nen OJC Noord heeft gemeente 'n ton gevaar 5® Takhén over het wegdek: frontale aanrijding DRONKEMAN BOTST TEGEN PLANTENBAK Basketballers bij de tijd bioscopen I diversen Kortaf Wilton druk op Bulgaarse macht Bezwaar nieuwbouw maakt geen indruk Wieldoppen weg Brandweer hakt bomen om WS *4 <- - - 1 iïiSi ■®**W.'vi;7,* (Van een onzer verslaggevers) I SCHIEDAM „Ik 6en aan de dood ont snapt", zegt een onstel- Gje, Cor Kist (56) uit de Ëorenzlaan. Tot grote schrik van de Schie dammer sloeg er zon dagochtend een stuk rnuur in zijn tuin teV £end de grond. De ste nen waren afkomstig van een bovengelegen balkon. Het stuk muur kwam terecht op de plaats waar Kist even tevoren nog van het zonnetje had zitten ge nieten. $LECHT Ü1 Het aanbod van reizigers voor het extra stukje lijn 40 is minimaal. Op de foto staat de bus op het punt te vertrekken naar het an dere eind, Hïl- legersberg in Rotterdam. vandaag én morgen ROTTERDAM EN OMGEVING wmfaê&m. Bad Groenoord Bingo HET VRIJ'E VOLK Schiedam 12 DINSDAG 7 AUGUSTUS 1984 •#V - M-. y-fj/v-'t fik ben aan de dood ontsnapt' i „Het had niet veel gescheeld c|f ik had de stenen op ra'n hoofd gehad," zegt een nog siteedsgeëmotioneerde Kist. Nadat hij zondagochtend enigszins van de schrik beko men was, belde hij de politie. Deze schakelde onmiddellijk Bouw- en Woningtoezicht in. „Die.zijn de hele zondag en gisterochtend met een onder zoek bezlggeweest," zegt Kist. Met de hand hebben de mede werkers van de „Bouwpolitie" de -balkons; van de woningen tioven eri naast die van Kist dnderzocht op zwakke plekken. Diverse.stukken muur volde den niet.De balkons - van de flats zien er gehavend uit I Kist heeft in feite z'n leven te danken aan z'n hond, de Bou vier Sandokan. „Ik. zat op een klapstoel in de tuin met Sando kan naast me. Op een gegeven moment begint het dier te jan ken en loopt het naar binnen. Terwijl ik het achterna loop hoor' ik èèn grote knal achter me. Op de plaats waar ik had gezeten iagen een stel stenen. EH| h Er was gewoon een stuk muur naar beneden gekomen," zegt Kist. Kist is in november vorig jaar in de woning aan de Lo- renzlaan komen wonen. Hij is de eigenaar van de sigaren winkel aan de,.'vóórkant van het pand. Over de kwaliteit van zijn woning is hij niet te spreken. „Er wordt hier heel slecht onderhouden," zegt Kist, die uit Overschie afkomstig is. „Ook aan de voorkant zie je dat de balkons afgebrokkeld zijn. Stel je voor dat er iemand in m'n etalage staat te kijken, en ineens een brok steen in z'n nek krijgt. Er is hier een vre selijk wanbeleid ven Woning- beheer," meent Kist De balkons boven de woning van Kist zien er op enkele uit zonderingen na allemaal geha vend uit. Het balkon op de vierde en hoogste etage spant wel de kroon. Vier tot vijf rijen stenen zijnvan bovenaf ver dwenen. Een deel hiervan kreeg Kist zondagochtend bij na op z'n hoofd. „Als je klaagt over de wonin gen krijg je het antwoord, dat je moet wachten op de renova tie. Maar daar praten ze hier geloof ik al drie jaar over," zegt Kist. Hij zegt in het blok waar hij woont veel medestan ders te hebben wat de klachten betreft. Bij het Gemeentelijk Wo- ningbeheer en Bouw- en Wo ningtoezicht was niemand voor commentaar bereikbaara. Cor Kist achter de balie van zijn sigarenwinkel: „Er wordt hier door Woningbe heer een wanbe leid gevoerd." De balkons bo ven de