14 ok volgend jaar in eerste klasse: 'SC klopt Spijkenisse Bla-bla protest bi stadstorens IS ANDERS* AUTOSHOW VAN 26-31 MEI SCHIEDAÏ f Griezelen in het circus rara. e en toch dagelijks c pvr, lagbaar? Dat zoek ik." bondsspaarbank Staking IIE Drukke dag Eurotax tmBLA BH Sport- en Spel- vierdaagse gaat maandag van start 9 H uurachterstanden niet verontrustend' 5oe meer met de spaarbank die meer doet 4? MET DIVERSE EXKLUSIEVE SHOWAANBIEDINGEN!! kreisel rotterdam kreisel schiedam kreisei capelle l/ideo-lilmi hilFGI)?3.*oor'JSi-per week. BALY, DAM Sa, SCHIEDAM Tel. 010 267216 Spaar Selekt Extra Rekening geen minimum- of maximum- sne! sparen en toch vrij om op inleg te nemen vraag voor meer informatie de bij opname 2% retourrente folder bij uw kantoor in de buurt Sch SCHIEDAM De WAO-werk^roep Schiedam is het beleid van de regering Lubbers meer dan beu. „Ik heb mijn hele lever, lang keihard gewerkt. Dadelijk kan ik wél mijn autootje en m'n caravan weg doen omdat ik er geen geld meer voor heb", aldus een van de bezoe kers van de actiemiddag die gistermiddag in het FNV- gebouw aan de Stadhouderslaan werd gehouden. Gelijk Volledig Gemakkelijk Districtsbe stuurder Siem Stroek: „Het inleve ren gaat een-zijdig, dus moeten toe een vuist laten zien." Z&é. Super 8 spéei/sexfilms, 6 voor 27,50 voor een héle week Geopend vjjn 10-18 uur. Donderdagavond koopavond Geen borg- Legitimatie vereist Persleidin gen Pensioen Lezing Sportraad Excelsior Jubileum Nacht en Ne vel Schiedam HET VRUE VOLK Schiedam VRIJDAG 27 MEI 19S3 Schiedams e WAO ers lopen mee in betoging Utrecht tfeveer 25 WAO'era op om naar Utrecht te gaan. „De pijn komt naar ons toe", zo sprak de af en toe geemotioneerde be stuurder. „Pijn die richting hulpbehoevenden gaat terwijl In het gebouw werden de plannen 'gesmeed' voor de lan delijke actiedag van het FNV op U juni in Utrecht. Ook de Schiedamse WAO'era zullen hun gezicht daar laten zien en meelopen in de grote protest mars. „Kom allemaal want dan we laten zien hoe sterk het FNV is." zo pepte districts bestuurder Siem Stroek de on- de hogere inkomens worden gespaard. Het gaat eenzijdig dus moeten we een vuist laten zien." „Het is gewoon van de gek ke", zo typeerde Siem Stroek de daden van het huidige kabi net. Hij doelde hiermee op de woensdagavond dooi' het kabi net gelanceerde plannen om de WAO-uitkering te verlagen. De WAO-ers krijgen, als de Twee de Kamer haar fiat geeft, in 1985 65 tot 70 procent van hun laatst verdiende loon. Nu is dat nog 80 procent. De actiedag is ook voor de WAO'ers belangrijk. Dat zijn mensen die ook een caravan willen hebben en een vakantie willen vieren," zegt Jo Schaap, voorzitter van de werkgroep. Ook hij drukte de aanwezigen op het hart naar Utrecht te gaan. Het FNV zal op 11 juni treinen huren om haar leden (gratis) naar Utrecht te ver voeren. „Vooral WAO'ers we ten wat het 13 om een stapje terug te doen", vindt Jo Schaap. Of om met Siem Stroek te praten: „De grens ia bereikt. We moeten onze tan den laten zien." „We moeten de leden bij el kaar zien te houden", aldus Stroek. „De mensen die werk hebben houden zich een beetje in de luwte. Dat komt door de situatie op de arbeidsmarkt. De solidariteit is een beetje weg en die moeten we terug zien te krijgen." Van onze medewerker AAD VAN HASSEL SCHIEDAM Door de 3—0 overwinning van PPSC op Spijkeni ?e en het verlies met 1 0 van Vitesse-Delft tegen Nieuw-Lekkerland mogen de Thurlede-bewoners ook het volgend seizoen, onder leiding van de ambitieuze trainer Arie Kurver, nog een jaar In de eerste-klasse van het zaterdag- amateurvoetbal acteren. Het werd de Schiedammers gister avond door de bezoekers niet erg moeilijk gemaakt. De mannen uit Spijkeniase traden met maar liefst vijf invallers aan en de meest