Paalhuizen uitverkocht Kijkers kunnen binnenrollen m Jaar geëist voor neersteken politie-agent in Moordrecht Sleutel moskee moet terug Bejaarde steelt 'supermarkt' Dijkzigt neemt klachten serieus Vandaag met: Kantoorhanden nit de mouwen op oude zeilschepen Sport Infomobiei maandags dinsdags woensdags donderdags vrijdags Alboz gaat verdwijnen Dronken bestuurder botst op fietsers Inbrekers hondsbrutaal m h$ pf Het mobiele service kantoor van Het Vrije Volk- Metropool en VVV Rotterdam staat bij u in de buurt: Miljoen iM§ De roltrappen van de nieuwe bibliotheek in Rotter dam, zichtbaar achter de glazen "waterval", zijn nu nog leeg. Maar de Centrale Bibliotheek rekent de ko mende zaterdag op een onafgebroken stroom bezoekers die een kijkje komen nemen. De bevolking kan dan voor het eerst de Rotterdamse "Centre Pompidou", zoals de bibliotheek nu al wordt genoemd, van binnen bekijken. In het nieuwe zes verdiepingen tellende gebouwd zijn 800.000 boeken, tijdschriften, kranten en films opgesla gen. Op beeldschermen kunnen gebruikers aflezen wel ke boeken de biliotheek in huis heeft. Alles zit in de computer opgeslagen behalve de literatuur van voor 1980. Bezoekers kunnen zich zaterdag over de nieuwe gang van zaken informeren, maar ook genieten van speciale activiteiten. De hele dag is er levende muziek, treden dichters, goochelaars en poppentheaters op. Het pro gramma begint om 10.30 uur en is afgelopen rond 17.00 uur. a De Dordtse hoofdinspecteur F. J. W. M. Kooiman toont de buit van de 70-jarige winkeldief M. P. S. WOENSDAG 27. JUU 19*3 u~ Paarden racen voor kleuter dag ver blij f ROTTERDAM De 38 paalwoningen van archi tect Piet Blom in Rotter dam zijn uitverkocht. De kubussen, die boven de Blaak zweven, hadden bin nen twee maanden een eigenaar De Academie voor Bouwkunst zal het paalkantoor betrekken. Blom had aanvankelijk een ontwerp voor 74 paal huizen ingediend. Door strubbelingen met de be leggers is dit aantal uitein delijk verminderd tot 39. De oorspronkelijke beleg ger, Volker Bouwmaat schappij, zag van het plan af, omdat hij de investe ring in de paalhuizen veel te riskant vond. Opdrachtgever Patrimo nium stapte ook al op om dat de in financiële moei lijkheden verkerende cor poratie het risico te groot vond. Er was sprake van dat de woningen paalkantoren zouden worden. Maar de gemeenteraad was daarte gen. Even leek het erop, dat het rijk premie gaf zodat de woningen tegen een be drag van achthonderd gul den per maand verhuurd zouden kunnen worden. Maar ook dat ging niet door. Zakenman A. J. Fibhe zag er wel brood tn zodat op 1 maart 1982 de eerste paal de grond in kon. Maar wel voor slechts 38 wonin gen en één kantoor. Ze zijn verkocht als pre mie A-koopwonmgen voor 125.000 gulden per stuk. De bouw ligt op het ogen blik even stil vanwege de vakantie. Maar de paalhui zen hebben al wel hun uit eindelijke vorm van een kubus. (Ze zullen begin ja nuari klaar zijn. ■yys 4 /ivj (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het medisch kleuterdagverblijf De Klei- A ne Plantage uit Rotterdam gaat meedoen aan paardenren- k' nen. Tien van de eenentwintig paarden die de ex-boekhouder 1 van De Kleine Plantage heeft gekocht met geld dat hij bij zijn werkgever had verduisterd zullen aan races meedoen. Mi Capeile a.d. IJssei 12.00-14 30 uur Rivierweg t/o de Kijkshop Krimpen a.d IJssei 15.00-16.00 uur Raadhuisplein even weken: Beverwaard 9.00-10.30 uur Cannen- burgstraat/T erwormstraat oneven weken- Zuidplein 9 00-10 