ustitie onderzoekt ook dood van jongen Deel puntdakdorp onverkoopbaar m Rollerskaters op stap voor Radio Rijnmond I Vanda met? Groeiende vraag naar volkstuintjes -h-+ Stukgoed Sport Hydrovac maakt Perzische Golf sclioon Dolende Belg op rijksweg Tfrv% »i m fïl 1 Op heterdaad betrapt bij knalbunker Gewond bij aanrijding hm. MffiMH II H. (Van een onzer verslaggevers) "Klachten over het Dordtse Gemeentezieken huis schieten nu als paddestoelen uit de grond, na de dood daar van het driejarige meisje Kelly van der Plank". Dat zegt de Dordtse officier van Justi tie mr. R. J. H. de Vries over de onderzoeken die nü in het ziekenhuis worden gehouden. Eenstemmig Antwoord g|g| mmmmt ié De puntdakhuizen aan de Hofdijk, niet alleen onverkoopbaar omdat het zo moeilijk ie gordijnen voor ramen te hangen. de rare Leeg Huur mms Vaste presentatoren Liesbeth van der Kruit (links) en Peter Schuiten. §tl Si mi fff mi til A li WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 Klachtenstroom over ziekenhuis in Dordrecht Mr. De Vries zal alle meldin gen over vermeende tekortko mingen en fouten betrekken bij het al lopende onderzoek. 'JZonder dat ik wil spreken van een, heksenjacht," aldus dé of ficier Na de berichten over Kelly van der. Plank,, die verleden maand overleed aan keelbloe dingen ndat haar amandelen waren geknipt, is ook de dood van een dertienjarige jongen in het Gemeenteziekenhuis aangekaart. Volgens de ouders zou dé jongen in het ziekenhuis zijn gestikt, omdat medische hulp uitbleef. Maar volgens de directie van het ziekenhuis was de jongen al overleden toen hij in het ziekenhuis aan kwam. Een onderzoek van de in spectie voor de Volksgezond heiddirect na het gebeurde - zou hebben uitgewezen dat er in dit geval geen medische fouten waren gemaakt. Wel zijn er ook toen ai vraagtekens gezet bij de organisatie binnen het ziekenhuis. De gemeenteraad van Dor drecht heeft gisteren eenstem mig geëist dat de resultaten van de onderzoeken in het zie kenhuis alle in openbare ver gaderingen zullen worden bes proken. Het gaat hierbij niet om het onderzoek naar de me disch specialist die onzorgvul dig zou hebben gehandcid toen zich bij Kelly van der Piank bloedingen voordeden. De offi cier van Justitie verdenkt de arts van dood door schuld. Als deze verder strafrechtelijk wordt vervolgd, zal de betrok ken keel- neus- en oorarts vpor de rechter moeten verschijnen. In een verklaring aan de Dordtse gemeenteraad heeft de wethouder van Volksge zondheid, Nico maas (VVD), gisteravond gezegd dat het zie kenhuis zelf de dood van'het meisje heeft gemeld bij de in spectie voor de Volksgezond heid. Ook B en W hebbenhet gemeld, bij de officier van Jus titie. Beide instanties zijn daarop afzonderlijke onderzoe ken begonnen. Wethouder Maas wil niet op de uitslag van die onderzoeken vooruitlopen: "Dan zouden we ons schuldig maken aan specu laties. Wij menen dat er op alle gestelde vragen een volstrekt duidelijk antwoord moet ko men." Maas sloot overigens niet uit dat er fouten zijn genlaakt iri het Gemeenteziekenhuis (dat al zes jaar wacht op een nieu we behuizing). "Een organisa tie ais die van een ziekenhuis met negenhonderd mensen erin, moet zichzelf voortdu rend kritisch bekijken." De inspecteur voor de Volks gezondheid in Zuid-Holland, de heer L. C. Buysert, heeft nog geen uitsiag van zijn onder zoek bekend gemaakt. Wel heeft hij de inspectie voor het Ziekenhuiswezen ingescha keld. Dat wordt door een woordvoerder overigens een "normale procedure" ge noemd. ROTTERDAM Het Rotterdamse bedrijf Hy drovac helpt als enige Wcsteuropese