Wegwijzer j^pute wl bij SSSW Spelen 9tussen touwen rente en jaarlijks betaalbaar? I Daar teken ik voor." bondsspaarbank 5 ABVA/KABO voélt zich ongelukkig behandeld Bevolking blijft dalen Vraag het aan de Hartstichting hijnS070-614614 Thema-avond in Barrika mm Van 1 t/m 20 maart 1984 geeft uw Bondsspaarbank tijdelijk extra hoge rente. Bewijs van inleg. Minimum inleg f 1003-. Rente 5 jaar vast. Rente wordt jaarlijks overgeboekt naar een vrije rekening. Vraag meer informatie bij uw kantoor in de buurt Hartpatiënten, die met vragen zitten, bellen de infolijn voor telefonische informat^^^^^^^ Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan de donder dag, waarop de aankondiging gedaan moet worden, in ons bezit te zijn. Ons postadres is: Hoogstraat 125b, 3111HD Schiedam. U kunt uw kopij ook op dit adres afgeven. S.v.p. geen post meer adresseren aan ons oude adres (Hoog straat 76). Telefonisch kunt u onze redactie be reiken onder de nummers: 736061 of 266646. filmclub WÊÊÊi§9êBi0ÊSÊË (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De PvdA-fractie in de gemeente^ raad is door haar achterban ernstig op de vingers getikt. De fractie had een nieuwe wethouder moe ten aanwijzen nadat Scheeres burgemeester werd, zó vond een ruime; meerderheid tijdens een' PvdA- lédenvergadering gisteravond. Tegelijk: werd dui delijk waarom de fractie dat niet heeft gedaan: er was geen „geschikte" kandidaat. Emotie Touwen met borden moé ten de spe lende leer- lingen van de Borge siusschool aan'de Anto ny Muys- straat be schermen tegen het voorbij ra zend ver keer. V B(Q) «HXtertandse hartstichting vrienden van de hartstichting; Schiedam spaarbank HET VRIJE VOLK DONDERDAG 15 MAART 1984 misstanden binnen het werk apparaat van vijf Schiedam- se woningbouwverenigingen. Van Tilburg is zelf lid ge weest van het SSSW-bestuur. Van '79 tot '82 was hij een van de twee vertegenwoordi gers van woningbouwvereni ging Eendracht. "Prins heeft zich altijd volop ingezet voor de, SSSW. Het. kwam vaak voor dat hij alleen de kar moest trekken. Het bestuur handelt in mijn ogen wel al te gemakkelijk door hem aan verder. "De bestuursleden moeten hier' zelf lessen uit trekken." De wethouder praat dan vooral in de rich ting van de vertegenwoordi gers van woningbouwvereni gingen 'die door de misstan den benadeeld zijn, St. Jozef, Volkshuisvesting en Een dracht. Bij elkaar zijn dat zes bestuursleden. In eerdere uitlatingen heeft voorzitter Arie van Loenen (Schiedam Vooruit) al eens gezegd over de minimale in- "is komen te vervallen." "Een zwakke basis voor een ontslag, gezien de verwikke lingen binnen het apparaat," vindt Van Tilborg. "De rech ter zal hier een zware dobber aan hebben als de zaak voor;- komt." Het bestuur van de SSSW heeft de ontslagzaak via.de advocaat aanhangig gemaakt bij de kantonrech ter. "Ik heb een nare smaak in m'n mond van het bestuurs besluit," gaat Van Tijborg formatie die bestuursleden doorgaans kregen. "Wij zijn maar amateurs die in hun vrije tijd met sociale woning bouw bezig zijn," zegt Van Loenen. „Elke woningbouwvereni ging is verantwoordelijk voor de bouwprojecten die uitgevoerd worden," meent Van Tilborg. "Ik wil er rond voor uitkomen dat ik ook in het bestuur heb gezeten en misschien medeschuldig ben aan de verwikkelingen." de kant te zetten." De conclusiesin het rap port van de Nationale Wo ningraad waren voor het be stuur van de stichting begin deze week aanleiding om Prins ontslag aan te zeggen. Volgens het rapport zou de SSSW onder meer miljoenen te veel aan overheidsgeld hebben uitbetaald aan aanne-, mers. In een persverklaring zegt het bestuur dat de