schiedam AANLEG BEGINT DEZE ZOMER Actiedag in Korenbeurs Zangkoren testen Passage wegwijzer I! ScKieiandtoernool UW MODEMEESTER IN OPTIEK Wij BIEDEN MEER KLASSE VOOR MINDER KOSTEN. TOYOTA m 3 ft Felle auto in mini-prijsklasse. Volop ruimte. Komplete uitrusting. Presteert veel, vraagt weinig. Dynamiek en stijl voor 'n jong budget. Perfekte carrosse riebescherming. Onderzoek dat. Rij proef. Haal onze dokumentatie. Koop pus een auto na grondige bestudering van de Starlet. I 'SSëêM Enquête over bezuiniging Schiedam blijft 'verliezen' 45.- Sch (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De aanleg van het ontbrekende stukje Deltadijk bij de Hoofdstraat begint deze zomer. De nieuwe waterkering langs de Voorhaven bij de Buiten- sluis zal bestaan uit een onderheide betonnen bak. Deze „dijk" wordt ongeveer vijf meter hoog en een halve kilometer lang. De waterkering zal vanaf de Buiten- sluis tot de hoek Rijnstraat-Havendijk lopen. Hier sluit het aan bij de in de jaren zestig al aangelegde Delta- dijk. Tijdelijke dijk «MM Bi] schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet- emrichtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervorming op. Da s niet alleen mooi maar ook veilig! DOKTER TANDARTS APOTHEEK Xif arm: Laan van Bo! 'Es, 010-710643, Schiedam-Groenoord. \SPMNSEPOLDER 1500 monturen Adviezen Eigen atelier, da's klaar terwijl u wacht Low-vision apparatuur Oogmeting Computer-oogtesten Video Vanaf - 7,0 nu superdun! HET VRIJE VOLK DONDERDAG 26 ME11983 ■■MB* bij Voorhaven over twee j aar gereed De aansluiting op dit dijkli- chaam dat vanaf de Beneiux- tunnel tot aan de Havendijk loopt, lag al jaren in oen la- Met het oog op de dijkverho ging was al in 1978 een nieuwe buitensluis en brugwachtersto ren gereed gekomen. OoK een woonbuurtje is toen gesloopt. Pas nu heeft het Ministerie van Verkeer en Waterstaat groen licht gegeven. Al die tijd heeft een provisorisch mans hoog muurtje het wassende water moeten tegenhouden. Bij hoge waterstand staan de sou terrains van de huizen bij de Rijnstraat regelmatig blank. Ook de naburige kerk onder vond waterschade. Wethouder Cor van Tïlborg van Financiën vindt dat Rijks waterstaat de bewoners in Zuid al tien jaar geleden had moeten verlossen van het gol vende water. „Dat muurtje langs de Voorhaven' stelde niets voor. Met zandzakken probeerden wij het water een halt toe te roepen, maar bij storm staat het in een mum van'tijd blank." In januari nog bereikte het water hier een hoogte van 2,55 meter. Volgens de wethouder en de afdeling die belast is met de tekeningen voor de hoofdwa terkering is de nieuwe dijk technisch een hoogstandje. „De kosten zijn tussen de tien en vijftien miljoen gulden. Rijks waterstaat betaalt 85 percent van de aanleg." Schiedam wilde van het be gin af aan een betonnen dijk. Rijkswaterstaat en het Hoog heemraadschap wilden een an der dijklichaam. Het moest een zogenaamde „groene dijk" worden met daaromheen een graszone. „De kademuren van de Voorhaven, Roomskatholie- ke kerk aan de Rijnstraat en de grondbemaling zouden, vol gens de Schiedamse technici, het hebben begeven als het Hoogheemrp r..dschap van Schielai.U z'n zin had gekre gen. De betonnen bak die nu komt, beschermt de onderlaag van de grond en maakt wo ningbouw mogelijk. Het Hoog heemraadschap heeft het toe zicht op het beheer van de wa terkering, Schiedam moet de dijk aanleggen. Wethouder Van Tilborg wil in juni beginnen aan het voor bereidende werk. Eerst wordt een tijdelijke dijk aangelegd. In het voorjaar van 1984 wordt begonnen met de betonnen bak. Voor deze nieuwe dijk zijn duizend betonnen palen van twintig meter lengte, dertig duizend kubieke meter zand, duizend ton stalen damwanden en 5.750 kubieke meter gewa pend beton nodig. De nieuwe hoofdwaterkering moet eind 1985 gereed zijn. Bewoners van de Willem Brouwerstraat, Groenelaan en Rijnstraat krijgen vanwege de nieuwe dijk een verhoogd weg dek voor de deur. Het hoogte verschil wordt met trappetjes naar de rijbaan vereffend. Ver der zal het terrein bij de Rijn straat, dat extra is opgehoogd, worden afgegraven tot de hoogte van de weg voor de hul zen. Vajiaf de brugwachterstoren is duidelijk te zien dat het betonnen muurtje weinig voorsteltals het water eenmaal begint te stijgen, staat de havenkade in een mum van tijd blank. