Cruijfflied van Henkie Rampvliegtuig mocht niet op haven naar Gelder Rotterdammers plantsoenen zelf wieden s.v p. 700 auto's op één binnensc lip Vandaag mets Klacht over electrisehe wapenstok ++-1-+ Stukgoed -H-++ Sport Manifestatie woonlasten Rotterdam Toch vaker fiets in de metro? WEEK AGENDA INF0M0BIEL mm Recorders weg «wHMr Za. 27 aug. Heerjansdam Grootse Dorpsfeestmarkt open 9.00-17.00 uur Za. 3 sept. Vlaardingen 11e Haring en bierfeest, Braderie, 30 gratis evenementen, volop muziek 11.00-17.00 uur Za 3 sept. Groot IJsselmonde Wijkpark "de Twee Heuvelen" Groot 'Vijkparkfeest open 11.00-18.00 uur Wo. 7 sept. Pendrecht Feestbraderie 25-jarig bestaan Sliedrechtstraat open 13.00-21.00 uur Het mobiele service kantoor van Het Vrije Volk- Metropool en VW Rotterdam staat bij u in de buurt: maandags dinsdags woensdags i'r donderdags C vrijdags (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Rotterdamse politieschool wordt opgeheven. Per oktober van dit jaar zullen aspi rant-agenten die hij het Rotterdamse korps hebben ge solliciteerd hun opleiding gan volgen in Heerlen of Lo chum. 'Henk Numeijer alias Rot terdamse Henkie. Onduidelijk Geen vliegplan Het wrak van de éénmotorige Piper bij Interlaken. Nieuw in Ne-, derland: auto's die per binnenschip worden ver voerd Politie leer ling naar 700,- per maand WOENSDAG 24-AUGUSTUS 1383 Capelie a.d. IJssel 12.00-14.30 uur Rhierweg t/o de Kijkshop Krimpen a.d. IJssel 15.00-16.00 uur Raadhuisplein even weken: Beverwaard 9.00-10.30 uur Cannen- burgstraat/Terwormstraat oneven weken: Zuidplein 9.00-10.30 tegenover Sportfondsenbad bij de roltrap Hoogvliet 11.00-12.30 uur winkelcentrum Binnenban voor A.H. Spljkenlsse 13.30-16.00 uur Zijlstraat voor Spljkstaal Ommoord 9.00-10.30 uur Winkelcentrum Hessepiaats Vlaardingen 13.30-16.00 uur Veerplein bij Liesveld IJsselmonde 5 9.00-10.30 uur Kerstendijk bij Markt Ridderkerk 11.00-12.30 uur lïf Raadhuisplein t/o Rabobank 'Dordrecht 13.30-16.00 uur Sarisgang/Statenplein Alexanderpolder b 9.00-10.30 uur r, Samuel Esmeyerplein t.o. Rinze Koopmanstr. Cl Schiebroek 11.00-12.30 uur Meldoornslngel/Larikslaan .Schiedam 13.30 - 16.00 uur Emmapleln t/o Hema Tegelijk met de Invoering van de Hernieuwde Primaire Opleiding, die in oktober be gint, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken voorge steld niet meer het gebruikelij ke salaris te geven aan aspi rant-agenten. In plaats daar van stelt het ministerie een vergoeding van ƒ700,- per maand voor. Hiertegen en te gen de verplaatsing van de po litieschool heeft het Rotter damse politiekorps heftig ge protesteerd. Met name voor kostwinners onder aspirant-agenten, die soms hun baanhebben opge zegd om de politie-opleiding te kunnen volgen, zou het bedrag van /700,- veel te laag zijn om van rond te komen, heeft hoofdcommissaris A. Vermeij laten weten. Over twee weken beslist het ministerie van Bin nenlandse Zaken over de defi nitieve vergoeding aan aspi rant-agenten. Er bestaat nog altijd ondui delijkheid omtrent het inwilli gen van de eisen die het Rot terdamse korps heeft gesteld, nu zij haar luxe-positie met ROTTERDAM De Doelen in Rotterdam zal de plaats zijn waar op zaterdag 1 oktober de nationale woonlastenmanifes tatie wordt gehouden. De ma nifestatie wordt vooraf gegaan door een demonstratie In het centrum vanaf het Schouw burgplein. De organisatoren verwach ten duizenden huurders uit het hele 'land. Het programma start om half één 's middags en duurt tot vier uur. Er zijn stands, muziek, cabaret en een speakers