IVdA-kopstukken eisen ver rek raadslid ^unroof Uitverkoop hij buurthuis BEKENDMAKING! H MEUBELFABRIEK „MODERN" Wz, m ;'^oóS?^5°rtiment,<ac J iflS IM MBHTT3 PETER MARGES autoglasservice Wegwijzer KANTELSCHUIFDAK inkl:btwen Meet-robot waakt over onze telefoons Straatmuzikant met open armen ontvangen £3^; plete bad*^(rsSrende| MONTAGE -iuir een eoor ^0nper van Sch NIETSZEGGEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM "Het aantal opgeloste inbraken is aan merkelijk opgekrikt," zei de Officier van Justitie van de Rotterdamse rechtbank gistermiddag en hij had ge lijk. Tijdens de middagzitting van de meervoudige ka mer moesten vijf jongens, behorend tot de zogenaamde Wibaut-jongeren, zich verantwoorden voor een hele reeks inbraken die eind vorig jaar en begin dit jaar zijn gepleegd. Hollandia GLAZEN MET BIJZONDER VEEL PLUSPUNTEN 9 gemaakt van 5 mm dik brons-getint veiligheidsglas afmetingen 42x81 cm door spoilereffekt bijna geen ,windins!ag en minimaal windgeruis één knop voor openen en kantelen beslist waterdicht 1 jaar garantie snelle montage: geschikt voor bijna alle auto's verrassend scherpe prijs! dealer voor Rotterdam - Schiedam - Vlaardingen 's-Gravelandseweg 282 Schiedam - Tel. 010 - 377588 Uitkering Meisjes Ook leraressen Micke Stuy en Erna Phaff van de ernaast gelegen kleuterschool "de bezige bijtjes" keken nog eventjes of 'er bruikbaar speelgoed voor de kinderen tus sen zat. De Schiedamse straatmuzikant: "Vroeger op schoot noemden ze mij jampot vanwege m'n dikke brilleglazen". Wist U dat Meubelfabriek Modern een enorme keuze heeft in allerlei stijlen meubelen die -U' kunt bezichtigen pp ruim 2000,m2 toonzaal? Wist U dat Meubelfabriek Modern een zeer lage prijzenpolitiek voert?? Wist U dat service én garantie bij ons zeer hóóg in het vaandel staat?? -V" Wist U dat wij reeds sedert .1915 een gevestigd bedrijf zijn?? Redenen te meer om alvorens U beslist te kijken bij „Modern", i Ook Uw adres voor.stofferen van gebruikte meubelen. Vraag vrijblijvend prijsopgave! Buitenhavenweg 132-140 - Schiedam - telefoon 268815 - 262203 8 WAAR VINDT U [ONS? verkoop on inst e Uw adre. Kranen Geiser- van o e-:, 7^noffers Badkamer- ★Wasfa toakbedeKings- - -meubels ^ld h den Fittingen enz pu AÏssan^^ Deze tegel met druppe uitgebreide 12- voorbeeld varonze u 9 f jn de kollektie tegels brufn HET VhUE YOLK schiedam 96 (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De fractie voorzitter en partijvoorzit ter van de PvdA willen dat raadslid Jos van der Lugt opstapt als raadslid, vanwe ge zijn ontslagaffaire bij de Stichting Samenlevingsop bouw Schied am-Noord waar hij opbouwwerker was. Het raadslid kreeg van fractievoorzitter Gé Brou wer en partijvoorzitter Ruurd van der Veer te ho ren dat hij uit de gemeen teraad moet of anders uit de partij wordt gestoten. Van der Lugt is aan zijn tweede raadsperiode bezig en kwam vorig jaar als op bouwwerker in opspraak. Hem worden frauduleuze handelingen verweten, we gens het ontbreken van be paalde kwitanties in de SSSN-boekhouding- De rech ter moet nog beslissen of het ontslag terecht is. De ontslagaffaire is deze week aanhangig gemaakt door een advocaat van zijn vak bond. Van der Lugt is op het ogenblik zelf niet in Schie dam. Hij is met vakantie, maar heeft het PvdA-ge- west Zuid-Holland ingelicht over het bezoek dat hij kreeg van zijn partijgeno ten. Het Gewest zou name lijk bij een eventueel roye ment van het raadslid ook zeggenschap hebben. „Wij nemen dit maar voor kennisgeving aan." reageert een bestuurslid van het Ge west. „Zolang er niets defi nitiefs is