riafeüliss^meiit T^nkei^cle^niiig: 'Schiedam moet schoonmaak betalen' Tinie en Paul Koekehakkerredders van ruïnekatten Ze zitten echt op ons te Voorbereiding sanering GTB -terrein gestart s Mm - -State Tweede windturbine voor ONS Man in water Inbreker verstopt onder keetwagen mmm 4.5 ton voor Jeugdhaven muziek théater bioscopen SCHIEDAM Bewonersvereniging Schiedam Zuid (BVSZ) is bang dat de gemeente Schiedam de schoonmaakbeurt van het terrein van Tanker- cleaning in Zuid zal moeten betalen. Het tanker schoonmaakbedrijf heeft vandaag zijn faillisse ment aangevraagd bij de Rotterdamse rechtbank en zal dus binnenkort het terrein verlaten. Zuur Na een ja renlange strijd met de BWSZ sluit Tanker cleaning zijn poorten. "Een zure afloop," vindt Henny Rennen van de bewo nersvereni ging. mm, IffcSSt- zsSSBk.* Zeventien zwerfkatten hangen iede re dag rond bij de ruïne aan het Broersvest. De familie Koekebak- ker geeft de di' -en te ei^u. Met het ver plaatsen van drie gassta tions is een begin ge maakt met de bodemsa nering van het giftige GTB-terrein in Zuid. Sch vandaag en morgen ROTTERDAM EN OMGEVING Jazzcafé Dizzy, tel. 773014: Lenny Anderson-5, di. 22.00 uur 1" l v - Uitgebrand Bingo Inraken Oud papier HETVRJJEVOLK scliiedam12 "Volgens ons staan er tanks met zo'n tien ton aan chemisch afval," zegt Henny Rennen van de BVSZ. "Het opruimen daar van kan ongeveer tweeëneen half miljoen gulder. gaan kos ten. Ik denk dat de Schiedamse burgers dat moeten gaan beta len." Reinier Scheeres, wethouder voor Economische Aangele genheden, ziet de schoonmaak kosten niet één, twee, drie op de schouders van Schiedam te rechtkomen. "Die tanks horen bij de boedel van het bedrijf. Het blijft er zodoende verant woordelijk voor. Ik sta op het standpunt dat Schiedam dus niets hoéft te betalen." Schee res noemde het faillissement van Tankercleaning een 'tries te zaak'. "Het bedrijf moest daar echter wel weg." Henny Rennen noemde de afloop van de zaak 'Tanker- cleaning'- 'zuur'. "Op zich schiet je met een faillissement niets op." vindt ze. "In het Rot terdamse havengebied is een dergelijke voorziening gewoon nodig. De hele problematiek is nog lang niet opgelost." Met het faillissement van Tankercleaning komt er ook een einde aan de jarenlange strijd tussen de BVSZ en het bedrijf. De heer Hobé. direc teur van Tankercleaning, schuift de schuld van het fail lissement zondermeer in de schoenen van de bewonersver eniging. Door de BVSZ werd het bedrijf, bij gebrek aan ver gunningen, aanzienlijk in zijn activiteiten beknot. "Wij konden de laatste jaren geen grote schepen meer schoonmaken, wat ons uitein delijk de das om heeft gedaan. De bewonersvereniging is daar de oorzaak van." Bij Tankercleaning, waar de werkzaamheden inmiddels zijn gestopt, werken 65 men sen. De vraag is of deze werk nemers door het moederbe drijf Transol zullen worden op- genomen of dat zij op straat komen te staan. De BVSZ huilt volgens Hobé op dit moment 'krokodilletra- nen'. "De bewonersvereniging is hypocriet." vindt hij. "Eerst er alles aan doen om ons naar de donder te helpen en vervol gens zeggen dat zij de schuldi ge niet is." De bewonersvereniging vindt dat, wanneer er een nieuw bedrijf wordt gevestigd op het Tankercleaning-terrein, dit uiterst milieuvriendelijk moet zijn. K 2Éimü6 Van onze medewerkster MARJAN MEIJER SCHIEDAM Sommigen verklaren ze voor gek. weer anderen hebben respect voor de mensen die zich als redders SCHIEDAM De gemeen teraad is gisteravond akkoord gegaan met de bouw van een tweede windturbine door de Openbare Nutsbedrijven. De windmolen, die 300.000 kilowat tuur per jaar zal gaan leveren, komt langs de Nieuwe Water weg te staan. Met de bouw is een bedrag gemoeid van bijna een miljoen gulden. Ruim een halve ton komt direct voor rekening van de gemeente Schiedam. De rest wordt gefinancierd via subsidies en een lening van 180.000 gulden. Het is de tweede windturbine die de ONS gaan exploiteren. Binnen zeven jaar moet de