blokkades: Zwembad Zuid krijgt sauna en bubbelbad Bejaardensoos viert lustrum Motorrijder raakt in een slip "Dus ik brom naar de bank en rij opnieuw verzekerd weer weg?" gggu bondsspaarbank s IP Met vlet naar de Schie overkant Schiedam slinkt 't meest in Rijnmond Wegwijzer Kortaf Bsj u in de buurt is de bank binnen loopafstand (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De schade die Schiedamse ver voersbedrijven door de blokkades op de Franse snelwegen leiden, loopt in de duizenden guldens. Minstens een tiental vrachtwagens is-, op de snel wegen rond Parijs, Lille, Lyon en Marseille ge strand. De vervoerders moeten lijdzaam toezien hoe verladers ergens anders (spoorwegen) hun vracht proberen onder te brengen. 'Modernisering' Gesloten Glijbaan Op het be drijfsterrein van de ver voerder Baartmans staan vrachtiva- gens te wachten tot de Franse wegen weer "vrij" zijn. „Het r ost ons duizen den gul dens," meent Baartmans. Douane -te.. v„ aA'' §§Si j ';:'n HIHlf''"'' Een drukte van belang gistermiddag in 't Voorhof bij de Julianakerk. De bejaardensoos vierde haar vijfjarig bestaan. Sch SSSN Vogelasiel Kom zelf langs. Dan zul je het zien. Als je het oude ver zekeringsbewijs meebrengt, regelen we het waar je bij staat. Dan zit je weer göed voor een jaar. mmm - - 1 \t - m pmi Schiedam spaarbank Video-films huren? vanaf 4r per dag BALY, DAM 5a, SCHIEDAM. Tel 010 - 267216 HET VRIJE VOLK schiedam 14 Flinke omzetdaling treft de Schiedamse vervoerders (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als de ge meenteraad meewerkt zal Zwembad Zuid binnenkort een kleine gedaanteverwisseling ondergaan. Omdat het aantal bezoekers de laatste jaren sterk terugloopt vindt de stich ting die het bad beheert, dat het zwembad verbouwd moet worden. Een sauna, diverse zonnebanken, een bubbelbad en een dompelbad moeten het bad aantrekkelijker maken. De stichting denkt zo'n vier honderdduizend gulden voor de verbouwing nodig te héb- J ben. Dit alles is vervat in een verzoek aan het college van Burgemeester en Wethouders. "Om bij te blijven moet je gewoon iets aan het bad doen," zegt J. Tjassens die namens de gemeente in het bestuur van de stichting zit. "Het zwempu- bliek gaat steed3 meer op de recreatieve toer. Daar moet je op in spelen. Het zwembezoek loopt terug. Dat is een landelij ke tendens. Alleen een zwem bad is niet voldoende meer. Je moet de zwemmers ook iets anders bieden." Als treffend voorbeeld daar van noemt Tjassens het zwem bad Kerkpolder in Delft. Ook daar liep tot voor kort ook het aantal bezoekers sterk terug. Na een 'modernisering' is vol gens Tjassens het aantal zwemlustigen verdubbeld. "Wij mikken op een stijging van zo'n tienduizend bezoe kers." In '81 brachten 199.000 men sen een bezoekje aan zwembad Zuid. Een jaar later was dat teruggelopen tot 194.000 en vo; rig jaar namen 187.000 mensen een duik in het bad. "Een be hoorlijke daling," vindt Tjas sens. Ook binnen de grenzen van Schiedam hebben andere zwembaden extra voorzienin gen getroffen. Zo beschikt het Sportfondsenbad aan de Bur gemeester Knappertlaan over een kleine 'zonneweide' met een solarium en een bubbel bad. Tijdens de verbouwingen zal het zwembad slechts twee we ken gesloten moeten worden. Dit in verband met de uitbouw van de glaspui. Deze wordt 2'6 meter verplaatst zodat er een terras ontstaat. Het ligt in de bedoeling het bad in de zomer vakanties te sluiten. De rest van de veranderin gen wordt aangebracht tijdens de openingstijden. In de hal van het bad zullen de kassa ruimte en het buffet verdwij nen. Op de plaats van het buf fet zal de zonneweide (met zonnebanken) komen. De ge meenschappelijke kleedruimte zal moeten wijken voor een sauna. Deze sauna biedt plaats aan tien mensen. In het bad zelf komt een glij baan van twaalf meter. Verder komen er massagestralen, luchtdouches en sproeipalen. In het bedrag van vier ton dat Is begroot zit ook 100.000 gulden aan onderhoud dat toch al gea. had moeten worden. De sn.