5 Stagneert architectuur 17 kg kwik gestolen Portemonnees zijn erg Zullen wij. of to ■Hl Tegenvaller van half miljoen door leegkomen scholen Zoon slaat vader met knuppel op hoofd f Jan Kuilers (54) 40 Jaar bij De Kuyper Lastige stremmingen vallensamen Brigadier bang voor Big Brother Berg hooi in brand j Spontane fontein na foutieve parkeermanoevre li Mr. Helder (44) overleden diversen oioséep tn =i a (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het 20-jarig bestaan van de Schiedamse basketballvereniging Juventus wordt zaterdag 1 en zondag 2 september gevierd met een groot toernooi in sporthal Margriet. Tevens viert de vereniging feest, omdat het "clubhuisloze tijdperk" wordt afgesloten. De derde reden om de .vlag uit te steken wordt gevormd door het feit dat alle thuiswedstrijden gespeeld zullen worden in de nieuwe Sporthal Oost. Ook de trainingen zullen daar plaatsvinden. ai Leegstaande schoolgebou wen, zoals hier aan het Edisonplein, vormen een fikse finan ciële tegen valler voor de gemeen te. WS op komst ROTTERDAM EN OMGEVING m§m Sis Burgemeester Scheeres speldt chef-expeditie Jan Kuiters de ere-medaille in zilver op. *s HET VRIJE VOLK schiedam 10 Driemaal feest voor Juventus In een speciale uitgave t.g.v. het vierde lustrum blikt voor zitter Frits Quadt vooruit op de toekomst. „Gedurende enke le jaren heeft de vereniging zich moge ii verheugen in een groeiend aantal jeugdleden. Helaas lijkt dit nu te stagne ren", schrijft hij. Quadt roept de verenigingsleden op om te proberen deze stagnatie te doorbreken. „Om er eens een spreékwoord tegen aan te gooien: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst." Penningmeester Hans Hoo- gerwerf doet een duik in het verleden. Hij memoreert hoe de vereniging op 18 september ten huize van de heer D. v.d. Reijden, leraar geschiedenis aan de Rijks H.B.S., werd op gericht. Als officiële oprich tingsdatum werd 1 september aangehouden. De bodem was vruchtbaar, want leraar licha melijke opvoeding Bos deed al tijd .veel basketbal in zijn les sen. De vereniging begon met een maandcontributie van ƒ3.25 voor junioren en 3.50 voor se nioren. Er werd getraind in de gymnastiekzaal van de school. In ,.het eerste seizoen groeide het ledental tot 21. In 1970 bood de gemeente de vereniging een onderkomen aan in de vorm van twee pand jes in het Proveniershuis. „Bij een inspectie zakte C. Zuurbier bij zijn eerste stap binnen het pand door de vloer", aldus Hoogerwerf. Een jaar later .werd-het opgeknapte clubhuis in gebruik genomen. Het deed dienst tot 1981, toen het Prove niershuis verbouwd werd. Sindsdien is de vereniging dakloos. - Met de ingebruikneming van sportzaal Oo3t komt aan deze situatie een eind. Bij de nieuwe sportzaal hoort een clubge bouw, dat door Juventus en volleybalvereniging V.C.S. be heerd gaat worden. „Hiermede ontstaat een situatie die naar wij hopen een grote bijdrage zal leveren aan de gezelligheid in onze vereniging", aldus voorzitter Quadt. Sportzaal Oost wordt deze maand in ge bruik genomen. De officiële openingsdatum is nog niet vastgesteld. ROTTERDAM De mo derne Japanse architectuur krijgt in september alle aan dacht op zich gericht door middel van een tentoonstel ling, lezingen, video's en een design-seminar. Deze activi teiten vinden plaats in de voormalige Gemeentebiblio theek aan de Nieuwe Markt in Rotterdam. Het Japanse design-semi nar wordt gehouden van maandag 17 tot en met vrij dag 21 september. Geduren de die dagen werken Neder landse architecten onder lei ding van Japanse collega's aan ontwerpopgaven. Vanaf 21 september worden de re sultaten geëxposeerd. Ten tijde van hetseminar houden zeven Japanse architecten s'avonds lezingen over hun eigen werk. Vanaf donderdag 6 sep tember wordt recente Japan se architectuur getoond, sa mengebracht in een exposi tie van origirele tekeningen en foto's. Videopro-gram ma's, waarin moderne Ja panse architecten centraal staan, vullen de expositie .aan. Verder zijn vele werken geëxposeerd over en van Rotterdamse bouwwerken. Uitvoerige beeld- en tekstdo- cumentatie is te zien over de wederopbouwplannen van Rotterdam, na de oorlog. Op de laatste dag zater dag 29 september kan vanaf 's morgens 10.00 uur een architectuurmarkt wor den bezocht. In de periode van 17 tot en met 21 septem ber is de manifestatie ook in de avonduren te bezoeken, van 19.30 tot 23.