Bewoners van Dresdfenplein Willeïi nieuw D Aanplant stopt ih g CHAUFFEUR VALT IN SLAAP Van spaarpot tot deposito en alles wat daar tussen zit. Unilever moet netjes parkeren m tip bondsspaarbank s u: (Van een onzer verslaggevers) [SCHIEDAM Tot '86 stelt de gemeente Schie dam jaarlijks 100.000 gulden beschikbaar voor vervangende werkprojecten. De gemeenteraad is akkoord gegaan met de Nota Vervangend werk die onlangs is verschenen. "Het wordt hoog tijd dat we er mee beginnen", meende Lou van de Stel, PvdA-raadslid en voorzitter van het werklozen- project De Trechter, in de debatten over de nota. "Het is geen nota om over naar huis te schrijven maar hij voldoet." i v i IliÉÉÉÉlÉÉÉiÉf J(jDe nota had.ook op één velletje geschreven kunnen voorden," so maakte Lou van der Stel duidelijk dat het wat hem betreft een beetje te lang heeft geduurd. #fgflPpp »SI« Concurrentie feli i WWI Tv..v.' Bijna iedereen wil wel sparen, maar over de manier waarop lopen de wensen nogal uiteen. De een wil de vrijheid houden, op elk willekeurig V; moment het tegoed aan te spreken. De rente blijft dan aan de lage kant, maar u kunt wel snel over uw geld beschikken. De ander is iemand, die voor een aantal jaren een flink bedrag apart kan zetten. Die dus het geduld kan op brengen om het bedrag te laten groeien. Dan wordt sparen echt beleggen. - En de hoge rente gaat fors meetellen:,.. Sparen, beleggen of iets daar tussenin: bij wie zou u dat beter kunnen doen dan bij de bank die sparen in haar i naam heeft en dus een naam in sparen?., kunt bij ons kiezen uit een heel assortiment spaarvormen. Met precies die voorwaarden die u het beste uit komen. Zowel de kleine spaarder als ook de grote belegger vindt bij ons een deskundig gehoor. We bieden diverse aantrekkelijke mogelijkheden in loop- - tijden en rentepercentages. En bij dat - alles is het dan ook nog "typisch spaarbank", dat onze voorwaarden en rentepercentages vaak net iets gunstiger zijn dan elders. Wanneer komt u eens langs? Er is altijd eën kantoor in buurt. Nota had op één velletje Wat Van der Stel betreft had er allang begonnen moéten wórden met het geven van fi nanciële steun aan kleine be-Y dtijfjes, opgezet door werklo zen. "We kunnen wel blijven praten. Wat mij betreft had de nota op één velletje geschre ven kunnen worden. Hadden we veel eerder klaar, geweest." Dat de gemeènte met de no ta in een behoefte voorziet blijkt wel uit de vraag die er naar financiële steun is. Het stadskantoor heeft al zeven verzoeken van nog op te rich- i SCHIEDAM „Het wordt hoog tijd dateer een jeugdhonk bijkomt in Noord. Daarmee voorkom je vanda'isme door de jeugd," vindt P. A. J. van Oosten. Als bewoner van-het Sem Dresdenplein in Groen- oörd is het hem al" jaren een deorn in het oog dat de jeugd zich in de avonduren voor de deur van zijn flat vérzamtlt en volgens zijn zeggen vernielin gen aanricht. ,;Geef ze wat te doen! Ze ko men louter uit verveling naar het plein," meent de Schiedam mer. „Er is vorig jaar voor 50.000 gulden schade gemaakt aan het flat waarinik woon. Als je de jongeren een ruimte, een paar planken en een kwast geeft kunnen" ze zélf aan de slag. De kosten daarvan wegen makkelijk op tegen de schade die ze maken." Hét Sem Dresdenplein vormt nu zo'n twee jaar het decor voor een groep jongeren van rond de veertien jaar die el kaar daar opzoeken. „Het zijn toch allemaal toffe lui. De,ene dag heb je ontzettende ruzie. De andere dag start je wagen niet en helpen ze mee om hem aan te duwen.. Ik snap daar niets van," zegt Van Oosten. In de vergadering van de Werkgroep Ruimtelijke Orde ning en Milieu Schiedam Noord (ROM) heeft een dele gatie van bewoners, van het plein deze week aandacht ge vraagd voor het vandalism van de jongeren. „Uit verveling vernielen ze een hoop. De naambordjes in de hal zijn bijna allemaal ver dwenen. Een tijdje terug heb ben wc in het hele flat bloem bakken opgehangen. Die gin gen twee maanden mee. Diver se auto's van mensen die Kwaad zijn geworden,'zijn 's nachts