m Drietal rooft met 'doektruc' Na protest uitleg over Rotterdamsedijk Dieven in de val I Jeugdige straatrover gepakt Kortaf Supporters AZ gaan tekeer op station Oost fleurt op door Isolatie woningen :'lr SÉWI&róll Dertiger jaren Keuzes AM, Bingo Diefstallen Geldkistje vandaag en morgen ROTTERDAM EN OMGEVING i Piep schuim 1 HET VRIJE VOLK Schiedam 10 Sch y >y s ■'J?#' -A'ï-Jbi 4-V„W Schiedam moet Passage Theater weer ontdekken De jubileumviering in het Passage Theater begint op vijl november met een open dag van elf uur 's ochtends tot vier uur 's middags. Deze dag is gratis, 's Avonds wordt er een zogenaamde tropennacht georganiseerd waarvan de en tree tien gulden bedraagt. De entree voor de twaalf 'films voor de familie' die tot 12 no vember worden vertoond is acht gulden. De entree voor het Open Podium op 12 novem ber bedraagt twee gulden vijf tig voor de jeugdmiddag en ze ven gulden vijftig voor de avond. Devoorstellingen van toneelgroep*71 kosten vijf gul den en voor de bejaarden twee gulden. SCHIEDAM Het Passage Theater staat aan de vooravond van een seizoen waarin de Schiedammer het theater weer moet 'ontdekken.' "We maken er dit seizoen pas een echt theater van," zegt wethouder Post hoorn. Begin november wordt het vijftigjarig bestaan van het Passage Theater gevierd. Een week vol activi teiten én twee bekende Nederlanders in de persoon van Joop Daalmeijer, presentator van Achter het Nieuws en Maartje van Weegen omroepster bij de KRO. genre 'Sound of Music' en 'Doc- ter Zjivago.' Het 'Open Podium', zowel voor de jeugd als voor volwas senen, vormt een van de nieuwtjes die worden geïnro- duceerd. "Het is vijftig jaar lang een bioscoop geweest, daar brengen we nu verandering in." aldus Posthoorn. De verandering van opstelling heeft er nu ai voor gezorgd dat het aantal verhuringen voor het komende jaar i3 verdubbeld. "De gewij zigde instelling is aanslagen," concludeert de wethouder hier uit. En dat terwijl het theater nog niet 'wervend de boer op is gegaan'. De verbouwing van de foyer en het organiseren van een theatercafé in deze ruimte enige tijd geleden was ai een stap in de richting van de nieuwe opzet. Hoewel het theater af wil van het bioscoop-image zullen er tijdens de jubileumviering een aantal 'familiefilms' wor den vertoond. Films van het Joop Daalmeijer verzorgt samen met Maartje van Weegen de presentatie van het Open Podium. 'Dit zou je eigenlijk elke week moeten hebben maar in het feestprogramma is het een experiment," zegt Passage-di recteur Connie Eggink. Iedere Schiedammer die op het po dium iets denkt te kunnen brengen kan zich inschrijven. Op zaterdagmiddag van af twee tot vijf uur voor de jeugd en zaterdagavond van acht tot elf voor volwassenen staat het podium van de grote zaal ter beschikking van de amateurs. De deelnemers moeten van te voren wel vertellen wat zij precies gaan doen. De twee presentatoren van het Ope Po dium, Joop Daalmeijer en Maartje Van Weegen, moeten immers hun tekst aan de op tredens aanpassen. Het Open Podium wordt in de zaterdagnacht opgevolgd door een groot feest in dertiger jarenstijl. De bedoeling is dat zoveel mogelijk mensen zich in de kledij van de crisisjaren hullen. Voor de orginaliteit worden kielne attenties (con sumptiebonnen) verstrekt De toneelgroep '71 zal op donderdag 10 en vrijdag 11 no