12 Ook vrouwennamen in Woudhoek-Noord Vuilniswagen blijft tweemaal komen »t tweede honk muziek moi copen Deze week Anjercollecte door Rein Wolters jfjfgl het vrije vo Sch vandaag en morgen ROTTERDAM EN OMQEViNQ SllAfllör-4-~ SCHIEDAM Alle Schiedamse partijen behal ve het CDA zijn het eens over de eisen, waaraan de nieuwe burgemeester moet voldoen. Dat bleek gisteravond op de speciale vergadering die de ge meenteraad aan de vacature Te Leo wijdde. Com missaris der Koningin, Maarten Vrolijk, die aan de kroon een voordracht moet doen over de opvol ging en een burgemeesterskandidaat moet voor dragen, luisterde aandachtig toe. Manager Commissa ris Vrolijk wordt ver welkomd door loco- burgemees ter Scheeres. Cobie en Ron Kievit: nLiever hier op de camping dan thuis in onze ste nen blok kendoos vierhoog." Huwelijksmakelaar Goos en Gerrit Ket ting en de camping poes: „Al 35 jaar kam peren we, "waarvan veertien 'jaar op Volger land." 't Hongaarse vluchteling Friets Boross: „In geen an der land als Nederland kun je so intens genieten van rust en vrijheid." Schiedam DINSDAG 21 JUN11983 MS|S. 3E! Vrolijk na aanhoren wensen: aad stelt eisen wel erg hoog' De Lantaren, tel. 364998. zaal 1: Stichting Dansproduktie met "Nieuw Projekt", di. 20.30 uur. zaal 2: Eiko Koma, Trilogy, ma. 21.00 uur. 1 «i y >x«> v 'k> vws -■ v>y A4f (Van een onzer verslaggeefsters) Hij lichtte al een tipje van de benoemingssluier op: „Ik moet. helaas constateren, dat zich maar vier sollicitanten hebben aangemeld, toch wel een heel klein aantal," zei hij tot de raad. „Politiek zijn ze alle maal van de PvdA. De raad mocht Vrolijk een profielschets meegeven, die hij zal gebruiken bij de uiteinde lijke voordracht aan de Kroon. Den Haag hoeft zich daar niets van aan te trekken. Een ver trouwenscommissie van raadsleden uit alie partijen mag ook nog met de vier kan- waarschuwde Vrolijk „dan moet geheimhouding wel ge garandeerd zijn." Over de eisen en bekwaam heden waaraan de opvolger moet voldoen, weken de me ningen niet veel uiteen. De nieuwe burgemeester moet een manager zijn die de ambtelij ke reorganisatie vorm geeft, ruime ervaring heeft met lo kaal bestuur en inzicht heeft in de sociaal economische en fi nanciële problemen van Schle- didaten spreken, maar zo i dam. SCHIEDAM In Woudhoek Noord moeten de straten ,ook de namen krijgen van 'strijd bare vrouwen'. De socialisten Hans van Kleef en Truus de Nijs-De Loos hebben dit in schriftelijke vragen aan het coielge van Burgemeester en Wethouders laten doorscheme ren. In maart heeft het college besloten dat de straten in •Woudhoek Noord vernoemd zouden worden naar 'Neder landse strijders voor de demo cratie*. „We hebben een sug gestie gedaan voor de commis sie straatnamen," zegt Truus de Nijs. „Het is niet zo dat wij verwachten dat de commissie zelf niet op het idee zou komen maar het is voor de commissie een steuntje in de rug." Op de afscheidsreceptie van burgemeester Te Loo kreeg de socialiste van de heer Van de Feyst, lid van de commissie, te horen dat hij het een goed idee vond. De commissie heeft wat moeite met de term 'strijders voor de democratie'. „Er zijn naar mijn smaak erg weinig straten die naax vrouwen ver noemd zijn," vindt Truus de Nijs. De twee PvdA'ers hebben bij de vragen een lijst met na men, o.a. Hannie Schaft en Henriëtte Roland Holst, ge voegd. De kandidaat moet boven dien de weg weten naar Den Haag, Provincie, Rijk en Rijn mond. Het is ook een vereiste dat de nieuwe burgemeester rekening