Rust op Frans Halsplein: I Rapport somt fouten van renovatie op E3 Kortaf Geen subsidie Kinder Ziekenhuis Eindelijk schijnt het zonnetje. Proveniers huis krijgt café Kortaf Ront vaartbus rijdt weer Messentrekker aangehouden muziek bioscopen vandaag en morgen Veegploeg De woningen van de St. Jozefstich ting zijn al leen in de zomer ge vrijwaard van de wa teroverlast. Betrapt Dakdansers Houtdiefjes Ravage Sch GE TTERDAM EN OMGEVING i Familieruzie Inbraken Jubileum bingo Voscursus Damescric- i ket HET VRUE VOLK Schiedam 10 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Frans Halspleincommissle is bitter teleurgesteld over het "fooi tje" van duizend gulden voor een pleinfeest. De pleincom missie had drieduizend gul den gevraagd aan het ge meentebestuur voor een buurtfeest voor de jeugd. Sinds de reconstructie van het plein is het vandalisme zo goed als verdwenen. Kinderen en oudere jeugd hebben de af gelopen jaar zo weinig ver nield. dat de buurt vond dat er als beloning voor het op passend gedrag best wel een feestje van af kon. "Het scheelt de gemeente duizen den guldens aan herstelwerk zaamheden en ik vind dat daar dan ook wel iets tegen over mag staan. Met zo'n feestje stimuleer je ook de goede sfeer die hier nu is." zegt A. Wietsma, een van de leden van de pleincommissie. Wethouder L. Hafkamp zou destijds zelf hebben gezegd dat als beloning voor het te rugdringen van het vandalis me een feestje een prima Idee was. Nu dezelfde wethouder duizend gulden in het vooruit zicht heeft gesteld, is het feestje voorlopig uitgesteld tot half augustus. Plan was om een goochelaar en poppen kastvoorstelling voor de kleintjes naar het Frans Haisplein te halen, terwijl voor de oudere jeugd een pop groep, disco en kleine zes kamp in de pen zat. "Het Frans Halsplein is te genwoordig het gezelligste punt in de buurt," vertelt A. Wietsma. "Je ziet er altijd kinderen spelen. Er wordt tot 's avonds tien uur gevoetbald, getennist en aan andere bal spelen gedaan. Ook de omwo nenden zijn betrokken bij het plein. Het is weer een gezellig ouderwetse speelplaats ge worden." Ook de eraan gelegen school werkt mee aan het an ti-vandal isme gedrag van de jeugd. Elke vrijdag veegt een ploegje schoolkinderen de Het Frans Halsplein is weer een ge zellig ouder wetse speel plaats waar nauwelijks vernielingen worden aan gericht. speelplaats aan. Wietsma die uitkijkt op het plein vertelt dat snoeppapiertjcs en ander afval keurig in de vuilnisbak ken wordt gedaan. "Dat was een paar jaar geleden nog wel eventjes anders", zegt hij, "toen had de jeugd geen beste Het Frans Halsplein heeft zelfs al model gestaan voor andere projecten van zelf werkzaamheid in Nederland. In Arnhem is op dezelfde wij ze als in Schiedam ook een plein door de buurt zelf inge richt. Na de bouwvakvakantie wordt voor de al wat oudere Jeugd bij het plein ook een hoekje Ingericht De brand weergarage zal worden om getoverd tot een jongerenon- derkomen. "Het wordt een overdekte gelegenheid voor de jeugd om bij regen en kou onder te vertoeven," zegt 'Wietsma. "We willen het zo eenvoudig mogelijk houden. Er komen geen waardevolle dingen in." Bij de dienst Openbare Wer ken wordt momenteel een kostenberekening gemaakt voor de verbouwing van de brandweerstalling tot jonge- renonderkomen. St. Jozefwoningei k: rijgen aterwere nde 