vember voorstellingen verzor gen van het stuk Mexico, Mexico. In 1980 werden van dit toneelstuk drie voorstellingen gegeven voor uitverkochte za len. Op de donderdagmiddag wordt de voorstelling speciaal voor bejaarden gegeven. De RET heeft al twee bussen toe gezegd voor het vervoer van de bejaarden die slecht ter been zijn. In het toneelstuk, dat handelt over zeelieden die een avondje uitgaan in Mexico, ac teren vijftig Schiedammers. "Wij handelen in de geest Het jubileum-comité op het Open Podium van het Passage Theater. Vlnr. Jan Meulendijk, Dick van der Lugt, Connie Eggink, Richard Kramer, Conny Slachthecke, Han van der Horst en Jos van der Lugt. van de stichter van het theater Tuschinsky," zegt Han van der Horst, een van de leden van het jubileum comité dat de or ganisatie van de feestweek in handen heeft. "Tuschinsky vond "dat de gewone man een plaats moest hebben om op een betaalde manier uit te gaan. In die richting gaat het Passage Theater." SCHIEDAM De politie waarschuwt de inwoners van Schiedam voor een drietal vrouwen dat met een smoes woningen binnenkomt en daar aan het stelen slaat. De 75-jari- ge G. B. uit de Prof. Kamer ling Onneslaan ondervond dat vrijdagmiddag aan den lijve. Nadat er werd aangebeld deed zij de deur open en zag drie vrouwen, volgens haar schatting van ongeveer vijftig, twintig en veertien jaar, op de stoep staan. De oudste vertelde haar in gebroken Nederlands zwanger te zijn en snel een dokter nodig te hebben. Samen met de twintigjarige vrouw mocht zij binnenkomen. Het meisje bleef ogenschijnlijk buiten wachten. Eenmaal binnen ontvouwden de twee 'bezoeksters' een groot doek dat zij voor de neus van de bejaarde vrouw hielden. Dat was het sein voor het meisje om binnen te komen en enkele waardevolle spullen weg te grissen. Het edele drietal had zater dag dezelfde truc geprobeerd toe te passen bij mevrouw De V.uit de Burgemeester van Haarenlaan. Ook hier zagen de twee oudste vrouwen kans bin nen te komen. Op haar korte rooftocht door de wohing werd het meisje echter ontdekt door een andere inwoner en het drietal koos het hazenpad. SCHIEDAM,De gemeente heeft bij de bewoners van de Rotterdamsedijk huis-aan-huis een brief verspreid waarin de plannen voor een rijbaanver smalling worden uitgelegd. De Rotterdamsedijk werd vorige week dinsdag, zonder aankon diging vooraf, plotseling aan één kant afgesloten. Het opbre- SCHIEDAM Het gelijk spel tegen Sparta (11) bleek zondagmiddag voor een veer tigtal supporters van AZ'67 aanleiding vernielingen aan te richten op het NS-station Schiedam-Rotterdam-West. Een aantal lichtbakken wer den het slachtoffer van de on tevreden 'voetballiefhebbers'. De Schiedamse politie ging roet al haar personeel naar het station maar verrichtte geen arrestaties. De supporters- groep werd in handen gesteld van de spoorwegpolitie die het luidruchtige gezelschap op de intercity naar Alkmaar zette. SCHIEDAM De 32-jarige Vlaardinger B. R. en de 47-ja- rige Rotterdammer J. de G. zijn in de vroege morgen van vorige week vrijdag in de val gelopen van de bedrijfsleider van de supermarkt op het win kelcentrum De KeteL Deze vatte post voor de deur van zijn bedrijf en zag dat de twee fruit, roomboter en. pak ken melk wilden stelen. De po litie nam de twee mannen mee naar het bureau. ken van de straat en plaatsen van de