windmolen rendabel zijn. SCHIEDAM De Schie damse gemeenteraad heeft gisteravond het licht definitief op groen gezet voor een jonge renhonk in de voormalige Mastenbroekschool in Nieuw- land "Een happy end" noemde PvdA-raadslid Truur De Nijs- De Loos de toestem ..ling van de raad voor een lening van viereneenhalve ton aan de Stichting Jeugdhaven Nieuw- land. De vrijwilligers van de Jeugdhaven zijn inmiddels al druk doende met "en groot scheepse verbouwing van de school. Op drie september hoopt jongerenwerker Frans Ekel zijn jongerenhonk te ope nen. van de Schiedamse zwerfkat ten hebben opgeworpen. Tinie en Paul Koekebakker zijn twee Schiedammers die alles doen om het zwerfkatten- leed te '--erkleinen. De zeventien katten bij de ruïne weten er meer van. Elke ochtend gaat de familie Koeke bakker beladen met voer naar de oude overblijfselen toe. „Daar zit de Koninklijke Apoilo, een prachtige .tater, gesteriliseerd, spierwit met grijze vlekken. Het is een echte solitair. Hij is in de buurt van de Van Haarenlaan opgedoken. Samen met Toos, een vrouw tje, is hij door de Schiedamse dierenbescherming geholpen, gecastreerd. Thuis, of althans binnen, was dit dier niet te handhaven, dus is hij bij de ruïnegroep gezet," vertelt Paul Koekebakker in zijn woning aan de Singel. „Het zwerfkattenprobleem is gToot en de Dierenbescher ming gaat nu proberen er iets aan te doen, aldus de dieren vriend. „Tja, makkelijk zal dat niet gaan," reageert Marjan Prui sen, bestuurslid van de Schie damse dierenbescherming, „er lopen wel duizenden zwerfkat ten en honderden zwerfhonden binnen de stadsgrenzen. Te gek toch, er komen er steeds meer bij, de gemeente betaalt in niets mee om dit giganti sche probleem te kunnen op lossen. Het asiel zit bomvol. En toch moet er iets gedaan worden", vindt zij- Er zijn veel Schiedammers die zich het lot van de arme tehuisloze beesten aantrekken. De dames Huigen van de Lan ge Singelstraat brengen ook eten naar de ruïne. Ook rond het Dienstencentrum de 4 Mo lens, Vijfsluizen, De Woudhoek in Groenoord en in de Gorzen hebben, vooral, vrouwen de voedertaak op zich genomen. Paul en Tinie hierover: „En nu moeten we proberen al die particulieren bij elkaar te krij gen. Samen sta je sterk. Want er moet nog meer gebeuren. Eind van dit jaar wil de Die renbescherming een sterüisa- tie/kastratie project beginnen. Want die zwerfkatten zijn alle maal al 'wegwerpartikelen'. maar als er steeds jonkies bij komen is helemaal het hek van de dam. Er moeten ook vang- kooien komen." Ondertussen liggen de drie katten van de familie Koeke bakker te zieltogen in de vio len. „Moeilijke katten zijn het, ook allemaal 'weggeworpen' katten. Nee, van collega-katten moet vooral onze Pluche niets hebben. We hebben het wel met ervers van de ruïne ge probeerd, maar dan gaan ze ongezellig worden, overal pis sen en zo," aldus Paul Koeke bakker. Sinds kort is het vooral Mar jan Pruisen, bestuurslid van de Schiedamse afdeling van de dierenbescherming en ver koopster van zogenaamde vivi- sectievrije cosmetica, die met geld op de tafel komt. De winst van de verkoop van de cosmetica is bestemd voor het kastratie/sterilisatie pro ject. „Nou. zeg maar project in de babyschoenen, want we willen eerst ervaring opdoen, kontak ten maken, praten en een aktie uitdenken om geld in het laatje te brengen. Nu heb ik bijvoor beeld vierhonderd gulden in kas. Daar opereer je niet veel katten voor" zegt Marjan. De cosmetica, voornamelijk make-up artikelen, shampoos, zeep, haarspoelingen zijn te koop in het Dierenasiel de Har- gahoeve en bj Marjan thuis. „We moeten ons best blijven doer; dat het kattenbestand zich niet nog verder uitbreidt.- En er zijn al weer meer katten bijgezet hoor. Als mensen zien dat je ergens eten gaat bren gen, zetten ze hun huisdier dat ze kwijt willen er gewoon hij. Mensen die na vijf jaar opeens allergisch voor katten blijken, gelooft u het?" zegt de heer Koekebakker. Eike ochtend maakt Tinie, zijn vrouw, voor de rume-kat- ten een grote bak eten klaar. Tinie: „Ik doe altijd de bak ma ken, ik '-'*r':t vis, in het nat wf dan gaat er een lit< tl.iik k.iti-.