'hoezen' (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De 213 St. Jozefwoningen in West moeten van onder tot bo ven worden geïsoleerd met waterafstotend mate riaal. Alleen op deze wijze kan volgens het Rottere- damse Bouwcentrum de schimmel en vochtover- last in de gerenoveerde woningen worden verhol pen. Verder zijn nieuwe ramen en meer ventilatie kanalen nodig, omdat de huidige aluminiumkozij- ■nen condens en vocht aan- trekkeh. „Al3 wij het voor het zeggen hadden, werden de St. Jozefwo ningen weer helemaal opnieuw gerenoveerd. Een damprem- mende laag folie in de kelders en waterafstotend isolatiema teriaal in de gevels en buiten muren zijn maar lapmiddelen. Maar helaas, wij zijn maar huurders." Zo reageert de be wonerswerkgroep van de 213 woningen op het rapport van het Bouwcentrum dat een herstelplan bevat. Na een renovatie in 1978 kampen de huurders van wo ningbouwvereniging St. Jozef met schimmels op de muren, water in de kelders, lekkages en ramen waar het water in stromen van af gutst. De gebreken werden al di rect na de renovatie geconsta teerd. Een in opdracht van de bewoners ingeschakeld onder zoeksteam van het Bouwhulpc- centrum in Eindhoven bracht een vernietigend rapport over de renovatie uit De bevindin gen van het Rotterdamse Bouwcentrum zitten op dezelf de lijn. Volgens het rapport is de vochtoverlast te wijten aan verkeerde ramen, slechte ven- velmetselwerk en buitenmu ren. In dertig onderzochte wo ningen werden honderd gebre ken geconstateerd- De huurders van de 213 wo ningen willen nu zo snel moge lijk een herstelplan. Zij hebben voorgesteld twee proefblokken te maken waar in één blok wa terafstotend Isolatiemateriaal in de kelderruimtes wordt aan gebracht en in de ander ramen worden vernieuwd. De proef blokken moeten komen in de Huysmanstraat en Anthonie De SSSW (Stichting Schle- damse Samenwerkende Wo ningbouwcorporaties), het overkoepelende orgaan waar huiseigenaar St. Jozef onder valt, wil een proef nemen met waterafstotend Isolatiemiddel in de gevels. Zij willen morgen al beginnen bij proefblokken in de Westfrankelandsestraat en Huysmanstraat. „Precies op huisnummers waar niet zoveel vochtoverlast is", zegt de werkgroep. „Wij willen dat wordt begonnen daar waar de mééste schimmel en stank overlast is. De kopwonlngen moeten direct worden aange pakt, Hier is de gevel zo po reus dat hele muren onder de „paddestoelen" zitten." De werkgroep (bestaande uit bewoners van de 213 St. Jozef- woningen In de Huysman-, A. Muys-, Van Beveren- en Brug manstraat} heeft op 14 Juli een gesprek met de woningstich ting en bouw- en woningtoe zicht over het herstel. De werkgroep wil ook de kwaliteit van de renovatie ter discussie stellen. Het tocht bijvoorbeeld ook in de huizen en verder zijn dakkapellen verkeerd aange legd. 'Het Bouwcentrumrap port heeft alleen oplossingen bedacht voor de vochtprobie- men. Over de renovatie Is geen oordeel gegeven. SCHIEDAM Een Rotter damse particulier mag in het achterhuis van het Proveniers huis een restaurant beginnen. Het college van burgemeester en wethouders heeft de vesti gingsvergunning voor een ca- fé-petit-restaurant goedge keurd. Ook voor de verbouwing van het achterhuis tot eet- en drinkgelegenheid is vergun ning verleend. De politie heeft een belang rijke vangst gedaan. Vier Vlaardlngse inbrekers werden op heterdaad betrapt in Maas land door een