14 5 Punk- en bruidskleding samen in één boetiek i v.Tilborg slaat paal GOEDE GEBRUIKTE -oc casion Imao Plannen vorderen voor nieuw psychiatrisch ziekenhuis BH Autosleutels op maat Carnaval in Schiedam Ford A1 garantie betekent levensduur - kwaliteit - betrouwbaarheid Bond eisl loon zonder korting Mode-ontwerpers Thomas en Caroline openen winkel yideo-filmsJiureh?. PASFOTO'S ALLE automerken Sch SCHIEDAM „Vijftien vakantiedagen vond ze best. Ook het saiaris was niet belangrijk. Krijg ik nog geld ook?" Volgens Inge Bijl, eigenaresse van een Sehie- damse antiekzaak, moet de sollicitant nog heel wat le ren. Job o/jm Caroline Scheepers is nog druk doende het pand in de Passage voor de ver koop van 'ra re' kleding in gereed heid te bren gen. Super 8 speel/sexfilms, 6 voor 27,50 voor een hele week. BALY, DAM 5a, SCHIEDAM. Tei .010-267216, Boven: Met het 'werklozen- spel', een soort gan zenbord ge leend van De Trechter, werden de leerlingen iets wijzer over de we reld van ont slagen en sollicitaties. Bob Boots- ma, voor lichter van het Arbeids bureau, legt twee leerlin gen uit wat het 'vak van verkoopster inhoudt. 4 Molens Stadhuis zwart-wit en kleur Klaar terwijl u wacht! Escort 1100 L2-d mrt. '79 km. 65.030 rood Escort 1100 L 3-d sept. '81 km. 17.560 met. groen Escort 1300 L 3-d nov. '80 km. 65.562 rood Escort 1600 GL 5-d jan. '81 km. 57.174 met.grijs Taunus 1600 LS 4-d (gas) juni '80 km. 61.035 met.goud Taunus 1600 L 4-d (gas) sept. '81 km. 51.186 met. groen Taunus 2000 Bravo 4-d (6 cy!) jan.'81 km. 55.465 met.groen Taunus 1600 L kombi mei '78 km. 84.476 wit Taunus 1600 kombi 5-d juni '80 km. 82.088 met. grijs Granada 2000 4-d april '80 km. 74.832 met.grijs Transit TT 100 diesel gesloten bestel jan. '80 km. 84.884 grijs Honda Civic 5-d mrt. '80 km. 48.964 met. blauw Honda Accord 3-d nov. '80 km. 73.683 met. blauw Datsun 1200 L 3-d jan. "80 km. 47.479 met. blauw Renault 14 TL 5-d aug. 78 km. 60.035 groen Opel Ascona 1900 2-d (gas) mei'80 km. 84.584 met. blauw showroom Zevan Leijden Gaelstraat 38'; K VLAARDINGËN-OOST 1 i; telef(Ctón^010 - 348823 -340852 Landvreugd Blauwe Brug Marijke Kreek Cafés HET VRUE VOLK schiedam VRIJDAG 11 FEBRUARI 1983 '■$1' irti A Hallo, is ''tie er nog?' 2e was gisteren een van de zes mensen uit de beroeps praktijk die naar de Liedewy- deschool waren gekomen voor het project Werk/werkloos. De zeventig meisjes van de IHNO- LHNO-schooI (Individueel en Lager Huishoud- en Nijverheid Onderwijs) die dit jaar eind examen doen kregen twee da gen lang de keiharde realiteit van de arbeidsmarkt over zich uitgestrooid. Een ar be ids (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Terugbeta ling van een ten onrechte inge houden loonkorting bij sommi ge groepen onderwijspersoneel is deze maand niet meer mo gelijk. Het huishoudelijk, ad ministratief en technisch per soneel zal daarmee moeten wachten tot maart, omdat an ders de totale salarisbetaling voor het hele onderwijs vertra ging oploopt. markt die door de economi sche teruggang danig is aan getast. „We proberen op een zo reeel mogelijke manier aan te geven wat de leerlingen in de maat schappij te wachten staat. En daar hoort werkloosheid ook bij", zo geeft directeur J. B. D. M. Huisman de reden van het proleet weer. .Als schooi ben je bezig kin deren op te leiden met de be doeling hen aan een job te hel pen. Zolang dat goed ging was er niets aan de hand. Nu vraag je je af wat er van de leerlin gen