houdt met de huidige coaliteit van WD en PvdA. „Wil hij passen binnen 'de groep'," lichtte G. Brouwer (PvdA) namens de partijen toe, „dan moet hij zich kunnen vinden in het college-werkpro gramma. Hij springt op een rijdende trein." Overigens mag het ook een vrouw zin, zolang het maar iemand is die van de Partij van de Arbeid afkom stig is. De confessionelen zijn het daar niet mee eens. Ze vinden dat er al genoeg PvdA-ers ho ge functies binnen Rijnmond bekleden en eisen een kandi daat die door het evangelie Is geïnspireerd. Het is verder nodig dat de nieuwe burgemeester onge veer veertig lentes oud is en tenminste zes jaar de leiding op zich neemt Herman Noordegraai vatte de eisen samen onder de noe mer „een schaap met vijf po ten." „Een schaap met vijf po ten kan niet lopen," reageerde Vrolijk. „Een duizendpoot dan." riep Aad van Lingen van het CDA. Na het horen van alle wen sen zei de commissaris dat het hem opviel dat de raad de be tekenis van een burgemeester, sterk overschatte. „Het lijkt wel alsof hij ln zijn eentje de stad bestuurt Jullie vormen De Doelen, tel. 132490, grote zaal: Positive Zero, muziek theaterproject van Marina Ab- ramovic, di. 20.15 uur. Jazzcafé Dizzy, tel. 773014: Ruud Bergamin-4, di. 22.00 uur Parkzicht Ska, tel. 362374: Caribian Party, midsummer moonlight party, di. 22.00 uur. 1 y/,t met elkaar het bestuur!" zei hij vermsuiend. Vanwege de vakantieperiode zal de benoeming nog wel even op zich laten wachten. De solli citatietermijn is gisteren afge sloten. De VVD-er Gerard Ver- hulsdonk had het laatste woord: „Wie het ook wordt, hij Is welkom. We zullen ajvast de Bokma voor hem koud zetten." SCHIEDAM In Schiedam wordt deze week de -Jaarlijkse Anjercollecte gehouden van het Prins Bernhardfonds. Dit fonds geeft geld en materiaal aan culturele instellingen. Aan de collecte wordt mee gewerkt door vier showhands: Ambrosius, de Gustoband, het showkorps OBK en de Jeugd Rijnmondband. De bands zul len door de wijken van de stad lopen terwijl vrijwilligers langs de deuren gaan. Van avond gebeurt dat in Nleuw- land. Op woensdag ln Schie dam West, donderdag in Groenoord, vrijdag zijn Oost en Woudhoek aan de beurt en op zaterdag wordt de collecte afgesloten ln het centrum en in Kethel. SCHIEDAM De Openbare Nutsbedrijven blijven twee maal per week het huisvuil op halen. Een voorstel van Burge meester en Wethouders om dit terug te brengen tot éénmaal in de week is gisteren door de commissie Economische Aan gelegenheiden afgestemd. Het voorstel werd gedaan in de tweede ronde van de bezui nigingen in het kader van de analyse bestaand beleid. In het voorstel zou het tarief dat de Schiedammers betalen niet worden verlaagd ondanks de dan verminderde 'bezoeken" van de vuilniswagen. "In feite een verdubbeling van de tarieven," concludeerde het CPN-commissie-lid Bruse- ker. "Ook uit hygiënische over wegingen ben ik het er niet mee eens." PvdA'er Wiegman dacht dat er voor veel mensen proble men zouden ontstaan. "De bur gers moeten het vuil langer bewaren. Mensen die klein be huisd zijn kunnen dat niet." Per week halen de ONS twee vuilniszakken 'per adres' op. Er zit ongeveer twaalf kilo af val in één zak. Athambra 1, tel. 330293: Flying high II (al.) 2.00, 7.00, 9.30 uur. Alhambra 2, tel. 330293: So phie's choice (16), 2.00, 8.15 uur Calypso 1, tel. 131855: Ghandl (a.l.), 1.45, 8.00 uur. Calypso 2, tel. 131855: Tootsie (a.l.), 2.00, 7.00, 9.30 uur. Calypso 3, tel. 131855: One Irom the heart (a.l.), 1.45, 6.45, 9.15. Centraal, tel. 138210: Het gro te voordeel (18), 12.15, 1.45, 3.15,4.45, 6.15, 7.45, 9.15 uur. Cineac AD (Beurs), tel. 138082 Streetfighters (16), 2.00, 7.00, 9.30 uur. Cineac NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Kamp der verdoem den (16), di. 2.00. 