3 - Oplevering uitgesteld Woningbeheer: 17 keer deurwaarder Busverbinding naar Lickebaert-bos Vrouwendag belooft actie School bestolen Peuter aangereden Auto vat vlam Paddenwerkgroep weer actief Waterweggemeenten bijna 2 ton extra Scholen niet dicht door geelzucht Kortaf 'Woningzoekende hoeft niet bang te zijn' Winkel leeggevist i mm Haast gemaakt smmm (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met het carnaval voor de deur kijken de Schiedamse winkeliers toch al verder dan hun feest neus lang is. De stad kan zich gaan opmaken voor twee grote feesten in mei er. in september. In de week vóór- moederdag (13 mei) wordt de Hoogstraat omgetoverd in een straat vergelijkbaar met een 'Tiroler strasse'. Dit alles in het kader van de Oostenrijkse week die dan wordt gehouden- „Schiedam moet Tiaar een jaarlijks evenement toegroeien," vindt Ruud Pillard, direc teur van de VVV. Hij is druk bezig met het orga niseren van een feest in september. r SSIïtiliil Bus 125 of 128 moet vanaf het Liesveldviaduct via de Van der Driftstraat over de Maassluissedijk gaan rij den, vindt het Vlaardingse college van B en W. KLEDING- BEURS HÉT VRIJE VOLK? Schiedam HÜ In een kort tijdsbestek Is bet Schledamse centrum weer drie gloednieuwe woningcom plexen rijker. 63 premie-huur- hulzen aan de Wcstvest (foto rechts) en 41 premie-huurhui- zen aan de Korte Haven (foto linksboven) worden binnen kort opgeleverd; een combina tie van woningen en bedrijven aan de Nieuwe Haven/Maria- straat Is deels reeds bezet door de nieuwe huurders. De bedrijfsruimte die onder de huizen In het laatste com plex zit Is speciaal bedoeld voor bedrijven die door stads vernieuwing in het achterlig gende Schiedam-West dakloos zijn geraakt. Verhuurbedrijf Slavenburg Is overigens nog niet alle ruimte kwijt. Dat de drie complexen bijna gelijktijdig gereed komen is niet toevallig. De gemeente beeft bewust haast gemaakt met de Korte Haven, om het centrum niet voortdurend op verschillende plekken In de steigers te laten staan. Alleen de woningen aan de Wcstvest zijn tot stand geko men door de financiering van een particulier bedrijf, te we ten Amfas. Aardig bij'die hui zen Is het gebruik van een warmte-opwekkingssysteem, waardoor zè deels voor hun éigen stroomvoorziening kun nen zorgen.' SCHIEDAM Wo ningzoekenden hoeven hun In schrijving bij het bureau Hulsvesting voorlopig niet te verlengen. Normaal moet dat twee Jaar na de eèrste in schrijvingsdatum. Maar In afwachting van een nieuw in- schri|vlngssysteem laat Hulsvesting de ze administratieve rompslomp de eer ste maanden ach terwege. „De woningzoeken den hoeven zich niet ongerust te maken." verzekert een medewerker van het bureau Hulsvesting. „Ze krijgen tijdig be* richt als de inschrij vingen weer ver lengd moeten wor den. Tot die tijd blijven ze gewoon als woningzoeken den geregistreerd." Normaal vervalt de Inschrijving als de ze niet na twee Jaar wordt verlengd. Een nieuw systeem wordt momenteel uitgedacht door wethouder Zijde- veld, die vermoe-* delijk In Juni met zijn plannen komtv Met dat systeem hoopt de wethou-*." der vraag en aan-, bod van woningen bij elkaar onder te brengen, zodat on nodig lange wacht lijsten en leegstand wordt vermeden. Schiedam telde op 31 Januari dit Jaar^- een aantal van" 7274 woningzoeker kenden. SCHIEDAM De Gerhardschoo! aan de Burg. van Haar- enlaan heeft nach telijk bezoek gekre gen van Inbrekers. Uit een gymna stieklokaal hebben zij sportmaterlaal ter waarde van 250 gulden gestolen'. De dieven kwamen binnen door een ruit in te slaan. SCHIEDAM De 3-Jarlge Schle damse peuter N.G.O. ia aan het Rubensplein aan gereden door een bromfiets. Zijn verwondingen ble ven beperkt tot schaafplekken. die in het Schle- land-Ziekenhuis zijn behandeld. Het ongeval ge beurde toen de peuter zich los rukte uit de hand van zijn moeder, met wie hij op het trottoir liep. Het jongetje kwam'op het fietspad te recht. De 16-jari- ge bromfietser M. J. V. uit Maas sluis, die juist kwam aanrijden, kon hem niet ge- heel meer ontwij ken. 