Officier van Jus titie. Drie van hen wisten te ontkomen doch werden de vol gende dag door de Vlaardlngse politie aangehouden. Tijdens het verhoor bleek dat de die ven ook in Vlaardlngen diver se inbraken op hun geweten hebben. Vandalen hebben op het dak van een auto gedanst in de Baamhoeve. De eigenaresse van het voertuig deed zondag morgen deze ontdekking. Het dak is flink beschadigd. Twee jongens wilden van ge stolen balken een hut bouwen -in Vlaardingen. Zij hadden reeds 17 balken van twee me ter lang weggenomen bij de firma Van Toor in de Taande- rijstraat in Vlaardlngen. Na het vervoeren van de achttien de balk werden de knapen op de Zuldbuurtseweg aangehou den. Na verhoor en proces-ver- baal werden zij heen gezonden. Tijdens vakantie van bewo ners aan de Oosthavenkade drongen onbekenden hun wo ning binnen. Zij richtten een ravage aan. Flessen drank werden leeg gegoten. Tevens werd meubilair (ernstig be- vyild. Een 18-jarige Vlaardin- ger heeft een ruit van 2 bij 1 meter van de gemeentelijke weegbrug aan de Oosthaven kade ingeslagen. tilatie en poreusheid van ge- Muysstraat. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De werk groep Kind en Ziekenhuis Wa terweg Noord krijgt van de ge meente Schiedam geen subsi die. Ook de Gemeenten Vlaar dingen en Maassluis hebben het verzoek afgewezen. Het was de eerste keer dat de werkgroep die bestaat uit ouders bij de drie Waterweg gemeenten om subsidie aan klopten. Werkgroepslid mevrouw S. Krullaars vindt dat Schiedam wel erg laat reageert op het subsidieverzoek. De aanvraag was al in 1982 gedaan en gold ook voor dat jaar. De werk groep die zich ten doel stelt kinderen en ouders weg-wljs te maken in de ziekenhuiswereld, had het geld willen gebruiken voor een nieuwe speelgoedkist en voorlichtingsfolders. "We wilden stapeltjes folders leg gen bij huisartsenpraktijken, consultatiebureaus en zieken huizen. Nog te weinig ouders zijn op de hoogte van het werk dat wij doen. Vooral aan bul- tenlandstalige folders Is grote behoefte." De werkgroep is afhankelijk van giften en wil nu via andere instellingen proberen geld voor het voorlichtingsproject bijeen te krijgen. De werk groep bezoekt namelijk kleu ter- en lagere scholen om voor lichting te geven over het wel zijn van het kind vóór, tijdens en na een ziekenhuisopname. De groep vrijwilligers draait nu twee jaar. "Het gaat redelijk," zegt me vrouw Krullaars. "We geven ouderavonden, hebben zieken- materlaal dat we de kinderen laten zien en een dia-serie over het ziekenhuis. Het is heel nut tig werk. Jammer dat onder het mom van bezuinigingen al le drie de gemeenten afwijzend hebben gereageerd." Bij de woningen aan de Westfrankelandsestraat kan het zonnetje eindelijk weer de hulskamer binnendringen. Mensen van de Plantsoenen dienst hebben gisteren vak kundig de onderste takken van de bomen die pal voor de hui zen staan, gesnoeid. Bij de Plantsoenendienst waren erg veel klachten binnengekomen over het loverte dat er de oor zaak van was dat het binnens huis somber en koel bleef, ter wijl bulten - de zon volop scheen. En ook al wordt het groen ln de straat op prijs ge steld, bet vergoedt toch niet de donkere binnenkamers. Voorlopig zijn de bewoners voor drie jaar weer vrij van ergenls. Het streven van de Plantsoenendienst ls om zo veel mogelijk tegemoet te ko men aan de wensen van de be woners en als een straat toch al aan de beurt ls voor een pe riodieke onderhoudsbeurt, wordt ook het snoeien meege nomen ln de werkzaamheden. DINSDAG 5 JUU 1983 ■n Jazzcafé Dizzy, tel. 773014: Marjanne Long-5, di. 22.00 uur St. Janskerk, Schiedam: Or gelconcert door Ekkehard Schneck (Duitsland), di. 20.15 uur. Alhambra 1, tel. 330293: Flying high II (a.l.), 2 7.15 9.30 uur. Alhambra 2, tel. 330293. So phie's choice (16). 