12 JEUGDLAND VAN START: 'Daar doe ik ook aan mee!' Radio en televisie staan in de rij voor Schiedam Jeugdbende opgerold Teleurstelling over fietscrossbaan Geef dieven geen kans Wieldoppen 'keurig' ontvreemd i Kortaf De Russen komen Ongeval met drie brommers u 111 Sch (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er zullen hoogstwaarschijnlijk geen gedwongen ontslagen vallen in het Schieland ziekenhuis. Uit een enquête blijkt dat er heel wat werknemers korter willen gaan werken of gebruik willen maken van een wachtgeldregeling. Volgens directeur Sonneveld kunnen hierdoor zo'n 37 ar beidsplaatsen vervallen. Daarbij komt dat door natuurlijk verloop al negentien werknemers zijn afgevloeid. Verandering Ambtenaren De 'Water- spektakel- show' van Dick Camu was het hoogtepunt van de ope ning van Jeugdland gisteroch tend. Voor zichtig naar het midden van de balk schuiven, het kussen in aanslag, een uithaal en hup,het water in. mm-\ Imk 'Schiedam... een stad die meer schenkt dan u denkt'. Met deze slogan is de VVV de boer opgegaan en dat resulteert er nu in dat meermalen de schijnwerpers op de stad zullen worden gericht. 'Aanzetten' Het nieuwe fietscross- terrein; er moet nog het een en onder aan worden opgeknapt, de crossert- jes hebben nu een par cours van vallen en op staan. vandaag en morgen as Ongelukken Zwembad- dieven Lentefeest Huisvrou wen HET VRIJE VOLK sc r ifeda n i DINSDAG 19 JULI 1983 >]■//,-' X$. '.i'A ftiPJ: Geen gedwongen ontslagen Sc] i eland "De enige moeilijkheid ls dat er geen goede verdeling ls over de verschillende afdelin gen wat betreft het stoppen of het korter gaan werken," legt Sonneveld uit. Hij sluit dan ook niet uit dat er alsnog enkele ontslagen zullen vallen. In maart van dit jaar kwam het voor het Schielandperso- neel alarmerende bericht dat er maar liefst 72 arbeidsplaat sen zouden moeten verdwij nen. Dit was een gevolg van de lagere bedbezetting en minde re inkomsten. In latere berich ten werd gezegd dat 35 ar beidsplaatsen zouden komen te vervallen. Toen bleek namelijk dat het budget voor de perso neelskosten gunstiger was dan was voorspeld. In belde geval len werd rekening gehouden met gedwongen ontslagen. Uit de enquête bleek dat er bijna niet tot gedwongen ont slag over hoeft te worden ge gaan. "Bij het maken van de enquête dachten we dat er bij- elkaar vijf tot vijftien arbeids plaatsen zouden kunnen ver dwijnen door vrijwillig korter werken of stoppen," aldus Son neveld. "De uitkomst van ze venendertig was voor ons een verrassing." Het Schieland ziekenhuis staat aan de vooravond van een grote organisatorische verandering. Bij het ministerie van Volksgezondheid is een plan ingediend voor de herver deling van de afdelingen. Hier mee is een bedrag gemoeid van dertig miljoen gulden. In de plannen wordt de kliniek geconcentreerd in het gebouw aan de Burgemeester Knap- pertlaan. De afdeling psychia trie, de afdeling verblijfspati- enten (voor mensen die eigen lijk in een verpleegtehuis ho ren) en de ruimten voor spreekuren komen in het ge bouw aan de Stadhouderslaan. "Door deze veranderingen kunnen wij bezuinigen op de exploitatiekosten. De daling van de uitgaven valt weg te genover de kosten," aldus Son neveld. Verwacht wordt dat de toestemming van het Rijk een jaar op zich zal laten wachten. "Wij hopen, weten haast zeker, dat het plan goedgekeurd wordt," denkt Sonneveld. Vooruitwerkend op de veran deringen zullen de kinderafde ling en de kraamafdellng wor den samengevoegd. "Bij moei lijke bevallingen moet bijvoor beeld een baby in een couveu se. De moeder, die ook In het ziekenhuis moet blijven, ligt dan in pen heel ander gebouw," legt