Klem popfestival op Westhavenplaats Vlaardingen Maassluis Schiedam Familiedag bij PPSC Zilver voor voorman P. van der Velden Buwman protesteert b|| Ie paal museum Groenoord niet hoofdklasse Extra prijzen in jeugdwielerronde Buitenbad Dol-Fijn gaat 9 mei open ó--- h-K'l '■'■■/-."X vï-Uv-s» Koninginnedag 1984. Wie de prog%nma's van. Schiedam, Vlaardingen en Maassluis bekijkt, moet wel tot de conclusie ko men, dat niemand zich deze dag hoeft te vervelen. Schenkt Schie dam minder dan u denkt, dan zijn daar nog altijd de buurge meenten Rotterdam en Vlaardingen om feest te vieren. Wordt dé lucht in Vlaardingen verontreinigd met kwalijke dampen uit -Per)', nis en de Botlek, wat let u om naar Schiedam of Maassluis/te, gaan. En valt het feest in De Eerste Stad aan de Waterweg tegën, waarom niet de fiets of trein gepakt om in Vlaardingen feest te vieren? Op deze pagina het complete feestprogramma Koninginne dag is al ve le jaren vooral het feest van de jeugd: met toetertjes en verkleedpar tijen, koek kappen, de grabbelton of gewoon maar over straat flane ren langs al le festivitei ten. Voor zien van'pa- raplü of laten we dat dit jaar ho pen para sol. Kajuit Uitzet weg PTT post -rt 1 n-j-zi *ry HET VRIJE VOLK Schiedam FEEST! VLAARDINGEN Op de Westhavenplaats in Vlaardin gen treden tussen 14 en 16.30 uur achtereenvolgens De Steile Wand (foto boven) en-Der Po lizei op tijdens een klein pop festival, georganiseerd door de Stichting Popoverleg Vlaar dingen. -De Stéile Wand is een Neder landstalige band, die de afgelo pen weken vijfmaal of de tele visie en nog vaker op de radio was tè horen. De groep heeft twéé singles gemaakt, Marja en Kantoorklerk, waarvan de laatste een kans maakt op een 'bescheiden hitnotering. Bezet ting: Bobby Fosko (zang), Thijs van Gelder (gitaar). Ad Jenner (gitaar),.Anthony Del, Monte Lyon (drums) en Nils Naldehken (bas); Der Polizei is een van de meest opvallende Belgische bands van dit moment. De groep liet in Nederland voor het eerst duidelijk van zich ho ren op het Waterpopfestival in Wateringen. De groep maakt vrolijke, swingende muziek in de stijl van Kid Creole the Coconuts. Hun laatste single heet Knock Out Der Polizei be staat uit 11 personen, met een volledige blazerssectie, twee zangeressen en een muzieks- vermaker, die door het publiek rent. VERKEER Voor alle rijverkeer afgeslo ten van. 9 tot 18 uur. Westha- venkadè en OosthaVenkade tót aan dePrinses Julianabrug, Hoflaan' bij Oude Havenbrug, 'Schiedamseweg tussen Oude Havenbrug en Ida Maria de Raathstraat, Liesveldviaduct, Westhavènplaats, Korte Hoog straat, Dayer, Zomerstraat tussen Dayer en Prins Hen drikstraat, Veerplein, Waal straat, Kuiperstraat,Fransen- straat, Schoolstraat, West- nieuwland, Niéuwlandstraat. De bussen van de REIT, WSM en ZWN worden omgeleid via Binnensingel. Julianasingel. Schiedamsedijk, Westlandse- weg, Burg. Pruissingel, Van der Drifstraat v.v. KINDEREN Optochten van kinderen langs twee routes naar de Markt onder begeleiding van Liberté en De Pijpers. Vanaf 9.15 uur worden ballons met het opschrift "Juliana 75 jaar" uitgereikt bij de Stadsomroe per (10.15 -10.30). Jeugdbrand weer spuitwedstrijden