Comité bindt de strijd aan tegen CP Op dinsdag doen de potjes stapje terug Politie Vlaardingen zoekt getuigen Humanitas feest in B. Bliekhuis Koningshof stelt Sèetekeningen tentoon Kolpabad heeft eieren verstopt Hoofdstraat gaat even dicht Himl (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Een speciale reggae-avond met ónder andere een optreden-van de legen darische Amerikaan Desmond Dekker staat op het programma bij het derde Schiepopfesti- val, dat in het weekein de voor Koninginnedag wordt gehouden. Daar mee willen de organisa toren inspelen op wat zij noemen "een nieuwe trend". Zij ervaren dat de reggae-muziek, oor spronkelijk afkomstig van het Caribische eiland Jamaica, "be hoorlijk populair aan het worden is in Schie- dam." De enige Ne derlandse groep bij Schiepop. 'ty zal zijn VOF De Kuitst, %dië het laat- ste jaar'hoog heeft ge scoord in de Nederlandse hitparade. ven aan andere zaken, zoals de huur van de tent. "PÏiessie, pliessie", riepen deze kinderen in de Vlaar dingse Sta tionsstraat, toen oom agent er op zijn dage lijkse ronde doorheen peddelde. "Wij hebben ook 'n pet", verklaarden zij vol trots. Om een goe de vergelij king moge lijk te ma ken, poseren zij. alle drie voor onze fo tograaf. Het zijn niet al len koks, die lange mes sen dragen. Gehandicapt Jaap en Corrie Poot bij hun indrukwekkende verzame ling wandeltrofeën. De cup op de voorgrond hebben zij tijdens de laatste winterserie (10 maal 25 kilometer) behaald. Kinderspel Aanrijding Diefstal Sateh Vrouwen bond China Kledingactie kortaf fÊÈWÊÊÊ 'Reggae-night' bij Schiepop Ze kunnen het weten, die or ganisatoren. Het zijn zes jon gerenwerkers van clubhuizen uit alle hóeken van de stad: de Dijk, Aladin, Nieuwland, Cen trum-Oost, St. Joris Doele en, OJC. Enthousiast presenteer den zij gisteren het volledige Schiepopprogramma, dat naar hun oordeel grote namen be vat Naast de "reggae-night" staat het publiek ook een avond "andere populaire mu- ziek" te .wachten met the Me teors uit Engeland en VOF De Kunst uit Nederland. Anders dan voorgaande ja ren vindt het Schlepopféstival. dat op vrijdag 27 en zaterdag 28 april wordtgehouden, plaats In een tent op een ter rein in het sportpark Harga. De orgianisatoren vinden dat de plaatsbepaling "soepeler is verlopen dan we hadden ver wacht Omliggende verenigin gen, gemeente en politie heb ben allemaal prima meege werkt Niemand deed moei lijk." Ze waren vooraf bang ge weest dat Schiepop aan zijn laatste editie een eiechte naam heeft overgehouden. Vorig jaar eindigde het festival, toen nog aan het Spinhuispad in Schienoko, in een, massale vechtpartij. Om die reden heeft de organisatie nu ge zorgd voor een deskundigeor dedienst Tien namen van een Schiedamse karateschool en een fitness-centrum nemen nu de interne beveiliging voor hun rekening, in; plaats van willekeurige jongeren uit één van de clubhuizen. Frans Ekei van jongerencen trum Aladin: "Nieuw is ook dat we nu op de lichttoer gaan. Denk maar aan Rock Palast, dat; geeft te gekke toestanden, dat zwaaien met lichten door de zaal. Een tent op zichzelf is niet zo gezellig, dus moeten we het zelf maken." Wat de financiering van het festival betreft lijkt ook alles In orde te zijn. Tal van Scble- damse organisaties hebben zich garant willen stellen (Schiedamse gemeenschap, gemeente en Alewijn de Groot- fonds), Als er over de twee avonden totaal 800 bezoekers komen speelt Schiepop quitte- Maar de organisatoren reke nen op tenminste 3000 mensen. De bands die optreden gaan bij elkaar zo'n 20.000 gulden kosten, terwijl nog eens 10.000 gulden moet worden ultgcge- Overigens verwachten de jongerenwerkers dat dit "nu echt de laatste keer is dat wij Schiepop moeten organiseren. Volgend jaar mogen da jonge ren van de centra die klus zélf op zich nemen." Hetvolledige programma van Schiepop '84 ziet ér als. volgt uit: Vrijdag 27 april tre den vanaf 18 uur achtereenvol-; gens op: de Meteors, Highway Chile en VOF De Kunst. Zater dag 28 april treden vanaf 14 uur achtereenvolgens op: Easy en Desmond Dekker (de laat ste samen met zanger