besloten, blijven we er buiten. De leden van de Schiedamse partij heb ben allereerst te oordelen over zo'n beslissing. Zij moeten dit voorstel goed keuren. In onze statuten zijn niet alleen de plichten maar óók de rechten van het par tijlid gewaarborgd." Fractievoorzitter Ge Brouwer geeft geen opening van zaken. „Informatie of ik dit met Jos heb besproken, geef ik niet. Van der Veer en ik bezoeken wel vaker partijgenoten. Het gaat jul lie niets aan, waarover wij spraken met Jos van der Lugt. Dit is een zaak van "persoonlijke aard". Partij voorzitter R. van der Veer was gisteren onbereikbaar. De opbouwwerker werd eind vorig jaar ontslagen. Een onderzoek van een ac countant van de Vereniging Nederlandse Gemeente volgde. Daaruit zou blijken dat de administratie een "puinhoop" was. Het rap port verscheen in maart en is niet openbaar gemaakt. Pas vorige week kregen werknemers van de stich ting het werkstuk ter inza ge. Zij concludeerden na le zing dat het ontbreken van kwitanties berust op mis vattingen. Een gesprek met de betrokkenen zou de za ken ook recht hebben kun nen zetten. Overigens geldt het rapport niet als officieel bewijsstuk voor de rechter. Door de SSSN-affaire zijn ook nog andere medewer kers cp non-actief gezet. Jongeren Ion*en berc >1 iiw DE SAN) 'AIR De officier eiste straffen die varieerden van zeven maan den gevangenisstraf waarvan vier voorwaardelijk tot tien maanden hechtenis en drie voorwaardelijk. "Een gezellige boel hier, vind je niet," zo riep een dienstdoende parketwachter uit toen bekenden van de jon geren het gebouw van de rechtbank aan de Rotterdamse Noordsingel betraden. Twee van de vijf jongens die werden voorgeleid, zaten in voorar rest. De overige drie kwamen op eigen gelegenheid, met in hun kielzog vrienden, vriendin nen én jongerenwerker Frans Ekel. "Waar heb je in Schiedam niet ingebroken?", vroeg recht bankpresident Mr. W. D. Mee- ter de zeventienjarige T. van L., die als eerste het beklaag denbankje mocht betreden. Veertien inbraken had deze Schiedammer op zijn naam gebracht, voor het merendeel vergezeld van enkele vrienden. L. bracht naar voren dat zijn uitkering veel te laag was en hij zodoende wel genoodzaakt was het dievenpad te kiezen. "Je kunt niet alles hebben", bracht de rechter daar tegen in. De officier eiste tien maan den waarvan drie voorwaarde lijk met aftrek van voorarrest. M. de B., de volgende in :1e rij beklaagden, had duidelijk berouw van zijn daden. "Zo kan het niet doorgaan", drukte hij de rechtbank op het hart. Iets dat deze van harte onder streepte. De 21-jarige Schie dammer was een handlanger van L. geweest bij inbraken in een wasserette, een benzinesta tion en een winkel aan de Bo- terstraat. "Het komt ook door de mensen met wie je om gaat," zei De B. die plechtig beloofde zijn leven, na het uit zitten van zijn straf, te zullen beteren. De officier eiste negen maanden hechtenis waarvan vier maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. De 20-jarige W. H., de 22-jari- ge P. den H. en de 24-jarige D. E. konden gedrieen plaats ne men in de beklaagden bank. Ook zij hadden de nodige in braken op hun geweten, allen gepleegd in samenwerking met L. "Meisjes houden in het alge meen niet van jongens die hier vaak komen," zo sprak Mr. Meeter het drietal waarschu wend toe toen bleek dat de vrouwelijke aanhang van twee van de beklaagden op de pu blieke tribune meeluisterde. "Ze fokken elkaar ontzettend op. Het gaat maar door," ver telde advocaat De Kok in zijn verdedigende toespraak voor de drie Schiedammers. Hij achtte L de aanstichter van de groep. Het