terecht komt als ze op de arbeidsmarkt komen en geen werk kunnen vinden." „Je hebt nu bijvoorbeeld het verdringingseffect. Banen voor mensen met MAVO gaan naar HAVO-klanten en die voor het LBO naar de MAVO. Wie staat er dan op de keien?", zo schetst Huisman de situatie. „Hoe kan ik zinvol mijn be staan vullen, ook als ik geen werk heb", luidt dan ook de vraag waarop de eindexamen kandidates in deze twee dagen misschien een antwoord heb ben gevonden. „Het is zeker niet zo dat de kinderen pessimistisch zijn", gaat de directeur verder. „Ze denken nog steeds 'misschien zij geen baan, maar ik wel'. "Ik werk toch al op zaterdagen'? zeggen ze wel eens. Ze staan er niet bij stil dat één dag in de week dadelijk niet genoeg is om van rond te komen." De confrontatie met de slechte arbeidsmarkt hield vandaag ook in dat vertegen woordigers van Instanties als de Sociale Dienst en het wer- keiozenproject De Trechter voorlichting gaven aan de leerlingen. In totaal werkten zeven organisaties mee. In aparte lokalen ontvingen zij om het half uur leerlingen die uaar te horen kregen wat voor mogelijkheden een werkeloze heeft. Gisteren stond het geheel in het teken van het solliciteren. Zo werden telefonisch gevoer de gesprekken opgenomen om later bij het terugdraaien van kritiek te worden gezien. „Hal lo, is'tie er nog", haait Huis man een verkeerd voorbeeld daarvan aan. Het Gewestelijke Arbeidsbureau was vertegen woordigd met een tentoonstel ling die duidelijk maakte wat voor soort beroepen er zoal zijn en hoe Je zo goed mogelijk kunt solliciteren. *>-y SCHIEDAM De verbou wing is nog in volle gang maar Caroline staat al te popelen. Liefhebbers van 'unieke' kle ding kunnen vanaf eind maart terecht in de boetiek van Tho mas en Carline Scheepers in de Passage nummer vijf. „Alle modellen die wij maken zijn eenmalig. Er is dus geen twee de van te krijgen," aldus mo de-ontwerpster Caroline. Een schilder was deze week bezig de voornamen van de twee mode-ontwerpers, in sier lijke letters, op de etalagerui ten aan te brengen. Binnen doet nog weinig denken aan de bruidskleding en de 'rare' broeken cn jurken die er over zo'n twee maanden verkocht moeten worden. De vrij kleine entree is nog helemaal kaal. Hier en daar liggen wat oude kranten. Op de eerste etage komt een kantoor. De zolder is gereserveerd voor het echte werk, het ontwerpen. „De klanten kunnen vertel len wat zij precies willen, wij VLAARDINGEN/MAAS- SLUIS/SCHIEDAM De plannen voor een nieuw zelf standig psychiatrisch zieken huis in het gebied Nieuwe Wa terweg Noord vorderen. Ver wacht wordt dat de minister dit jaar een beslissing neemt. De studiegroep die de haal baarheid van een nieuw zie kenhuis heeft onderzocht, heeft een 25 bladzijden teilend ad vies uitgebracht. Het rapport is opgestuurd naar het Schie- landziekenhuis, de Cliënten bond, de RIAGG en de RIGG. De studiegroep wil graag we ten hoe zij over het uitgewerk te plan denken. De reacties moeten voor april binnen zijn. Het algemeen psychiatrisch ziekenhuis biedt klinische, po liklinische en dagbehande lingsmogelijkheden. Het krijgt een capaciteit van 323 plaat sen. Het ontlast het Sint Joris Gasthuis in Delft en het Rot terdamse Deltaziekenhuis. Gaopand van 10-18 uur. Dondardagvond koopavond. Geen. borg - Legitimatie vereist maken het," aldus Caroline. Samen met haar man timmert zij al een drietal Jaren aan de weg. Aanvankelijk ontwierpen zij de kleding in een atelier in hun