vergroting kunt bestellen. Deze aktie duurt t/m 12 maart 1983. Dus tot ziens bij uw Presto Print fotovakman. Ongelooflijk goed in kleur Hoogstraat 104-106, - Schiedam - let. 266720 DOKTER TANDARTS APOTHEEK HET VRIJE VOLK sc!lied a n DONDERDAG 3 FEBRUARI 19S3 Voorlopig; geen nieuw woonwagencentrum mÊ? 'V//&A MS?.* Het wachten Is op de ge meente. Die is druk doende een verweer samen te stellen op de bijna zeshonderd bezwaar schriften tegen het plan van omwonenden van de Koekoeks laan. "Als de bezwaarschriften niet worden Ingetrokken, heeft dat een jarenlange vertraging tot gevolg," zegt Koos den Hartog van de werkgroep Ruimtelijke Ordening in Noord. "Het is allemaal te wij ten aan een verkeerde voor lichting. De omwonenden den ken dat het centrum aan de Koekoekslaan er net zo uit zal zien als het huidige onderko men aan de Schiekade. Maar het wordt een caravanpark» met een keurige groenzone." Ook kampbewoner Meerts zegt: "We willen beter wonen. het werkterrein hoeft er niet naast te liggen." De werkgroep Ruimtelijke Ordening Noord wil contact leggen met de indieners van de bezwaarschriften in de hoop dat ze worden ingetrokken. Volgens Den Hartog is het nieuwe centrum ook op de lan ge baan geschoven, omdat het politiek een zeer gevoelige zaak is. Binnen de WD- en PvdA-coalitie in de Schiedam- se gemeenteraad heerst me ningsverschil over de nieuwe plaats. In het collegewerkpro- grarama wordt de Koekoeks laan niet genoemd. Er wordt alleen gesproken over het "recht" op een goede huisves ting. De WD is voorstander van woningen. Bij de Koekoekslaan komen 21 wagens. In het toekomstige woongebied Spaland is ook ruimte gereserveerd voor een klein centrum. Op het Schut tersveld komt nieuwbouw waar woonwagenbewoners de eerste keus hebben. De bewoners beschouwen dit als een druppel op een gloeien de plaat. "De gemeente gaat er van uit dat wij ln woningen willen, maar we vragen niet om een huls. De belangstelling voor het Schuttersveld is mini maal. Het betekent in geen ge val een vermindering van het aantal standplaatsen," zeggen mevrouw Meerts, Lam en Jon- geneel. "Bovendien is het een oud plan. Degenen die in een woning willen, lopen nu al het bureau Huisvesting plat" Het aantal inwonende stelle tjes dat wil trouwen is groot Maar trouwplannen worden uitgesteld omdat alle 43 wa ge- bezet zijn en uitbreiding vas Het aantal standplaatsen niet mag. trum Is een gevaar voor de kinderen en de waterleidingen "bevriezen al bij een vorst van drie graden. "In het najaar heeft een ploeg van de gemeente de schuren geschuurd en opnieuw geverfd. Dat geld hadden ze beter aan brandbeveiliging kunnen uitgeven," zeggen de bewoners. "Om een opknap beurt van de versleten schuur tjes heeft niemand gevraagd." (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De gemeente blijft voorlopig het vervoer van leerlingen uit het woonwa gencentrum naar en van de Al- bertus Magnusschool uit eigen zak betalen. Al een aantal jaren verzorgt de gemeente het vervoer van deze kinderen naar de Alber- tus Magnusschool aan de Parkweg. Met een speciaal busje worden de leerlingen vier keer per dag gebracht en gehaald. In 1932 besloot het ministerie van CRM, waar het kamp toen onder viel, de extra subsidie voor het vervoer stop te zetten. Burgemeester en wethouders hebben daarop bij het ministe rie van Onderwijs aangedron gen op een vergoeding. Het ministerie wil echter geen uitzondering maken en beroept zich op de onderwijs wet. Daar staat in dat kinde ren