14 ing d m eus druk met Requiem Voorlichting over fietsgraveren Asvion houdt open dag SRV bestolen DRIES Worden wij voor 't lapje gehouden? ?r ■ET ONS moet bijna miljoen gulden terugbetalen ■0m li Honderd kraamhouders op zwarte markt Wegwijzer iH ife Kies Dries! Da's pas voordeel! diversen bioscopen ws SCHIEDAM De elektriciteit in Schiedam wordt goedkoper. Voor de kleinverbruikers zal het tarief met terugwerkende kracht tot september '83 met 0,4 cent per kilowattuur dalen. Voor de groot verbruikers wordt de stroom nog goedkoper: 3 tot 4,5 cent per kilowattuur. Als de Schiedamse ge meenteraad met de daling akkoord gaat, moeten de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) in totaal 925.000 gulden aan de stroomverbruikers te rugbetalen. T erugbetalingen Drukte Dries spoort elke vervorming "op. Deukt vak kundig uit. Spuit in de juistkleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering 5PAANSEPOLDSR .- - 'W--' DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1984 op komst sik ROTTERDAM EN OMGEVING HET VRUE VOLK schiedam Schiedams stroom ï.tgm hl,1 wordt goedkoper Schiedam verlaagt haar ta rieven in navolging van Vlaar dingen en Maassluis. In Vlaar- dingen is de stroom per 1 juli goedkoper geworden. Maas sluis maakte gisteren bekend de tarieven te uilen aanpassen. De daling van de prijs is mo gelijk doordat Rotterdam de elektriciteit goedkoper levert. Schiedam is voor haar stroom afhankelijk van het Rotter damse Energie Bedrijf (GEB). Vlaardingen noemde de daling „voor de hand liggend". Omdat hij de portefeuille ONS nog maar kort in beheer had, was wethouder Chris Zijdeveld in mei voorzichtiger. Hij wilde eerst de contracten doorne men. In die contracten staat dat Schiedam niet verplicht is de tariefsdaling van Rotterdam door te voeren in de rekenin gen aan haar burgers. Op ad vies van directeur dr. ir. J. van Willigen stelt het college voor om. de stroom toch goedkoper te maken. „De tariefsdaling wordt ge dékt door de verlaging van de prijs voor de ONS," zegt voor lichter Mari Dingenhouts. „Het heeft voor ons bedrijfs-econo- misch geen enkel resultaat." Voor de gemiddelde klein verbruiker wort de stroom on geveer een jientje per jaar goedkoper. De voordelen voor de. bedrijven (grootverbrui kers) lopen uiteen. Zij krijgen een hogere korting omdat ze een sterker en duurder soort stroom gebruiken. De terubetalingen worden verwerkt in de jaarafrekenin gen die in Schiedam per wijk worden afgewerkt. De Schie damse gemeenteraad zal het voorstel in de vergadering van 17 september behandelen. De verwachting is dat de tariefs daling zonder slag of stoot wordt aangenomen. Honderden Schiedam- 'mers geno ten gisteren aan de boor den van de Nieuwe Maas zicht baar van een van de heetste da gen deze zo mer. Veel van de zon- aanbidders zochten ver koeling in de zachte bries die van het water af kwam waaien. Met de handdoek uitgestrekt en de rug in de zon was "het wel uit te houden". De Maas boulevard is elk jaar weer een trekpleister voor mensen die de war me binnen stad willen ontvluchten. Oefent Orpheus al voor 't Requiem? "Wat dacht je" roept secretaris mevrouw Stouthandel- De Vogel. "Je kunt het gewoon niet laten mislukken (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Schie damse Mannenkoor Orpheus is druk doende met de voor bereidingen voor de uitvoe ring van het Requiem van Verdi op 14 november. Sa men met drie andere Schie damse koren én het Gelderse orkest zorgt Orpheus hier mee voor de grootste muzi kale