voor kinderen van 3 t/m 12 jaar op de Westhavenplaats (11 - 13.30). Luchtkasteel en pakjes- klimpaal op het Veerplein, de monstraties i welpen-korfbal door leden van Oranje-Nassau (11:- 17). Kindertrein en paar dentram door het centrum, 's middags plus janplezier; vertrekpunt:} Achter het Veer plein';-kosten 50 cent (11 - 17). CJV-Jeugdfestijn in Triangel, Fransenstraat (10 - 18). Pop pentheater ".'"Lucas Goud zwaard, binnenplaats stadhuis (14,14.50 en 15.40 uur). Kinder spelen.op de Markt, ook kinde ren-In een rolstoel kunnen meedoen (14-16). WIJKVEBENIGINGEN Buurthuis Oost: kinderspe len, straattekenen, lampionop tocht,' jcrossfiets - demonstra ties, speurtochten, paalklim- men en Oranjebal met disco (10 -,22) ,- wijkcentrum 't Nieu- welant: fancy-fair, optocht met versierdefietsen (10 - 17). Wijkcentrum West: program - ma voor kinderen van alle leeftijden (10 -; 14): Wijkcen trum» De Heipaal:'kinderspe len/kermisachtige attracties, handvaardigheid, film (10 - 15). IKV-Holy, Olmendreef: kinderspelen, optocht met ver- sieriJé/fletsén,' disco (10 - 14) Persooneelsbouw, Cederdreef Kastanjedreef: kinderfeesten (10)Wijkvereniging Hoeven- buurt, wijkcentrum De Deel: kinderkennis (9 - 17.30) en Oranjebal (20 - 24). Instuif 't Vrondel: straatspelen. rom melmarkt en muziek (12 - 17). KINDEREN, AVOND Bobo Kindershow in de Lijn baanhal (19.45 - 20.45). Start lampionoptocht op het Lies veldviaduct (21.15), de route loopt om de Oude Haven, waar 12 vlotten met Bengaals vuur liggen. Muzikale begeleiding: Liberté, Thalita, Leger des Heils, De Jonge Pijpers en Be nelux (Schiedam), Défilé langs het stadhuis (21.40). SPORT Korfbal-toernooi op de ter reinen van Oranje-Nassau aan de C. Civilislaan (9 - 15). Wel pen voetbaltoernooi, terrein VFC Sportlaan (9.30 - 15.30). Straatvoetbaltoernooi, velden VDL (9 - 16). Sportwedstrijden 'gehandicapten te zamen met valide sporters. Lijnbaanhal (10 - 13). Schaak-simultaan, Veerplein (11 -17). Havenloop rond de Oude Haven: 13 uur, start jeugdprestatieloop (1 .ronde); 13.15 uur start jeugd wedstrijdloop KNAU-atieten (3 ronden); 13.55 uur; start wed strijdloop KNAU-atleten (5 ronden) en 14 uur: start presta tieloop (2. 3 of 4 ronden). Surf- wedstrijden op de Vaart (einde Watersportweg) (13 -17). Doelschieten in het Hof tegen Joop Hiele, doelman van Feyenoord (17.15: vertrek Lljn- baanhkl, 17.30 -18). MUZIEK Beiaardspel op het carillon van de Grote Kerk door Addie de Jong (10.00 - 10.30). Optre den van Vader Abraham op de Markt. Hij zingt op de melodie van "Bedankt lieve ouders" een feestlied voor de jarige prinses Juliana, waarvan de tekst is gemaakt door een Vlaardinger. Programma voor zieken én bejaarden in tehui zen (9.30 - 11.30): Liberté bij het Zonnehuis, Thalita bij Bil- litonflat, Harry van.Wezel bij MarnixÓat, Leger des Heils bij Meerpaal en Drieën-Huysén, Flardingha bijVaartland en Holy-zieLenhuis, Sursum Cor- da bij Wetering en Van Dijk's Amusementsorkest bij Valken hof. Veerplein: fantasy -..Drive- in show (11 - 17). Draaiorgels op diverse plaatsen in de stad (10 - I7y Country Western band Calyx: Waalstraat/Pater- straat .