2 8.15 uur. Calypso 1, tel. 131855: Bud deell dofte dreunen uit (a.l.). 2 7 9.30 uur. Calypso 2, tel. 13 '855: Gandhi (a.l.). 1.45 en 8 uur. Calypso 3, lel. 131855: Just a gigolo (16). 2 6.45 9.30 uur Centraal, tel. 138210: Justine, een meisje van klasse (18). 12.15 1.45 3.15 4.45 6.15 7.45 9.15 uur. Cineac AD (Beurs), tel. 138082: Black angelsol death (16). 2 7 9.30 uur. Cineac 'NRC (Bijenkort), tel. 121139: Streetlighters 16). 2 7 9.30. wo. 2 uur. Cinerama 1, tel. 115300: Merry Christmas mr. Lawrence (16), t.45 6.45 9.30 uur. Cinerama 2, lel. 115300: Fire bird Tornado (a.l 2 7 9.30 uur. Cinerama 3, tel. 115300: foot sie (a.l.), 1.45 6.45 9.15 uur. Cinerama 4, tel. 115300: An olficer and a gentleman (a.i.). 6.45 9.30 uur. Cinerama 5: tel. 115300: 48 hours (16). 2 6.45 9.15 uur. Corso, tel. 121110: Kentucky fried movie 16). 2 7 9.30 uur. Kriterion, tel. 128615: Once upon a time in the west (12). 8 uur. Lumière 1, tel. 117755: Lone wolf McQuade (12), 2 7 9.30 uur. Lumière 2, tel. 117755: Slar War* en The empire strikes back (12). 7.30 uur. Lumière 3. tel. 117755 First Blood (12) 1.45. 3.45 en 9.15 uur. Lumière 4, tel. 117755: The T seawofves (a.l.) 1.45, 6.45 en 9.15 uur. Luxor, tel. 138326: The Beach Girls (12) 2. 7 en 9.30 uur. Metro 2, tel 844393: Hel huis, der stille krachten (16) 8 uur, ,tf Rex, tel. 772793: Pornostukken om van te smullen (18) 10-23 'l iiur. 3 Thalia, tel. 111555: De lift (16)' 2. 7 en 9.30 uur. Hellevootsluis: Tivoli, tel. 01883-12608: Nummertiesop verzoek 18) di. 20.30 uur. Spijkenisse Euro, 'el. 01880-24 144, zaal 1: Thor de Jj verschrikkelijke (16) 8 uur, wo^ 1.30 en 8 uur; zaal 2: Toolsie n (a.l.) 8 uur, wo. 1.30 en 8 uur; zaal 3: De lilt: (12) 8 uur; zaal 4: Game ol death 2 (12) 8 uur. wo. 1.30 en 8 uur. Kindervoorstellingen Cinerama 4: E.T. (a.l.) za. wo. 1.45 uur, zo. 1.30, 3.30 uur. m Metro 2: Tekenfilm Grabbelton*) (a.l.) za. zo. wo. 2 uur. tl Passage: The pirate movie Is, (a.l.) za. zo. wo. 2 uur. 'J Tivoli, Hellevoetsluis: Billie Turf (a.l.) za. zo. wo. 3 uur. Euro, Spijkenisse: Lekker lui genieten (a.l.) za. zo wo. 1.30 1 uur. 1 Poppentheater Belle PSSS, tel., 137501: In de kijkdoos van Kiko, wo. 14.30 uur. Binnenwegplein: Permanente poppenkast, wo. 13-16 uur. Schouwburgplein: Zomer avond AMVJ-basketballtoer- nooi, di. 19.00 uur Hoekstee, Hoek van Holland; Start van de Fietsdriedaagse, di. 18.00 uur Coolhaven, Metrostation: Ver trek van Rondvaart Delfsha- ven, wo. 14.00 uur Met behulp van de politie is een fami lieruzie in de Pro fessor Kamerlingh Onneslaan gesust. De vier familieleden hadden het met el kaar aan de stok gekregen, nadat een van de kinde ren een cafébezoe ker een vuistslag had gegeven. De vader moest voor een hoofdwond bij de EHBO behan deld worden, de twee kinderen zijn op het politiebu reau gekalmeerd. Uit een woning aan de Lekstraat zijn bij ,een inbraak een tu- ,'ner-versterker, een ■cassettedeck, foto toestel, gouden da