scl h Ie da m 14 Kluphuis-Oost voor 2de keer verbouwd t Open Podium trekt veel amateurs Vlaardingen blijft bij standpunt: geen auto s over busbaan Noord ortaf Impassadoble in Goudsbloem Cees van der Wel: droef over reactie Wijkcentrum voor West mmRDINC-EN :3jSSÉIi Circus op Bachplein Yeekeïnddiensten Geen schijventarief horeca - belasting Video-films huren? voor 2&~p#rwlilk m Sch Jongeren uit Oost krijgen weer een eigen ruimte. De jongens hebben hun toekomstige sportcafé zelf opgeknapt en ingericht. Super 8 speel/sexfilms, 6 voor 27,50 voor een hele week. BALY, DAM 5a, SCHIEDAM. Tet 010-267216 Vlaardingen blijft tegen openstelling van de busbaan voor auto's. Tuinhuis Singelkwar tier Reeuwijk Cowboy film Passage Drama Martinit EHBO- dienst Dokter tandarts apotheek HET VRUE VOLK VRUOAG 30 SEPTEMBER 1W3 'Comité bindt de strijd aan tegen 't fascisme SCHIEDAM Op initiatief van de Schiedamse Ge meenschap wordt in Schiedam een anti-fascisme comi té opgericht. Een voorbereidend comité probeert er al zoveel mogelijk organisaties warm voor te krijgen. Het comité wil de strijd aanbinden met het opkomend fas cisme in al haar facetten. „Met een beetje geluk wordt het officiële comtié opgericht op dezelfde avond waarop het voorbereidend comité weer bij eenkomt," vertelt Henk Bonzet, gespreksleider tijdens de vier thema-avonden die de SG in het Passage-theater over het fascisme organiseert. .Afgelo pen woensdagavond hebben we over het hedendaagse fascis me gepraat en wat je daar te gen kunt doen. Van de 70 aan wezigen waren er 15 bereid zit ting te nemen in het voorberei dend comité. Ook de andere aanwezigen waren bereid zich in te zetter in de strijd tegen het fascisme." Het comité wordt volgens Henk Bonzet geen politieke club. .Als er mensen van poli tieke partijen inkomen, dan ls dat op persoonlijke titel. Het wordt zo breed mogelijk sa mengesteld. 'Alle organisaties komen erin, wat betekent dat we er bijvoorbeeld ook scholen en kerken bij betrekken," aldus Henk Bonzet. „Een linkse aan gelegenheid zal het beslist niet worden, want ook In CDA- en VVD-kringen leeft het onder werp sterk. De strijd tegen het fascisme is niet politiek gebon den." De laatste van de vier the ma-avonden wordt op 5 okto ber in het Passage-theater ge houden Dan zullen een aantal plaatselijke politieke partijen in een forum over het onder werp discussiëren. Als er geen vervangend kabaret kan wor den gevonden voor de groep „Onzuiver", die heeft afgezegd, dan wordt de avond een week later gehouden. SCHIEDAM Op de eerste ver dieping' van Kluphuis-Oost aan de Galiicistraat 86 wordt de laatste we ken druk getimmerd en geschilderd. Een aantal vaste bezoekers van de jongerenafdeling van het kluphuis, dat sinds een half jaar is gesloten, werkt met man en macht om de bo venverdieping een beter aanzien te geven en om het zo snel mogelijk weer open te krijgen. "Het fraaie hiervan is", zegt op bouwwerker Nico Curfs," dat de jon gens die hier nu werken dezelfden zijn die het gebouw een half jaar ge leden hebben vernield. Er was wer kelijk van alles kapot hier; deuren, hang- en sluitwerk, noem maar op. Een paar weken geleden hebben de jongens zelf besloten om de zaak op te knappen. Want ze moeten toch een onderkomen hebben." Kluphuis Oost krijgt van de ge meente jaarlijks 8000 gulden aktivi- tcitengeld. Deze subsidie moet ver deeld worden over de vijf leeftijds groepen die variëren van kleuters tot bejaarden. "De jongeren kregen zo'n 1500 gulden per jaar", zegt Nico. "Maar dat geld is nu op. Voor het schilderwerk hebben we zelfs de barwinst van de jongerensoos moe ten aanspreken. Na de opening starten we met een sportcafé. De discotheek verschui ven we naar de