Sonneveld uit Ook de Eerste Hulp zal In één gebouw worden onderge bracht. De kosten voor deze kleine veranderingen blijven per jaar onder de honderddui zend gulden waardoor Schie land niet vooraf toestemming van het ministerie hoeft te hebben. SCHIEDAM „Kijk mama, daar ga ik straks ook aan mee doen." Vol enthousiasme kijkt een jeugdige Schiedammer toe hoe wethouder L>uub Hafkamp van Welzijn en Ben Hakken- broek, chef van de afdeling Jeugdzaken van de gemeente, elkaar bestrijden op twee ho metrainers. Met deze sportieve prestatie openden zij gister ochtend de zevende editie van Jeugdland. Wederom een Jeugdland dat door de stad heentrekt en niet in een hal wordt gehouden. Een kleine tegenvaller was wei dat de bakken boven de ho metrainers, bij de verliezer draait deze om, niet gevuld waren met water maar met confetti. Dit was zondermeer een gevolg van het wat minder weer. Geen stralende zon en ook geen tropische temperatu ren al kon dit de pret van de jeugd bij lange na niet druk ken. „Iedereen heeft de afgelopen week zitten puffen. Nu ls het wat koeier maar toch lekker," vond Joop van Broekhoven, or ganisator van Jeugdland. „Kijk, je kan niet alles heb ben," zo liet hij toch ook enige twijfel horen. Het Jeugdland circus had zich voor de eerste dag neergevleid op het stads- erf, een plek waar het bijna al tijd waait. Iets wat te wijten valt aan de opstelling van het Stadskantoor en de omliggen de bebouwing. De jeugd stoorde zich hier gelukkig niet aan. De 'Water- spektakelshow' bijvoorbeeld, aangekondigd als het hoogte punt van de opening, stond In derdaad in het middelpunt van de belangstelling. Dick Camu, de speaker, wist heel wat jon gelui uit de kleren en in het zwempak te krijgen. Zonder schroom bestegen de deelne mers de houten balk die zo'n twee meter boven het water lag. Met een kussen moesten zij vervolgens proberen de te genstander van de balk af te slaan en in het water te doen belanden. Hilariteit alom, lach salvo's daverden volop. De winnaars van de finales ln Schiedam kunnen binnenkort meedingen naar de titel "Kam pioen van Nederland'. Hieraan is een reisje naar Engeland verbonden. „De moeilijkheid met dit soort gebeurtenissen is dat al les op tijd moet beginnen," noemt Joop van Broekhoven een van de problemen uit de organisatiekeuken op. Hij had gisteren echter geen reden tot klagen. „De mensen van het waterspektakel waren er al om zeven uur vanochtend." Niet alleen de Schledamse jeugd maar ook de ambtena ren op het Stadskantoor, ble ken belangstelling voor Jeugd land te koesteren. Vanuit hun flatgebouw keken zij toe hoe de jeugd zich vermaakte. De vier op het terrein aanwezige wethouders, naast Hafkamp waren dat Posthoorn, Zijde veld en Scheeres, gingen ech ter niet ln op de uitnodiging van Dlck Camu om op de balk plaats te nemen. Behalve ln de twee 'wateri ge' activiteiten konden de jon gens en meisjes zich verder uitleven op een groot luchtkus sen, ln een draaimolen en ln een spel met stokken, dat is ge- sss (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het aanprij zen van Schiedam bij de Hil- versumse media is een groot succes geworden. Schiedam zal dit seizoen tien tot twaalf uur op radio en televisie ko men. VW-dlrecteur Ruud Pil- lard verwacht dat hierdoor de stad aantrekkelijker wordt voor toeristen. Het radio- en tv-gebeuren in Schiedam speelt zich af ln het Beatrixpark, sporthal Mar griet, de aula van het Stedelijk Museum en op de sportvelden. De TROS-show Op Volle Toe ren zal vanuit Schiedam wor den uitgezonden. Ook Herman Emmink brengt een twee uur durend radioprogramma waarin naast amusement in terviews zitten over de stad. De eerste buitenopnamen