happening die ooit in Schiedam werd gehouden. Omdat er geen geschikte zaal in de stad te vinden is, wordt sporthal Margriet af gehuurd om de ongeveer tweehonderd zangers en 75 orkestleden te herbergen. De repetities voor de uitvoering zijn inmiddels al in 'volle gang. "Wat dacht je." roept het enige (niet zingende) vrou welijke lid van het koor, se cretaris Stouthandel- De Vo gel, op de vraag of er al voorbereidingen voor het Requiem zijn getroffen. "We hebben al enkele malen met de mannelijke leden van de andere koren gerepeteerd. In oktober starten we met de gezamenlijke repetities." "Je kunt je gewoon niet veroorlo ven om iets te laten misluk ken. De komst van het Gel ders orkest vereist gewoon een goede voorbereiding," vindt secretaris Stouthandel. Door de massaliteit van het evenement kost het Or pheus ook enige moeite om een geschikte repetitieruim te te vinden. "We hebben in juni met de vier koren in zaal Tivoli gezongen maar het geluid was slecht," zegt mevrouw Stouthandel. "Het was er overvol. In oktober kunnen we vijf keer gezame- lijk oefenen in de aula van scholengemeenschap Spie- ringshoek. Voorlopig kunnen we alleen met de mannelijke leden van de koren repete ren." Niet alleen het Requiem zorgt voor drukte binnen de gelederen van Orpheus. "Tussen de repetities door" wordt ook nog op 13 oktober een "klein concertreisje" naar Groningen gemaakt. Samen met een koor uit die stad en collega's uit Venlo treedt Orpheus daar op. Verder zal voorzitter Piet Smit volgende maand afrei zen naar Hongarije om daar voorbereidingen te treffen voor de reis in het volgend voorjaar welke Orpheus naar dat land maakt. Smit zal een optreden in de hoofd stand Boedapest proberen te regelen. "Door alle drukte geven wijdit jaar geen kerstcon cert," zegt secretaris Stout handel. "Iedereen heeft het in die dagen toch al druk ge noeg. De leden hebben een beetje rust nodig. Het i3 ook geen pretje om drie keer achtereen Stille nacht, helli- ge nacht te zingen." SCHIEDAM In het hoofd bureau van politie aan de Lan ge Nieuwstraat wordt volgen de week woensdagavond een voorlichtingsbijeenkomst over het fietsgraveerproject gehou den. Op de avond die om half acht begint zal worden gede monstreerd en worden uitge legd wat het graveren inhoudt. k t (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Om het "hoc key beter bekend te maken bij de jeugd van Schiedam cn om' geving" houdt hockeyvereni- ging Asvion komende zaterdag een open dag op haar terrein in het Sportpark Thurlede. Een tienkamp, een ruilbeurs, een stand waar fietsen worden voorzien van een postcode en een wedstrijd tussen het eerste van As-don en van Cartouche staan ondermeer op het pro gramma. Vooral door de regelmatige televisie-uitzendingen van hoc keywedstrijden tijdens de Olympische Spelen denkt As vion dat de 3port in verhoogde belangstelling staat. In Los Angeles^ deden zowel het natio nale heren- als damesteam mee. De open dag begint om tien uur. Het clubhuis gaat al om negen uur open. SCHIEDAM Een aan de Kerklaan geparkeerde SRV- wagen is doelwit geworden van inbrekers. Onbekenden hebben de achterruit van de wagen verwijderd en vervol gens eèn partij levensmiddelen en sigaretten ontvreemd. De buit had een waarde van onge veer 200 gulden. f. arms Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010-154540. VLAARDINGEN "Vlaardingen peinst er niet over meer dan 1,6 miljoen gulden bij te passen. Dat heeft Van Lier in het overleg met Rijnmond gezegd. Dat laat aan duidelijkheid toch