Nog geen kaartje wmmtm ;Dordreeht wil gif zelf verwiiderëii 'Klappen voor middenstand' Unilever: 700 man weg Zandrollen houden het nog net 'Bloederig' gootwater Vandaag 'met: Petrochemie heeft goede toekomst i Inbrekers geen moeite te veel Bewindvoerder somber over toekomst WF Aanhouding na steekpartij Marie-José c Jansen: "Nog geen kaartje van de politie gekregen." IMet al die regenval van de afgelopen dagen ook zo'n last gehad van een ondergelo- tep kelder of souterrain? De natte voeten en het Kozen met emmertjes meer dan at? Welnu, dan is er redding in zicht. De paalwoningen van architect Piet Blom -aan de Blaak, waarnaar Rotterdam al enige tijd geïmponeerd, verbluft of gniffelend geijkt, zijn haast klaar. Inmiddels is een modelwoning te bezichtigen. 'tdnlzo'n paalwoning zit je hoog en dus droog. Er doemen echter wel andere proble- \mën op als gevolg van de "gekantelde" uitvoering van de woningen. Wie bijvoor- '-beeld eèn simpel gprdijnt je of een kastje wil ophangen zal list aan handigheid J ffanoeten paren, aangezien de wanden diagonaal lopen. Rechtlijnig denkenden kunnen Zichzelf veel leed besparen door een minder bizarre nieuwbouwwoning te zoeken. .v - De gezamenlijke Rotterdam- SÏ bewonersorganisaties heb- ï'n^hier iwoedend 'op geréa-" 5erd. Zijzijn uit het overleg iétr;de corporaties gestapt, itbreldlng van de huurinhou- Ingsacties bij wijze van pro- istf: wordt niet- uitgesloten s'acht. De corporaties zijn den. Hij eist ook nog smar- tegeld. Want niet alleen is de verpleegster een pink kwijtgeraakt, maar boven dien moet haar hele hand nog langs operatieve weg worden aangepast. Marle-José, die al enkele weken In het ziekenhuis lag nadat de politieman haar op 9 juni vorig jaar had ge sneden toen ze met haar brommer van haar werk naar huis reed: „Het had allemaal natuurlijk nog veel erger kunnen zijn, maar toch, aangenaam is echt anders." was veróorsaakt door een politieman g uit *s-Graven- zande aan Marie-José een pink gekost;; .Aanvankelijk erkende die agent meteen dat hij schuldig was; later pro beerde de politie daar met behulp van tekeningen toch weer onderuit te komen", vertelt Marie-José. De rechter heelt haar inmid dels in het gelijk gesteld, waarop het ministerie van Justitie prompt een scha devergoeding betaalde. Marie-Jose's advocaat is daarmee echter niet tevre- (Van een onzer verslaggevers) HOEK VAN HOLLAND "Geen enkele reactie hebben we gekregen van de rijkspolitie in 's-Graven- zande. Zelfs toen bleek dat depink geamputeerd móest worden hebben we nóg geen kaartje gezien." Der 20-jarige verpleegster Marie-José Jansen uit; Hoek van; Holland en haar huisgenoot Peter de Rooij' zijn zeer teleurgesteld over het gebrek aan belangstel ling van de politie. Tenslot te heeft een ongeluk dat dreigt in Rotterdam ROTTERDAM In Rotterdam dreigt een harde huuroor- lög. £wee grote woningbouwcorporaties zijn in enkele weken tijds met een paar honderd incasso-procedures gestart. Deur waarders en advocaten worden op pad gestuurd om achter stallige hiiur té innen. juist begonnen met de invorde ringen "vanwege de aansteke lijke werking van de woonlas tenacties." Dé betrokken verhuurders, Onze Woongemeenschap en woningbouwvereniging IJssel- monde erkennen dat ze advo caten en deurwaarders hebben ingeschakeld. Volgens de di recteuren van beide corpora ties is dit gebeurd na overleg binnen de Federatie van Rot terdamse woningbouwcorpora ties.- Onze Woongemeenschap heeft deze maand een dikke honderd huurvorderingen uit handen gegeven, woningbouw vereniging IJsselmonde ruim tweehonderd. Van hulsuitzet tingen is bij beide corporaties nog geen sprake. Zowel direc teur Westerman van "IJssel monde" als directeur Van Zuy- len van Onze Woongemeen schap spreken over een stij ging in het aantal incassopro cedures. Actievoerders die meer dan 50 gulden per maand huur in houden worden ook door de verhuurders aangepakt. De Rotterdamse bewonersorgani saties vinden dat het incasse ren ook bij deze mensen ach terwege moet blijven. „Het maakt ons niets uit of mensen nu 50 of 52 gulden inhouden. Ze betalen niet omdat ze niet kun nen betalen. Vooral in de. bui tenwijken nemen-die woonlas ten extreme vormen aan," al dus woordvoerster Does van Dongen. Ook In deze buitenwijken mogen woonlastenproblemen niet beantwoord worden met verhulsdwang, vinden de be wonersorganisaties. De sa menwerking tussen de organi saties in de oude wijken en de buitenwijken zal