(11.15 - .11.45 en „12.30 - 13), Blokmakerplaats (13.15 13.45)Weeshuisplein (14 -1430 AUBADE Aubade: muziek en zang Maassluise Harmonie, feest- toespraak burgemeester Van Es, Oranjeconcert op de beiaard van de Grote Kerk door Gerard de Waardt. Markt (9 uur). •STEENDIJKPOLDER Rondgang drumband (10) vanaf 11 uur: zeepkistenrace, rollerskate, pony rijden, barbe cue, pannekoeken bakken enz. SPERWERSTRAAT Diverse kinderspelen zoals skippybal race, ballen gooien, sjoelen, doel schieten enz., speurtocht,, fiets versieren (10.30-13). WIPPERSPARK Kinderspelen (10.30-12), clown (12-12.30), rolschaats- wedstrijden (12.30-13.15), muzi kale optocht met drumband Melody en Twirl groep vanaf 't Stort naar het Wipperspark (13.15-14.25), demonstratie the Flying Dutchmen parachute springen (14.30-15.15), demon stratie hondenvereniging Do- berman Pinchers (15.15-15.45). Doorlopende activiteiten: pony rijden, rommelmarkt, loterij. SCHIETEN Schietvereniging Prins Hen drik, Sportlaan (achter VDL- terrein): schietwedstrijden voor iedereen (13-16 uur). THOOFD Hindernisbaan, volleybal, luchtkussen springen (vanaf 10 uur). Aankomst drumband Het Wapen van Maassluis, le vend ganzebord, rommel markt, poffertjeskraam, kin derspelen (vanaf 14 uur), Oranjebal (20). •PAARDEN Paardesportvereniging Lic- kebaert, terrein Westlandse- weg/Noorddijk (naast politie bureau): pony les, carrouselde monstratie, voltige, spring- wedstrijd en hoogtesprong (13-17.30). KONINGSHOEK-NOORD Vanaf 11 uur: ballonwed strijd, doelschieten, diverse kinderspelen. Om 15.30 uim trekking loterij. Vanaf 14 uur is .clown Ronald McDonald aanwezig, 16 uur: optreden. DIJKPOLDER sporthal Olympia en Polder huis. Kinderspelen (10-12 uur, inschrijven vanaf 9.30), fancy-' fair (12.30-17.30), prijsuitrei king kinderspelen én trekking, tombola-prijzen (17) en Oran jebal m.m.v. groep D.Z.N. (20). DE FLAT Wijkvereniging De Flat, bur- gemeesterswijk. Kindertien kamp (10-15), kermisattracties (10-15), vijfkamp voor volwas senen (14), prijsuitreiking, op tredens twee clowns (16-18). cn 15.15 -15.45). The Statequar- ter Jazzband, op de VL 77 in de Oude Haven (12.30 - 15). Green River Jazz-band, diverse plaatsen binnenstad (14 - 17). Dixyland-band de Postkwa- kers uit 's-Hertogenbosch. Markt (14 - 17). Feestconcert Animato, Holy en Vlaardlngse Dubbelmannenkwartet, Grote Kerk (20-21.30). HOBBY Miniatuur autoraces op het Lies velt-viaduct (11 - 14.30). Demonstraties Modelbootclub Vlaardingen, MarnixJaan/Dirk de Derdelaan (11 -16). SPEKTAKEL Sprong parachutisten van de Flying Dutchmen op een pon ton in de Oude Haven ter hoog te van de Visbank (9.45 -10.15). Optocht met 10 Tilbury's, start: parkeerplaats Holy-ziekenhuis (11), route via Zonnehuis en centrum. - Ringsteken in de Waalstraat (11.45 - 12.30). In de twee-wieiige wagentjes leden van het Vlaardings Vissers vrouwenkoor. Ballonvaart-pro gramma op v.v. Hollandiaan jn park 't Nieuwelant dcor de Haagsche Ballonclub; toegang 1 gulden, kinderen 50 cent (13 - 16). Paardenshow-programma op het Weeshuisplein door ma nege Hiliegersberg, demons traties smeden en zadelmaken (14.30 - 16.45), Vuurwerk Am- sterdam laar., eind Holyaingel (22.13 - 82.35). -DIVERSEN De