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De werk groep Sippimaduwa, genoemd naar het gelijknamige dorp in Sri Lanka, houdt zaterdag een grote activiteitendag in de Ko renbeurs aan de Lange Haven, Dit keer was het niet mogelijk de schijnwerpers twee dagen iang te richten op het ontwik kelingsland, maar er zijn za terdag ta! van evenementen. Guy Noordink van de werk groep: "We kampen met tijdge brek en ziektes waardoor we niet net zoals in het verleden er een Sri-Lanka-weekeind van konden maken." De opbrengst van deze dag is bestemd voor een modelboerderij in het dorpje Sippimaduwa. "Wij hebben nog vijfduizend gulden nodig om de boerderij in te kunnen richten. We hopen op een paar duizend gulden." De modelboerderij is het laatste onderdeel van het vijf jarenplan, waarvoor de werk groep Sippimaduwa geld inza melt. Eerder ai hebben de Schiedammers geld bijeenge bracht voor het inrichten van een medisch centrum, het ma ken van twee waterputten, een schooltje en is een begin ge maakt met het ontginnen van landbouwgrond waarop de be volking leert boeren. Voor de modelboerderij is 7500 gulden nodig. Hiervoor is in januari al 2500 gulden over gemaakt naar Sippimaduwa. Er zijn films en foto's te zien over het ontwikkelingsland dat de bevolking weinig hygiëne, werk, medische verzorging en onderwijsmogelijkheden te bieden heeft. De mensen zijn er afhankelijk van de op brengsten van de theeplanta ges en kleine landbouw. Ook het dorp Sippimaduwa is on derontwikkeld. Een rommelmarkt, fancy- fair, markt met Singalese maskers, moéten geld in het laatje brengen. Voorts kunnen tafeltennissers een competitie aangaan met de Nederlandse ïredivisie-spelers Hans Linge sn Patrick Sv r. Schiedam mers kunnen ~h laten foto graferen in Singalese kleding. De Sri-Lanka dag duurt van tien tot vijf uur. SCHIEDAM PvdA-leden mogen de boer op met een en quête naar de gevolgen van de bezuinigingen. In het partij blad „Voorwaarts" van de Schiedamse afdeling is een formulier bijgevoegd waarin vragen staan over het 'buikriembeleid'. De bedoeling is dat het formulier (er zijn er twee bijgevoegd) ook aan de buurman, vriend, collega op het werk of familie wordt ge geven. „De indruk bestaat dat er van alle kanten wordt bezui nigd en dat al die aanslagen op het inkomen vaak bij dezelfde mensen terecht komen. De PvdA wil kijken of dat inder daad zo is," staat er in de toe lichting. SCHIEDAM De akoestiek in de grote zaal van het Passa getheater baart de zangkoren zorgen. De decibels van de zangers worden door al het houtwerk in de theaterzaal op geslorpt waardoor het in de zaal allerbelabberdst klinkt. Het Passage, dat haar deuren wijd opengooit voor alle ama teuristische kunstbeoefenaars in Schiedam, wil de klachten graag verhelpen. Er zullen twee zangkoren worden uitge nodigd een try-out te geven in een gewijzigde concertnis. Mocht de proef gunstig uitval len, dan zouden de koren hier oefenruimte kunnen huren. SCHIEDAM Schiedam heeft in april weer 129 inwo ners "verloren". Eind februari telde de stad nog 70.192 inwo ners. In de maand april is dat aantal verder gezakt tot 70.783 mensen. Dit blijkt uit de bevol kingsstatistiek van de gemeen te. Er vertrokken 257 Schiedam mers, er vestigden zich 133 nieuwelingen in de stad. Het aantal scheidingen blijft dalen. De