Cevdet Y. blij zwijgen Revolverheid bij Kuiprellen Vandaag met: Ouvreuses moeten 100% inleveren G.A Agenda Sport Meisje gedood doorvrachtauto FRITUUR- VETp«aa^g Problemen verbranding kadavers huisdieren Landelijke actiedag in centrale bibliotheek m In wat voor lamp draai je eigenlijk het Argenta' kogel lampje? m 9H Frans Vrolijk gaat weer moppen tappen Een héél kilo in één pak Man raakt klem Container lekt Adviesbureau wil ontslag 20 man Philips heeft voor elke lamp de juiste gloeilamp. PHILIPS V ié dê: ■el Is-' Ie» 'Geen vergunning, geen feest' (Van onze verslaggevers) ROTTERDAM Het verkeer in en rond Rotter dam is vanmorgen niet lamgelegd door de ver keerscontroles van de po litie en de stipthèidsacties bij het openbaar vervoer. Reizigers vah bus, tram en metro en automobilis ten liepen wel vertraging op. Hier en daar ontston den files, die echter vrij snel werden opgelost. Coolsingel hedenochtend: „Hè meneer, daar zit geen bel op. Een volgende keer kan dat een prent betekenen, vandaag krijgt u een pamflet." (Van een onzer verslaggevers/ DELFT De zaak tegen de 27-jarige Cevdet Y., die terecht staat wegens de zesvoudige moord in het Delft- se café 't Koetsiertje, moet opnieuw worden aangehou den omdat het nu pas verschenen psychiatrisch rap port geen duidelijkheid biedt. Dat heeft de advokate van Y., mr. L. van de Puttelaar, vanmorgen gevraagd. SM& Boven de witte pijl is een supportershand te zien met iets dat op een revolver lijkt. Rechts onder, daarnaast, de tribuneklant die op andere foto's uit de serie (zie ook HVV van donderdag 3 november) met een fors mes een Britse voetbalfan te lijf ging. Philips "Argenta" kogellampje met het melkwitte bolletje is er voor kleine kapjes in staande- en wand- armaturen. In 'n kamer met bijvoorbeeld warme kleuren "vermengt" het fluweelzachte licht zich daarmee heel sfeervol. PHILIPS -V •ad '3- V id nél ik- ier e.' erf t it;|i n" te DINSDAG 8 NOVEMBER 1983 Gele kaart in plaats taf tn Si van aakt net i t •U pé der IOB- {van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Fes tiviteiten, concerten en tentoonstellingen kunnen volgende week in gevaar komen door stiptheids acties van de Rotter damse brandweer. De brandweer zal de zalen zonder pardon ontrui men, als niet strikt aan alle brandvoorschriften is voldaan. De brandweer han teert de voorschriften over het algemeen vrij soepel, maar daaraan komt volgende week een einde. Indien men geen vergunning kan tonen, of als deze te laat wordt aangevraagd, moet het evenement worden afge last, zo luidt de maatre gel die de brandweer in voorbereiding heeft. Andere plannen zijn het stipt controleren van panden op de voorschrif ten voor brandpreventie en het stipt natrekken van brandmeldingen. f ROTTE De Rotter damse acteur en zanger Frans Vrolijk (57) neemt zijn oude beroep van conférencier en moppentapper weer op. Samen met cabaretière Lydia Oosthoek, ooit be horend tot Tom Man- ders' „Jonge Tien", trekt hij komend seizoen door het land met het caba retachtige programma "Zo nu en toen", waar voor Eli Asser en Vro lijks jeugdvriend Jaap van de Merwe tekstbij dragen leverden. Morgenavond om acht uur spelen Frans Vrolijk en Lydia Oosthoek de eerste proefvoorstelling van "Zo nu en toen" in het buurthuis 't School tje in de buurtschap Rot te aan de Rottekade in de gemeente Bergschen- hoek. Het nieuwe program ma betekent Vrolijks tweede "ommezwaai". Na een lange carrière als conférencier en "hu morist" werd hij enkele Jaren geleden acteur bij Nooys Volkstheater. Daar speelde hij in "Ronde Ka" en "Oh...Wa- terloopleln." Toen