100 veildcïchten voor 600 zaken Negentienjarige conciërge: Gehandicapte vrouw geschopt en bedreigd Den Besten bovenaan voor ministerie Goedkoop naar de bioscoop I Met Het Vrije Volk/Metropool weet je overal van. Sport letropool f Rotterdam ontslaat ambtenaar na aannemen cadeaus wereldstad Rotterdam en omliggende gemeenten. Een krant die regelmatig ook 'voor de dag komt' met verrassende voordeeltjes, wie zou zo'n krant niet wiilen leren kennen? U weet vast nog wel iemand. Naam: Adres: Woonplaats: Postcode: als beloning kies ik een handdoek ol een een parkerpen 0e nieuwe abonnee Is: Naam: Adres: Postcode: betaalt per maand 20.61 betaalt per kwartaal 60.981 De eerste 14 dagen krijgt uw abonnee de krant gratis. DINSDAG 24 JANUAR11994 Recherche honderden diefstallen op (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De aanhouding van een verdachte an eën inbraakje op het Willibrordusplein in Rotter- am-Noord heeft uiteindelijk geleid tot de oplossing ;yan 600 misdrijven. In totaal heeft de politie bijna hon derd verdachten aangehouden in de leeftijden van der tien tot eenenvijftig jaar, die voor zevenhonderddui- end gulden hebben ontvreemd. d. 'v; dt é-_; Van de buit is maar een heel :Jcléin deel teruggevonden. De «opbrengst van de gestolen en j geroofde waar ging op in dis co's en andere uitgaansgele- igenheden. Het onderzoek heeft de Jeug- idrecherchevan de Rechter- Maasoever'een vol jaar bezig gehouden. Het begon na een in braak aan het Willibrordus plein eind 1982. De aanhouding van de eerste verdachte had een sneeuwbaleffect en nog in 1983 werden 21 verdachten aangehouden, die SI inbraken en diefstallen bekenden. De Jongelui haalden voor 100.000 gulden aan gestojen waar bij elkaar en de ouderen zorgden voor de afzet. Van deze zaken is niets teruggevonden. Van het geld werd, zo meldt de po litie, goede sier gemaakt. Tijdens het onderzoek van de ze zaak kwam de politie op het spoor van een nog veel grotere serie misdrijven. Behalve diefstal en roof van werkelijk van alles en nog wat kwamen ook afpersing en openlijke ge weldpleging aan het licht De tweede zaak die het re- 'Ik wil blijven! Mar ja: enorm populair op de Jan Prins. chercheteam rond kon breien betrof liefst 550 misdrijven. Volgens een politiewoordvoer der ging dit om diefstallen, in braken in clubhulzen, winkels, woningen, scholen en wijkcen tra, maar eveneens om afper singen waarbij geweld ge bruikt werd. De buit had een waarde van zes ton. In totaal waren hierbij 73 personen be trokken. De opbrengst gebruik ten de jongeren om de grote bink uit te hangen in discothe ken en andere uitgaansgele genheden. Maar een heel klein gedeelte van de gestolen waar heeft de politie teruggevonden. ROTTERDAM De ge meente Rotterdam heeft beslo ten een topambtenaar wegens het aannemen van steekpen ningen te ontslaan. Het gaat om het hoofd van de afdeling Interne Zaken van het stad huis. Tegen de man, die vol gens een gemeentelijk onder zoek tenminste voor 1000 ge schenken. heeft aangenomen, wordt geen aanklacht inge diend bij de politie. De betrokken ambtenaar J. W. J. is al ruim een jaar'gele- den geschorst. Hij ontkende; in dertijd geld of goederen te hebben aangenomen. Westblaak: hoe zwak is de eenzame fietser ROTTERDAM - Sneeuw ballengevechten, slèetje rijden, sneeuwpoppen bouwen en inze pen, het is weer voorbij. Ko ning Winter liet- even zijn ge zicht zien, maar heeft nu enkel blubberige sporen achter gela ten waar voetgangers op kap laarzen met afschuw doorheen waden. De Roteb, die zich gis teren had voorbereid op een nacht i vol sneeuwstormen, heeft de sneeuwruimers weer in de garage gezet. Vannacht werd al duidelijk dat de ingevallen dooi zich (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Een baan als conciërge op een school waar ook leerlingen van Je eigen leeftijd op zit ten, zou natuurlijk wat moeilijk voor me zijn ge