borden, leidde onder de bewoners tot een stroom van protesten. Er werden meer dan 200 handtekeningen inge zameld en aan de gemeente overhandigd. De bewoners maken be zwaar tegen een versmalling van de bestaande rijbanen van zes naar vierenhalve meter. Het voorstel van Gemeente werken was om op de Rotter damsedijk de trambaan aan weerszijden met anderhalve meter te verbreden. Naar aan leiding van de protesten gaat de gemeente de herinrichting opnieuw bekijken. J. de Kruif van het bewo nerscomité van de Rotterdam sedijk: "We voelen er niets voor om de rijbaan te versmal len. Een hoop parkeergelegen heid gaat verloren. Een meer derheid van de bewoners wil alleen een oversteekplaats er bij en nieuwe asfaitlaag". Half september wordt een beslissing genomen over de uiteindelijke veranderingen op de dijk. Om tegemoet te komen aan de bezwaren van dc bewo ners, heeft gemeentewerken drie aanpassingen op het oor spronkelijke voorstel gemaakt. De situatie bij het oude la ten, is een van de mogelijkhe den. De rijweg alleen dóór ver smallen waar een in- en uit- stapstrook voor de trampassa giers worden gemaakt. De derde keuzemogelijkheid is een compromisvoorstel. Het wegdek wordt dan versmald tot 4.80 meter. De trambaan wordt aan weerszijden ver breed met een berm van 1.20 meter en op het kruispunt met de Nieuwe Mathenesserstraat blijven twee rechtdoorstroken en één linksafstrook. Ir. H. G. de Block, hoofd van afdeling Gemeentewerken denkt dat dit laatste voorstel de minste overlast geeft. Vol gens hem heeft het doorgaan de verkeer dan nog genoeg ruimte om voorbij ladende of lossende vrachtauto's te rij den. Bredere voertuigen kun nen probleemloos gebruikma ken van de verharde berm tus sen trambaan en rijweg. Tot eind september blijft het verkeer op de Rotterdamsedijk op de zuidelijke rijbaan in twee richtingen rijden. SCHIEDAM „Hier met je geld anders krijg je een pak slaag." Met deze woorden hield de dertienjarige T. H. uit Schiedam de twaalfjarige Wal ter uit Vlaardingen staande. Walter had in het winkelcen trum De Ketel boodschappen gedaan voor zijn moeder. Op weg naar huis merkte hij dat hij door T. H. werd achter volgd. De jeugdige straatrover dwong Walter op de Laan van Bol'es te stoppen en nam hem een portemonnai met achttien gulden af. Op aanwijzing van de tienja rige Henri B. kon T. H. zondag in de kraag worden gevat. Het Sehiedammertje was de straatrover op de Sportlaan te gen het lijf gelopen. Onder be dreiging moest hij daar zijn fietsslot afgeven. Een toevallig passerende surveillancewagen, die door Henri staande werd gehouden, zette de achtervol ging in en rekende de jeugdige wetsverbreker in. Hij wordt nog op het politiebureau vast gehouden. Ook op zaterdag had hij een jonge Schiedammer onder be dreiging een fietsslot afhandig gemaakt. Bij zijn. aanhouding had hij de buit bij zich. Bij Lentefeest, Broersvest 101, rollen donderdag de bin goballetjes. Het spel begint om acht uur. Zaai open zeven uur. Vrijdag is er bij Lente feest van 10.00 tot 15.00 uur een mini-rommelmarkt. KOETSHUYS Bij galerie 't Koetshuys wordt donderdag een exposi tie met houtsculpturen van Bert Les en etsen van Har- riet Brigdaie-Laupman ge opend. De galerie is donder dagavond van 18.00 tot 22.