woning van Kist zien er bijna allemaal gehavend uit. „Dat komt door die rekjes voor de was." SSlTtóO i nss (Jfan een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vlaar- dingen gaat de vervuiling van zandbakken te lijf. Op een.rigoreuze manier: vieze zandbakken worden gewoon opgedoekt Ambtenaren be kijken op 't ogenblik welke tot openbare hondentoilet ge degradeerde zandbakken in aanmerking komen voor de opruim-actie. Dit gebeurt veelal op ver zoek van omwonenden. Zo hebben wanhopige bewoners van de Oosterdwarsstraat in de. Oostwijk hun nood over de. vervulling onlangs aan het gemeentebestuur duidelijk gemaakt. Met succes want deze zandbak wordt binnen kort weggehaald. Vlaardingen heeft er meer dan honderd stuks, door de hele stad verspreid. Zo'n tien jaar geleden waxen de zand bakken bij de bewonérs nog een rage. De laatste tijd krij gen ambtenaren echter steeds meer klachten over vervuiling van het zand. Vooral de bakken -die een beetje verscholen liggen tus sen de struiken worden veel gebruikt door wandelaars die er hun honden in uit laten. Het zand vaker verversen is te duur. Volgens Waling van der Hammen van de af deling sport, recreatie en jeugdzaken worden de bak ken al twee keer per jaar verschoond voor 70.000 gul den. Op het lijstje van de amb tenaren staan al vast 12 zandbakken die zullen wor den opgerui md. De omwo nenden worden volgens Van der Hammen van tevoren in gelicht. „De mensen krijgen inspraak dus het lijstje kan kleiner worden of Juist met nog meer bakken worden uit gebreid," zegt Van der Ham men. De vervuiling komt hoofd zakelijk door de vergrijzing van Vlaardingen. Vroeger speelden genoeg kleine kinde ren in de zandbakken om hondenbezitters op een veili ge afstand te houden. Nu de vergrijzing in veel wijken, toeslaat (met name in Holy- Zuid) blijven de bakken on gebruikt en is he tmlnder gê nant voor honden-eigenaars om de bakken als openbaar toilet te gebruiken. De Vlaardingse gemeente raad zal een fors krediet moeten geven voor het oprui men van zandbakken. De le ge plekken worden opnieuw bestraat. „De investering be taalt zichzelf weer terug," zo verwacht Van der Hammen. „We hoeven daarna het zand niet meer te verversen." SCHIEDAM Het Open Jongerencentrum in Schiedam Noord komt er niet, maar heeft de gemeente toch bijna 100.000 gulden gekost. Dit geld is opgegaan aan het maken van de plannen voor het cen trum. Een giobaai bouwplan en tekeningen van de architect lagen al klaar toen de gemeen teraad besloot het centrum niet te bouwen. „Dat is niet te voorkomen." ;(Van een onzer verslaggevers) j SCHIEDAM Het doorge trokken stuk van lijn 40 door ide 's Gravenlandsepolder loopt ernstig gevaar te worden opge geven. Het aantal reizigers dat dagelijks van het extra stukje gebruik maakt is minimaal- Wethouder Chris Zijdeveld .'(Ruimtelijke Ordening) dringt er in een brief aan de onderne mers in het industriegebied op jaan dat er stimulerende maat regelen worden genomen om de bus vol te krijgen. „Zo kan Óen belangrijke voorziening gehouden worden," drukt Zij develd de ondernemers op het -Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Een 33-jarige Ylaardinger is met een gebro ken bovenbeen in het Schie- Êuidziekenhuis opgenomen na dat hij met zijn bromfiets frontaal op een personenauto was geklapt. Het ongeluk ge beurde op de Sporthalstraat. Se