Autodief vliegt uit de bocht in Rijnstraat is voorgoed dijk af Geen Ideaalmenschen moet voor rode oortjes zorgen SG krijgt executie- uitstel 'Gemeente geeft slecht inspraak' ijzer 'Swami' Ramses zegfc af 'Fascinaties' over media Deur stadhuis bleef dicht wmmmm mm. m lÊÊ^iÊÊÊêSfÊÊê IfcSi ws ip IS® (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De WAO-groep Schiedam is uit de problemen. De ernstige bestuurscrisis lijkt na het ingrijpen van het FNV -afdelings bestuur opgelost. Op 2 november wordt een nieuw werkgroep-be stuur geïnstalleerd met daarin vertegenwoordi gers van alle bonden die bij de FNV zijn aan gesloten. Naar wens mmmm Mtta ■mBëm m. ÊÊÈÊÊMBS Twee korven hebben de afgelopen dagen eeny belangrijke rol gespeeld in het leven van tiental len scholie ren. In de Margriethal werd giste ren t,n van daag gestre den om het herfstkam- pioenschap korfballen. Na het scha ken op miandag en het dammen op dinsdag was het de beurt aan de korfballers om hun kun nen te tonen. 1 Het straatniveau van de Rijnstraat wordt drastisch verlaagd, nu de straat Schie dam niet meer tegen dreigende overstromingen hoeft te beschermen. Historicus/ publicist Han van der Horst: "Het boek moet niet alleen voor de vak genoten in- terressant zijn maar ook voor de nazaten van de mensen die ik be schrijf." vakgenoten zijn maar eek voor de nazaten van de nien#en die Je beschrijft, De gemiddelde Schiedammer móet het boek Argument Dit beeldje van de Schiedamse Clara van de Water is in galerie 't Koetshuys te zien. De Schiedams/Haagse- groep Jinx speelt vrijdag in café de Goudsbloem. qifowSfo; «fr - 'i'v ®Ei HET VRUE VC schiedam WAO-groep uit conflict Van een onzer verslaggever» SCHIEDAM Ram ses Shaffy treedt, in te genstelling tot een eer der bericht, zondagmid dag niet op in café de Quibus. Hij heeft vanwe ge zijn deelname aan een grote theaterproduc tie geen tijd om naar Schiedam te komen. De Quibus hield er al een tijdje rekening mee dat „Swami" Shaffy moge lijk zou afzeggen. Daarom ook is de Qui bus erin geslaagd snel voor vervanging te zor gen. Om drie uur treden nu drie pianisten en een fluitist op. Zij geven een zogeheten „sherry con cert" met klassieke mu ziek. Het zijn Ria Spree, Jacques Tange, Michael Leupe (piano) en Jos Stahlhöfen (fluit De Ro nald Snijders Band, die om negen uur 's avonds is geprogrammeerd, gaat gewoon door. Van een onzer verslaggevers •- SCHIEDAM Een autodief is met een voertuig, dat hij eerder op de Boterstraat zou hebben gestolen, gisternacht op de Parkweg uit de bocht ge vlogen en op een lantarenpaal gebotst De politie had van de diefstal van het betrokken voertuig een telefoontje gekre- ■gen, zodat dc ongedeerde dief - ieerst werd aangehouden. De ^eigenaar van de auto verklaar de naderhand echter dat hij zijn voertuig aan de „dier" had verkocht, ook al stonden de autopapieren nog niet op diens naam. Dus werd de „dief weer vrijgelaten. Binnen het bestuur van de WAO-groep ontstond de afgelo pen weken een hooglopende ru zie over het te voeren beleid. Enkele leden vonden dat de ac ties tegen het regeringsbeleid gewoon door moesten gaan. De meer behoudende bestuurders wilden de richtlijnen uit Am sterdam, waar het landelijk bestuur van de FNV zetelt, af wachten. De afdeling van de FNV greep uiteindelijk in. Dinsdag werd de gehele dag vergaderd waarna 's avonds werd beslo ten een nieuw bestuur samen te stellen. Intussen heeft de se cretaris C. Paardenkooper, de groep en de vakbond de rug toegekeerd. "Ik ben hier tevreden mee," zegt de ex-voorzitter van de WAO-groep Jo Schaap. "De WAO-gfroep is er om de plaat selijke belangen van de leden te behartigen. Door ruzie te maken komt het welzijn van de leden in het geding." Schaap is door