~ \g denkt dat door de stijg-inp het aantal bezoe kers, he». ld weer terugver diend wordt. Op het, bedrijfsterrein van Baartmans - Tuinwijk Interna tionaal Transport aan de Rin- gerstraat staan drie vrachtwa gencombinaties te wachten tot de Franse wegen weer "vrij" zijn. „Dat kost duizenden gul dens," rekent directeur H. L. Baartmans voor. „Woensdag heeft een van onze chauffeurs kans gezien via sluipwegen uit de file te komen. Die komt te rug. Een andere wagen is van af de Franse grens op de te rugweg. De kosten lopen op." De verladers ondertussen zoeken naarstig naar andere wegen om hun goederen op de plaats van bestemming te krij gen. „Er Is geen enkele ver voerder die nu lading voor Frankrijk aanneemt." zegt Baartmans. „Het gevolg is dat de verladers van de trein ge bruik gaan maken." Op de rondweg van Parijs en bij de grensplaats Ldle staan vijf vrachtwagens stil van Vink Expeditiebedrijf aan de Gustoweg. „Een vrachtwagen moet per dag zo'n achthonderd gulden opbrengen dus je kunt wel nagaan wat dat kost," zegt C. Vreugdenhil, de transport- planner, van het bedrijf. „Ik vindt dé blokkades een waar deloze zaak. Het kost goud." Volgens de 'Franse connec ties' van het bedrijf zou de ac tie van de Franse vrachtwa genchauffeurs nog wel eens een week kunnen duren. De Franse 'jongens van de weg' protesteren met hun blok kades tegen de lange wachttij den bij de grenzen van hun land. Daarbovenop komen nog eens een keer de stiptheidsac ties die de douaniers houden. „Op zich kan ik wel sympa thie voelen voor de acties. Er zijn nu eenmaal lange wacht tijden," zegt L. van Tiel, direc teur/eigenaar van het gelijk namige transportbedrijf aan dc Schiedamseweg. Op de we gen rond Marseille en Lyon staan vier vrachtwagens van zijn bedrijf stil. „De wachttij den bij de grens zijn gewoon onnodig." Van Tiel heeft een tijdelijke uitvlucht gevonden in vrach ten naar Scandinavische lan den. „Wij rijden normaal ge sproken op Frankrijk en Span-' je. Een van de vrachtwagens was op weg naar Valencia. Ik denk dat het ons 15.000 tot 20.000 gulden aan omzet kost." Aan eventuele hulp aan de gestrande chauffeurs denken de genoemde vervoerders nog niet. „Dat loopt niet zo'n vaart," zegt Vink. „Onze wa gens staan dicht bij steden." Ook Van Tiel ziet nog geen noodzaak. „Het is wat anders voor de chauffeurs die in de Franse Alpen vast zitten." SCHIEDAM De bejaar densoos in 't Voorhof bij de Ju- lianakerk bereikte gisteren een mijlpaal. De soos bestaat vijf jaar en dat kon natuurlijk niet ongevierd voorbijgaan. Een receptie *s middags en een gezamenlijk diner in de avonduren zetten de 29 leden van de soós het lustrum luister bij. „De soos Is voor de bejaar den ontzettend belangrijk," meent Bert Blokland, coördi nator van clubhuis Dé Kreek waaronder de soos valt. „Het zijn voornamelijk dames. Na het overlijden van hun man of het trouwen van de. kinderen verliezen ze vaak het contact met anderen. Een soos biedt daar een oplossing voor." Truus van der Spoel én Ineke Lorsheid, tweemedewerkers van De jKréek, waren destijds verantwoordelijk voor het ont staan van de. soos. Aanvanke lijk werd gebruik gemaakt van een' ruimte in wijkcentrum De Bever maar door onenigheid tussen de belde organisaties moesten de bejaarden uitwij ken naar de Julianakerk. Dat de bejaarden hun soos met het nodige enthousiasme bezoeken blijkt wel uit de woorden van de coördinator. „We zijn elke donderdagmid dag van één uur geopend maar de leden staan al ver voor die tijd buiten te wachten." Op de middagen dat de soos open Is kunnen de ejaarden zich uitleven In diverse activi teiten. Twee keer. per- jaar wordt er een busreis'georgani seerd. In het kader van het. vijf ja rig bestaan wordt er op 3 maart in clubhuis De Kreek aan de Lange Haven een fan- cy-falr gehouden waarin de be jaarden eigengemaakte hand werkjes aanbieden. De fancy- fair duurt van tien uur 's och tends tot twee uur 's middags. De soos is elke week op don derdag geopend van één tot half vier 's middags. De soos is toegankelijk voor alle bejaar den in Schiedam. SCHIEDAM Een 33-jarige motorrijder is woensdag vrij ernstig gewond geraakt na een slippartij op het Kethelplein. De man, inwoner van Delft, reed van de Beneluxtunnel richting Rotterdam toen hij op het plein onderuit ging en in de vangrail terecht