onderne mer de Iraniërs bij de schoonmaakactie van de Perzische Golf. Hydro vac heeft maandag al een begin gemaakt met de levering van oliebe- strijdingsinstailaties. Met de order is een be drag van 5 tot 10 miljoen gulden gemoeid. Hydrovac is met deze order het grote consor tium van zeven grote Nederlandse bedrijven te slim afgeweest. Onder leiding van minister Smit-Kroes had dat ze vental Iran aangeboden de Perzische Golf voor ,100 miljoen gulden „eventjes" schoon te ma ken. Die missie is mis lukt. Directeur C. J. Panen van Hydrovac: „Iran neemt het werk liever zelf ter hand, maar heeft wel de apparatuur no dig. Die leveren wij, dankzij contacten van onze Noorse agen" Iran geeft duidelijk de <r- keur aan deze wijze van werken, omdat zij zelf mensen genoeg heeft. Daarbij gingen zij niet in op de luidruchtige aanpak van het consor tium," Met de apparatuur van Hydrovac kan de vloeibare olie, die nog steeds uit de gebombar deerde oliebronnen vloeit, worden opgezo gen. De harde oliekoeken worden door vaartuigen met speciale netten op geruimd. DORDRECHT De Dordtse' politie heeft vannacht ter hoogte van de afslag 's Gra vendeel de 34-jarige Belg Josef van der Velde van de snelweg gepakt. De man liep „met fer me pas" op de vluchtstrook en was, zo bleek later, op weg «aar zijn: woonplaats Antwer pen. Josef van der Velde ver klaarde tegenover de politie afgelopen zondag in Amster dam zijn gcid verloren te heb ben. Lopend wilde hij naar huis. Zonder opgemerkt te worden heeft de Belg twee da gen langs de Nederlandse snel wegen gewandeld. Het Leger des Heils probeert nu een lift naar Antwerpen te regelen. w/ssA$ftw. asmm. mm -A mtffm (Van een onzer verslaggevers); A ROTTERDAM De ge meentelijke Verkeersdienst van Rotterdam overweegt 'één experiment uit te voeren mét 'bromvrije' fietspaden in de stad. Bij de' Verkeers dienst gaan'stemmen-op om bromfietsers (op bescheiden schaal gebruik te laten ma- ken van autowegen. Daar mee moet het aantal onge vallen met bromfietsers, ver oorzaakt in situaties -waarbij automobilisten rechtsaf slaan, worden terugge bracht. Of het; expériment ook (doorgaat is vooralsnog onze ker.'Mocht de proefneming worden uitgevoerd, dan, zal ('die plaatsvinden in verkeers gebieden waar het verkeer niet al te druk is en waar brede doorgaande wegen zijn aangelegd. Vermoede lijk zal dal op één of twee plaatsen in Rotterdam ge beuren. We denken dan bij voorbeeld aan de Hiliedijk. Maar voor-het zover is zal de 'Verkeersdienst toestemming moeten hebben (van de. ge meenteraad. AA' Volgens Verkcersplano-, loog G. van dér Kolk- is er een landelijk onderzoek ge weest naar de wenselijkheid van bromvrlje fietspaden in verkeersgebieden. Het aan tal ongevallen tussen brom fietsers die rechtdoor; rijden op fietspaden en automobi listen die rechtsaf slaan was daarvan de achterliggende gedachte. "Gebleken is dat in stads gebieden dié opnieuw zijn In gericht een groter'- aantal kruispunten voorkomt. Die hebben de doorgaande we gen vervangen die er voor de herindeling waren. Daardoor ontstaan vaker verkeerssi tuaties die gevaarlijk zijn voor bromfietses op fietspa den," aldus Van der Kolk. Dit resultaat is voor som-:, mige ambtenaren van de- Rotterdamse Verkeersdienst aanleiding geweest om te denken' aan een experiment mét bromvrlje fietspaden. Mocht dat experiment er ko-, men en slagen, dan zal de Verkeersdienst voorstellen':; de proef uit t« bouwen, tot verkeersmaatregel. "Daar zit een aantal juri- dlsche haken en ogen aan, die we nu nog niet voorzien. Zeker is dat niet alle fietspa den in Rottedam 'bromvrij zullen worden gemaakt. Op verkeersaders als bijvoor- beeld de Maasboulevard en bet Maastunnelracé zljn bromfietsers tussen het snel le autoverkeer natuurlijk uitgesloten," aldus Van der Kolk. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Langduri ge leegstand en vernielingen hebben Delta Lloyd Vastgoed genoodzaakt de puntdakwonin gen aan de Hofdijk in Rotter dam te gaan verhuren. De be langstelling van kopers voor deze "kabouterhuizen" is nihil. Het project dat in drie etappes is gebouwd, omvat 584- wonin gen. De verkoop" van de wonin gen in de eerste fase aan de zuidkant verliep op den duur al stroef. Ruim de helft, 339 woningen, zal nu te huur wor den aangeboden. Voorai de woningen in het middengedeelte en aan de noordkant stonden lange tijd leeg. Regelmatig waren de le ge woningen de prooi van ver nielzuchtige jongeren. Ramen werden ingegooid en deuren opengebroken. Zwervers zoch ten onderdak in de lege huizen. In één van de bergruimtes on der de woningen was een jeugdbordeel gevestigd. In specteurs troffen matrassen,1 condooms en kleding aan. De meningen over het uiter lijk van het project lopen nog al uiteen. De één vindt het le lijk, de ander fantastisch leuk. De binnenstraten maken een sombere indruk en dat is mis schien ook wel de reden dat woningen op die plekken on verkoopbaar waren. Ook het veriagen van de koopprijs (van 134.000 gulden naar 120.000 gulden) en het gratis maken van parkeer plaatsen, die oorspronkelijk 15.000 gulden moesten doen, mochten niet baten. De tweede serie puntdakwo ningen, 180 stuks, heeft Delta Lloyd nog te koop aangeboden. Toen deze verkoop niet liep en het vastgoedbedrijf besloot het rijk te vragen of ze de premie- koopwoningen mocht omzetten in huurwoningen. De onder handelingen hierover zijn nog gaande. Wat de derde serie be treft, 154 stuks, was Delta Lloyd net op tijd om deze ais huurwoningen in te dienen. De huizenhandelaar wil niet spreken over een "strop". "We hebben deze stap natuurlijk niet gezet uit weelde, maar van een financiële strop willen we niet spreken," zegt een woordvoerder vanDelta Lloyd. die toegeeft dat er wel sprake is van verliezen. Om welke bedrag het gaat is vol gens hem niet te becijferen. Dit hangt onder meer af van de huuropbrengsten en rente verlies door leegstand. De belangstelling van huur ders voor een puntdakwoning is groot. Honderden hebben al informatie gevraagd bij de makelaar die de verhuur re- geit. De gemiddelde huurprijs van een huls in het puntdak dorp ligt rond de 470 gulden per maand. i'lA l.ki. w ROTTERDAM Ra dio Rijnmond stuurt in navolging van Veronica een promotieteam van 'toffe meiden* de straat op. Medewerkers van de nieuwe regionale om roep, bijgestaan door meisjes van het Rotter damse Rolschaatsteam, presenteren zich aan het publiek tijdens de ko mende koopavonden in dé verschillende Rijn mondgemeenten. Voorts rijdt op zaterdag 17 de cember een bier-tram van Radio Rijnmond door verschillende wij ken. "Wij hoeven geen leden te werven, maar willen wei van begin af aan veel luisteraars heb ben," zegt directeur Henk Tiesma. Volgende week woens dag gaat de regionale omroep van start met éigen programma's. Het openingsfeest bevat naast een officiëel ge deelte veel muziek en zang. Hoogtepunt is een concert van Lee Towers, die blijkens een onder zoekje de favoriete zan ger uit de regio i3. Radio Rijnmond is vandaag met een gene rale repetitieweek be gonnen. Dat betekent dat ze volgens het vaste schema complete pro gramma's maken, die echter nog niet uitgezon den worden. Hoofdredac teur Nico Haasbroek zegt: "Nog