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Inbrekers bij een bedrijf aan de Bokelweg moeten een zware sjouw gehad hebben aan de buit van hun in braak. Zij ging:en er vandoor met twee terminals, een tele foonkiezer, universeelmeter en 17 kg kwik, totaal ter waarde van 23.000 gulden. De inbre kers klommen het bedrijf-bin nen via een bovenlicht. Dezelf de weg zullen zij wel niet naar buiten gevolgd hebben, zo ver moedt de politie. i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afgelopen dagen zijn heel wat portemon- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een brand in een berg hooi op het zandli- chaam van rijksweg 19 heeft dé eigenaar een schadepost van 3.000 gulden opgeleverd. Het hooi wa3 er in bergen ge hakt om later tot balen te wor den geperst. Bé stbfandweer bluste het vuui", bddbifftet een grote rookontw3KJ»iing ge paard ging. o Wi1®-? nees in Schiedam van eigenaar gewisseld. Uit een woning aan dé Marconistraat werd een da mestas met daarin een porte monnee met 75 gulden ont vreemd. De 33-jarige E. A. B. maakte in de Hernia ongewild kennis met een zakkenroller. Haar portemonnee met 425 gulden en een giropasje wer den gerold. Op soortgelijke wijze raakte een klant in een winkel aan de Hoogstraat haar portemonnee met 40 gulden kwijt. Ook bij Albert Heijn ver wisselde een portemonnee van eigenaar. Er zaten 120 gulden en een giropasje in. De laatste portemonnee die dit, lot onder ging, zat In een tas aan een kinderwagen. De eigenaresse bezocht de weekmarkt. In de portemonnee zat 375 gulden. De tas werd laterJeeg terugge vonden. SCHIEDAM „Zal ik je auto eens beter parkeren?" De ze vraag leidde in de Juliana van Stolbergstraat tot een spontane spuiter. Het vriende lijke aanbod werd gedaan door de 19-jarige Rotterdammer H.R., toen het de chauffeur van de auto, waarin hij meereed, niet lukte de wagen behoorlijk in een parkeervak te rijden. Na enige uitleg van de chauffeur. de eveneens 19-jarige F.D.P.H., nam R. plaats achter het stuur. Zijn parkeermanoeuvre eindigde echter 30 meter ver der tegën een brandkraan. Werknemers van de Nutsbe drijven moesten eraan te pas komen om de spontane fontein te smoren. De auto liep een forse schade op. De behulpza me passagier bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Als wij nu het bijzettafeltje In de gang on. der de kapstok zetten, dan kan die spiegel erop. Handig voor bezoekers die hun haar willen fatsoe neren. Of zul len wij het ta feltje laten staan voor die kandelaar? Dan verhulst het fotolijstje naar de salon- kast. En dan zetten wij die theepot op ta fel. Nee, dat kan nlei, want waar moet ik dan die slga- rettenstan- daard laten, die ik van je moeder gehad heb? Zullen wij dan toch maar die spie gel nemen? Dan zetten wij hem wel op je toilettafel. Oh, kijk daar eens achterin: is dat niet veel aar diger voor het bijzettafeltje? Hoezo? Daar stond die spie gel toch al op..„. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeen te moet dit jaar .175.000 gul den uit eigen zak - bijpassen wegens het leegkomen van schoolgebouwen. Tot en met 1989 zal dit bedrag oplopen tot een kleine half miljoen gulden. De tegenvaller houdt verband met het feit, dat het rijk alleen vergoedingen geeft voor schoolgebouwen, waarin scholen gehuisvest zijn. Komen de panden leeg, dan vervalt de rfjksvërgöe- ding. Dit is dit jaar het geval met de lagere Theo Thijssen- school aan het Edlsonplein, de Rijnmond LOM aan de Warande, twee dependances van scholengemeenschap Schieland (Vliegenstraat en Burg. van Haarenlaan), de dependance van de Notenkra ker aan het Faassenplein, een schoolgebouw aan de Eduard van Beinumlaan en de voormalige Oranje-Nas- sauschool aan de