klokken van alle kerken luiden de feestdag in (9 - 9.10). Feestelijke dagopening door burgemeester Van Lier. Hij laat op de Markt een tros bal lons op (10.35 - 10.45). Diverse stands met feestartikelen op het Veerplein (11 -17). DANSEN Oranjebal wijkvereniging Hoevenbuurt, zaal De Deel, Baarnhoeve (20 24). Oranje bal met disco,: Buurthuis Oost, Oosterstraat (tot 22 uur). Oranjebal CJV. gi ouw Trian gel, muziek: Ovatii rt (20 - 24). KERMIS f Erasmusplein: 22 april t/m 5 mei met uitzondering van zon dag 29 april eh 4 mei vanaf 18 uur. ROLSTOEL BIJ de meeste activiteiten, is ruimte gereserveerd voor rol stoelgebruikers. In Schiedam begint Konin ginnedag om 8 uur met het lui den van alle kerkklokken. Ver volgens wordt het volgende programma afgewerkt: 9 uur Aubade door leerlingen van de scholen in Kethel en Groen- oord, plein N.H.-kerk Kethel. Muziek: Harmonieorkest Sint Radbouw en K. v.d. Meer (pia- no). 10 uur Schietwedstrijden in het clubgebouw van „Schiedam" aan de Lange Haven 75a: jeugdwedstrijden, vrijè baan wedstrijden, geluksbaan en kampioenschap van Schiedam (tot 18 uur en van 19-22 uur). Straattekenwedstrijden: schoolplein Sint Martlnus- school, Iepenlaan, (Kethel en Bijdorp), Schoolplein Mgr. Bekkersschool, E. van Bei- numlaan (Groenoord en Woud- hoek), Edisonplein (Oost). Kindershow Hoe zit dat nou" met als gasten De Presto lino's (wijken Zuid, West en Nieuwéland), Passage Thea ter. De kinderen wordt ver zocht om 9.45 uur aanwezig te zijn. Toegang 1 gulden. 12 uur Jeugdwielerronde 's-Grave- landsepolder, start én finish: Sandvikstraat. Tot 17 uur. 13 uur Straattekenwedstrijden Wil lemskade (wijken Zuid en West). 14 uur Straattekenwedstrijden Mgr. Nolenslaan (Nieuwland). Kin dershow „Hoe zit dat nou" met als gasten De Prestolino's voor kinderen uit Oost, Kethel. Bij dorp, Groenoord en Woudhoek, Passage Theater.' De kinderen wordt verzocht een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. Toegang: 1 gulden. Disco-show met Martin Green, Museum plein Hoogstraat (tot 17 uur), Dlsco-Bounce, Grote Markt (tot 17 uur). Tussen 14 en 17 uur. verzorgen twee bands een optreden op het traject Broers- vest, Hoogstraat, Lange Kerk- strat en Broersveld: country- music door Stef Moorlag en loopjazzband. 2030 uur Lampionoptocht en -wedtrijd versierde fietsen, Heljermans- plein. De optocht 'vertrekt om 21 uur. Prijzen voor de mooiste en origineelst versierde fiets of autoped. SCHIEDAM Op de 64e verjaardag van PPSC vindt op Thurlede weer de jaarlijks te rugkerende familiedag plaats. In tegenstelling tot voorgaan de jaren is er deze keer geen rommelmarkt, maar een plan- tenmarkt. Daarnaast staat er een smulkraarn, draalt het rad van avontuurden is 'er voor de kleintjes poppenkast. Ook dit jaar is er weer een ballonnen wedstrijd. Om half één treedt de Rijnmond Jeugdband óp. Hoofdonderdelen van het pro gramma zijn de onderlinge voetbalwedstrijden en de strijd om de penalty bokaal. Behalve door jongens, worden ook wed strijden gespeeld door meisjes, dames, ouders en Jeugdleiders. Aanvang 10 uur, op Koningin-, nedag. *f>g, ZATERDAG 28 APRIL 1984 kortaf Uit de kajuit van een plezier vaartuig zijn twee