een week krij gen de mensen bijna al leen muziek te horen, maar straks is dat hee! anders. Dan brengen we 21 uur echte regionale radio met nieuws, ver keer- en openbaar ver voer informatie in de spitsuren cn themapro gramma's. We werken daarbij met vaste pre sentatoren. Liesbeth van der Kruit in het ochtend magazine, Henk van Hoorn 's middags. Peter Schuiten op zondagmid dag sport en ikzelf op za terdag met een thema programma. Welke om roep kan dat nog meer zeggen?" Haasbroek wil duide lijk concurreren met de Hilversumse stations. Hij hoopt daarom spoe dig over de moderne breedbandapparatuur te beschikken, die landelij ke omroepen ook gebrui ken. Mocht het lukken de betere apparatuur re delijk snel in huis te krijgen dan betekent dat wel dat Radio Rijnmond zelf in zekere zin een pi raat wordt. Voor een zendmast ten behoeve van de nieuwe appara tuur heeft directeur Tiesma pas een paar we ken geleden een vergun ning aangevraagd. Deze aanvraag moet nog de hele procedure passeren van ter visiclegging en bezwaarschriften. Overigens zitten in grote delen van Rotter- dam veie piraten op de frequentie van Rijn mond. Via de twaalf ka belnetten in de verschil lende Rijnmondgemeen- tén vindt ongestoorde ontvangst plaats, maar met eigen antenne en in de auto lukt het niet erg in gebieden met sterke piratenzenders. Ver bui ten Rotterdam komt de zender evenwel glashel der door. In Zeeland cn zelfs in België is het Rot terdamse station nog te horen. "Ook hebben we een telefoontje gekregen van mensen uit Gelder land", zegt Tiesma. In de openingsuitzen dingen komen die verre luisteraars aan bod in een wedstrijd met een prijs voor wie het verst van Rotterdam zit. „Dat is de enige keer dat we voor die luisteraars iets doen," zegt Haasbroek. „Onze programma's zijn voorlopig uitsluitend ge richt op de Rijnmond. Mogelijk komt Dor drecht er later bij. Vanaf maart verzorgt Radio Rijnmond twee maal per maand een lo kaal televisieprogram ma op de kabel voor bui tenlanders. Het geld hiervoor is beschikbaar gesteld door de regering. Radio Rijnmond krijgt per jaar 295.000 gulden voor dit tv-experiment. Het heeft Zoran Iwa- novski van het NOS-pro- gramma Paspoort aan getrokken als hoofdre dacteur. In de program ma's is Nederlands de voertaal. In verschillen de talen worden de pro gramma's later via de kabel telkens herhaald. ïygi tv-a een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Personeel van een winkel aan de Kooi- walweg in Rotterdam hebben gisteravond twee vuurwerkdie- vcn op heterdaajJ betrapt. Maandagavond werd uit de vuurwerkbunker van de zaak vuurwerk ter waarde van 8.500 gulden gestolen. De inbrekers wisten de ijzeren toegangsdeur van de betonnen bunker te ope nen. Het personeel hield de bunker de volgende avond in de gaten en zagen twee jon gens aan de deur morrelen. De twee. 15 en 17 jaar oud, zijn door de politie in bewaring ge nomen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij een frontale aanrijding op de Pa rallelweg in Rotterdam zijn vanmorgen een man en een vrouw ernstig gewond geraakt. Bij de bocht onder het metro viaduct. raakten zij op de ver keerde weghelft met hun per sonenauto cn botsten op een truck met oplegger. De auto schoof met de voorzijde onder de vrachtwagen. De brandweer heeft de twee met behulp van een chirur gisch noodteam uit het wrak gezaagd. Met ernstige verwon dingen is de man naar het Sint- Ciaraziekcnhuis ge bracht. De vrouw is met spoed naar het Zuiderziekenhuis overgebracht. Het verkeer werd lange tijd gestremd.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1