Francois Haverschmidtlaan. De gebouwen, waarvan de afdeling onderwijs van de ge meente verwacht dat ze niet meer een onderwijsbestem- ming zullen krijgen, worden administratief onderge bracht bij de dienst gemeen tewerken. Bij drie gebouwen gebeurt dit niet. „Wij hopen, dat zij een bestemming in de onderwijssfeer kunnen be houden", aldus de afdeling onderwijs. Zo is het de bedoeling dat de voormalige Oranjc-Nas- SïlwT'Ulf&fP g&l sauschool onderdak gaat bie den aan volwassenenonder wijs. De Schieland-dependan- ce aan de Burg. van Haaren laan wordt het tijdelijk on derkomen van een. nieuwe vorm van beroepsonderwijs: Kort Middelbaar Beroepson derwijs (KMBO). De voor malige Sauer kleuter- en la gere school aan de E. van Beinumlaan wordt deels ge bruikt als opslagplaats van schoolmeubilair. De andere schoolgebouwen nemen definitief afscheid van het onderwijs. De Theo Thijs- senschool is opgeheven en het gebouw staat leeg. De Rijnmond LOM-school (Wa rande) is verhuisd naar oen nieuwe vestiging, de Schie- land-dcpendance aan de Vlie genstraat biedt onderdak aan enkele verenigingen en d? Notenkraker-dependance staat ten slotte leeg! Het leeg komen van de schoolgebou wen houdt verband met de teruglopende .leerlingenaan tallen. SCHIEDAM Mr. P. G. M. I. Heider (44), hoofd van het bureau juridische zaken van de gemeente Schiedam, is za terdagnacht in zijn woning aan de Westvest overleden. Een der buren waarschuwde de volgende dag de politie toen bleek dat zijn televisietoestel nog aanstond. Mr. Helder, die ongehuwd was, Is geboren in Eindhoven. Hij studeerde in Nijmegen rechten en trad in 1970 in dienst van de gemeente Schiedam als juridisch mede werker. Als vertegenwoordiger van de Nederlandse Bond van gemeente-ambtenaren had hij zitting in het Georganiseerd Overleg. De begrafenis vindt donderdag plaats In zijn ge boorteplaats. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een familie ruzie is zondagmiddag in de Potgieterstraat fors uit de hand gelopen. Vader kreeg het aan de stok met zijn zoons van resp. 23 en 17 jaar. Eén der zoons werd zo kwaad, dat hij zijn vader met een knuppel een klap op dien3 hoofd gaf. Vader moest per ambulance naar het Noletzickenhuls worden afge voerd, waar een scheur In zijn schedel werd geconstateerd. Hij zal enkele dagen In het zie kenhuis moeten blijven. DINSDAG 21 AUGUSTUS/1984 WmiM WEENA: Japanse Straat, dag. 11.00—22.30 uur OUDDORP, Oostdijkseweg: ex cursie in het natuurreservaat De Kwade Hoek, di. 19.00 uur AUTOBUSSTATION: Haven rondrit, wo 9.30 uur COOLHAVEN, metrostation: rondvaart Delfshaven, wo. 14.00 uur SCHOUWBURGPLEIN: Noble- za Baturra, folkloregroep uit Spanje met zang en dans, wo. 13.00-14.00 uur DIZZY, tel. 773014: Arie vaa 't Hoff Boptet, di. 22.00 uur tfk. Alhambra 1, tel. 330293: Entre Nous (16 jr), 2, 7 en 9.30 uur Alhambra 2, tel. 330293: Fede- rico Feilini's 8'A (16 jr), 7 en 9 uur. Calypso 1, tel. 131855: Mad Max Roadwarrior (16 jr), 1.45 en 8 uur. Calypso 2, tel. 131855: Angel (12 jr), 2, 6.45 en 9.15 uur. Calypso 3, tel. 131855: Foot loose (a.i.), 1.45, 7 en 9.30 uur Centraal, tel. 138210: Meisjes met beroepsgeheimen (18 jr) 12.15, 2, 3.45, 5.30 7.15 en 9 uur. Cinema Oscar, tel. 121139: Emanuelle 4 (16 jr), 2, 7, 9.30 uur Cineac NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Indiana Jones and the temple of doom (12 jr), 2, 6.45 en 9.30 uur. Cinerama 1, tel. 115300: Poli ce Academy (a.l.) 2, 7 en 9.30 uur Cinerama 2, tel. 115300: Lo- sin' it (16 jr), 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 3, tel. 115300: Leu- gens (16 jr), 2 7 en 9.30 uur. Cinerama 4, tel. 115300: Mr. T in Taxi in aktie (a.l.) 