22 Bijstandsvrouwen luiden noodklok 3795 bomen de grond in In Schiedam ook bier-uit-de-kelder -«mm Bij Sociale Dienst 'slaan stoppen door' m DRIES Kortaf Vrouw krijgt balk op hoofd Zwartboek voor wethouder Storm werpt raam op auto Driés voor preventie Op heterdaad betrapt bij benzine stelen Wm Sch i SCHIEDAM Brieven uit Zweden, Amerika, Canada en Engeland rollen bij Schiedammer Jan Middel in de brievenbus. De briefschrijvers reageren op de oproep om mee te helpen bij de aanschaf van het maken van replica (kleine kopie) van het Geuzenmonument ter na gedachtenis aan leraar L. Keesmaat die deel uit maak te van de Geuzen. VERKEER OP MARKTDAG ONS OP TELEVISIE wmm wm mm mm Wethouder Posthoorn heeft net een boom geplant. Wat overblijft is het uitdelen van de speciale lintjes. In de koelcel met de drie biervaten is het aanslui ten van de slang voor Rinus van der Most een fluitje van een cent. tmËéé, i Maak nog deze week bij Dries een afspraak voor een gratis carrosserie-controle. Voorkomen is beter dan genezen! Tijdig herstellen verlengt de levensduur van uw auto. SMANSEPOWER Jules Croiset met "De zachtmoedige": vrijdag en zaterdag in De Teerstoof te Schiedam. HET VRUE VOLK schedan DONDERDAG 24 MAART 1983 's<- js#; -è^A* >Mv «&v£& £T *A Oud-sciolieren in touw voor 'onze Mulo-leraar Keesmaat' Het comité heeft ongeveer duizend gulden nodig om een Jan Middel ontdekte vorig jaar dat op de Rotterdamse Oranje Nasaauschool niemand wist dat verzetsstrijder L. Keesmaat daar les had gege ven. Samen met andere oud scholieren heeft hij een comité gevormd om hem opnieuw, maar dan zichtbaar, met de school te verbinden. "Het is toch triest dat dui zenden kinderen op deze school les hebben gehad, en niets afweten van "onze Mulo- leraar" en de Geuzenverzets- groep. Een beeldje zal de jeugd die nu op school gaat at tent maken op de bijzondere band die de Oranje Nassau heeft met het Geuzenverzet," aldus Jan Middel. Tijdens de centrummarkt op vrijdag moet het verkeer reke ning houden met omleidingen. De rijrichting in het Broers- veld (tussen Herenpad en Lan ge Kerkstraat), de Lange Kerkstraat en de Grote Markt wordt omgedraaid. De verwij zingen zijn met borden aange geven. De maatregel (alleen geldig op marktdag vanaf 07.00 tot 19.00 uur) houdt ver band met de aanleg van de trambaan op de Broersvest, Aan de electrielteit en warmte die bij de Openbare Nutsbedrijven met de windmo len en warmtepomp worden opgewekt, wordt zaterdag op de televisie aandacht besteed. Tussen half vier en vier uur op Nederland 1 vertelt directeur J. van Willigen in het pro gramma van de Educatieve Omroep over deze alternatieve energieopwekkingsmethoden. Ook Schipluiden en de experi menten die in deze gemeente worden gehouden, komen in het programma aan bod. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 18-jarige C.M. en de 17-jarige M O., bei den uit Schiedam, zijn op he terdaad betrapt bij het stelen van benzine uit geparkeerd staande auto's op de Haven- dijk. De politie werd door om wonenden getipt Bij een inbraak in een han delsonderneming aan de Nieu we Haven zijn 600 gulden aan contant geld en girobetaal kaarten ter waarde van 175 gulden ontvreemd. De maga zijndeur van het bedrijf werd geforceerd. Een soortgelijk bedrijf aan de Adm. de Ruyterstraat kreeg ook ongewenst bezoek. Hier verdween elektrische appara tuur. Men kwam vermoedelijk binnen met een vaise sleutel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een bezoek aan de weekmarkt op het Bachplein Is voor de 80-jarige mevrouw F. T. L. minder for tuinlijk afgelopen. De harde wind