Ziekenhuis lonkt ook naar Stadspost Vier'feestjes9 in Beatrixpa Man ramt drie auto's total loss Jeugdland zag Pasen even over het hoofd Ravage op rijksweg: urenlang oponthoud Inwonertal 61 kleiner mm m Treinen rijden ook naar strand Sloopterreinen worden gesaneerd Boemerang wil met Posthoorn praten Nieuwe dansrage schokt en golft Jaguar nog zoek Kortaf li^ti Tion xkrb In anrl no I l An iiit CV-ketels weg m mmmm ws (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ook Schiedam is in de markt voor de Olympische Spelen in 1992. De Wielerbaan in sportpark Harga en de Margriethal zouden het strijdtoneel kunnen worden van een stukje van dit grootste sportevenement ter wereld. De gemeente Rotterdam heeft het Stadskantoor om informatie gevraagd over de beide accommodaties. De Maas stad heeft zich kandidaat gesteld om de spelen te organiseren. Wielerbaan De Wieler baan Schie dam wordt op dit mo ment onder worpen aan een renova tie beurt Na jarenlang niet te zijn gebruikt, wordt de baan weer opgeknapt door de stichting die de sportac commodatie in beheer heeft Wel licht draaien hier in '92 kandidaten voor Olym pisch Goud hun rondjes. INZET: Burgemees ter Reiniers Scheeres van Schie dam zou het "prachtig" vinden als de Olympi sche Spelen ook naar Schiedam komen. Margriet „Eet loopt weer als een trein," zegt Joop van Broekhoven coördinator van Jeugd land, over het spelcir- cuit met on der meer voetbal op het Edison- plein in Oost (foto). Milieu Goedkoop Vraagtekens Patiënten CDA f- w HET VRIJE VOLK schiedam 18 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Na de ge meente Schiedam lijkt het Schieland-Ziekenhuis de tweede grote klant te worden van het particuliere bedrijf Stadspost. In de Schieland- Krant (het personeelsblad van het ziekenhuis) van deze maand wordt gemeld dat bin nenkort een proef wordt ge nomen met enkele grote par tijen post. Het gaat daarbij om post met een bestemming binnen de stad. De gemeente Schiedam is al enkele maanden bezig met onderhandelingen met het bedrijf Stadspost. Volgens C. Gouw, chef algemene zaken van de gemeente, worden de laatste juridische.-haken en ogen weggewerkt. Hij heeft alvast een brief gestuurd naar alle gemeentelijke diensten, die hij vraagt zelf standig niets te ondernemen. Stadspost, dat nu bijna een half jaar draait, heeft één wettelijk probleem: het is verboden om postbezorging te doen voor meer dan één af zender tegelijk. Dat geldt echter alleen voor brieven. Gouw (gemeente): „Onze ju risten zijn bezig uit te zoeken wat je nu onder een brief moet verstaan. Als je het drukwerk noemt, of een nota, dan geldt die wet misschien niet meer." Het bedrijf Stadspost is voor de PTT een duchtige concurrent. Op de bezorging kan een klant per brief of stuk drukwerk al gauw enke le dubbeltjes besparen. De gemeente Schiedam bijvoor beeld denkt in totaal een be drag van 40.000 gulden te kunnen bezuinigen, door met Stadspost in zee te gaan. Volgens de directeur van de PTT-Schiedam, A. Grin- wis, is informeel overleg gaande tussen de PTT en de gemeente. Die besprekingen bestempelt hij als „vertrou welijk". Hij wii wel in het al gemeen iets kwijt over Stads post. „Dat bedrijf haalt de balle tjes uit de soep. Het bezorgt alleen in Schiedam, logisch dat dat goedkoper kan. Wij slepen voor onze klanten ook een brief naar Schiermonnik oog. Dat moet men niet ver geten," aldus Grinwis. Hij vreest dat de PTT-Schiedam arbeidsplaatsen zal verlie zen, als grote plaatselijke klanten „overlopen" naar de concurrent. De FTT-directeur stelt vraagtekens bij het legale karakter van Stadspost. „Als je drukwerk tegen de lamp houdt en het blijkt toch een brief te zijn, dan zit je fout. En een rekening, dat is ook een brief. De gemeente moet uitkijken dat zij niet bewust aanstuurt op het overtreden van de wet." SCHIEDAM Het Beatrix park, ten noorden van rijks weg 20, wordt tijdelijk ex tra aantrekkelijk gemaakt voor de recreatie. Op vier