Heroïne- 'ijn opgerold Duisenberg uit - nesten Even snuffelen s I tijnmond is stiefkindje in B i versum Peper sluit vechtcafé Binnenweg Infomobiel Discotheek in de as Vandaag met: Klein boulevardnlan loo Achttien ontslagen bij CRS van de baan AAN TAFEL MET YVONNE m m Douane vindt ruwe opium op schip WEEK AGENDA f-f fë! Wegloophuis is geopend vrouw en kind (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De verwarring rond de slui ting van winkels op Koninginnedag groeit. Vooral kleine winkeliers dreigen de verplichte winkelslui ting te gaan ontduiken. Ze dwingen hun personeel zaterdag gewoon op het werk te verschijnen. Vooral slagers, bakkers en kruideniers maken zich hieraan schuldig. Braderie Vrijdag druk Ti Ei n.j H W M Begrafenissen Braderie- Kadomarkt Braderie Schiedam-Zuid Braderie Langenhorst Tijdens Braderie Middellandstraat Wielerronde Feijenoord maandags dinsdags woensdags donderdags vrijdags DEDU8BÉLKRANT -4— i- - Kleinere winkeliers zaterdag toch open? De Dienstenbond FNV in Rotterdam heeft aangekon digd de politie te zullen atten deren op winkeliers die de win- ROTTERDAM Tegen de hoofdverdachte van een uitge breide organisatie die heroïne vanuit Pakistan Nederland binnensmokkelde, de 37-jarige Pakistaan S.A.AS. uit GOuda, is gisteren tien jaar onvoor waardelijke gevangenisstraf geeist. De man is volgens offi cier van justitie bij de recht bank in Den Haag, mr. H.A. Holthuis, de spil van een inter nationale heroineiijn. Voor het oprollen van de lijn, waarover ook na de veroorde ling van vijf andere verdach ten nog onduidelijkheden zijn, hebben de Duitse en Neder landse jusitite samengewerkt. Er is gebruik gemaakt van een Duitse informant, een zekere "Jimmy". De raadsman van de ver dacht, mr. J. Doelens vond dat justitie de heroïnezaak niet op een faire manier heeft opge lost Hij vroeg vrijspraak voor zijn cliënt omdat hij het open baar ministerie niet ontvanke lijk achtte vanwege de inzet van een informant. Die informant bleef ook dins dag een grote onbekende. Hij werd tijdens een overal op 16 november jongstleden (waar bij de hoofdverdachte in Den Haag werd aangehouden) on gemoeid gelaten, zo bleek uit het verhoor van de Rotterdam se hoofdinspecteur L.A. Scheers. Deze weigerde op twee vra gen van de advokaat antwoord te geven. De inspecteur gaf wel toe en kele van zijn agenten instruc ties te hebben gegeven alleen op de hoofdverdachte S. te let ten, omdat deze bij de deal de heroine kreeg. kelsluitingwet negeren. Perso neel van ontduikers is ge vraagd zich te melden. Met de grootwinkelbedrijven worden geen moeihjkneden verwacht. Zij hebben aangekondigd za terdag de deuren dicht te hou den. Ook het ministerie van Eco nomische Zaken heeft zich in middels uitgelaten over Konin ginnedag. Gemeenten mogen alleen ontheffingen van de ver plichte winkelsluiting geven in geval van "specifieke plaatse lijke omstandigheden". Dat Economische Zaken strikt de hand houdt aan de wetsbepaling blijkt duidelijk uit de situatie in de gemeente Venlo. De winkels daar hadden met het oog op het verlies van de op zaterdag gebruikelijke klantenstroom uit Duitsland gevraagd open te mogen zijn. De winkeliers in het stadsdeel Blerick, waar voor de twaalfde achtereenvolgende maal op Koninginnedag een braderie wordt gehouden, krijgen hun zin. De winkels in het centrum „Zo safe als De Nederlandsche Bank" luidt de uitdrukking. En dat dachten honderden mussen en spreeuwen tot nu toe ook. Tot De Nederland- sche Bank de zer dagen schil ders en gevel