naar Barendrecht! ^Bedrijven krijgen 5 min terug Meer meldingen vals geld Gewapende overval in Maassluis Korpschef Ontuchtig? Sparta toch op Woudestein? THUIS NAAR 'T TONEEL Sport; :Yan4aag mé t^;Ze s t i enfroven moge li jk Indus tri et err e in; S tukgoed Kies voor kwaliteit! AA_GEBB.ZWftftl Vergiftiging door kachel A Voorverkoop Voetbalwedstrijden metropool' Woensdag 22 februari SPARTA PSV Het Vrije Volk-Metropool bezorgt altijd PvdA Schiedam geeft zetel wethouder prijs Valse sleutels iwt<u Hoofdinspec teur Hoog straten; be perkte man kracht. noot m Hellevoet- sluisse amb tenaren met spandoeken op de publie- 'ke tribune. Hun agenda punt kwam echter niet aan de orde, boeh-roepend verlieten ze na twintig mi nuten de zaal. Toegangsprijzen 26.-, 18.50, 13.50,/ 8.50 max. 2 kaarten per persoon Kaarten zijn verkrijgbaar aan de receptie van Het Vrije Volk/ Witte de Withstraat 25, Rotterdam en in infomobiel, het rijdende servicekantoor van Het Vrije Volk (zie voor standplaatsen pag. 2) Verkoop maandag t/m vrijdag van 9.00-16.30 uur. Zolang de voorraad strekt. "De Molukse gemeenschap in Capelle zit in een over machtssitua tie," aldus raadsman mr. S. J. Bru- nia. U* oud» 1 iunuS»!»0' I ti]n VRIJDAG 17 FEBRUAR11984 buurten M P«rk«rm bij on* q—n probUwa i In onze showroom 2000mtreft u meubelen van hoge kwaliteit voor een betaalbare prijs, veel in wit lacqué. Veel in ambachtelijk eiken. Kom kijken! U zult verrast zijn! BARENDRECHT, le Barendrechtseweg 1-3, telefoon 01806 -12330. Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM De grootverbruikers van het Rotterdamse energiebedrijf Sm ^krijgen geld terug. Het GEB ppFl heeft vorig jaar naar schat ting vijftig miljoen gulden .verdiend aan de levering van electricitelt, dat is vijf ^^niljoen méér dan is toegc- ,.staan door de minister van -Economische Zaken. Het 'Rotterdamse college van B. en W. heeft daarom besloten de vijf miljoen terug te be talen aan bedrijven. Kleinverbruikers in Rot terdam. die net als groot verbruikers vorig jaar meer moesten gaan betalen voor electriclteit, komen waar schijnlijk niet in aanmer king voor restitutie. Het col lege heeft gekozen voor te rugbetalen aan bedrijven. Ook de raadscommissie Be drijven heeft zich inmiddels bij dit standpunt aangeslo ten. "'v-;. mexmmmmmmmimmmmmmmmmm Er bestaat nog een kans dat kleinverbruikers ook een meevaller krijgen, maar daarover komt pas in april zekerheid". Het GEB sluit in die maand de boeken over 1983 af en pas dan komt vast te staan hoeveel er pre cies aan de levering van duurdere electricitelt is ver diend. De raadscommissie Bedrijven wil nog eens over de kleinverbruikers praten als de "overwinst1* méér dan vijf miljoen gulden blijkt te zijn. Ambtenaren in actie ROTTERDAM Bij winke liers in Rotterdam zijn de af gelopen twee weken ongeveer twintig valse bankbiljetten van vijfentwintig gulden aangebo den. Volgens de Rotterdamse po litie zijn de valse briefjes dui delijk te herkennen. Zij zijn sterk gevernist, voelen vettig aan, zien er doorzichtig uit en hebben een fletse achterzijde en een vager beeld dan echte bankbiljetten. De valse vljfen- twintigjes lichten niet op onder ultraviolet licht. Ook in Dordrecht en elders in ons land heeft de bende van valsemunters toegeslagen. Bij de Centrale Recherche-infor matiedienst (CRI) zijn tot nu toe 3.000 valse briefjes gemeld. (Van een onzer verslaggevers) HELLEVOETSLUIS Boze