4 ZONDAGSMARKC SLAAT AAN De nep-romantiek van Lils en Guus 7A Neerlands eerste Disco -gala Zeilers roeiden het snelste ès f. Bit Nep of echt? Jaloers op k *»!8 kodde m SSI Ipp Harpe Davids haalt tram muzikaal in mrnim. Uoseopan diversen HANDEN' ttomidda Sch SCHIEDAM "Gezellig, maar geen écht feest". Zo typeren de meeste bezoekers het Lange Haven- feest dat afgelopen weekeind is gehouden. Door de aanhoudende regenval, is het de organisatoren, de winkeliersverenigingen in de binnenstad, niet ge lukt om er een daverend evenement van te maken. Het zat al vanaf vrijdagavond tegen. Onder een matige belangstelling deden de winkeliers in de Lange Haven mee aan een waterfietswedstrijd die een uur eerder dan gepland was afgelopen. Daar na begon het om half elf 's avonds ook nog eens te regenen, en dat is vervolgens het hele weekeind zo gebleven. Boegspriet- lopen; dat gebeurde za terdagmid dag ook bij de Lange Haven, maar Hoog straat en Brocrsvcst gastheren hadden het zo druk met het rond zich heen verzamelen van eigen klanten, dat de activitei ten die be doeld icaren voor een al gemeen pu bliek, nau welijks aan dacht trok ken. nspfi „Ff li i'L ik* ff F *1 m\' Het. feest be gon met een waterfiets wedstrijd waarbij dc belangstel ling matig was Zondagsmarkt w - - - ■öf' 1 L In dc Passa ge hielden kinderen een braderie waarbij ze afgedankt speelgoed te gen ccn symbolisch prijsje te koop aanbo den. Voor trambestuurder A. Alblas kwam het feestje waar hij midden inviel, volkomen onverwach ts. Hij zit nooit op lijn 1 of 8 maar viel in voor een zieke collega. Muzikanten van Harpt: Davids hadden het voor touw bij de opening van het nieuwe tramject. vandaag en morgen «lus TTERDAM EN OMGEVING De Stoep, Spijkenisse. tel. 01880 - 24453: filmhuis, Tales 9 t HET VRUE VOLK schied a m MAANDAG tS.SERTEMBER 1983 Regen grote spelbreker op Lange Havenfeest - - v w Door Dick van der Lugt SCHIEDAM In wantrouw goed verzorgde persinformatie van artiesten. Meestal geldt de regel: hoe duurder persmap, hoe slechter optreden. Guus Ponsioen en Lils Renkema, die dit weekend het Teerstoof-sei- zoen openden met "Hardroze- Knalblauw", bevestigen deze regel. Hun programmaboekje, waarin zelfs een grammofoon plaatje zit, is goed verzorgd en duur. Maar het programma is benedenmaats. Toch pleit er veel voor dit veelbelovende duo. Ze geven de klant waar voor zijn geld, want het programma duurt bijna twee uur. Er is ongeloof lijk veel zorg besteed aan re- quisieten, belichting en geluid. Daar ligt het niet aan. Het ligt ook niet aan hun theaterkwaiiteiten, want die mogen er best zijn. Guus en Lils zingen goed. ze acteren overtuigend en hun mimiek en pantomimiek zijn uitstekend. Niets op aan te merken, alhoe wel ze soms iets teveel op Shaffy/List en Van Veen lij ken. Toch gaat "Hardroze-Knal- blauw" de mist in. Het pro gramma, dat een aanstaande vader en moeder ten tonele voert, is te lieverig. Guus en Lils zeuren en preken teveel. Hun teksten zijn o zo preten tieus. Zoals één van de bezoe kers terecht opmerkte: Het lijkt wel een voorlichtingspro gramma voor aanstaande ouders. Je vraagt je af: wat willen ze het publiek voorzet ten? Een liedjesprogramma, cabaret, diepzinnige gedach ten? Het blijft er een beetje tussenin hangen. En dat is jammer, want zo worden de weinige verrassen de momenten die het program ma kent, doodgeslagen. Een leuke dialoog tussen de aan staande moeder en de baby in haar buik wordt gevolgd met een zeurderig liedje. Hetzelfde laken een pak met een mooie, macabere grap. De vader geeft zijn vrouw een cadeau. Wan neer ze het uitpakt, blijkt er een zwaar verminkte baby-pop in te zitten. "Zo ziet je kind er uit na een atoomaanval", zegt de vader. Op zo'n moment veer je als publiek even op. Maar dan