30 legenover ">H8 Sportfondsenbad bij de roltrap j Hoogvliet 11.00-12 30 uur Winkelcentrum Binnenban voor A.H. Spijkemsse ■i 13.30-16 00 uur Zijlstraat voor Spijkstaal Ommoord 9 00-10 30 uur Winkelcentrum Hesseplaats Vlaardingen 13.30-16.00 uur Veerplem bij Liesveld IJsselmonde 9 00-10 30 uur Kerstendijk bij Markt Ridderkerk 11.00-12.30 uur Raadhuisplein t/o Rabobank Dordrecht 13 30-16 00 uur Sarisgang/Statenplein Alexanderpolder 9.00-10.30 uur Samuel Esmeyerplein t.o. Rinze Koopmanstr. Schiebroek 11.00-12.30 uur Meldoornsmgel/Larikslaan Schiedam 13.30-16.00 uur Emmaplein t/o Hema Zo hoopt het kleuterdagver blijf iets van de schade die door de fraude is ontstaan te rug te halen in de vorm van prijzengeld. De elf overige paarden blij ven op stal. Die maken volgens het bestuur van de Stichting Medische Kleuterdagverblij ven, die De Kleine Plantage exploiteert, toch geen enkele kans om op de renbaan in de prijzen te vallen. Het is de be doeling dat alle paarden uit eindelijk worden verkocht. Se rieuze gegadigden hebben zich tot nog toe echter met gemeld, aldus het stichtingsbestuur. Tot nu toe waren de paarden die de ex-boekhouder met geld van zijn werkgever had ge kocht op een geheime plaats ondergebracht en was verbo den dat ze nog aan races mee deden. De stichting had beslag laten leggen op de paarden. De ex-boekhouder, de 36-jari- ge Krimpenaar Piet B„ had binnen veertien maanden tijd ruwweg een miljoen gulden uit de kas van het kleuterdagver blijf in eigen zak gestoken. Omdat hij een deel van de fi nanciële administratie had la ten verdwijnen meende het stichtingsbestuur aanvankelijk dat het om "slechts" 650.000 gulden zou gaan. Het geld kwam via de bankrekening van B.'s vader bij B. terecht. B., die halve dagen bij De Kleine Plantage werkte, had op de renbaan Duindigt al ver kondigd dat hij de grootste renstal van Nederland zou op zetten. Dit jaar liepen zijn paarden 56.000 gulden aan prij zengeld bij elkaar. Dat was echter niet eens voldoende om de kosten van de renstal te dekken. Van onze soc.-econ. redactie ROTTERDAM De Rotter damse verzekeringsmaat schappij Alboz wordt opgehe ven. De ongeveer 160 werkne mers van Alboz krijgen een baan aangeboden in Den Haag bij de moedermaatschappij van Alboz, de verzekerings maatschappij Ennia. tAw/uM f* •w 's&s/ 'rmwxx ROTTERDAM „De artsen hebben deze politieman nog net voor de hemelpoort weg kunnen plukken." Officier van gustitie mr. D. Hart zei dit gis teren bij de rechtbank over wachtmeester John Leenheer (25) uit Moordrecht, die dank zij een spoedoperatie een ern stige messteek in de buik over leefde. „Ik wilde die politieman echt niet doden. Alleen maar buiten gevecht stellen", zo voerde de dader, de 24-jarige Jan L. uit Moordrecht, aan. Wegens po ging tot doodslag eiste officier van §ustitie mr. Hart een jaar gevangenisstraf tegen hem. Het incident deed zich in de nacht van 20 op 21 mei voor op ^ROTTERDAM Twee le den van de Turks-Islamitische Vereniging in Schiedam moe- - ten de sleutel van de moskee in de Manastraat teruggeven Taan het bestuur van de vereni ging. De twee mogen de rust rond de moskee niet meer ver- storen en ze moeten anderen de kans geven om aan de ge bedsoefening in de moskee -deel te nemen. Zo luidt de uitspraak die de president van de Rotterdamse rechtbank gisteren heeft ge daan in een kort geding tegen de twee. Als ze zich niet aan deze uitspraak houden moeten ze per dag 500 gulden boete be talen. De Turks-Islamitische Ver eniging had