7.00, 9.30 uur, wo. 2.00 uur. Cinerama 1, tel. 115300: Merry Christmas mr. Lawrence (16), 1.45, 6.45, 9.30 uur. Cinerama 2, tel. 115300: 48 Hours (16), 2.00, 7.00, 9.30 uur. -Cinerama 3, te!. 115300: Five days one summer (a.l.), 1.45, 6.45, 9.15 uur. Cinerama 4, tel. 115300: An officer and a gentleman (a.l.), 6.45, 9.30 uur. Cinerama 5, tel. 115300: Toot sie (a.l.) 2.00, 6.45, 9.15 uur Corao, tel. 121110: Thor, de verschrikkelijke (16), 2.00, 7.00, 9.30 uur. Kriterion, tel. .128615: Ameri can gigolo (16), 7.00,9.30 uur. Lumiere 1, tel. 117755: Lone Wolf mcQuade (12), 2.00, 7.00, 9.30 uur. Lumiere 2, tel. 117755: Silves ter Stallone in first blood (12) 2.00, 7.00, 9.30 uur. Lumière 3, tel. 117755: Jaws 1 - (12). 1.45, 6.45, 9.15 uur Lumióre 4, tel. 117755: Battle- truck (16), 1.45, 6.45, 9.15 uur-'. Metro 2, tel. 844393: The "hot -• bubblegum" maagd (12), di, wo 8.00 uur Rex, tel. 772793: Het sexleven" van jennifer welles (18), 10.00, 23.00 uur A Thalia, tel. 111555: De lift (16) 2.00, 7.00, 9.30 uur 't Venster 1, tel. 364998: Heart beat (16), 19.30, 22.00 uur 't Venster 2, tel. 364998: Het zevende zegel (16), 20.00, 22.30 uur 't Venster 3, tel. 364998: Comë back to five dime Jimmy Dean 16), 19.30,22.00 uur Sijkenisse Euro, tel. 01880-24144, zaal 1: De lift (12)8 uur zaal 2: Tootsie (al), 8 uur zaal 3: An officer and a gentle man (12) 8 uur Lantaren 3: Stadt der verlore-''" ne seelen (16), 20.00, 22.30 uur-' Helievoetsluis Tivoli: Hete blik-" sem met klapstuk (18), di 20.30 - uur ,7; AU Spijkenisse Euro: Lucky Luke en de vier Daltons. wo. 1.30 uur. kindervoorstellingen 'i Metro 2: Asterix en Cleopatra';;, (a.i.), wo. 2.00 uur. Passage: De bende van hier- naast (a.l.), wo. 2.00 uur. Cinerama 4: E.T. (a.l.), wo. 1.45 uur. Tivoli: Helievoetsluis: Dik Trom'.!,, weet raad (a.l.) wo. 15.00 uur. Luxor, tel. 138326: Holland Festival, films. Belle PSS, tel. 137501: ln de kijkdoos van Kiko, wo. 14.30 uur. Stadhuisplein: Dal Skoiekorps, fanfare en dans, wo. iz.ou uur Oppdal Juniorkorps. wo. 15.00 uur. Binnenwegplein: poppenkast, l 13.00-16.00 uur. 'Thuis hebben we niks' Camping 't Volgerland is te vinden aan de Vol- geriandseweg 12 op twee kilometer van Numans- dorp. Het recreatiecen trum is bereikbaar onder telefoon 01864 - 1452. 't Volgerland heeft een omvang van, 11 hectare en wordt omgeven door een haag van bomen en struiken. Parkeren ge schiedt op speciale par keerterreinen op de cam ping. In totaal recreëren er 350 gezinnen uit de om geving van Rottedam, waarvan het centrum op ongeveer 24 kilometer ligt. Twee veldjes bieden plaats aan 25 doortrek kers. Alle vaste kampeerders zijn aangesloten op wa terleiding en riolering. Ongeveer zestig plaatsen hebben de beschikking over eiectriciteit. Het staangeld voor een jaarplaats bedraagt 1196,- voor 150 vierkante meter en 866,- voor hon derd vierkante meter. Al le kosten zijn inbegrepen. 