opmerkelijke was wel doelman Eric Kleine- ving. Hij acteert normaal in het zevende elftal en had dan ook een groot aandeel in de grote overwinning van PPSC Na een half uur spelen kon hij een schot van aanvoerder Coen Winkelman van 20 meter niet pai eren, wat voor de thuisclub een enorme opsteker was X0. Ook bij het tweede doelpunt ging hij in de fout. Na een goed genomen hoekschop van Rob de Bruyn was het Jan van de Marei die vrij sirnpel kon inkopDen wat 20 beteken de. Alleen bij het derde doelpunt kon men hem geen verwijt maken. Halverwege werd de Invaller voor Ron de Bruyn, Peter van de Meijden, door Ron Carli goed aangespeeld en deze omspeelde de keeper en schoot uit een moeilijke hoek raak 3—0. De vele thuisblijvers (slechts 200 toeschouwers) hadden het gelijk aan hun zij de, want onder leiding van im mer goed en laconiek leidende Vlaardingse arbiter Bob Dam mers, was het schouwspel nau welijks om aan te zien. Hoofd schuldige daarbij waren de Spijkenissenaren. De in- en op stelling van deze ploeg doet sterk lenkc-n aan competitie vervalsing en de Schiedam mers hebben daar gretig van geprofiteerd. Het valt ze ech ter niet kwalijk te nemen. Het is echter wel te hopen dat het naast de versterking van de SWer Henk Saiari, nog meer versterking zal krijgen vor de nieuwe jaargang, want op dit moment lopen cr slechts drie spelers die op dit niveau mee kunnen (Coen Winkelman, Rob de Nijs en Ron Carli). Laatst genoemde ziet door dit resul taat af van een overgang naar het Rotterdamse Sparta en blijft voorlopig behouden voor "PP". De mannen van Arie Kurver dachten voor het eerst dit sei zoen eens een keer volledig te kunnen aantreden, maar bij de warmlng-up moest doelman Ruud Spiering» geblesseerd af haken cn worden vervangen door Rinus Suurmond. Zoals gezegd werd het de Schiedam mers vooral in de tweede om loop erg gemakkelijk gemaakt. Het werd op een gouden schaaltje naar <le overwinning gedragen en kon zich geheel uitleven in de strijd, onder lei ding van Coen Winkelman, naar een grote overwinning. Dat was iets wat zij in deze competitie nog weinig hadden meegemaakt. Trainer Arie Kurver was er niet minder gelukkig door: „Het werd ons dan wel gemak kelijk gemaakt, maar je moet de strijd toch maar zien te winnen. Het is toch, wat ik het .gehele seizoen heb geroepen, een ongekende weelde dal ik met dit materiaal 18 punten heb vergaard. Ik ben dan ook ontzettend blij dat door dit re sultaat jongens als Winkel man, Rob de Nijs, Dick V03 en Ron Carli nog een seizoen door willen gaan en ik ben er dan ook van overtuigd dat met dit materiaal minimaal 25 punten zijn te behalen. Wanneer er naast Salarl nog enkele ver sterkingen zouden komen, kun nen wij zelfs een goede mid denmoter zijn. De enige partij in het geheel, die achter blijft is het bestuur. Het is niet te ge loven, maar deze mensen lei den de club nog op een nlvedau van de tweede-klasse afdeling. Wanneer ook zij eens wat pro fessioneler gaan opereren, ben ik er van overtuigd dat er in Schiedam nog langer in de top van het amateur-voetbal kan worden gespeeld. Het zou voor de stad Schiedam toch een goede zaak zijn. Voorlopig ben ik aan vakantie toe en hoop de komende weken mijn gezin te kunnen geven wat het lit "tro pen" jaar tekort is gekomen." SCHIEDAM "De een zijn dood is de ander zijn brood". Een uitspraak van de heer Henrichs van het taxibedrijf Eurotax. Henrichs heeft giste ren, dank zij de staking van de RET, een drukke maar winst gevende dag mogen beleven. "De telefoon heeft hier rood gloeiend gestaan", aldus Hen richs, die in de centrale de aanvragen opneemt. "Er wa ren in de piekuren, van tien tot elf vanochtend en van drie tot vier vanmiddag, wachttijden van zo'n half uur." "Het is zonde voor de men sen die normaal gesproken