corner waar Iedereen de kans krijgt iets te zeggen. Sprekers uit verschillende steden zuilen hun protest laten horen tegen de huurverhoging en stijging van de andere woonlasten. ROTTERDAM Uit een niet afgesloten kamer in het Dijkzigtziekenhuis zijn twee taperecorders gestolen. De ap paratuur werd voor medische doeleinden gebruikt. De schade voor Dijkzigt bedraagt 25 dui zend gulden. een eigen opleiding moet opof feren. Volgens een politie woordvoerder wordt daarover nog altijd onderhandeld. Zo stelt Rotterdam de eis dat aspirant-agenten stage kunnen gaan lopen in Rotter dam, en dat docenten hun baan behouden. De Rotterdamse do centen eisen bovendien In spraak in het leerplan. Met de Herziene Primaire Opleiding veranderen tevens de leeftijdsgrenzen van de aspirant-agenten. De mini mum-leeftijd is opgetrokken van 17 naar 19 jaar, terwijl de maximum-leeftijd is verscho ven van 28 naar 40 jaar. Vol gens het Rotterdamse korps schuilt er met name gevaar in de wijzigingen van de mini mum-leeftijd. Volgens Hoofd commissaris Vermeij zou daarmee 40 procent van het aantal mogelijke sollicitanten afvallen. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Bezoekers van de competitiewed strijd Feyenoord - Helmond Sport krijgen vanavond een primeur voorgeschoteld. Henk Numeijer, de bekende vertolker van het Rotterdamse levenslied, houdt van avond twee nieuwe voetballiederen ten doop. In een daarvan bezingt hij Johan Cruijff ais nieuwe Feyenoordvedette. Hij doet dat vanuit de middencirkel van het stadionterrein om 19.40 uur als de spelers aan wezig zijn voor hun warming-up. Behalve het Cruijf flied zingt Rotterdamse Henkie ook nog een nieuw Feycnoordlied. Beide liedjes komen uiteraard op een grammofoonplaatje te staan, dat spoedig te koop zal zijn. De Nederlandse Spoorwegen houdt vanavond ook re kening met ruime belangstelling voor de wedstrijd te gen Helmond Sport. Er zijn extra treinen ingelegd, die voor een goede overstap van de Oost-Westlijn van de metro ook steppen op Station Rotterdam-Blaak. Van Rotterdam Centraal Station vertrekken treinen om het kwartier tussen 18.30 en 19.30 uur. Van Dor drecht vertrekt om 19.08 een trein naar Rotterdam Sta dion, die ook stopt in Zwijndrecht, Barendrecht en Lom- bardijen. De wedstrijd in het stadion begint vanavond om 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Behalve de Rotterdamse vlieginstruc- teur Martlen Barkhuis (28) zijn het afgelopen weekeinde drie Amsterdamse kunste naars en een drie maanden oude baby in Zwitserland bij een vliegongeluk om het le ven gekomen. Het onder zoeksteam van de Rijkspoli tie Luchtvaartdienst heeft de vijf lichamen gisteren in een ziekenhuis bij Interlaken geï dentificeerd. Het betreft de stoffelijke overschotten van beeldend kunstenaar Ger hard von Graevenitz (49), Jo- sine van Droffelaar (38), Wies Smals (43) en haar zoontje Hendrik. De drie kunstenaars waren aangeslo ten bij de Amsterdamse kunststichting "De Appel" en zouden in Zwitserland een experimenteel kunstproject uitvoeren. De Appel houdt zich bezig met uiterst moder ne beeldende kunstuitingen. De éénmotorige Piper 28 Cherokee Warrior was zater dagmiddag met de vijf inzit tenden op weg van Bern naar Bazel. Ooggetuigen hebben het vliegtuig voor het laatst gezien boven de Thunersee bij Interlaken waarschijnlij ke wilden de kunstenaars daar kijken naar een drij vend kunstobject. De Rijks politie heeft nog geen duide lijkheid over de juiste toe dracht van het ongeluk. Ver moed wordt dat het vlieg tuigje in een doodlopende