18 een na actie Scheeres: Geen Wel of geen duikboten? De drommen ontbreken bij actie kinderzegels JUS DRIES Een nieuwe Maz'da 323 vanaf i tx Wegwijzer ie Singel- kwartier kan vast sparen WF sleept grote order binnen Onzichtbare s KiesOries'Da ft Noordmolenstraat 17-20 Schiedam Tel. 265607 B 1 1jjgg SPAANSEPOLDBR Mazda de best verkochte Japanner in Schiedam. Daarom dit unieke aanbod van LANDMAN. U koopt tussen 10 nov. en 10 dec. een nieuwe Mazda 323 en betaalt slechts 30 pet. van de nieuwwaarde, het resterende deel in april '84 of bezit u een auto met een gelijke inruiiwaarde dan betaalt u niets in '83. Mazda 323 is een toonbeeld van zuinigheid. In benzine verbruik (1:18,5 bij 90 km/u. ECE-norm) met wegenbelasting en in het onderhoud. De Mazda 323 is zuinig in aiies, behalve met ruimte. Ga 'm bekijken in onze showroom en maak een proefrit, want juist op de weg is de Mazda 323 méér auto minder zorgen. De weg naar betaalbare perfektie Sch m Wm (Van een onzer verslaggevers) i SCHIEDAM "Henk. als we hier weggaan krijg jij een standbeeld". Henk Verkerk, de grote drijfveer achter de acties van de Bond Uitkerings gerechtigden Schiedam (BUS), zat gistermiddag als een soort sfinx voor de deur van het ONS-ge- bouw. In de reeks van acties die de BUS en de WAO-groep van de FNV in Schiedam, voeren, wa ren dit maai Openbare Nutsbedrijven Schiedam aan de beurt. Hele dag De deur van het ONS ge bouw aan de Van Heek straat bleef gisteroch tend voor het perso neel geslo ten. Na een uur wachten konden de ambtenaren naar huis. m#4 i Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervorming op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig! ïfi,' ■of. rft, 'ij. -erf; laj Ri lei re .{v ke ne dl* is wc ka te te on :nf a< te ni Pr c HETVRUE VOLK schiedam DONDERDAG 17 NOVEMBER 1983 Je krijigt een standbeeld Henk In alle vroegte stonden de actievoerders voor de deur van het gebouw aan de Van Heekstraat en lieten, behalve de bemanning van het bewa kingscentrum, niemand naar binnen. "Er zijn zat mensen met een uitkering die schulden hebben bij' de Nutsbedrijven. Die kun nen geen drieëneenhalf pro cent inleveren," zei Jo Schaap, voorman van de WAO-groep, toen ONS-dlrecteur Van Willi- SCHIEDAM Loco burgemeester Scheeres vindt de acties van de BUS en de WAO-groep ontoelaatbaar maar be sloot gisteren niet om de politie in te zetten. Bij de bezetting van het ge meentekantoor 's Graven land dreigde hij wel met de politie ais de actie voerders de aftocht niet zouden blazen. "Het ging hier om een ander soort actie. De de monstranten stonden op de stoep en hadden de kantoren niet bezet," zegt Scheeres. Hij keurt de ac ties 'volstrekt af*. "Het is niet te tolereren dat men sen die niets met de ONS te maken hebben, op deze manier het functioneren onmogelijk maken." Scheeres voorspelde maatregelen te zullen ne- .en "als het zover is". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het Sin gelkwartier heeft men een ma nier bedacht om niet ineens met grote uitgaven te worden geconfronteerd. Ouders, die hun kinderen volgend jaar wil len meesturen naar de kam peerboerderij, kunnen bij de buurtvereniging "sparen". El ke maand kunnen ze een be drag naar wens opzij leggen bij de penningmeester. Net als dit jaar gaat het Sin gelkwartier de komende zomer op kamp naar Loon op Zand in Brabant. Een week lang zullen kinderen uit de buurt door brengen op een boerderij. De kosten van die week zijn 100 gulden per kind. "Dat is voor veel mensen een groot