Viaaxdinger moest in een >cht uitwijken voor takken die over het wegdek hingen. Hij week hierdoor teveel „van zijn koers" af. De automobilist, een 38-jarige inwoner van Schiedam, kwam uit de rich ting vau de Nieuwe Damlaan en kon de bromfietser niet meer ontwijken. hart. Er zou in de ogen van de wethouder iets veranderd kun nen worden aan de werktijden. Hij noemt het "afstemmen van de werktijden op de dienstre geling van lijn 40" als een van de mogelijkheden om het reizi gersaantal op peil te brengen. Verder noemt Zijdeveld meer publiciteit en het laten verzor gen van het personeelsvervoer door lijn 40 als mogelijkheden. Op 19 maart werd het door getrokken stukje lijn 40 feeste lijk in gebruik genomen. Zelfs een aparte receptie waar on dernemers, vertegenwoordi gers van de RET en van de ge meente aanwezig waren, moest de "nieuwe lijn" luister bij zetten. Een rondrit stond voor d« genodigden op het pro gramma. Sinds die datum maken werknemers in het industrie gebied slechts mondjesmaat van de nieuwe vervoersvoor ziening gebruik. Van tevoren werd uitdrukkelijk gesteld dat het ging om een proef die on geveer een jaar zal duren. Als dan nog het reizigersaanbod duidelijk onder de maat blijft, zal de lijn worden opgeheven. „Er zit geen kip in die bus," zegt groepsleider A. van Dijk van de RET. Hij zetelt op het Stationsplein en ziet maar al te vaak een lege bus 40 ver trekken. „We rijden bijna voor niets door die polder. Aan de andere kant heeft een lijn nut, zelfs als er maar één passa gier is," zegt hij. „Misschien heeft het ook te maken met de zomertijd. Wellicht dat het van de winter drukker wordt." De lijn v/erd destijds in het leven geroepen op aandringen van de ondernemers in het in dustriegebied *s Gravenlandse polder. TT (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een automo bilist die te diep in het glaasje had gekeken is door de politie aangehouden nadat hij op de Broersveat een plantenbak had geramd en was doorgereden. De man, een 53-jarige inwoner van Schiedam, kwam uit het Herenpad de Broersvest oprij den toen hij met de linkervoor- kant van z'n auto tegen de plantenbak opreed. Surveille rende agenten zetten de ach tervolging in toen de man „wat onzeker" zijn wagen in de ach teruit zette en vervolgens met een grote bocht de Broersvest opreed. Op de Korte Singel straat werd de man uiteinde lijk aangehouden. SCHIEDAM De Schie- damse brandweer heeft zon dagochtend in alle vroegte een stel bomen aan de Laan van Bol'Es omgekapt omdat ze over de weg hingen. Volgens de politie had een stal vanda len zonder duidelijke redenen de bomen omvergeduwd zodat ze het fietspad blokkeerden. Rond zeven uur *s ochtends ontdekten surveillerende agen ten de vernieling. Met mede weten van de gemeente wer den de bomen uiteindelijk een kopje kleiner gemaakt. meent B. J. M. Hakkenbroek, hoofd van de gemeentelijke af deling voor Cultuur-, Sport-, en Jeugdzaken. „Wij hebben een gemeentelijk apparaat dat po litiek wordt bestuurd. Er wor den wel meer adviezen aan ambtenaren gevraagd voor plannen die later niet door gaan." De gemeente wilde aanvan kelijk voor ruim anderhalf miljoen gulden een jongeren centrum in Noord, aan de voormalige Poldervaart, laten verrijzen. Onder druk van de bezuinigingen werd daar ech ter vanaf gezien. Volgens Hakkenbroek vallen de gemaakte