vertrou wensrelatie met de directeur (Van een onzer Z,:. verslaggevers) l SCHIEDAM "Wat de dl- ,v rectie doet is de verahtwoor- delijkheid van het bestuur, t Als ik hoor dat Prins wordt -J ontslagen denk ik: Barbertje - moet hangen." Volgens Cor van Tilborg, Wethouder voor ■i Stadsvernieuwing, is.het be- .stuur van de SSSW niet rechtvaardig door alleen di- recteur G. Prins als boosdoe- r ner aan te wijzen voor de CJP/Pas 65+ 3,50. Aanvang f - concert 11.30 uuri zaal open 11.IS-**»* uur. Stedelijk Mu seum, Hoogstraat 112, tel. 269066. QUIBUS De Schiedamse Kunststichting pre senteert zondag 18 maart in café Qui- bus de reggae/ - funk/soul aróeft Black Tige'. Deze - viermaris formatie; gaat vanaf 21.30 uur spelen in hetT Café aan de Lange" Haven 28. Toegang gratis. Inlichtingen,. tel. 260566. De Stichting Film- r club Schiedam1' f draait vrijdag 16 maart de Ameri- kaansa film The Border met in de hoofdrol Jack Ni- cholson. Aanvang film 21.30 uur, zaal' open 20.30 uur. Donateur worden van de filmclub kost 5,- per se(- zoen, toegang eer ste film gratis, toé-'" gang donateurs ƒ3,50. SFS gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12, tel, 269455. - QT De tweepersoons- groep Titanic arid*-".' the icebergs komt zaterdag 17 maart naar sociëteit Qt.lt, Het duo.brengt En gelse muziek, thea ter en cabaret voor het voetlicht vanaf 22.30 uur. Leden gratis. niet-lederCÜ. entree ƒ5,-. 8ezet-;: ting: Jo King en Eh., ke Deadman. Ge-1 i bouw de Teerstoof,' 1 Nieuwstraat 12,'tel.-. 269455. KLAVERJASSEN De Klaverjasverenh ging Het Singel--.-/ kwartier houdt dinsdag 20 maart in zaal Marijke, Broersveld 121 een. kontaktavond.1, ledereen is van harte welkom en dè koffie staat klaar. Aanvang 20 uur. KERKCONCERT Op vrijdag 16 maart wordt er op het orgel gespeeld van de Dorpskerk te Kethel. Wim Veldhuyzen be- speelt dan het ge restaureerde inr strument vanaf 19.30 uur. Op het programma staan: - Georg Böhm, Bux- tehude, Lefebure Wely en Stanley. Het concert duurt drie kwartier en het Is gratis. SiNGELKW AR TIER De Vereniging Sin gelkwartier houdt zondagmiddag een kinderbingo in zaai Marijke, Broersvest 121. Den entree Is 1,50. Aanvang 14 uur. Inlichtingen bij mevrouw S. Nesse, tel. 731297. we Haven 237. Za terdagavond vanaf acht uur is er dan sen en gezelligheid in het Rotterdamse Partycentrum Jan sen, Vijverhofstraat 116. Inlichtingen, tel. 357985 of 714617. OOIEVAARS De Invalidensport- vereniging de Ooievaars speelt elke woensdag bin go. De opbrengst komt ten goede aan de vereniging, maar deelnemers kunnen ook de no dige prijzen win nen. De bingo vindt plaats in de grote zaal van Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73. Aanvang 20 uur. zaal open 19 uur. NIVON De afdeling Schie dam van het Ne derlands Instituut voor Volksontwik keling en Natuur- vriendenwerk houdt zaterdag 17 maart haar jaarver gadering In het Ni- von-lokaal, Marij- keschool, Dr. de Visserlaan 1. Aan vang 14 uur. Inlich tingen, tel. 738486. BLAUWE BRUG In het Wijkcentrum De Blauwe Brug kun je leren Hinde- toopen volksschil deren. De eerste les is donderdag 22 maart van 20 tot 22 uur. 8 lessen kos ten 50,-. exclusief materialen. Mensen met een uitkering kunnen gratis mee doen. Tot 14 april is er in het wijkcen trum werk te zien van EV'en van meus. .xtiele werkst ken en wandklb, n han gen er van haar. Gratis. Zaterdag 17 maart is er weer Bingo-dansant in de Blauwe Brug, aanvang 20 uur, zaal open 19.30 uur. Blauwe Brug, Bachplein 590, tel. 701049. 4 MOLENS Zondag 18 maart is er Thé-Dansant in het Dienstencen trum de 4 Molens voor ouderen. Van 13.30 tot 16 uur vindt er In de bi bliotheekruimte een ruilbeurs plaats van munten en postzegels. 