weest Maar hier? Ik voel me hier helemaal op mijn plaats. Wat zou ik graag blijven!" v De 19-Jarige conciërge Marja van Krimpen moet blijven, vindt de hele Jan Frinsschool aan de Grote- markt De kans dat zijn binnenkort gedwongen af scheid neemt van deze la gere school is groot ■Vorig Jaar februari be hoorde Marja van .Krim pen tot een groep van veer tig; jongeren zonder werk die vla het arbeidsbureau als WVM-ers op scholen aan de slag mochten. Voor de tijd van een Jaar. Met de kans dat de gemeente die tijd met een, jaar zou ver lengen. Maar het geld ls op, beeft de gemeente nu laten weten. Ook Marja moet vertrekken. Dat de leerlingen het met die beslissing hardgrondig oneens zijn, laten ze luid ruchtig horen als zij op de speelplaats worden losgela ten. Gedaan ls het met de stilte. Een hels kabaal breekt los, Marja moet blij ven! Marja moet blijven!" Laten zij aan de wijde om geving weten. En nög een flinke schep gaat er boven op met „actie! actie!* Marja ls er beduusd van. „Maar," weet ze, „de kinde ren mogen mij wel." Onze nog nasuizende oren kun nen dat moeilijk tegenspre ken. Voordat Marja begon aan haar nieuwe baan, keek zij er wel een tikkeltje vreemd tegen aan. .Moet je je voorstellen: een meis je als conciërge! Dat hoor de Je niet vaak." In de praktijk liep het werk op rolletjes. Nu draalt Marja haar hand niet om voor coplëren, stenclllen en andere klus jes waar onderwijzers van gruwen als ze het in eigen tijd moeten doen. „Ik heb het hier hartstik ke f naar mijn zin," zegt Marja. „Het werk is afwis selend en omgaan met kin deren ls leuk." Leerlingen hebben Intus sen besloten het er niet bij te laten zitten. Handteke ningenlijsten circuleren door alle klassen. Moeders en vaders die hun kinderen bij school afzetten, kregen een lijst onder de neus: te kenen! Maar dat is nog niet al les: vandaag zal een amb tenaar van de afdeling On derwijs haarfijn moeten uitleggen waarom Marja niet mag blijven. Een „zware delegatie" van de schoolkrant, gewapend met handtekeningenlijsten en spandoeken, is van plan de ambtenaar flink aan de tand te voelen over haar positie. De Jan Prinaschool hoopt op maar één toezeg- glne: dat Marja als conci erge mag aanblijven. KRIMPEN AD. IJSSEL\ Een geestelijk gehandicapte alleenwonende vrouw van 54 jaar ls ln haar eigen huia door jonge Krlmpenaren enkele ma len mishandeld en bedreigd. Twee' achttienjarige en ,twee zeventienjarige jongens heb ben bekend bij dit schandaal betrokken te zijn. De politie kwam op het spoor van de kna pen na onderzoek in de woning van de vrouw, die zelf niet aanspreekbaar is over de af faire. Buren hadden de politie gewaarschuwd over verdachte .herrie' Uit het onderzoek ls. inmid dels komen vast te staan dat zeker vier maal in een week de twee oudste jongens bij de vrouw zijn binnengedrongen. Zij hebben met slaan, schop pen, bedreigen met een mes en uit bed gooien de vrouw geïnti mideerd. Het was de jongeren om geld te doen. Onduidelijk ls of zij dat ook hebben gekregen. Wel zijn alle kasten en laden in de woning van de gehandicap te vrouw overhoop gehaald. De laatste keer werden de twee achttienjarigen begeleid door twee een jaar jongere knullen. Buren belden na het horen van mannenstemmen en gegil van de bewoonster de po litie. De daders maakten zich uit de voeten toen een wielrij- 'der zijn fiets voor het huls van de ongelukkige vrouw neerzet- te. Bij aankomst trof de politie de vrouw hullend naast haar bed en een grote rommel in de woning aan. Over het bezoek van de jongens heeft zij niets gezegd. Onderzoek bracht uit eindelijk de politie op het spoor van de jongéns, die ook bekenden. Volgens de Krimpense poli tie is de vrouw inmiddels weer thuis na een medisch onder zoek. Het maatschappelijk werk is van het trieste geval op de hoogte gebracht. De jon gens zitten ln voorlopige hech tenis. (Van een onzer verslaggevers)' ROTTERDAM