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 17.00 en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur geopend, en is gevestigd aam de Lange Ha ven 78. De vakantie voor vele die ven lijkt er weer op te zitten gezien het aantal inbraken in het weekeinde. De 26-jarige Schiedammer had vrijdag nacht even over twaalven geen geluk toen hij met een ijzeren staaf de ruit van een juwelier aan de 's Graven- sandestraat aan diggelen sloeg. Hij had zijn arm nog niet uitgerekt om een greep in de etalage te doen, toen hij door voorbijgangers in de kraag werd gevat. Met een bedankje nam de politie de man onder haar hoede. Uit de woning van de 44-ja- rige Van L. is een geldkistje met 400 gulden ontvreemd. De daders maakten waar schijnlijk gebruik van een valse sleutel. Na de greep in de kassa ging een onbekende man er met 850 gulden van Radio ABA vandoor. Hij was door het winkelpersoneel even ai- leen gelaten en zag meteen zijn kans schoon. De bewoners van een wo ning aan de Harresingel zul len raar op hun neus kijken ■als zij terugkeren van vakan tie. Een onbekende drong via een raam de woning binnen en nam de videorecorder mee. Het hele huis werd doorzocht. De inbraak werd door buren ontdekt. Het is niet bekend of er nog meer vermist wordt. Uit de kantine van het Slachthuis aan de Siachthuis- laan is voor vierhonderd gul den aan rookartikelen ont vreemd. De daders klommen door een tuimelraampje naar binnen. DINSDAG 23 AUGUSTUS 1963 Luxor, tel. 138326: Wiener Festival Ballet met 'het Zwa- nenmeer' di 20.15 uur Jazzcafé Dizzy, tel. 773014: Session, di. 22.00 uur Vlaardingen, Grote kerk: Beiaardconcert door Addie de Jong, di. 20.00 uur Alhambra 1, tel. 330293: The Hunger (16), 2,7.15, 9.30 uur Alhambra 2, tel. 330293: So phie's choice (16), 8.15 uur Calypso 1, tel. 131855: Blue Thunder (12), 2. 7, 9.30 uur Calypso 2, tel. 131855: Local Hero (AL), 1.45, 6.45, 9.15 uur Calypso 3, tel. 131855: Merry Christmas Mr. Lawrence (16), 2, 7, 9.30 uur Centraal, tel. 138210: Mo ments of love (18), 12.15, 1.45, 4.45, 6.15, 7.45, 9.15. Princess Seka (18), dezelfde tijden.-. Cineac AD (Beurs), tel. 138082: Octopussy (12). 2, 6.45, 9.30 uur Cineac NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Porky's 2.. De Volgen de ochtend (16), C, 7, 9.30 wo 2 uur Cinerama 1, tel. 115300: Psy cho II (16), 1.45, 7, 9.30 uur Cinerama 2, tel. 115300: Flashdance (AL), 1.45, 6.45, 9.15 uur Cinerama 3, tel. 115300: Even en oneven (al), 1.45, 6.45, 9.15 uur Cinerama 4, tel. 115300: Star wars en The Empire Strikes Back (al), 1.15, 7 uur Cinerama 5, tel. 115300: 'n Schot in de roos (18), 2, 7, 9.30 uur Corso, tel. 121110: High Road to China (al), 2, 7, 9.30 uur Kriterion, tel. 128615: Gandhi (al), 8 uur Lumiere 1, tel. 117755: Porky's 2.. De volgende ochtend (16), 1.15,4,7, 9.30 uur Lumiere 2, tel. 117755: Monty Python's „The meaning of life" (16) 1.15, 4, 7, 9.30 uur Lumióre 3, tel. 117755: Breath less (16), 4, 6.45, 9.15 uur. Lumióre 4, tel. 117755: "Hot Bubblegum" in het leger (16), 1.45, 6.45, 9.15 uur. Luxor, tel. 138326: The Blues Brothers (Al), 2, 7. 