kwam. Met een gebroken arm, een been fractuur en een doorboorde long werd hij door de GGD naar het Schieland ziekenhuis gebracht. Hoe de motorrijder in een slip terecht is gekomen is niet bekend. VRIJDAG 24 FEBRUAR11984 ■K feg-A.i'y Met een vlet steken twee werknemers van een aanne mersbedrijf de Schie over. Zij zijn bezig met de bouw van de brug die het industrieterrein 's Gravenlandsepol- der met de Spaan se polder in Rotter dam moet verbin den. Bij het aanleg gen van dergelijke bruggen is het een voorschrift dat er een vlet beschik baar is. Om te controleren of de bouw naar wens verloopt moeten de werknemers anders een paar kilometer omrijden. Ook de directie gebruikt de vlet voor haar speurtocht naar eventuele fouten. De directie hoeft zich In dit geval geen zorgen te ma ken want de bouw vordert gestaag en ligt precies op schema. In de tweede helft van mei hoopt de ge meente de brug of ficieel te openen. Eind vorig jaar werd de eerste paal geslagen door wet houder Zijdeveld. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM/ VLAARDINGEN/ MAASSLUIS Van alle 16 Rijn mondgemeenten lag Schiedam vorig jaar verreweg aan kop wat betreft de vermindering van het Inwonertal. In 1983 daalde het met 1428 personen (min 2 procent). chaam Rijnmond. In 1983 zijn er in het gehele gebied 775 inwoners bij gekomen. De sterkst groeiende gemeenten waren Spijkenisse (plus 5,7 procent), Rhoon (4,9) en Capelle aan den IJssei (4), Op 1 januari 1984 telde Schiedam 69.852, Vlaardingen 76.776 en Maassluis 33,106 inwoners. JEUGD De werkgroep Jeugdwerk van Schiedam Noord organiseert voor woensdag 29 fe bruari een Play Back show. Het is de finale van voor- rondes die eerder dit jaar en verleden jaar zijn gehouden. Martin Green, disc- jockey en jeugd werker, zal het ge beuren presente ren. Aanvang 14.00 uur. Toegang 1,50, kinderen 1,-. Voorverkoop Jeugdwerkkantoor Blauwe Brug. van 11.30 tot 14.00 uur elke dag. Inlichtin gen tel. 70.22.07. BLAUWE BRUG Nog tot 12 maart Is er in wijkontmoe- tingscentrum de Blauwe Brug kunst Het bestuur van de Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam Noord (SSSN) vergadert maandagavond in de Blauwe Brug. Op het programma staan ondermeer het ontslag van op bouwwerker Jos te zién van Tatja Abrahams en Steve Woederbach. Res pectievelijk tonen zij schilderijen en oosterse maskers. Vrij entree. Vanaf 23 februari wordt er een cursus Ita liaans-op-reis ge geven in de Blauwe Brug. De cursus duurt tot eind mei en wordt elke don derdag van 14 tot 15 uur gegeven. Kosten, inclusief le smateriaal ƒ35,-. Snel opgeven, In lichtingen, tel. 701049. De Blauwe Brug, Bachplein 590. GROENOORD De wijkverenlging Groenoord en om streken houdt 3 maart een carna valsavond. Kaarten voor dit feest zijn Vlaardingen bezet met een daling van 605 personen (min 0,8 procent) de tweede plaats en Maassluis deelt de derde plaats met Rotterdam. Het aantal inwoners daalde er met 185 (min 0,6 procent). Een en ander blijkt uit een voorlopige peiling bij de bevol kingsregisters door het Openbaar U- 15,- voor niet-le- den. Leden betalen ƒ10,-. Plaats: Boer derij Landvreugd, Sweellncksingel 7. BASKETBAL De halve linale Na tionale Beker van het Rolstoelbasket bal wordt zaterdag 25 februari in Sporthal Margriet gehouden. De SIS de Ooievaars orga niseren het gebeu ren. De volgende ploegen spelen om een plaats In de fi nale: Antilope 2 - Aalsmeer 1. aan vang 12.15 uur en Arrows'81 1 - Anti lope 1aanvang 14.15 uur. Sporthal Margriet, Nieuwe Damlaan 5, tel. 700791. Gedurende evenementen, tel. 705044. van der Lugt, het Open Jongeren Centrum en de structuur van het welzijnswerk in Noord. Z-z vergade ring begint om acht uur en is openbaar. Het Vogelasiel Schiedam heeft za terdag een open dag. De bezoekers kunnen een rond leiding met uitleg krijgen. Ook Is er een nieuwe diaserie te zien. Het vogela siel Is gevestigd aan de Schledam- sedljk 2. De open dag duurt van twee tot vier 's middags. Super; 8 speel/sexfilms, 6 voor 27.50 voor een hele week Geopend van 10-18 uur. Donderdagavond koopavond V' Geen borg - Legitimatie vereist

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1