niets te wensen over." Deze reactie geeft ir. W. A. J. M. van Loosbroek van Gemeen tewerken op de suggestie, dat de aansluiting van de Mr. L. A. Kesperweg op rijksweg 19 wellicht duurder wordt dan eerder door de be trokken instanties is voorge spiegeld. De suggestie is afkomstig van het Vlaardingse PvdA- raadslid Willem Kwakkel- stein. Tijdens een vergade ring van de raadscommissie voor verkeer en vervoer rea geerde hij deze week "ge schrokken" op het voorstel om in verband met die aan sluiting 442.400 gulden uit te trekken voor werkzaamhe den aan het Shell sportpark De Vijfsluizen. Hij vroeg wethouder Quast (verkeer) om een garantie, dat het ge hele werk niet duurder za! uitpakkn dan eerder is bere kend. „Bereiken wij dadelijk een point of no return, waar bij teruggaan niet meer mo gelijk is? Of worden wij voor 't lapje gehouden?" Quast antwoordde: „Hon derd p?bcent zekerheid kan ik u niet geven." Van Loos broek: „Vlaardingen zal on der geen beding meer dan 1,6 miljoen gulden bijdragen, maar ik denk dat wij lager uitkomen." Hij bevestigt des gevraagd 'dat bij de eerdere berekeningen geen rekening is gehouden met de aanleg van een verkeerslichten-in stallatie onder aam de afrit aan de Vlaardingse kant en het plaatsen van wegwijzers. Hiermee is een bedrag van 2,5 ton gemoeid. Naar verwachting is de aansluiting, die in de wande- De Schie damse kant van de 'oor- ,tjes', de op rit naar rijksweg 19, zal waar schijnlijk begin 1985 klaar zijn. Nu mag al leen het openbaar vervoer ge bruik maken van deze verbinding. ling "oortjes" heet, begin 1985 klaar. Aan de Vlaar dingse kant komt een afrit en aan de Schiedamse kant een oprit naar rijksweg 19. De kosten ad. 4,65 miljoen gulden zijn voor rekening van het rijk, Zuid-Holland, Schiedam en Vlaardingen. Vlaardingen neemt 1,15 mil joen gulden voor haar reke ning, maar dit bedrag kan oplopen tot 1,6 miljoen gul den. Het verschil zit in het! gebruik van puin voor het dempen van de Poldervaart. Wordt hiervoor gekozen Van Loosbroek gaat ervan uit dat dit zal lukken dan wordt het Vlaardingse aan deel 1,15 miljoen gulden. De Vlaardingse financie ring en het precieze tracé hebben heel wat voeten in de aarde gehad. Op aandringen van Vlaardingen wordt een brederé aansluiting gemaakt om te zijner tijd de aanslui ting te completeren met op en afritten richting Benelux- tunnel. De meerkosten zijn voor rekening van Schiedam en Vlaardingen. Rijkswater staat is een tegenstander van deze volledige aanslui ting in de toekomst, omdat zij problemen voorziet bij het invoegen richting Bene- luxtunnel. Ook de financiering, heeft heel wat stof doen opwaaien. Eerder dit jaar bleek ineens dat wethouder Goudrlaan een "geheim" spaarpotje van ruim 7 ton had. Hij had dit geld zonder dat de ge meenteraad hiervan op de hoogte was gespaard door minder in de stad te asfalte ren dan gepland. Met dit be drag kon hij de Vlaardingse bijdrage veiligstellen. De eerder vermelde werk zaamheden aan het Shell sportpark zijn nodig, omdat de fietsenstalling en een bas ketbalveld in de weg liggen. Ook moet de ingang verhul zen. Met het werk is een be drag van ruim vier ton ge moeid. Shell draagt de beno digde gronden aan de ge meente Vlaardingen over voor de symbolische prijs van I gulden. In ruil daar voor worden de (getaxeer de) voorzieningen, waaron der de fietsenstalling, naar het westen opgeschoven. Het verschil tussen taxatieprijs en werkelijke kosten is voor rekening van Shell. Zj] Weena: Japanse straat, dage lijks 11.00-22.30 uur. Arena, tel. 360241: film: De vrouw in het Zand. do. 21.30 uur. BlueTiek-ln, tel. 800210: Phil Kearon and Galaxy, do. 22.00 i uur. •n-'-'v. Luxor, tel. 138326: Week van de Samurai: Harakiri, film. dp. J 20.15 uur.e - Alhambra 1, tel. 330293: Entre Nous (16). 