die binnen een straal van vier kilometer van de school wonen, een vergoeding krijgen die gelijk is aan de kosten van een buskaartje. Dat betalen de ouders ook nu als tegemoetko ming in de kosten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Uit een wo ning aan de Burg. van Haar- eniaan zijn sieraden ter waarde van 1000 gulden ont vreemd. Een geldkist, portemon nee en een bontjas vormden de buit bij een Inbraak in een woning aan de Laan van Spleringshoek. Totale waar de bedraagt 3500 gulden. En passant namen de dieven ook de auto van de bewoners mee, een Opel Commodore, kenteken DN 64 XF. Ook bij de Stichting Len tefeest aan de Broersvest Is Ingebroken. Om binnen te komen werd een ruitje inge slagen. Vermist worden en kele potjes met geld, in to taal circa 75 gulden. Breek- schade bedraagt 150 gulden. Uit de woning van E. M. (41) aan de Oostsingel zijn een video-recorder en twaalf -banden ter waarde van 3560 gulden ontvreemd. Ten slotte werd ingebro ken bij een fotostudio aan de Boterstraat. Men ont vreemdde er een kleinbeeld- eamera met toebehoren ter waarde van 2750 gulden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De storm van de afgelopen dagen heeft op verschillende plaat sen ln Schiedam schade ver oorzaakt. Van een ijssalon in het Broers veld raakte de •ruit van 3 bij 4 meter los. De brandweer verstevigde het wankele geheel. In de Schaperlaan zette de gemeente het brandluik van een flat, dat lag te klappe ren, vast De 66-jarige mevrouw A.v.D. uit Schiedam werd tijdens het winkelen in de Hof van Spaland omver ge blazen. Met een gebroken bovenarm is zij in het Schie- landziekenhuis opgenomen. Een ruit van een renova tiewoning in de Strijense- straat (eerste verdieping) begaf het. De scherven be landden op straat Niemand raakte gewond. Ten slotte werd een cara van, die in de Louis Rae- maekersstraat stond, omver geblazen. De caravan kwam op een geparkeerd staande auto terecht waarvan het dak werd ingedeu'' De ca ravan had geen schade. De bewoners agen zich af hoe lang ze nog n. eten blijven in het huidige centrum. "De leefomstandigheden zijn slecht, en er is nog steeds geen brandbeveiliging. De afraste ring rondom het kamp is ver rot. De sloot rondom het een- t HSL Twee be zoeksters kijken be langstellend naar een model van een com pressor. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Over een paar dagen is het lelfgcmct- selde vakantiehuisje weer af gebroken. Nu staat het nog in zaal 9 van de Technische School aan de Mgr. Nolens- laan, waar gisteren iedereen die maar wilde het „schoon metselwerk" kon bewonderen. En er was vee! meer te zien. Want de school hield open dag £9 alle leslokalen kon men on gehinderd in- en uitlopen om te zien hoe het toegaat bij bij voorbeeld natuurkunde of schilderen. Ook de klassen waar handvaardigheid werd beoefend of ln algemene tech niek werd o, ierwezen, hielden hun deuren wagenwijd open. De bezoekers (ouders, oud- leerlingen en aankomend-leer- hngen) kregen bij de Ingang een gidsje in de hand gedrukt dat ze door dc school heen de weg wees. Dc Technische School geeft de 535 leerlingen (onder wie 9 meisjes i „een zo uitgebreid mogelijke beroepsvoorberei dende opleiding". Komen de jongens en meis jes na vier jaar school nog aa- de slag? Directeur N. van Vier- zen heeft geen pasklaar ant woord ..Het gaat allemachtig slecht in het bedrijfsleven", zegt hij. „Ik weet echt niet wat ik cr van moet zeggen. Een half jaar gcicdcn zeiden wc nog" „Kom maar