zijn bond op de lijst van bestuurskandida- ten gezet. "Ik weet niet of ik weer tot voorzitter wordt geko zen. Ik doe het alleen als het me uitdrukkelijk wordt ge vraagd," aldus Schaap die drie jaar de scepter over de WAO- groep heeft gezwaaid. Het afdelingsbestuur vindt dat de problemen naar wens zijn opgelost. "Zeer positief," zegt voorzitter A. Schippers. "De leden hebben zelf om re gels gevraagd en die hebben wij ze gegeven. Over het alge meen was men tevreden met dit Salomonsoordeel. De vakbond heeft een reeks regelementen op papier gezet en deze naar het hoofdbestuur gestuurd. "Er bestaan nog geen richtlijnen voor WAO- groepen," zegt Schippers. Ver wacht wordt dat de bond de re gelementen zal overnemen. Tot grote verbazing van het afdelingsbestuur van de FNV hadden léden van de Voedings bond een boze brief naar het districtskantoor in Rotterdam gestuurd. Ook dit meningsver schil, een lid uit Vlaardingen zou moeten opstappen, is in middels uit de wereld gehol pen. VLAARDINGEN Er' ligt weer een nieuwe „Fascinaties" in de winkel. De tweemaande lijks uitgave van de Viaarding- se Kunststichting is ditmaal gewijd aan de media. Negen schrijvers hebben meegewerkt aan dit nummer, dat duidelijk herkenbaar is aan de cover met een tv-frag- ment van Dynasty. De uitgave is te koop in de boekhandel en kost vijf gulden. SCHIEDAM Drie kwartier lang hebben amb tenaren gisteravond voor de deur van het Stadskan toor gestaan, voordat zij naar binnen konden. De slo ten van twee schuifdeuren waren 's nachts onklaar ge maakt met spijkers. De brandweer wist de deuren om tien over acht met koe voeten open te breken. Een onbekende organisa tie heeft 2ich in een ano niem telefoontje aan Het Vrije Volk verantwoorde lijk gesteld voor „het blok keren van de sloten". De woordvoerder zei dat dit een begin is van acties te gen: „de zakcentjes van de prins, de te hoge huren, gas- en ziektekosten en de zakkenvullerij van het kabi net" i MM ym>-mm^.^^2 'i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Rijnstraat hoeft bij een dreigende over stroming niet langer de stad te beschermen. De straat fun geerde jarenlang als dijk, maar die taak wordt binnen kort overgenomen door een deel van de Deltadijk. In drie maanden tijd wordt het straat niveau van de Rijnstraat dras tisch verlaagd. Zo komt een eind aan het verschil van een meter met de tuintjes voor. de hulzen. Tot voor kort bood de Rijn straat een uniek beeld: de tuintjes lagen als in een grep pel tussen de voordeuren van de hutzen en geparkeerde auto's langs de straat. Bewo ners moesten vanaf de Rijn straat eerst een trapje af en dan een trapje op om hun wo ning te betreden. Als de straat straks definitief dijk af is, zal het straatbeeld totaal verande ren. Zo zal voor één zijde van de straat het "schuin parkeren" worden ingevoerd, op verzoek van de bewoners. Met groen voorzieningen is de gemeente terughoudender. Bewoners die prijs stellen op een gevelplant- trookje moeten zelf platen ko pen, poten en onderhouden. De gemeente levert wei de aarde en zet enkele bomen tussen de parkeerplaatsen. De Deltadijk is een regio naal project van het Hoog heemraadschap Midden Delf land. De nieuwe dijk loopt voor een groot deel door Vlaardin gen en Schiedam. i Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM „Geen ideaal- „Tnenschen" is de titel van het 'boek dat als eerste in de reeks -'historische werken wordt ge publiceerd uit het Fonds Histo rische Publikaties Schiedam. •Het boek is vervaardigd door 'de Schiedamse historicus Han ;van der Horst en telt 259 pagi- :na's. Het boek handelt over het treilen en zeilen van de Schie- ,'damse SDAP tot aan 1917. Het •wordt volgende week donder-; ?dag door HW-columnist Frits 'van