Delroy. Williams en een Nederlandse begeleidingsband, Jah River). De kosten voor i bezoekers zijn per dag zeven gulden vijf tig;, In de voorverkoop kosten kaarten vijf gulden. De voor- verkoop vindt plaats in de Schiedamse jongerencentra en in de platenwinkels. ROTTERDAM "In deze wijk zijn, zoals in veel oude wijken, potentiële CP-stem- mers aanwezig. Mensen die in benarde omstandigheden leven zoeken een uitlaatklep voor hun onvrede en het gemakke lijkste.is dan om de buitenlan ders van alles de schuld te ge ven. Wij zeggen dan: het is niet de schuld van de buitenlanders dat jullie huizen verkrotten, maar van de huisjesmelkers." Dit zegt Jans ("achternaam er liever niet bij uit veilig heidsoverwegingen"), één van de actievoerders van het pasi opgerichte comité voor ver-' draagzaamheid en tégen de Centrum Partij en discrimina tie. Op initiatief van de Bewo ners. Organisatie Liskwartier is het comité ontstaan: "We zijn vooral bezig met acties te gen de CP, met het oog op komende verkiezingen", ver- - telt Jans. Eén van die acties is het wegkalken en overschilderen van "bepaalde" leuzen en affi ches or muren en schuttingen en het verspreiden van zoge naamde tegenfolders: "De CP doet aan discriminatie en het gevaarlijke is dat ze mensen misleidt door in hun verkie zingsfolder "een schone lucht en een schoon milieu" boven aan te zetten. Zodra een straat "befolderd" is door de CP gaat zodoende onze folder er ach teraan om de mensen te waar schuwen tegen deze partij", al dus Jans. tegenfolder staat onder dat het Liskwartier er voor iedereen is. Eén van de comité-leden vertelt dat som mige wijkbewoners er een pro bleem van maken als ze bui tenlanders als buren hebben. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Jaap en Corrie Poot (hij 70 en zij 63) gaan nog steeds naar het Holy- ziekenhuis voor de aportkeu-" ring. Jongelui in de wacht ruimte zeggen dan: "Hé, ko men jullie voor de keuring of blijven jullie hier?" Het echt paar Poot, dat er met vliegen de Nike-achoenen ai meer dan 6000 kilometer op heeft zitten, kan er niet boos óm worden. Integendeel, het streelt een beetje hun IJdelheid. Vier keer de Vierdaagse, de Zeeuwse Driedaagse (3 maal 30 kilometer) en de Winterse- rie (10 maal 25). Dat waren in de afgelopen acht jaar hoogte punten In hun wat verlate wandelcarrière. Er tussendoor iedere zaterdag zo'n 25 kilome ter in de omgeving van Vlaar dingen, In al die jaren nog nooit dezelfde route gelopen. De .tegenslagen horen er ook bij. De winterwandelingen worden.ook gelopen als 's mor gens vroeg de sneeuwvlokken en hagelstenen met wind kracht zeven tegen dc ramen slaan. En Corrie heeft tijdens de Vierdaagse bijna een keer gehuild'toen haar voeten hele maal open lagen, Het vocht uit de blaren gutste uit haar schoenen. De "Pootjes", zoals zij in de wandelingkringen bekend staan, zijn de motor achter de Dinsdag Ochtend. Wandelaars IDOW) in Vlaardingen., Op de ze dag verzamelen zich door gaans zo'n 25 wat oudere wan delaars in de kantine van de Hollandiaan en pakken de bus ergens naar toe. Aanstaande dinsdag staat de 'omgeving van Schipluiden op het pro gramma. De Pootjes regelen alles. "Misschien een beetje onde mocratisch," zegt Jaap. "Maar anders komt er niets van te recht. Ik heb eens een keer an dere wandelaars iets laten re gelen en dat liep helemaal in de soep." Hij is visueel gehandicapt. Zo'n twaalf jaar geleden ging Jaap met vervroegd pensioen omdat hij als kantinebeheer der de boekhouding niet meer goed kon doen. Na een operatie mist hij de lenzen in beide ogen. Achter de geraniums zit ten is niks voor hem en zo kwam hij op het Idee te gaan wandelen. - Het was meteen raak. De Pootjes stortten zich onge traind op de Vlaardingse Avondvierdaagse. Jaap ging de eerste avond van z'n stok- kie. zo zenuwachtig was hij. Maar hij heeft 'm helemaal uitgelopen.Zijn vrouw Corrie was en is onmisbaar voor hem. Zowel mentaal als in prakti sche zin. "Vroeger moest ik 'r goed vasthouden anders knalde ik zomaar ergens tegen op. Nu gaat het iets beter met mijn ogen. Ik zie tenminste weer het