registratie platen met het opschrift DJ 34 ontvreemd. Het bootje lag af gemeerd bij watersportvereni ging De Kleiput aan -Je Vlaar- dingse vaart te Vlaardingen. Uit een kelderbox van een wo ning aan de Wenenweg te Vlaardingen is een deel van de aldaar opgeslagen huwelijks uitzet weggenomen. De artike len hebben een waarde van 3000 gulden. J— U In de Schiedamse nieuwbouw wijk Woudhoek-Noord zijn twee nieuwe brievenbussen J geplaatst. Zé staan aan de Ambachtweg bij het transfor matorhuisje en aan het A. J. de Haasplein.:. - -> - De brievenbus aan de Van f Limburg Stirumstraat is ver- •plaatst naar de Laan van Spie-5 ringshoek/v.d. Paimlaan. Dit .'L -houdt verband met dé werk zaamheden aan de tunnel on- der de spoorlijn. VLAARDINGEN Ter gelegenheid van zijn vertrek uit gemeentedienst is voorman transport/ maaiwerk Pieter van der Velden (61) onderscheiden met dé eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver. Wethouder Quast heeft Van der Vel den gistermiddag tijdens een af scheidsbijeenkomst bij Gemeentewer ken de onderschei ding opgespeld. De heer Van dér Velden is 34 jaar. in overheidsdienst ge weest. Hij trad in december 1949 in dienst van de ge meente Vlaardin-" gen als plantsoen arbeider. Achter eenvolgens werkte hij als tuinknecht, tuinman, chauffeur/ motormaaier en chauffeur/hulpmon teur om op 1 janua ri 1969 benoemd te worden tot voor man. In die functie geeft hij gedurende f het maaiseizoen lei- ding aan tien,pee- sonen en buiten?,,':"? f het maaiseizoen j aan drie medewer- kers. De heer Van der Velden verlaat op '1 mei dé ge- meentedienst mét gebruikmaking van" de Regeling vrijwil- lig vervroegd uittre den (VUT). MAASSLUIS Drie protestborden in de tuin van buur man W. van Es. maakten gistermid dag aan de geno digden duidelijk dat niet iedereen-in Maassluis gelukkig is met de uitbrei ding van het Ge meentemuseum aan de Zuiddijk. Wethouder Isaac van der Knaap sloeg er de eerste paal voor. Van Es bekeek het tafe reeltje vanaf zijn balkon met ge- mengde gevoelens. "Ik ben bedon derd", zegt hij. "Ik heb drie brieven aan de gemeente raad gestuurd. Geen antwoord. Ik heb een gesprek gehad met Van der Knaap. Die heeft beloofd, dat er niet hoger dan 5.19 me ter gebouwd zou worden. Maar nu zitten ze er 85 cm boven." Van Es heeft daarom een advocaat in de arm genomen om te kij ken wat hieraan te doen is. Hij is niet in beroep gegaan '-^en de bouwver- „,ining. "Ik mag .och wel verwach ten dat ze eerlijk zijn", is zijn verkla ring. "Ik leef toch in een rechtsstaat. Ik wil dat ze zich aan hun afspraken hou den. Ik wil licht in mijn huis." Wethouder Van der Knaap bekeek de .protestborden .enigszins met af grijzen'. Ze droegen, teksten als "ik wil 'niet meer dan mijn recht" én "Ik wil daglicht in mijn huis". "Wij dachten dat wij er helemaal uit waren", aldus de wethouder. "De angst van hem is ongerechtvaardigd. Ik had hem ook lie ver hier in het mu seum gehad bij dé receptie." De uitbreiding.van de museum komt op de plaats waar vroeger een bakke rij heeft gestaan (volgens Van Es had de gemeente beloofd niet hoger dan dit oude pand te gaan). Tegelij- kertijd wordt de ihr deling van het oude