Directeur R. den Besten van de RETT in Rotterdam staat bovenaan de lijst om secretaris-generaal van het ministerie van Ver keer en Waterstaat te worden. Den Besten volgt daarmee Ir. P. de Man op. Die wordt topman op het ministerie van Defensie. Den Besten geniet de voorkeur van zowel minister Smit-Kroes als van de ambte naren op het ministerie. Een half Jaar geleden ging dé be noeming van Den Besten niet door, omdat P. de Man een baan bij de PTT weigerde. Den Besten geeft toe, dat hij een van de kandidaten is. door zou zetten, hoewel de weerkundige dienst in Rotter dam had voorspeld dat het winterse weer zou aanhouden. Optimisten schaften ln al lerijl een sleetje aan. "De ouderwetse houten maar ook die platte plastic dingen verko pen erg goed," zegt de bedrijfs leider van Ter Meuten. "Trou wens alle artikelen die met dit weertype te maken hebben, laarzen, sokken, dat soort din gen." De schaatsenverkoop ls nog niet op gang gekomen. 'Daar voor moet het eerst goed gaan vriezen," aldus de bedrijfslei der. ~->yu Tweewlelers hadden giste ren en vanochtend erg veel laat van de sneeuw. Met moei te konden zij zich overeind houden. Sommigen gingen daarom maar te voet verder. 'Die rijwielpaden zijn altijd een doffe -ellende," zegt een woordvoerder van de Roteb. "Juist de fietspaden hebben ex tra aandacht gekregen. We hebben ze extra dik Inge zet. Dertig eenheden zijn op de paden bezig geweest Maar auto's rijden de sneeuw eerder tot prut dan fietsers en brom fietsers. Daarom duurt het zo lang eer de fietspaden sneeuw vrij zijn." De Roteb heeft ruim 1800 ton op de Rotterdamse wegen ge strooid. Ongeveer honderd man hebben overuren ge maakt om het wegdek berijd baartemaken. Desondanks konden automo bilisten door de aanhoudende sneeuwbuien slecht hit de voe ten. Stapvoets reden zé door de stad, af en toe stoppend om de ruiten schoon, te maken. Voor al bij voetgangersoversteek plaatsen deden zich gevaarlij ke situties voor omdat men niet op tijd tot stilstand kon komen. - - V-' t -% V De pomphouders profiteer den van de hevige sneeuwval. Er was een ware run op schrappertjes. Vooral de extra lange met kartels werd goed verkocht. Een pompbediende aan de Stadlonweg: "Deze is sinds "'■'"f-"-"' kort op de markt. Het schrap pen gaat met déze veel beter en lde handen blijven sneeuw en Ijsvrij." f' Het CBR zag gisteren van rijexamens af. De autorijscho len gaven de moed echter niet op. "Sommige leerlingen heb ben last van rijvrees, maar daar moeten ze gewoon door-, heen. Al3 ze straks zelf een s! auto hebben, gaan ze ook de>; straat over met dit weer," legt!; autorijschool Blad desge vraagd uit De bejaarden wagen zich nog steeds niet op straat van wege de gladheid. Sommigen: vragen hulpdiensten hun boodschappen.te doen. Afspra- ken met onder meer pedicures Worden afgezegd. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Het experi ment met goedkope bioscoop kaartjes op maandag ls rede lijk aangeslagen. Als gevolg van het slechte weer was het gisteren niet echt druk ln de bioscopen, maar toch heeft het publiek wel interesse in een kaartje voor slechts zes gul» den. We hebben veel goede reac ties gehad, waaruit blijkt dat het experiment een succes kan worden," zegt een woordvoer der van het City-concern. Volgens de bedrijfsleider van het Rotterdamse Cinera- matheater, A. Tjaden, was de toeloop gisteren duidelijk gro-' ter dan op andere maandag avonden. „Ik schat dat er on danks het beestenweer 50 pro cent meer bezoek was dan an ders," aldus de heer Tjaden. De korting op maandag geldt voor alle Meerburg- en Citytheaters ln Nederland. In Rotterdam zijn dat de biosco pen Calypso, Cinerama en Lu- mière. Vul in. knip uil en stuur op in een open envelop naar Het Vrije Volk. atd. Oplage Zaken. Antwoordnummer 1579,3000 VB Rotterdam. De postzegel betalen wij.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 2