gemeenteambtenaren uit Hel- levoetsluis hebben gisteren hun werk neergelegd uit pro test tegen de lage functiewaar dering die het college van B. en W. hen op wil dringen. Om hun protest kracht bij te zet- tenoverhandigden ongeveer zestig ambtenaren voorzien van spandoeken een brief met grieven aan de gemeenteraad die gistermiddag bijeenkwam voor de begrotingsbehande ling. De ambtenaren zijn woedend op het college omdat deze tij dens de onderhandelingen in de commissie Georganiseerd Overleg over de functiewaar dering met een definitef voor stel kwam. "En daar was niet meer over te praten", zegt een boze Wim de Regt, voorzitter van de afdeling Hellevoetsluis van de Abva'/Kabo. Volgens Wim de Regt is het merendeel van de gemeen teambtenaren van Hellevoet- sluis bereid om door te gaan met acties als het overleg niet wordt hervat. "De mensen ra ken gedemotiveerd als ze van de gemeente horen dat hun functie te laag wordt gewaar deerd naar landelijke maatsta ven. Promoties worden nu bij voorbeeld een stuk bemoei lijkt". maar die toch de mensen di rect treft en daarom veel irri tatie en gevoelens van onvei ligheid oplevert. In sommige gevallen leidt deze criminaliteitsgolf tot sa menspraak van slachtoffers, die gezamenlijk om raadvra gen bij de politie. Daarbij komt dan het bureau voorko ming van misdrijven in actie. Dit heeft onder méér geleid tot voorlichtingsavonden voor winkeliers uit Schiebroek. „De criminaliteit rondom het Kleiwegkwartier." zegt hoofdinspecteur Hoogstraten, „valt nog mee in verhouding tot het Molenlaankwartier, waar 50 aangiften in één week ons bereiken. Ook in de Krui- denbuurt in Ommoord was het erger en hebben we direct ac tie ondernomen." De recherchechef zegt heel goed te begrijpen dat mensen meteen actie van de politie verlangen. „Maar," zegt hij, „wij zijn niet in staat de kleine criminaliteit uit te bannen. Wij proberen het terug te dringen tot een acceptabel niveau." Snelle actie is volgens de hoofdinspecteur het motto van -de recherchegroep. Hoogstra ten hoopt spoedig de kans te krijgen om aan elk bureau in Noord-Oost doorlopende dien sten te draaien. „Het is belang rijk dat de burgers een ruime kans krijgen om aangifte te doen." ROTTERDAM Eén aan bod van der Zuidmolukser ge meenschap in Capelle a/d IJs- sel, om met terugwerkende kracht vanaf juli vorig jaar ƒ150.- per maand te betalen aan de woningbouwcorporatie SVW is vanochtend door die zelfde huisbaas afgewezen. Voor de kantonrechtbank in Rotterdam diende de civiele procedure, die de SVW tegen F. Hallatu, die een huurschuld heeft van vierduizend gulden. De uitspraak; die rechter H. J. Sarolea over drie weken zai doen, geldt dan tevens voor 95 andere Molukse gezinnen uit Capelie a/d IJssel. Namens de woningbouwcor poratie betoogde jonkheer mr. T. H. Sandberg dt de SVW ge houden is om de huurachter stand in te vorderen, omdat ROTTERDAM Acht inwo ners van Rotterdam zijn be dwelmd door koolmonoxide. In de kelder van de familie De Vries in de Graswinckelstraat staat een kachel met een af voer via het kelderraam. Door de harde wind van de afgelo pen dagen functioneerde dat systeem niet goed. Het giftige gas kwam weer terug in het vertrek en be dwelmde mevrouw De Vries en zeven van haar familiele den. Het gemeente-energiebe drijf stelde onmiddellijk een onderzoek in. V ■■"■jv"'-'-r -r«-' u (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De in een nieuw jasje gestoken oude plannen om Excelsior en Spar- J.a samen op Woudestein te 13.