voor specials met artiesten worden half augustus gemaakt in het Beatrixpark. Het decor van het park dient als achtergrond van muziekgroepen die zomerhits hebben gemaakt. "Er ls wat afgependeld tus sen Schiedam en Hilversum," zegt Pillard die er trots op ls dat het tot zulke goede resulta ten heeft geleid. "Vooral over de aula van het Stedelijk Mu seum was Hilversum enthou siast," zegt hij. De akoestiek en entourage leent zich uitste kend voor concerten. Hier wor den daarom ook klassieke con certen opgenomen die uitge zonden zullen worden op Hil versum 4. Het is nog niet bekend op welke data de programma's worden uitgezonden. Eveneens wordt er nog gelobby'd voor opnames van het Lange Haven feest dat in het najaar ls ge pland. Daarvoor' zou de Lange Haven omgetoverd worden ln een autovrij geheel voor roei- wedstrijden en andere water evenementen. Verder zijn er plannen om in Schiedam een internationaal country- en western festival te houden dat eveneens wordt uitgezonden. De VW vindt dit een prima manier om Schiedam meer be kendheid te geven. "Je bereikt een duizendkoppig publiek," al dus VW-dlrecteur Pillard. "Bovendien ls dit een erg goed kope manier. Een groot deel van de organisatie wordt ons uit handen genomen. Het zijn nu Immers de radio- en tv- mensen die de artiesten beta len." De VW zelf heeft zowel ge brek aan géld als aan man kracht om grote attracties op te zetten. Zowel van de zijde van de gemeente als van het bedrijfsleven heeft de VW weinig te verwachten. "WIJ ge ven nu de aanzet. De gemeente en bedrijven kunnen het op pakken en verder uitwerken." Volgens de VW is het tijd om meer doe-dlngen naar Schiedam te halen. De direc teur denkt aan een kano-vij ver, aan waterfietsen, mini- golfbaan, Jeu de boules, proef lokaal bij het dlstilleermu- seiun in het Stedelijk en rond vaartboot bij de Maasboule vard, "Het zijn simpele pu bliekstrekkers die geen over last hoeven te geven, maar de stad wel aantrekkelijker ma ken. Zowel voor de bewoners zelf als voor het dagtoerlsme. Alleenwaar vind je een on dernemer die er brood in ziet!". i SCHIEDAM De politie heeft een jeugdbende be staande uit voornamelijk Schiedamse jongeren opge rold. De negenentwintig verdachten in de leeftijd van veertien tot en met vijfentwintig jaar hebben zich schuldig gemaakt aan winkeldiefstallen, inbraken in woningen en bedrijven en aan het stelen van bromfietsen (36) en fietsen (8). Een groot deel van de bult die ln totaal zestigdui zend gulden aan goederen bedraagt, kon niet meer worden achterhaald. De jeugdige dieven liepen be gin juni tegen de lamp na dat een aantal op heter daad werd betrapt pikt van een televisiekwis. De stokken hingen aan een pla fond. Op onverwachte momen ten viel er steeds één en die moest dus gevangen worden. Do Jeugdlandkaravaan is morgenochtend vanaf tien urn- te bewonderen op het Wibaut- plein, de Oreliosingel en in de Dwarsstraat Morgenmiddag worden vanaf twee uur het Wiiheimlnapleln, het Edison- plein, het Fabriplein en het Bachplein ^ongedaan. VLAARDINGEN Alle wieldoppen van twee auto' die geparkeerd stonden aan de Vlaardlngse Frieslandlaan, zijn ontvreemd. Voor het ove rige werden de voertuigen door de daders 'keurig' achter gelaten; er werd geen breek- schade geconstateerd. Even wel zijn de eigenaren voor elk 400 gulden gedupeerd. Bij een inbraak in een school aan de Brusselweg Is vermoe delijk niets gestolen. Wel door zochten de indringers het ge bouw, daarbij een grote rom mel achterlatend. Zij kwamen binnen door een ruit te breken. De daders van een inbraak in een bedrijfspand aan de Ko ningin Wllhelminahaven NZ hebben zich gemeld bij de Rot terdamse politie. Zij