achtergrond." Van de circa veertig vaste bezoe kers van de jongerensoos spelen er zeven in het zaalvoetbalteam. "De trots van Oost", zegt team-eoach Chris van Rossum," Aanvankelijk werden we gesponsord door Martin Green, maar het kluphuis heeft dit van hem overgenomen. Het is alleen erg jammer dat we nergens een sporthal kunnen huren. We zijn be reid om tegen elk team in Rotter dam en Schiedam te spelen. Alle uit dagingen nemen we aan. Als we door een club worden uitgenodigd, dan betalen de jongens de helft van de zaalhuur". Gegadigden kunnen bellen met Kluphuis Oost, telefoonnummer 735435, jongensoos Oost ls vanaf eind oktober weer geopend. SCHIEDAM Het Open Po dium ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Pas sagetheater is al zo goed als rond. Amateurs hebben zich spontaan aangemeld om in- plaats van "tussen de schuif deuren" eens in een professio neel theater op te treden. Zin gend, dansend, acterend, musi- cerend of grappen makend, la ten zij op 12 november hun ta lent zien. Kinderen hebben meer schroom. Connie Eggink, directeur van het theater, meldt dat het middagpro gramma plaats over heeft „De jeugd heeft misschien planken koorts. Er staan nu drie musi- cal-achtige optredens vast. De rest ligt nog open." Kindertoneelgroep De Bezi ge Bijtjes van De Kreek, het kinderkoor van het Toonkunst koor en een balletgroep heeft zich opgegeven. Het Open Po dium voor de jeugd is 's mid dags van 14.00 tot 17.00 uur. Elk kind dat houdt van zingen, dansen, goochelen, playbacken of wat dan ook, mag meedoen, 's Avonds van 20.00 tot 23.00 uur is het de beurt aan oude ren om te laten zien wat ze kunnen. Behalve het Open Podium, viert het theater haar 50-jarig bestaan ook met een open dag, tropenfeest, dertiger jaren feest en reprise van de musi cal "Mexico. O Mexico". Twee jaar geleden trok toneelgroep '71 met deze musical volle za len. De spelers van toen zijn nu weer druk aan het repeteren. De kaartverkoop van de musi cal begint maandag al. Spe ciaal voor bejaarden is er op donderdagmiddag 30 novem ber een voorstelling tegen de prijs van ƒ2,50. De avondvoor stellingen op donderdag 10 cn vrijdag 11 november kosten 5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van het Passage en bij de VVV. Buitenhaven weg 9. SCHIEDAM Jongerencafé de "Goudsbloem" presenteert vanavond de eerste band van het nieuwe seizoen. Dan treedt "Impassadoble" op met swin gende muziek die niet vrij is van Latijns-Amerikaanse in vloeden. Zoals altijd is de toe gang gratis. Het optreden be gint om negen uur. De "Gouds bloem" is gevestigd aan de St. Annazusterstraat 30. De ope ningstijden van het jongeren- café zijn: dinsdag tot en met donderdag van 12 uur 's mid dags tot 1 uur 's nachts, vrij dag tot 2 uur 's nachts, zater dag van 2 uur 's middags tot 2 uur 's nachts en zondag van 2 uur 's middags tot 1 uur 's nachts. SCHIEDAM Schiedam- west krijgt een nieuw wijkcen trum. Met de bouw hiervan zal in 1984 worden begonnen op de hoek van de Jan van Avennes- straat en Aleidastraat. De tota le kosten bedragen circa twee miljoen gulden. Een vierde ge deelte hiervan zal worden ge subsidieerd door het ministe rie van WVC. Op de benedenverdieping van het nieuwe centrum komt er plaats voor een grote zaal, een peuterspeelzaal en kan toorruimte. De bovenverdie ping krijgt groepsruimten, vergaderzaaltjes en kantoor tjes. Verder zal aan het wijk centrum een gymzaal worden gebouwd. VLAARDINGEN - De ge meente Vlaardingen gaat niet over op een schijventarief bij de heffing van drank- en hore- cabelasting op de omzet van slijterijen. Het schijvenstelsel zou voor de drankhandelaren een belastingverlaging beteke nen. De gemeente vindt het niet gepast