7 en 9.30 uur. Alhambra 2, tel. 330293: Tes tament (16), 2, 7 en 9 uur. Calypso 1, tel. 131855: Na de repetitie (16). 2. 7 en 9.30 uur. Calypso 2, tel. 131855: Mad Max Road Warrior (16), 1.45 en 8 uur. Calypso 3, tel. 131855: Foot loose (al), 1.45, 7 en 9.30 uur. Centraal, tel. 138210: Suzy Su perstar (18), 12.15. 2, 3.45, 5.30, 7.15 en 9 uur. Cinema Oscar, tel. 121139: Emanuelle 4 (16), 2, 7 en 9.30 uur. Cineac NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Raiders of the lost ark (12). 2, 6.45 en 9.30 uur. Cinerama 1, tel. 115300: Poli ce Academy (al), 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 2. tel. 115300: Hitchcockweek (16), 2. 6.45 en 9.30 uur. Cinerama 3, tel. 115300: Een dodelijke zomer (12), 2. 7.45 er 9.30 uur. Cinerama 4, tel. 115300: Lo- sin't it (16), 2, 7 en 9.30 uur. Cinerama 5, tel. 115300: Terms of endearment (al), 6.45 en 9.30 uur. Corso, tel. 121110: The dead- zone (12), 2, 7 en 9.30 uur. Kriterion, tel. 128615: Young doctors in love (12), 7 en 9.30 uur. Lumiére 1, tel, 117755: Ro mancing the Stone (12), 2. 7 er 9 uur. -rrr 'n Lumiére 2, tel. 117755: Police I Academy (al), 1.45, 6.45-en 9.15 uur. -! Lumiére 3, tel. 117755: CanM j - nonbalf Run 2 (al),2, 7 en'9.30 uur. Lumiére 4, tel. 117755:.. .s Against all odds (12), 6.45 en f- 9.15 uur. .-;s: Rex, tel. 772793: Kom uit je i- 1 broek (18), do. en vr. 10-24 - f uur. Thalia, tel, 111555: Indiana Jo-; nes and the temple of doom (12), 2, 6.45 en 9.30 uur. •t Venster 1. tel. 364998:' La" nuit de Varennes (16). 9.30 uur. jk- 't Venster 2, tel. 364998: Coup de Torchon (16), 10 uur. 't Venster 3, tel. 364998:.Ten-J.., der Mercies (16), 9.30 uur. Lantaren tel. 364998: Films van Peter Hutton (16), 10 uur; Tivoli, Hellevoetsluis, tel. j 01883-12608: Zaal 1:,Cannon- ball Run II (al), 8 uur. Zaal 2: Jr Porky's pikante pretpark'! 16jfr"" 8 uur. KINDERVOORSTELLINGEN Alhambra: Tom Jerry cfeel 5 (al), dag. 2 uur, zo. 1.30.*en 4 uur. isM. ,<j Cinerama 5: Ciske de Rat (al)jk dag. 2 uur, zo. 1,30 en 4"uuri Lumiére 4: 101 Dalmatiërs (al), dag. 1.45, zo. 1.45 en 4.15 uur Passage: Donald Duck in het wilde westen (al), do. t/m zo. en wo. 2 uur. De avond is bedoeld voor men sen die zich aan willen melden als vrijwilliger voor het pro ject dat door de Trechter en het bureau Voorkoming Mis- rijven wordt opgezet. Vrijwilli gers kunnen zich aanmelden bij de Trechter, Broersvest 107, tel. 265255. CHIEDAM Vrij- agochtend om half tien precies zal burgemeester R. Scheeres het start schot geven voor de Zwarte Markt die de Stichting Lentefeest houdt in de sporthal Mar griet. Het is voor het eerst dat een dergelijk 'rommel markt-gebeuren' in Schiedam plaats vindt. Rietje Ko- nings van de Stich ting Lentefeest is erg blij, want zo'n honderd kraam houders doen mee. "En ook de kinde ren zijn we niet ver geten, uiteraard met medeweten van hun ouders. Ook de kleintjes kunnen een stukje Margriethal-grond huren. Zij worden ook betrokken bij de opening door de burgemeester", al dus mevrouw Ko- nings. De kraamhouders komen niet alleen uit Schiedam, maar uit het hele Rijn mondgebied. De opbrengst is voor het werk dat de stichting doet voor gehandicapten en aangepast betaal baar vervoer voor de gehandicapten. De Zwarte Markt is