'iiMSÏXÊVÊtÊËÊfiÈê ■Mrm. Hoogstraat jodelt voor moederdag De winkeliers van de Hoog straat zullen er vanavond over vergaderen en daarom wil Chris Coppens namens de win keliers nog niet veel prijsge ven over dit gebeuren. "Het zijn allemaal nog plannen. Er staat nog niets op papier," zegt (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De opleve ring van tien supergeïso- leerde woningen in Woud- hoek Noord is uitgesteld omdat ze te vochtig zijn. Waarschijnlijk door een constructiefoutje In de ven tilatie ln het dak is de oor-, zaak voor het overschot aan vocht. Direct na de re- genrijke periode van enige weken geleden kwam het foutje aan het licht. „Dit soort dingen doet zich altijd voor bij pieuw- bouw." meent A. Verdoes van Woningbeheer. „Het ta een klein euvel. De wonin gen worden over een week opgeleverd." In Woudhoek noord zijn 184 M(inimum) E(nergle) woningen ge bouwd of In aanbouw. De voorlopige resultaten van de energiemetingen stemmen Woningbeheer te vreden. „Het is allemaal re delijk positief. In mei beleg gen we een vergadering met de bewoners waarop zij hun ervaringen kunnen ver tellen." Woningbeheer ia nog In afwachting van een officieel rapport waarin de energlecijfers op een rijtje zijn gezet, TNO in Delft la regelmatig bezig met proef nemingen in de wijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Gemeen telijk Woningbeheer .heeft in 1982 zeventien keer de deur waarder te hulp geroepen bij het innen van achterstallige huren. Drie huurders werden daarop uit hun woning gezet- Zij waren alleenstaand en zijn (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met behulp van een stok hebben onverla ten kledingstukken uit een win kel aan de Hoogstraat gevist Ze staken het hulpstuk door de brievenbus en lieten het de functie van een hengel vervul len. Dat leverde de dieven kle ding ter waarde van 1400 gul den op. De buit bestond uit rok ken, shirts en broeken. (vermoedelijk) teruggekeerd naar het ouderlijk hula. In de rest van de gevallen kon een afbetalingsregeling worden overeengekomen. In totaal bedroeg de huur achterstand aan het eind van dat Jaar ruim 1,2 miljoen gul den. Dat was 3,06 procent van de geraamde huuropbrengst van ruim 40,5 miljoen. Eind december '82 hadden 706 huur ders een maand achterstand, hadden. 229 huurders een ach terstand van twee maanden en liepen 114 huurders drie maan den achter met betalen. Dit zorgde voor een achterstand van meer dan vier ton. De rest van de achterstanden beliep meer dan drie maanden. Door de reorganisatie van Woningbeheer in '78 en '79 is het jaarverslag aan de late kant. Woningbeheer hoopt eind dit jaar het verslag over '83 te kunnen publiceren. hij. "Hét ligt wel in onze bedoe ling elk jaar een internationale gebeurtenis te organiseren. We hebben nuwillekeurig voor Oostenrijk gekozen. Wie weet wat het volgend jaar wordt." Met gepaste blijdrchap geeft Coppens kennis van het "huwe lijk" dat de twee winkeliers verenigingen van Schiedams gróótste winkelstraat aan gaan. De verenigingen "Hoog- straat-Koopstraat" en "Stede lijk Museum tot Stadhuis" zul len in het vervolg onder één en dezelfde vlag varen. En die vlag zal ln de Oos tenrijkse week wapperen. "We zullen diverse artiesten uitno digen. De straat zal versierd worden. Het wordt zeker geen braderie. Dat is al wat oubollig aan het worden," vindt Cop pens. In de maand september (op de 29ate) wacht Schiedam het vervolg van het vorig jaar zo succesvolle Lange Havenfeest. De Schiedamse Gemeenschap, .de VW, de gemeente en de winkeliers hebben een overleg in het leven geroepen waarin de 'feesttaktiek' wordt bespro ken. Ook hier bestaan plannen om september jaarlijks uit te /roepen tot feestmaand. "Het feest valt in de kermis- week," vertelt Ruud Pillard, directeur van de VW. "Het wordt een vrij grote manifes tatie. Het programma moet nog worden samengesteld maar er komt in ieder geval een weliljnsmarkt Daarop kunnen diverse Instellingen zichzelf presenteren. Ook zul- lén de Schiedamse drumbands optreden." Pillard slet het Schiedamse (eest niet als concurrent voor het Jaarlijkse Haring- en Bier feest dat buurman Vlaardln- gen de eerste week van sep tember organiseert. "Zeker niet. Het is ook geen naaperij. Het Is leuk als Iedere stad een identiteit krijgt ln de