beschadigd," somt Van Oosten zijn ongenoegen op. „Het vandalisme moet zeker niet onderschat worden." Ook de politie is ai diverse malen door de bewoners te hulp geroepen. „Die hebbèn de zaken prima aangepakt. Niet met geweld maar met praten," zegt Van Oosten. Verschillende jongeren hebben een verplicht bezoekje aan bureau Noord van de politie gebracht om daar vermanende taal van agenten aan-te horen. Of het hielp? „Tja, van ons plein zijn ze nu af maar het probleem is verschoven naar pleinen hier in de omtrek. Daarom hebben wij de saak In de werkgroep; aangekaart," legt Van Oosten uit. Van Oosten denkt ook al een Bewoners van hei Sem Dresden- plein willen dat er een nieuw jeugd honk in Noord komt. "Zo krijgen de jongeren wat te doen en kunnen se in hun éigen honk actief zijn," vinden sij. 5 xx vx onderkomen voor de jongeren gevonden te hebben, „waarom geven ze niet de oude muziek school aan de Mozartlaan, Dat gebouw kunnen'ze zelf vertim meren en isoleren. Voor ge luidsoverlast hoeven 'we niet bang te zijn." B. J. M. Hakkenbroek, chef van de afdeling Cultuur- Sport en Jeugdzaken (CSJ) op het stadskantoor staat niet te springen om een tweede jeugd honk in Noord van de grond te tillen. „Je kan elke groep jon geren wel een honk geven. En dat terwijl er In Noord al één is," meent hij. De jongerenwerker In Noord. Edgar Kerssenberg, heeft al meermalen geprobeerd de groep jongeren in zijn onder komen te krijgen. „Die twee groepen passen niet bij el kaar," meent Van Oosten. „De jeugd in de bestaande ruimte is een stuk ouder." In samenwerking met de werkgroep Ruimtelijke Orde ning zal de groep bewoners van het Sem Dresdenplein bij de gemeente aankloppen voor een onderkomen voor de jonge ren. „We zullen er zeker op aandringen." (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS In de met giftige havenbagger ver vuilde Steendljkpolder wor den, geen plantjes en, gras, meergezaaid/Degeriicehte is; bang datt na" bépletntingi '•dè! grond- 'Straks Wéér móét jY [wórden' omgeploegd Vóór; "een" cvéntuele-r'boderosanè-j 'ring.:-kUj Huiseigenaren- vani eën [half jaargeleden opgele- verde" koopworühgen^in ^'dei - Einstelndreef zijn het eerst met deze maatregel gecon fronteerd. Hun verzoek om plantjes en struiken voor de deur is per brief door de ge meente afgewezen. De Wijkvereniging Steen dljkpolder omschrijft de houding van de gemeente als "slordig". Zij heeft gis teren een brief op poten te rug gestuurd naar het stad huis. De Bewonerscommis sie Bodemonderzoek Steen- dijkpolder stelt dat de ge meente vorig Jaar heeft be- >ioofd te zorgen voor Ujdelij- »kè, goedkope beplanting. De bewonerscommissie .^erlnnert de gemeente te- 'i'vèna aan zeven'andere za ken waar 8lnds„oktftber .vo- tlgjaar nog niets aan is ge daan: "Kómt de gemeente nog met een oplossing voor de leegstand van huurwo ningen door de verontrei nigde grond?" En: "Is het waar dat nieuwe huurders In de Steendljkpolder wor den gedwongen een verkla ring te tekenen waarin zij afzien van een schadever goeding voor de gifgrond?" Verder willen de bewo ners dat de gemeente oplos singen biedt voor huiseige naren die in financiële pro blemen komen en hun huis niet meer kunnen betalen. Aangezien de waarde van de hulzen'flink Is gedaald door de gifproblemen heeft verkoop weinig zin. En hoe zit het met een eventuele verlaging van de OGB door een verminderd woonge not? "We hebben nog steeds geen antwoord op die vra gen," aldus commissievoor zitter H. Woudstra. "Ook hebben wij al lang geleden voorgesteld om de huren te bevriezen zoals vroeger is gebeurd bij de bewoners van de Zakkende Zanevelder. En hoe zit het met bewoners die door be paalde 'omstandigheden worden gedwongen te ver huizen? Wc hebben vorig jaar voorgesteld dat de ge meente financieel bij springt bij verkoop van hun huizen. Ook nog geen ant woord gekregen." De bewoners willen nog steeds weten wat er gaat gebeuren wanneer het na der onderzoek klaar is. De heer Woudstra: "De ge meente heeft nog geen idee, denk ik