drietal hoorde re spectievelijk acht maanden waarvan drie voorwaardelijk, negen maanden en vier voor waardelijk en zeven maanden en vier voorwaardelijk tegen zich eisen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Alsof het de eerste dag van de uitverkoop' was, zó druk was het gisteren bij de rommel- en speelgoed beurs in buurthuis Nieuwland. "AI om kwart over negen ston den de mensen rijen dik voor de deur. Iedereen wilde als eerste z'n slag slaan. Het was echt hardlopen geblazen, want de mooiste spulletjes gingen er natuurlijk het eerst uit," ver telt een van de vrijwilligers. Moeders én kinderen kwa men ogen te kort om alle uit gestalde rommeltjes en afge dankte speeltjes te overzien. Eerder deze maand ging de speelgoedbeurs de mist in, om dat maar vier buurtbewoners afdankertjes brachten. Daar doe je weinig mee, gelukkig is deze tweede poging succesvol ler verlopen. „Buurthuis Nieuwland moest twee zalen vrijmaken voor de stalling lot aan de dag van de verkoop." „We hebben ontzettend veel spullen gratis gekregen," zegt Marcelle Janssen. „Gewoonlijk is tachtig percent van de ver kochte spullen voor de eige naars, maar dit keer houden we er flink aan over. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De PTT heeft gistermorgen Schiedamse tele foonabonnees aangesloten op een nieuwe computer gestuur de telefooncentrale. Vlekkeloos telefoneren zonder achter grondgeluiden, staat de bellers voortaan te wachten, want de centrale wordt bewaakt door een meetrobot die alarm slaat zodra hij een foutje in de ver binding ontdekt. Tijdens dc omzetting om zeven uur 's och tends ontdekte de robot direct al zestien verbindingen waar ruis en andere storingen inza ten. Een ploeg technici is daar op onmiddellijk aan het werk gegaan om de kwaliteit te her stellen. Telefoonverkeer was in die periode bij de zestien "ge stoorde" lijnen niet mogelijk. Alle telefoonnummers begin nend met 260500 (het nummer vari het Stadskantoor) tot aan de nummers 26 69 99 zijn nu aangesloten op deze zogeheten "AXE" processor gestuurde centrale. De resterende aan sluitingen (nog 5000) worden in 1984 op de met chips wer kende centrale overgezet. „De abonnees krijgen nu sneller een kiestoon en horen bij het opnemen van de haak een hoge zoemtoon," vertelt voorlichter J. G. van Schaik van het Rotterdamse Telefoon district. „Bovendien krijgt de gene die vanuit het land naar Schiedam opbelt ook een ande re oproeptoon te horen." De overschakeling van dc oude op de nieuwe centrale heeft maanden aan voorberei ding gekost. Het hele kabelnet is vervangen en verbeterd. „Dat moest wel," aldus Van Schaik," want de meet-robot is heel kritisch. Hij geeft al aan dat het mis is met de verbin ding zodra achtergrondgeluid hoorbaar is. De metingen van de robot zijn overigens niet merkbaar voor de opbellers." Het is de twintigste proces sor gestuurde centrale die bij 1 et telcfoondistrict Rotterdam 'n gebruik is genomen. In de toekomst kunnen op deze com puter ook experimenten met boodschappen aannemen en de zogeheten "wek-telefoon" wor den uitgevoerd. Voorlopig ech ter is de enige verbetering een kwalitatieve. DONDERDAG 2 JUNI 19K (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM "Je merkt duidelijk dat Schiedammers met gewend zijn aan straatzangers. In andere steden heb- ben mensen losse guldens in de zak, hier kreeg ik een handjevol dubbel tjes en kwartjes Straatzanger, gita rist Han (mijn ach ternaam is niet be langrijk) was giste ren voor het eerst in tien jaar eventjes terug in Schiedam. "Ik heb het gevoel dat ik met open ar men ben ontvan