't Volgerland beschikt over diverse kinderspeel plaatsen, een jeugdhonk, moderne kantine, vier wasplaatsen met warm water, volleybalveld en een ruimgesorteerde kampwinkel. Voorts is er een filiaal van een tuin centrum en een centrale telefooncel. De hoofdpa den zijn verhard. Een speciale activitei tencommissie houdt met regelmaat viswedstrij den, bingo, klaverjassen, sportwedstrijden, kinder- kermis en muziek- en dansavonden. De omge ving van *t Volgerland biedt mogelijkheden tot fietsen, wandelen en wa tersport bij de strandjes van het Haringvliet. Direct langs de cam ping stroomt het Oude Diep, een visrijk water. De prijzen van de kamp winkel en die in de kanti ne liggen op normaal ni veau. 't Volgerland heeft nog enkele plaatsen be schikbaar. Men kent geen wachtlijst. "Rust en vooral vrijheid. In geen ander land ter we reld kan je van die twee din gen zo intens genieten als in Nederland." Friets Boross (64) drukt zich bedachtzaam uit. Hij vervolgt: "Ik kan dat weten als geen ander. In 1945 ben ik mijn thuisland Hongarije ontvlucht om vervolgens twaalf jaar in een Oosten rijks vluchtelingenkamp door te brengen. In 1957 mocht ik naar Nederland, 'n Openbaring, die vrijheid en gastvrijheid die mijn vrouw en ik hier vanaf die tijd heb ben ondervonden. Nederlan ders zijn fijne mensen. Oók hier op de camping onder vinden wij dat steeds op nieuw." Hij kiest zijn woorden zorgvuldig en gaat onderwijl door met het knippen van grassprieten rond zijn cara van. Fotograaf Cor Vos en ik treffen de gepensioneerde huisschilder op camping 't Volgerland in Numansdorp, op nog geen twee kilometer van de Haringvlietbrug. "Van beroep was ik in Hongarije ook fotograaf," zegt hij tegen Cor Vos. En dan met trieste ondertoon: "Ik mocht mijn beroep hier van de Nederlandse consul niet voortzetten. Hij was be vreesd voor spionage en ver bood het dus. Nou ja, spiona ge. Ik Uiteindelijk werd ik dus huisschilder bij het Gemeen telijk Woningbedrijf Dor drecht. Dat heb ik 25 jaar volgehouden. Ja, wij wonen ook in Dordt, maar niet méér dan zes maanden per jaar. De andere zes maan den vertoeven wij op de camping. Héérlijk, die vrij heid," zegt hij nogmaals. "Éénmaal in de week rij den wij naar huis. Voor de post en de schone onderbroe ken." "In de voetbalclub noemen ze mij de huwelijksmake-' laar," grijnst twee laantjes verder Ome Rienus Pruim- boom. Hij hanteert de gele verfkwast over een secuur voorgeschuurd stuk plaatij zer van zijn Rinel-caravan. "Onderhoud is noodzake lijk, anders gaat de zaak naar de knoppen," lacht de 69-jarige Dordtenaar. Over de uitdrukking "huwelijksmakelaar" licht hij toe: "Ik ben al zo'n vijftig jaar lid van Steeds Sterker Worden (S.S.W.) en al een groot aantal jaren in functie als er donkere wolken drei gen. Meestal betreft het hu welijksproblemen. Die tracht ik dan op te lossen en vandaar mijn bijnaam." Hij vervolgt: "Op deze camping bivakkeer ik al veertien jaar. Een beste camping, man. Mijn dochter staat hier ook en Ik barst hier van de vrienden en ken nissen. Drie jaar terug over leed mijn vrouw, maar ik blijf trouw doorgaan met kamperen." "Thuis heb ik twee tuinen bij mijn eengezinswoning. Wie die onderhoudt? Hé, hé, Je kan het geloven of niet: dat doet een buurman van 85 jaar. Ach, je moet elkaar toch een beetje helpen, niet waar?" De tuinen rond Pruim- booms caravan zfjn schitte rend onderhouden. Geen brandnetel of paardebloem te zien. "Ik steek er flink wat tijd en energie ln," zegt hij de verfkwast weer hante rend. Cobie en Ron Kievit genie ten van de zon. Zij in bikini en hij ln spijkerbroek en ont blote bovenbast. "Wij wonen vierhoog in Rotterdam-Zuid- wijk. Mooie woning, hóór. maar we zitten toch liever hier. Zodra de zon maar schijnt zitten wij in de tuin," lacht de 32-jarige Cobie. "Moet je man dan niet werken?" Ron (27) antwoordt zelf: "Ik werk als onderhouds monteur op de raffinaderij van Esso in Europoort. Elke dag rijd ik daar op mijn brommer heen. Het is met de veerpont van Hekelingen nipt 22 kilometer, minder ver dan van mijn werk naar huls. Ideaal dus, nietwaar?" Cobie neemt over: "We hebben geen kinderen, alleen 'n poes. Ik ben me daar gek om dan met dat mooie weer op de flat te blijven. Hier zijn mijn kennissen en bo vendien staan ook mijn ouders op deze camping. Het hele seizoen zijn wij hier te y; i' w vinden, op die vier weken na dat wij met de kampeerauto een trektocht maken door Spanje en Portugal. Voor ons is de caravan gewoon een tweede huls. Hij is van alle gemakken voorzien. We heb ben zelfs een badkamer," laat ze zien. Rgn: "Op deze camping hoef je je geen ogenblik te vervelen. Er worden altijd tal van activiteiten gehou den." Na een glaasje 7-up belan den wij bij campingbeheer der Willem van der Steen oven (76) en zijn vrouw Neeltje (70). "Sinds mijn pensionering helpen wij hier een handje mee," zegt Willem. Hij voegt er aan toe: "Ik kan niet stil zitten, vandaar. Het is trou wens erg leuk werk." Zijn vrouw kan evenmin haar handen gevouwen hou den. In de campingreceptie maakt ze een broekrits los om er even later een nieuwe in te naaien. "Ik ben uitvoerder bij de Deltawerken geweest en heb ook nog twaalf jaar bij het havenbedrijf Thomson ge werkt als hoofdbaas. Het he le seizoen zijn wij op de camping." zegt de Rotter dammer nog als wij onze campingwandeling voortzet ten. "Onze kinderen zijn zo on geveer op de camping gebo ren," grinnikt Goos Ketting als we haar vragen naar de tijdsduur die zij op 't Volger land staat. "Veertien Jaar," zegt ze dan. "Maar in totaal kamperen wij al zo'n slordi ge 35 jaar." Gerrit Ketting (55): "Sinds ik voor mijn rug ben afge keurd, zijn wij steeds op de camping. Wij wonen aan de Mijnsheerenlaan in Rotter dam. Wonen op tweehoog en slapen op vierhoog. Thuis hebben we niks, op dat kleine balkonnetje na dan. Op het balkon ben je al gauw ultge- tuinierd. Néé, dan de tuin hier," wijst hij trots in het rond. Zijn schepping mag er in derdaad zijn. Fleurige bloe men, planten en bomen. Een kortgeschoren gazon en overal kleurrijke tuinkabou ters en andere ludieke bouw werkjes. De caravan blinkt ons in de ogen. "Natuurlijk zitten wij niet altijd in of bij de caravan. Vaak gaan we ook fietsen in de omgeving of vissen in het Haringvliet." Piet Grobecker (67) heeft een andere mening over de hengelsport: "Niks voor mij, laat die beesten maar rustig zwemmen. Ik ben liever in mijn tuin aan het klooien." Hij heeft zijn stekkie "Nooitvolmaakt" gedoopt "Vanaf 1969 staan wij hier. Toen woonden wij nog in Rotterdam-Delfshaven. Nu staat ons huis in Herkingen. Stil daar, vooral in de winter zie Je geen mens. Daarom hebben mijn vrouw en ik de caravan aangehouden: wij zijn graag onder de men sen." De tuin van de gepensio neerde machinist van de R.D.M.-Dockyard 3 is een ar chitectonisch staaltje van vernuft. Hij zegt nog: "Gelukkig ben ik net die ontslagellende bij de Rotterdamse Droog dok Maatschappij ontspron gen." Tot slot campingeigenaar Herman Vos: "Wij merken echt wel iets van de econo mische terugslag. Anders hadden wij per jaar zo'n tien mutaties, tegen nu veertig. Er staan ook enkele plekken leeg. Niettemin verloopt het op onze camping beslist niet slecht. Wij hebben fijne gas ten en doen er ook alies aan om het hen naar de zin te maken."

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2