naar onze school, want we kunnen je een perspectief bieden" Nu zou ik het niet weten." Volgens Vat, Vierzen pro beert de school door erg veel praKtsjk ln de lessen te stoppen zoveel mogelijk aan te sluiten bij het bedrijfsleven. „We zeg gen ook tegen de jongens: „Laat je hoofd met hangen. Blijf solliciteren. Tien keer ge probeerd? Dan ligt de elfde keer voor je klaar." In de school was gisteren niet veel te merken van de slechter wordende economi sche toestand bulten. De „LTS- Boys" zorgden fn de hal voor harde muzikale noten. Een aantal leden van de „Blub- Club" verzorgde de vissen in dc aquariums, IcfWijl in uö donkere kamer alles klaar stond voor het ontwikkelen en afdrukken van foto's. Want volgens Van Vierzen Is de schoot vooral een gezellige school „Ik moet vrijdagmid dag iedereen wegsturen. Dan roep ik: „Nou begint voor mij het weekend hoor"." (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Nieuwe- lant-scholengemeenschap kijkt terug op een geslaagde voor lichtingsdag. De MAVO-, LEAO- en LTO-scholenge- meenschap, die als eerste ln de regio een tweejarige brugpe- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Omdat niet één Spanjaard was komen op dagen. is de inspraakavond die de gemeente voor deze bevol kingsgroep wilde houden, niet doorgegaan. Na tien minuten besloten de ambtenaren die de inspraak begeleiden maar naar huis te gaan. De avonden worden ge organiseerd naar aanleiding van dc vorig jaar verschenen Beleidsnota Kuiturele Minder heden. Eerder waren er avonden voor Turken en Marokkanen. Vanavond, 3 februari, is er in het stadhuis een bijeenkomst van Surinamers en AntiUia- nen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In december vorig jaar Is de Schiedam se bevolking het snelst gedaald. Dit blijkt uit de cijfers over het jaar '82 van de afdeling Burgerzaken van de gemeente Schiedam. In december vorig jaar daalde bet bevolkingscij fer met 189 naar 71281, Het aantal geboortes be droeg deze maand 58 terwijl 63 mensen overleden. Honder dachtendertig mensen vestig den zich in Schiedam. In de cember trokken 320 mensen weg. De maand mei bleek het gunstigst voor de gemeente; de bevolking nam toen af met 48 mensen. Het bevolkingsaantal stond aan het eind van '81 nog op 72901 rlode Invoert, heeft meer dan tweehonderd bezoekers binnen har schoolmuren gehad. „Veel vragen zijn gesteld over de langere brugperiode", zegt directeur J.J. Schoenma kers. „Uiteraard wilde ook iedereen weten wat nou pre cies het nieuwe Scholenge meenschap-diploma inhoudt." Nieuwelant gaat met Ingang van het nieuwe schooljaar kin deren een bredere opleiding geven. Twee jaar lang krijgen alle leerlingen dezelfde vakken en pas daarna hoeft een keuze te worden gemaakt. Wie niet pst in het hokje MAVO, LEAO of LTO, stelt een eigen studie pakket samen. Deze mengeling van schooltypes biedt de leer lingen de kans een zogenaamd „scholengemeenschap-diplo ma" te halen. „Wat me opvalt is dat ouders steeds bewuster kiezen en heel duidelijk willen weten welke toekomstmogelijkheden hun heeft met een bepaalde schoolopleiding. Ik vind dat een goede zaak", zegt de direc teur. Hij vindt het jammer dat nog zo weinig meisjes de tech nische school volgen. „Mis schien komt daar verandering in, nu in de eerste twee jaren jongens en meisjes les krijgen in algemene technieken." zommm VROUW IN HET ZAND De film „Vrouw in het zand" Is vrijdag te zien bij de filmclub Schiedam ln de Nieuwstraat 12. Een onderwijzer op vakan tie krijgt in een