der Poei gepresenteerd in jhet Stedelijk Museum. De pre sentatie valt samen met een ^tentoonstelling over de SDAP ;die dan in het museum te zien ils. Ideaalmenschen is dc doctoraalscriptie waarmee Van der Horst in 1980 cum iau- de afstudeerde aan de univer siteit van Amsterdam. „Het werk moest én wetenschappe lijk verantwoord zijn én lezen- ais aan trein;" zegt Van der 2(Jta-.ook regelmatig li» 9 Volk te lezen is. HUrterUték werk meet interessant voor je met rode oortjes iezen. Ik hoor van de gemeenteraad wel of dat is gelukt," aldus Van der Horst f SCHIEDAM De Schie damse Gemeenschap wordt een jaar later geliquideerd dan de gemeente oorspronkelijk van plan was. Dit uitstel van executie heeft de SG te danken aan een bezwaarschrift, dat zij in juli heeft Ingediend. De SG stelde zich op het standpunt dat zij te weinig tijd kreeg om lopende zaken af te handelen. De opheffingsdatum van de SG is nu verplaatst van 1 ja nuari 1985 naar 1 januari 1986. Aan de plannen wil de gemeen te echter niets af doen. De SG wordt opgesplitst in twee po ten: de VVV en het Vormings- en Ontwikkelingswerk. Daarbij wordt de VW een zelfstandige organisatie, en wordt de twee de poot door de gemeente inge lijfd. Verenigingen, die subsi dies krijgen van de SG, zullen zich voortaan rechtstreeks tot de gemeente moeten wenden. De zaak moet overigens nog In de gemeenteraad worden besproken. Dat gebeurt maan dagavond in het Stadskantoor. SCHIEDAM Wonen en Le ven in Nieuwland vindt dat de gemeente een slecht inspraak- beleid voert. In een brief aan de fracties in de gemeenteraad zegt de groep grote "hinder" te ondervinden van de inspraak die de gemeente geeft. "Vroeger konden wij altijd goed met de gemeente overleg gen. Sinds echter de versober de inspraak vanwege bezuini gingen is ingevoerd, worden wij overgeslagen," vindt Jan Schlarmann v an Wonen en Le ven. Ophogingen in de Dr. Kuy- perlaan voert de groep aan als voorbeeld- "Wij wisten hier to taal niets van terwijl dat vroe ger altijd wel werd gemeld," zegt Schlarmann. In een briefwisseling laat de gemeente doorschemeren dat de kritiek op de Inspraak "niet Juist" Is. "Bij enkele projecten in de afgelopen tijd hebben wij de bewoners een informatiekrant: bezorgd. Als wij van de bewo ners te horen krijgen dat er een avond belegd moet wor den, dan doen we dat," verdui delijkt J.J. Donkers van de af deling Stedebouw. "Wij kregen echter geen verzoek." "Als je zegt dat er op die ma nier bezuinigd wordt, voer je een slecht argument aan," vindt Schlarmann. "Als de mensen niet goed worden geïn formeerd, vragen ze allemaal afzonderlijk een ambtenaar te spreken. En dat kost nog meer." Volgers de drijfveer achter de groep Wonen en Leven, die ijvert voor een beter leefmilieu in Nieuwland, is de situatie voor de groep "onwerkbaar" geworden. "Ais er niet meer naar ons geluisterd wordt, wordt tien jaar vrijwilligers werk teniet gedaan." DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 ARK Ria Borgmeijer wordt vrijdag 19 oktober vanaf 20 uur in het zonnetje gezet in zaal de Ark, Hargplein 101 omdat zij al 35 jaar dirigente is van het Schie dams Vrouwenkoor, het Rijs- wijks Mannenkoor en het Shell vrouwenkoor. De dirigente heeft zelf de I aiding van deze feest-avond in handen. Aan- vang 20 uur. HUISVROUWEN De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen gaan vrijdag 19 oktober brid gen in de Margriethal. Woens dag 24 oktober houdt mé- vrouw J. M. Zuiderent-Fokkin- ga om 14 uur een lezing over schilderkunst. Zij vertoont ook dia's. Zaal Irene, Nieuwe Ha ven. Aanvang 14 uur. Inlichtin gen, tel. 705971. MUSEUMORGEL Addie de Jong bespeelt zater dag 20 oktober het Hessorgel van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. De