geen taxi nemen", meende dc medewerker van Eurotax. Volgens de politie heeft de staking van de RET niet ge leid tot een onoverkomelijke drukte op de wegen. Een woordvoerder van de Neder landse Spoorwegen meldde dat er wel wat meer kaartjes in Schiedam waren verkocht maar dat er geen drukte van belang was geweest. OPENINGSTIJDEN: van 9.00-17.00 uur. op de koopavond tot 21.00 uur. donderdag koopavond Schiedam, vrijdag koopavond Rotterdam-Capelle Bergweg/hoek Gordelweg Telefoon 010-654444 Sfationsplein 2 Teletoori 010-377099 Wormerhoek (autocentrum capelle) Telefoon 010-518811 SCHIEDAM Het geleuter over de anti-kernwapenbordjes komt een bepaalde groepering in Schiedam de keel uit. Zij heeft de stad omgedoopt in een 'Bla-bla-gemeente' en aan de stadsgrenzen van Schiedam, zoals hier bij Groenoord- Vlaardingen, bordjes geplaatst die deze klare taal spreken. De discussie over de bordjes 'Schiedam kernwapenvrije ge meente' was de afgelopen maanden uitvoerig in de ge meenteraad aan de orde. De voor- en tegenstanders van de kernwapenbordjes sloegen el kaar net argumenten om de oren. Tenslotte is toch besloten tot aanschaf. Het is niet duide lijk of de actiegroep die ie bordjes heeft geplaatst nu vóór of tégen kernwapens is. kortaf De bewoners van de Korfe Singel straat en de Mar conistraat zullen vanaf maandag 6 juni enige overlast kunnen verwach ten. Op die dag be gint de gemeente net het leggen en verleggen van pers leidingen voor de rioolwaterzuivering. De werkzaamheden zullen zo'n drie we ken in beslag ne men. De heer B. Stoker, all-round chauffeur bij de Openbare Nutsbedrijven, gaat op vijftien juni met pensioen. Hij is dan ru:m zestien jaar in dienst geweest bij de ONS. Vanwege zijn vertrek wordt van kwart voor vier tc' vijf uur een re ceptie gehouden in het bedrijfsrestau rant. De laatste rang van de heer Stoker was die van vakmars A. bij de hoofdafdeling V.R.O.M. De Historische Ver eniging Schiedam en de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum houden op zondag 29 mei een lezing gecombineerd r.iet een orgelconcert. De heer W. H. Thijsse. musicoloog en auteur, geeft over de Rococo stijl een lezing. Hij zal aan de hand van achttiende eeuwse architec tuur in Schiedam dit onderwerp be lichten. Ook speelt hij orgeistukken uit die tijd. De lezing begint om twee uur en is gratis toegan kelijk De sportraad afde ling zaalvoetbal praat vrijdagavond over de problemen van de zaalvoetbal verenigingen in het klubgebouw van „Schiedamse Boys". Aanvang acht uur. Gymnastiekvereni ging Excelsior geeft zaterdag ter gele genheid van het zestig-jarig bestaan van de club oen re ceptie in de „Ka juit" van scholen gemeenschap Nieuwelant, Burg. H. Gretelaan 2C De receptie is van 15.00 tot 17.00 uur. De Wijkvereniging Bijdorp houdt mor gen een receptie vanwege het zestig jarig bestaan van het "dorp en het vijf tienjarige bestaan van de wijkvereni ging. De jubileum viering vindt plaats in Het Trefpunt, Schietbaanstraat 32 en duurt van vier tot zes uur 's middags. Op de re ceptie zal een ex positie te zien zijn over de geschiede nis van Bijdorp. In het Stedelijk Mu seum wordt mor genmiddag de film Nacht en Nevel van de cineast Resnais vertoond. De verto ning vait samen met het sluiten van de tentoonstellin gen 'Getekend in VVesterbork' en 'Diezelfde plekken grond'. De verto ning begint om drie uur en is gratis toe gankelijk. De film werd in 1955 ge maakt. SCHIEDAM Vol gende week kun nen de „Schiedam mers met een spor tieve inslag" zich weer uitleven in de jaarlijkse Sport- en Spelvierdaagse. Een happening die wordt georgani seerd door de Sportraad voor de gemeente Schie dam. Op maandag wordt ae vierdaagse ge opend met kanova ren in het Beatrix- park. De start en fi nish zijn bij het panne! jekhuis