woning aan de Burge meester Knappertlaan. „Maar dat werd te druk. We hadden op het laatst geen privéleven meer". Het winkeltje aan de Passage bracht wat dat betreft uitkomst. Het duo is gespecialiseerd in bruidskleding voor zowel he ren als dames. „Dat is een spe ciale gelegenheid waar voor dan ook unieke kleding ge kocht wordt. In een normale winkel betaal je voor een con- fectie-bruidsjurk toch al snel zo'n tweeduizend gulden. Van dat model zijn er dan nog meer. Wij maken een eigen model dat ook nog goedkoper is. Waar ik de ideeen vandaan haal? Uit mijn hoofd", aldus de modeontwerpster. Naast de bruidskleding zul len Caroline en Thomas hun talenten aanwenden om geïn teresseerde Schiedammers in, wat zij noemen, 'rare' kleding te hullen. Broeken, truien. Jur ken en rokken die nergens an ders worden verkocht. „Voor speciale gelegenheden zoals feestjes," zegt Caroline. .Avondkleding, punkkledlng noem maar op." Ook de rare kledingstukken zullen op maat worden gemaakt. De vergunning is er nog niet maar het ligt in de bedoeling om de opening een feestelijk tintje mee te geven door een modeshow op de Passage. „Zet nog maar geen datum in de krant want ik weet echt niet wanneer we met de verbou wing kiaar zijn." "Heupfractuur Een 71-jarige man heeft door de gladheid een onge lukkige val ge maakt. Hij gleed op het wegdek bij de Rembrandtlaan uit en is met een ge broken heup opge nomen In het Schielandzieken- huls. Pommetje Horlepiep De kindervoorstel ling „Pommetje Horlepiep in het nauw" die donder dagmiddag om twee uur te te zien in het Passage theater heeft een extra verlaagde toegangsprijs om dat de jeugd cro- cusvakantie heeft. De kinderamuse- mentsproduktie met Bram Biester- veid in de hoofdrol heeft een toe gangsprijs van ƒ3,50 in plaats van 7,50. Kaarten voor de voorstelling kunnen bij de kas sa van hei theater op za-, zo- en woensdagmiddag van 12.30 tot 16.00 uur worden ge kocht of door te bellen naar: 26 29 87 of 26 95 63. Carnavalsfeest De Rietzeilers be zoeken vrijdag avond de ouderen in dienstencentrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Dam- laan. De vereniging presenteert zich hier met Prins Bas 1, Adjudant Piet, de narren. Raad van Elf en Hofda mes. Vanzelfspre kend ontbreekt ook de boerenkapel "De Rietbouwers" niet. Het feest duurt van half ne gen tot tien uur en wordt daarna tot twaalf uur voortge zet in dienstencen trum De Woudhoek aan het Heyer- mansplein. Wijkvereniging Groenoord Wijkvereniging Groenoord houdt donderdag ^fe bruari haar jaarver gadering. Na de gebruikelijke agen dapunten volgt de verkiezing van een nieuwe penning meester. De leden vergadering begint om acht uur in de grote zaal van boerderij Land- vreugd aan de Sweelincksingei 7. SCHIEDAM Het was een pech dat de bewoners van een pand aan de Verdistraat hun autosleuteltjes in het zicht hadden neergelegd. Een In breker heeft zo een buitenkansje ge had. Hij stal niet al leen de buiten voor de deur staande Ford Escort, maar tevens een antiek gouden horloge van 10.000 gulden, een bril ter waarde van 400 gulden en een portemonnee met 300 gulden erin. De pas ge kochte wagen met het kenteken JG 18 VX, heeft een waar de van 18.000 gul den. Verder werd in Wie de dagelijkse zorgen even wil vergeten en zich wil onderdompelen in het carnavalsga- beuren kan de ko mende dagen op verschillende adressen in Schie dam terecht. Carnavalsvereni ging De Rietzeilers zijn vrijdag 11 fe bruari te