- •tên voetballen zien er volgens het Sparta-bestuurslid Floor Bouwer „aantrekkelijk genoeg uit om ze af te wegen tegen b'ijvooroeeld de Capelse moge lijkheden." .Wethouder Ries Jansen van 'Sport en Recreatie ziet kansen het .complex in Kralingen te verbeteren in het kader van het zogenaamde "terugplocg- experiment", waarbij/ het mi nisterie van'WVC 40 procent van de kosten voor haar reke ning neemt. (Van een onzer verslaggevers) van vrouwelijke sollicitan ten bij de Zwijndrechtse po litie. Het gaat, aldus Van Brummen, om minderjari ge en meerderjarige vrou wen. De korpschef zou zich, zo deelde Van Brummen van morgen mee, zich geduren de langere tijd schuldig hebben gemaakt aan. on tuchtige handelingen. De officier verwacht datde Rijksrecherche volgende week het onderzoek zal heb ben afgerond. JDan bekij ken we welke maatregelen we moeten nemen," 'aldus Van Brummen. Zelfs de ooit "door Jansens voorganger Roel den Dunnen gelanceerde "Spartex-gedach- te", een fusie aan de top dus tussen beide eredivisie-clubs, is weer om de hoek komen kij ken. Zowtl Sparta als Excel sior heeft een fikse schuld aan de gemeente. In de nieuwe plannen is er een mogelijkheid het Woude- stein-stadion een kwart slag te draaien, zodat het stadion kan worden uitgebreid tot een 'ca paciteit van pakweg 20.000 toeschouwers. Bovendien is er het kosten aspect. Bouwer:„Het is na tuurlijk zeer interessant dat de overheid zo'n groot deel voor haar rekening neemt." ROTTERDAM De criminaliteit rondom het Kruiskade- kwartier verschuift naar het Noorden. Met name HItlegersberg wordt de afgelopen weken geteisterd door een Inbraakgolf. Een deel daarvan betrof zelfs insluipingen op klaarlichte dag. MAASSLUIS Een Maas sluis gezin is gisteravond iaat door twee gewapende mannen overvallen. Rond half twaalf werd bij het gezin aangebeld. De mannen vroegen aan de vrouw die opendeed of haar echtgenoot thuis was. Haar echtgenoot stond juist onder de douche. Daarop drongen de mannen binnen. Ónder bedrei ging van de vader van het ge zin de vrouw en een vierja rige zoon lieten zij ongemoeid eisten zij geld en sieraden. Toen de mannen het huis ver lieten rende de vader in zijn onderbroek hen tot het par keerterrein na. De mannen vuurden twee kogels af die hem troffen in de hand en de rug. Toch slaagde hij er nog in om het kenteken van de auto van de daders te noteren. Op grond daarvan werden zij la ter in Rotterdam aangehou den. SCHIEDAM De Partij van de Arbeid in Schiedam zal, te gen alie verwachtingen in, niet de wethouders-vacature opvul len die ontstond toen wethou der Reinicr Scheeres onlangs tot burgemeester werd be noemd. Zijn stoel za! 'voorlo pig' onbezet blijven, zo bepaal de de raadsfractie gister avond. Het besluit is onder meer ingegeven door bezuini gingsoverwegingen, In de raad heeft de PvdA veertien zetels, de WD zeven. Beide partijen hebben twee zetels in het colle ge. Fractievoorzitter Gé Brou wer over het besluit: „We heb ben de mogelijkheid inge bouwd dat we op ieder mo ment alsnog een vijfde wethou der kunnen kiezen". ROTTERDAM Met be hulp van een valse sleutel is gisteren voor 33.000,- gestolen uit een juwelierszaak op het Zuidplein. Valse sleutels werden even eens gebruikt voor een Inbraak in de Patijnstraat. Buit: 10.000,- in contanten. Volgens hoofdinspecteur H. J. Hoogstraten, recherchechef