gemeentesecretarie turfde er in april twaalf. Het aantal huwelijken op het stadhuis be droeg dertig. ■uMi STAftim bedtmeerI kost minder: JUBILEUMCONCOURS Het twintigjarig bestaan van het Showkorps OBK wordt za terdag gevierd met een jubi leumconcours op het korfbal- veld Succes aan de Mgr. No- lenslaan. Aanvang tien uur. Aan het muziekfestijn doen tien tallen korpsen mee. Om 13.30 houden de muzikanten een dé filé in de Mgr. No/enslaan waar dan ook een braderie aan de gang is. JAZZ MUZIEK „The Seven Six Jazzband speelt zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur op het Hemaplein. De dixielandband uit Bristol speelt muziek in de stij! van Chris Barber, Ackerbilk en Kenny Ball. De groep is dit weekeind te gast bij de Schiedamse Ge meenschap. ORGELCONCERT EN LEZING Musicoloog en schrijver W. H. Thijsse vertelt zondagmiddag over achttiende eeuwse archi tectuur in Schiedam in de aula van het museum, Hoogstraat 112. De schrijver van het boek "Rococo, democratie in wor ding" speelt tevens op het or gel muziek uit de rococo-perio- de. Aanvang twee uur. Toe gang gratis. LENTELOOP Bij de Woudhoekschool, Faas- senplein 199 valt zaterdag om twee uur het startschot van de negende Lenteloop. Een hardlo persmarathon over één, drie, vijf en tien kilometer. Bennie Wijnstekers, Feyenoordvoet- baller, geeft het startschot. Kleuters lopen één kilometer. Aanvang 14.00 uur precies. De wat meer geoefende lopers kunnen kiezen tussen 3 en 5 kilometer. Start om 14.15 uur en om 14.45 uur. Fanatieke renners lopen tien kilometer, door het polderge bied Midden-Delfland om 15.15 uur. Het inschrijfgeld voor kinderen beneden de vijf tien jaar 3,50; ouderen 4,50. FILMCLUB Filmclub Schiedam draait za terdag de Italiaanse film "Edipo Re" van Pasalini. De film ver telt het verhaal van koning Oedipus die. zoals hem wordt voorspeld zijn vader zal doden en zijn moeder zal huwen zon der dit te weten. De film begint om half tien in Nieuwstraat 12. Toegang vijf gulden. NACHT EN NEVEL De film "Nacht en never' van Alain Resnais draait zaterdag om 15.00 uur in de aula van het Stedelijk Museum. De film gaat over de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog en is gemaakt in 1955. Dit weekeind zijn in het museum ook nog de tentoonstellingen "Getekend in Westerbork" en "Diezelfde plekken grond" te zien. Toegang gratis. QUIBUS in café Quibus, Lange Haven 28 speelt zondagavond de is» Leidse popgroep Hegl Ze brengen een mengeling van popmuziek en theater. Aan- vang tien uur. NIEUWLAND In clubhuis Nieuwland, Al- bardastraat 65 is zaterdagmid dag Clown Rickie te gast bij de jeugd van 4 tot en mei 11 jaar. De kinderen kunnen zich voor het optreden schminken en mogen het optreden clown R|<g,-. kie helpen afschminken. Entree'L één gulden, inclusief frisdrank."ïa Aanvang 13.30 uur. 'LiT BIJDORP Wijkvereniging Bijdorp toost :<i zaterdagmiddag van 16.00 tot-2: 19.00 uur op het zestigjarig be-,3" staan van de wijk en de vijf- 'j, tiende verjaardag van de wijk-. vereniging Bijdorp. De receptie;,,ié is in het Trefpunt, Schietbaan- P straat 32. Schietbaanstraat 32./ Op woensdag 1 juni is er een vrij entree bij de jeugdclubs eveneens in Trefpunt. Aanvang 18.30 uur. 4, JAREN TWINTIG MUZIEK /ij- Damesorkest Dame Blanche speelt zaterdag van 11.00 tot -V 16,00 uur muziek uit de twinti--,, ger en dertigerjaren op het po--.j£ dium bij de Grote Markt voor het oude raedthuis. De winke- liersvereniging "Van museum tot stadhuis" heeft de muziek- groep hiertoe uitgenodigd. - p VOGELASIEL Vogelasiel Schiedam houdt za terdag een open huis. Vogels, diorama's en de diaserie over broedende vogels zijn tussen 10.00 en 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur te bezichtigen. >4" Het vogelasiel ligt in het volks- tuincomplex „Vijfsluizen" in- "T gang bij de Spieringhoekflat. NIVON Leden van het Nivon maken zondag een wandeling door Boskoop en een vaartocht langs de kwekerijen aldaar. PASSAGE In het bioscoopgedeelte van het Passage draait zaterdag en zondag de kinderfilm „Hugo de Hippo". Aanvang twee uur. Toegang zes gulden. Wie dit weekeind een dokter nodig heeft, kan bellen met de boodschappendienst, tel. rjy 206611. Voor spoedrecepten k bellen naar tel.nr. 261480. li' Gaan dit weekend uw tanden en kiezen opspelen, dan staat,, tandarts J. H. Dalstra, Lange \.'