reinigers liet aanrukken om het uitwendige van haar Bij bank aan de Boompjes in Rotterdam, eens even goed op te knappen. Schilder Theo van Dam voorgrond) plukte niet minder dan tweehonderd vogelnestjes van de gevel. Voor Chinezen wellicht om van te water tanden, zo'n baal nesten. Ter geruststel ling: onze geve derde vrienden kijken niet op hun snavel, want de nesten waren onbe woond. En bankpresident dr. W. Duisen berg is weer even uit de nes ten. ROTTERDAM De Rijksuniversiteit in Utrecht houdt een „snuffelonder- zoek" in Hoogvliet, Schie dam en Pernis. Twintig maanden lang zullen bewo ners eens per week hun neus buiten de deur steken en hun bevindingen over de geur doorbellen, meldt het Openbaar Lichaam Rijn mond. De universiteit houdt het onderzoek in samenwerking met Rijnmond, TNO en het ministerie voor Milieu. Het is de bedoeling om het on derzoek uit te breiden over steden in heel Nederland. De onderzoekers hebben reeds mensen bereid gevon den om mee te werken. El ke dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur gaan hon derden neuzen drie minuten lang de lucht in. ROTTERDAM De ont slagaanvraag voor 18 van de 87 werknemers van het bedrijf CRS (Container Repairing Service) is van de baan. De kantonrechter heeft beslist, dat de aanvraag niet rechts geldig is, omdat CRS de ont slagen collectief had moeten melden. Tegen de uitspraak is geen hoger beroep mogelijk. - Directeur Blommestein van CRS had de zaak voor de rech ter gebracht, omdat de ont slagprocedure bij het GAB hem' te lang duurde. Volgens Blommestein zijn de ontslagen nodig, omdat de omzet van het bedrijf met meer dan twee miljoen gulden verminderde door het verlies van een be langrijke klant. Hierdoor zou het grootste gedeelte van de werkzaamheden in de 'sjor- sector' (vast- en losmaken var containers bij laden en lossen) wegvallen. WM?»*,.. "Jk „Als ik geen tafel had, zou ik mijn huls kwijt zijn." Zó karakteriseert een vrouw haar bestaan. Tien vrouwen wer den geïnterviewd door de schrijfsters van de toneelproduktie „De tafel" van de Toneelgroep Sater, die vanavond en morgen avond (20.30 uur) is te zien in het Rotterdamse Piccolo Theater. Naar een idee van de Franse actrice Michèle Foucher, spra ken Anna Konk en Djoeke Veeninga met full-time huisvrouwen over hun leven. Daaruit kwam „De tafel" naar voren als het „middelpunt van het binnenleven." Met letterlijke fragmenten uit die interviews stelden zij een tekst samen die wordt gespeeld door actrice Yvonne Petit. Soms aan de kale tafel, soms aan een mooi gedekte feestdis. In de loop van het stuk verschijnen echter kleine scheurtjes in het fleurige tafellaken. Rafelige scheuren. Hier en daar een winkelhaak. De regie van „De tafel" is in handen van Agaath Witteman. (Foto: Kars van Bennekom). van Venlo blijven echter dicht. Het verzet tegen de verplich te winkelsluiting is dit jaar zo groot omdat Koninginnedag dit jaar op zaterdag valt. Het is de dag waarop winkeliers de grootste omzet halen. Zo hebben de winkeliers van de Amsterdamse Albert Cuyp- straat ook aangekondigd open te blijven. Ze voelen er niets voor om te sluiten op een dag dat de marktkooplieden hun waar wél voor hun deuren mo gen uitstallen. Markten vallen niet onder winkelsluitingswet. Ondanks alle protesten er. mogelijke ontduikingen van de verplichte sluiting wordt de grote winkeldrukte in Rotter dam vrijdag verwacht. De meeste Rotterdammers zuilen waarschijnlijk het zekere voor het onzekere nemen en die dag al hun boodschappen in huis halen. Veel