gast in dienstencentrum De 4 Molens, Nieu we Damiaan 766. De Boerenkapel, dansmariekes en de Raad van Eif zijn er ook. Het feest begint om 20.30 uur. Voor een kaartje betaalt men 3 gulden, 65-plus- sers 2 gulden. Kaarten verkrijg baar op kamer 3 en 's avonds aan de zaal. Burgemeester Te Loo ontvangt op zaterdag 12 februa ri om 12.00 uur Prins Carnaval op het stadhuis aan de SCHIEDAM Wethouder C, van Tilborg van Stadsvernieu wing zal op 25 februari het of ficiële startsein geven voor een nieuwbouwproject in de Maria- straat, hoek Nieuwe Haven. Het gaat om een bedrijfsruim te van ongeveer 375 vlerkante meter waarboven 12 woning wetwoningen worden gebouwd. De bedrijfsruimte is bestemd voor ondernemers die door stadsvernieuwingsactiviteiten hun bedrijf moeten verplaat sen. De 3 tweekamer en 9 drieka merwoningen zullen na de bouw worden overgedragen aan de Stichting Samenwer kende Schiedamse Woning bouwcorporaties (SSSW). Be gin volgend jaar moet het pro ject klaar zijn. Het heiwerk begint woens dag 23 februari. Tijdens de bouw is de Mariastraat afge sloten voor het verkeer en ter hoogte van de bouwplaats geldt een snelheidsverbod van 15 km per uur. Het trottoir van de Nieuwe Haven wordt ver smald omdat ook hier bouwac tiviteiten zijn. Verder wordt het terrein dat vrijkomt na de sloop van de panden Maria straat 1 tot en met 11 gebruikt voor bouwketens. Omliggende panden zijn gefotografeerd. Mocht er schade ontstaan dan kan dit gemeld worden bij de aannemer op de Nieuwe Haven 139. Foto Film Video Studio ff oog at mat 10^-10G Schiedam Telefoon (010) 16 67 10 IÜBI la 1830 uur tel. 351120" koopavond vrijdag - 21.00 uur. y - een huis aan de Boylestraat ook een portemonnee gestolen. Hier zat vierhonderd gulden in. Een valse sleutel verschafte een in breker toegang tot de woning op de Swammerdamse- singel waar voor 7000 gulden aan sieraden is gesto len. Grote Markt. Hij geeft bij deze gele genheid de sleutel van de stad in han den van de Prins. Daarna, om 12.50 uur begint een car navalsoptocht door de stad. De route is 5,5 kilometer lang en eindigt bij de Nieuwe Haven. „Hoe gekker hoe mooier". Onder dit motto viert wijkver eniging 'Groen oord' op 12 februa ri carnaval in boer derij 'Landvreugd', Sweelincksingei 5. Om 19.00 uur gaan de deuren van de boerderij open. Voor dit feest beta len leden 10 gulden en niet-leden 13 gulden per per soon. Majorettenkorps 'Piet Hein' en dans- band 'De Libra's luisteren de carna valsavond op in De Blauwe Brug. Za terdag 12 februari barst het feest om 20.00 uur los. De activiteitencommis sie van de Blauwe Brug en carnavals vereniging 'Sibei- donk' tekenen voor de organisatie. Kaarten (10 gulden per stuk) zijn ver krijgbaar aan de balie. Adres: Bach- plein 590. Ook voor kinderen is het carnaval. Vereniging Het Sin gelkwartier houdt op zondag 13 fe bruari een kinder carnaval in zaal Marijke, Broersveid 121. Het feest be gint om 14.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1,50. Kindercarnaval is er ook op donder- dag 17 februari in de Kreek. Lange Haven 92. Tot twaalf uur kunnen kinderen zich schminken, dansen en zingen. Vanaf 13.30 uur. Een kaartje kost 1 gul den. Omdat we midden in de carnavalspe riode zitten mogen de cafés in Schie dam tot 15 februari één avond open zijn tot 4 uur 's morgens. Verwacht" wordt dat veel ca fés' hiervoor de nacht van 12 op 13 februari uitkiezen. /oor

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2