De Vijver, Vanaf de Wieler baan in het Sport park Harga vertrek ken dinsdagavond de deelnemers aan de fietspuzzeitocht van vijftien kilome ier. Liefhebbers van de tweewielers kunnen ook mee doen aan een toer tocht van 25 kilo meter. Op woensdag kun nen 55-piussers meedoen aan een wandeltocht van 5'A kilometer. Om kwart over negen wordt er vanaf Blauwhuis aan de Lange Nieuwstraat en vanaf de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan gestart. De wande ling wordt georga niseerd ter gele genheid van de opening van het peiit-restaurant „De Stuurhut" aan de Maasboulevard. Acht kilometer lang is de wandeltocht die op woensdag avond wordt ge houden. Liefhebbers met een wat groter „be reik" kunnen mee doen aan een wan deltocht var» vijftien kilometer. Start en finish zijn in het clubgebouw van De Tippelaars naast de Singelkerk. De Sporthal Mar griet is het decor voor donderdag. Daar wordt de gro te Sport- en Speim- stuif gehouden. Deelnemers aan deze uitsmijter van de vierdaagse moe ten wel ouder dan zes jaar zijn. De sportraad heeft er voor gezorgd dat ook gehandicapten aan de diverse acti viteiten kunnen deelnemen. Per avond kost deelname ƒ1,50. Ook kan er een all- in-kaart worden ge kocht voor vijf gul den. De kaarter zijn verkrijgbaar bij het VVV. Bad Greenoord, Zwem bad Zuid, Maltha Sport aan het Broersvest, het ge bouw van de sport vereniging De Ooievaars en bij de Sportraad op de achtste etage van het Stadskantoor. Inlichtingen kunnen telefonisch worden verkregen op num mer 260500, toe stel 287 SCHIEDAM De huurachterstand van bewoners van gemeentewoningen bedroeg op 31 de cember 1981 bijna 1,2 miljoen gulden. De heer Va Schijndel, directeur van de Dienst Ge meentelijk Woning- beheer, noemt di bedrag 'niet ver ontrustend'. De achterstand is 3,06 procent van hef tofaie bedrag dat de gemeente in dat jaar binnen kreeg, ruim 39 mil joen gulden. „Het is op zich natuurlijk niet weinig," aldus de heer Van Schijn del. „Je moet wel in acht neinen dat het een momentop name uit de boek houding is. Bij het merendeel van de mensen kunnen we de huur automa tisch van de reke ning haten. Bij de mensen die zelf be talen zitten erbij die aan het eind van de maand be talen. Dan krijg je achterstanden Van Schijndel ver wacht dat de ach terstand over 1982 zou zijn gestegen. De preciese cijfers daarvan zijn nog niet bekend. De bedragen staan te lezen in het eer ste jaarverslag van de dienst. Zo zijn er in 1981, in verband met huurachter standen, 400 aflos singsregelingen ge troffen. In vijf ge vallen werd tot ont ruiming overge gaan. „Dit waren alleenstaanden die ergens anders heenkonden. We zijn niet zo dat we iemand zo maar op straat zetten," al dus Van Schijndel. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op zaterdag en zondag strijkt de bonte caravaars van circus Renz neer op het Bachplein en kan jong en oud genieten van een ouderwetse circusvoorstelling. Het circus brengt dit jaar een geheel nieuw programma dat wordt gepresenteerd door Anita, de kleinste vrouw van Nederland. Het twee uur durende programma bevat on der meer een optreden van de Texas Mascale- ro's met draaiende lasso's en brandende mes sen; een berennummer gepresenteerd door Mi reille Vienne uit Frankrijk, een geitendressuur, en griezelnummer van Caimana Nirwa uit Spanje die met haar wurgslangen sensationele toeren uithaalt. En uit Nederland haalt Miss Brenda halsbrekende toeren uit hoog in de lucht. Lachsuccessen zijn de optredens van de clowns Ron Ronnell en Company en het ama teurrijden op een ongezadeld paard. Het circus is een tent die plaats biedt aan 1250 personen. Het programma duurt twee uur. Aanvang zaterdag en zondag 15 00 uur. spaart»nk

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2