gen," zegt hij opge togen. "Ik ben irT Schiedam geboren en getogen en kwam prompt twee oude klasgenoten tegen En hij voegt eraan toe: "Vroeger op school heette ik "jampot" vanwege mijn dikke bnileglazen." Winkeliers vooraan in de Hoogstraat knoopten meteen een babbeltje aan met de straatzan ger "Eindelijk eens wat leven op straat." riep de winkelier van een leerzaak. "Je moet op koopavond te rugkomen Han blijft onder al dat enthousiasme kalm. "Morgen zoek ik weer een andere stad op," zegt hij. "Ik trek van Denemarken naar Zwitserland en kom al spelende aan de kost De straatmuzikant vindt dat hij geen apart beroep heeft. "Ik verdien mijn geld met muziek Ik heb vroeger vaak gehoord 'joh, ga toch werken: maar daar trek ik me mets meer van aan. Onaardige opmer kingen heeft hij in Schiedam met ge hoord. "Een gek voorval, was er," zegt Han. "een stel opgeschoten kna pen gooiden een condoom in mijn gitaarkoffer. Geluk kig geen gebruik- te'" De beroepsmuzi kant is muzikaal gezien van alle markten thuis. "De Hoogstraatbezoe kers houden het meest van bekende evergreens." Overi gens is straatmu ziek in Schiedam met verboden, ledereen die wil "fi- delen" mag dat doen zonder ver gunning. De politie stelt het op prijs als tevoren aangekon digd wordt dat er op straat zal wor den gespeeld VISSEN Elke maandag avond van 19.00 tot 21.30 uur kun nen hengelaars in het water van de Schie vissen Kant nummers afhalen bij Schiecarton. Za terdag is in de Rot terdamse Schie ook de eerste wed strijd voor het Wout van Leeuwen concours. Aanvang 08.00 uur tot 12.00 uur. Kantnummers afhalen bij de Schiebrug om 07.30 bij de auto van visorgamsator C. Verboom. SINGELKWAR TIER Vereniging Singel kwartier houdt van af 6 juni een viscon- cours in het water van De Schie. Op geven bij de heer Jeup, tel. 265562. Ook dames zijn welkom op de vis- avonden op 6, 20 en 27 juni. Aanvang zeven uur. Kosten 7,50 voor drie avonden. FIETSCLUB RIJNMOND Fietstoerclub Rijn mond heeft voor zondag een fiets tocht voor het hele gezin uitgeschre ven. De afstand is 25 kilometer. De start is tussen 10.30 en 12.00 uur bij de Wielerbaan kantine aan de Olympiaweg in het Harga-sportpark. Deelname 1,75 QUIBUS Cafe Quibus sluit het seizoen zondag af met een happe ning die al om twee uur begint en tot 's avonds laat duurt. Om twee uur kun nen bezoekers meedoen aan een hardloopwedstrijd over de Lange Ha ven. Om 16,30 uur treedt de theater- en kunstenaarsfor matie Fantasmago rie op. Deze groep schilders, muzikan ten en zangers is actief binnen en buiten de Quibus. Om 21.30 treedt de popgroep Sunchild aan. De muziek va rieert van Carai- bisch tot funk met klassieke invloe den. BIJDORP FESTI VITEITEN In de grote zaal van het Trefpunt is vrij dag een klaverjas- en jokertoernooi. Aanvang 20.00 uur. Zaal open vanal 19 30 Zaterdag wordt op het voet balveld van WK en Olympus een mim- veldvoetbal-toernoa verspeeld. Aanvang 10 30 uur. Woens dag 8 juni begint om 20 00 uur een tateltennis-toemooi in de grote zaal van het Trefpunt. DE KREEK In Clubhuis De Kreek. Lange Ha ven 92 is er elke maandagavond voor de jeugd van tien tot vijftien jaar een tienersoos van 19.00 tot 21.00 uur. Toegang éen gul den. Elke woensdagmid dag is er gratis handenarbeid voor kinderen tot dertien jaar, tussen 13.30 en 15.00 uur. PUZZELTRIP In Volkstuincom plex Thurlede kun nen hondeneige- naars zaterdag om 10 00 meedoen aan een puzzeltnp Deel name staat open voor alle leden Duur 2V4 uur. Op geven bij de VVV, Buitenhavenweg 9, tel. 733000. 1 'U r r -

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2