be drag, vooral als ze meerdere kinderen mee laten gaan," al dus mevrouw Vogel van de wijkvereniging. "De penningmeester komt elke maand bij de mensen langs om de contributie te in nen. Het geld dat ze daarnaast willen sparen, wordt keurig op geschreven." SCHIEDAM De Dok- en Werfmaatschappij Wilton- Fljenoord heeft een gTOte or der binnengesleept. Het gaat om de reparatie van het Griek se vrachtschip "Meloi", dat on langs bij Finland aan de grond liep. Het schip Hep daarbij aanzienlijke schade op aan de hoofdmotor en de schroefas. Wllton-Fljenoord is blij met de order, gezien "de hevige concurrentiestrijd" die erom heeft plaatsgevonden, zo meldt de werf. Bij de reparatie zijn aanzienlijke hoeveelheden staal nodig. De lading van het schip Is in Rotterdam gelost. gen op het 'strijdtoneel' ver scheen. Het personeel had toen al een half uur noodgedwongen voor de deur staan wachten. Ook de directeur werd de toegang tot zijn werkterrein ontzegd. Omdat hij "het ge meentebestuur op de hoogte wilde stelien" repte hij zich vervolgens naar het aan de overkant gevestigde Toys B.V. Niemand van het college van Burgemeester cn Wethouders was echter bereikbaar. In de kantine van Toys werd vervolgens eev overleg ge voerd tussen 'je actieleiding en Van Willigen. Daar werd af gesproken dat er alleen perso neel toegelaten werd voor de hoognodige dingen. Even later bracht de directeur zijn nog steeds wachtende personeel op de hoogte. "Ik stel voor dat u allemaal maar naar huls gaat," zei hij. Een half uur later waren de actievoerders alleen achterge bleven op het bordes van het gebouw. Hun actie was ge slaagd. Een hele dienst van de gemeente platgelegd. Het groepje actievoerders was de gehele dag voor de deur van de ONS te vinden. Zo nu en dan werd een personeels lid van de ONS binnengelaten. "Mag ik misschien even een ladder halen," zo werd beleefd gevraagd. "Ja, ja," was dan het laconieke antwoord van Henk Verkerk. Op een klap stoeltje had de 'opstandige' Schiedammer het zich gemak kelijk gemaakt. Met een bak kie soep en af en toe een sjek kie kon hij zijn actie.urenlang volhouden. "De volgende stap is het politiebureau," voorspel de hij met een grijns. Rond een uur of drie werd de actie afgebroken. "Er zijn nog ta! van andere acties die we kunnen voeren," meende Mar- ja Spruit, bijna altijd in het kielzog van Verkerk te vinden. "In Schiedam is nog heel wat te doen." SCHIEDAM Het college van burgemeester en wethou ders moet een standpunt inne men over het wel of niet aan nemen van orders voor duikbo ten voor Taiwan. Het CDA zegt dit in schriftelijke vragen over de scheepswerf Wilton Fijen- oord. De fractie is bang dat door het uitblijven van de orders de werkgelegenheid op de scheepswerf ernstig in het ge ding komt. De hele discussie speelt zich af in het licht van het al jaren oude conflict tussen Taiwan en de Volksrepubliek China. Bur gemeester Peper van Rotter dam heeft jn bezoeken aan China de banden met dit land verbeterd. Als Wilton Fijen- oord de duikboten maakt, is de verwachting dat deze betrek kingen zullen verslechteren. Peper denkt dat China op de lange duur met orders over de brug komt. "Ben je voor contracten die onzeker zijn of voor orders die al vast staan," vraagt CDA-se- cretar's Van Haften zich af. "Als de orders er niet komen, komt volgens ons het werk van vijftienhonderd man in ge vaar. En dan hebben we het niet alleen over Wilton Fijen- oord." Het Schledamse college heeft nog geen mening over de "duikbootaffaire' laten