4 Mo lens, Nieuwe Dam- 1 laan 766, tel. 705500. ORGELCON CERT .Halte van der Schaaf speelt za terdag van 15 tot 16 uur op het Hess orgel van het Ste delijk Museum. De Amsterdamse or ganist heeft werken van Bach en Ne derlandse compo nisten uit de 17e en 18e eeuw op het programma staan. Toegang gratis. Stedelijk Museum., Hoogstraat 112, tel. 705385, SAXOFOONCON CERT Het Rijnmond Saxofoonkwartet treedt zondagmid dag op in het Ste delijk Museum. Tom de Vette Is de sax-solist, de ande re spelers zijn: Jaap van der Lee, Henri Bok, Jan de Ligt en Fransje Dorst op piano. Niet leden Ver. Vrienden van het Museum betalen ƒ5,- entree, leden/ •PASSAGE ,ln het Passage- Theater zijn de vol gende voorstellin gen te zien: don derdag 15 maart, 20.15 uur, André van Duin - Tele- theater: vrijdag 16 maart, 20 uur, Suri naams feest van de Surinaamse vereni- ging Prem Sanaadj; zaterdag 17 maart houdt Muziekver eniging St. Rad boud een feest avond vanaf 20 uur. Zaterdag 17, zondag 18 en woensdag 21 maart draait de Neder landse kinderfilm Oom Ferdinand en de toverdrank. En tree 6.-. Passage theater, Passage 9-13, tel. 269563. •TEERSTOOF Vrijdag 16 en zater dag 17 maart treedt de Belgische voordrachtkunste nares Tine Ruys- schaet op met haar programma Bo- mans Sprookjes in theater de Teer stoof. Aanvang 21 uur. Voor de kinde ren is er zaterdag middag vanaf 14.30 uur het poppen theater van Guido van Deth met Hek sentoer. Entree ƒ3,50. Teerstoof, Nieuwstraat 12, tel, 269455. i ROMMELMARKT Zaterdag 17 maart houdt de Willem Gehrelsschool en de Bibelebontse- berg een uitgebrei de spulienmarkt met een mini-ker mis. De opbrengst is bestemd voor sportkledlng voor de leerlingen, do cumentatiemate riaal, bibliotheek en spelmateriaal. Scholen, Peter van Anrooylaan 1, van 10 tot 15 uur. BIJDORP Zaterdag 17 maart wordt er In zaai het Trefpunt een Bingo gehouden van de wijkvereniglng Bij dorp. Aanvang 20 uur, zaai open 19.30 uur. Tref punt, Schietbaan straat 32. Inlichtin gen, tel. 704609. DRIEMAASSTE- DE In het verzorgings tehuis de Drie Maasstede wordt de eerste dag van de lente op woens dag 21 maart ge vierd niet een Len tedag. Op deze Lentedag o.a.: een modeshow, fiets verloting, informa tie, rommelmarkt, Rad van Avontuur, spel en prijzen. Het feest duurt van 10 tot 16 uur op de begane grond van de Drie Maasstede. De opbrengst komt ten goede aan de bewonersbus. C'rle Maasstedu, Voor- berglaan 35, tel. 714022. •THE HAPPY CLUB De alleenstaanden van The Happy Club gaan vrijdag avond weer dansen in zaal Tivoli, Nieu- Y,/ yi-"''", y1, S V PvdA-achterban 1 fractie óp vingers /Tot die laatste ontboezeming voor en 15 tegen-een motie kwam het PvdA-raadslld Joop aan, waarin zij de fractie'ver- de Jong, toen de leden gister- .zoeken om het „oude" besluit avond dreigden alsnog om een terug te draalen. De motie nieuwe wethouder te vragen, sprak verder „teleurstelling" „Dat kunt u de fractie niét uit over het optreden'van de aandoen", aldus De Jong. fractie. j „Want de lederi oordelen niet Vermoedelijk zal de fractie over de geschiktheid van kan- die motie naast zich neerlég- didaten, wat in de 'fractie juist gen. Fractieleider GérBrouwer een belangrijke rol heeft ge- zei na afloop van de vergade- speeld."