om in een tijd van ingrijpende bezuinigingen juist de verkopers van sterke drank te bevoordelen. Het schijventarief is op aan dringen van de Vlaardingse slijters voorgesteld door de Commissie voor economische aangelegenheden. Een slijterij met een omzet van 6CH3.000 liter per jaar betaalt nu 4000 gulden belasting aan de gemeente. Met het nieuwe tarief zou dit bedrag 1200 gulden lager uit vallen. SCHIEDAM/VLAARDINGEN Do gemeente Vlaar dingen wi! de Europaboulevard/Brederowcg niet open stellen voor autoverkeer. Het college van burgemeester en wethouders vindt dat openstelling siuipverkeer in de hand werkt. Wijkbewoners uit Schiedam Groenoord, Woudhoek en Vlaardingen-Holy hadden het gemeentebestuur gevraagd om de boulevard buiten de spits ook voor autoverkeer open te stellen. Nu rijden over deze "busbaan" zoals de Europa- boulevard/Brederoweg ook wel wordt genoemd, alleen ta xi's en openbaar vervoer. Al het andere snelverkeer moet omrijden via de Laan van Boi'Es/Zwanensingel. Een omweg voor veertigduizend wijkbewoners van minstens een kwartier. De werkgroep Ruimtelijke Ordening Schiedam Noord die het verzoek had gedaan, heeft de gemeente Schiedam op haar hand. Het Schiedamse college ziet de noodzaak van de grote omweg niet in. „Deze situatie werkt klandis- tien gebruik van de busbaan in de hand. Een tweede verbin ding tussen de noordelijke woonwijken van onze beide ge meenten komt ons zeer ge wenst voor. Deze voorziening zal het wooncomfort in beide wijken verhogen," stellen b. en w. in de brief aan hun Vlaar dingse collega's. Het Vlaardingse college meent dat openstelling van de busbaan 6ók indien de spits uren worden uitgezonderd de woonwijk Hoiy onnodig op zadelt met siuipverkeer. De Schiedamse verkeersambte- naar Hans van der Vlist noemt dat niet zo'n sterk argument. „Ik geloof niet dat er over de busbaan gigantische verkeers stromen zullen komen als de verbinding wordt opengesteld. Jammer, dat Vlaardingen er zo over denkt. Zolang ze niet bijdraaien, is het plan van de baan. Wij kunnen niet op eigen houtje tot de stadsgrens ver keer toelaten." Geopend van 10-18 uur. Dönderdegvond koopavond. Geer* borg - Legitimatie vereist v%'s' SCHIEDAM ..Voor zo'n reactie «as ik bang." zegt Voorwaarts-redac- teur Cees van der Wel over de uitla ting van PvdA-frac- tievoorzitter Gé Brouwer. "Er wordt weer vervallen in details, terwijl ik ■net dat verhaal de mentaliteit binnen die partij aan de kaak wil stellen. Het gaat er hele maal niet om oude koeien uit de sloot te halen. Die men taliteit: daar moet iets aan verande ren. Brouwers reac tie leert dat net ge wraakte verhaai door hem niet goed is gelezen. Jammer dat hij dan meteen met termen op de proppen komt als 'vuilspuiterij', 'gif' en 'Story- en Pri- véroddels'." De opwinding is ontstaan na een deze week in het lokale partij-orgaan verschenen verhaal over de mentaliteit in de partij, waarin de redactie vast stelt dat de PvdA niet humaan met mensen kan om gaan Als voor beeld wordt de be handeling van het raadslid Jos van der Lugt genoemd die door partijge noten wordt geboy cot na zijn conflict bij het opbouwwerk in Schiedam- Noord. Het daar over ontstane con flict zou begraven zijn. maar in de praktijk merkt Van der Lugt nog steeds de gevol gen: zo was hij niet alleen onuitgeno digd gebleven voor de viering van het éénjarig bestaan van de VVD/PvdA- coalitie. maar wordt hij evenmin uitgenodigd voor fractievergaderin gen. Ruzie is het laatste wat Van der Wel wil: „Het gaat niet om een flower-po- wer gevoel dat we allemaal van elkaar moeten houden Het gaat erom dat er humaan met mensen wordt om gesprongen en daar ontbreekt het aan. Ik wil die rel met Jos van der Lugt niet