dorpje onder dak aangeboden bij een vrouw. Zij woont in een klein huisje in een diepe zandkuil, alleen te bereiken via een touwladder. De vrouw moet nachtenlang het zand weg scheppen dat haar huisje dreigt te bedelven. De volgen de dag is de touwladder ver dwenen en zit de onderwijzer In de val. De Japanse film van regisseur Hiroshi Teshigaware begint om half tien. Toegang vijf gulden. QUiBUS In café Quibus aan de Lange Haven 28 kan de jeugd zon dagmiddag genieten van Ab dullah de verhalenverteller. De kindervoorstelling begint om twee uur. Voor de volwassenen speelt 's avonds de muziek groep Tatu. Zij brengen Brazi liaanse muziek ten gehore van af tien uur. TEERSTOOF In theater De Teerstoof brengt Miei Cools vrijdag- en zater dagavond het programma „Tot het licht uitgaat". Het kost tien gulden, met CJP en Pas 65 7.50. Voor de jeugd speelt za terdagmiddag om half drie poppentheater Pieter Baalber- gen „De kraaienman". De kin dervoorstelling kost ƒ3.50. •CARNAVAL In zaal Irene begint zaterdag middag om twee uur het kin dercarnaval van de carnavals- verenig ng De Rietzeilers. De origineelst verklede kinderen krijgen een prijsje. Wie nog mee wil doen aan de grote op tocht op 12 februari door de stad, kan zich aanmelden bij P.M.L. Dries. tel. 15 94 33 ('s avonds 70 01 23) of bij WA. van de Steen, tel. 73 40 93, 's avonds. Deelname is gratis, de enige kosten die gemaakt moeten worden zijn die van de camavalskledij. UEDERENAVOND In het museum zingen van avond de internationaal be faamde baszanger Robert Holl en zijn vrouw Els Kloos liede ren van Ludwig van Beethoven. Brahms en Schumann. Zij wor den begeleid door pianiste Corrie Ambachtsheer. Het con cert kost vijf gulden. Leden van de vereniging Vrienden van het museum en CJP- en Pas 65-houders betalen drie gulden. Het begint om 20.15 uur. BINUO DANSANT In de BLauwe Brug is zaterdag een gezellige bingo-dansant, ledereen vanaf 21 jaar is wel kom vanaf acht uur in het wijk centrum aan het Bachplein 599. JUBILEUMCONCERT Het hervormd jeugdkoor The Young Voices geeft vrijdag om acht uur een jubileumconcert ter gelegenheid van het tienja rig bestaan. Het muziekstuk in een musicalachtige stijl met licht, geluid en dia's met solo en koorzang, is in de Opstan- dingskerk aan de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan. Na afloop begint een receptie. ORGELCONCERT Organist Kees Passchier speelt vrijdagavond op het gerestau reerde orgel in de dorpskerk in Kethel. Het concert is gratis en duurt ongeveer drie kwartier. Voor te maken onkosten en het wegwerken van het tekort dat het orgelfonds heeft, wordt een vrijwillige bijdrage ge vraagd. Het orgelconcert be gint om half acht. PRAATGROEP Het Maatschappelijk Werk wil eind februari gescheiden men sen die het gevoel hebben er alleen voor te staan, of in de naaste omgeving onvoldoende steun vinden, bij eikaar bren gen. De groep ts bedoeld voor mannen en vrouwen die moge lijkheden zoeken om de schei ding te verwerken. De bijeen komsten zijn wekelijks op dins dagavond en duren twee uur. Deelname is kosteloos. Aan melden bij Pieter van Zoest en Wilna Terwmdt, Stichting Maatschappelijk Werk, Broers- veld 142, tel. 73 10 33. BUITENTRIMMEN Bij de wielerbaan in sportpark Harga kan elke dinsdagavond aan de conditie worden ge werkt. Het buitentrimmen is van acht tot kwart over negen en kost 2,50 per keer. SPORT EN SPEL Een sport- en speimstuif spe ciaal voor dames is elke dins dag van 09.00 tot 10.30 uur in Sporthal