een volgende toneelrol bij producent Hans Slees- wljk niet doorging, om dat deze de produktle fi nancieel niet rond kon krijgen, besloot Vrolijk rijn oude vak weer te gaan uitoefenen. van "Er is uitgebreid gecontro leerd", aldus het actiecentrum van de Rotterdamse politie aan het Haagseveer," maar we hebben geprobeerd opstoppin gen zoveel mogelijk te voorko men. Verkeersovertreders kwamen er ook vanmorgén weer af met een "gele waar schuwing", waarin de betrok kene te horen krijgt dat nor maal gesproken een proces verbaal zou zijn opgemaakt. De reizigers van de Rotter damse vervoersmaatschappij moesten ook vanmorgen lan ger wachten. Bus, tram en me tro reden met een vertraging van zes tot vijftien minuten. Het wachten kan in de loop van de dag nog langer gaan duren, wamt de chauffeurs en bestuurders van de RET hou den zich stipt aan de acht mi nuten pauze op de eindhalte. De dienstregeling kan in ge vaar komen. De Rotterdamse politie con troleert sinds gisteren ook bus sen van dé RET. Op de Beu- kelsdijk ontstond gistermid dag direct na het .begin van de inspectie een file van ongeveer een kilometer. Ook de metro stellen stoppen zo nu en dan, voor geïrriteerde passagiers is niet altijd duidelijk of zo'n op onthoud te wijten is aan de stiptheidsactie bij het ver voersbedrijf. De staking van de Rotter damse reinigingsdienst ook in Dordrecht en Brielle wordt gestaakt begint op straat zichtbaar te worden. Veel men sen zetten hun vuilniszakken buiten, maar een groot pro bleem vormt het huisvuil nog niet. Wel komen er al meldin gen over ratten binnen. De Centrale Vereniging voor Ambulante Handel heeft zijn leden aangeraden in Rotter dam het marktvuil mee naar huis te nemen of ergens anders op te slaan. Vandaag i3 er markt in het centrum van de stad. Bij de Afvalverwerking Rijn mond, waar ook stipt wordt ge werkt, vormde zich gisteren een kilometerslange file van vuilnisauto's. De AVR ver werkt nu slechts 300 ton afval per dag. Normaal is de hoe veelheid 3000 ton. Ook de pro ductie van gedestilleerd water bij de AVR is ingezakt. De Drinkwaterleiding (DWL) moet het nu al zelf distribue- DORDRECHT - De tienja rige Pascale Nix is gistermid dag op de Dubbeldamseweg door een vrachtwagen gegre pen en tengevolge daarvan overledèn. Het meisje reed op de fiets toen ze werd ingehaald door de vrachtauto. Vermoe delijk is ze daar van geschrok ken en is ze gaan slingeren. Het meisje kwam ten val en werd door het achterwiel van de vrachtwagen overreden. Ze was op slag dood. ren over de klanten, de indus trie in Europoort. De stakende FTT-ers in Rot terdam hebben inmiddels be sloten dat uitkeringstrekkers niet de dupe mogen worden van hun actie. De post van de Gemeentelijke Sociale Dienst, waarmee uitkeringstrekkers worden betaald, wordt gewoon verwerkt. De zogenaamde streekpost in en om Rotterdam loopt met de staking bij het expeditie knooppunt Rotterdam geen ge vaar. Het publiek wordt aange raden voorlopig geen poststuk ken voor de "overige bestem mingen" te versturen. Bodediensten in Rotterdam hebben tot gisteravond geen merkbare toename van pak ketgoederen op zich af zien ko men. Ze .verwachten dit ook niet direct, omdat ze vééla) 'in-' 'terlokaal werken en dan nog voor een aantal vaste klanten. Ook de gemeenteambtenaren In Strijen hebben stiptheidsac ties aangekondigd. De ambte naren zijn niet van plan om de komende periode na. vijf urn 's middags tewerken. De-ge-' plande avondvergaderingen van de raadscommissie Ruim telijke Ordening zijn inmiddels door het college van B. en W. van Strijen afgezegd. In Capelle aan den