horen. "Het is natuurlijk Den Haag dat uiteindelijk beslist. Je kan daar echter wel een beetje in vloed op uitoefenen," meent Van Haften. Het is niet bekend of de CDA-fractie maandagavond in de gemeenteraad op de "ragen zal terugkomen. De del.1 boten zouden eind van vojgs-ud jaar geleverd moeten worden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De verkoop van kinderzegels in Schiedam is gisteren wat traag op gang gekomen. „Het aantal klanten is niet te vergelijken met de drommen mensen die in voor gaande jaren voor onze stand stonden," aldus mevrouw J. Eijsbergen-Van Wensveen, van het comité kinderzegels. Schie dam. Loco-burgemeester R. Scheeres was er in elk geval als eerste bij. Scheeres zorgde ervoor dat het begin van de verkoop een officieel tintje kreeg. Hij ont hulde een kerstboompje van zilverpapier. waaraan de kerstkaarten die dit jaar wor den verkocht hingen. Vervol gens bestelde de loco-burge meester enkele zegeis; los, in serie en per boekje. Over de hele eerste dag ge nomen viel de opkomst van het publiek tegen. Mevrouw Eijs-' bergen: „Dat komt waarschijn lijk door het NOS-journaal, dat gisteravond op TV vertelde dat de k ieren van de scholen hun zegels nog .niét hebben vanwege de FTT-actie. Maar Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010 - 154540. het journaal zei er niet bij dat de verkoop in de stalletjes wel doorging." In Schiedam staan die kraampjes in het hoofdpost kantoor aan de Lange Nieuw- straat en in het filiaal aan het Bachplein. Op beide posten wordt de verkoop /verzorgd door vrijwiliigers. Aan de Lan ge Nieuwstraat is dat een groepje van acht dames, van wie de meesten dat werk al meer dan twintig jaar doen. Dit jaar zuilen ze tot' en met 31 december doorgaan. Gevreesd wordt dat- de op brengst dit jaar tegen zal val len. „Het is niet alleen van daag lastig, vanwege die uit zending. Veel mensen kopen misschien geen kaarten, om dat ze door de acties niet wor den bezorgd," aldus mevrouw Eijsbergen, De zegels dragen dit jaar het thema „kerst en kind", uitge beeld door de kunstenaar Joop Roelofz. Ze kunnen in elke hoe veelheid worden aangekocht. Op een zegel zit een toeslag, oplopend vanaf tien cent. De opbrengst van die toeslag komt ten goede aan voorzie ningen voor kinderen die extra zorg nodig hebben. Iedèr jaar worden ook be dragen geschonken aan instel lingen in de piaatsen waar de zegels zijn verkocht. De laat ste twee keer kregen kinder dagverblijf Hohki-Ponk en de speel-o-theek Ikkie een gift van het nationale kinderzegelcomi- té. TEERSTOOF Het kindertheater gezelschap Arleki- no komt naar Thea ter de Teerstoof met het stuk Pinok- kio. Kinderen van 5 tot 8 jaar kunnen komen genieten voor 3,50. Zaal open 14 uur, aan vang 14.30 uur. Za terdag 17 novem ber. Nieuwstraat 12. ',s Avonds speelt do Belgische folkgroep 7 Kliekske in de Teerstoof. De uit vier personen bestaande band speelt en zingt Vlaamse volksmu ziek. Zij bezochten hiervoor honderden oude mensen, die hun de soms bijna vergeten volkslied jes voorzongen. De teksten die te ho ren zijn dateren zo van de Middel eeuwen tot eind vo rige eeuw. Er wordt gebruik gemaakt van de volgende in strumenten: draai lier, hommel, diver se doedelzakken, harmonika, trom bone, bulfkarkas, kromviool, koe hoorn en vele an dere. Prijs 10,—. CJP 7,50. Aan vang 21 uur. Vrij- dagavond komt Jan Decleir met een soloprogram ma 'Obsene Fabels' genaamd. De Vlaamse acteir: jjrengt dit stuk van de Italiaanse auteur Dario Fo als een ware provocatie. Het gaat over het op de helling zetten van normen en automatismen. De verhalen zijn in het Vlaams. Aanvang 21 uur. Prijs 12,50, CJP 10,—. Nieuw straat 12. PASSAGE - THEATER Na de feestelijkhe den rondom het vijftigjarig bestaan van het Passage theater is ér dit weekeinde'niets te doen in het theater. Er wordt uitgerust. Alleen de kinder tjes kunnen te- recht: vrijdag-, za terdag-, woensdag middag wordt de film 'De Gelaarsde Kat als krachtpat ser' gedraaid. Aan- -vang 14 uur, f6.