-brokken bij. Soms ook krijgen ze kippetar- taar, zijn ze gek op, hoor. Leuk gezicht, als we gaan voeren, allemaal naast elkaar. Ze zit ten er ook echt op te wachten. Maar echt bij je komen doen ze niet graag, het zijn alle maal huiskatten geweest moet je niet vergeten, die gewoon op straat zijn gezet. Elke zwerf kat was eens een huiskat, of stamt er van af. Nu met die werkzaamheden voor de snel tram zijn ze helemaal schuw." Al met al is het zwerfkatten- probleem groot en gecompli ceerd. Er moet iets aan ge daan worden. Tinie en Paul Koekebakker, samen met Mar jan Pruisen en Clementine Biekman de beheerster van de Hargahoeve doen hun best. .Alstublieft laat de mensen nu niet meteen katers en poezen komen brengen in het asie,. ,ve zitten bomvol, met de aanvang van deze vakantietijd," zegt Marjan nog even. Als u wilt helpen het kastra- tie/sterilisatieproject goed van de grond te krijgen in Schie dam, met geld of daden kunt u bellen naar de familie Koeke bakker, 26.58.50 of Marjar Pruisen. 73.61.54. SCHIEDAM De Openbare Nutsbedrijven Schiedam zijn gisterochtend begonnen met het verplaatsen van de gassta- tions op het voormalige GTB- terrein in Zuid. Dit is een voor bereiding op de bodemsane ring van het giftige terrein. De giftige grond zal te zijner tijd worden afgegraven. Dit kan echter niet als er gaslei dingen in de grond liggen. De gemeente had voor de sane ring twee oplossingen: Afgra ven of afdekken met een dikke laag beton. Het afgraven was met zo'n vijftien miljoen gul den ongeveer drie miljoen gul den duurder dan het betonstor- tcn. Op het terrein zullen in de toekomst 200 woningen worden gebouwd. De afgegraven grond wordt gedumpt in het Nieuwe Waterweggebied. Daar zal het chemisch 'gewassen' worden'. De werkzaamheden aan de gasstations zullen volgens de ONS voor de omwonenden wat ongemakken met zich mee brengen in de vorm van open gebroken straten. De eerste paal voor een nieuwe gasont- vangststation aan het Nieuw- stlcht, nabij de Buitenhaven weg, fa onlangs geslagen. Vóór december dit jaar hopen de ONS de werkzaamheden van de leidingen te hebben vol tooid. DINSDAG 28 JUN» 1983 Theater Zuidplein tel. 615844, Arlecchinozael: Ted Keijser met It's al! Dutch to me, di. 20.30 uur De Schouwburg, tel. 111766: Theaterfestival Rotterdam: De Fantasten, di. 20.00 uur De Roode Leeuw, tel. 505229- Introduction, di. 22.00 uur Alhambra 1, tel. 330293: Flying high II, (a.l.), 2, 7.15, 9.30 uur Alhambra 2, tel. 330293: So phie's choice (16), 2, 8.15 uur Calypso 1, tel. 131855: Fire bird Tornado, (a.l.), 2, 7, 9.30 uur Calypso 2, tel. 131855: Gandhi (a.l.), 1.45 en 8 uur. Calypso 3, tel. 131855: Just a gigoio (al) 2.45. 6.45, 9.30 uur Centraal, tel. 138210: 12.15. 1.45, 3.15. 4.45, 6.15, 7.45. 9.15 u. 't. De porno avonturen van miss aggie(18) Cineac AD' (Beurs), tel. 138082 Streetfighters, (16), 2, 7, 9.30 uur Cineac NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Kamp der verdoem den (16), wo. 2 uur, 7, 9.30 uur Cinerama 1, tel. 115300: Merry Christmas mr. Lawrence (16), 1.45. 6.45, 9.30 uur. Cinerama 2, tel. 115300: 48 hours (16). 2. 7, 9.30 uur Cinerama 3, tel. 115300: Toot- sie (a.l.), 1.45, 6.45, 9.15 uur Cinerama 4, tel. 115300: An officer and a gentleman (a.l.), 1.45, 6.45, 9.30 uur. Cinerama 5, tel. 115300: Once upon a time in the west (12) en en 8 uur Corso, tel. 121110: Thor de verschrikkelijke (16), 2, 7, 9.30 uur (Criterion, tel. 128615: The re turn ot the soldier (16). 7. 9.30 uur. Lumiere 1, tel. 117755: Lone Wolf McQuade (12), 2, 7, 9.30 uur Lumiere 2, tel. 117755: The Seawolves (a.l.), 1.45, 6.45, 9.30 uur Lumiere 3, tel. 117755: First Blood (12). 1.45, 6.45, 9.15 uur Lumiere 4, tel. 117755: Battle- truck (16). 1.45. 6.45, 9.15 uur. Luxor, tel. 138326: Het huis der stille krachten (16), 2. 7. 