van politiebureau Noord;Oost, is de toename van criminali teit te danken aan de, aanpak in de omgeving van de Kruis kade. Hij zegt: "Wij signaleren een verplaatsing van junkies en dealersnaar het Oude Noorden, waar.de leegstand en aanwezigheid van renovatie panden toe bijdragen." Hoogstraten moet met twin tig rechercheurs het gebied be strijken ten oosten vain de G. K. Hogendorpweg. inclusief Ommoord en Alexanderpolder. Aan het begin van dit jaar is een grote toename geconsta teerd in dit gebied van mis drijven. Noteerde hij over het hele jaar 1983 nog geen achtduizend zaken, in de eerste maand van dit jaar werd al het duizendste misdrijf gemeld. Alleen in Hil- legcrsberg al kreeg de politie kort na elkaar vijftig aangif ten van in".--aak. Reden voor bureau Noord-Oost om meer aandacht aan deze buurtte be stedén, wat-deze week leidde' tot het óp heterdaad betrappen van een inbreker. Het gaat overigens niet al leen om inbraken. De gemelde crlminaiiteitsgevallen betref fen ook autodiefstallen, tasjes roverij, winkeldiefstallen, aan randingen en berovingen. Vaak kleine criminaliteit, l. Van onze Dordtse redactie ZWIJNDRECHT De rijksrecherche heeft een on derzoek ingesteld naar mo gelijke sexuele misdragin gen bij vrouwelijke sollici tanten, door korpschef B. C. M. M. van de Zwijndrechtse gemeentepolitie. In afwach ting van dit onderzoek is de korpschef door burgemees ter mr. C. Pijl Hogeweg ge schorst. Volgens officier van justi tie mr.' H. A. van Brummen van het Openbaar Ministe rie in Dordrecht is het on derzoek ingesteld nadat er klachten waren gekomen ROTTERDAM Uit gaan in Rotterdam wordt steeds minder noodzakelijk. Naar het café hoef je allang niet een beetje doe-het- zeiver heeft immers een piekfijne hjisbar In de woonkamer staan? Naar de bioscoop?. Ouderwets hoor, als je net zo goed even langs de videotheek op de hoek kunt. De nieuwste ontwikke ling op dit vlak: ook het toneel wordt de Rotter dammer nu thuisbe- En dan geen dol komische klucht, tussen de schuifdeuren deskun dig om zeep gebracht door de hoofdrolspelers Ome Jan en Tante Riet. maar een professionele uitvoering van een vlotte eenakter. Bertine Hobbel man en Harry van Zanten van de toneelgroep Vitrage komen op verzoek uw feestje opfleuren met het stuk "De Sneeuwengel". Het gaat over een ontmoeting tussen twee eenzame lieden, ccn oudere prostituéc cn een klant. Het leert ons dat "de kans op geluk overal aanwezig is wanneer men tot een open relatie kan komen." Het stuk is morgenmiddag overi gens ook nog te zien in het Bibliotheektheater in Rotterdam. Een voor stelling thuis, die onge veer een uur duurt, kost exclusief reiskosten hon derd gulden. als zij dat niet doet een prece dent wordt geschapen voor an dere mensen die huurproble- men hebben. "Niettemin delen wij de bezwaren van de Moluk- kers in verregaande mate. maar voor oplossingen inzake de woonlastenproblematiek moet niet de SVW, maar de overheid zorgen," aldus mr. Sandberg. Namens *de Molukkers be pleitte mr. 'S. J. Bruna het feit dat ér een tijdelijke oplossing van 150,- per maand is aange boden, waarmee een aantal voorgaande eisen is komen te vervallen. "Bovendien verke ren de Molukkers in een over machtsituatie, omdat de rege ring voor hun veel te lage uit keringen heeft vastgesteld, en bovendien richtlijnen geeft voor veel te hoge woonlasten," aldus Brunia.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1