zondagmiddagen in mei en juni staan culturele evene menten op het programma. De eerste keer, op zondag 13 mei, treden in het park een Turkse dansgroep, een big band en een clown op. Centrale presentator die dag is wethouder Herman Posthoorn. De culturele middagen zijn een initiatief van A. van Puyvelde, opbouwwer ker in Schiedam-Zuld. Hij heeft de Schiedamse ge meenschap, de Turkse en Surinaamse verenigingen en de streekmuziekschool enthousiast weten te maken voor zijn idee. De verwach ting is dat de middagen op veet belangstelling van het publiek kunnen rekenen, dat toch al in groten getale van het Beatrixpark ge bruik maakt op zondagmid dag. De drie andere data van evenementen in het park zijn 27 mei, 10 juni en 24 ju ni. Globaal denkt de organi satie voor die dagen aan dan3, liedjes, voordrachten en misschien een vuurvre ter. Schiedam wordt ook Olympisch Burgemeester Relnier Scheeres zou het "prachtig vinden" als onderdelen van de Spelen, die om de vier jaar worden gehouden, naar Schie dam komen. "Hoe meer wij in ternationaal in de schijnwer pers komen, des te beter dat is," vindt hij. De contacten tussen Rotter dam en Schiedam verlopen tussen ambtenaren. Het ge meentebestuur is officieel niet op de hoogte van de interesse die Rotterdam heeft voor de Schiedamse - "sportarëna's". "Ais Rotterdam werkelijkde' spelen krijgt, kan daarvan best een deel naar Schiedam," vindt,Scheeres. Volgens wethouder Luub Hafkamp (Sportzaken) zal Schiedam geen 'nee' zeggen te- ge'n de Olympische Spelen. "Er moeten eerst wel wat zakelijke vragen beantwoord worden. Welke voorzieningen er moe ten worden getroffen, wat moet de capaciteit van de ac commodaties zijn. Dat moet toch allemaal aan de Olympi sche eisen voldoen." Toen het college van Burgemeester en Wethouders hoorde dat Rotter dam zich als kandidaat had ■opgegeven, werd ai voorzichtig rekening gehouden met een stukje spelen in Schiedam. "We hebben het er wel eens over gehad," zegt Hafkamp. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tot ver in de ■ochtend is de politie gisteren bezig geweest met het oprui men van de ravage op rijks weg 20, die was ontstaan na een verkeersongeval in de och tendspits. Bij die werkzaamhe den zijn ook de dienst gemeen tewerken, de brandweer en rijkswaterstaat betrokken ge weest. Het verkeer rond Schie dam heeft urenlang vastgeze ten in files. Bij het ongeval, dat om vijf voor half acht plaats had, wa ren vier voertuigen betrokken. Een grote vrachtwagen was gekanteld en blokkeerde het grootste deel van de rijbaan. Een andere vrachtauto is in de vangrail gereden. Twee perso nenauto's, waaronder een auto van de wegenwacht, konden niet tijdig remmen en botsten bovenop de vrachtauto's. De bestuurder van de gekan telde vrachtwagen was er het slechtst aan toe. Hij raakte be kneld in zijn cabine en moest door brandweer en artsen wor den bevrijd. De man is met verwondingen overgebracht naar het Dijkzigt-ziekenhuis. Hij is bulten levensgevaar. De bestuurder van de wegen wachtauto raakte licht ge wond. Door de stremming van de rijksweg (het ongeval gebeur de even na de afslag Schie- dam-Noord in de richting Rot terdam) hebben zich kilome terslange files gevormd. Al bij Maassluis kon het verkeer op rijksweg 20 niet meer rijden. Ook rijksweg 19 zat potdicht. De aansluiting van die weg op rijksweg 20 is juist enkele hon derden meters voor de plaats van het ongeval. Door de „gi gantische" verkeerstoevoer werd de Beneluxtunnel voor enige uren afgesloten, aldus de politie. Met grote kranen is men tot ongeveer half twaalf bezig ge weest de vernielde voertuigen (alle vier zijn total-ioss) van de rijbaan te verwijderen. SCHIEDAM Onbekenden hebben uit woningen in aan bouw in Woudhoek Noord voor veertigduizend gulden aan cv- ketels gestolen. De bult was eigendom van het bouwbedrijf Wilma. Voordat zij de nog on bewoonde panden binnengin gen stalen zij eerst de sleutels uit een kluis in de