(- Nieuwstraat 137, tel. 268303 gereed om te helpen. U moet tevoren bellen voor het spreek uur op zaterdag en zondag van 17.00 tot 18.00 uur. EHBO-DIENST Het Schielandziekenhuis, loca tie Burgemeester Knappert- IS" laan, heeft dit weekeind EHBO- dienst vanaf vrijdag 20.00 uur tot maandagochtend 08.00 ;v' uur, telefoon: 733733. Voor een ambulance bellen 333300,.'" ÜV BokeKveg 100, 3125 AD Schiedam tel. 010- 154540. Leverbaar me! 10 motor ais 3-deurs Economie en 3-deurs Special, met 1.3 motor als 3- en 5-deurs DX 3-deurs OX automatic en 3-deurs S. Afgebeeld Starlet 13 DX. POLDERMAN ro O NJ m m M Ziekenhuisperso neel uit Rotterdam, Schiedam en Vlaar- dingen doet van de week mee aan een voetbaltoernooi ge organiseerd door het Schielandzie kenhuis. Inzet is de Muusz-dames en heren bokaal. Het startschot is gister avond gegeven op het voetbalveld van Hermes DVS in het Hargasportpark. De wedstrijden zijn el ke avond om 18.45 en 20.00 uur (uitge zonderd het week eind) tot aan vrij dag 3 juni. Op de avond van de prijs- uitreiking speelt het/*1 winnende heren- team tegen een gastelftal van HDVS. Na de laat- ste wedstrijd is er gelegenheid te t,;j dansen op muziek van The Dynamite g: Strings. Ideale, degelijke damesiees; bril von kunstelof Half transporante bril met f. p modieuze verlopende kleur Q9.' Doublé WA herenbril m 'Argus 1'wit metolen bril met voste neusbrug {prijzen al vanaf f 45,-). Kiezen uit zo'n hoeveelheid is niet makkelijk. Maar als u gekozen heeft weet u zeker dat u de bril bezit die 100°/o bij u past. Klassiek, tijdloos of op en top mode... Argus is er sterk in. Zeals rtg met de nieuwste trend: glasbnllen geheel- of bijna zonder rand. Licht van uiterlijk en licht van gewicht. i Argus adviseert deskundig. Maar afleen als l» det op prijs stelt. Want een bril is een hoogstpersoonlijk deel van uw uiterlijk. Normaal sterk mmusgias ktp' .'Juoer CU" Super lentr met dezelfde Da's nieuw bij Argus. Uw glazen worden ter plekke gestepen in ons eigen atelier, door onze eigen vckopticiens. Klaar terwijl u wacht. Toch maar makkelijk, zo'n vakopticien in de buurt, fall uw glozen bes'e'd motsten worden, o o. mvilrifocui en dubbelfocus, don betten wij u a!i ze irv hu»» zijn. En dan «het kloor terwq! u wocm). Voor mensen che hele speciale glazen nodig hebben is er de low-viston opporatuur. Zodat u, ook met slechte ogen, het uiterst mogelijke gezichtsvermogen verkrijgt. Specaol opgeleide mensen verrichten b«j Argus oogmetingen. Verantwoordelijk werk omdol ogen een kostboar bezit zijn. De hoogwaordige apparatuur geeft een extra waarborg voor een goede meting. Voor alle zekerheid óf om in seconden vost ie stellen of u een bril nodig heeft, is er de oogtestcomputer. Bij Argus natuurlijk. Een grandioos hulpmiddel bij net kiezen van een bril is de video van Argus. U kunt precies zien hoe een bepaald montuur u staat. Doniczij de nieuwste uitvinding Super Lenti' kan iedereen met sterke mmusglazen (vanaf —7,0) nu ieder montuur drogen wat hij wil, zelfs randloze. Hoe? Super Lent» heeft geen flessenbodem-eKekt, de glo2en zijn i werkelijk super dun, en dat zie je! Vraog ernaar, we vertellen u er graog meer over. UW MODEMEESTER IN OPTIEK Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 f

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2