deel gewijzigd. In de nieuwe opzet krijgt de begane 'grond twee exposi tieruimten en een depot voor de eigen verzameling,, die ai 5 jaar, in het politiebureau ligt opgeslagen; op de/, eerste' verdieping;'?) komen ook twee .expositierüimten en eèn kantoor en op de tweede verdie ping komt nog een kantoor. De.zolder met de visserijcol lectie wordt opslag ruimte. De nieuwbouw/ver bouwing kost 785.000 gulden en neemt 130 dagenJ in beslag. Naar. ver wachting wordt het museum begin 1985 heropend. - (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Te gen alle verwach- tingen is het zaal voetbalteam van Groenoord niet ge degradeerd uit de hoofdklasse. Door een 63 overwin ning op het team van VVDZ weet het team zich ook voor volgend jaar ge plaatst in de hoofd- kiase. Zaalvoetbal- vereniging Groe noord had ai voor zichtig rekening ge houden met een* degradatie. Omdat het zaal- voetbalteam van Hermes DVS is ge promoveerd, en Martinit zich heeft weten te handha ven in de hoofd- klasse hoopt Groenoord dat de - drie clubs elkaar volgend seizoen te genkomen.. "Dat scheelt zon dermeer aan toe schouwers. Als we leuke derby's krij gen is er meer pu bliek," aldus een- woordvoerder van een gelukkig V Groenoord. HOEK VAN HOL LAND Omdat.de -jeugdwielerronde dit jaar voor de vijf tiende keer plaats vindt, wordt een groot aantal extra - prijzen uitgeloofd. Alléén de zeer fraaie herinnerings medailles die alle 'deelnemers ont vangen, zijn al de moeite waard, evenals de trofeeén voor de dag-en eindklassementen. Daarnaast krijgen alle deelnemers op de laatste avond een smakelijke prijs. Vele andere prijzen worden weer beschikbaar gesteld door spon sors. De inschrijving is inmiddels weer opengesteld. Via de scholen hebben a! veel jóngens en meisjes tussen 6 en 13 jaar zich aange meld. Degenen die hun inschrijfformu- lier nog niet heb ben ingeleverd kunnen dat doen bij mevrouw van Ooijen, Mahustraat 135, Hoek van Hol land. Ook degenen die geen formulier- r tjes hebben ont- ,<s vangen, kunnen dat daar afhalen. Het inschrijfgeld be- J draagt 2.50. Het is .echter wel.zaak om vlug in ie schrijven/^ want in verschillen-"^ de leeftijdsgroepen ;y is de animo zo. groot'dat ze, snel volgeboekt zullen, f- zijn. De jeugdwieierron-J 'de wordt gereden óp dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 juni. MAASSLUIS Het buitenbad van zwembad Dol-Rjn gaat op woensdag 9 mei ópen. perso nen van 16 jaar en a ouder betalén deze dag 1.50 en kin- deren van 4 tot en met 15 jaar t gul den. Kinderen jon- ger dan 4 jaar heb ben, zoals altijd,, gratis toegang. Het zwembadper soneel heeft voor de openingsdag verschillende activi teiten georgani seerd, zoals dauw- zwemmen (6.30—8.30 uur) met gratis koffie en thee drinken. Be langstellenden kun nen afstanden vari- erend.van 250 tot - 500 meter zwem-, men. Alle deelne mers krijgen een dauwsticker. Voor j de eerste honderd 'ligt een kunststof dauwdruppel 1984 klaar, 's Middags /r kan de jeugd tot ,1.2. j jaar gebruik maken v van een springkus-..^ sen. De Zwemviérdaag- -s ,se wordt in de Dol- Fijn van 9 tot en met 13 juli gehóu- den.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1