sloeg onder een ra ar kt kraampje, waardoor één van de houten balken brak. Hij kwam op het hoofd van de vrouw terecht De vrouw is n«ftr het Schieland-ziekenhuis overgebracht Na behandeling mocht ze naar huis. Op de Lange Nieuwstraat waaide een schoorsteen van het dak van een huis. Een ge parkeerd staande auto werd door de vallende stenen fors beschadigd. De brandweer ver wijderde de restanten van de schoorsteen. afgietsel van 40 centimeter aan het schoolbestuur te kun nen aanbieden. Het zal een eer volle plaats in het gebouw krij gen. In overleg met kunstenaar Leen Droppert de ontwerper van het Geuzenmonument dat in VI aardingen staat, zal een Van een onzer verslaggevers MAASSLUIS - Het vijf maanden oude Maassluisse co mité "Vrouwen in de bijstand" heeft de alarmklok geluid. Gis teravond overhandigde woord voerster Marion Voik aan wet houder Coenen (sociale zaken) een zwartboek plus driehon derd handtekeningen. Zij deed een dringend beroep op poli tiek Maassluis om samen met de Sociale Dienst in Den Haag "een kritisch geluid" te laten horen. Bijna het voltallige comité, dat uit zo'n dertig vrouwen be staat, nam gisteravond plaats op de publieke tribune van de raadscommissie voor onder wijs, sociale zaken, volksge zondheid en personeelszaken. Een spandoek met de tekst "Denk aan ledereen. Ook aan ons. Nu en in de toekomst" en een skelet illustreerden de woorden van Marton. „Wij konden rondkomen," vertelde ze de commissieleden, „maar we gaan er nu alleen maar systematisch op achter uit Wij leven in een museum, we zien een heleboel mooie dingen, maar aankomen mag niet." Volgens haar leven bij standsvrouwen onder het be staansminimum. Er zijn er 250 in Maassluis. Vierhonderd gul den meer per maand is nodig om te voorkomen, dat bij standsvrouwen over een paar jaar gaarkeukens nodig zullen hebben. "De nood is hoog." De commissieleden besloten naar aanleiding van een brief van het comité in de volgende vergadering verder te praten. Ze beperkten zich gisteren tot opmerkingen als "We willen een antwoord op de plaatselij ke situatie" en "Het is belang rijk, dat wij kijken wat we plaatselijk kunnen doen al is dat weinig." Het zwartboek zai onder de commissieleden circuleren om hen op de dis cussie van de volgende keer voor te bereiden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Door de harde wind werd een raam van een woning aan de Schie* damseweg in Vlaardlngen uit zijn voegen gerukt. Daarbij kwam het raam toevallig te recht op een geparkeerde auto voor de deur van de woning. Bewoners van het pand en de eigenaar van de auto hebben de schade onderling geregeld. plekje worden uitgekozen. Hoewel na veertig jaar slechts weinig adressen van oud-scholieren bekend zijn, heeft Jan Middel toch veel na men achterhaald. "Ik heb veel houvast gehad aan kaartjes en briefjes van klasgenootjes die ik had bewaard. Er is een rekening geopend om de Geuzen-replica te kun nen aanschaffen. Giften kun nen worden gestort op reke ningnummer: 43 93 58 116 bij de Amro Bank Schiedam ten name van: Comité Gedenkte ken L Keesmaat, Oranje Nas- aauschooL Het liefst wil het comité het beeldje op 30 april aan de school aanbieden. Er wordt waarschijnlijk ook een reünie aan gekoppeld. "Het is zonde om deze unieke gelegenheid voorbij te laten gaan. Het zou de eerste keer na veertig Jaar zijn, dat we elkaar weer zien." 'S,/ 'fi. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Bijna duizend leer lingen van verschillende lagere scholen plantten gis teren in Vlaardlngen en Schiedam maar liefst 3795 bomen. Want het was na tionale boomplantdag. Veruit de meeste bomen gingen in Vlaardlngen de grond in. 3600 jonge eiken •kregen een plaatsje langs het pas aangelegde fiets pad door de Broekpolder. Het planten van de bomen stond .niet op zichzelf. On der het motto 'Bomen in de stad' kregen de negentien deelnemende scholen een leskist en een pakket voor- jaarstakken. Dit 'geschenk' was een aardigheidje van de afdeling Natuurzaken van de Plantsoenendienst. De leerlingen kregen na het planten nog een zakje fruit mee naar huis. In Schiedam kwam wet houder H. W. Posthoorn er aan te pas om de eerste boom een plekje te geven. Dat gebeurde op de boerde rij in park Kethel. Vervol gens' bezocht de wethouder de verschillende wijken waar bomen werden ge plant. Vertegenwoordigers van deelnemende scholen kregen van hem een Boom- piantdaglintje. In totaal gingen in Schie dam 195 loof- en vruchtbo men de grond in. 's Mid dags zouden ook bomen worden geplant in de schooltuincomplexen Vijf sluizen en Landvreugdj. Vanwege het erg slechte weer ging dit niet door. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Wie in café 't Centrum West een pilsje be stelt kan er op rekenen dat hij bier uit de kelder krijgt. Niet langer wordt het gerstenat ge tapt uit fusten van vijftig liter. In de kelder van eigenaar R. van der Most staan drie tanks van ieder duizend liter opge steld die direct zijn aangeslo ten op de blerpomp achter de bar. Gisteren werden de enorme biervaten gevuld. Een tankwa gen kwam voorrijden en, als ging het om een benzinepomp- station, slangen werden uitge rold om in totaai drieduizend liter hier over te pompten in de vaten. Met het vuilen van de vaten (gemaakt van roestvrij staal) was ruim een half uur gemoeid. Van de Most rekent er op dat hij ruim twee weken vooruit kan met zijn voorraad kelderbier. De biervaten staan in een koelcel die het bier con stant op een temperatuur van 5 graden houdt. Het café van Rlnus van der Most is niet het eerste etablis sement in Schiedam dat (van wege de grote omzet) gebruik maakt van de uitvinding van meneer Heineken. Ook de Am- stel bron en Count Down schen ken kelderbier. "Maar Ik ben wel het eerste bruine café met dit bier," zegt een trotse Van der Most. kr M v,' .MmËk- •J, Y< s/s i '"ï/SS/jA wm MAASSLUIS Bij de Socia le Dienst Maassluis beginnen "de stoppen door te slaan". Eén ambtenaar zit overspan nen thuis, twee anderen drei gen binnenkort het bijltje erbij neer te gooien en een vierde is ziek. Hierdoor werkt de afde ling, die de aanvragen behan delt, thans op halve kracht De heer J. A P. Overbeek, sinds begin vorige maand di recteur, meldde gisteravond één en ander tijdens een ver gadering van de raadscom missie voor onderwijs, sociale zaken, volksgezondheid en per soneelszaken. "De manometers van het onderzoeksteam staan op rood. We dreigen in een fase te komen dat we niet meer kunnen zorgen voor een goede dienstverlening." Het onderzoeksteam, dat uit acht mensen bestaat, zou met negen moeten worden uitge breid, aldus een berekening van de dienst. Burgemeester en wethouders hebben inmid dels toestemming verleend voor een uitbreiding met vier. Een verdere uitbreiding is af- "hankelijk van dé financiële ruimte die hiervoor In de be groting gevonden kan worden. De "doorslaande stoppen" (woorden van wethouder Coe nen gisteravond) zijn het ge volg van een sterk toenemend cliëntenbestand. Van oktober vorig jaar tot nu liep het aan tal uitkeringstrekkers op van 1400 naar 1700. Tweehonderdelf aanvragen worden voorlopig niet in be handeling genomen. Deze mensen worden via voorschot- ten geholpen. AiitorKhiie*c,airtt