directiekeet. Deze wisten zij door een ruit in te gooien binnen te komen. Uit de kluis namen zij ook gereed schap mee waarmee zij later de cv-ketels los maakten. Tien woningen werden door de wetsverbrekers "ontdaan" van de cv-ketel. De daders moeten volgens de politie met groot materieel zijn uitgerukt. Aanvankelijk voldeed de wielerbaan in sportpark Harga (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Drie auto's raakten gisternacht total loss na een luidruchtige botsing op de Mgr. Nolenslaan. Het onge val werd veroorzaakt door een Schiedammer die er een ge perforeerd oog en diverse snij- wonden aan over hield. De man, die volgens de politie (vermoedelijk) teveel alcohol houdende dranken tot zich had genomen, verloor de macht over het stuur en klapte in vol le vaart op twee geparkeerde wagens. De ongelukkige werd opgenomen in het Schieland ziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het aantal in woners van Schiedam is in de maand februari afgenomen met 61, van 69.800 naar 69.739. Dat blijkt uit cijfers van de af deling burgerzaken van de ge meente. De daling wordt voor al veroorzaakt doordat minder mensen zich in Schiedam heb ben gevestigd. Het aantal ver trekkende Schiedammers is namelijk ook minder gewor den. Er werden in februari 66 kin deren geboren (tegen 64 in ja nuari), terwijl 60 mensen over leden (januari: 78). In Schie dam vestigden zich 171 men sen (januari: 218); 238 Schie dammers keerden hun stad de rug toe (januari: 253). -"-v niet aan de Olympische eisen. De baan zou dan 333)4 meter lang moeten zijn en zeven me ter breed. Nu blijkt dat deze maten niet meer gelden en de baan, 250 meter lang en vijf meter breed, toch in aanmer king komt. "Het is de enige baan in de omtrek die groot genoeg is," zegt Bert Verkalk van de Rotterdamse secreta rie-afdeling voor Sport en Re creatiezaken. Voor een wielerbaan hebben de organisatoren zo'n vijf mil joen gulden uitgetrokken. "In de plannen is een geheel nieu we baan begroot. Door de Schiedamse wielerbaan te ne men besparen we geld," zegt Verkalk. Intussen is de stichting die de baan in beheer heeft, bezig met een renovatiebeurt. De wielerbaan is in jaren niet ge bruikt. Volgens Verkalk zijn er vol doende parkeermogelijkheden en is de baan goed bereikbaar voor het publiek. De Olympi sche voorschriften stellen dat een wielerbaan vierduizend toeschouwers moet kunnen herbergen. De baan in sportpa leis Ahoy is te klein om voor de spelen in aanmerking te ko men. Sporthal Margriet staat op de nominatie voor de voorron des van het handbal. "Ik heb wel geruchten vernomen maar ik weet officieel nergens van," zegt sporthaldirecteur L. van der Kraan. Hij wijst Olympi sche Spelen in 'zijn' hal niet af. SCHIEDAM Joop van Broekhoven kan tevreden zijn. Ook dit jaar mag Jeugdland zich weer verheugen in een ruime belangstelling van jong Schiedam. „Het loopt weer als een trein," zegt de coördinator van het „circus" dat in de paasvakantie als vanouds weer door de stad waart. Een „rodeo-fiets", "hoepels, een fietsroute met hindernis sen, een skelter. Het zijn zo en kele attributen die gistermid dag op het Edisonplein ter be schikking stonden van de jeugd. Het spelclrcuit was „ge land" in Oost. Later dan de be doeling was want er moest nog „wat gerepareerd worden aan de skelter" en dat moest in Rotterdam gebeuren. Met acht vrijwilligers trekt Joop van Broekhoven deze week door de stad. „Het zijn een stel razend creatieve men sen," zegt hij. Zo kwam het ook dat gisterochtend nog „snel even" wat eieren bij een boer werden gehaald om de „creati viteit" op het Hof van Spaland niet in de soep te laten lopen. „We hadden er helemaal geen rekning mee gehouden dat de kinderen eieren wilden verven. Normaal valt de va kantie ook na Pasen. Maar dat is voor ons geen probleem. Er werden gewoon vijftig eieren bij een boer gekocht," aldus Van Broekhoven. Morgen strijkt de Jeugd landkaravaan neer op het Fa- brlplein