Rotter damse stadsorganist De Jong kent het orgel als geen ander en heeft zijn programma aan gepast aan de mogelijkheden van dit instrument met werken van Bach, Mendelssohn en Bo- ellmann. Aanvang 15 uur. Toe gang vrij «BLAUWE BRUG Vrijdag 19 oktober is er in ont moetingscentrum de Blauwe Brug, Bachplein 590, een dis co-avond voor de jeugd. Aan vang 20 uur. VROUWENHUIS Woensdag 24 en 31 oktober en 7 november van 20 tot 22 uur geeft Jacqueline Zirkzee in het vrouwenhuis Barrika, Lan ge Kerkstraat 62, een cursus Vrouwengeschiedenis. De cur sus wordt gegeven aan de hand van dia's en gaat over Emmeline Pankhurst, Mina Kruseman, Betsy Perk, Aletta Jacobs en Wilhelmina Drucker. Deze vrouwen streden voor een beter leven en betere rechten voor vrouwen. Kosten 12,50. Opgeven: tel. 734545 van 9.30 tot 16 uur. KOETSHUYS De Schiedamse kunstenares Clare van de Water en de in Rio de Janeiro géboren Brazi liaanse beeldhouwster Gloria Pee ego exposeren samen in galerie 't Koetshuys, Lange Ha ven 78. De galerie is van don derdag tot en met zondags ge opend. Toegang gratis. Inlich tingen, tel. 739950. WETENSCHAP Camiel Hamans, wetenschap pelijk hoofdmedewerker Ne derlandse taal en Letterkunde aan de R.U. te Leiden houdt maandag 22 oktober een le zing over Taal voor de Weten schappelijk kring te Schiedam en Vlaardingen. Gebouw Ned. Protestanten Bon, Westvest 92, tel. 266681. Aanvang 20 uur. Introducee's toegestaan, inlichtingen, tel. 268031. •WEEKENDDIENSTEN Het Schielandzlekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 733733. Ambulance, tel. 333300. Huisarts: boodschap pendienst, tel. 206611. Spoed- recepten, tel. 261480. Tand arts: spreekuur op zaterdag en zondag van 17 tot 18 uur Dr. R. H. F. Bakker, Faassenplein 68, tel. 709915. Redactie Het Vrije Volk, edi-^ tie Schiedam: Hoogstraat r t-b 125b, 3111 HD Schiedam. k Telefoon: 266646 of 736061.- Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend» voorafgaand aan de donder--? dag van plaatsing in ons be-'' zit te zijn. i-O FILMCLUB De stichting Filmclub Schie- 'iWv dam vertoont vrijdag 19 októ- 4 T ber de film van regisseur Tay- lor Hackford 'An officer and a gentleman' in een zaal in ge-, bouw de Teerstoof, Nieuw- straat 12. De film begint om 21.30 uur, open vanaf 20.r,0 uur. Toegang voor donateurs f 3.50. .J', SCHIELAND .A In de galerie van het SchieL 44,4 landziekenhuis aan de Stad- houderslaan 98 hangt tot 18 november werk van Willem Janssen (schilderijen en goua-"'* ches) en Tanneke Barend regt1"- (keramiek). De galerie is dage5'~ lijks geopend van 8 tot 20 uur4 •QT Het Rotterdamse levenslied- "4-4 smartlappenzang-trio van Cor- Witjes zingt zaterdag 20 okto-i"°J J ber vanaf 10.30 Uur in QT.ge-- bouw de Teerstoof, Nieuw- 4 ;'4 straat 12. Leden hebben gratis' entree. Niet-leden betalen 5.-.4 Lidmaatschap 15.-. 42." 4 MOLENS fm'i Dinsdag 23 oktober showt Mo- 1 dehuis Justina mode voor - ouderen in dienstencentrum de* - 4 Molens, Nieuwe Damlaan s 766 van 10 tot 11.30 uur. 's Middags kan de getoonde kle^ ding van 13.30 tot 16 uur ge-c7, kocht worden. Toegang gratis. •- •GOUDSBLOEM 4' De band Jinx bestaat uit twee - Hagenaars en twee Schiedam-'--■ mers en dit kwartet speelt blues, rythm and blues en rockb and roll-muziek. Vrijdag 19 ok tober is de groep te zien en •- horen in café de Goudsbloem,- Sint Annazusterstraat/hoek - - Noordvest. Schiedammers Ro nald Bol en Fred van Willigen doen respectievelijk hun best--."' Nop bas en solo-gitaar. Beide \4;; jeneverneuzen zingen een '-'--C? deuntje mee met Hagenaar Pé-i ter Zon, die ook mondharmoni- ka speelt. Bert Post drumt. Aanvang 22 uur. Inlichtingen Goudsbloem, tel. 730962. 4.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1