mensen zullen on getwijfeld gebruik maken van de gebruikelijke koopavond. RVI t. ƒ1 i l" l fj- 5* i KJ4 ïl-1 ié !M jt i 'Ti i. "Hl fi 'J ROTTERDAM Een nader aan te wijzen "con tactorgaan" zou ervoor kunnen zorgen dat het Rijnmondgebied er op ra dio en tv minder bekaaid afkomt dan thans. Die suggestie doen studenten van universiteiten in Rot terdam, Utrecht en Am sterdam in het eindver slag van een onderzoek dat zij vorig jaar onder leiding van mediaspecia- iist prof. dr. Anne van der Meiden hebben gehouden. Aanleiding tot het on derzoek waren klachten van overheidsinstanties en bedrijven in Rijnmond over de geringe aandacht die Hilversum besteedt aan dit gebied. De onder zoekers hielden twee en quêtes. Ze ondervroegen 60 vertegenwoordigers van instellingen en bedrij ven in Rijnmond en inter viewden daarnaast 200 ra dio- en tv-makers. De studenten consta teerden bij beide groepen op één punt grote eensge zindheid: radio en tv bren gen volgens de meeste on dervraagden inderdaad weinig over wat zich in Rijnmond afspeelt. De omroepmensen tekenden hierbij aan dat zij er best meer aan zouden willen doen, maar dat zij daartoe niet in staat zijn omdat er aan de relaties tussen "Hilversum" en het Rijn mondgebied veel schort. Het accent ligt nu op voor de hand liggende onder werpen als de werkgele genheid. de haven, het be drijfsleven en het milieu Voor Rotterdamse evene menten, exposities en beurzen blijkt amper ruimte te zijn. De programmamakers willen maatregelen in Rotterdam om de situatie te verbeteren. De twee groepen blijken het Rijn mondgebied verschillend te bezien. Zo prijzen de programmamakers het openbaar vervoer, het minderhedenbeleid en de mogelijkheden op het ter rein van recreatie en toe risme in de regio méér dan de inwoners zelf. Het resultaat van het in opdracht van de Rotter damse Kamer van Koop handel uitgevoerde studie project is vandaag gepu bliceerd. De onderzoekers zeggen overigens met na druk dat zij de Kamer van Koophandel geen geschikt "contactorgaan" vinden. ia,:),.. .„..iw: i/W,.' -5.,—..Akz.ti' Rotterdam och WMMMMWWWM—wi I iw ii ia—i jaawisMHfflwnim duurste gemeente De gemeentelijke lastenver hogingen blijken in Rotterdam en omgeving minder zwaar dan elders in het land. In Rot terdam meldt de Consumen tenbond zelfs helemaal geen verhoging, al blijft dit wel één van de duurste steden van Ne derland. De burger betaalt ge middeld per jaar ƒ1335 aan ROTTERDAM Het café aan de Rotterdamse Nieuwe Binnenweg waar afgelopen weekeinde twee politiemannen werden mishandeld, is op last van burgemeester Peper voor dertig dagen gesloten. De agenten waren het café in de nacht van zondag op maandag binnengegaan, omdat het nog open was na de voorgeschre ven sluitingstijd. Enkele klanten verzetten zich daartegen en sloegen op de politiemannen in. Deze lie pen daarbij zodanige verwon dingen op dat zij hun dienst niet konden voortzetten. De sluiting van het café ge beurde op grond van üe Alge mene Politie Verordening, vol gens welke de burgemeester een cafébedrijf tijdelijk kan sluiten ter handhaving van de openbare orde. ROTTERDAM Rotterdam heeft vanaf vandaag een weg loophuis voor psychiatrische patiënten. Het huis, waar zes weglopers uit psychiatrische inrichtingen kunnen worden opgevangen, staat aan de Ma- thenesserweg 40B. De accom modatie voor ontevreden pati ënten is na een symbolische wegloop-estafette door vrijwil ligers vanaf het Deltazieken huis in Poortugaal vanmiddag officieel geopend door de Rot terdamse wethouder W. van der Have (Sociale Zaken en Volksgezondheid) vaste gemeentelijke lasten zoals ophalen huisvuil, uittrek sels uit bevolkingsregister, pa spoort, huwelijk, begrafenis. Trouwen is in Schiedam het duurst. Daar wordt het hoogs te tarief van het land berekent: ƒ345. In Vlaardingen is dat 260. Rotterdam blijft daar duidelijk bij achter. Het tarief is daar zelfs verlaagd van ƒ210 tot ƒ140. Dordrecht zit officieel niet in het onderzoek van de Bikini: Bijpassend rokje 35.