zo. In november hebben we al om duidelijk heid gevraagd. Als het zo doorgaat krijgen we weer grote onrust In de wijk!" ten bedrijfjes binnengekregen. En dat zonder -dat er echte ruchtbaarheid aan de moge lijkheden voor steun is gege ven. s Te elfder ure hebben de ont werpers van de nota de rol die de stichting SJOP zal vervul len uitgebreid. Het lag aanvan kelijk in de bedoeling dat al leen de Trechter een begelei dende taak zou krijgen. De SJOP is nu op gelijke hoogte met het werklozenproject ge komen en zal een woordje mee kunnen spreken bij de toewij zingen van de subsidies. In de discussie over de nota bleek vooral het hoofdstuk con currentievervalsing tot ge spreksstof te lelden. "Ik denk dat het bedrijfsleven op dit moment sectoren In de markt laat liggen. Als die worden op gevuld door de kleine bedrijf jes Is er niets aan de hand", meende Gerard Verhulsdonk, fractievoorzitter van de WD. Bart de Leede (PSP) dacht dat het een moeilijke taak zou worden de concurrentieverval sing te voorkomen. "We moe ten flexibel zijn. De grens tus sen concurrentie of niet is vaag. We moeten er voor wa ken dat de projecten arbeids plaatsen gaan kosten." De aanvragen voor subsidie zullen worden beoordeeld door een stuurgroep waar instanties als de vakbond, het arbeidsbu reau en de sociale dienst zit ting In hebben. Het college van Burgemeester en Wethouders zullen het laatste woord heb ben als het op een beslissing aankomt. Wethouder Herman Post hoorn (Sociale Zaken) drukte de raad op het hart dat het geld dat jaarlijks wordt vrijge maakt "netto" Is. Als het be drijfje geld oplevert wordt dat gebruikt voor het bedrijfje zelf of gaat het naar andere projec ten. Dit wordt niet afgetrokken van de 100.000 gulden die de gemeente jaarlijks op tafel gaat leggen. Soesja Citroen en haar Sextet op donderdagavond gratis in het Passagetheatercafé SCHIEDAM De Haagse Jazz-zan- geres Soesja Ci troen komt donder dagavond in het theatercafé van het Passagetheater. De theatercafé-avond is de tweede in rij. Tijdens het optre den van Soesja Ci troen en haar Sex tet staan er hapjes en drankjes klaar voor de bezoekers, ledereen is welkom en de toegang Is gratis. Soesja Citroen is geen onbekende in de Nederlandse jazz-wereld. In 1980 maakte Soes ja de plaat To Build, waarop on der andere Willem Breuker en Nedly Elstak meespelen. In 1981 toerde Soesja door Neder- land en op het Noordzee Jazz Fes tival had ze veel succes. Bij Sonja" Barend verscheen Soesja het eerst op televisie. Op het Knokke festival won zij als lid van de Vara-ploeg de tweede prijs. Thea tercafé. Passage theater, Passage 9-13, aanvang 20 30 uur. Toegang vrij. inlichtingen, tel. 262987. SCHIEDAM Nadat hij achter het stuur ,!n slaap was gevallen Is eén 27-jarlge Amerikaan met zijn auto te gen een lantaarpaaln opge- knald op de Burgemeester van Haarenlaan. De lan taarnpaal viel na de klap om, ook een verkeerspaal be zweek. De chauffeur raakte licht gewond. De politie heeft maandag avond naarstig gezocht naar de inzittende van een autc die in het water van de Schie terecht was gekomen. Aange zien niemand kon vertellen of iemand in de wagen zat, werd de hulp van de brand weer ingeroepen. Na onder zoek bleek de auto leeg. De eigenaar meldde zich later. Hij had zijn wagen aan het water geparkeerd en ver mist bij zijn terugkeer. Ver moedelijk heeft hij verzuimd de handrem aan te trekken. VLAARDiNGEN Unilever moet zijn pas aangelegde parkeerplaats aan de Olivier van Noortlaan vaker gebruiken. Dit zal het gemeentebe stuur aan Unilever per brief vragen. Het personeel par keert meestal in de buurt van het Wes- terhoofd en de Del taweg. Door de opbreke- rljen in de buurt is er weinig parkeer ruimte voor auto's. De gemeente vindt de situatie daar ge vaarlijk. Personeel van Uni lever wordt ge vraagd voortaan hun "eigen" plek te gebruiken, achter het Unilever-ge- bouw. pmm Bij u In dé buurt Is de bank binnen loopafstand. Schiedam «paarbank

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1