vallet is terechtgekomen en niet genoeg "draagkracht" had om over de bergen te ko men. Het vliegtuigje was door Josine van Droffelaar ge huurd van de Rotterdamsche Aeroclub. Zij was lid van de ze club en had vlleginstruc- teur Barkhuls gevraagd haar op de buitenlandse vlucht te vergezellen. Het onderzoek heeft nog niet uitgewezen wie van dit tweetal het vliegtuig bestuurde op het moment van het ongeluk. De instruc teur was in ieder geval geen onbekende met het volgens de Rijkspolitie Luchtvaart dienst "verraderlijke" berg gebied van Zwitserland. Barkhuis had veel. ervaring in dit gebied. De overige twee volwassen inzittenden had den niet de kennis en de vaardigheid om een vliegtuig te besturen. De Piper Cherokee was uit gerust met alle moderne na vigatiemiddelen. De inzitten den hadden geen vliegplan opgesteld en alleen meege deeld dat ze naar Bazel zou den afreizen. Dat was ook re den dat er aanvankelijk geen onderzoek werd ingesteld. Pas toen familieleden zich afvroegen waar het vliegtuig bleef, werd alarm geslagen en stelde de Zwitserse politie een onderzoek in met heli copters. Een vliegplan wordt meestal alleen opgesteld bij buitenlandse vluchten of bij slechtere weersomstandighe den. Volgens een woordvoerder van de Rijkspolitie Lucht vaartdienst komt het wel va ker voor dat een "lesviicg- tuig" tegelijkertijd wordt ge bruikt voor privédoeleinden. Officieel is dat verboden zeker als het om zakelijke vluchten gaat maar cont- role hierop is "onmogelijk". De Rotterdamsche Aeroclub had het vliegtuig voor 200 gulden per vlieguur ver huurd. Het toestel was enkele maanden geleden door bur gemeester Bram Peper "ge doopt". Iedereen die lid is van deze vliegclub, en beschikt over de vereiste brevetten voor sport- vüegtuigen of zich laat bege leiden door een ervaren in structeur, kan zo'n Piper hu ren voor een buitenlandse vlucht. De woordvoerder van de Rijkspolitie Luchtvaart dienst vindt wel dat een vlucht naar bergachtige ge- Meden zeker in het begin al leen door ervaren piloten verantwoord is. „Iemand die wel zijn buitenlands vliegbre vet heeft gehaaid met het mi nimaal aantal uren, kan zich beter de eerste keren op bergvluchten laten begelei den.' „De valwinden en het op tisch bedrog in de bergen kan voor minder ervaren vliegers levensgevaarlijk zijn," aldus de rijkspolitie. Het blijft voorlopig echter een raadsel waarom het vliegtuigje zaterdag neer kon storten omdat de instructeur wél over die ervaring be schikte. ARNHEM Acht van de on geveer 55 diepe ontzandings- plassen in de Gelderse uiter waarden van Rijn, Lek en.' Waal zijn geschikt te maken voor berging van verontrei nigd havenslib uit Rotterdam." Wei zijn de kosten hoog omdat aan zeer strenge milieuvoor waarden moet worden vol daan. Dit staat in een rapport dat het provinciebestuur van Gel derland gisteren heeft gepre senteerd. Volgens milieugede puteerde J. Fokkens is Gelder land bereid mee te werken aan de oplossing van het nationale probleem van de slibberging,. Strenge voorwaarden en nader onderzoek per lokatie is echter, nodig om nieuwe milieuram pen te voorkomen, meent Fok kens. Hij baseert zich op een rap port dat door een speciale werkgroep is gemaakt, die op verzoek van Rotterdam en het ministerie van Verkeer en Wa terstaat de storting in de uiter waarden van Gelderland heeft onderzocht. :j Jaarlijks, komt in de Rotter^ damse haven ruim twintig miljoen kubieke meter slib be schikbaar, waarvan bet grootste deel (ongeveer 14 mil joen kuub) licht verontreinigd is en in zee kan worden ge dumpt. De rest is matig tot sterk verontreinigd en volgens mileudeskundigen niet ge schikt voor storting in zee.