vorm van een feest Ik hoop dat Schiedam er op den duur naar toe groeit" Op last van de exploitanten wordt de kermis op het Em- mapleln dit jaar later gehou den. In september heeft Schie dam geen concurrentie van kermissen elders in het land. In het overleg dat is ge vormd heeft ook de politie een plaatsje gekregen. Het voor deel daarvan Is dat bij het or ganiseren direct uitsluitsel ge geven kan worden over het verkrijgen van eventuele ver gunningen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN/MAAS- SLUIS Het recreatiegebied Lickebaert tussen Vlaardingen en Maassluis moet per open baar vervoer bereikbaar wor den gemaakt Deze hartewens van burgemeester en wethou ders zal binnenkort bij de bus maatschappij West-Nederland worden gedeponeerd. B en W vinden, dat bus 125 en 126 over der Maassluissedijk moet gaan rijden, zodat plet alleen De Lickebaert maar ook de industriegebieden Groot- Vettenoord en Deltaweg een betere openbaar-vervoersver- binding krijgen. B en W zullen hun wensen kenbaar maken in het kader van een studie van de bus maatschappij naar het buslijn- nennet in de gemeente Maas sluis. De studie bestrijkt ook de routes en dienstregelingen van de buslijnen 125 en 126, die door Vlaardingen lopen. Vlaardingen heeft, zo blijkt uit een nota van de afdeling al gemene zaken van de gemeen tesecretarie, geen voorkeur voor 125 of 126. De wijziging hoeft naar de mening van de afdeling geen extra geld te kosten. De bus zou in Vlaardin gen de kortste route tussen Maassluissedijk en Van der Driftstraat moeten volgen. Op het Liesveldviaduct worden beide lijnen ln een kwartierfre quentie weer samengevoegd. wmk Omdat de routewijziging tijdverlies oplevert (de af stand Liesveldvladuct-Maos- slulsscdljk is langer dan Lies veld-rijksweg 20), stelt de af deling voor om in Maassluis tijd te winnen door de bus daar "zo centraal en gestrekt moge lijk" van en naar de Maas sluissedijk te laten rijden. SCHIEDAM 8 maart is het internationale vrouwen- dag. Die dag belooft ook in dt* stad Schiedam veel actie. Er is een speciale "8 maart groep" opgericht, die een compleet dagprogramma heeft samen gesteld. De aandacht wordt vooral gericht op de kinderop vang in Schiedam, die door de bezuinigingen sterk onder druk staan. De "8 maart groep" (ge vormd door het Schiedam3 vrouwenoverleg) heeft daarom contact gezocht met de Schie damse kindercentra. „De cen tra wilden graag met ons sa menwerken," aldus Ina ten Wolde. „Zij zijn al een paar maanden bezig om hun proble men onder de aandacht te brengen van de gemeenteraad. Ze zagen ln de vrouwendag ook een prima aanleiding om opnieuw hun zaak aan de orde te stellen." Voor de "8 maart groep" vormt kinderopvang een es sentieel onderdeel van de emancipatie van de vrouw. Internationale Vrouwendag, overigens, werd reeds In 1910 voor het eerst gevierd. De dag kreeg die naam van een Inter nationale vrouwenconferentie ln Kopenhagen, die het hoogte punt vormde van de strijd te gen de onderdrukking van de vrouw in de fabrieken. Dat de dag nu nog steeds wordt gehouden heeft volgens de "8 maart groep" belangrij ke redenen. „De kernwapens staan akelig dichtbij, en: banen zijn er niet. Voor mannen nau welijks, voor vrouwen nog minder." De discussie over een vrije dag voor werkende vrouwen op 8 inaart, die de laatste we ken in de landelijke pers op dook, wordt overigens in' Schiedam niet gevoerd. Ina ten Wolde: „Wij hebben niet de In druk dat veel werkende vrou wen actief met die achtste maart bezig zijn, dus hebben we dat onderwerp maar onge moeid gelaten." Het programma van de in ternationale vrouwendag ln Schiedam begint 's ochtends om 9.15 uur met film ln het Passage-theater en eindigt met een feest ln het vrouwen- ontmoetingscentrum Barrlka aan de Lange Kerkstraat. Het hoogtepunt van de actie dag zal wellicht zijn rond half twee 's middags, als vrouwen en kinderen vanaf Barrlka een demonstratieve optocht door de stad zullen houden. SCHIEDAM Een doel van de Harga- laan Is gisteren tien minuten afgesloten geweest door een autobrand. Rond twaalf uur vatte de auto van de Vlaar- dinger C. J. plotse ling vlam terwlji h) reed. J. wist zijn auto tot