kosten voor het centrum nog alleszins mee. „Normaal hanteren we voor de voorbereidingen een bedrag dat overeenkomt met tien pro cent van de totale bouwkosten. Daar zitten we nu toch nog on der." MAASSLUIS Basketbal vereniging Green Eagles krijgt binnenkort de verplichte „30 seconden apparatuur". Aan belde zijden van het basketbalveld In de Wethouder Smithal komen zes lampjes die om de vijf seconden aan floepen. Na dertig seconden moet één van de partijen een a&nvalspoging hebben onder nomen. De spelregel wordt door de landelijke basketbal- bond verplicht gesteld om de vaart er in te houden tijdens een wedstrijd. Ook de aanschaf van de apparatuur wordt door de bond dus verplicht gesteld. Green Eagles heeft van de femeente Maassluis 1783 gut- en gekregen om de spullen te kopen. De basketbalspelers moeten het bedrag, inclusief dc kapl taais lasten, binnen 10 jaar terug betalen. Het gaat overigens goed met Green Eagles. Het damesteam speelt in de promotieklasse, de op één na hoogste klasse die ons land kent. Bovendien heb ben de spelers met Ingang van het komende seizoen een nieu we sponsor: Elementum bouw bedrijf in Maassluis. De nieu we sponsor heeft niet meebe- taals aan de 30 seconden appa ratuur. S3 A 'j' 'v Alhambra 1, tel. 330293: Bui- terij op de Mo(u)nty (12), 7 9.30 uur Alhambra 2, tel. 330293: Ja mes Mason festrival, div. films, div. leeft., 2 6.45 9.30 uur Calypso 1, tel. 131855: Lassi- ter (a.l.) 1.45 7 9.30 uur Calypso 2, tel. 131855: Foot loose (al) 2 6.45 9.15 uur. Calypso 3, tel. 131855: MGM diamanten jubileum festival, div. films, div. leeft. 1.45 8 uur. Centraal, tel. 138210: Meisjes die 'm weten te raken (18) 12.15 2 3.45 5.30 7.15 9 uur. Cinema Oscar, tel. 121139: Friday the 13th (16), 2 7 9.30 uur. Cineac NRC (Bijenkorf), fel. 121139: Indiana Jones (12) 2 6.45 9.30 uur. Cinerama 1, tel. 115300: Poli ce Academy (al) 2 7 9.30 uur. Cinerama 2, tel. 115300: Lo- sin' it (16) 2 7 9.30 uur. Cinerama 3, tel. 115300: Ciske de Rat (al), 2 7 9.30 uur. Cinerama 4, tel. 115300: Esca pe from the Bronx (16) 7 9.30 uur. Cinerama 5 lel. 115300: Terms of Endearment (a.l.) 1.45, 6.45, 9.30 uur Corso, tel. 121110: Emmanuel- le 4 (16) 2 7 9.30 uur. Kriterion, tel. 128615: 'n Soep zootje (al). 2 7 9.30 uur. Lumière 1, tel. 117755: Can- nonball run 2 7 9.30 uur. Lumiére 2, tel. 117755: Police Academy (al) 1.45 6.45 9.15 uur. Lumiére 3, tel. 117755: Maak;',, je borstfen) maar nat (16) 7 1 9.30 uur. Lumiére 4, tel. 117755: Against all odds (12), 1.45 6.45 9.15 uur.- Rex, tel. 772793: Bedcarrière (18) 10-24 uur. i ljt Thalia, tel. 111555: Indiana Jo nes (12) 2 6.45 9.30 uur. 't Venster 1, tel. 364998: Di verse films (16), di 9.30 uur, wo 8 uur. 't Venster 2, tot. 364998: Pauli ne a la plage (16), 10 uur. 't Ven3ter 3, tel. 364998: La Terrazza (16), 9.30 uur. Lantaren, tel. 364998: Joe's Bed-stuy barbershop (16). 