meshorloge en zil veren rijksdaalders gestolen. De dief heeft de woning overdag bezocht. Aan het Dr. Wi- bautplein verdween bij een soortgelijke inbraak een geld potje met driehon derdvijftig gulden. Een niet goed afge sloten voordeur, was er de oorzaak van dat in de Dr. de Visserstraat is ingebroken. Hier werden sigaretten en tweehonderd vijftig gulden mee genomen. En ten slotte verdween ook het spaarpotje met een Inhoud van 61 gulden van een gezin in de Dr. Schaeperlaan. Bij de Schiedamse Invaliden Sportver eniging De Ooie vaars wordt woens dag de 250-ste bin go gespeeld. Het is tevens de laatste bingo-avond van dit seizoen. Bingo- leider J. Wolthuis en zijn vrouw hou den de spelavon- den ten bate van de sportvereniging. Op deze laatste bingo-avond zal om 19.45 het batig sal do van alle georga niseerde bingo avonden worden afgedragen aan het bestuur van "De Ooievaars". Het spel begint zoals gebruikelijk klok slag acht in de gro te zaal van "Socia le Belangen", Lan ge Haven'73. Zaal open 19.00 uur. De nieuwe cursus Vrouwen Oriënte ren zich in de Sa menleving (VOS) gaat op dinsdag 13j september wéér j beginnen. In een VOS-cursus wordl j gepraat over on- derwerpen die te 't maken hebben met! de vrouw in de maatschappij. Deze onderwerpen wor- den door de cursis-. ten zelf gekozen. De cursus duurt twaalf weken en wordt gegeven in dienstencentrum ij De Vier Molens, Nieuwe Damlaan op de dinsdagoch-J tend van 9.15 tot 11.15 uur. Kosten i f 25. Aanmelden bij Len van Berkel, tel 373244 't Sportvereniging Excelsior wil bij voldoende belang- J stelling een dames-; team cricket vor- men. Meisjes vanafj twaalf jaar die geïnteresseerd zijns in csicket en er over denken om j ook te gaan spelend kunnen contact op-* nemen met Inge Kortnet tel. 583821. Een keer tje komen kijken mag ook bij het sportcomplex van Excelsior in sport park Thurlede. ROTTERDAM Ook deze zomer rijdt er weer een ■rondvaartbus' door het Rotter damse havenge bied. De rondritten beginnen bij het autobusstation Rotterdam naast het Centraal Sta tion en voeren de deelnemers tot op de Maasvlakte. In de rit, die een klei ne vijf uur duurt, is een bezoek aan het Hulp- en Informa tiecentrum in het postkantoor aan de Coolsingel opgeno men. Hier wordt een havenfilm ge draaid en een kop je koffie gedron ken. Eveneens is een uitgebreid be zoek aan de ESSO- raffinaderij in de Botlek opgenomen, ln de vestings plaats Brielle wordt een uur gepau zeerd. De „rondvaartbus" rijdt elke woensdag tot en met 24 augustus. De ver trektijd is 09.30 uur, het tarief is 11,50 voor vol wassenen, 9,50 voor houders van bejaardenpassen en voor kinderen tot en met negen jaar. Reisbiljetten kunnen bij het in- tormatiekantoor op het Delftseplein ge kocht worden en bij de Rotterdamse VVV op het Stad huisplein. SCHIEDAM De politie heeft dit weekend een twin tigjarige Schiedam mer gearresteerd die met een mes een ruzie aan het .beslechten was. De man was op de vuist gegaan met de 23-jarige stads genoot M.van H. en gebruikte een mes om zijn tegen stander te over meesteren. De vechtpartij speelde zich af in de open lucht ter hoogte van het Herenpad- Broersveld. Op hét moment dat de po litie ingreep was de vechtersbaas bezig op H. in te slaan die inmiddels op de grond lag. H. liep snijwonden op aan- armen en benen.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2