Margriet. Het kost 2,50 per keer, In de gymzaal aan het Bachplein is er voor de jeugd elke zaterdag een instuif. Kinderen van tien tot veertien jaar zijn welkom van 11.00 tot 12-3Q uur en de jeugd van 14 tot 18 jaar kan tussen 12.30 en 14.00 uur aan sport en spel doen. Verder is er ook nog el ke woensdagavond in de sporthal een instuif voor vol wassenen van 21.00 tot 23.00 uur. Dit kost ook 2,50. PATIËNTENVERENIGING Leden van de Patiéntenbelan- genvereniging zitten efke avond van zeven tot acht yur bij de telefoon om vragen of klachten over de gezondheids zorg te beantwoorden. Van maandag tot en met vrijdag bellen naar de nummers: 738114 of 704074 of 266128. HAPPY CLUB De Vereniging van Alleen staanden, „The Happy Club" houdt vrijdagavond in zaal Ti- voli aan de Nieuwe Haven 237 een danscontactavond. Op za terdag wordt een daverend carnaval gevierd in het partij- centrum Jansen aan de Vijver hofstraat 116 in Rotterdam. De carnavalsvereniging De Leute- toggers verlenen hun mede werking. FIETSTOCHT De Koninklijke Natuur Histori sche Vereniging, afdeling Wa terweg Noord, gaat zaterdag per fiets op excursie naar de polders tussen de Viaardingse Vaart en Schie. Het vertrek is om negen uur bij de kruising van Hoiyweg, Breeweg en Woudweg. WERKGROEP JEUGDWERK De werkgroep Jeugdwerk van wijkcentrum De Blauwe Brug heeft woensdagmiddag een in stuif waarop kinderen een stripverhaal kunnen maken of rare hoeden in elkaar knutse len. ledereen is welkom vanaf twee uur. De instuif is gratis. BLOEMSCHIKKEN In de LHNO-school Uedeweij- de. Parkweg 212, begint 12 maart een bloemschikcursus van de Stichting Bevordering Onderwijs aan volwassenen. De lessen zijn van 19.30 tot 21.30 uur en wie belangstelling heeft kan alvast bellen naar 01717-2010. WEVEN In zes lessen kunnen Schie dammers kennis maken met het weven op een getouw. De weefcursus begint 24 februari in het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhoudersiaan 30. Het ontwerpen van patronen, leren van de materialen en op zetten van een weefgetouw, komt aan de orde. De lessen zijn op de donder dag van 20.00 tot 22.00 uur. Het kost 45 gulden, aan mate riaal is men 60 gulden kwijt. Opgeven bij de Schiedamse Gemeenschap, Buitenhaven weg 9. tel. 733000. Wie dit weekeind een dokter nodig heeft, kan bellen met de boodschappendienst, tel. 206611. Voor spoedrecepten bellen naar nummer 261480. Gaan dit weekeinde tanden en kiezen opspelen, dan staat tandarts M. Hadana. J.G. van Markenstraat 9 gereed om te helpen. Men moet tevoren bel len (736383) voor het spreek uur, dat wordt gehouden op zaterdag en zondag van 17.00 tot 18.00 uur. EHBO-WEEKEIND DIENST Het Schielandziekenhuis loca tie Burgemeester Knappertlaan 25 heeft dit weekeind EHBO- dienst vanaf vrijdagavond 18.00 uur tot maandagochtend 8.00 uur, telefoon 733733. Voer een ambulance bellen naar 333300. "Schilderen is mijn nobhy," zegt Ber tus de Brum. "Mijn liefde gaat uit naar impressionistisch schilderen. Land schappen, stille vens. molens: Schiedam inspi reert mij tot schil deren." De amateurschilder heeft voor het eerst een expositie in boekhandel Mercu- rius aan de Lange Haven. "Ik heb al eens een schilde rijententoonstelling georganiseerd voor het werkiozencen- trum. Het ts een hobby die ik heel graag wil uitbou wen. ik probeer nu een eigen stijl te krijgen en het liefst zou ik in de Beel dende Kunstenaars Regeling willen, zo dat ik beroeps kan worden." I 700

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2