hebben bij hun inbraakpoging vermoe delijk het stüalarm, dat in werking was getreden, opge merkt Ze namen de benen zon der iets te stelen. SCHIEDAM De Jeugd uit 5uid bekeek gisteren het nieu we fletscrossveldje bij het Hoofdplein sceptisch. „Moeten we di&r crossen! Het zit vol kullen!" klonk het na het eerste proefritje. „Dan haal je toch zand pm de gaten te dichten," zei bouwspeelplaats-mede- werkster Annelies monter. maar dat was de meeste kin deren weer teveel moeite. „Het was dit weekeind zo verschrikkelijk warm dat de jongeren van jeugdhonk De Dijk het strand verkozen bo ven het timmeren aan de flets- crossbaan," legde zij uit „Geef ze eens ongelijk!" Het gevolg was wel dat de fletscrossende jeugd half afgemaakte stellin gen zag. Een hindernis waar zelfs de meest ervaren cros- sertjes spaak op liepen. Het on genoegen was echter voor kor te duur want nog dezelfde mid dag maakten de jongeren het crossterrelntje ln orde. Het plan is om het cross- veldje zes weken lang te ge bruiken. Het was een grote wens van de schooljeugd. Voor de vakantie gaven zij ln enquê te aan welke dingen ze graag doen in de vrije, tijd. Fietscros- sen was favoriet Ook vliegers maken, figuurzagen, en spoor zoeken zijn geliefde hobby's, die de komende weken op de speelplaats aan bod komen. ROTTERDAM EN OMGEVING WW3 Aihambra 1, tel. 330293: De lift (16). 2, 7.15 en 9.30 uur. Aihambra 2, tel. 330293: So phie's Choice (16) 2 en 8.15 uur. Calypso 1, tel. 131855: Flash- dance (a.l.) 2, 7 en 9.30 uur. Calypso 2, tel. 131855: Merry Christmas Mr. Lawrence (16) 1.45,6.45 en 9.15 uur. Calypso 3, tel. 131855: Bud deelt doffe dreunen uit (a.l.) 2, 7 en 9.30 uur. Centraal, tel. 138210: Zes Zweedse meisjes op Ibiza (18), 12.15,2.3.45,5.30,7.15,9 uur. Cineac AD (Beurs), tel. 138082: Octopussy (12), 2, 6.45 en 9.30 uur. Cineac NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Kentucky Fried Movie (16), 7 en 9.30 uur. Tekenfilms (a.i.) dag. 2 uur. Cinerama 1, tel. 115300: Blue Thunder (12) 1.45,6.45 en 9.30 uur. Cinerama 2, tel. 115300: Fiashdance (a.i.) 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 3, tel. 115300: Toot- sle (a.l.) 1.45, 6.45 en 9.15 uur. Cinerama 4, tel. 115300: An officer and a gentleman (a.l.) 6.45 en 9.30 uur. Cinerama 5, tel. 115300:48 hours (16) 2,6.45 en 9.15 uur. Corso, tel. 121110: Hot bub- blegum In het leger (16) 2, 7 en 9.30 uur. Kriterion, tel. 128615: Gandhi (a.l.) 8 uur, zo. 2 en 8 uur. Lumièra 1, tel. 117755: Heidi (a.!.) 2 en 4.30 uur Bad Boys (16) 7 en 9.30 uur. Lumièra 2, tel. 117755: Star- wars en The empire strikes back (a.l.) 1.45 en 7 uur. Lumièra 3, tel. 117755: Lone Wolf McQuade (12) 1.45,6.4S en 9.15 uur Lumièra 4, tel. 117755: Bad Boys (16) 1.45 uur, Heidi (a.l.) 6.45 en 9.15 uur Luxor, tel. 138326: Raiders ol the lost ark (16) 2, 7 en 9.30 uur Metro 2, tel. 844393: Flying High II (a.l.) 8 uur Rax, tel. 772793: Het pornohu welijk (18) 10—23 uur Thalia, tel. 111555: Octopussy (12) 2, 6.45 en 9.30 uur SPIJKENISSE Euro, tel. 01880 - 24144, zaal 1: Hot Bubble- gum in het leger (16) 1.30,6.45 en 9.15 uur; zaal 2: Octopussy (12) 1.30, 6.30 en 9.15 uur; zaal 3: Race door het stof (a.l.) 6.45 en 9.15 uur HELLEVOETSLUIS, Tivoll, tel. 01883 - 12608: De lift (16), 21.30 uur. First Blood (12). Klndérvoorstelllngen: Cineac NRC: Festival van bekroonde tekenfilms (a.l.) 2 uur Cinerama 4: E.T, (a.l.) wo. 1,45 uur Metro 2: Astarix en de helden (a.l.) wo. 2 uur Passage: De onvoorspelbare tocht (a.t.) wo. 2 uur SPIJKENISSE: Euro Peter en de vliegende autobus (a.l.) wo 1.30 u. Ahoy', tel. 812122: Jeugdland, dagelijks 09.30-16.30 uur. Zuiderpark en Eemhal Ahoy: Sportinstuif, dagelijks 