het kort geding aangespannen nadat het twee tal onlangs een nieuw slot op de moskee had laten maken en zelf de sleutels hield. Het rechtmatige bestuur van de vereniging mocht er niet meer in. Volgens de raadsman van het bestuur mr. J. Imkamp zijn de twee waarschijnlijk op gejut door een imam (Moham medaanse geestelijke) die spe ciaal door de Turkse regering was gestuurd. Hij zegt dat Turkije elk jaar tijdens de ra madan (vastentijd) een aantal imams naar West-Europa stuurt. Die moeten zorgen dat de Turkse regering meer greep krijgt op de Turkse ge meenschappen in het westen. Een woordvoerster van de Turkse ambassade ontkent dit. Er komen wel imams uit Tur kije naar het westen, maar al leen om assistentie te verle nen, zegt zij. het parkeerterrein van sport hal De Zuidpias in Moor drecht. Direct na afloop van de manifestatie "Nacht van Moordrecht" ter gelegenheid van de jaarlijkse Luilakvie ring. Een van de jeugdige be zoekers maakte nogal wat stampei, waarna het finaal uit de hand liep. Wachtmeester Leenheer moest zich op een gegeven mo ment verweren tegen vijf jon gelui. „Hij vocht als een waan zinnige. Ik heb toen mijn stilet to getrokken om mijn vrienden te helpen", aldus Jan L-, die verklaarde onder invloed van drank en heroïne te hebben ge handeld. Raadsman mr. P. M. Schol- laert stelde, dat de rijkspolitie enkele weken geleden een nieuw onderzoek is gestart omdat er waarschijnlijk een tweede steek afgeschampt op de portofoon van wacht meester Leenheer i3 toege bracht. Deze zou mogelijk door Jan L. zijn toegebracht. DORDRECHT Een 70-jarige Dordtenaar blijkt in tien jaar tijd bijna een complete supermarkt bij el kaar te hebben gestolen. In een berging onder de wo ning van zijn cx-vniendin vond de politie onder meer een dikke 200 doosjes zeep, 13 dozen vierkleurenpen- nen, 136 flesjes en 164 dozen after shave, 101 dozen scheerzeep, 31 flessen shampoo, ruim 200 pakken scheermesjes, 73 paar sok ken, 17 flessen kruiden en sambal, 37 blikken vlees, vis en krab, 75 zakdoeken en 32 stukken zeemleer. De ex-vriendin ontdekte deze buit per toeval. Uit een gesprek met een buurvrouw bleek dat ze voor een zelfde appartement aan de Plane- tenlaan maandelijks iets meer huur betaalde. Het verschil zat hem in de ber ging; de vrouw wist niet dat die bij haar huis hoorde. De bejaarde winkeldief zegt dat niet de heie inhoud van de kelder van diefstal afkomstig is. Rotterdam helpt werf uit brand (Van onze sociaal- economische redactie) ROTTERDAM De ge meente Rotterdam gaat de scheepsrcparatiewerf Niehuis en Van den Berg (bij Pernis) helpen uit de financiële moei lijkheden te komen. De steun bestaat uit het verlenen van uitstel van betaling voor drie jaar van de erfpacht die voor de grond moet worden betaald. Voorts zal het Gemeentelijk Havenbedrijf noodzakelijke baggerwerken bij de werf uit voeren. Uitgaande van een rentepercentage van 9% komt de steunverlening neer op 3,2 miljoen gulden. De gemeente raad moet morgen dit voorstel van burgemeester en wethou ders nog goedkeuren. Rotterdam benadrukt dat van een bankiersfunctie of van subsidie geen sprake is. Dit om eventuele beschuldigingen van concurrentievervalsing bij voorbaat de kop in te drukken. De hulp van Rotterdam sluit volgens burgemeester en wet houders aan bij de gemeente lijke beheersfunctie ten aan zien van de infrastruktuur in de Rotterdamse haven. Bij Niehuis en Van den Berg zullen overigens nog 169 van de 569 personeelsleden worden ontslagen. Behalve die inkrim