- shirt 35.- topje 35.- Consumentenbond opgenomen, maar op verzoek van Het Vrije Volk heeft de bond ook hier de lastenverzwaringen bekeken. Trouwen op een doordeweekse dag kost ƒ47,50 (was ƒ40), maar 'deftig' op zaterdag wordt dat ƒ460 en dat was twee jaar geleden nog 420. De kosten van begrafenissen liggen m Vlaardingen en Schiedam ongeveer op het ge middelde wat in Nederland wordt berekend: respectieve lijk ƒ472 en ƒ508. Dordrecht stijgt daar al bovenuit met ƒ660 (bijna een verdubbeling in twee jaar) en Rotterdam komt zelfs op 745. Koploper Sneek overigens op 960. ROTTERDAM De Rotter damse douane heeft gisteren 2,5 kilo ruwe opium in beslag genomen aan boord van het Arabische zeeschip Saudi Star. De bemanningsleden van het schip, dat regelmatig de Rot terdamse haven aandoet, zijn na verhoor vrijgelaten. in de Binnenstad van Maassluis op 7 mei van 9 00-17.00 uw Groenelaan 10 00-16 30 uur Koninginnedag 30 april met oude ambachten Vrij 6 en za 7 mei Rotterdam-Zuid open vrij 13 00-21.00 uur en za 9.00-17 00 op zaterdag 7 mei gezellig winkelen. Zaterdag 30 april start Lange Hilleweg vanaf 9 30 uur. Het mobiele service kantoor van Het Vrije Volk-Metropool en VVV Rotterdam staat bij u in de buurt: Capelle a.d. IJssel 12 00-14.30 uur Rivterweg t/o de Kijkshop Krimpen a.d. iJssel 15.00-16.00 ur Raadhuisplein Beverwaard 9.00-10 30 uur Cannenbuigstraat/ Terwormstraat Hoogvliet 11 00-12 30 uur Winkelcentrum Binnenban voor A.H. Spijkemsse 13.30-16 00 uur Zijlstraat voor Spijkstaal Ommoord 9 00-10.30 uur Winkelcentrum Hesseplaats Vlaardingen 13.30-16.00 uur Veerplem bij Liesveld IJsselmonde 9 00-10 30 uur Kerstendijk bij markt Ridderkerk 11 00-12 30 uur Raadhuisplein t/o Rabobank Dordrecht 13 30-16 00 uur Sarisgang/Siatenplein Alexanderpolder 9 00-10 30 uur Berlagestraat/ Immanuélkerk Schiebroek 11.00-12 30 uur Meidoornsingel/Lenkslaan Schiedam 13 30-16 00 uur Emmaplein t/o Hema DORDRECHT Een zeer felle brand heeft vanmorgen vroeg tn de Dordtsc binnen stad de discotheek Fame, de Aerobic Dance school van Ve ronica Barendrecht en de sportschool van Ad Jiskoot volledig in de as gelegd. Hoe de brand is ontstaan en hoe groot de totale schade is. kon vanmorgen nog ni.-l gezegd worden. De brand brak tegen vier uur vanmorgen uit en zette het voormalige kloosterpand aan de Dordtse Dolhuisstraat op de hoek van de Boogjes meteen in lichterlaaie. De Dordtse brand weer bestreed het vuur met groot materieel. Tegen vijf uur kon het som brand meester worden gegeven. De nablus- werkzaamheden duurden tot in de loop van de ochtend voort. Behalve de discotheek en de sportschool hepen ook een aan het pand grenzende houtopslag en glas.slijpenj (linke rook- en waterschade op. Discotheek Fame was mo menteel de populairste uit gaansgelegenheid in Dor drecht. Na een forse verbou wing trok de zaak van eige naar Carel Jooren elke week einde volle zalen. Jooren zag vanmorgen de toekomst van- zijn discotheek somber in, „Veel te laag verzekerd," gaf hij als commentaar.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1