IJssel heeft zich gisteravond tijdens een raadsvergadering een inci dentje voorgedaan. PvdA-frac- tievoorzitter Wim van den Bremen plakte toi groot onge noegen van burgemeester Lui- gi vein Leeuwen (WD) een ac tie-pamflet op zijn tafel. De burgemeester vroeg om ver wijdering van het affiche, de fractievoorzitter weigerde ech ter, waarop de burgemeester een bode opdracht gaf het drukwerk te verwijderen. De stiptheidsactie bij de Rot terdamse recherche begint ook zichtbaar te worden. Gisteren al vormden zich lange rijen wachtenden op de bureaus IJs- selmonde en West. De mensen die aangifte kwamen doen kre gen te maken met uiterst „cor recte" rechercheurs, die iedere inbraak ter plaatse onderzoe ken en die geen overwerk meer doen. ROTTERDAM De Dierenambulance Rot terdam zit met kadavers van huisdieren in de maag. Oorzaak is de sta king bij de Rotterdamse reinigingsdienst Roteb, die weigert om lijkjes van honden en katten in ontvangst te nemen. „Dé lijkjes worden niet meer verbrand en nu blijven wij met de ellen de zitten," aldus Adrl Baars van de Dierenam bulance. „Onhygiënische toestanden," moppert hij. „Klopt," aldus een woordvoerder van de Roteb, „wij maken bij deze staking voor nie mand een uitzondering, niet voor ziekenhuizen, niet voor bejaarden- en verzorgingshuizen en ook niet voor de kada vers van huisdieren. De meningen waren ver deeld, daarom hebben we besloten mensen door te verwijzen naar de Ge- kro of naar particuliere dierencrematoria." Adri Baars heeft moei te met het advies, want "de ware dierenvrienden brengen hun hond of poes niet naar de Ge- kro." Particuliere cre matoria zijn volgens hem te duur. „Het kost ƒ150 tot 200. Dat kun nen de meeste mensen niet betalen." {Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De beroemde Van Nelle fabriek in Rot terdam blijft op de monumentenlijst staan. Van Nelle had bezwaar aangete kend tegen plaatsing op de lijst, omdat de bedrijfsuitoefening ontoelaatbaar zou worden belemmerd. Als een pand tot monument Is ver klaard, mag niets worden afgebroken of worden verbouwd zonder vergunning van de minister van WVC. De fabriek is in de jaren 20 ontworpen door Brinkman en Van der Vlugt. Het heeft een bijzondere architectonische en sociaal-historische waarde. Ze heeft de leider van het psychiatrisch onderzoeksteam gevraagd zijn bevindingen voor de rechtbank toe te lich ten. Mr. Van de Puttelaar wil dat andere psychiaters Y. nog eens onderzoeken bij wijze van contra-expertise. Y. heeft sinds de eerste dag van zijn proces (op 13 september) volgehou den dat hij zich van de schiet partij in het café niets meer herinnert. ROTTERDAM De openba re bibliotheken hebben op vrij dag 11 november een landelij ke actiedag georganiseerd. In Rotterdam mag iedere biblio theekbezoeker op die dag één boek extra lenen. Ook zullen er stands zijn waarin het perso neel met de bezoekers over de bezuinigingen zal praten. In de Centrale Bibliotheek en in fi liaal Blijdorp zal de toneel groep Diskus optreden en te vens in de Centrale Biblio theek zullen Rob en Bernard Zwueste een sonate voor viool en piano spelen. Over andere activiteiten die zullen plaats vinden, wordt in de bibliothe ken informatie verstrekt. Xfty/Y/-, Wmm Als de Tweede Kamer op 14 november besluit de aangekon digde bezuinigingsmnatrege- len door te laten gaan, zal dit voor de bibliotheekgebruikers ernstige gevolgen hebben. Er zullen in de bibliotheken min der boeken zijn, ze zuilen min der open zijn en er zal minder personeel zijn dat de bezoekers kan helpen. Bovendien zal er een contributieverhoging ko men