ping was volgens de directie dringend financiële steun no dig om de werf overeind te kunnen houden. Het ministerie van Economische Zaken wees een steunaanvraag af. Nu Rotterdam een bijdrage aan de oplossing van de finan ciële problemen van het be drijf levert, hebben ook de Am- ro Bank en de Nationale Inves teringsbank zich bereid ver klaard mee te werken aan de herstrukturering van de werf. Amro Bank en NIB leggen een extra krediet van vier miljoen op tafel. De gemeente Rotterdam gaat ervan uit dat Niehuis en (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Onder in vloed van alcohol heeft een 63-jarige Rotterdammer twee fietsers aangereden. Het onge luk gebeurde gistermiddag op de Slinge ter hoogte van de Diepenhorst. De automobilist reed achter op het Rotterdam se echtpaar Suijker. De heer Suijker die zijn tweejarig zoontje Jeroen achterop had, verloor zijn evenwicht en viel. Hij liep allerlei schaafwonden op. Zijn zoontje brak zijn lin kerarmpje en werd naar het Zuiderziekenhuis gebracht. De CS-jarige heer P. van Wij- re-van 't Raaigras heeft been- Ietset opgelopen bij een onge luk op het Stieltjesplein. De man werd aangereden door een bestuurder van een bestel wagen. Bij een botsing in Pernis met een andere vrachtwagen liep een 26-jarige vrachtrijder uit Breda een hoofdwond op. Het verkeer op de Vondelin- genweg ondervond anderhalf uur vertraging. Van den Berg rond 1985 weer een bescheiden winst kan ma ken. Vorig jaar bedroeg het verlies vier miljoen gulden. Tegen die tijd zal de scheeps- reparatiesector, die sterk inge zakt is. volgens Rotterdam en het bedrijf weer aantrekken. Om die periode te overbruggen zal voor het overblijvende per soneel werktijdverkorting wor den aangevraagd. De Amro Bank en NIB heb ben overigens nog als voor waarde voor hun krediet ge steld dat Niehuis dit jaar de verwachte omzet van 40 mil joen moet behalen. Lukt dat met dan zal een verdere in krimping moeten plaatsvin den. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het Acade misch Ziekenhuis Dijkzigt heeft duidelijke regels opge steld voor de afhandeling van klachten van patiënten. Deze regels moeten de patient de garantie geven dat zijn klacht serieus door de directie wordt onderzocht en dat de afhande ling ervan niet op de lange baan wordt geschoven, zo blijkt uit het blad Monitor van het ziekenhuis. Binnen twee maanden nadat een klacht isbinnengekomen moet de klager schriftelijk worden meegedeeld wat de re sultaten zijn van een onder zoek dat dan afgerond moet zijn. Ook wordt hij geinforeerd over maatregelen die even tueel zijn genomen. Dijkzigt verwacht overigens niet dat er nu zeer veel extra klachten zullen binnenkomen. "Er mot heel wat gebeuren voordat een patient ertoe komt zich bij de directie te bekla gen," is de ervaring. "De vrees dat klagen consequenties zal hebben voor de medische zorg. nu of in de toekomst, is alles overheersend. Uit het feit dat patiënten niet snel pen en pa pier pakken om formeel een klacht in te dienen, kan wor den geconcludeerd dat wan neer ze dat wel doen, de zaak voor hen ernstig genoeg is en serieuze aandacht verdient." ROTTERDAM Uit een dierenpension aan de Roel Langcrakweg in Rotterdam is voor de derde keer een hond gestolen. Ditmaal hebben de daders de bastaardherder Da niel meegenomen. Ze kwamen het pension binnen door over een hek van twee meter te klimmen. De reden van de diefstal is de politie volkomen duister.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1