9.30 uur. Rex, tel. 772793: Heerlijk ge- frommel (18), doorl. van 10-22 uur Vanessa heet als vuur (18), doorl. van 10-22 uur. Thalia, tel. 111555: Octopussy - (12), 2, 6.45, 9.30 uur. Spijkenisse Euro, tel. 01880 - 24144, zaal 1: Octopussy (12), 1.30, 6.30, 9.15 uur. zaal 2: 48 Hours (16), 1.30, 6.45, 9.15 uur. zaai 3: Blue Thunder (12), 1.30, 6.45, 9.15 uur. zaal 4: Hot Bubblegum in het leger (16), 6.45, 9.15 uur. Hellevoetsluis Tivoli, tel. 01883 - 12608: Tootsie (al), wo 9.30 uur. Raiders of the Lost Ark (12) 7 uur. Bedcarriére van een fotomodel di 9.30 uur. Kindervoorstellingen Alham bra: Festival van bekroonde tekenfilms (al), 2 uur. Lumióre 3: Heidi (al), 1.15 uur. Passage: Herbie is de pisang (al), 2 uur. Spijkenisse Euro, Frank en Frey(al), wo. 1.30 uur. Hellevoetsluis Tivoli: Als je begrijpt wat ik bedoel (al), 3 uur. MèlitfÉSI 5»s De Doelen, tel. 132490: kunst en antiekbeurs,di. tot 22.00 uur, wo. vanaf '12.00 uur: Belle pps, tei. 137501: In de kijkdoos van Kiko, wo. 14.30 uur. Delftaeptein: Vertrek van de rondvaartbus, wo. 9.30 uur. Bibliotheektheater: jeugdfilm- week, wo. 11.00 en 14.00 uur. Binnenwegplein: poppenkast, wo. 13.00 tot 16.00 uur. Gisteren werden voor het eerst na de bouwvakva kantie de isolatiewerkzaamheden in 'de Boylestraat hervat. De bewoners hoeven hun woningen niet te verlaten. SCHIEDAM Schiedam Oost krijgt de laatste tijd steeds meer het aangezicht van een stadje in het zuiden van Frankrijk. De isolatie aan de bui tenkant van 140 woningen zorgt er voor dat de fiats een zacht gele kleur krijgen. De buurt fleurt er in ieder geval van op tot volle tevreden heid van de bewo ners. "Het is een specta culair project", zo typeert wethouder Chris Zijdeveld de werkzaamheden. Schiedam loopt wat betreft het aan de buitenkant isoleren van woningen voor op in ons land. In Kethel werd zo'n twee jaar geleden a! geëxperimen teerd met de zoge naamde iSPO-me- thode. Daar werden in Duitsland ont wikkelde polysty- reenschuimbeton- piaten aan de bui tenkant bevestigd met daaroverheen een structuuriaag. De isolerende wer king van het mate riaal was zo goed, het gasverbruik werd met ongeveer 35 procent vermin derd, dat werd be sloten ook Oost van de nieuwe ont wikkelingen mee te laten profiteren. De woningen in Oost hebben geen spouwmuur waar normaal gesproken isolerend materiaal in wordt gespoten. Het verschil met Kethel is dat er geen platen op de muren worden be vestigd maar er een laag op wordt gespoten. Deze iaay, ongeveer vijf centimeter dik, be staat uit een meng sel van beton en kleine bolletjes 'piepschuim' (po lystyreen). Dit mengsel is zacht en kan met de hand ingedeukt worden. Vandaar dat over de laag heen een afwerklaag wordt aangebracht van ongeveer een centi meter. Dit is de zo genaamde 'ver- bundmortel'. De gemeente is in de wijk nog volop bezig het project ar te werken. Zo storA den gistermiddag de bouwvakkers in> de Boylestraat op stellages de muren!', te bespuiten. De bewoners van de 1 flats hoeven hun 11 woningen tijdens de werkzaamheden niet te verlaten. De- isolatie kost onge-j; veer 40.000 guldens- per woning. In dat bedrag zijn ook eerfj aantal andere renoj, vaties verwerkt. Oei- bewoners zullen, j. als ailes klaar is, f een huurverhoging? van tussen de 78 I en 87 gulden moe-j ten betalen. J Voordat de werk zaamheden begon nen is uitvoerig mt de bewoners over legd. Eind dit jar moet het werk zijn. volbracht. Er be- staan plannen om?; nog eens tachtig woningen van het polystyeenschuim-I» beton te voorzien,»; Het rijk moet ech- f ter nog toestem- ming en subsidie m- j verlenen.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2