10 uur. Tivoli (Heilevoetsluis), tel. 01883-12608: Zaal 1: The out siders (12), wo 8 uur. Stoute schoolmeisjes (18), di 8 uur. Zaal 2: Ciske de rat (al), wo 3 7 uur, di 3 uur. Le Marginal (12), di 7 uur. Thunder (12), di wo 9.30 uur. Kindervoorstellingen Alhambra: Tom en Jerry deel 5 (al), wo 2 uur. Cinerama 4: Overvallers- in de dierentuin (al), wo 2 uur. Lumiére 3:101 Dalmatiërs (afj;| wo 2 uur. Passage: Remi alleen op de'; wereld (ai), wo 2 uur. Tivoli, Heilevoetsluis: Overval lers In de dierentuin (al), wo 2.30 uur; Ciske de rat (al), wo 3; uur. Ahoy'; Jeugdland, wo 10-16.30 uur Weena: Japanse Straat. Edo Machi, dagelijks 11-22.30 uur De Doelen, tel. 132490: Japan manifestatie. di tot 22.30 uur, wo vanaf 11.00 uur. Kleine zaal: Liederenrecitat door Hiro- ko Motomiya, di 20.15 uur. Uit de kantine van Bad Groenoord zijn 3000 broodjes en 200 blikjes Irisdrank gesto len. De partij eet- en drinkwa ren had een waarde van onge veer 600 gulden. Blf de stichting Lentefeest rollen donderdag weer de bal letjes op de wekelijkse bingo avond. Om acht uur precies Autobuastation; Havenrondrit, bustocht door het havenge- y-: bied, wo 09.30 uur. .X:% Metrostation Cooihaven: Rondvaart Delfshaven, wo 14.00 uur. Dizzy, tel. 773014: Janice La- kers-4, di. 22.00 uur. wordt het eerste nummer om geroepen terwijl om zeven uur de zaal open gaat. De op brengst gaat naar het werk dat de stichting verricht voor be jaarden, gehandicapten en mensen die slecht ter been i zijn. Op vrijdag wordt er in het gebouw van de stichting een rommelmarkt gehouden. Deze is van tien uur 's ochtends tot v drie uur 's middags. Lentefeest is gevestigd aan de Broersvest 101. SCHIEDAM De aquistitle-afdellng van scheepswerf Wilton-Feijenoord is druk doende om op de internationa le markt orders voor reparaties van vissersschepen bin nen te halen. Op dit moment wordt druk gewerkt aan de vloot van Bulgaarse vissersschepen. Vorig jaar werd ook al een groot deel van deze schepen bij Wilton gerepa reerd. Onlangs kwam de hektrawler Alfeus (links op de foto) gereed. Aan dit schip werden on dermeer de vis- verwerkings- en de vismeelfabriek hersteld. Vorder onderging het schip een algemene re paratiebeurt. De Albena, een an der Bulgaars vis serschip (rechts op SCHIEDAM Van een geparkeerde Mercedes op het Stadserf zijn alle vier de wieldoppen ontvreemd. De doppen hebben een waarde van zo'n 140 gulden. De daders „ont fermden" zich over de doppen nadat de foto), zal dit na jaar onderhanden genomen worden. Dit schip krijgt nieuwe motoren. De werf verwacht aan het eind van het visseizoen de schepen Fizalia en Kaprela terug te zien voor een alge mene reparatie beurt. Zij kragen onlangs een kleine re onderhouds beurt. ze eerst hadden geprobeerd in de auto in te breken. Ze lieten een totaal vernield slot achter. De schade bedroeg 75 gulden. MAASSLUIS De bezwaren van om wonenden tegen een bouwplan in de Hoogstraat hebben nog weinig Indruk gemaakt bij het Maassluise ge meentebestuur. Deze zal toch goedkeuring van het bouwplan vra gen aan Rijnmond. Er moeten 27 nieu we huurwoningen komen aan de even kant van de Hoog straat, In hartje Maassluis. Omwo nenden In de Veer- straat, aan de Markt en aan de Wip vrezen par keeroverlast, aan tasting van hun pri vacy, en vinden de nleuwbouwplannen lelijk staan bij het oude stadhuis aan de Haven, het hui dige Sleepvaartmu- seum. Ook zijn de 20 omwonenden (onder wie veel echtparen die bei den hun naam op de protestlljst heb ban gezet) bang voor hlnderl!|ke weerkaatsing van geluid door de nieuwe huizen. De omwonenden' hebben nog ruim de kana om te pro cederen als Rijn- It mond geen be zwaar maakt tegen da bouwplannen en als de gemeente^ raad het bestem- mlngsplan voor dit oude gebiedje vast stelt. - - -

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1