oprake len. Het gaat om de mentaliteit. Het doet pijn te moeten lezen dat Brouwer zijn aandacht aan belangrijker zaken wil schenken. Daar mee ontkent hij dat er menselijke moei lijkheden binnen de partij bestaan. En dat is het ergste wat er kan gebeu ren: het ontkennen van zo'n menselijk dilemma. Je moet er geen ruzie over maken, je moet er over praten." SCHIEDAM Cir cus Holiday is dit weekeind op het Bachplein. Dit laat ste grote circus dat Nederland nog telt, wordt met onder gang bedreigd. Volgens circusvoor- lichter Maurice Veldkamp weigert minister Brinkman van Welzijn. Cul tuur en Volksge zondheid een in standhoudingssub sidie. De circusvoorstel lingen in Schiedam op zaterdag en zondag bieden een gevarieerde show van tweeënhalf uur. Een dressuurnum- mer met acht Ara bische hengsten een staaltje hoge schoolrijden brengt Yasmine Smart, kleindochter van circuskoning Billy Smart. Hans Mar tens, algemeen di recteur van circus Holiday, telg uit een oud Neder lands circusge slacht treedt in zijn eigen programma op als hoofdper soon in een clownsnummer van de Saltarini's. Mi guel Pereira brengt een huiveringwek kend luchtnummer. met als hoogtepunt de dodensprong van twaalf meter hoogte. In de tra peze wordt hij om lijst door de dames van Holiday's bal let. Natuurlijk ontbre ken olifanten apen, vossen, ganzen, kat'en, ezels, ander pliimvee, acroba ten, clowns,en een nu nmer messen- werpen, evenmin. De voorstellingen zijn zaterdag 1 ok tober om 15.00 en om 19.00 uur en op zondag om 15.00 uur. Uit een tuinhuis in het complex Vijf sluizen is een radio gestolen. De dief is binnengekomen via een raampje. Klaverjasvereniging Het Singelkwartier houdt dinsdag 4 oktober een cont actavond in zaal Marijke aan het Broersveld. ledër- een is welkom. Aanvang acht uur. Toerclub Rijnmond maakt zondag een Reeuwijkseplassen- tocht. De fietstocht is een afstand van honderd kilometer. Er zal worden gere den met voorrijders die ervoor zorgen dat niet sneller wordt gefietst dan 25 km per uur. De start is om tien uur bij de Wielerbaan kantine in het Har- gasportpark aan de Olympiaweg. Kos ten ƒ2,75. In clubhuis De Kreek, Lange Ha ven 92 is zondag middag voor de jeugd een spannen de cowboyfilm te zien. Het kost één gulden. Aanvang half twee. In de Passage-bio scoop draait zater dag, zondag en woensdag 5 okto ber de kinderfilm De Fluit en de zes smurfen. Aanvang 14.00 uur. Schiedamse Ge meenschap begint woensdaq 5 okto ber een cursus dra matische vorming in het Passage Theater. Aanvang acht uur. De twee de les is woensdag 12 oktober en duurt evenals de 1e les twee uur. Nade re informatie bij de SG in het VVV-kan- toor, tel. 733000. Voetbalvereniging Martinit biedt de scheidende voorzit ter A. van der Horst een receptie aan op donderdag 6 oktober. Vrienden en voetballers kun nen hem tussen half acht en half tien de hand schudden in de kantine op het voetbalterrein van Martinit, tevens kan iedereen op deze avond kennis maken met de nieuwe voorzitter. Het Schielandzie- kenhuis, locatie Burgemeester Knappertlaan 31 heeft dit weekeind EHBO-dienst vanaf vrijdagavond 20.00 uur tot aan maan dagochtend 08.00 uur Telefoon: 73 37 33. Voor een ambulance bellen naar nummer 33 33 00. Wie dit weekeind een dokter nodig heeft, kan beilen met de boodschap pendienst, tel. 20 66 11. Voor spoedrecepten bel len naar 26 14 80. Gaan dit weekeind uw tanden en kie zen op spelen, dan staat tandarts 3. H. Cornelisse gereed om te helpen. Hij heeft spreekuur in zijn praktijkruimte aan de Buys Ballot singel 67, telefoon 15 34 61. U moet tevoren bellen voor het spreekuur op zaterdag en zondag V3n 17.00 tot 18.00 uur.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2