volgt weer zo'n zeurderig liedje over oorlog en vrede. Negen maanden blijde ver wachting door Guus en Lils te ruggebracht tot één avond amusement. Thuis in Hp Viva, maar niet op het podium. Guus Ponsioen heeft bij Sonja Ba rend ecris op de televisie ge klaagd, dat jong talent zo wei nig kansen krijgt in Neder land. Ik geef hetzelfde ant woord als Youp van 't Hek des tijds: Ponsioen moet niet zeu ren, maar spelen, schaven, op z'n bek gaan en weer spelen. Talent bewijst zichzelf. VLAARDINGEN "De win ter nadert", moet de 26-jarige Rotterdammer C. B. hebben gedacht. Zaterdag werd hij in een winkelbedrijf aangehouden omdat hij 24 paar handschoe nen had gestolen. Nadat hij daarvoor een proces-verbaal had gekregen nam hij later op de middag uit een andere win kel een broek en zeven zemen weg. Ook hierbij werd hij aan gehouden. Het zat gewoon tegen. Om te beginnen moesten er op dc Lange Haven, waar het feest naar is genoemd, activiteiten worden afgelast. Daarom lag de "gouden bocht" zoals hij ook wel wordt genoemd, er op zaterdag en zondag uitgestor ven bij. De vismarkt, boeken markt, Tros-radio, het boten- steekspel: het moest allemaal achterwege blijven vanwege de weersomstandigheden. Toch probeerden de winke liers er op dc beide dagen nog van te maken wat er van te maken viel. Vanaf half elf za terdagochtend stalden zij hun waren uit op Hoogstraat en Broersvest. Hier kon het pu bliek gewapend met regenjas en met paraplu zich tc goed doen aan tal van buitenkans jes. Muzikanten probeerden het feest op te zwepen tot een happening, maar ook zij faal den. Het werd pas écht druk, toen gisteren om één uur de Zon dagsmarkt open ging. Schie dammers togen in grote getale de straat op, omdat er nu ein delijk eens wat te doen was op zondag. De Zondagsmarkt werd daarom ook het meest geslaagde onderdeel van het driedaagse Lange Haven feest. 'ft?® - - In dc winkels zelf was hot even druk als op een doordeweekse zaterdag en in de cafe's werd menig feestje gebouwd. De koopmannen verkochten redelijk, maar toch begonnen de meeste marktlieden even voor vijven al in te pakken. Wat oen verlaat Schiedams echtpaar dat ook nog even had willen rondlopen, teleurgesteld deed uitroepen: "Wat jammer! Nou hebben we alles gemist." "Ze doken toen maar van lie verlee een patatzaak in. Daar troostten ze elkaar met een zak friet, die ze ter ere van het driedaagsfeest voor deze éne keer óók op zondag in de Hoog straat konden kopen. Het was een dubbeltje duurder, dan op weekdagen, maar ach voor zo'n zondagsmarkt, keek je niet op een paar centen ex tra. Dc Schiedamse winkeliers vereniging vinden dc zondag smarkt voor herhaling vat baar. Ze zouden willen dat eens in de maand een markt op zondag werd gehouden. "Je moet het niet elke zondag doen," zei een van dc Hoog- straatwinkeliers, "want dan gaat er de lol snel van af." SCHIEDAM Het feestje dat zaterdag In kleine kring Is gevierd, ter ere van het nieuwe tramtraject van Koe markt naar Stadserf Is nog maar een voorproefje ge weest van een grootser eve nement. Dat verklapte RET- direeteur Visser bij de ope ning. Als de Koemarkt klaar is, zal de verlenging van tramlijnen 1 en 8 wederom met feestelijkheden omlijst worden. Bij de officiële start van dit weekeind had drumband Harpe Davids het voortouw. De muzikanten Hepen voor op over de rails met In hun achterhoede een tram die was afgeladen met zwartrij ders. Alle mensen die zich met de aanleg van de tram baan bezighouden, maakten in een ouderwets tramtoestel een ritje naar het nieuwe eindpunt. Daar deelde wet houder Chris Zijdeveld bloe men uit aan de bestuurders, waarna RET-personeel, ge meenteraadsleden, teke naars en bouwkundigen de weg terug gingen om In de Passage te toosten op het gunstige verloop van de trambaan werkzaamheden. De doortrekking van de tramrails naar Woudhoek- Noord moet In 1985 klaar zijn. Laurentkark: orgelconcert, na 20.15 uur. Alhambra 1, tel. 330293: So phie's choice (16), 2 en 8 uur. Alhambra 2, tel. 330293: Oc- topussy (12). 