daarom wor den versterkt. ROTTERDAM Inbrekers hebben gisteravond een vork heftruck en een vrachtwagen gebruikt om voor 70.000 gulden aan gereedschap en meubilair weg te halen uit een loods aan de: Stadlonweg. Ze verbraken eerst een hangslot aan het hek, braken vervolgens met een vorkheftruck een naar boven bewegende schuifdeur open, reden een vrachtwagen naar binnen en vulden die met de buit. - Wiltonpersoneel komt in verzet (Van onze sociaal- economische redactie) SCHIEDAM Het personeel van Wilton-Feyenoord heeft vanmorgen massaal laten zien de toekomst van de werf niet lijdzaam te willen afwachten. Honderden en nog eens hon derden werknemers, verza meld ln de kantine, steunden de plannen om'ln actie te ko men. Die acties waren aangekon digd door voorzitter H. Roo- denburg van de bedrijfsleden- groep van Wilton. Er is een co mité van zes man gevormd dat het verzet zal organiseren en bundelen. ;(Van onze Dordtse redactie) DORDRECHT Gemeen ten, die te kampén hebben met verontreinigde grond in woon- <$>$vijken, zouden een grote rol Rijmoeten -krijgen bij de sane ring. Nii nog heeft de provin cie, volgens de'Interimwet Bo- 'demsanering, een centrale rol en kan het rijk zich tot in de- Itails met de sanering be moeien. Volgens Dordrechts 'milieuwethouder C. de Kovel (CDA) werkt dit zeer vertra- 'gend. Sï- De wethouder zei dit gister avond tijdens een door de ge meente belegde bijeenkomst voor bewoners van het gebied Matena's Pad. Twee weken ge leden werd bekend, dat .de ge hele buurt verontreinigd is door het uitlogen van zware metalen uit sintels waarmee de wijk tijdens de bouw eind vorige eeuw opgehoogd is. De gemeente Dordrecht zal minister Winsemius (milieube heer) vragen de sanering van het gebied rond het Matena's Pad zelf te mogen uitvoeren. Wethouder Dé Kovel: .Dor drecht is één van de vele ge- vallen die de provincie moet afhandelen. Men heeft het .daar in Den Haag veel te druk en dat werkt eerder vertra gend dan stimulerend." De Kovel had goede hoop, .dat de Interimwet Bodemsane ring, die nu nog een centrale rol aan de provincie geeft, ge wijzigd zal worden. De wet houder wees op een lopend'on derzoek naar de werking van de wet. „De Merwedepolder staat daarbij model," zei zèi De Kovel gisteravond ln Schouwburg Kunstmin. De Merwedepolder is de eerste gifwijk die volgens de Interim wet gesaneerd moet worden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM JEr zullen klappenvallen on der de winkeliers In de Rot- 1 terdamse binnenstad.- Het gaat veelslechter, met de economie dan hier wordt voorgesteld. „Middenstan- - der/VVD-er 3. H. Kerstholt liet gisteren ln de commis sie Ruimtelijke Ordening blijken dat het optimisme van de Dienst Stadsontwik- keling wat hem betreft veel :te hoog gegrepen was. „Kijk naar de Binnenban ln Hoogvliet; 21 jaar geleden /geopend, nu zakt de omzet daar met. 20 tot 25% ln. /Door. concurrentie met .SpIJkenlsse, waar een'kwa litatief beter en groter .win kelbestand Is. De. O osier- flank zal net zo bepaalde winkels weghalen uit het centrum." Maar niet alleen de con- - currentlë van de Ooster- flank (bij hét metro/ns-sta- tlon Alexanderpolder), ook ;i' de nieuwbouw ln het cen trum met talrijke winkel ruimten zag Kerstholt mét grote, zorg tegemoet. „Kijk nu naar de Weena; Treurig. Kijk naar De Veste aan de voet van de Coolse Poort: leegstand. Bedenk hoe het de Lljnbaanwinkels ver gaat. En dan zouden We er nog anderhalf procentwin- .kets bij moeten krijgen in het centrum? Dat Is nét zo veel als toen de Lijnbaan werd opgeleverd, namelijk 60©. Is dat wel reëel?"-- De directeur Stadsont wikkeling A. van Hattum en een aantal van zijn' ambtenaren stonden echter voor hun plannen. Zo ook j wethouder 3. Laan die er j op wees dat dé plannen niet allemaal tegelijk worden uitgevoerd, maar In stukjes en beetjes. Van Hattum denkt "dat de hoogte van de huren van winkels aan de Lijnbaan beïnvloed zul len worden, als eromheen winkels komen. Mogelijk'/ls dat zelfs een gunstige ont-/; wikkeling." Zo dacht hij ook dat de kwaliteit; van-/ Lijnbaanwinkels wordt blj- gesteld door'de concurren-. tie van de Oósterhof. Het enorme'protest van van morgen richtte zich met name ln de richting van minister Van Aardenne (Economische Zaken). Hem werd verweten de Schicdamse werf niet echt te willen helpen. Voorzitter A. Etman van de ondernemingsraad van Wilton: „Morgen is het een gedenk waardige dag. We zijn dan een jaar in surséance