stilstand tè brengen en uit te stappen.' maar het voertuig brandde geheel uit. Volgens de politie is de brand ont staan op het mo ment dat J. zijn motor overschakel de van gas op ben zine. Normaal kan dat zonder gevaar tijdens het rijden. Maar de gasver- damper in de auto heeft vermoedelijk niet naar behoren gefunctioneerd. SCHIEDAM Evenals voorgaan de jaren trekt de Paddenwerkgroep er op uit om te wa ken over het leven van trekkende pad- dan. Van begin maart tot eind april zullen honderden padden de jaarlijk se oversteek van hun winterverblijf naar hun geboorte- sloot wagen. De werkgroep vraagt met klem aan alle weggebruikers om de polderwegen In deze periode zoveel mogelijk te mijden. Zelfs de dodelijke autobanden weten de amfibieën er niet van te weer houden de weg over te steken. „Kritieke" wegen In Schiedam zijn on dermeer de Harre- weg en een deel van de Kerkweg. In de avonduren ris keren honderden padden hun leven door het asfatt over 'te steken. Alleen In de nachten met volle maan verroe ren de amfibieën zich niet. De trek begint doorgaans bij het Laatste Kwartier. Het hoog tepunt valt bl] Nieu we Maan en de trek gaat door tot het Eerste Kwar tier. Vooral de amplex loopt tijdens de korte wandeling gevaar. Een amplex ts een mannetjes pad dat 'meelift' op de rug van een vrouwtje. Het twee tal Is daardoor tra ger en doet er en kele minuten over om aan de over kant van de weg te geraken. De Paddenwerk groep, die onder leiding staat van. mevrouw Van Hoek, Is naarstig op zoek naar vrij willigers die in de trekperiode op de wegen willen pos ten. Dit wachtlopen gebeurt In drie groepen die van half acht tot twaalf uur 's avonds op de uitkijk gaan staan. Iedere groep neemt anderhalf uur voor haar rekening. Het ligt ook in de bedoeling tijdens het wachtlopen de padden te teilen en op te meten. Men sen die zich tijdelijk onder de'Padden- klaar-overs' willen scharen kunnen bellen met me vrouw Van Hoek, tel. 71.25.82. SCHIEDAM/ VLAARDINGEN/ MAASSLUIS De gemeenten Schie dam. Vlaardingen en Maassluis krij gen van het Open baar Lichaam Rijn mond resp. 69.693, 74.923 én 31.648 gutden terug. Dit bedrag maakt deel uit van een meeval ler van 2.6 miljoen gulden, die Rijn mond in 1982 heeft overgehouden. Een deel van dit bedrag wordt met het In wonertal als ver deelsleutel aan de 16 Rijnmondge meenten terugbe taald. Het resteren de bedrag wordt ondermeer besteed aan jeugdwerkplan nen, extra onder houd en vergroting van het Quacks- trand bij Hellevoet- sluit en activiteiten op het gebied van het milieu. VLAARDINGEN De vijf Vlaardingse scholen waar geel zucht Is geconsta teerd, hoeven niet dicht van de GGD. Zelfs niet nu twee scholen In Gorln- chem zijn gesloten omdat daar vijf kin deren en drie ouders zijn besmet. DetweeGorin- chemse scholen lig gen vlak bij elkaar. Het eerste Vlaar dingse kind werd In augustus vorig Jaar ziek. Tot en met de maand december zijn In totaal zeven kinderen met de le verziekte besmet. Momenteel zijn nog twee kinderen on der controle van hun huisarts. „In Gorlnchem gaat het om twee scho- len waar alle geval len zich voordoen", aldus dr.'Biy Maar- tense van de GGD. „Daar Is het be smettingsgevaar dus groter. Hier In Vlaardingen heb ben we te maken met maar liefst vijf verschillende plaat sen. Bovendien zijn niet alle zeven kin deren tegelijk ziek". Zeven Jaar geleden werd op één kleu terschool een aan tal geelzuchtgeval- len ontdekt. De GGD van Vlaardln- De stichting Unie van Vrijwilligers (UW) afdeling Schiedam houdt op dinsdag 13 en woensdag 14 maart een kleding-en speelgoedbeurs In Sportnal Margriet. Op dinsdag kunnen gen was er toen snel bij met het toedienen van an tistoffen. De kleu terschool hoefde 1 toen ook niet te worden gesloten zoals nu in Gori-> chem wel het geval Is. Dr. Maartense wijst er op dat zich jaarlijks een aantal geefzuchtgevallen. voordoet in Vlaar dingen. mensen kinderkle ding en speelgoed bij de organisatie afgeven van half twee tot hal» vijf V middags. De vol gende dag wordt/- de Ingezamelde waar voor de ver-'-' koop aangeboden- van negen tot één '3 ochtends. ''-T

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1