2, 6.45, 9.30 uur. Calypso 1, lel. 131855: Die flambierte Frau (16), 1.45, 7, 9.30 uur. Calypso 2, tel. 131855: Blue Thunder (12), 2, 7.15, 9.45 uur. Calypso 3, tel. 131855: Merry Christmas mr. Lawrence (16). 1.45, 6.45. 9.30 uur. Centraal, tel. 138210: Zondige hoogstandjes (18) t/m ma. 6 15, 7.45, 9.15 uur. Society af fairs (18). di. 12.15, 2, 3.45. 5.30, 7.15. 9 uur. Cineac AD (Beurs), tel. 138082: Octopussy (12), 2, 6.45, 9.30 uur. Cineac NRC (Bijenkorf), tel. 121139: High road to China (a.!.), di. 2, 7. 9.30 uur. Cinerama 1, tel. 115300: The Beastmaster (12) 1.45, 6.45, 9.30 uur. Cinerama 2, tel. 115300: Flashdance (a.l.) 1.45, 6.45, 9.15 uur. Cinerama 3, tel. 115300: Drun ken master veeg de vloer aan (16), 1.45, 6.45. 9.15 uur. Cinerama 4, tel 115300: Psy cho II (16), 1.45, 7, 9.30 uur. Cinerama 5, tel. 115300: 'n Schol in de roos (18), 2, 7, 9,30 uur. Corso, tel. 121110: Vrijdag de dertiende (16). 2, 7, 9.30 uur. Kriterion, tel 128615: Heat and dust (a.l.), 7, 9.30 uur, ma. 8 uur Lumiére 1, tel. 117755: Monfy Python's The meaning of life (16), 9.30 uur. Lumiére, tel. 117755: An Bloem (12). 2, 7, 9.30 uur. Lumiére 3, tel. 117755: Porky's 2... de volgende ochfend (16), 1.45, 6.45, 9.15 uur, Lumiére 4, tel. 117755: Hot Bubblegum in het leger (16) 1.45, 6.45, 9.15 uur. Metro 2, tel. 844393: The moonmask rider (12). 8 uur/ •Rex, tel. 772793: Daar komt'de bruid (18), doorl. van 10-22 uur. Thalia, tel. 111555: Brandende liefde (16), 2, 7. 9.30 uur. 't Venster 1, tel. 364998 Bol- wieser (16), 7.30 en 10 uur, beh. ma. 't Veneter 2, tel. 364998: le lit (16). 8 en 10.30 uur, beh. ma. M Venster 3, tel. 364998: Cut ter's way (16), 7.30 en 10 uur, beh. ma. Spijkenisse Euro, tel. 01880- 24144, Gandhi (a.l 7.30 uur. Brandende liefde (16)). 6 45, 9,15 uur. Octopussy (12), 6.30, 9.15 uur. Tivoli, Hellevoetsluis, tel. 01883-12608: Blue Thunder (12), di. 8 uur. of ordinary Madness, ma. 20.15 uur. Zijn dit etalagepop pen of échte men sen? Het publiek dat in de Passage overkapping voor bij de etalage van bruidskledingzaak "Thomas en Caroli ne" liep. moest twee keer kijken. In die etalage zaten voor de verande ring de mannequins Karina en Caroline, die speelden dat ze etalagepop waren. Menige voorbijgan ger werd erdoor in het ootje genomen en er klonken gille tjes van schrik als bleek dat de "pop pen" konden la chen, eten en be wegen. De beide meisjes zagen het aan met kramp in de maag van ingehouden la chen. Ze vermaak ten zich kostelijk. Ook al konden ze binnen niet ver staan wat de men sen riepen, het ga deslaan van de re acties was al ge noeg reden tot ver maak. „Het is écht lachen," zei Caroli ne die de grap be dacht had. ,,Je ziet ze denken: is dit nep? Als ze blijven staren, maak ik ex pres een beweging on cfsn 2I0 i*? de schok die door de kijker heengaat." „Sommigen doen alsof ze ons niet zien en lopen snel door. Anderen trekken een gezich: waaruit duidelijk valt af te lezen dal ze ons voor gek verklaren, maar over het algemeen zijn de reacties leuk!" „Nu pas, ontdek il hoe verschillend mensen zijn. Ieder een reageert an ders," vertelde Ka rina. Een mevrouw kwam persoonlijk vertellen dat ze er erg om had gela chen. En een an der, een man, be gon driftig met zijr vingertje te zwaaien. „Foei, da mes, we zijn hier niet op de walle tjes," leek hij te willen zeggen. The Star Sisters hebben zaterdag middag het geduld van het publiek zwaar op de proef gesteld. De zange ressen met ster-al- lues arriveerden drie kwartier te laat, maar toen