Bokelweg !00, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. wegwijzer •TEERSTOOF In Zoldertheater De Teerstoof speelt vrijdag en zaterdag Jules Croiset "De zachtmoedige" van Dostojevski. De zachtmoedige is een fantastische vertelling, maar te gelijkertijd hoogst realistisch van in houd. Een man is volkomen vertwij feld nadat zijn vrouw zich van het leven heeft be roofd. Hij is één van die zwaarmoe dige mensen die zich voortdurend bezorgd maken over allerlei ziekten en ingebeelde te genspoeden en daarbij ook nog iemand die altijd in zichzelf loopt te praten. Toegang 12,50, met CJP en Pas 65 10,-. Aan vang 21.00 uur. Voor de jeugd is zaterdagmiddag Clown Woudi in het zoldertheater met het sprookje "Roodkapje". Aan vang half drie. Toe gang ƒ3,50. •THEATERCAFÉ In het Passage theater is donder dagavond weer het theater-café ge opend met muziek van het harmo nieorkest van de muziekschool on der leiding van Cees Matta. Het gratis muzikaal ont haal begint om half negen. In het Passage theater is zaterdag geen kinderfilm te zien in verband met drumbandwedstrij den die van 12.00 tot 18.00 uur du ren. Zondag om twee uur wordt in het bioscoopge deelte van het theater de kinder film "De vier clowns" gedraaid. Toegang vijf gul den. Ook woens dagmiddag is deze film te zien. INTERMEZZO Toneelvereniging intermezzo speelt zaterdag de klucht "De familie van mijn vrouw" geschreven door Hal Stephens en Harry Linton. Een btijspei in drie bedrijven waar de komst van een pia no danig wat ver warring teweeg brengt in een huis gezin. Uiteraard komt alles goed. De toneelvoorstel ling met in de pau ze een tombola be gint om acht uur In de school "Spie- rlngshoek" aan de Van der Brugghen- laan 2-6. Bal na. FILMCLUB SCHIEDAM De Franse film "Hi roshima mon amour" draait vrijdagavond bij filmclub Schie dam. In de Nieuws traat 12. Het scen ario is geschreven door Marguerite Duras en gaat over de liefdesgeschie denis van een Franse vrouw en een Japanse archi- tekt. Hun liefde voor elkaar roept bij beiden herinne ringen op aan de tweede wereldoor log. De man denkt aan de atoombom op Hiroshima, de vrouw denkt aan de verhouding die ze had met een Duitse soldaat. De film be gint om half tien. Toegang vijf gulden inclusief lidmaat schap voor een sei zoen. QT In sociëteit QT speelt zaterdag avond de Rotter damse rockgroep The Link. Aanvang tien uur. Een en keltje QT kost vijf gulden, voor vijftien piek Is de toegang een heel jaar gratis. QT is gevestigd in de Nieuwstraat 12. QUIBUS In café Quibus aan de Lange Haven 28 speelt zondag avond de Schie- damse popgroep Jada. Toegang gra tis. Aanvang half tien. JUBILEUM BE- NELUXFLAT De recreatiever eniging van de Be- neluxflat-bewoners bestaat 12V4 jaar. Het jubileum wordt zaterdag gevierd met een receptie, tussen acht uur en half tien. De vereni ging is gevestigd op de 13e etage aan het Chopln- pleln. .•PRENTENTEN TOONSTELLING In wijkcentrum De Blauwe Brug zijn prenten van Cornelis Troost te zien, onder de naam "De ontdekte schijndeugd". Cor nelis Troost steekt op vriendelijke wij ze de draak met gierigheid, onnozel heid. boertigheid, gewichtdoenerij en bovenal geveinsde trouw en schijnhei ligheid. De gegra veerde gedichtjes onder de prenten zijn van toepassing op de afbeeldin gen. De expositie is tot 16 april te be zichtigen. PAASBRADERIE Op de Hoog straat is zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur een paasbrade- rie onder het motto "Van museum tot stadhuis, uw com plete warenhuis". Naast de kraam pjes van de winke liers, rijdt een paar dentram, zijn er de monstraties