- Berging op land is al een jaren voortwoekerend probleem, Zuid-Holland hoopt in 1987 eén slufterdam als bergplaats te hebben. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Plantsoenendienst in Rot terdam gaat het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen verder te rugdringen. Dat is moge lijk door nog minder sier beplanting in de stad aan te brengen en bewoners zelf in te schakelen om het onkruid te verwijde ren. De plantsoenendienst gebruikt op 230 hectare groen in de stad nog steeds insecten- en on kruidverdelgers. Het gaat daarbij om rozen en sier heesters. Bij nieuwe groengebieden wordt het gebruikt om jonge plant jes levenskans te bieden. Zonder meer stoppen, kost de gemeente bijna een miljoen gulden, heeft de plantsoenendienst uit gerekend, omdat er dan geschoffeld moet worden. In de afgelopen jaren heeft de plantsoenen dienst het gebruik al te ruggedrongen door In heemse plantesoorten toe te passen, die minder kwetsbaar zijn. Gebruik van verdel- gingsihiddelen op straten en pleinen blijft volgens de plantsoenendienst ge wenst, omdat voetgan gers anders kunnen uit glijden. De politie en de Roteb gaat kijken op wel ke plaatsen het wel of niet verantwoord is óm te stoppen met het gebruik van het gif. (Van onze sociaal- economische redactie) ROTTERDAM Het Rot terdamse scheepvaartkantoor Interrijn gaat het vervoer ver zorgen van auto's van Ford West Duitsland, die bestemd zijn voor Engeland. Interrijn heeft daarvoor een binnen schip omgebouwd, dat 700 auto's kan transporteren. Vandaag is het schip aan zijn eerste Rijnreis, van Keu len naar Vlisslngen. begonnen. Volgens directeur Bert Rensen van Interrijn is het op grote schaal vervoeren van auto's per binnenschip iets nieuws In Nederland. Op de Franse Seine worden ook auto's over water vervoerd, maar daar gebeurt het met duwbakken. Volgens Rensen is het ver voer van auto's per binnen schip 10 tot 20 percent goedko per dan de gebruikelijke trans portmiddelen: vrachtwagen en trein. Ford Duitsland expor teert jaarlijks 60.000 auto's naar Engeland. Het grootste deel zal per schip worden ver voerd. Rensen verwacht dat ook an dere autobedrijven van de nieuwe mogelijkheid gebruik gaan maken. Met Ford heeft hij een driejarig contract afge sloten. Het schip, de 110 meter lange Terra, is eigendom van rederij E'bert-Slokkes in Zwijndrecht, die het voor an derhalf miljoen gulden heeft laten ombouwen. De auto's op het schip wor den verdeeld over zes dekken. Het binnenschip doet ongeveer 20 uur over de reis van Keulen naar Vlisslngen. Met de vrachtwagen gaat het wel een stuk sneller: 4 5 uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De RET gaat nog eens bekijken of er ook op werkdagen tijdens de stillere uren fietsen mee kun nen in de metro. De raadscom missie Verkeer en vervoer vroeg gisteren om een nieuw rapport over deze zaak. Namens de RET werd giste ren gesteld dat de Noord-Zuld- lijn eigenlijk geen stille uren overdag kent. Bovendien zijn de Rotterdamse metrorijtui gen dertig centimeter smaller dan die in Amsterdam (waar fietsen altijd meemogen). De huidige regeling in Rot terdam is dat fietsen (gratis) meekunnen in de metro tijdens- de weekeinden en 's avonds na' zeven uur. Voorzieningen als- fietsgootjes op de trappen zijn; er niet; de raadscommissie - vond dat die er ook niet hoevend te komen. h

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1