en de mogelijkheid be staat dat er per boek betaald moet gaan worden. Misschien worden enkele bi bliotheken gesloten, maar in ieder geval zullen er geen nieuwe bibliotheken bijkomen. ROTTERDAM Een 27-ja- rlge man heeft gisteren enkele minuten hulpeloos in zijn bo venlicht gebengeld. Hij had de sleutels van zijn woning aan de Bentincklaan vergeten en trachtte zijn woonkamer via het bovenraampje te bereiken. Hij bleek echter dikker dan hij vermoedde en kwam ter hoogte van zijn heupen klem te zitten. De brandweer kwam er aan te pas om het kozijn door tc zagen en hem uit zijn positie te bevrijden. ROTTERDAM Twee werknemers van het overslag bedrijf Uniport in Rotterdam zijn gisteren onwel geworden door lekkage van een contai ner vloeibare chemische stof, paracresol. Het tweetal is met braaknei gingen en ademhalingsmoei lijkheden naar de GG en GD gereden. Na behandeling mochten zij naar huis. ROTTERDAM Het Rotter damse adviesbureau voor ruimtelijke ordening en vorm geving Stad en Landschap heeft uitstel van betaling ge vraagd en wil twintig van de 85 medewerkers ontslaan. Voor een groot aantal anderen zal werktijdverkorting worden aangevraagd. ROTTERDAM Uitvergro te foto's van de slachting vori ge week woensdag in Vak-S van het Feyenoordstadion kun nen de politie op het spoor zet ten van enkele daders. Behalve een tribuneklant met een mes Is op de foto's (van een Rotter dams fotopersbureau) ook een jongen te zien met iets dat op een revolver lijkt in zijn hand. "Van een vuurwapen weten wij niets af," zegt een woord voerder van de Rotterdamse politie. "Geen van de slachtof fers die vielen tijdens de. UEFA-cupwedstrijd Feyen- oord-Tottenham had kogel- wonden. We zoeken aan de hand van in beslag genomen videobanden van de NOS en Veronica wél naar messe trekkers. Maar het kan nog wel dagen duren voor we hun Identiteit kennen." De politie is inmiddels bij het betrokken fotobureau op bezoek geweest om foto's als getuigenbewljs in beslag te ne mén. De Rotterdamse foto graaf heeft geweigerd de foto's af to staan. "De recherche wil de foto's ter inzage hebben en daarin heb ik toegestemd," zegt de fotograaf. "Maar toen ze de negatieven ook wilden meenemen, stak ik daar een stokje voor." Waarschijnlijk zal nu op be vel van de Rotterdamse rech tercommissaris mr. V. C. de Savomin Lohman beslag wor den gelegd op de bewuste ne gatieven. Dezelfde rechter commissaris liet gisteren al beslag leggen op ampexban- den die Veronica zondag uit zond. Ook op deze video-opnamen was te zien hoe een Feyenoord- supporter met een mes een Brit van middel tot schouder "openrijt". Een van de tien slachtoffers die nog in Rotter damse ziekenhuizen liggen ia 'volgens de politie nog in le vensgevaar. Eind vorige week al eiste de Rotterdamse justitie videoban den op van de NOS, na de uit zending van supporterge- vechtsbeelden in Studio Sport. De NOS-leiding weigerde dat op principiële gronden: "Wij willen geen verlengstuk wor den van het polltie-opsporlngs- apparaat," stelde het hoofd van de NOS-TV Carel Enke laar. Maar nadat de Justitie had gedreigd met de arrestatie van Vier NOS-topmensen (op ver denking van het meewerken aan een strafbaar feit) ging de NOS door de knieën. "Het ging om de verdenking van poging tot doodslag of zware mishan deling, en In dat geval kan er via de strafwet heel veel," al dus de NOS. De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) heeft bij de justitie geprotesteerd te gen de inbeslagnames. De bond vreest vermenging van politie- en journalistiek werk.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1