/;:/ '-///c-■///;' De leden lieten zich door De Jongs ontboezeming niet van dè wijs brengen. Zij namen gisteravond met 32 stemmen het college met de WD wens ten.; „Hoeft dat nu ineens niet meer?" zo vroegen zij zich af. Het merendeel van de PvdA- leden vond het onverstandig om "„politieke macht in te leve ren". Nu Schéeren burgemees ter is geworden h^eft de PvdA nóg twee wethouders over, eenzelfde aantal als coalitie partner de VVD. „Dat staat in totaal niet in verhouding tot het aantal zetels in de raad", aldüa een lid. De PvdA bezet in de gemeenteraad 14 zetels, de WD slechts 7. ;Ook was mén van oordeel dat Schiedam „een extra wet houder hard kan gebruiken/In' deze tijd is er werk genoeg voor zo iemand." Brouwers ar gument dat „het gemeentebe stuur net als alle mensen moet ring: „Volgens mijn inschat ting kan de fractie hiermee niet goed uit de voeten." Ook Brouwer beroept ich op de kandidatenkwestie. In een eer der stadium is.gebleken dat de twee kandidaten (de raadsle den/Van Kleef en Van der Stel) geen meerderheid in de fractie hebben. Zonder uiterlijke emotie Uet Brouwer gisteravond een storm van kritiek over zich heenkomen. Veel leden voelden zich misleid door de „plotselin ge; koerswijziging" van de fractie. Zij blikten terug op 1982, toen de 'kopstukken in de partij nog met klemzo veel mogelijk PvdA-wethouders in Zij aan zij fractieleider Gé Brouwer (uiterst rechts) en afdelingsvoorzitter Ruurd van der Veer, ofschoon zij tegengestelde meningen verkondigden. bezuinigen" /werd door afde- naast zich neerlegt viel niet op Iingsvoorzittcr Ruurd van der te maken. Bewust werd gister- Veer „het vergelijken van ap- avond het woord „wantrou- pels met peren" genoemd. wen" vermeden. Kennelijk wil- Hoe de leden zullen reageren den zïj de fractie een herkan als de PvdA-fractie hun motie sing gunnen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM "Het is op zijn zachtst gezegd-ongelukkig dat de gemeenteraad eerst een besluit neemt en pas' later de mening van de vakbonden vraagt." Zo reageert een woordvoerder van de ambte narenbond ABVA/KABO óp de gang van zaken rond de auto matisering van het adi.;ini2s- tratieve werk bij de gemeente. "De raad heeft geen flauw idee van de gevolgen voor de werkgelegenheid. Als arbeids plaatsen op het spel staan, dan behoren de bonden om advies gevraaagd te worden," aldus de woordvoerder, G. ,W. J. van Marsbergen. Ofschoon burgemeester Scheeres nog niet kan vertel len hoeveel arbeidsplaatsen precies door de automatise ring verloren gaan, gingen de .raadsfracties er toch mee ak koord dat de zaak binnen enke le vdagen door de raad wordt afgehandeld. Scheeres heeft aangedrongen op spoed omdat, zo zei hij, gemeentelijke dien sten "zitten te springen om computers. Nu moeten zij alles met de hand doen." Pas volgende maand komen de bonden aan het woord in het georganiseerd overleg, waarin werkgevers en werknemers zitten. Van Marsbergen: "Dat overleg heeft natuurlijk geen zin meer, als de raad al heeft besloten. Ik zie niet in dat wij een raadsbesluit achteraf kun nen 'terugdraaien, als wij dat zouden willen." Volgens Van Marsbergen "onderschatten de raadsleden de inbreng van het georgani seerd overleg. Ik kan me voor stellen dat men haast heeft, maar dit soort voorstellen ko men niet uit de lucht vallen. Die zijn maandenlang voorbe reid. Ze hadden ons ook vorige maand om een voorlopig ad vies kunnen vragen. Dat is wel zo correct" Als de gemeenteraad maan dag het groene licht geeft wor den computers aangeschaft, waarin onder andere de bevol- kings- en personeelsadminis tratie worden "gestopt". Schee res heeft al gezegd dat dat "ten koste gaat van arbeids plaatsen, anders zou zo'n in vestering niet rendabel zijn." Van Marsbergen: "Het wordt zo langzamerhand tijd voor een fundamentele discussie over dit onderwerp. Het verlies van arbeidsplaatsen in dit con crete geval mag dan klein zijn, maar vele kleintjes maken één grote. Dat kunnen wij niet zo maar laten