9.30 uur. Metro 2, tel. 844393: One from - the heart (a.l.). 8 uur. Rex, tel. 772793: The hottest happening in town (18). doorl. van 10.00 - 23.00 uur. Thalia, tel. 111555: De lift (16), 2. 7, 9.30 uur. 't Venster 1, tel. 364998: Bof (16). 19.30 uur. Themroc (16). 22.00 uur. 't Venster 2, tel. 364998: Light ning over water (16), 19.30 uur:' Eiffi Briest (16). 22.30 uur. 't Venster 3, tel. 364998: La commare secca (16) 19.30 uur, II mistero di Oberwald (16) 22.00 uur. SPIJKENISSE Euro, tel. 01880 - 24144, zaal 1: De lilt (12) di. 8 jur, wo. 1.30 en 8 uur, Tootsie (a.l.). zelfde tijden. An officer and a gentleman (12) 8 uur. zaal 4: The wanderers (16), di. 8 uur. wo. 1.30. 8 uur. Lantaren 3, tel. 364998: Taxi zum Klo (16), 20.00 uur, Stadt der verlorene Seelen (16). 22.30 uur. Kellevoetsluis, Tivoli, tel. 12608: My name is nobody (12), wo. 20.30 uur. Erotische verrassingen (18). di. 20.30 uur. KINDERVOORSTELLINGEN Cinerama 4: E.T. (a.l.), wo. 1.45 uur Metro 2: Lucky Luke en de bal lade van de Daltons (a.l.), wo. 2 uur. Passage: Lucky Luke at Daisy town (a.l.). wo. 2 uur. Euro, Spijkenisse: Lekker lui genieten (a.l.) wo. 1.30 uur Tivoli, Hellevoetsluis: Billie Turf (a.l.), wo 3 uur 1 V. Belle PSS, tel. 137501: In de kijkdoos van Kiko, wo, 14.30 uur Oelftseplein: Rondvaartbus door havengebied, wo. 9.30 uur Maassluis: avond-fietsvier daagse, wo. 19.00 uur Binnenwegplein; poppenkast, wo. 13.00 - 16.00 uur Studio 10, Tandwielstraat 1: dansprestaties Rotterdamse academie, di. 20.15 uur. SCHIEDAM De 37-jarige T. K. uit Schiedam is zater dag ter observatie in het Schieland Ziekenhuis opgeno men nadat hij bij het zwemmen in de Poldervaart, bij de Vlaardingerdijk, on wel was geworden. Volgens de politie waren de snelle af koeling na de duik in het water en een teveel aan genut tigde alcoholhou dende dranken de oorzaken. De man werd door een vriend die ook in de Poldervaart een baantje trok, op het droge gehol- j pen. 3 ortaf Een motorjacht dat lag afgemeerd in de Schie is vrij dagnacht door een felle brand volledig verwoest. De boot was in aanbouw en had nog geen naam. Over de oor zaak van de brand, die door de brand weer werd bedwon gen, tast de politie nog in het duister. Er zijn geen sporen van brandstichting gevonden. In het gebouw van de stichting Lente feest aan het Broersvest 101 rol len donderdag avond weer de bal letjes van de weke lijkse bingo. Om zeven uur is de zaal open. De op brengst van het spel komt geheel ten goede aan het werk dat de stich ting verricht voor bejaarden, invali den en mensen die slecht ter been zijn. Uit de Albertus Magnusschool aan de Parkweg heb ben onbekenden een kleurentelevisie en een videorecor der ontvreemd. De buit heeft een waarde van onge- veer 4800 gulden. De daders waren de school binnen gekomen door een ruit te forceren. Uit een kelderbox aan de Burgemeester van Haarenlaan zijn een rekenmachine en een electrische schrijfmachine ge stolen. De daders wisten met behulp van een valse sleu tel de hand op de twee machines, die een - /aarde hebben var: ongeveer 1600 gu,den, te leggen. De 'papierwagen' van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam rijdt morgen zijn laatste rondje. De proef 'gescheiden opha len oud papier' wordt daarmee beëindigd. De proef, die zes maanden heeft ge duurd is niet renda bel geweest. Er werd in totaal zes duizend kilo papier opgehaald. De pa pierwagen rijdt morgen van acht tot tien uur 's och tends door oost en van één tot drie uur 's middags in Zuid. VLAARDINGEN - Onder een keetwa gen van de plant soenendienst vond de politie na een intensieve spet tocht de 24-jarigii B. de B, De jonge man was even daarvoor bij een in braak in het bedrijf van Van Rij aan de Hoflaan gestoord. Hij werd er betrapt door de aannemer, die net kwam bin nenlopen. Van B. sloeg op de vlucht en holde 't Hof in. In het bedrijf was een flinke ravage aangericht. De jon geman is voor na der onderzoek in gesloten. -5

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2