waar vanaf tien uur 's ochtends de creativiteitsgroep actief is. Om twee uur begint op het Excelsior'20 veld in het Beatrixpark de Wandelspeur tocht (tot half twee inschrij ven) en gaat de creativiteits groep naar het Edisonplein. HOEK VAN HOL LAND De treinen van de Nederlandse Spoor wegen rijden sinds enke le dagen weer door naar het station Hoek van HollandStrand. Dat bespaart strandbezoe- kers een extra wandel tocht van een halve kilo meter. Tijdens de win termaanden moesten zij vanaf het station Hoek van Holland-centrum naar het strand iopen. Het is overigens voor het eerst dat de NS al zo vroeg in het jaar de trei nen laten doorrijden. Voorheen deden de trei nen alleen het Strand- station aan op feestda gen en bij echt strand weer. Het vroege voorjaars zonnetje, dat misschien ook tijdens de Paasda gen blijft schijnen, heeft de NS doen besloten de strandtrein (weer of geen weer) in te zetten. Wie het aandurft een frisse duik te nemen in het zeewater, wordt nu voor de 'deur' afgezet. WOENSDAG 18 APRIL 1984 SCHIEDAM De gemeente Schie dam hoopt in de zomermaanden te beginnen met de sanering van auto sloopterreinen aan de Schlekade, De grond onder de ter reinen, die is ver ontreinigd, wordt afgegraven. Er ligt een plan klaar om zes nieuwe, verhar de terreinen aan te leggen. Ook wordt een grote loods ge bouwd om de auto slopers een over dekt onderkomen te geven. Momenteel wordt nog gewacht op een hinderwetver gunning, die on langs bij het open baar lichaam Rijn mond is aange vraagd. De vergun ning is nodig omdat de gemeente de af gegraven grond aan de overkant van de straat wil opslaan. De grond bevat metalen en lood; een verontrei niging, die door de gemeente "niet ernstig" wordt ge noemd. Milieu-ambtenaar R. Vredenbregt van de gemeente Schiedam meent dat door de aanleg van de nieuwe sloopterreinen "de werkgelegenheid wordt gewaar borgd. De nieuwe milieuwetgeving zou er wel eens toe kunnen leiden dat over een paar jaar de huidige terrei nen moeten wor den gesloten, door die verontreiniging. Wij willen de auto sloop nu milieu vriendelijker laten verlopen." Onderwerp van dis cussie tussen de autoslopers (af komstig van het naburige woonwa gencentrum) en de gemeente is de huurhoogte van de loodsruimten. Die wordt door veel autoslopers als duur ervaren. Vredenbregt: "Zij moeten zich reali seren dat ze al goedkoop uit zijn, omdat op het pro ject een stevige rijkssubsidie zit. Bovendien: een overdekte plaats heeft veel voorde len. Je kunt er spullen opslaan en in de winter door werken." Zowel de loods als de zes terreinen worden voorzien van vloeistofdichte vloeren, om veront reiniging van de. grond in de toe komst te voorko men. Het rijk be taalt daaraan voor drie ton mee. De overige kosten, eveneens drie ton, wordenop de ge bruikers (de auto slopers) verhaald. SCHIEDAM Stichting Radio Boemerang wil snel een gesprek heb ben met wethouder Herman Posthoorn. De stichting ver wondert zich over Posthoorn's me ning dat een lokale omroep overbodig is,'als radio Rijn mond meer zend tijd zou krijgen. Bo vendien heeft de wethouder in een interview door een plaatselijk blad de positie van Boeme rang in twijfel ge trokken. Boemerang is al enige jaren bezig met de voorberei dingen van een lo kale omroep. "Dat is niet te vergelij ken met radio Rijn mond," aldus M. van Rorije van Boe merang. "Wij willen aan hee! andere dingen aandacht besteden. Ook aan iets als een voet balclub, een vereni ging. Lekker dicht bij de mensen. Ter wijl Rijnmond al leen het belang rijkste nieuws neemt." Posthoorn heeft zich ook hardop af gevraagd of Boe merang "het wei moet worden" als er ooit sprake van lokale radio zal zijn. "Misschien komen er wel andere kan didaten," aldus Posthoorn. Van Rorije, in reac tie: "De wethouder is er niet van door drongen dat de wet stelt dat een lokale omroep represen tatief moet zijn. Boemerang heeft tientallen Schie damse organisaties in zijn bestuur