oude ambachten, een fietscrossdemon- stratie en een mo de- en rijwielshow. Drie orkestjes zul len de braderie op luisteren. OPEN DAG/ COÖPERATIE MU SEUM In het Nationaal Coöperatie Mu seum is zaterdag een open huis met oude coöp-films uit 1932 en dia-klank beelden over de coöperatoren van het eerste uur. Iedereen kan zich op een ouderwetse manier laten wegen op een bascule met contra-gewichten. Er wordt een weeg certificaat verstrekt tegen betaling van vijftig cent. De per soon met het zwaarste gewicht kan 's middags om vier uur een fruit schaal ophalen. De open dag in het pand aan de Ke- thelstraat 12 duurt van tien tot vier uur. TOLKIEN BOE KENWEEK In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat is vrij dagavond een Tol- kien-avond met medewerking van het Tolkien Ge nootschap "Un- quendor" en een muziekgroep. Tijdens de boeken week die duurt van 24 maart tot en met 2 april is er in het museum een expositie van schil derijen en wandkle den geïnspireerd op de verhalen van Tolkien. Zaterdag middag vanaf twee uur kunnen Tol- kien-fans luisteren en meepraten tij dens een discussie middag over deze schrijver. De orga nisatie is in handen van de Schiedamse boekhandelaren, ■openbare biblio theek en vrienden I van het Stedelijk Museum. WETENSCHAP- - PELUKE KRING De wetenschappe- lijke kring afdeling Schiedam en Vlaar- dingen heeft maan- dag 28 maart een lezing op het pro gramma staan over vrijwillige euthana sie. Thema is: Van Leeuwarden naar Rotterdam: hoe nu verder? Gebouw van de Nederland- r se Protestanten Bond, Westvest 92. Aanvang acht uur. STEDELIJK MU SEUM In het Stedelijk Mu seum aan de Hoog straat 112 is het werk Ie zien van drie Schiedamse kunstenaars. "Schiedamse Ate liers 8" laat schil- derijen zien van Jos j Hachmang, bron zen beeldjes van Clara van de Water en driedimensiona le tekeningen van Marcel Warmenho- ven. Het museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Ook de biblio theek is toeganke- tijk om kunstboe- ken in te zien. i HUISVROUWEN- VERENIGING Leden van de ver- eniging van huis- i vrouwen maken t woensdagmiddag 30 maart paas bloemstukjes onder C leiding van Pub Sa bel. Een scherp mesje, krant, plas- tic tasje en een glas of potje op voet meenemen, Opgeven voor 26 maart bij Pub Sa- bel tussen 9-10.00 uur en 18.00 - 19.00 uur, telefoon 737182. De eenma- lige les is in ge- bouw Chr. Soc. 8e- langen aan de Lan- ge Haven om twee uur. FIETSTOCHT KIJKDUIN De fietstoerclub Rijnmond gaat zon- t dag 27 maart naar Kijkduin. De af stand van deze fietstocht bedraagt 80 kilometer. Er zal achter voorrijders worden gereden, die niet sneller dan 25 kilometer per uur rijden. De tocht begint om tien uur bij de kantine van de wielerbaan aan de Olympiaweg in het Harga-sport- park. Vanaf 09.00 uur kan men in schrijven. Het kost zes gulden, wie nog geen geldige fiets- toerkaart heeft be taalt één gulden extra. DOKTER TANDARTS APOTHEEK Wie dit weekeind een dokter nodig j heeft, kan belien met de boodschap pendienst, telefoon 206611. Voor spoe- drecepten bellen 1 naar: 261480. Gaan dit weekeind uw tanden en kiezen opspelen, dan kunt u terecht bij tand- arts G. M. Schuur man, Warande 156. U moet tevoren bellen voor het spreekuur, tel. 265271, dat wordt gehouden op zater dag en zondag van 17.00 tot 18.00 uur.' EHBO WEEK- J EINDDIENST Het Schleiandzie- kenhuis, locatie Stadhouderslaan, j heeft dit weekeinde EHBO-dienst vanaf vrijdagavond tot maandagochtend 08.00 uur. Tele- foon: 733733. Voor een ambulance bel len naar 333300. I

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2