-. GEMEENTE- PERSONEEL Vrijdag 18 en zater dag -19 november wordt in het Novo- tel een cdngres ge houden, georgani seerd door Schie dams oud-burge meester John te Loo, van het Euro pees Centrum van Bonden van Ge- meentepersoneel. Vertegenwoordi- - gers van acht Euro pese landen gaan praten over amb tenarenzaken. Het gemeentebestuur van Schiedam zal de deelnemers vrij- dagmiddag op het stadhuis op de Grote Markt ont vangen. BINGO Zaterdag 19 no vember is er ge- zirvsbingo voor jong en oud in wijkont- moetingscèntrum de Blauwe Brug, Groenoord. Kinde ren alleen onder begeleiding toe gang. Aantrekkelij ke prijzen, ook voor de jeugd. Zaal open 19.30 uur, aanvang 20 uur. Bachplein. QUIBUS De Schiedamse -.Kunststichting pre senteert zondag avond Jazz in Café Quibus, Lange Ha ven 28. Het gaat waarschijnlijk heel gezellig swingen, want Tony Viola komt drummen, Fred van Zegveld speelt piano, Ja mes Long is de bassist en de alt sax wordt geblazen door Arie Kuit. Toegang is gratis, aanvang na half tien. FILM Vrijdag 18 novem ber wordt bij de Filmclub Schiedam de Amerikaanse bestseller 'Five Easy Pieces' gedraaid. De rolprent laat het verhaal zien van Bobby Dupea op zijn reis door Cali- fornië. Het laat de vrijheid zien, maar ook de trieste leeg heid en oppervlak kigheid. Hoofdrol: Jack Nicholson. Zaal open 20.30 uur, aanvang 21.30 uur. Toegang dona teurs 3,50. Teers toof, Nieuwstraat 12. AULA-ORGEL Het maandelijks or gelconcert in de aula van het Ste delijk Museum, - Hoogstraat 112, vindt zaterdag 19 november plaats. Hildebrand Otto, organist en muziek leraar te Botter dam, komt het or gel In de aula be spelen vanaf 15 uur. Hij speelt on bekende werken uit de 16e, 17e, 18e en 19e eeuw op het kleine Hessorgel uit 1773. Toegang gra tis, duur 3 kwartier. SQUASH In het Squash- en tenniscentrum Kla verstede, Brauw- weg 46 kan een cursus in de super snelle sport squash gevolgd worden. Dinsdag 15 novem ber is er een cursus begonnen voor personen van 18 jaar en ouder. Duur 10 weken dinsdags van 19 tot 20 uur of 20 tot 21 uur, kos ten 65,-. Er be staat ook een ver volgcursus squash: donderdags van 19 tot 20 uur of van 20 tot 21 uur, duur 10 weken, kosten 65,-. Aanvang cursus donderdag, 17 november. Na afloop gratis sauna. HUISVROUWEN De leden van de Nederlandse ver eniging van Huis vrouwen gaan vrij dag 18 november bridgen in Sporthal Margriet. Dinsdag 22 november vanaf 10 uur zai er een kontaktmorgen zijn in gebouw Christe lijke Belangen, Lan ge Haven. Er komt iemand van het IV- HAvertellen over het 'keurmerk' dat ook door de NVvH gebruikt wordt om producenten goed of af te keuren. De dames lunchen ge zamenlijk., Kosten ongeveer 5,-. Op geven bij: Ans Fa ling, tel. 264338 of Ingrid yan Vessem, tel. 256811. Er wor den vele 'meeüters' verwacht. Woens dag 23 november gaan de huisvrou wen op excursie naar Baarle-Nassau om een bezoek te brengen aan een champignonkweke- rij. N HISTORISCHE VERENIGING De Historische Ver eniging zou zater dag 19 