verschil tussen een man en een vrouw. Ik pakte vroeger wel eens de arm van een mannelij ke wandelaar. Ja, dan dacht ik dat 't Corrie was," herinnert Jaap zich. Van het grote werk blijven' ze af. Corrie: "Nee. dat kunnen we niet meer opbrengen. Er zijn wlnterseries in de Rand stad van 10 maal 40 kilometer. We hebben één keer een serie van vijf 40 kilometer-wandelin gen volgehouden. Toen we thuis kwamen, het was al don ker, waren we nog te moe om iets te eten." Hij: "Er liepen van die mannen bij die 's nachts niet konden slapen als ze niet binnen de zoveel minu ten de afstanden hadden afge legd. Dat hoeft voor ons niet meer." Maar toch, na enig peinzen: "Je was de volgende ochtend wel zo fris als een hoentje. Je bloed voelde je door je hele li chaam stromen. Dan had je zo weer zin om nog eens 40 kilo meter te lopen." "Het is een ziekte," vindt zij. "Als we niet lopen of 's nachts in bed geen plannen kunnen maken voor een wandeling, missen we iets. We zijn er aan verslaafd geraakt. Vorig jaar brak ik tijdens gymnastiekles een pees in mijn voet. Zeven maanden heb ik niet kunnen wandelen. Dus ook de Vier daagse in Nijmegen hebben we gemist. Mij zien ze nooit meer in de gymnastiekzaal. Wande len vind ik veel belangrijker." Op dinsdag doen de Pootjes een stapje terug. Zij moeten zich aanpassen aan de conditie van de overige DOW-ers. De oudste wandeiaarster is im mers 84. Het gaat om de gezel ligheid. niet om het tempo en de afstand. Toen twee jaar ge- leden het groepje voor het eerst bij elkaar kwam. waren er al snel wat mensen ontevre den over de opzet. Zij wilden wat meer vaart en splitsten zich af. Afgelopen dinsdag vierden de trouwe leden"een beschei den feestje vanwege het 2-ja- rig bestaan. Volgens Corriei zou het wachten op een lus trum fout zijn. "Voor de oude mens is ieder jaar belangrijk," zegt ze. "We houden er reke ning mee dat sommige DOW- ers er plotseling niet meer zijn." Jaap ween "Het gaat er ons om de mensen uit hun bejaar dentehuizen te krijgen. Ge woon lekker lopen en leuke dingen tegenkomen onderweg. Zoals bij een tuinder ln het Westland vragen of we bij hem koffie mogen drinken. Ik heb een enorme behoefte om mijn vreugde op andere mensen over te brengen. Als de men sen dankbaar zijn en er ook lol in hebben is dat .mijn belo ning." V Het samenstellen van de route voor de DOW-ers is voor de Pootjes al een feest. Jaap Poot, die de kranten niet meer kan lezen, krijgt iedere twee weken een gesproken nieuws brief op een cassettebandje met regionaal nieuws. Vooral de wegopbrekerijen en veran deringen van buslijnen wil hij graag horen. Om er een beetje rekening mee te houden. Want wie onderweg moe wordt, kan langs de route altijd de bus ne men, terug naar huis. Voor henzelf zijn de routes kinderspel. De Pootjes hebben thuis zo'n dertig paar schoe nen, geschikt voor ieder type terrein. Korea-stampers, berg schoenen, gewone schoenen en de vederlichte sportschoenen met ingebouwde vering en bre de zolen om wiebelen te voor komen. Ze gaan volgende maand naar het Zwitserse Bern om daar twee dagen te lopen. En de Vierdaagse van weer voor de deur. "De conditie wordt beter. Ik geloof dat je met wandelen heel oud kunt worden." De 43-jarige vrouw G. H. J. uit Schie dam is na een bot sing met haar bromfiets in het Schieland-Zieken- huis opgenomen. Zij liep een hersen schudding en zwa re kneuzingen aan het linkerbeen op. De vrouw wérd op de kruising van de Burg. Van Haaren- laan en de Parkwég aangereden door een personenauto van de 41-jarigè P. J. S. uit Pooriugaal. Beide weggebruir kers hebben ver klaard dat hun stoplicht op groen stond. Uit een schuur in de Dacostastraat ln Vlaardingen zijn een boormachine, een schuurvoet én een decoupeerzaag gestolen. De waar de van het gereed schap Is 425 gul den. Ook werd in- gebroken in een woning aan de Ja- cob van Heems- kerkstraat. Daar werd eën geldbe drag van 50 gulden weggenomen. Een bedrijfspand aan de Van Heek straat in Schiedam is bestolen van eert doos met 20 kilo sateh, tér waarde vn 250 gulden. De Nederlandse Christen Vrouwen •Bónd