passeren." SCHIEDAM In het vrou wenpand; Barrika aan de Lan ge Kerkstraat wordt op dins dag 20 inaart een thema avond gehouden over „Vrou wen en eigen bedrijfjes". „Eco nomische zelfstandigheid voor vrouwen is nog lang niet ge realiseerd. Door de economi sche crisis wordt dit steeds moeilijker. Een'steeds grotere groep vrouwen legt zich daar niet bij neer en richt zelf be drijfjes op," aldus het Schie dams Vrouwenoverleg (SVO) dat de avond organiseert. Tijdens de bijeenkomst, die om acht uur begint; zullen zes vrouwenbedri j ven onder de loep worden genomen en komt een vrouw die 'een bedrijfje heeft opgezet een toelichting geven. .Onder leiding van mevrouw L. Bot- Don geeft de Schiedam se Vrouwenraad vanaf 20 maart een politieke vormings cursus. De Europese Beweging en de komende, verkiezingen voor het Europese Parlement zullen tijdens de vier bijeen komsten, naast detwintigste ook op 27 maart en 3 en 10 april, onderwerpvan gesprek zijn. Ondermeer Drs. Bcrg- horst van de Stichting Europa Centrun; zal een' spreekbeurt verzorgen.Vrouwen die inte-, rèsse hebben kunnen zich op geven bij het secretariaat, tel: 26.54.55 of 70.96.04. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Een stukje straat, afgebakend met tou wen. Dat is de "denkbeeldige" speelplaats, waar dé leerlingen van de Borgesiusschool aan de Anthony Muysstraat hun dage lijkse speelkwartiertje door brengen. Een echte speelplaats hebben ze niet; Het voorbij ra zende verkeer maakt veilig spelen voor de deur. van de school onmogelijk. De schoolleiding'van de Goe man Borgesiusschool is al en kele jaren .;„,t de problema tiek bezig. De gemeente wilde niet verder gaan dan het plaat sen van een bord "verboden in té rijden van 9-16 uur". School hoofd A. Wies: "Dat helpt hele maal niets. Ze rijden gewoon door." •'/.-/ Een groepje verontruste ouders heeft nu het heft in handen genomen. Zij hébben een comité opgericht. Eén van de leden, mevrouw M.J.C.L. Si mon: "Het verkeer is een ge vaar voor de spelende kinde ren. De politie kan ér niets aan doen. Er zijn nog geen onge lukken gebeurd, maar ais we daarop móeten wachten Het comité heeft een brief geschreven aan de gemeente, waarin het vraagt om onmid dellijke verbetering van de si tuatie. Schoolhoofd Wies juicht het initiatief van de ouders toe. "Ik hoop dat zij iets voor elkaar kunnen krijgen. Mijn pogingen hébben weinig resultaat gëhad. Ik ben wel eens op. een bewo ners vergadering geweest. Zij willen overdag best rekening houden met de kinderen. Maar dat is ook geen afdoende oplos sing gebleken." Nu spant Wies tussen tien uur en kwart over tien touwen rond een stukje van de straat, waaraan hij verkeersborden hangt. "Dat mag eigenlijk niet, maar wat moet je anders." SCHIEDAM Ook in de eer ste maand van dit jaar liep de bevolking van Schiedam in aantal terug. Op 31 januari stonden 69.800 burgers inge schreven als inwoner' van de stad. Eind vorig Jaar waren dat er 49 meer. 218 Mensen vestigden zich binnen de stads grenzen maar daar stond een vertrek van 253 mensen tegen over. Verder gingen er 35 men sen meer dood dan dat er ge boren werden. Op de peildatum woonden er 34.055 mannen en 35.735 vrouwen in Schiedam. WEEKEIND- - T DIENSTEN 1 Het Schlelandzie,-.4 kenhuis aan de:'- .Stadhouderslaan,..'*:?, heeft dit weekeind 4 EHBO-dienst, tel. J 733733. Ambulan-4" ce. tel. 333300. Hulsarts, bellen - -j* met de boodschap-; pendienst, tel. 206611. Spoedre-;' cepten, tel. 261480. Tandarts: Or. R.:jj:ï/1( Graven Faassen- - plein 60. tel. 714275. Spreekuur zaterdag en zondag'. R van 17 tot 17.30 |r uur. L

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1