09.30-16.30 uur. Jazzcafé Dizzy, tel. 773014: Session, di. 22.00 uur. Coolhaven, Metrostation: Rondvaart Delfshaven, wo. 14.00 uur. Binnenwegplein, Permanente poppenkast, wo. 13-16 uur. Drugslijn, 010-767595: infor matielijn drugs en alcohol, 20-23 uur. In de maand Juni hebben negen mensen verwondin gen opgelopen bij verkeersongeluk ken. Er raakte één persoon zwaar ge wond, de anderen liepen lichte letsels op. In totaal waren er 253 voertuigen bij de aanrijdingen betrokken, waaron der 192 auto's, ne gen vrachtwagens, zeventien bromfiet sers en zes wielrij ders. Een voetgan- ger werd op het ze brapad aangere den. De meeste botsingen zijn te wijten aan geen voorrang geven. In de meeste gevallen had dit blikschade tot gevolg. Veel zwembad be zoekers zijn dit weekeind terwijl ze een frisse duik in het water namen, bestolen. Vooral bij zwembad Groe- noord waren dieven actief. Hier verdwe nen badtassen, sleutels, portemon nees, sportschoe nen, en Dentallen fietsen. Bovendien werden op de par keerplaats buiten, wieldoppen van autobanden ge schroefd. BIJ stichting Lente feest rollen donder dagavond weer de bingoballetjes. Het eerste nummer wordt om acht uur omgeroepen. Zaal open om zeven uur. Het pandje staat aan het Broersvest 101. Hier Is vrijdag tevens weer een rommelmarkt tus sen tien en drie uur. Leden van de Ne derlandse Vereni ging van Hulsvrou wen, afdeling Schiedam maken donderdag een wandeling door het Beatrixpark. Verza melen om tien uur bij het pannekoe- kenhuls In het park. ROTTERDAM Het Russische Staatscircus komt naar Rotterdam. De topartiesten van dit circus treden van 31 augustus tot en met 4 september op In het sportpa leis Ahoy'. De Rus sen waren daar het laatst in 1979 te zien. Het Russische Staatscircus geeft in totaal zeven voorstellingen. De toegangsprijzen va riëren van vijftien tot vijfendertig gul den. De voorver koop ls al begon nen. Belangstellen den kunnen onder meer terecht bij WV-kantoren en bij de kassa van Ahoy'. 1 I' ll!, SCHIEDAM Va kantiegangers krij gen van de politie het advies de voor deur goed af te sluiten. In toene mende mate wordt Ingebroken bij wo ningen waarvan de voordeur niet op het nachtslot is ge daan. Het schijnt dat inbrekers in een handomdraai een voordeur die op het dagslot zit, met een stukje plastic openkrijgen. Een ander veel voorkomend ver schijnsel is nog steeds dat geen va kantieadres wordt; achtergelaten, wat tot nodeloos speur werk leidt. Bij het politiebureau is eep gratis folder ver- krljgbaar waarin 3p tips staan om In- brekers buiten de, deur te houden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Door een noodlotti ge samenloop van omstandigheden raakten zondag vijf mensen betrokken bij een ongeval op een fietspad bij de Broekpolderweg. Een van de betrok kenen, een vrouw uit Schiedam, kwam er slecht vanaf. ZIJ moest met een op drie plaatsen gebroken been worden opge nomen ln het Holy- Ziekenhuls. Het ongeval ge beurde onder het viaduct van Rijks weg 20. De 17-jari- ge M. R. D. uit Vlaardingen haalde op zijn bromfiets een Schiedams echtpaar in, juist op het moment dat van de andere kant een Maassluis' stel per bromfiets na derde. De Vlaardln- ger botste frontaal op de tegemoet ko mende brommer. In het voorbijrijden i nam hij ook het Schiedms echtpaar (de 56-jarige C. v.d. G. en zijn vrouw) mee. De vier andere bel trokkenen kwamen er beter af dan de Schledamse vrouw zij liepen schram-^ men en ontvellin- gen op. Tegen de. 17-jarige Vlaardinr ger is proces-ver-' baal opgemaakt. Het ongeval ge- beurde rond kwart voor tien 's och- tends. 3 t ft r f Fj .1 ci Stf

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2