vrijdag 24 en zater dag 25 augustus van 10 tot 22 uur geopend. Entree f 1,— per persoon. Er zijn niet alleen koopjes te halèn, ook The Amazing Stroopwafels," De Baronnen en de Dirty Dozen uit Bre-| da komen. En de Tarotkaart-legger Alexander Linsky is j ook van de partij. Sporthal Margriet, Nieuwe Damlaan 5. Inlichtingen, tel. I 730831. POLITIEK De Politieke Vorming van Vrouwen (PVV) geeft in sep tember een avond- en een ochtend cursus voor iedereen die geïnteresseerd is in politiek en daar wat meer inzicht in wil krijgen. Op 17 september is er torn 9.15 uur in buurthuis Nieuwland, Albedastraat, een kennismakingsochtend. 19 september om 20 uur wordt er in Vrouwenhuis Barrika, Lange Kerkstraat, verteld over de cursus. Voor nadere.informatie kunt u trecht bij Maja Nieu- wenhuis, tel. 260756 of Alien den Duik, tel. 732318. HUISVROUWEN De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen gaan er dit seizoen een paar keer met de fiets op uit. Don derdag 30 augustus verzame len de dames om 9.30 uur bij sporthal Margriet voor een tochtje via Schipluiden naar Delft. In Delft wordt 'gemarkt' en koffie gedronken. Als het mocht regenen, stellen de vrouwen de tocht uit. Maar daar gaan de dames niet van uit: "De huisvrouwen op de fiets, dan schijnt de zon, ja toch", schrijven zij in hun maandblad. Inlichtingen, tel. 705971. HAPPY CLUB De alleenstaanden van The Happy Club dansen vrijdag avond weer in zaal Tivoli, Nieu we Haven 237. Zaterdagavond vatsf 20 uur is er dansen èn ge^gheld in het Rotterdam se Partycentrum Jansen, Vij verhofstraat 116. Inlichtingen, tel. 357985 of 714617. KOETSHUYS Tot en met 9 september is er In Galerie 't Koetshuys, Lange Haven 78. een overzichtsten toonstelling te zien van werk van Wim Kersten. Hij was on- der Sandberg conservator van het Stedelijk Museum te Am sterdam, publiceerde een boek en vele artikelen over do mo- Redactie Het Vrije Volk, editie Schiodam: Hoog straat 125b, 3111 HD Schiedam. Telefoon: 266646 of 736160. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdag ochtend voorafgaand aan de donderdag van plaat- v sing in ons bezit te zijn. derne kunst in Nederland en: maakte als beeldend kunsten- - aar deel uit van de Liga Vrij Beelden. In deze zomermaan- den staan in 't Koetshuys ook primitieve beelden uit Bali en Lombok. Geopend op donder- dag, vrijdag, zaterdag en zon- dag. Inlichtingen, tel. 739950. GOUDSBLOEM De funk- en rocksoulgroep Im- passadoble begint vrijdag avond om 21.12 uur precies met een optreden. Toegang -F, - ƒ3,50 per persoon. De forma---" tie, die onlangs nog optrad on- l der de naam 'Bob Carter', be-"- staat uit de volgende muzikan--^: ten: Ie trompet Bernard Scholte, bas Henk Ema- nuels, drums Leon de Laat, zanger Rini van Willigen. 2e gitaar Jasper de Koster, sax Bob Carter, 3c gitaar i Raymond Rietveld, 3e trompet Johnny de Sluisvoer, Goudsbloem, Sint Anna Zus terstraat 30. •TOERCLUB Dinsdag 28 augustus fietsen de leden van de Toerclub Rijn mond een sterrit. Zij vertrek- ken vanaf de kantine op de 7- wielerbaan, sportpark Harga, Schiedam. Inlichtingen, tel.. 713894 of 730660. WEEKENDDIENSTEN Het Schletandziekenhuis aan - de Stadhouderslaan heeft dit— -j weekeinde EHBO-dlenst, tel. 733733. Ambulance, tel. 333300. Huisarts: boodschap- i pendienst, tel. 206611. Spoed- recepten, tel. 261480. Tand- arts: spreekuur op zaterdagen zondag van 17 tot 18 uur: Dr.; H. J. M. van Kessel, 8urg; y Knappertlaan 231. tel. 738442. j

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1