afdeling Hoek van Holland houdt woensdag 18 april een bijeenkomst, om 19 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Ma- husstraat: Spreker zal zijn ds. Hamoen uit 's Gravenzande. Het is overigens de laatste bijéénkomst van de vrouwen- bond dit seizoen. In de gemeentebi bliotheek van Hoek van Holland is tot 1 mei een expositie te zién van Chinese "boerenschilde- rljen". Het gaat om werk van zogehe ten "zondagsscftil- ders" uit de Chine se provincie dins- ham. De onderwer pen hebben veelal betrekking op het dagelijks léven van wonen, werken en vrije tijd. De biblio theek is op elke werkdag en op za terdagochtend ge opend. De stichting Men- seniri Nood in Hoek van Holland houdt dinsdag 17 april haar halfjaarlijkse kledingactie. Tus- sen 19 en 20.30 uur kan het publiek overtollige kleding, schoenen, brillen, dekens,gordijnen •en stoffen lappen afleveren in de Ge reformeerde Kérk aan de Mahus- straat. De spullen worden verkocht voor het goede doel. VLAARDINGEN De Vlaardingse po litie Is op zoek naar getuigen van een aanrijding, die woensdag heeft plaatsgevonden op de Blokmakers- plaats." Twéé perso nenauto's kwamén daar met elkaar in botsing rond 19.15 uur. Eén van de auto's, waarin drié, mensen zaten, Is na de botsing snel doorgereden. Eventuele getuigen kunnen zich wen den, tot dé wacht- I commandant van de gemeentepolitie Vlaardingen, tel. 342355. va HOEK VAN HOL LAND Ter gelei genheid van het 25-jarig bestan;van de Stichting Hum- nitas worden deze maand enige fees telijke activiteiten gehouden in het verzorgingstehuis Bertus Bliek. Op het programma staan: op 17 april een jubileumshow van de medewer kers van het Huma- nitashuis De Leeuwenhoek, geti- tel „De andere kant van het personeel" (aanvang 19.30 uur); op 24 april v volksdansen vanaf 10.30 uur; op april wordt om 19.30 de film „Juliana in ze ventig bewogen ja ren" vertoorjd en •op 30 april wordt Koninginnedag op speciale wijze in het tehuis gevierd. MAASSLUIS In de Maassluise Ko ningshof zijn deze en volgende maand „maritieme teke ningen" van de Rotterdamse kuns tenaar Hans Teu- nissen te zien. Teu- nissen, als teke naar autodidact, tekent al vanaf zeer jeugdige leeftijd onderwerpen uit' met name de zee^ sleepvaart. In binnen- en bui tenlandse maritie me bladen is reeds veel over zijn werk gepubliceerd. Teu- nissen is van oor sprong uit Maas sluis afkomstig. Dat Is aan zijn werk te zien, waarin veel sleepboten van Smit International zijn terug te vinden. Dat bedrijf heeft tot voor enkele jaren Maassluis als thuis haven gehad. Hans Teunlssen is ook sterk geïnspireerd door het werk van zijn vader, die voor Smit jarenlang fo toreportages heeft gemaakt. De kunstenaar te kent met olieverf, inkt en potlood.-De Koningshot is ge- vestigd aan de'- - Ulverlaan 20 in Maasluis. De ope- - nlngstljden zijn: Maandag tot en met vrijdag van 19-22 uur, zaterdag; en zondag van 9-.13 uur. (Van een onzer ver slaggevers) VLAARDINGEN Met oog op het na derende paasfeest heeft het Vlaar dingse Kolpabad de Paashaas 300 eieren laten ver stoppen op het bui- tenterreln. De Vlaardingse jeugd wordt op Goede Vrijdag (20 april) uitgenodigd om te pogen de eieren weer terug te vin den. Kinderen van 6--12 jaar zijn van- at half twee in het zwembad welkom. Onder de 300 eieren bevinden zich ook een gou den, een zilveren en een brozen ei die bij ontdekking goed zijn voor ex tra' prijzen (vr ij- kaartjes voor het zwembad). De toe gangsprijs" is een gutden. Na afloop van het zoeken der eieren kunnen de kinderen zwem men. Het Kolpabad is gevestigd aan de Broekweg 9 in Vlaardingen. SCHIEDAM - Vanaf maandag 16 april wordt de Hoofdstraat Schle- dam-Zuid) voor on geveer twee weken afgesloten voor het verkeer. Die maat regel wordt geno men In verband met de aanleg van een nieuwe riole ring. Het verkeer wordt in die perio de omgeleid via de Oranjestraat, Nieu we Haven, School straat, Willem de Zwijgerlaan, Stad houderslaan en Willem de Zwijger laan en omgekeerd. HET VRIJg VOLK ZATERDAG 14,APRIL.1984 Schiedam

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1