het dan eindelijk zover was en het trio bo venop de luifel van een platenzaak swingend te ken nen gaf "in the mood" te zijn, was dat maar van korte duur. Van héét kor te duur zelfs. „Het is schanda lig," riep een win kelierster. „Ze zou den tot half zes spelen en nu taaien ze na een kwartier al weer at. Wij had den ons zuur ver diende geld beter aan iets anders kunnen besteden." En ze keek mis troostig naar Ce uitgestorven Broersvest, waar direct na het opt'1- den een stortbui 6 samengedromde menigte had weg- gevaagd. Alleen 6 de platenzaak v»ar het nog druk. Ja loers zei ze: ,,paa' staan ze in drie rijen dik voor de deur om een pW met handtekenin gen van die meid' te kopen. Die h®k ben een gouden handeltje." ROTTERDAM Wie wordt de disco-artiest van het jaar? De Dolly Dots, Spargo, La Fleur of Mario Verano? De uit verkorene zal op 29 september tijdens het eerste Nederlandse discogala worden onthuld. De organisatoren van dit gala hebben hun oog laten vallen op Rotterdam, al waar de beste discostars aan het publiek zul len worden gepresenteerd. Discotheek Bluetiek-In aan de Karei Doormanstraat re kent op een bomvolle zaal met discogangers, die hun favorie te artiesten van dichtbij willen zien. Een jury van muziek-journa- listen uit het hele land is op het ogenblik aan het werk om de beste disco-discjockey van het jaar te kiezen. Ze zullen een keuze moeten maken uit meer dan vijftig d.j.'s die pro gramma's presenteren op de radio. Hij zal dan tevens de rest van het festijn presenteren, want ook zuilen onderscheidin gen worden uitgereikt aan an deren, voor de beste disco- plaat, de t>esie disco zanger en zangeres, de beste Nederland se discogroep en de discobelof te voor 1984. Het publiek van de Bluetiek- In heeft daar een belangrijke inbreng in. Ze maken onder anderen uit wie deze huldeblij ken in ontvangst mogen ne men. SCHIEDAM Bedrijfs- en vcrcnigingsploegen hebben za terdag tijdens 'Schiedam roeit '83' slag gelverd om de SSSW- wisselbeker. De vereniging Schiedamse Zeilers kwam met 2.05.63 seconden ais snelste uit de bus. Captain Roel van de winnende ploeg ontving de grote beker uil handen van lo co-burgemeester Reinier Scheeres. "Het blijkt maar weer dat dc sleepploeg van Wilton-Fijenoord toch te ver slaan is," zei de loco-burge meester tijdens de prijsuitrei king. De sleepdienst van Wilton was de twee vorige jaren kam pioen geworden. De twaaif roeiers en stuurman van de zeilvereniging stonden naast nun schoenen van trots omdat ze 'm dat eventjes hadden ge leverd*. "We hebben voor dit roei-gebeuren niet getraind," verzekerde captain Roel. "Ge woonlijk zijn we alleen maar te vinden op ons zeilbootje. Dit is gewoon voor de gezellig heid." Het roei-evenement georga niseerd door het Zeekadet- korps Jacob van Heemskerk werd dit weekeind voor het derde jaar in de Voorhaven go- houden. Driehonderd deelne mers die hun dagelijkse werk hebben, 'oij brandweer, zieken huis, plantsoenendienst, bank, drukkerij enzovoorts, waren deze sportieve uitdaging aan gegaan. "Meestal vinden dit soort sportieve ontmoetingen plaats op het droge, "zei Scheeres, doelend op voetbaltoernooien. "Maar alleen al uit het grote aanbod van roeiploegen bol dat ook het water een gesw1 te plaats voor een sportdag1; Aan het roeievenementj den vijfenvijftig ploegen B van elk dertien personen.,/ al werd de sleepdienst Wilton geen eerste, ze eindt wél als tweede met een van 2 minuten en bijna W* seconden. Hel team vag1 HCG eindigde derde. U» van de gemeenteraad die I ditiegetrouw ook meeree» brachten het tot de drie laatste plaats. De verpleeg'; digen van het Schielandzie? huis hadden zoveel hinder^ de tegenwind dat zij de prijs in de wacht sleepten. t

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2