ver zameld. Dat kan niemand ons na doen." Wethouder Post hoorn zegt desge vraagd dat hij for meel nog nooit van het reilen en zeilen van .stichting Boe merang op de hoogte is gesteld. "Ik heb nog geen oordeel over Boe merang, maar dat komt na dat ge sprek wel. Wel vraag ik me af of er geld is in Schiedam voor een lokale omroep. Het is voor het ge meentebestuur on verteerbaar als de inwoners het moe ten gaan betalen, via het kabeltarief. In deze tijd kunnen de woonlasten niet verder omhoog," aldus de wethou der. - A* VLAARDiNGEN Schokkend, trillend en golvend zullen talloze kinderen in de Drevenbuurt in Vlaardingen-Hoiy zich op 24 april op straat begeven. Tientallen kinderen hebben zich aange meld voor een cur sus die hen de nieuwste dansrage uit de New Yorkse Bronx moet bij- brengen. De zwarten uit deze armoedige Ameri kaanse stadswijk begonnen er mee: electric boogie, bo dy popping en break dancing. Sommigen kunnen er hun boterham mee verdienen en ontsnappen zo aan de wurgende hon ger en ellende. An deren zijn minder bekwaam maar hebben in ieder ge val een nieuwe be zigheid die het le ven in de Bronx draaglijk kan ma ken, In Maassluis zijn drie Jongens even eens bevangen door de nieuwe danspasjes. Harvey Naarden, Ron Bru ce en „E.T.-boy" Rob Bosma hoeven met hun acrobati sche kunsten niet de ellende te ver geten want zo erg Is het met Maas sluis niet gesteld. Wel zijn ze er door bezeten. Het trio- tje reist de regio af om hun „ziekte" te promoten in disco theken en kleine zalen. Gisteren haaiden zij de jack pot in de kantine van handbalvereni ging De Hollan- diaan aan de Es- doorndreef. The Magnificent Force, want zo he ten zij, is inderdaad een schitterende kracht uit buurge meente Maassluis. Om de beurt lopen zij de vrij gehouden middenruimte van de handbafkantine in en geven een de monstratie op bij passende muziek die door een com- - puter lijkt te zijn samengesteld. Om even het on derscheid te ma ken, het electric boogle-effect wordt voornamelijk ver kregen door met de armen en de romp golvende bewegin gen te maken. Zoiets als een Gei sha doet uit Japan. Het body poppen gaat met schok kende bewegingen. Soms schokt alleen het hoofd of de romp, af en toe trilt het hele lichaam alsof de danser een forse stroomstoot krijgt. Break dan cing tenslotte speelt zich hoofd zakelijk op de grond af. Men maakt wilde buite lingen, een hand stand of men ligt op de gekromde rug, de ledematen omhoog, rondje te draaien als een.op hol geslagen brom tol. - CiT VLAARDINGEN Het mysterie van de 'zoekge raakte* Jaguar nadert ztjn ont knoping. In Brtei- ie is ln verband hiermede de 26-ja- rige Vlaardlngse E. 8. aangehou den. Hij wordt De Patiënten Be langen Vereniging Schiedam (PBVS) heeft sinds kort een aantal spreek uren in diverse wij ken van de stad. Zo kan men elke tweede donderdag van de maand te recht in wijkcen trum De Bever, el ke derde donder dag In de Blauwe Brug en de daarop volgende donerdag in de 4 Molens. De verdacht van ver duistering van de oldtimer Jaguar, die een waarde van 75.000 gulden heeft. De auto is nog niet terecht. De. verdachte zou de versche ping van de auto naar Amerika re- spreekuren zijn op alle dagen van twee tot vier 's mid dags. De PBVS is dag en nacht be reikbaar op tele foonnummer 73.15.17. De afdeling Schie dam van hét CDA heeft een'We&P krantje dat „facet ten" heet. Dit krantje komt in de plaats van het geien. Daar «du het automobiel, worden verkocht. De Jaguar kwahr» echter nooit bö». het schip aan?T)e eigenaar deed^o- rlge week aangif te bij de politie. vroegere „Schle- dam" dat om flnan- ciële redenen stop- gezet moet worden. ;ïr* Het eerste nummer wordt voor een groot deel volge- - schreven door frac- tievoorzltter Plet Roosen met onder Sfe andere een artikel over Wilton Fijtf-. an lM noord en een in*® Memorlam onlangs plotsellna, overleden Jan döï "Sr Koning. -T*»

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1