november met een kraam op de Hoogstraat staan ter hoogte- van het Museum om hun nieuwste kalender aan de man te brengen. Dit gaat niet door. Wegens omstan digheden is het verkopen verscho ven naar zaterdag 26 november, dan staat de stand er vanaf 11 uur. CJV CLUBS Alie Christelijke Jongeren Verbond clubs draaien weer voiop in alle wijken fr van de stad. Voor kinderen en jonge- j" ren van alle leettij- 1; den. Inlichtingen bij: tei. 620112, 704274 en 263318. VROUWENKOOR De vereniging vrienden van het Museum heeft voor vrijdagavond 18 november een con cert op het pro gramma staan, Het Schiedams Vrou-, wenkoor komt dan onder leiding van dirigente Ria Borg- meijer zingen in de aula van het Ste delijk Museum, Hoogstraat 112. Met medewerking van: Nelly van der Sijde, sopraan, Jacq. van Oortmes- sen, orgel/piano. Er worden werken van Mozart, Schumann, Fauré en Strategier vil vertolkt. Toegang ƒ3,- leden, niet-!e- vij; den 5,-, CJP en Pas 65+ƒ3,-. Aan- vang 20.15 uur. BAFR1KA Gedurende de hele maand november kunnen Schiedam- N? se vrouwen met ',v' vragen over 'Vrouw -•:r en Gezondheid' te- V* recht bij het Vrou wenhuis Barrika, Lange Kerkstraat 62, tel. 734545. Barrika is geopend elke donderdag v vanaf 20 uur en vrijdag van 10 tot 15 uur en vanaf 20 '':x uur. Er zullen vrou-;t¥ wen zijn van de Schiedamse Pati- entenbelangenver- ry' eniging en ook een¥ vrouwelijke huis- arts. Voor nadere v-f informatie, bellen u; naar Lia Berben, dinsdag, woensdag- en vrijdag, tel. 734545 of Annelies van Veen, tel. 266334, tuisen i 16.30 en 17.30 uur., BEJAARDEN i X De Stichting Raad voor het Bejaar- denwerk heeft de schrijfster Yvonne Keuls uitgenodigd om in het Diensten-' I sir 3 centrum de 4 Mo lens een lezing te houden. De schrijfster/jour- naliste komt dins dag 22 november in de grote zaal verteilen. Aanvang 13.30 uur. Toegang, gratis. Nieuwe Damlaan 766. BEJAARDENGYM .Met ingang van 17 november gaat de Kruisvereniging in samenwerking met"" de wijkpost Oost gymnastiek voor ouderen geven. De bejaarden kunnen J van 10.15 tot 11.15' uur komen om on-V der leiding van dhr|- Meindert Witsel te ¥J bewegen. De kos ten per deelnemer bedragen 4,75 per maand. Trek ge- I makkelijke kleding aan, bijvoorbeeld lif lange broek, platten gymschoenen, M' bloes met vest. TerrQ/ ere van de nieuwe >Mr start zal de koffie{ld op de 17e en de 24e gratis zijn, en de bijdrage hoeft at pas vanaf de s& maand december betaald Ie worden.,ar Plaats: nieuwe ge- at bouw van de Kruist vereniging aan de Van Swindelsingel.-'tci; NIEUWLAND dit Buurthuis Nieuw- land houdt een speelgoedbeurs en een rommelmarkt -■ op 17 november van 9.30 tot 14.30 uur. U kon spulle- tjes en speelgoed dat heel,en schoon is inleveren pp 16 november. Prijzen vanaf een kwartje. Van de verkochte artikelen wordt 20 procent van de op brengst ingehou den. Inl. tei. 738671. WEEKEIND- DIENSTEN Het Schielandzie- kenhuis aan de Stadhoudersiaan heeft dit weekeind EHBO-dienst, tei. til 733733. Ambulan-iC. ce: tel. 333300. Huisarts: bellen met de boodschapt* pendienst 206611.+3 Spoedrecepten, tel. 261480. Tandarts:, :9V' Dr. D. van den «F Heuvel, B. Knap- pertiaan 231b, tel. L. 739121. Spreekuur,- van 17 tot 17.30 uur, op zaterdag zondag. W 01 Zc 1 rig co) ret he! an ve- tug wo ex' Wi 33- 0ü in ree vr< bet V0( hoi om mr me 'ra; ch< zoe too zie: de dai rag vet vai gèg ter che H var ook in laa kla afic pre ren der mh toe; eed aar tea hul sla; Gei se,* der

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2