van betaling, helaas niet iets om te vieren. Eerder, om te huilen. Het ls een grote schande dat door de overheid ons lot nog aan een zijden draadje hangt." Ondernemingsraadslid W. Schellebeek: „Eigenlijk zou Van Aardenne of desnoods Lubbers zelf hier moeten ko men zodat ze ook zelf hun on heilsboodschappen hier kun nen vertellen. Dan daag ik ze ook uit hier de schijn weg te halen dat ze hun familiebedrij ven aan het bevoordelen zijn." Schellebeek kreeg groot ap plaus bij deze woorden. Zoals bekend verscheen snel na het faillissement van de RDM het bedrijf Hollandia-Kloos, waar in de familie Lubbers belangen heeft, in de Heysehaven. Directeur B. Sluis deelde het standpunt van de Industrie bond FNV dat Wilton op eigen kracht verder moet .Desnoods moeten we dan ook maar op eigen kracht overlijden, maar de overheid moet ons niet om zeep helpen." Werknemer P. van Ochten deelde mee de deelraad Char iots van Rotterdam ertoe te hebben gebracht een motie aan te nemen die zich uit spreekt voor steun aan Wilton. De motie is naar 'Den Haag" gestuurd. Voorzitter Roodenbiirg van de bedrijfslcdengroep had al 'eerder zijn dank uitgesproken aan de collega's van de RDM, die zich op het standpunt heb ben gesteld dat de twee onder zeeboten voor Taiwan gewoon bij Wilton moeten worden af gebouwd. Het personeel nam nog een manifest aan waarin sthat dat Wilton snel uit de surséance moet worden gehaald, dat de steun van veertig miljoen gul den moet worden overgemaakt en dat Wilton zelfstandig ver der moet. SCHIEDAM Bewindvoer der mr. F. Meeter is pessimis tisch over het zelfstandig voortbestaan van de werf Wll- ton-Fijenoord. HIJ zegt daar geen invloed meer op uit te kunnen oefenen. Meeter: "Daarover wordt in Den Haag beslist. Als de zaak nog ten goede keert is dat omdat het niet ge pikt wordt wat de minister doet. Maar dat zou de politiek dan -niet móeten pikken. En wat die doet of niet doet weet Ik niet Tenzij men vindt dat het goed is als er ter willen van 'twee werven (RDM en De Schelde - red.) een derde moet sneuvelen. Dat is dan waar schijnlijk hogere industriepoli tiek. In een krant las ik dat Wilton de strop of de kogel krijgt en in een andere dat Van Aardenne een koppelbaas zou zijn. Met belde kan ik mij ver enigen. Vrijdagochtend ls er weer een bespreking in Den Haag. Ik weet niet of men naar mij zal luisteren. Tot nu toe is dat niet gebeurd." ROTTERDAM Het aantal arbeidsplaatsen bij Unilever in Nederland zal dit Jaar vermin deren met 700 tot 800. De vak bonden hebben dat gisteren' van de directie van de Neder landse Unifeverbedrijven te horen gekregen tijdens het halfjaarlijkse gesprek over de ontwikkeling van de werkgele genheid. Bij Unllever-Nederland wer ken nu ruim 12.000 mensen. Vo rig Jaar daalde het aantal ar beidsplaatsen al met bijna 1100. Het werkgelegenheids- verlies zal dit jaar gespreid zijn over vele bedrijven. De vermindering van banen kómt grotendeels door een aantal re organisaties. - HOEK VAN HOL LAND Het strand van Hoek van Holland, war pas voor 300.000 gulden nieuwe zandrollen op zijn aangebracht, heelt de zware noordwester storm van gisteravond nog net doorstaan. Er moest een bulldozer aan te pas komen om zand te brengen naar de west kant van het strand, dat door de. metershoge gol ven ernstig 'werd be dreigd. De zandrollen bleken het dankzij deze nood greep nog juist te hou den. In de richting van de Noorderpler, waar geen versterking is aan gebracht, werden wel (opnieuw) meters duin weggeslagen. Hier en daar ontstonden z&nd- wallen van bijna tien meter hoogte. Rijkswa terstaat verrichtte met een speciaal ingerichte wagen en met radarap- paratuur metingen ter hoogte van de radarto ren. ROTTERDAM De be woonster van een woning In de; Oostervantstraat kreeg giste ren de schrik van' haar levën toen ze door haar plafond heen "bloed" omlaag zag sijpelen. De haastig gealarmeerde poli tie kon haar al snel geruststel len: het ging om lekwater uit de dakgoot, dat via het bloe drode tapijt van de bovenbu ren omlaag kwam. ROTTERDAM De politie heeft gisteren de 26-jarige Rot terdamroer J. G.S. gearres teerd in verband met en steek partij, waarbij zondagavond de 27-jarige H. M. Schubert naast zijn woning aan de Büi- zenwerf overleed. Ook hield de politie de 32-jarige M.H. .uit Rotterdam aan in verband met een eergisteren- gebeurd dóde- lijk verkeersongeval7 V c WOENSDAG 8 FEBRUAR11984

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1