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 5, tel. 115300: Terms of endearment (a.l.) 6.45 en 9.30 uur. Corso, tel. 121110: Porky's deel 1 en 2 (16 jr), 2 en 9 uur. Kriterion, tel. 128615: Stavisky (16 jr), 7 en 9.30 Lumière 1, tel. 117755: Ro mancing the Stone (12 jr), 2 7 en 9.30 uur. Lumière 2, tel. 117755: Police Academy (a.l.) 1.45, 6.45 en 9.15 uur. Lumière 3, tel. 117755: Can- nonball Run 2 (a.l.), 2, 7 en 9.30 uur. Lumière 4, tel. 117755: ■Against alt odds (12 jr), 6.45 en 9.15 uur. Luxor, tel. 138326: De week -van de Samurai (a.l.), 8.15 uur. Rex; tel. 772793: Klaar terwijl u» wacht (18 jr), 10-24 uur. i Thalia, tel. 111555: Indiana Jo-t nes and the temple of doom i (12 jr) 2, 6.45 en 9.30 uur. - 't Venster 1, tel. 364998: coup of Torchon (16 jr) 9.30 't Venster 2, tei. 364998: Lea beau mariage (16 jr), 10 uur. *t Venster 3, 364998: Heaven can wait (16 jr), 9.30 uur. Lantaren, tel. 364998: Last night at the Alamo (16 jr), 10 uur. Euro (Spijkenisse), tel. 01880 - 24144, zaal 1: Police Academy (a.l.) 1.30, 6.45 en 9.15 uur. Zaal 2: Cannonball Run II (a.l.) i 1.30 6.45 en 9.15 uur. zaal 3: 4 Silkwood (a.l.), 1.30, 6.45 en 9.15 uur; zaal 4: Don Camillo slaat door (a.l.), 1.30,6.45 en 9.15 uur. Tivoli (Hellevoetsluis), tel. 01883 - 12608: Zaal 1: Can nonball Run II (a.l.), 8 uur, wo 2.30 en 8 uur. Zaai 2: Krull (a.l.), 9.30 uur, wo. 3 uur. Por ky's pikante pretpark (16 Jr), 7 uur. Kindervoorstellingen Alhambra: zaal 2: Tom Jerry deel 5 (a.l.) dag. 2 uur Cinerama: Zaal 5: Ciske de Rat (a.l.), dag. 2 uur. Lumière 4:101 Dalmatiërs (a.l.), dag. 1.45 uur. Passage: The muppet movie (a.l.) wo. 2 uur. SCHIEDAM Met een aanbevelings brief van meneer pastoor stapte Jan Kuiters in 1944 naar distilleerderij Joh. 's de Kuyper Zoon om er te solli citeren. De toen 14-jarige Jan werd aangenomen als manusje van alles. In de loop der jaren stond hij achter de spoel- en vulmachi- ne ("hobbelmachi ne" werd het appa raat toepasselijk genoemd) hij werk te als bijrijder en chauffeur (23 jaar schadevrij). Nu Is hij na 40 jaar loodsbaas/chef-ex- peditie. Jans loopbaan pas seerde gisteren globaal de revue in de kantine van het bedrijf aan de Bui tenhavenweg, Bur gemeester Schee res speldde de ju bilaris tijdens een bijeenkomst met het personeel de ere-medaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oran- je-Nassau, op. De burgemeester zei erg trots op De Kuyper te zijn: "Niet alleen vanwe ge de omvang, maar zeker ook vanwege de bran che. U bent een der laafsten der mohikanen." SCHIEDAM De weggebruikers in Schiedam kunnen er enkele lastige stremmingen tege moet zien. Vanaf woensdag wordt het kruispunt Park weg/Burgemeester Honnerlage Grete- laan voor al het rij- verkeer afgesloten. Dat betekent dat het centrum van de stad via het noor den niet meer be reikt kan worden. De weg wordt afge zet in verband met het op peif brengen van kabels en lei dingen en het be straten. "Onder normale omstan digheden duren de werkzaamheden twee weken," meldt de Dienst Gemeentewerken, Vandaag wordt de brug aan het eind van de Kerklaan bij de Polderweg/ Broekkade voor al het verkeer afge sloten. De gehele dag zal er geen doorgaand verkeer mogelijk zijn tussen de Polderweg en de Joppelaan. Deze stremming geldt ook voor fietsers, bromfietsers en voetgangers. Ook de Proveniers^ brug moet het ont gelden. Deze is r vannacht voor al het verkeer afge sloten tussen half j één en half drie. :j SCHIEDAM Een brigadier van de gemeentepoitle Schiedam heeft vi sioenen gehad van zijn korpschef, die als "Big Brother" zijn telefoonge sprekken zou gaan tellen. Het incident wordt gemeld in het juli/augustus- numrr - van de Po- litieme.Jer, het maandblad van het korps. In de niet geheel serieuze rubriek "Wist u??7" meldt de anonieme schrij ver, dat de briga dier op deze ma nier reageerde toen er een tijdklok in het bureau Noord werd gemonteerd. De brigadier stapte op hoge poten naar zijn chef en klaag de over het gebrek aan vertrouwen. Na enig heen-en- weer gepraat kwam de aap uit de mouw: de monteur had de brigadier wijs gemaakt, dat hij een gesprekstel- ler kwam monte- ren, waarmee uit-J gaande telefoonge sprekken op spreksduur geco07 troleerd konden" worden. In werke-J lijkheid bleek het' echter orrl een tijd klok te gaan. Hier mede wordt deV.r. elektrische appara tuur automatisch in- en uitgescha keld.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1